Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) Zefír válasza KillHates (#6547) üzenetére


Zefír
őstag

:R Nekedis!!!!!!!!

(#6552) Stirbi válasza KillHates (#6547) üzenetére


Stirbi
addikt

:R

(#6553) mokus1


mokus1
addikt

Boldog Új Évet Kívánok:)
Egy kis dícsekvés 2900pro kártyámmal lefuttam a 3DMARK06-ot 860/2400mhz-een :))

(#6554) Bunker


Bunker
tag

Felteszem ismeritek egyik modder-társam alkotását a Whisky PC-t:

Ugyan nem gányolás, de mindenképp meghökkentő (persze a szó jobbik értelmében :) )!

Ezúton is kívánok mindenkinek Boldog új évet! :C

A cenzúrában az a legrosszabb, hogy nem a █████████████████ !

(#6555) Bunker


Bunker
tag

Szerkesztettem bocsesz :U

[ Szerkesztve ]

A cenzúrában az a legrosszabb, hogy nem a █████████████████ !

(#6556) Bunker


Bunker
tag

Az előző kommentbe már nem fért bele:

Meghökkentő, nekem tetszik :C

A cenzúrában az a legrosszabb, hogy nem a █████████████████ !

(#6557) Bunker


Bunker
tag

:C

A cenzúrában az a legrosszabb, hogy nem a █████████████████ !

(#6558) mokus1 válasza Bunker (#6554) üzenetére


mokus1
addikt

Gyönyörű :DDD
Csak óvatosan a msn feelingel ;)

(#6559) Bunker válasza mokus1 (#6558) üzenetére


Bunker
tag

Ezen túl jobban figyelek majd :U Köszi hogy szóltál! Elqrtam... nem kicsit, NAGYON :D

A cenzúrában az a legrosszabb, hogy nem a █████████████████ !

(#6560) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Akkor üdvözlök én is mindenkit a 2009-es évben, és idei első, egyébként 2009. szakmai hozzászólásomban egy szép moto... akarom mondani, hogy PC-t mutatnék: [link]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6561) Bunker válasza z0d1AK (#6560) üzenetére


Bunker
tag

Komoly átalakítás :C Én egyedül a kiegyenlítőtartály méretét keveslem :DDD

A cenzúrában az a legrosszabb, hogy nem a █████████████████ !

(#6562) z0d1AK válasza Bunker (#6561) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát azért komoly robbanásveszéllyel kell így is számolni a sok benzin miatt :DD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6563) ZCoyote válasza geprombolo (#6550) üzenetére


ZCoyote
őstag

Köszönöm, igyekezni fogok :R

Romani ite domum.

(#6564) pee13 válasza Bunker (#6561) üzenetére


pee13
senior tag

Jól csobog legalább! Ha van benne mittomén 2 liter víz, és az edény alján akarod benyomni a vizet akkor oda bizony kell egy kis pumpaerő :DDD Ha egy csővel vízszint felé emeled a beáramló csonkot, akkor meg csobog mint az állat:)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6565) nesa válasza pee13 (#6564) üzenetére


nesa
veterán

Az aramlatok megnyugtatnak :D

(#6566) pee13 válasza nesa (#6565) üzenetére


pee13
senior tag

Vagy csak azonnal dobnod kell a sárgát ha leülsz a géphez :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6567) geprombolo válasza bandi210 (#6527) üzenetére


geprombolo
senior tag

Esetleg kell neki jelszó?

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6568) HUN_or


HUN_or
tag

Utólagosan is mindenkinek Boldog Uj Évet Kívánok.

gépházak fából, tőlem >>> http://prohardver.hu/apro/egyedi_gephazak_keszitese_fabol/hsz_1-100.html

(#6569) Stirbi válasza z0d1AK (#6560) üzenetére


Stirbi
addikt

marhára állati

(#6570) Bunker


Bunker
tag

Igazi [Halloween] PC, csak miután elkezd rohadni hamar megunja az ember (a förtelmes szagot :DDD )...

A cenzúrában az a legrosszabb, hogy nem a █████████████████ !

(#6571) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Megkérdezem itt is, mert lényegében ide is illik asszem a kérdésem.

Szóval a kérdés a következő: [link]

Azért kérdezem itt is, mert sürgős lenne a válasz, és itt hátha hamarabb választ kapok rá.

Előre is köszönöm a segítséget :)

Véleményem szubjektív...

(#6572) z0d1AK válasza hackeeeee (#6571) üzenetére


z0d1AK
veterán

szerintem jóval kisebb a légszállítása annak a ventinek, mint ami a chieftec tápban van, így nem biztos, hogy a legjobb ötlet!
arról nem beszélve, hogy ha garanciás, akkor inkább csináltasd meg, mert ha otthon csinálod, akkor az garancia vesztéssel is jár!
illetve elvileg kellene adnia addig csere-tápot a szerviznek, bár néha úgy kell az ilyet kikönyörögni!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6573) hackeeeee válasza z0d1AK (#6572) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez a baj, hogy elvileg. Én még egy olyan üzletet nem láttam, ahol adtak volna. Ha meg adna vmi kodagányt, azzal annyira lennék kisegítve, mintha tápot se adnának :)
Tudom, hogy garivesztéssel jár, csak pl a másik dolog, ami miatt inkább ventit cserélnék, az az, hogy harisnyázva van, és nagyon nincs kedvem leszedni. Van még egy 120*120*25mm-es chieftec ventim is. Csak az jelenleg bevan szerelve előre. De mondjuk az könnyen megoldható. Az Ilyen. Ez bírná? :)

Szal, ezért nincs kedvem a gariztatáshoz, mert szükségem van a gépre...

Véleményem szubjektív...

(#6574) z0d1AK válasza hackeeeee (#6573) üzenetére


z0d1AK
veterán

itt érdeklődj, hogy valóban kell-e adniuk tápot, illetve hogy milyet, és hogy mennyi időn belül kell megcsinálniuk azt.
úgy emlékszem, h 2-3 héten belül kell megcsinálni, és olyan tápot kell adniuk, ami jó is a gépedhez.
tehát ha van eszed, akkor érdeklődsz a linkelt topicban, majd az asztalra csapsz a boltban, és megmondod, hogy csinálják meg, és adjanak addig egy normális tápot!
ha nem, akkor megbeszélhetitek 3-asban a fogyasztóvédelemmel is...
ők meg neked adnak igazat.
amúgy ha csak egy codegányt is adnak, akkor is legalább lesz mivel hajtani a gépet, max visszaveszed az órajeleket a tuningból, és ha úgy is kevés, akkor megmondod, h olyan tápot adjanak, ami bírja is

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6575) geprombolo válasza Bunker (#6556) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ez nagyon durva, fogadni mernék, hogy ez megint egy ruszki mester műve. :C :C
#6560 Zod1ak ez is csúcs, már csak a kerekek hiányoznak és kész a szuper léghűtéses PC, alkalom adtán önellátó, ha a moci generátorát rákötöd a tápra... :C

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6576) Bunker válasza hackeeeee (#6571) üzenetére


Bunker
tag

Én is azt mondom inkább gariztasd le... hiába sok idő, de legalább a garanciád megmarad.

Gondoljuk csak végig, ha kicserélnéd mi lenne. Legjobb esetben halkabb lenne, talán még a légszállítása is elég lenne (bár ez nem valószínű, szóval lehet hogy megsülne a tápod...), a garanciád viszont mindenképp ugrik... Ha ezután egyszer csak gondol egyet, és zárlatos lesz a tápod akkor nincs garid és vehetsz másikat jó pénzért.

Ha jobb helyen vetted a ketyerét akkor előfordulhat hogy adnak cseretápot, (bár személy szerint én nem találkoztam még ilyennel...) és a gariztatás idejére sem maradsz gép nélkül.

Tehát nem hiszem hogy jó ötlet lenne az ilyesmi. Ha mindenképp venti csere mellett döntesz és nem tudsz várni a garival, akkor válassz olyat aminek elég nagy a légszállítása, vagy legalább megközelíti a mostani gyári venti légszállítását.

A cenzúrában az a legrosszabb, hogy nem a █████████████████ !

(#6577) hackeeeee válasza Bunker (#6576) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na épp ezaz... Hogy én sem láttam még olyan boltot, ami adna. Az oké, hogy elvileg kéne. De általában egyik üzletben sincs ilyen kategóriás táp raktáron... Szal ígyis úgyis várni kéne :\ Noname tápra meg nem fogom bízni a configot, inkább nem használom...

Na mind1, akkor még várok, mert pl jelenleg nem hallom a zúgását a ventinek, csak ígyis úgyis készülök egy kis modding-ra, és úgy gondoltam, hogy megcsinálnám ezt is, ezzel a lendülettel...

Sztem a 2. venti, a Chieftec, (~55 cfm) az ugyanolyan lehet, mint ami a tápban van. Őszintén szólva arra gondoltam először.. Sőt sztem az még többet is fúj, mint ami benne van alapból. + A táp úgyis szabályozná. A Noctua csak egy kósza ötlet volt :) Azért nemtudnék várni, mert kell ithon a gép, kodagány kategóriás tápra meg nem bízom rá a gépet. Sztem egyértelmű, hogy miért..
Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6578) z0d1AK válasza hackeeeee (#6577) üzenetére


z0d1AK
veterán

bárhogy is választasz, sok sikert hozzá!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6579) hackeeeee válasza z0d1AK (#6578) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát köf, még alszok rá egyet, hogy mi legyen :)

Véleményem szubjektív...

(#6580) mokus1


mokus1
addikt

[link]Erre szerintetek meg éri lecserélni a 2900pro-mat. :B

(#6581) z0d1AK válasza mokus1 (#6580) üzenetére


z0d1AK
veterán

ha nem túl drága, akkor igen

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6582) mokus1 válasza z0d1AK (#6581) üzenetére


mokus1
addikt

1:1

(#6583) z0d1AK válasza mokus1 (#6582) üzenetére


z0d1AK
veterán

akkor énszerintem simán megéri!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6584) KillHates válasza mokus1 (#6582) üzenetére


KillHates
nagyúr

Naná!! Nagyon jó kis kártya az! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6585) mokus1


mokus1
addikt

Köszönöm nektek. :R

(#6586) pee13 válasza mokus1 (#6585) üzenetére


pee13
senior tag

Én egy 4830at vennék,d e te tudod. Ha várszmég kcisit, jönnek az új 40nm-s racskák, és a 4670 fogyasztásával és hőtermelésével fog jönni a 4830 ereje:)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6587) mokus1 válasza pee13 (#6586) üzenetére


mokus1
addikt

Most nem akarok karira költeni csak felajánlották ezt a csere lehetőséget mivel elég tuningos db.:) Majd tavasszal veszek valamit az új NV vagy Ati-t ami jobb lesz.

EZ a kari ilyen órajeleken nem szégyelli a 200W-ot magától a ku*va anyját.De csodálom is hogy a VX450 hogy bírja ezt.Mellesleg amikor 1,35V-ot adtam és 900GPU-t mellé 2600mhz-en:D akkor elkezdett 250<W enni.és lefagytam.Szerintem itt már volt minden magas GPU és memória órajel és fogyasztás.Nem is kevés. :Y

(#6588) pee13 válasza mokus1 (#6587) üzenetére


pee13
senior tag

Tudom, undok ocsmány zabagép a 2900:) Én kártyámra még tápcsati se kell, szóval..:D

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6589) mokus1 válasza pee13 (#6588) üzenetére


mokus1
addikt

Ezért szeretem :DDD Mert a nyers ereje van :))

(#6590) Tomate válasza mokus1 (#6589) üzenetére


Tomate
veterán

Jófajta kártya az a 2900 :K
Valakinek támogatni kell az elmüt-is :D

[ Szerkesztve ]

(#6591) Khelben válasza pee13 (#6586) üzenetére


Khelben
nagyúr

a 4670 fogyasztásával és hőtermelésével fog jönni a 4830 ereje

arról van valakinek infója, hogy a 4830 és a 4670 fogyasztása hogy viszonyul egymáshoz?

[ Szerkesztve ]

(#6592) Bunker válasza Khelben (#6591) üzenetére


Bunker
tag

Arról nincs :D

Ellenben egy ilyen gépben tuti jó lenne a hűtésük:

:D :D :D :D :D :D :D :D

A cenzúrában az a legrosszabb, hogy nem a █████████████████ !

(#6593) syC válasza Bunker (#6592) üzenetére


syC
addikt

" léghűtés halkan de hatékonyan " :C

(#6594) Bunker válasza syC (#6593) üzenetére


Bunker
tag

Pont úgy ahogy mondod! Ha mindegyik csak 5v-ot kap akkor is orkán van a "gépen" belül :DDD

A cenzúrában az a legrosszabb, hogy nem a █████████████████ !

(#6595) pee13 válasza Khelben (#6591) üzenetére


pee13
senior tag

4670 beéri a maximális 75W-al mit fel lehet venni a pciből, a 4830-nak meg 110W a TDP-je.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6596) pee13 válasza Bunker (#6592) üzenetére


pee13
senior tag

Nemtom ki csinálta ezt, de tarkólövés ;] Olyan lehet a hangja hogy a nagyfater azt hiszi jönnek emgint az oroszok, pedig csak a gépet kapcsoltam be..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6597) mokus1 válasza pee13 (#6595) üzenetére


mokus1
addikt

Van amúgy tápcsati rajta??Mert ha elkezded hűzni akkor az nem gátolja hogy csak 75W a max amit kaphat onnan? :F

(#6598) HUN_or válasza Bunker (#6592) üzenetére


HUN_or
tag

fasza, hangja mint a vastüdő :)

éljenek a pihent elmék :)

gépházak fából, tőlem >>> http://prohardver.hu/apro/egyedi_gephazak_keszitese_fabol/hsz_1-100.html

(#6599) z0d1AK válasza Bunker (#6592) üzenetére


z0d1AK
veterán

a nasa is ilyet használ, csak ők az űrsiklókat tesztelik benne :DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6600) Zefír válasza Bunker (#6592) üzenetére


Zefír
őstag

Már láttam ezt a képet röhögtem 2őt aztán ránéztem Jeneire és visza fogtam magam
(De csak mert azt nem vágom hogy alulra mindek tett ventit? merthogy lába az nincsen a gépnek!!!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.