Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) 3.Aragorn válasza Hunter2 (#7750) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Erről az jut eszembe, amikor a filmben odacsúsztatja az aktatáskát:
-Meg van a szajré?
-*átcsúsztatja*
-*kinyitja*
És ez a látvány fogadja! :DDD :Y

Nem minden vándorút céltalan...

(#7752) MikiASD


MikiASD
tag

Hello all!!
Raidmax smilodon házba hová lehet szerelni neon csövet?

(#7753) Pista0001 válasza MikiASD (#7752) üzenetére


Pista0001
addikt

szigszalaggal és cipőfűzővel bárhova... csak ügyelj hogy ne keresztezzen más alkatrészeket :DD

szerk.: vagy volna benne neoncső előkészítés? :Y

3.Aragorn: nomeg az atombombás filmek aktiválós felrobbantós táskái :C

[ Szerkesztve ]

(#7754) Dimitryj válasza Pista0001 (#7746) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Hát ez igazán gány ;)

(#7755) MikiASD


MikiASD
tag

Nemtom pár videóban láttam már neont de szentem nem cipőfűzővel van xD

(#7756) pee13 válasza Pista0001 (#7746) üzenetére


pee13
senior tag

Patent! Én is valami hasonlót akartam, retrósítás néven. Alulfűtött izzó, betekerve valami papírral ami tovább tompítja a fényt. Nem lett belőle semmi, mert megszűnt a plexis ház.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#7757) Pista0001 válasza Dimitryj (#7754) üzenetére


Pista0001
addikt

Köszönöm :) :R

...van még 2 pótféklámpám... :)

és pee13-nak is köszi :R

MikiASD: Konkrétan arra próbáltam célozni hogy akárhova. Csak a te izléseden és kreativitásodon múlik hogy hova szereled a házon belül a neont. Meg persze attól hogy hajlandó vagy-e új lyukakat fúrni vagy csak a gyáriakat használnád a gari miatt, meg ilyesmik.

[ Szerkesztve ]

(#7758) spgabor válasza csavarlazito (#7720) üzenetére


spgabor
aktív tag

A berezonálástól félek én is kicsit, de vigyázok, csak még azt kéne kitalálnom, hogy hova helyezzem a ventilátort, a jó légáramlás eléréséhez. Az a bajom, hogy a házba eredetileg csak 8cm-es ventilátort lehet szerelni előre is és hátra is, de azok nem cserélik olyan mértékben a levegőt, hogy ne melegedjen a gép. Meg amúgy is elég hangosak. A segítségedet nagyon köszönöm!:)

(#7759) bandi210 válasza Pista0001 (#7757) üzenetére


bandi210
aktív tag

:D meg az utcán a kocsikon sok sok pótféklámpa van ;] szabadísd meg tőlük a társadalmatXD

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#7760) pee13


pee13
senior tag

Vettem egy pár Orion hs-280 hangfalat, baromi jó a hangjuk. Viszont egy idő után feltűnt, hogy az egyik oldalán zörög valami a mélyhangoknál, de csak bizinyos frekin. Van egy fekete díszkeret a sub körül. [link]
Nem volt benne az egyik csavar, ez rezgett be. Raktam bele. Kicsit elüt a gyáritól, de nem látni. Majd keresek bele fekete csavart, hirtelen ezt találtam. [link] :C

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#7761) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok
Még régebben volt szó arról hogy valaki készített egy olyan kapcsolót hogy mikor beindul a gép a venti 7V-n indul és majd átvállt 5V-re
Ezt ki csinálta? :F

(#7762) pee13 válasza Zefír (#7761) üzenetére


pee13
senior tag

Nem így működött, de Undoroid kollega vetette fel a a ventikiismerős mittommilyen szabályzót. De az kicsit magas lenne neked, kell hogy legyen benne példának okáért egy pic is, na meg egy iylen áramkört nem lehet levegőbe megépíteni..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#7763) 14adam


14adam
addikt

Tegnap unatkoztam egy kicsit,találtam ithon egy p3-as procihütőt(átlagos fekete nagy) aztán rátettem pasztával az É hídra,és nagyon hűti(30 fokos a 42 helyett).Azon gondolkoztam átfurom ott ahol a lapon van két lyuk,és azon át egy csavart arra meg anya és kész :) És legalább nemfog leesni a borda ha esetleg kiveszem a lapot a fiokból szerelni :)

(#7764) KillHates válasza TESCO-Zsömle (#7727) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az a nagy hűtő-bigyula ami a portok felé áll ki, attól hogyan tudod az alaplapot a helyére rakni?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7765) pee13 válasza KillHates (#7764) üzenetére


pee13
senior tag

Gondolom van egy kivágás a hátlapi lemezen, ott kidugod a vitorlát és a helyére lehet hajtani a lapot..

[ Szerkesztve ]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#7766) TESCO-Zsömle válasza KillHates (#7764) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Helyére rakjod az alaplapot, majd meghúzol két csavart.

Nem tudom. Majd beszámolok, ha már összeraktam egyszer. ;)

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7767) benjoe1


benjoe1
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék Tőletek. Szeretném lecsendesíteni a gépemet.
CPU hűtőm: Thermaltake CL-P0114 Big Typhoon
VGA: Gigabyte ATI Radeon HD 4850 (GV-R485-512H-B) + Accelero S1 + Coolink 12 cm
ház: CoolerMaster RC-331-KKN1-GP Elite fekete
HDD: Samsung 320GB 16MB 7200rpm SATA2 HD322HJ

Az egyik problémám, hogy a merevlemez hangos, illetve maga a ház berezonál. Mit tudok ezek ellen kezdeni? Házi barkácsolással kevés pénzből?

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#7768) TESCO-Zsömle válasza benjoe1 (#7767) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha jól látom, ilyen a házad.

Először is a ventiket ne csavarral, hanem gumitüsivel rögzítsd. A vinyó kérdésre azt tudom mondani, hogy a két tartólemezt tedd távolabb egymástól (gyorsrögzítők kuka) és alkalmazz pósta-gumit a vinyók "lebegtetésére". Ez általában beválik. Vagy lehet még olyat csinálni, hogy a két lemez és a ház közé iktatni a csillapítást. Ezesetben a két lemezt rögzíteni kell egymáshoz. Ekkor a ház már nem, de a vinyótartó-keret még mindíg rezeghet.

sz: A második változat nem revertálható a lemezek módosítása miatt!!

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7769) 3.Aragorn válasza benjoe1 (#7767) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Rezonálás ellen az is segíthet, hogy a ház talpait valami gumiszerű anyagra helyezed. Így ha marad rezgés TESCO-Zsömle tanácsainak végrehajtása után, legalább a házból nem megy tovább az asztalodra, stb. És persze ez visszafele is igaz: csillapítja a külső rezgések behatását a gépre. Jó, tudom, ez nem egy lemezjátszó, ahol ez sokat számítana, de hátha.

Nem minden vándorút céltalan...

(#7770) benjoe1 válasza TESCO-Zsömle (#7768) üzenetére


benjoe1
aktív tag

A házam ez: [link]

Erről a posta-gumis vinyó "lebegtetés"-ről tudnál egy kicsit bővebben írni? Vagy esetleg egy képet mutatni, hogy lássam.
Van értelme valamilyen hangszigetelő anyagot ragasztani a ház levehető két oldallapjára?

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#7771) TESCO-Zsömle válasza benjoe1 (#7770) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tudom, hogy az a házad, de "bőrön át" nehéz a belsejét vizslatni... :P

KÉP

Ha (csak) a ház rezeg, akkor nincs. Azt nem fogja meg a szivacs. Minden mást igen. Pl ventik, vinyók, stb motor és szélzaja.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7772) benjoe1 válasza TESCO-Zsömle (#7771) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Köszi a képet! A műanyag doboz nélkül is működne, gondolom.
És milyen hangszigetelő anyagot javasolsz?
Egyébként az nem lehet gond, hogy nagyon közel van a ház oldalához a cpu hűtő?

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#7773) TESCO-Zsömle válasza benjoe1 (#7772) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Of korsz. A lényeg a rögzítés, nem a doboz.
Én vákuumot javaslok. Az a legjobb. Amúgy gőzöm sincs. Sose szigeteltem még a házamat hang. :DDD
Ha nem felülről szív, akkor nem. Ha mégis, akkor meg lukat az oldalára.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7774) 3.Aragorn válasza benjoe1 (#7772) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Lehet kapni hangszigetelő szivacsot. Ilyen piramis-hoz hasonló kiemelkedések vannak rajta, az töri meg a hangot. HiFi-s boltokban árulják. Valaki talán ezen a topicon, föltette a képeket a házáról, hogy hogyan szigetelte le vele.
A hangosság ház anyagától is függ, mert ezek a vékony lemez-vackok sokkal hangosabbak (máshogy verik vissza a ventillátorok hangját), mint egy masszívabb, minőségi megoldás.

Nem minden vándorút céltalan...

(#7775) pee13 válasza 3.Aragorn (#7774) üzenetére


pee13
senior tag

Tojás szivacs a becsületes neve :)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#7776) szatocs


szatocs
őstag

Újabb gányolás született :)
Itt lelhető:)

=== Szatocs ===

(#7777) KillHates válasza szatocs (#7776) üzenetére


KillHates
nagyúr

Huhuhú! Ember Te aztán jól nyomod! De látom most adtál a dizájnra; lepingáltad a T-Home-os Jenga-t :D :D Nagyon patent lett! :R :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7778) 3.Aragorn válasza pee13 (#7775) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Minden nap tanul valamit az ember.

Nem minden vándorút céltalan...

(#7779) szatocs válasza KillHates (#7777) üzenetére


szatocs
őstag

Eh, köszi:D
Festéssel nem kellett sokat vacakolni, volt elfekvőben egy festékszóró spray - m, gyorsan lefújtam mindent, és kész:)

=== Szatocs ===

(#7780) 3.Aragorn válasza szatocs (#7776) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Hallod, ezt komolyan szabadalmaztatnod kéne. Nagyon ott van! :K :C

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#7781) szatocs válasza 3.Aragorn (#7780) üzenetére


szatocs
őstag

Köszi!:) Kár, hogy nem tudok cnc marni, meg nincs hozzá eszközöm. Mindegyik szerkezet át lenne tervezve, és szebb is lenne mind:) De így is működik, és nem gátol semmiben, szóval jó ez így.

=== Szatocs ===

(#7782) Pista0001


Pista0001
addikt

Gondolom nem csak én agyalok azon, hogy hogyan is lehetne bónusz levegőhöz juttatni a videókarit és a chipsetet a ház szétvagdosása nélkül, például egy egyedi bővítőkártyahely takaróval. Íme egy másolnivaló gyári megoldás:

PH! hír a házról

[ Szerkesztve ]

(#7783) Zefír


Zefír
őstag

Szép estét Jó munkás emberek! :DDD
Volt ma egy kis modd.
Chip sett, SB és NB hűtésen variáltam a képek magukért beszélnek

Nah meg halad a kis faházikóm is :) Szintén a kép a lényeg nem a duma:D

Mostanában nem igen voltam jelen szóval ha valamiből kimaradtam akkor szóljatok! :DDD

További szép estét! :R

(#7784) KillHates válasza Pista0001 (#7782) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem akkor inkább valami ilyesmiben gondolkozz:




Slot-cooler alatt találsz a kugliban kismillió képet. Azt hiszem az itthoni picon slot-hűtőnek hívják. Olyat válassz amiben dobventilátor van, halkabb és ideálisabb is ebben a megoldásban.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7785) Pista0001 válasza KillHates (#7784) üzenetére


Pista0001
addikt

8 cm-es ventim van, alu vagy műanyag lemezem (na jó, a munkahelyemnek :K ) is van, a méretre vágás és a hajlítás is ingyen van, szóval maradok a barkács megoldásnál :D Amúgy szerintem nagyon kicsi a keresztmetszetük a slot hűtőknek, tehát ugyan ahhoz a légszállításhoz tuti nagyobb zaj párosul mint egy akár csak 8 cm-es ventinek. Főleg ha az a 80-as egy Silent Blade. De van pár friss beszerzésű 60-as mágneses levitációs csapágyazású Sunon-om is ;)

[ Szerkesztve ]

(#7786) Pista0001 válasza KillHates (#7784) üzenetére


Pista0001
addikt

Ja, meg a slot hűtők kifelé fújnak, én pedig befelé szeretnék fúvatni :)

(#7787) 3.Aragorn válasza Zefír (#7783) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Jó lesz az a faház. Csak olyan picike. Vagy ez a cél?

Nem minden vándorút céltalan...

(#7788) 3.Aragorn válasza KillHates (#7784) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Jól elhelyezett házventilátorokkal jobban járunk sztem...

Nem minden vándorút céltalan...

(#7789) KillHates válasza Zefír (#7783) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hali! Mi a csöcsnek raktál ventit az NB-re? A CPU coolered simán ellátja azt is elég friss levegővel. Kár volt az SB-n is meggányolni a hűtést, mert az nem annyira melegedős fajta. Inkább a PVM-ekre reszelj kicsi süniket azok meghálálják a sokkal kevesebb droppolással.

Megvan a venti rács is, meg a hőmérő, csak nagyon le vagyok most égve anyagilag. Ha bejön egy kis lé, akkor csomagolom és küldöm! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7790) KillHates válasza Pista0001 (#7785) üzenetére


KillHates
nagyúr

7785:
Nem hangosak a slot hűtők, csak a venti előtti rácsokat kell kifarigcsálni.
Azt várom én is, hogy lejárjon a VGA-m garija és azonnal nekifogok! ;]

7786:
Ahh, szerintem, ne nagyon bolygasd meg a házad levegőjének az irányát. Én ahányszor újító jelleggel átvariáltam a levegő irányát sohasem hozta meg a kívánt eredményt...
Ez az alap felállás:

Ha ilyesmit akarsz akkor el kell szeparálnod a két légteret:

Vagy egy ilyen kell, én nincsen laca-faca:

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7791) Pista0001 válasza KillHates (#7790) üzenetére


Pista0001
addikt

Az első ábrán szerintem már nem stimmel a légáramlás. A levegő az alacsony nyomású hely felé áramlik a magas nyomású helyről. Az egyszerűség kedvéért tételezzük fel hogy azonos légszállítású az összes venti, tehát a légköri nyomást vegyük 0-nak, a befúvást +1-nek, az elszívást -1-nek. ha ezt elfogadjuk, tuti nem megy a bővítő kártyák mellett kifelé levegő, mert fölül a táp + az elszívó venti a tetőn már -2 légnyomás, míg hátul-alul 0 van. Elöl alul van -1, tehát onnan áramlik viszonylag sok levegő befelé, hátul alul szintén befelé lesz áramlás (mert ugye 0 több mint -2), és az egész fölül + a tápon keresztül távozik.
A második ábra már jóval precízebb (Arctic Cooling ha jól sejtem :) ), de az ugye egy elég egyedi kialakítású ház (elöl-alul a táp, meg hasonló finomságok).
Az én gépem úgy néz ki, hogy hátul van két elszívás (táp + 120-as venti, kb 70-80 CFM), elöl van két befúvás (120-as venti alul, 80-as felül a vinyók előtt, kb 55 CFM), tehát hátul alul (a bővítőkarik melletti rácson) tuti befelé van áramlás így is, de egy kis rásegítéssel biztos jobb lenne. A 80-as Silent Blade kb 20-25 CFM-et szállít, szóval pont egál lenne az egész.

Nem tudom hogy ez valójában így van-e jól, de nekem így tűnik logikusnak :D

Szerk.: A harmadik ábrán látható ház kicsit nagyobb beruházás lenne mint meghajlítani egy lemezt, vágni rá egy 80-as lukat, fúrni rá 4 db 4 milist és beszerelni egy már meglevő ventit :DD

Szerk.: megnéztem füstölővel, valóban szív be hátul-alul, sőt még az oldallapon a proci magasságában levő lyukon is :)

[ Szerkesztve ]

(#7792) Pista0001 válasza KillHates (#7790) üzenetére


Pista0001
addikt

Sőt! Szerintem az első ábrán a táp ventije majdnem annyit szív az alatta levő ventihelyen keresztül kintről mint a ház belsejéből :DD Tessék kipróbálni füstölővel ha valaki nem hiszi el :)

Amúgy az nem Codegen ház véletlenül? :U

(#7793) KillHates válasza Pista0001 (#7791) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tökéletes eszmefuttatás! :K Én csak azon sopánkodom, hogy az elölről jövő levegő, meg amit a kártya alatt szív be hátulról nehogy "torlódjanak" a kártya alatt. Bár ha olyan videózsugád van ami a gépből kifújja a levegőt (nem tudom, hogy a 3850-esed ilyen-é?) akkor elméletileg meg van oldva a az ott összejött "túlnyomás" útja. :K

"megnéztem füstölővel, valóban szív be hátul-alul, sőt még az oldallapon a proci magasságában levő lyukon is"

Mekkora lángelme vagy! :R Nekem eszembe nem jutott volna! :W

Mod: ne duplázz mert jön a mumus és felnyom minket, mint a végbélkúpot! :D :D

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7794) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Az első ábrán az a gond, hogy a táp alatt nincs venti, ami kifelé fújna. Így a táp valóban kintről is levegőhöz jut -->a tápventi nem olyan hatékony abból a szempontból, hogy ő is a ház levegőjét mozgassa. Ezt leszámítva, jó megoldás lenne.

A másodikkal az a gond, hogy a procihűtő befelé szívja a levegőt, a táp helyén lévő venti kifelé fúj. A meleg levegő az optikai meghajtók közt elkezd örvényleni --> hatékonytalan, és szélzaj forrása lehet. Úgy lehetne jobb, ha a procihűtőt megfordítanánk, és az optikai meghajtók elé tennénk ventit.

A harmadik no comment. :)

Összességében az a véleményem, hogy az a leghatékonyabb házhűtés, ha a levegő egyetlen irányban halad a ház elejétől a hátulja felé, és nem kavartatunk minden irányba. Ezt a légáramlást el lehet érni szívás és befújás segítségével is. Célszerű mindkettőt használni, de óhatatlanul az egyik erősebb lesz. Hogy melyik legyen erősebb, ebben az segít dönteni, hogy ha porszűrést raksz a gépedbe, akkor érdemes elölről befújatni, és ezen ventik elé rakni a szűrőt, mert így eleve csak tiszta levegő jut a házba. Ha szívatod, és megpróbálod porszűrni a különböző réseken beáramló levegőt, rajtavesztesz, mert nem elég pl a ház oldalán lévő lukakat megszűrni, a legapróbb réseken az illesztéseknél is be fog áramolni a poros levegő.

Ideális megoldás: A ház elején alul és fölül 1-1 12 cm-es venti. Viszonylag magas fordulaton befelé fújnak. Előttük porszűrő. (A porszűrés miatt szükség is lesz a magasabb fordulatra.) A ház hátuljára 1 venti kerül. A procihűtő ennek adja át a levegőt. A levegő itt, és a tápon keresztül jut ki a házból. A többlet légnyomás a kis réseken a ház hátulján, illetve ha ott is van rés, akkor a ház oldalán hagyja el a házat. Mivel alul-fölül jön a levegő befelé, így a videókari mindkét oldalára jut légáramlat. És mivel több a beáramló mennyisége, a porszűrés is tökéletesen működik. Ennél a megoldásnál nem javasolt a tetőre is ventit rakni, mert akkor a dvd-k fölött-között befújt hideg levegő azzal a lendülettel el is hagyná a házat.

(Na, ezt több mint húsz percig tartott megírni...)

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#7795) 3.Aragorn válasza KillHates (#7793) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem akarok ünneprontó lenni, de a füstölős dolgot több ventis topicban is láttam már. :B
Ettől függetlenül lehet, hogy ő is magától jött rá. Mindenesetre nagy ötlet.

Nem minden vándorút céltalan...

(#7796) Zefír válasza 3.Aragorn (#7787) üzenetére


Zefír
őstag

Ez a cél :D

(#7789) KillHates
Azé tettem rá mert mért ne? :DDD
Annaka ventinek semmi hangja, és különben az nb sb -t most azé variáltam mert INTEGRÁLT VGA :DDD

Aza hőmérős csomag ráér :R

(#7797) Pista0001 válasza 3.Aragorn (#7794) üzenetére


Pista0001
addikt

A második ábrán egy táppal 25 ezres Arctic Cooling ház van, amit tuti hogy alaposan megterveztek, szóval nem félnék se megrekedt levegőtől, se szélzajtól ha olyanom lenne ;)

Másrészt. Ha több a befúvás van mint elszívás, akkor a környezethez képest túlnyomás lesz a házban, ami ahoz vezethet hogy a befújt friss levegő dolga végezetlenül távozik a különböző réseken. Ha az elszívás több, akkor alacsonyabb nyomás lesz a házban mint kívül, tehát az egyéb réseken is friss levegő fog bejutni a hába, ami néhány bordánál akár jól is jöhet. :)
Az egy irányú légáramlásba amúgy elég nehéz belenyúlni, mert maga a légvonat is alacsony nyomású (lásd karburátor működési elve), tehát az egyéb, kisebb befújások is abba fognak becsatlakozni.
Porszűrőt speciel nem használok, mert nem a padlón áll a gép hanem egy asztalon kábé 1 méter magasan, másrész a Silent Blade-ek azért nem fújnak akkorát :D

KillHates: a vidikarim hűtése dupla méretű, de a hátlapi panelje szimpla, tehát a házbeli levegővel gazdálkodik, ezért szeretnék oda egy kis bónusz levegőt juttatni. Elöl úgy sincs hűteni való, mert a vinyók meg fönt vannak 5,25-ös helyeken nyolc centis venti mögött (tudod, a vinyótartó amihez a csavarok kellettek :) )

(#7798) Pista0001 válasza Pista0001 (#7797) üzenetére


Pista0001
addikt

3.Aragorn: Itt olvashatsz bővebben az AC házról. Manapság is kapható nagyobb teljesítményű táppal. Csak az árára emlékeztem rosszul... majdnem 44 ezer forint :Y

(#7799) KillHates válasza 3.Aragorn (#7795) üzenetére


KillHates
nagyúr


3.Aragorn: Egy újszülöttnek minden poén új! :K


Zef: Oké, de nem kap elég szuflát a nagy ventitől? Akkor valami jó kis chipchilla kellene az NB-re! :K Azért igyekszem a csomaggal!


Pista0001: Jól néz ki a zsuga! :R De valahogy meg kellene oldani, hogy kimenjen a meleg levegő. Arra gondolsz, hogy az majd felszáll a táp felé és az kiszívja? Nem probléma, hogy közben a procihoz egy kicsit melegebb jut?
Basszus jó ára van annak a kuckónak! És szerintem nem is olyan szép...

És így aztán meg tényleg semmi értelme az egésznek :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7800) Stirbi válasza Zefír (#7783) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv szépen megoldottad :U , és észlelté lvalami különbséget evvel a megoldással?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.