Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7602) 3.Aragorn válasza RoyalFlush (#7598) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Hát, nekem a passzív videókártya hűtéssel nincsenek jó tapasztalataim. Már maga az ötlet is, hogy egy videókártyahűtés passzív legyen, nevetséges, kivéve, ha akkora rács van hozzá, mint egy radiátor, és elég jó a ház szellőzése. De akkor mitől is passzív? :U
Ez egy újabb lépése az "építsünk hangtalan gépet" napjaink divatos szlogenjének.
Marhaság! :((
Én mindenekelőtt a hatékonyság mellett vagyok, a halkság csak ez után jöhet.

Tapasztalatból beszélek.
Asus 7500 LE gyári passzív hűtését cseréltem le erre:
Titan ttc-cuv2ab/rhs
Ram bordák is felkerültek.
Sokat számított. Azelőtt Qrvára melegedett a cucc.

A videókártya az az alkatrész, amit szerintem nem érdemes passzívvá tenni. Vannak ezek a tényleg nagyon jó bordák, heatpipe-pal, meg minden, de azok is sokkal jobbak, ha rádobsz egy ventit. Akkor meg megint nem passzív.

Nem minden vándorút céltalan...

(#7603) 3.Aragorn válasza Amoroso (#7600) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Megáll rajta, ha előtte a felületet kellőképpen por-és-zsírtalanítottad: nedves ruha, sebbenzin/alkohol.

(bocs, pont most lett elugatva :) hogy szerkesszünk, erre pont nem. mégegyszer bocsi...)

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#7605) RoyalFlush válasza 3.Aragorn (#7602) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Egy 486DX4 CPU ventije zümmögött rajta, mert a gyári coolere korábban bekrepált. Rátettem a passzív hűtőt, langyoskás.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#7606) 3.Aragorn válasza RoyalFlush (#7605) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ahogy érzed.

Nem minden vándorút céltalan...

(#7607) Pista0001 válasza RoyalFlush (#7598) üzenetére


Pista0001
addikt

RoyalFlush: Bőven elég rá.

(#7602) 3.Aragorn: Én Thermaltake Schooner-t használtam Radeon 9600Pro-n, majd GeForce 6600GT-n és piszok jól működött. A Radeonnak nem volt hőmérője így nem tudom hogy mit tudott, de a 6600-as majd 10 ˙C-al ment hűvösebben mint az MSI gyári hűtéssel. Ja, a házam midi torony elöl-hátul 120-as Silent Blade-el, meg egy 2 x 8cm-es ventis chieftec táp volt még benne, szóval hangja nem volt. Megjegyzem most 120-as ventis Chieftec tápom van és hangosabb mint a jó öreg dual fan volt :O .

[ Szerkesztve ]

(#7608) 14adam válasza RoyalFlush (#7598) üzenetére


14adam
addikt

Nekem egy fx 5200-ason van rajta az nf4-es hütőborda :D és alig melegszik...

(#7609) bandi210 válasza 14adam (#7608) üzenetére


bandi210
aktív tag

hali haver3omnak is ilyenle van(erről netezek most)
elmegyegetnek rajta a dolgok..de még nem hiszem hogy bármiféle nagyobb méretű hőt termelne:DD

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#7610) 14adam válasza bandi210 (#7609) üzenetére


14adam
addikt

Hát ígyvan,nemnagyon termeli a hőt de legalább passziv.Amúgy a 9550-esek se termelik a hőt mert most ép egy olyan megy a gépbe,eredeti hütővel,csak a venti van kiszedve mert nemnagyon akart menni de ép most olajozom be :)

Ha feltöltődtek az aksik akkor lefényképezem a fiokgépemet :D

(#7611) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Mind1 srácok, a 7500 LE gyári bordája egy nagy rakás sz@r.

Nem minden vándorút céltalan...

(#7612) Nyiscsák


Nyiscsák
aktív tag

Üdv nektek!

Csináltam egy kis módosítást a gépem elején! Nem tudom hogy gánynak nevezzem e de majd ti eldöntitek! :D [link]

(#7613) kételkedem válasza Nyiscsák (#7612) üzenetére


kételkedem
addikt

Ha szeretnéd, nevezhetjük annak is, bár nem nagy volumenű átalakítás egy CM Elite ház elejére felragasztani egy feliratot. :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#7614) Nyiscsák válasza kételkedem (#7613) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Tudom én de nekem tetszik és gondoltam megosztom veletek! :)) (Amúgy ollóval fúrtam rá két lyukat :DDD )

(#7615) kételkedem válasza Nyiscsák (#7614) üzenetére


kételkedem
addikt

Képes voltál a fém rácsot ollóval kitágítani? No ez már gány! ;]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#7616) 3.Aragorn válasza kételkedem (#7613) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Attól, hogy nem nagy volumenű, világrengető, világmegváltó, stb átalakítás, még nagyonis itt a helye. És szépen megcsinálta. Jól néz ki.

Nem minden vándorút céltalan...

(#7617) nesa válasza Nyiscsák (#7612) üzenetére


nesa
veterán

Mi ez a Trabant mania?

(#7618) Nyiscsák válasza nesa (#7617) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

A trabant már régóta kedvenc kocsim közé tartozik! :DD

(#7622) barnam_


barnam_
nagyúr

Nem annyira gány, de gondoltam megosztom veletek:
Mivel úgyis lejárt a garancia, szétszedtem a tápegységet, és kivettem a venti elől a rácsot. Hangban nincs nagy különbség (eddig is halk volt), de azt észrevettem hogy kevésbé pörög fel a venti, és kevesebb levegőt fúj ki hátul.

(#7623) z0d1AK válasza barnam_ (#7622) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát szerintem egy sima kis rácstól nem lesz sok változás, max csak azt hiszed, hogy kevesebb levegőt fúj ki, mint mikor bekapod a c-vitamint, amiről azt hiszed, hogy fájdalomcsillapító, és már nem is fáj a fejed :DD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7624) barnam_ válasza z0d1AK (#7623) üzenetére


barnam_
nagyúr

Lehet... de rosszabb nem lett, az tuti :)

(#7629) 3.Aragorn válasza barnam_ (#7624) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Valóban nem lett rosszabb, csak valahogy az az érzésem, hogy bármenyik pillanatban beszippanthatja, és bedarálhatja a procihűtőt :D
Gondolom egyúttal le is portalanítottad a belsejét. Számít. Melegedésben --> hangban.

szerk:
Pista0001: De csúnya! :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#7633) Zefír


Zefír
őstag

Annak örömére hogy megírtam a központit. szombat este fél10kor neki álltam a tápomon kicsit szépíteni.
Az a műanyag háló már félig lógott, gyárilag 20pines és ugye vettem hozzá egy 24re átalakítót . nah már nagyon b@aszta a szemem az a nagy műanyag valami és szépen felforrasztgattam a kábeleket.

Készítettem pár képet a konfigomról és a tápról

(#7634) barnam_ válasza 3.Aragorn (#7629) üzenetére


barnam_
nagyúr

Persze, majd megfulladtam a sok portól :)

(#7637) 3.Aragorn válasza Zefír (#7633) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Az a D-link Airplus-os kártya micsoda? (7. kép) Azzal kell bekurblizni a gépet? :DDD
Azzal a kapcsolóval (6. kép) pedig menet közben tudod lekapcsolni a ventit?

Nem minden vándorút céltalan...

(#7638) Zefír válasza 3.Aragorn (#7637) üzenetére


Zefír
őstag

Az a D-link az a wifim (net)
A 6. képen az egy 5 és 7 V közt kapcsoló :)

(#7639) 3.Aragorn válasza Zefír (#7638) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ja, jó, bocs, h hülyeségeket kérdeztem. Sosem volt még wifim.

Nem minden vándorút céltalan...

(#7644) ngabor2


ngabor2
nagyúr

a topik ismételten takarítva az offoktól. az beszélgetős topik épp ezért lett létrehozva a fáradt gőzben. az offokat ezután figyelmeztetés nélkül törölni fogjuk, a visszaesők egyéb jutalomban is részesülhetnek :U

[ Szerkesztve ]

(#7645) geprombolo


geprombolo
senior tag

Akadt egy kis gáz a Picasa albumaimmal :(( , van ember, aki kétszer szerepel, persze minden megnézhető a már korábban megadott címen, neki kell álljak átrendezni, hogy átláthatóbb legyen. Ja, és Solfrutta lelkes segítségének köszönhetően :R bővült az archívum az 1000 és 2000 hsz közti képekkel. :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#7646) z0d1AK


z0d1AK
veterán

nah, megint alakítottam egy kicsit a gépen, most egy új procihűtőt, egy CM GeminII-t kapott, 2db Coolink SWIF 1200-as ventivel
A felhelyezés maga még nem is volt problémás, inkább csak az utánna következő, az alaplap beépítése:F
Sajnos a felső 2 csavart betekerni elég problémás, csak az egyik sikeredett, a kiegészítő tápcsati elhelyezkedése miatt meg még ki is szedhettem még1x az alaplapot...
de egyébként nem volt olyan vészes.
hangja pedig letekerve szinte semmi a 2 ventinek, és a gépnek egyben sem:))
belülről
oldallappal

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7647) Zefír válasza z0d1AK (#7646) üzenetére


Zefír
őstag

Plexire tegyél 2 db 12es ventirácsot. mert ez így nem a legszebb (de nem is ronda) Csak úgy kiemelné a ventiket.
Amúgy minek ennyi venti abba a házba? előre 1v2db hátra is 1v2db aztán szoszi..
Az az S1 is elégé jól teljesít passzívan.

Amúgy frankó lett.

Ezeket a HSZ-eidet szívesen olvassuk de a sok beszólogatósat és azokat melyekkel csak izzítod a légközt a topikban.. azokat nem éppen.
Úgy gondolom ebben a topikban már "ösze szokott" a GSZK és nagy hülyeség lenne amiatt tönkre vágni mert egymás után 2hszt ír az ember...De zárjuk le a témát és ne hívogassuk egymásra a Moderátorokat...Ez így tisztességes. Figyelünk arra hogy felesleges HSZ-t ne írjuk. ÉS ÍGY NEM IZZIK A LÉGKÖR...

(#7648) z0d1AK válasza Zefír (#7647) üzenetére


z0d1AK
veterán

nem nagyon akarok ventirácsot tenni, mert ahhoz ki kellene vágni a plexit, azt meg nem akarom, jól néz ez így is ki.
még megvilágítottságon akarok változtatni, az elől és fent lévő ventiket akarom megturbózni még 1 neonnal, hogy szépen világítson is, mint egy karácsonyfa;)
S2-es hűtőm van, nem s1-es, és csak azért van rajta hűtés, mert valami kis FEt, vagy nemtom mi az, a karin melegszik, és az everest gondolom azt méri GPU diódának, és az felmegy 50°C felé, így meg 50°C helyett

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7649) Zefír válasza z0d1AK (#7648) üzenetére


Zefír
őstag

Értem.
De az biztos ér valamit az a 2 veti úgy? : O

(#7650) z0d1AK válasza Zefír (#7649) üzenetére


z0d1AK
veterán

most le van tekerve, hangja nincs, kis légáramlatot csinál, ha felhúzom fullra, akkor everestben rögtön ugrik lentebb 2-3 fokot, de azt nem akarom, ráérek majd felhúzni a fordulatszámot akkor, mikor játszom

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.