Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) Zefír válasza z0d1AK (#7650) üzenetére


Zefír
őstag

Oké m1. Nem érted mit mondok.

(#7652) bandi210


bandi210
aktív tag

télleg..nem is mondtam vasárnap molex őrületet rendeztem otthon:DD
egy molex csatiba beleerőszakoltam 3ventit:DD érdekes volt..még a ramhűtő molex dugóját szétberheltem és beraltam:DD

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#7653) Zefír válasza bandi210 (#7652) üzenetére


Zefír
őstag

Nekem eddig a rekordom 5 ventilátor :DD
Erre nekem azért volt szükségem mert mindössze 1ágamvolt a tápon amin ugye őszesen 2 molex csati volt...
Amúgy 1 csatiba lehet 2 ventit kötni 5 és 7V re és az nem is gány..

Szerk: "molex őrületet rendeztem otthon" Ezen behaltam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7654) ngabor2 válasza Zefír (#7653) üzenetére


ngabor2
nagyúr

igen, elvileg lehet, gyakorlatban nem ajánlott. mármint a 7V-os játék. ha nincs szerencséd, és a venti úgy dönt, hogy ő most egy kicsit rövidrezár, akkor igen jó az esély a többi alkatrész meghibásodására. ha az 5V-os ágon megjelenik a 12V, az csúnya dolgokra képes.

5V-ra kötni kevésbé veszélyes ebből a szempontból, jelenleg 5 venti kavarja a levegőt így a házikóban 7/24, hangjuk alig van (bár az utóbbi 1 év alatt mintha hangosodott volna egy kicsit...).

(#7655) Stirbi válasza z0d1AK (#7646) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv nagyon durva ,fö a venti :DDD , az lenne a kérdésem ,hogy honnan szed anyi lehegöt az a 2db 12x12 es venti a cpu hütödön?mert hogy elöl nem jön be anyi és hogy hátul sem sziv be annyit az is tuti :N

(#7656) Zefír válasza ngabor2 (#7654) üzenetére


Zefír
őstag

Ezzel tisztában vagyok.
Jó dolog ez az 5V-s dolog. Nekem is a tápomon a venti 5V-n megy .

(#7657) bandi210 válasza Zefír (#7653) üzenetére


bandi210
aktív tag

ja nekem ez tulajdonképpen 5venti..mert a ramhűtő az 2ventis:DD
és jrajta van a két ledes plexin levő venti meg egy hátsó 8cmes házhűtő is:D+a 2ventis ramhűtő..
hát figyi ilyen szöveg a fizikális klántali..na?
ja nekem is 1ágam van..az egyik kettéosztva és a másik is és az egyik kettéosztott bele van tolva a ventiszabályzóba..a másikra meg a ledes ventis házhűtősramhűtős buheráció került:D a másikon meg van egy optikai meg egy hdd:D

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#7658) bandi210 válasza Stirbi (#7655) üzenetére


bandi210
aktív tag

az a titkok homályában eltüntetődik illetve létrejön:D
na szóval azt az előlapi kis bigyós réseken beszívhatja..de nem bírod elképzelni hogy mennyire tele van szellőzőhelyekkel egy ház:D én már tudom..haveromnak a házát totál leragasztottuk(neki is aerocool aeroenine je van csak 2es)na és erre az első turina forgott tovább!nem volt semmi levegőbeáramlás de a turbina mögötti 12cmes ledes venti mégis meg tudta vhogy vmilyen légáramlattal forgatni a turbinát..mondom szép..+7fokot értük el és egy joo nagy leqráast azért mert elhasználtunk 2tekercs ragasztót(nem a kisméretűből:D)és még 3csomag folpack-ot:DD
húú ez hosszú lett..na mindegy..most vetem észre ezt a hszt:D

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#7659) Stirbi válasza bandi210 (#7658) üzenetére


Stirbi
addikt

úúú bazz most nézem azok a ventik a ház oldalára vannak felfogatva :W :DDD nem szoltam ;]

[ Szerkesztve ]

(#7660) bandi210 válasza Stirbi (#7659) üzenetére


bandi210
aktív tag

XDXDXDXDok..akkor van szemed a dologhoz:DD
hát ennyit a dologról..mpndjuk énm azt a fura ragasztást vagy vmit zóval a fekete bizbazt nem értem..olyan mint az óócsó reklámbizgé a buazokon..szóval az a ragasztható fólia..nem épp szép..de hát mindegy:D

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#7661) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Van egy olyan pines hosszabítóm, ami 6+2-est csinál a sima 8 pinesből. Nekem csak a 6 pin kellene. Ha leveágom az a +2-es csatit, akkor lesz valami baja a hosszabítónak?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#7662) Cadal


Cadal
őstag

Hi!

Engedjétek meg, hogy az alaplapom topikján kívül ide is betegyemaz írásom, talán kicsit ide is illik :DDD !

Sokszor hallani, hogy a Gigabyte MA-770-DS3 lapban nem ajánlott nagy fogyasztású procikat túlhajtani a gyenge processzort ellátó tápáramkör miatt, és mert rosszul teljesít a nem létező hűtése a FET-eknek!

Ezért gondoltam egy merészet, és a fejembe vettem, hogy márpedig megoldom a FET-ek hűtését. Több alkalommal lehetett már látni, hogyan oldják meg a fórum társak az északi híd hűtését gyári, vagy saját készítésű hűtőbordákkal.
Én egy Slot A-s hűtőborda átalakításában láttam meg a megoldás kulcsát! Az alany:

Az borda alsó felének síkba maratását követően megszabadítottam a további felesleges részektől, hogy elférjen az alaplapon a kondenzátorok között. Ahogy körvonalazódtak a végső méretek, már komoly kétségeim támadtak a hatékonyságával kapcsolatban :D

Nem kevés reszelést és fűrészelést követően helyére került a borda!

Szerencsére a Freezer alsó lamellái enyhén hajlítottak, így onnan érkezik némi friss levegő a bordákra! Terheléskor pedig egy kicsit több :K !

Így fest más szögből...

Sajnos megfelelő berendezés hiányában nem tudok hőfokokkal szolgálni. A borda méreteit és a rögzítés problémáját tekintve bátran kijelenthetem, hogy ez a próbálkozás megmarad gondolatébresztőnek... Sajnos be kell látnom, hogyha valamikor is váltok Phenom II-re akkor alaplapra is áldoznom kell, mert a tuning elengedhetetlen :K !

Végeredményként mégis úgy érzem érdemes volt nekiállni. Megismerkedtem új emberekkel (a maróssal) és kezdem melyen tisztelni a home made megoldásokat.
Üdv. Cadal

(#7663) Zefír


Zefír
őstag

Srácok! (bandi210 , Stribi)
Zodiak gépében aza 2 cpu-s venti az csak benne van a gépben. És Nincsen kivágva a juk elütök. Hiszen épp ez az hogy Zodiak nem akarja szétbarmolni a Plexit...

(#7664) Zefír válasza Cadal (#7662) üzenetére


Zefír
őstag

Ez frankósan sikerült! :R :R
Gondolom nem 2perces meló volt... :DDD

(#7665) Stirbi válasza Zefír (#7663) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv zeff

LOL
tehát folytatjuk a vitát :DDD , akkor mégis csak nemjo a levegöcseréje a házában ;]

(#7666) Stirbi válasza Cadal (#7662) üzenetére


Stirbi
addikt

ödv elég jo lett ;)

(#7667) Zefír válasza Stirbi (#7665) üzenetére


Zefír
őstag

Mivel az a venti most csak arra szolgál hogy forgatja a gépben a levegőt akkor nem is.
Viszont ha van házventi ami befele húzza a levegőt akkor már érhet valamicskét.

(#7668) Stirbi válasza Zefír (#7667) üzenetére


Stirbi
addikt

igen,de csak a meleg levegüt mozgatja a házban ha lenne még egy venti hátul ami kifele fujná a meleget akkor jobb lenne neki( ÉN A GÉPÉRT AGGODOK,NEKIK IS VAN LELKKÜK-ami az operácios rendszer LOL)

és elöl az a venti nemtol be annyi friss levegöt amennyire szükség lenne :Y , szerintem 10fok hökülönbség lenne egy pár alkatrésznél ha jo lenne a huzat a gépében :U

[ Szerkesztve ]

(#7669) Zefír válasza Stirbi (#7668) üzenetére


Zefír
őstag

Egyet értek..

(#7670) Cadal válasza Zefír (#7664) üzenetére


Cadal
őstag

Köszi! Na igen 2 délután kellett a pincében egy miniatűr satuval ügyeskednem. Ha több időt áldoztam volna rá, szebb is lehetett volna :B !

#7666 Stirbi Köszi!

(#7671) z0d1AK válasza Zefír (#7663) üzenetére


z0d1AK
veterán

nincs itt gond a ház szellőzésével.
elől jön be a levegő, de tervezek betenni még egyet a dvd író alá is, a levegő meg amit a cpu hűtőn a ventik megmozgatnak, azok a gép hátulján, illetve felül mennek is(felül szívja is kifele a levegőt egy venti, de ha akarnék, még oda is tudnék tenni egyet)
sőt, még az alaplaptálca alá is férne;))
előre 2db 12cm-es, felülre 2db 14cm-es, hátulra 1db 12cm-es, alulra 1db 14cm,es alaplaptálcárá az alaplap hátulját fújni pedig egy 6cm-s férne a házba.
jah, és ha nem vágtam volna ki a ház oldallapját, akkor még oda is fért volna 2db 14cm-es
hát ekkora egy cm690...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7672) Stirbi válasza z0d1AK (#7671) üzenetére


Stirbi
addikt

nah igy már tisztább a kép ;] , nem tudtam ,hogy fent szivja el a meleget a cuccos

(#7673) z0d1AK válasza Stirbi (#7672) üzenetére


z0d1AK
veterán

mondjuk igen, a képen nem látszik, bár az sem, h megy a gép, pedig megy;) :DD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7674) 3.Aragorn válasza Cadal (#7662) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Szép teljesítmény!

Nem minden vándorút céltalan...

(#7675) Zefír válasza z0d1AK (#7671) üzenetére


Zefír
őstag

;) érte,.Így oki :K

(#7676) Stirbi válasza z0d1AK (#7673) üzenetére


Stirbi
addikt

ha megy a géped akkor mér állnak a ventik :W? egyre job dolgokrol vitázunk

(#7677) Pista0001 válasza Stirbi (#7668) üzenetére


Pista0001
addikt

Stirbi és Zefír: Ha alaposan megfigyelitek z0d1AK gépét, a procihűtő fölötti kék fény szerintem legalább 1 db (vagy talán 2 db) ventilátorra utal. Tudjátok, a Cooler Master CM 690-nek a tetején is van két hely... :)

Szerk.: upsz, nem görgettem végig :B

Szerk. 2: ja, és a vaku "megállítja" a ventit... mármint vizuálisan. :)

[ Szerkesztve ]

(#7678) z0d1AK válasza Stirbi (#7676) üzenetére


z0d1AK
veterán

nem állnak a ventik, hanem a fényképezőgép zárideje olyan kicsi, hogy olyan rövid időtartamot örökít meg, amin nem látszik jelentős mozgás.
Egyébként mit szeretnél, forogjon a kép közepén a 2 venti?;)
Pisti meg jól mondja, látszik is a venti, és csak 1 van ott

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7679) Stirbi válasza z0d1AK (#7678) üzenetére


Stirbi
addikt

oké egy vitát megért :DDD :B

(#7680) KillHates válasza Cadal (#7662) üzenetére


KillHates
nagyúr

Végre egy rendes ember aki gondol a FET-ek hűtésére is. Nekem 0.032V-os droppolás változást jelentettek a felfarigcsált ram-sünik.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7681) KillHates válasza z0d1AK (#7646) üzenetére


KillHates
nagyúr

A plexi egyáltalán nincsen kivágva?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7682) KillHates válasza bandi210 (#7652) üzenetére


KillHates
nagyúr

Te kis telhetetlen! Kérünk képeket is! Mobillal is jó lesz!
Vigyázz, hogy jól legyenek rögzítve a kábelek, nehogy valahová valami letesteljen!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7683) z0d1AK válasza KillHates (#7681) üzenetére


z0d1AK
veterán

nem, nincs sehol sem.
nehogy azt mond, hogy ezt a tripla-postot nem lehetett volna 1-be is megírni, linkelgetve, vagy csak a neveket kiírva...
így hamar összejön a jómunkásember rang is...
:W

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7684) KillHates válasza TazLeacher (#7661) üzenetére


KillHates
nagyúr

Semmi az ég adta világon, de ha majd egyszer nagyobb VGA-t veszel, bánni fogod!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7685) KillHates válasza z0d1AK (#7683) üzenetére


KillHates
nagyúr

Befér még hátra egy venti függőlegesen a hátlapra? Szerencsés lenne és akkor egészen "löttyedten" elvinné a Geminit a két kékség!

Jaj, ne kezd már megint! :((( :((( Milliószor leírtam már neked. Tudod, az a "trackball"-os dolog :DDD A rang izgat a legkevésbé. Én átrakattam volna a topic-ot a fáradt gőzbe, ami rangvesztéssel is járt volna, de ment a szterencsétlenkedés.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7686) z0d1AK válasza KillHates (#7685) üzenetére


z0d1AK
veterán

beférni beférne, de mire betenném, az fél óra lenne, mert megint szedhetném ki az alaplapot a házból hozzá;)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7687) KillHates válasza z0d1AK (#7686) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor passz, tudom, ha bent van a Gemini akkor az mekkora szívás, kivenni az alaplapot.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7688) Undoroid válasza KillHates (#7687) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

" ha bent van a Gemini akkor az mekkora szívás, kivenni az alaplapot. "

...hát még mekkora munka RAM-modulokat cserélni! :Y Viszont,ha már bent vannak,akkor kapnak egy kis extra hűtést!

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#7689) KillHates válasza Undoroid (#7688) üzenetére


KillHates
nagyúr

Egy szó mint száz; a Gemini nem azoknak való, akik napi szinten cserélgetik a hardvereiket! :K

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7690) z0d1AK válasza KillHates (#7689) üzenetére


z0d1AK
veterán

hehe, én 1.5 éve vettem az alaplapot, procit, vga-t, tehát talán nem tartozom azok közé, akik gyakran cserélik a belsőt:))
azért, mert néha fejlesztgetek, csinosítgatok a gépen, még jó ez is így, ahogy van :R

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7691) 3.Aragorn válasza Cadal (#7662) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Mivel rögzítetted?

Nem minden vándorút céltalan...

(#7692) 14adam válasza 3.Aragorn (#7691) üzenetére


14adam
addikt

Szerintem ragasztócsíkkal.Ami odafogja a bordát,és még a hőt is áttudja adni

(#7693) Pista0001 válasza 14adam (#7692) üzenetére


Pista0001
addikt

Valami rögzítési problémát említ az írás vége felé, meg hogy megmaradt ötletnek, úgyhogy szerintem sehogy nem rögzítrette :)

(#7694) 3.Aragorn válasza Pista0001 (#7693) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ezért kérdeztem.

Nem minden vándorút céltalan...

(#7695) Cadal válasza 3.Aragorn (#7691) üzenetére


Cadal
őstag

Hi! Sajnos a rögzítés még nem megoldott! Korábban stheer-től kaptam egy ötletet, ragasztós hűtőpasztára, de ezt egyenlőre nem erőltetem. Jobb lenne valami oldható kötést létrehozni, mert még garis a lap. Másik topikban "2 oldali hovezeto ragasztot" ajánlottak, valószínüleg 14adam is ilyenre gondolt. Csak még körül kell néznem, hogy hol szerezhető be!
A full gány az lenne, ha valamilyen gumival rögzíteném amit áthúznék a proci rögzítő keret lyukain és jól megcsomóznám a másik oldalon az USB portok elött :)

#7680 KillHates :R

[ Szerkesztve ]

(#7696) 14adam válasza Cadal (#7695) üzenetére


14adam
addikt

Igen,valami olyasmire gondoltam.Itt lehet kapni

(#7697) bandi210 válasza KillHates (#7682) üzenetére


bandi210
aktív tag

hehe...éppen ettől félek én is..3mm és összeér a két csupasz kábel
a ramhűtőn..:D

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#7698) 3.Aragorn válasza 14adam (#7696) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Meg itt ;) : [link]

Cadal: Valahogy meg rögzíteni kell, különben hiába dolgoztál. Amit te írsz az is jó, és akkor sima hővezető pasztával meg lehetne oldani. Vagy lehet tényleg ilyen ragasztóval. Ha meg gariba vissza kell vinni, előtte sebbenzinnel lepucolod, és szebb lesz mint újkorában.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#7699) bandi210 válasza 3.Aragorn (#7698) üzenetére


bandi210
aktív tag

vagy megoldod vmi gány..módszerrel:D madzag..cipőfűző..drót:Dmindegy..viszont leszedhető könnyen!

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#7700) Bordoi válasza KillHates (#7685) üzenetére


Bordoi
őstag

Viszont mi is megkértünk már milliószor, hogy használd a szerkesztés gombot, és ne postolj 2-3 percenként. :U

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.