Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) bandi210 válasza kételkedem (#6300) üzenetére


bandi210
aktív tag

XD nem ismeri fel a cd-t illetve a meghajtót nem ismeri fel:S na szóval a bootsorrendet megtaláltam de kiírja atapi cd device de az nem épp az..
egy lg meghajtó van benne és nem nagyon akarja felismerni...na mindegy megpróbálom mégegyszer...dde nsztem nem fog menni...na akk meek megnézem:D

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#6302) kételkedem válasza bandi210 (#6301) üzenetére


kételkedem
addikt

Két meghajtód van. Próbáld a másik meghajtót. Az ide1 csatlakozóra tedd a vinyót a másikra a cd olvasót. Az atapi egy általános cd driver, tehát jó lesz az ;)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#6303) bandi210 válasza bandi210 (#6301) üzenetére


bandi210
aktív tag

ja upsz...már megy a telepítő:DD na akk mégis tok vmit!!!
Köszi a segítséget!!!
na akk már a 2.idegen géptelepítés van meg!!!!

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#6304) Bunker


Bunker
tag

Ugyan a termék topicjába is belinkeltem, de a címből adódóan ide is beillik. Egy Thermaltake Sonic Tower nem rendeltetés szerű [használata.] Erre már mondhatják a kiskerben hogy nem cserélik gariban :DD

A cenzúrában az a legrosszabb, hogy nem a █████████████████ !

(#6305) MarioAna válasza Bunker (#6304) üzenetére


MarioAna
senior tag

Azt kuu************ :Y :Y . Nem gyengén gyány :DDD :C :R .

(#6306) Bunker válasza MarioAna (#6305) üzenetére


Bunker
tag

Na igen, az ilyen embernek számítástechnika helyett inkább homokoznia kellene :DD És még egy gyöngyszem:
WTF billentyű hasznos lehet :DD

[ Szerkesztve ]

A cenzúrában az a legrosszabb, hogy nem a █████████████████ !

(#6307) _balázs_ válasza Bunker (#6304) üzenetére


_balázs_
csendes tag

:DDD Ez lehetne az e havi best of. ***** jó. :C :C

[ Szerkesztve ]

(#6308) DeadMen


DeadMen
tag

Uraim egy furcsa problémával állnék eme topiclakók elébe:) Más totyik nem jutott eszembe. Egy haverom talált otthon egy ilyet
A kérdés az,hogy mi lehet ez? Valaki tudna segíteni?:B

[ Szerkesztve ]

(#6309) pee13 válasza Bunker (#6304) üzenetére


pee13
senior tag

Le kéne törni mindkét kezét.. :C

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6310) pee13 válasza Bunker (#6306) üzenetére


pee13
senior tag

Nem, ez a lol keyboard..:D

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6311) pee13 válasza DeadMen (#6308) üzenetére


pee13
senior tag

Áruházban felragasztott lopásvédő valamin?

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6312) Bunker válasza DeadMen (#6308) üzenetére


Bunker
tag

Ez egy lopásgátló chip. Ilyeneket látni a TUSCO-ban a kis plexidobozos parfümökön, meg a MediaMárk-ban a PS dobozain. Természetesen még elég sok mindenre ráteszik ami nagyobb érték. Ettől riaszt be a mágneskapu, ha a kasszánál nem lett fizetéskor lemágnesezve.

A cenzúrában az a legrosszabb, hogy nem a █████████████████ !

(#6313) MarioAna válasza Bunker (#6306) üzenetére


MarioAna
senior tag

Hát ez kéééészz :DD . Egyszer CoD4 pubon volt egy gyereknek bebindelve (egy gombra kiír egy szöveget), hogy: Edd ki a vetést!!!!
Akárhányszor lelőtték kiírta, de kegyetlen vicces volt, utána mindig vagy 5 sor XD vagy lolozás követte. Alig volt nagy :DDD .
mod: #6308 DeadMen:
Sztem meg egy labirintus szőke nőknek, a közepéből kell a széléhez eljutni :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#6314) Bunker válasza MarioAna (#6313) üzenetére


Bunker
tag

"Edd ki a vetést." ez mekkora komolyság:C

A cenzúrában az a legrosszabb, hogy nem a █████████████████ !

(#6315) DeadMen


DeadMen
tag

Köszönöm mindenkinek a gyors választ:R:R:R
MarioAna: Először én is ilyesmire gondoltam,csak nem szőkékkel :(((

(#6316) z0d1AK válasza Bunker (#6312) üzenetére


z0d1AK
veterán

én a metroban dolgozom, és tapasztalat, h ez annyit ér, amennyit látszik.
beborítja valamivel, vagy mélyen elrakja azt, amin ez rajta van, aztán már észre sem veszi a kapu : :DDD

Jah, és nem ötleteket akartam vele adni, csak tapasztat...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6317) KillHates válasza DeadMen (#6308) üzenetére


KillHates
nagyúr

Lopásgátló matrica. Könyvekben szokott lenni.
RF elhangoló tekercs. Egy ilyet kell valakinek a kabátjára ragasztani és halálra vegzálja a biztonsági őr a Tecsóban :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6318) bandi210 válasza KillHates (#6317) üzenetére


bandi210
aktív tag

Ezt majd kipróbálom:DD
Na mindegy:D
Azért a szőkenős dolog okos dolog:_DD nekik:DD

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#6319) z0d1AK válasza KillHates (#6317) üzenetére


z0d1AK
veterán

igen, iet már mi is játszottunk, poénos tud lenniXD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6320) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Ma beszereztem a pcbonto.hu (Mogyoró) rakatnyi P3-as konfigjai közül egyet.
Nemtom vitte haza vki ilyet és látta-e már belűlről, de elég érdekes ventivel találkoztam benne. Ki szeretném ganézni, meg a ventiket kicserélni nullkilométeresre... Szétkaptam mindjárt a tápját elsőnek. Na itt jön a csavar. 80x80x20-as venti van benne. :Y
Ahogy elnézem a 25-ös már nem fog beleférni.
Van vmi tippetek? Kerestem vékonyabb ventit, de csak a zalmi op1-jére találtam rá. :(

Jó, ha nincs kész megoldás, akkor barkács. Nem para.
De van vmi olcsóbb (ropi alatt) halk megoldás?
Noctuával azért nem tömném meg a gépet,
nem kerül annyiba az egész konfig... :D

Viszont honnan tudok beszerezni fcpga hűtőt? :)
Vmi low noise 3000 rpm-es csodát árulnak neten két ropiért. Ez drága érte.
Más tipp esetleg? Mit tudnék ráhegeszteni?

Köszi előre is!

(#6321) pee13 válasza Teasüti (#6320) üzenetére


pee13
senior tag

Rá kell csapni az első kézbe akadó bordát:)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6322) Teasüti válasza pee13 (#6321) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez egy rossz ötlet. :)
Egy fél kilós alu borda van itthon. És halvány lila gőzöm nincs, h h rakjam rá. :C

Izé, kell egyáltalán egy 1 gigás cerkának aktív hűtés? :D Mi lenne ha nemes egyszerűséggel lekapnám a ventit róla és megmaradna az a kisebb fajta alu borda rajta? :C

[ Szerkesztve ]

(#6323) Bunker


Bunker
tag

Csinos:


:DD

[ Szerkesztve ]

A cenzúrában az a legrosszabb, hogy nem a █████████████████ !

(#6324) Bunker


Bunker
tag

Ez az egér mindenképp BESTSELLER:

:DDD

A cenzúrában az a legrosszabb, hogy nem a █████████████████ !

(#6325) nesa válasza Bunker (#6323) üzenetére


nesa
veterán

Csinaltam 1 gepet rendelesre tavaj es 2 honap mulva szoltak hogy fagy a gep namondom mi a szar ,es mikor kinyitottam hasonlo latvany fogadott 2 honap utan :Y BAZZZZZ :Y mintha 10 eves lett volna, a zalmi 9500 mar allig tudott forogni .... vajon milyen gyakran porszivoznak??

(#6326) z0d1AK válasza Teasüti (#6322) üzenetére


z0d1AK
veterán

nekem volt egy gigás cerka procim, amin egy henger alakú réz hűtő volt, én azt rávarázsoltam annak idején az fx5200-ra :DD az volt csak a hűtés...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6327) Undoroid válasza Bunker (#6323) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Ez tényleg megdöbbentő kép!

Meg kellene ismertetni a tulajjal a porszívót! :DDD

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#6328) z0d1AK válasza Undoroid (#6327) üzenetére


z0d1AK
veterán

azért az már kicsit túlzó, sztem azért a kép készítése előtt etették kicsit a gépet porral

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6329) Bunker válasza z0d1AK (#6328) üzenetére


Bunker
tag

Ne gondold! Láttál már asztalos műhelyben gépet? Mert én láttam, és ez a gép ahhoz képest kutya fa**a :D

[ Szerkesztve ]

A cenzúrában az a legrosszabb, hogy nem a █████████████████ !

(#6330) Tomate


Tomate
veterán

Ikeás csillag. :D Nekem is van. Én is gondolkoztam a beépítésen, de nem lett volna sehol jó.

(#6331) z0d1AK válasza Bunker (#6329) üzenetére


z0d1AK
veterán

mondjuk az biztos, egy jól eldugott sarok csodákat tud tenni :DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6332) VaniliásRönk válasza z0d1AK (#6328) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Vagy bedobtak egy lapát jóféle termőföldet. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#6333) z0d1AK válasza VaniliásRönk (#6332) üzenetére


z0d1AK
veterán

vagy csak bele engedték egy ilyen tartalmát:D

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6334) pee13 válasza Bunker (#6323) üzenetére


pee13
senior tag

Én most hoztam haza telekről szitafóliát, ami olyan mint a teaszűrő, csak sokkkal sűrűbb, de a levegő mégis könnyen átmegy rajta. Muter tápjára és prociventijére fogok belőle rakni. Nincs hátsó ventihely, ebből következik, hogy le van véve az oldallap mindig. Valami borzalmas hogy mi szokott a prociventi alatt felgyűlni a sűrű bordában:D Majd kéne vágnom bele egy 80as helyet, csak semmi ekdvem kicuccolni belőle, és technikai akadálya is van a dolognak: Van egy lépcső a hátlapban, pont úgy hogy ne tudjam körberajzolni a venti helyét..

[ Szerkesztve ]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6335) bandi210 válasza VaniliásRönk (#6332) üzenetére


bandi210
aktív tag

belevágsz pár növényt és kész a kiskert...a locsolással néha gond lesz a föld viszont megoldja a hűtést..egy darabig:D
Na de azért megnézném az asztalosműhelyben levő gépet is:D
ja azt mondjuk nézhetnk porszívónak is akár:DD
Na mondjuk ha valaki asztalosműhelyben nem gondol ilyesmire az azért alap:DD

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#6336) HUN_or


HUN_or
tag

jó estét emberek, tákolás, gányolás : adott egy 12mm es noti dvd író : hogyan lehetne átalakítani ugy, hogy működjön és beférrjen a 9,5mmes helyére ??

akinek van ötlete szóljon :R

gépházak fából, tőlem >>> http://prohardver.hu/apro/egyedi_gephazak_keszitese_fabol/hsz_1-100.html

(#6337) Bunker válasza HUN_or (#6336) üzenetére


Bunker
tag

Szerintem szét kellene bontani és megnézni hogy valójában mekkora helyet foglal a mechanika. Ha a burkolatot eltávolítod, akkor sanszos, hogy oldalanként nyersz egy-egy centit. Akkor már be is fér. Általában nagyobb szokott lenni a meghajtó "háza" mint a beltartalma. Remélem tudtam segíteni. :))

A cenzúrában az a legrosszabb, hogy nem a █████████████████ !

(#6338) bandi210 válasza Bunker (#6337) üzenetére


bandi210
aktív tag

de így nem lesz éppen nagyon ellenálló a külső behatásoknak..szóval azért nem kell dobálni:D
de szerintem működhet...

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#6339) priti válasza z0d1AK (#6328) üzenetére


priti
addikt

Ez semmi, egyszer kiküldtek egy telephelyre nagyívű pályám elején, hogy szokjam. Persze tudták mi a helyzet és amiatt, szivatásból. Beülök a kocsiba zakó, fehér ing. Megérkezem. Raktár. A raktáron belül kialakítva gipszkartonból egy kis kukszli szerű házikó, az volt a raktárvezető irodája. Pedáns tisztaság, felmosva, minden. Szétszedem a gépet és majdnem hátraestem. Kábe ez, csak korom feketében. Mindez hosszú ujjú fehér ingben... Felhajtom az ujját röhögve, hogy ezt jól becoptam, aztán azzal a mozdulattal, ahogy kivettem a slot-ból a kártyát pattant egyet és az egész ing elölről kapott egyet... persze ráztam, fújkáltam, de teljesem mindegy volt.
Mint később megtudtam (persze már röhögve vártak) a targonca kemény gumija kopik folyamatosan, ahogy fordul a teherrel a raktártérben és az az a fekete szutyok és persze érkezésem előtt takarítottak ki. Raktárba ne induljatok el, amíg nincs váltásruha. :DDD Még az alsógatyám teteje is fekete volt, ...gondolom ahogy felhúztam magamon a gatyát vagy én nemtom hogy csináltam. Persze sehol egy csap, hogy kezet moss vagy valami, ilyen clearwater-es szarból töltöttem meg 3 poharat, miután végeztem, hogy legalább az autót ne intézzem teljesen el a kezemmel.

Hardverlesen

(#6340) KillHates válasza Teasüti (#6320) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem van P3-as cooler-em!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6341) z0d1AK válasza priti (#6339) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát igen, munkám során nyáron láttam, h h is lehet majdhogynem a targonca kerekét is füstöltetni, és milyen jól kopik :DD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6342) KillHates válasza Bunker (#6323) üzenetére


KillHates
nagyúr

#6323: mi a baj ezzel? Láttam ém már ennél különb szervert malomban! :D

#6324: le mertem volna fogadni, hogy japo. Erre utána látom a billentyűzetet! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6343) KillHates válasza Tomate (#6330) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez brilliáns! :C Szép a rács körüli keret is! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6344) KillHates válasza HUN_or (#6336) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

12 éve szerelek notebook-okat. Nem akarlak elkeseríteni, de sehogy.
Inkább add el az írót és vegyél egy super-slim meghajtót. Notikat nem nagyon érdemes gányolni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6345) KillHates válasza priti (#6339) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem egy forgácsolóüzem cnc gépét sikerült hasonló képen kifogni...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6346) bandi210 válasza KillHates (#6345) üzenetére


bandi210
aktív tag

hehe na mondjuk én látam már fénymásolót...belement a festék...na az volt szép...ismerősöm csinlja a gépet én meg röhögtem...még joo hogy rendes overáll..melósruha volt rajta..de azt is dobhatta kik:D

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#6347) zsolt1129 válasza bandi210 (#6346) üzenetére


zsolt1129
addikt

:C :D

(#6348) HUN_or válasza Bunker (#6337) üzenetére


HUN_or
tag

a vastagsága a bibi, nem a szélessége.

KillHates : ettől féltem én is, vennék is ha lehetne valahol kapni, de nincs sehol :O

gépházak fából, tőlem >>> http://prohardver.hu/apro/egyedi_gephazak_keszitese_fabol/hsz_1-100.html

(#6349) Teasüti válasza KillHates (#6340) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mid van?
És véletlenül sem vagy pécsi, ugye? :DDD

(#6350) z0d1AK


z0d1AK
veterán

nah, kaptam egy flexet is, szal sztem kicsit így már könnyebb lesz ház oldallapjának a kivágása:D

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.