Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) nesa válasza KillHates (#6050) üzenetére


nesa
veterán

Rogton nemis fajt hanem par perc utan voltam total keszen, kicsit csontot ert :O

(#6052) Zefír válasza KillHates (#6050) üzenetére


Zefír
őstag

Van ennél egyszerűbb is.
Egy szép esős öszi reggel, apukám vágta fel a szalámit a fiacskája szendvicsébe.
Mivel ez a 21.század ezért egy baró szalámi vágót használt mint amit a husosnál lát az ember csak kis asztaliban.
Szépen feldarabolta az utolsó centi ig a szalámit. Da de az utolsó centi...Kicsit megcsúszott a keze és telibe levágta a fél körmét és alatta a bűrt..
De apuci ilyen túl élő utána még becsomagolta a szenyákat :DDD
Aztán valami gyík szer tulajdonságot kapott nyuszira és visszanőtt 2év alatt az ujj hegye :DDD

(#6053) Klemens válasza Undoroid (#6007) üzenetére


Klemens
őstag

Az igen! Szegetelőszalag rulez! :D

HUN_or: Gyaaaaa! ez fájhatott. :F :C

Ma végre átvehettem eme csodát. Fajin kis masina és van ám súlya. :DD

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#6054) pee13


pee13
senior tag

Én akkor szoktam hülyét kapni amikor faterom fél kézzel fogja a 115-ös flexet, amibe 125ös korong van(persze le kellv enni hozzá a védőkeretet).. Oké, bevallom én is vétkeztem már. Csk én nagyobb méretben:D 125-ös bosch ipari flex kapott egy szép csinos 230as korongot :DDD Szilvafa kivágása volt a cél, paráztam is kicsit a dologtól, de csak a fa bánta.

[ Szerkesztve ]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6055) HUN_or válasza Klemens (#6053) üzenetére


HUN_or
tag

az elején nem fájt kb 10 percre rá kezdett lüktetni, aztn fájni :(((

gépházak fából, tőlem >>> http://prohardver.hu/apro/egyedi_gephazak_keszitese_fabol/hsz_1-100.html

(#6056) S.Y.S. válasza HUN_or (#6055) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Nekem is volt hasonló élményem, tudom milyen érzés. Jobbulást!
Hátha ez segit egy kicsit jobb kedvre dreiteni, ime egy macskás történet alul. :DDD

(#6057) geprombolo válasza syC (#5928) üzenetére


geprombolo
senior tag

Hú, sok mindenről szó esett az elmúlt pár napban.
syC, ez faca nagyon, nálam se jobb a helyzet a gép körül. A festett házad is remek, majdnem elfelejtettem.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat a MÉH teleppel, meg a teflon "fóliával" kapcsolatban.

#5958 CPT.Pirk ez nem semmi, ki kér egy üveggel a legfinomabb moddolt whiskyből?

#5970 Zefir ez se kutya, akármikor elfogadnék egy ilyen faházat, irtó jól néz ki.

#5994 Johniee itt mindenki a másét linkeli? Senki nem gányol? Sebaj, ez a házikó remekül ellenne a fiaim szobájában a többi lego és hasonló apróság között.

#6000 Devil Smile, Nesa gratulálok mindkettőtöknek, HUN_or kolléga meg salamoni döntést hozott, bölcs ember. :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6058) #21346560 válasza Klemens (#6053) üzenetére


#21346560
törölt tag

Még csak ma? Én már 1.5 éve használom kb :-P

(#6059) johniee válasza geprombolo (#6057) üzenetére


johniee
senior tag

Devil Smile rajta volt az ügyön, gondolom árgus szemekkel figyelte a totyikot :D :C

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#6060) zodo


zodo
nagyúr

Nekem volt egy ilyen Mercury házam ,de mint látható a képen.,Power gomb mindig beragadt így kikaptam a helyéről.
Plusz szerettem volna valami előlapi szellőzést is alkalmazni. Ezért a gyári előlapot helyettesítettem 1.8 mm mdf lapal ,melybe vágtam egy 5.25-ös dvd nyílást + 2 db 3 mm-es lyukat a ledeknek ( power , hdd ) Továbbá 2 x 10 mm -es lyukat a két db mikro kapcsolónak ( power , reset ) és a 80 mm ventinek is sikerült egy körkivágó segítségével nyílást vágnom. Volt még egy pár finomság ,de ettől most megkimélek benneteket.
Végeredmény.

(#6061) #21346560 válasza zodo (#6060) üzenetére


#21346560
törölt tag

Jól szigetel?! :)
Csak a zajt vagy a hőt is?! :DD

Apropó, az elöbb említett így nézett ki 1 éve :))

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#6062) geprombolo válasza Devil Smile (#6045) üzenetére


geprombolo
senior tag

Itt folytatom, mert a másik hsz kezdett túl hosszú lenni.
A GSZK logót még nem szavaztuk meg, az eddig beérkezett "pályázatok" közül sztem a legkönnyebben megvalósítható a #5549 Solfrutta elképzelése. Majd lesz szavazás, ha bejön sok jó terv...

#6047 HUN_or gondoltad, az ujjodra nem lesz többé szükséged? ;] Amúgy mindenkivel megesik, még a legjobakkal is.

#6060 Zodo szép munka, igazi hómméd cucc, semmi csicsa. Mercury rulez, mert olcsó és sz@r, így nem kár érte, lehet gányolni orrvérzésig. :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6063) zodo válasza #21346560 (#6061) üzenetére


zodo
nagyúr

Szigetelés nem volt szempont csak a fröccsöntött műanyag előlaptól való szabadulás. :DDD
Zajt tekintve ,mint említettem egy 80-as Zalman venti van beépítve a VF700-cu potijával vezérelve ,így min. fordulaton teljessen halk . Maxon már van egy kis doboz hangja,de nem hat meg ,mert 90% -ban fülesel a fejem ülők a gép előtt. :D
Hő megtartásáról ,pedig ennyit tudok mondani.

geprombolo ,hogy szar azt tudom ,de hogy olcsó is : 10k vettem kb. 4 éve :))

[ Szerkesztve ]

(#6064) zodo


zodo
nagyúr

Akkor bemutatom a porszűrőt is.
Hozzávalók:
76mm-es elhasznált ragasztó szalag tekercs + hangfal szövet + kisolló + tűzőgép.

Késztermék

és beépítve

Ez olyannyira passzentos a 80 mm-es körvágóval ejtett nyílásal,hogy a heti nagytakarításkor rámegyek az 1400 wattos porszívóval és meg se kottyan neki. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6065) KillHates válasza nesa (#6051) üzenetére


KillHates
nagyúr

ÁÁÁáááá.... Akkor zabálhattad két pofára a Cataflam-ot.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6066) KillHates válasza Zefír (#6052) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na akkor volt extra feltét a szendvicsen. Te meg a kis kanibál!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6067) Klemens válasza #21346560 (#6058) üzenetére


Klemens
őstag

Jó, nekem igazán csak most futotta rá.
Elősször szeptember 1-jén egy Revoltec 3,5"-osat vettem, de nem volt jó és 3 hónap után vettem rá maga, hogy visszavigyem és elhoztam ezt, persze kis ráfizetéssel. :)
Egyenlőre még csücsülni fog a dobozban, mert a hétvégén szétkaptam a házat és a gép most 2 cipősdobozon ketyeg az asztal mellett. :D

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#6068) KillHates válasza S.Y.S. (#6056) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hehehe! És mi lett a cirmos neve?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6069) KillHates válasza zodo (#6064) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez nagyon patent! :R :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6070) zodo válasza KillHates (#6069) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm.

(#6071) HUN_or válasza S.Y.S. (#6056) üzenetére


HUN_or
tag

köszi :R aranyos macsek :)

geprombolo : jaja, van 20 ujjam 1 ide vagy oda nem számít :F

a gáz csak az, hogy a bal mutatóujjam bánta és balkezes vagyok, a jobbkezem még seggtörlésre sem jó ....

[ Szerkesztve ]

gépházak fából, tőlem >>> http://prohardver.hu/apro/egyedi_gephazak_keszitese_fabol/hsz_1-100.html

(#6072) Maximinus válasza HUN_or (#6071) üzenetére


Maximinus
csendes tag

Hidd el ,hogy számít! Én már csak tudom, pedig jobbkezes vagyok. A balos kicsit defektes, de meglehet szokni.
A faipar veszélyes!!

A bombázó repülőgép találati pontossága nagyon jó. Mindig eltalálja a földet.

(#6073) Dimitryj válasza zodo (#6064) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

qrvanagy :D:D:D

(#6074) kételkedem válasza Maximinus (#6072) üzenetére


kételkedem
addikt

A faipar és az erdészet a legveszélyesebb foglakozások között van. A gépek iszonyatos fordulatszámon dolgoznak, rendkívül élesek, hiszen a húsnál jóval keményebb anyag, a fa megmunkálására készítették őket. Fa megmunkálásnál csak óvatosan!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#6075) KillHates válasza Maximinus (#6072) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ezt már én is kifigyeltem, gondoltam is, hogy nem ma kezdted a szakmát... (akkor még a kötés rajta lett volna :D ) meg a minőség is profi! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6076) bandi210 válasza KillHates (#6075) üzenetére


bandi210
aktív tag

én majdnem azt mondtam hogy csináltattad:DD de télleg nagyon pro....ez inkább a radikalmodba is mehetne...

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#6077) KillHates válasza bandi210 (#6076) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ejh, de jó is lenne, ha én értenék így a fához! :D
Maximinusnak jár a dicsőség!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6078) bandi210 válasza KillHates (#6077) üzenetére


bandi210
aktív tag

tiszteletbeli faművész!
illetve hát az is:D

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#6079) KillHates


KillHates
nagyúr

Nem csak mi tudunk gányolni, hanem a gyártól is; mikor lejár a garancia a ramokról, általában le szoktam venni a garcimkéket megy az egyéb matricákat róluk, hogy azok se tartsák melegen a chip-eket. Legalább ennyivel jobban hűlnek. Na, így is tettem az öreg DDR1-es SAMSUNG ramommal is, mikor lejárt a 3 év garija. És egy új márkát fedeztem fel alatta: SAMNIX chip van rajta :Y :Y !!! Persze lehetne HYSUNG is de ez most így sikerült :D :D
Magyarán a jó kis Samsung chip-ek valójában Hynix-ek (a vakargatás nem hozott további eredményt, tehát nem volt harmadik verzió)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6080) pee13 válasza KillHates (#6079) üzenetére


pee13
senior tag

LOL :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6081) Dimitryj válasza KillHates (#6079) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

ez nagyon durva hamisítás :Y
bár nem olyan kemény mint amiről a totyik legelején volt szó (lásd nvidia vs raddeon konverziók bios hackeléssel)

(#6082) syC válasza Dimitryj (#6081) üzenetére


syC
addikt

Radeon mx440 :K

(#6083) Klemens


Klemens
őstag

PCI-E to AGP! :Y :Y :DD

Mielőtt megköveznétek, ezt nem én követtem el. :D

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#6084) HUN_or válasza Maximinus (#6072) üzenetére


HUN_or
tag

velem jött a világra velem is döglik meg mind a 20 ;) vigyázok is rájuk :)

KillHates : lol, 3. dzsungabalra kategória :)

Klemens : szegény 7800GTX R.I.P

[ Szerkesztve ]

gépházak fából, tőlem >>> http://prohardver.hu/apro/egyedi_gephazak_keszitese_fabol/hsz_1-100.html

(#6085) pee13 válasza Klemens (#6083) üzenetére


pee13
senior tag

Ez klasszikus.. :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6086) bandi210 válasza Klemens (#6083) üzenetére


bandi210
aktív tag

berosáloskódáloskodom!!!

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#6087) Hawk1979 válasza Dimitryj (#6081) üzenetére


Hawk1979
őstag

Miért lenne hamisítás? Régi bevett szokás átszitálni a szöveget egyes gyártóknál.
Pár cég készít csak ram chipeket,a nagyobb gyártók megveszik és átírják a nevét.

(#6088) geprombolo válasza zodo (#6063) üzenetére


geprombolo
senior tag

Én a P3-as alaplapomból indultam ki, azon sorban elszálltak az USB-k. Bocsi, ha valakit megsértettem. :R
Ja, hogy sz@r és még drága is? :DDD

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6089) Zefír válasza pee13 (#6085) üzenetére


Zefír
őstag

B@szod énis ezt akartam írni! :DDD

(#6090) geprombolo válasza KillHates (#6079) üzenetére


geprombolo
senior tag

SAMNIX ram, loool!! Nem is tudtam, hogy a Samu is Gányszakkör tag lett. :))

#6083 Klemens Még LOLabb, ilyen nincs. Akkor én meg csinálok a PCI-os hangkarimból egy PCIEx1-est :C Egyből 14.1-es hangja lesz a mostani szereó.0-ból ;]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6091) Klemens válasza geprombolo (#6090) üzenetére


Klemens
őstag

Hajrá! :D :D

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#6092) geprombolo


geprombolo
senior tag

javítás: sztereó
#6091 Klemens : ez csak poén volt, de ha feldühödöm, megcsinálom és persze akkor tuti leközlöm, hogy más is röhögjön... :)) :))

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6093) johniee


johniee
senior tag

Valaki nem tudna nekem olcsón adni/küldeni pár vágókorongot? Itt nem lehet kapni :W
:R Dremel is jöhet, abból persze kevesebb kell ;] :DDD
...és még tokmányra is szükségem lenne! Ha valaki tud, kérem jelezze :)
:R

[ Szerkesztve ]

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#6094) Klemens válasza geprombolo (#6092) üzenetére


Klemens
őstag

Jó, hát azért azt én is gondoltam, hogy poén. :)

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#6095) sly105 válasza KillHates (#6021) üzenetére


sly105
tag

nekem agp-s kell de hol lehet ilyet beszerezni?még nem láttam boltban. de szerintem forrasztó vezeték forr .ón és egy kis kedvel nekilátok majd hisz ez a gányoló topic :Y :Y

csak előbb visza kell kapnom a lapomat mert valami bios probléma lépett fel. egyébbként egy p3 850 celeron procis acer lap lesz az egész alapja.már ha egyáltalán el fog indulni még valaha. :C :C

lehet addig előveszem a dvd-t amibe be szeretném építeni és csinálok róla pár képet .
de gondolkozom van egy rossz sony hi-fi-m lehet hogy abba kéne beleépítenem? :F

[ Szerkesztve ]

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#6096) Zájec


Zájec
veterán

(#6097) KillHates válasza Klemens (#6083) üzenetére


KillHates
nagyúr

Aztaqrva! :O :O Mekkora büdös füst lehetett!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6098) KillHates válasza Hawk1979 (#6087) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen, de a Samsung-nak is van saját ram gyártó részlege, és a Hynix-nek is!
Ha egy pl. Corsair vagy Kingston ramon találom ezt oké, de Samun???

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6099) KillHates válasza sly105 (#6095) üzenetére


KillHates
nagyúr

Baszus, közben hallottam. Azt nehéz lesz beszerezned!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6100) mokus1 válasza KillHates (#6079) üzenetére


mokus1
addikt

Azta kurva.Ilyet még soha nem láttam :Y :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.