Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7901) Dyno válasza geprombolo (#7895) üzenetére


Dyno
veterán

Na akkor majd dobok fel a házamról képet, mert vettem öntapadós habszivacsokat(teszkó veljú), hogy ne rezonáljon annyira és körbe fényképezgettem.Na majd dobálok fel képet ha lesz időm, hűtő meg majd még kicsit odébb van valszeg akkor veszem mikor a házam lecserélem, még valszeg a ebben hónapban. :)

(#7902) Henk válasza KillHates (#7900) üzenetére


Henk
veterán

Tudtam,hogy rád számíthatok,köszi. :R
Igen közben T.ZS kolléga felajánlotta,hogy készít egyet.
Lehet rákéne állni a gyártására,ezt sehol nem árulják.Nem lenne konkurencia. :DDD

(#7903) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Hali All!

Elkészültem.
Illik a totyik nevéhez. :P
Meggyűlt vele a bajom, de müxik. Most is erről pörög a gyári IntelCooler Turbo. ;) Eléggé naturális, mellőz minden extrát.

Ha végeztem minden barkáccsal, rakok képeket, de most mennem kell vágni. :K

Bye!

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7904) bandi210 válasza TESCO-Zsömle (#7903) üzenetére


bandi210
aktív tag

várjuk a képeket;)

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#7905) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Üdv mindenki.

Az előlap befuccsolt. Gyak menthetetlen. Az oldallapokkal együtt immár a ház utsó maradékai is levándoroltak a kukába.

Sikerült kiderítenem, hogy mit is jelent az SECC. (Steel, Electrogalvanized, Cold-rolled, Coil) Szóval Hideghengerelt Galvanizált Acél Lemez. Így már könnyebb lesz találni.

Íme a két kép, melyek érdemesek voltak a feltöltésre.
Harmadik kéz.
Hosszabbító.

Mára elegem van. És valszeg holnapra is, meg erre a hétre már teljesen. Egyelőre anyag híján tartózkodom a muddingtól.

Bye!

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7906) CaptainHomer


CaptainHomer
csendes tag

Hali!
Ami a házi barkácsot illeti én sem megyek a szomszédba 5letért.
Felhívnám a figyelmet a Gamma Művek(már akinek ez mond valamit) által gyártott potméterre amivel a házhűtő pörgését szabályozom; a spárgával rögzített vetire és vga-ra pakolt duron bordára, és az azon csücsülő pentiumI-hez való ventire; a szigszalagos kábelrögzítésre; valamint a sárgult A4-esből hajtogatott hézagolóra a bordafeszítő alatt (erre azért volt szükség, mert a spárga kinyúlt ;) )
CSOCSI!
Captain Homer

[ Szerkesztve ]

(#7907) Pista0001 válasza TESCO-Zsömle (#7905) üzenetére


Pista0001
addikt

A "harmadik kéz" zseniális!! Engedelmeddel le is fogom nyúlni a technológiát :R

(#7908) shteer válasza Mr.Csizmás (#7866) üzenetére


shteer
titán

nem titok, de sajnos az a Tt táphoz volt tartozék ;)

..szerintem jónak tűnik

(#7909) KillHates válasza CaptainHomer (#7906) üzenetére


KillHates
nagyúr


CaptainHomer: olyh! Bázz ez nagyon komoly gép! Nagy riszpekt :R nem találni olyan részt ahol ne lenne valami gányolás! Nálan a felspárgázott Intel cooler viszi a pálmát! :C


Pista0001: Pedig régi történet ez a megoldás. Én direktbe összeragasztottam egy postagumit kicsire, hogy ne kelljen többször rátekerni a fogó nyelére. És érdekes, hogy az óntartó spulnira szoktam én is tenni a fogót.


shteer: most az ALDI-ban 2.290,-ért van olyan ami még forintban is kiszámolja, hogy mennyit fogyaszt, meg kiírja az átfolyó áramot is, meg kutyaf@sz@-mákvirág :D

Itt link hozzá: [link]

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7910) Henk válasza CaptainHomer (#7906) üzenetére


Henk
veterán

Gratula,rettenetesen néz ki az egész. :C

(#7911) kételkedem


kételkedem
addikt

Hangosnak találtam a Gainward 9600 GT videókártya hűtését, így beruháztam egy Arctic Cooling Accelero S1 Rev. 2 hűtőbe.
Az eredeti hűtéssel terheletlenül 38 °C-os volt, terhelve 63°C-ra melegedett.
A gyári hűtés eltávolítása könnyen ment.
Meglepetés a kártya megfordításakor ért. Leesett egy ellenállás a kártyáról! Ott helyben besz@*tam :Y
A sokkból felocsúdva megpróbáltam visszaforrasztani ezt a 2mm-es alkatrészt. Ami a legnagyobb örömömre SIKERÜLT! A forrasztás bumfordi, de nem szépségre gyúrtam :N
Mindent a helyére raktam, és kezdődött a tesztelés.
Terheletlenül 31°C, terhelve 43°C a kártya hőmérséklete.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#7912) pee13 válasza kételkedem (#7911) üzenetére


pee13
senior tag

Nem kell oda az a venti:)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#7913) kételkedem válasza pee13 (#7912) üzenetére


kételkedem
addikt

Most még kell, nincs rendszerhűtő venti egy darab sem. A ház szellőzése most éppen elég gyatra. megnéztem füstölővel, kóvályog benne a levegő össze-vissza.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#7914) KillHates válasza kételkedem (#7911) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha tudsz kérj valakitől kölcsön egy elektrotechnikai hőlégfúvót és egy kis folyasztószert (FLUX-ot) azzal vissza tudod állítani a gyári állapotot. Ha majd egyszer eladod a kártyát, vagy betojt és garanciáztatni kell és addig ezt nem oldottad meg akkor nagyon szívesen megcsinálom Neked.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7915) kételkedem válasza KillHates (#7914) üzenetére


kételkedem
addikt

Nagyon szépen köszönöm a lehetőséget, talán élni is fogok vele. Most egyelőre örülök, mint majom a farkának, hogy sikerült egy 200 Ft-os pákával és a kamrában talált kitudja milyen forrasz anyaggal összetákolnom. :))

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#7916) Dimitryj válasza TESCO-Zsömle (#7905) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

látom te is alkalmazod a fogó + gumiszallag megoldást :DDD

(#7917) bossvico


bossvico
senior tag

Szasztok!

Engem az a dolog csikál, hogy gipszkartonból csináljak házat.
Próbálta itt már valaki?

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#7918) pee13 válasza Dimitryj (#7916) üzenetére


pee13
senior tag

Néhány égési sérülés után elég könnyen rászoktam én is:)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#7919) 14adam


14adam
addikt

Na néhány kép.Meglett a Noctua venti.Azt beraktam,meg még egy kicsit megtuningoltam a hütést :D kép1 kép2 kép3 5v-n mennek párhuzamosan kötve+egy kapcsoló.

(#7920) 3.Aragorn válasza CaptainHomer (#7906) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ez már gány. Szó szerint :DDD :R

kételkedem: Mákod van, h sikerült :U

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#7921) geprombolo válasza kételkedem (#7911) üzenetére


geprombolo
senior tag

Gratula a forrasztáshoz, a lényeg, hogy megy a kari. Régebben csináltam hasonlót winyón, meg még régebben forrasztottam 48 lábú SMD IC-t, régi ki, új be, akarom mondani fel, a beavatkozás anyagilag nem érte meg, nagy meló volt, de a siker felért egy állva b@xással, valódi kielégülés volt.
Megjegyzem, nekem inkább kondenzátornak tűnik a méretéből ítélve, de ezt csak a szakbarbár mondja belőlem. ;] Egyébként a kerámia kondik nem polaritásérzékenyek, úgyhogy mindegy neki, hogy tetted vissza. :K

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#7922) KillHates válasza kételkedem (#7915) üzenetére


KillHates
nagyúr


kételkedem: OKé, jelezd majd ha kell!
"örülök, mint majom a farkának, hogy sikerült egy 200 Ft-os pákával és a kamrában talált kitudja milyen forrasz anyaggal összetákolnom" Jesszus, bele sem merek gondolni. Az ESD veszély gondolom meg sem fordult a fejedben mint lehetőség. Mert télen a gyapjú pulcsik idején azért ez komoly kockázati tényező! :K


14adam: hehe, jó cúgos lett a fiók. Beszarás, hogy SD ramokkal peckelted ki a ventiket! Nagy riszpekt a gyányolásnak! :R


bossvico: Szerintem baromi nehéz lesz, és nagyon problémás lesz úgy egymáshoz illeszteni, hogy elég stabil legyen a súlyához képest és ne repedjenek meg kartonok az éleknél. Ha mégis belefogsz, sok sikert és várjuk a képeket! :C


gépromboló: kondi az, ahogy mondod! Nekem fel sem tűnt, annyira sokkolt a forrasztás látványa! :D

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7923) 3.Aragorn válasza KillHates (#7922) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ez tök jó ötlet, hogy mindenkinek odateszed a képét a hsz-odba, hogy kinek reagálsz, de így mikor fáradt vagyok, azt hiszem, hogy azok írják, akiknek a képe látszik... :U
Na mind1

Nem minden vándorút céltalan...

(#7924) shteer válasza KillHates (#7909) üzenetére


shteer
titán

nem is hülyeség ez, nem is csúnya :) azt is kiírja hogy saját maga mennyit fogyaszt? :DDD mert ha nem akkor elég ratyi ;]

..szerintem jónak tűnik

(#7925) TESCO-Zsömle válasza shteer (#7924) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mennyit ehet egy ilyen szösszenet??

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7926) shteer válasza TESCO-Zsömle (#7925) üzenetére


shteer
titán

minimálisat :)

..szerintem jónak tűnik

(#7927) Laraxior válasza KillHates (#7922) üzenetére


Laraxior
titán

neked aztán van türelmed öregem :DDD mindegyik úrnak még az avatarját is bemásolod :DDD

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#7928) bandi210 válasza CaptainHomer (#7906) üzenetére


bandi210
aktív tag

egy szó:elmebeteg:DD ;]
pista:jaja..de lehet venni hivatalos "harmadik kezet" na szóval azt a csőfogó szerűséget..bő 1,2K hufért..mondjuk akk oda a gány...;)
kil:kinek van 2,,3K ja erre:D,...éppen nincsen..sztem ..mondjuk ez csak nálam van:DD
LoL sd ramokkal..ez nagyon odabasz!
konkrtéan szttem semmit se eszik..

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#7929) TESCO-Zsömle válasza Henk (#7910) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor most mi legyen a tyúkbéllel??

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7930) bandi210 válasza TESCO-Zsömle (#7929) üzenetére


bandi210
aktív tag

???milyen tyúkbél?(ja sry:D)

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#7931) TESCO-Zsömle válasza bandi210 (#7930) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor a hosszabbítóval. :U

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7932) Laraxior


Laraxior
titán

nos..mivel jelenleg nem rendelkezem fényképezőgéppel..se normális telefonnal..se északi híd blokkal :W ezért keírom mit találtam ki.. :)

a processzorblokk felfogatói pontosan 8cmes ventik-nek van kitalálva. Én idetettem egy 8-12cmes ventiátalakítót...de az aljából kivágtam egy darabot hogy a csövek elférjenek...
rátettem egy 12es ventit..és máris hűtve van minden a proci körül :C majd intézek valami picture félét :B

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#7933) KillHates


KillHates
nagyúr


3.Aragorn: Azért csinálom így, mert így biztosan mindenki észreveszi, hogy neki reagáltam az "ömlesztettben". Igazából erre lenne való a track-back a külön-külön reagálásoknál csak hát van aki korlátolt és csípi a szemét, meg mindenféle fórumszabályzattal jön, csakhogy az ő hozzászólásaival legyen tele a modker topic... :U


shteer: Azt hiszem valami kis akku, vagy gombelem van benne, mert kihúzva sem felejti el az időt meg a beállításokat.


Laraxior: Simán!! Amennyit pampogtak nekem ezért! :D
7932: Na végre! Kapnak a VRM-jeid is valami kis ájert, hogy hűjjenek! :D


bandi210: ha azt vesszük, hogy mondjuk meg akarod mérni, hogy mennyit eszik készenlétben a gép-monitor-hangfal-nyomtató-modem-router-kutyafasza-mákvirág kombód és rájössz, hogy havonta bekap vagy 8-900,- Ft-ot akkor lehet, hogy megérte megvenni, mert innentől fogva kihúzod a géped, és pár hónap alatt visszajön az ára a villanyszámlán.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7934) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Nekiálltam vázat ragasztani.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7935) kételkedem válasza TESCO-Zsömle (#7934) üzenetére


kételkedem
addikt

A gipszkarton ház vázát? Miből? Fa léc? Mivel ragasztod?
Nem úszod meg egy háromszavas hozzászólással ;]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#7936) bandi210 válasza Laraxior (#7932) üzenetére


bandi210
aktív tag

tzs:joo lesz az később..sztem rakd el..vagy hasznosísd:D de tuti előbb utóbb kell még majd kinek..
lara: na azta..neked nincs géped?:DD(fényképező;)) na azta ez ritkaság..de sztem joo lesz az..vagy ha nem akk meg hajszárító RulZ:D hidegre állítod oszt jónapóóó haveromnak ráálítottuk a vga ventuijére hajszárítót..7fokot hűlt:D és ki volt kapcsolva a gyári venti..enyit erről..(nvid8800)
kill:hoppá akk énse duplexelek:d csak a nvidiásban..kicsit naon..:DD
kill megint:nekem ugyan semennyit..szép kis teniszlabda dizájn hosszabító..azon meg van egy szép ki gomb..ha gép kikapcs akk fesz lekapcs..és csak a gé meg a hangfak van rajta:D

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#7937) TESCO-Zsömle válasza kételkedem (#7935) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A Dynamic-Retro vázát próbálom összerakni próbából. 10x10-es tömör ALU-rudakból van a váz és Technokollal ragasztom. ;]

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7938) KillHates válasza TESCO-Zsömle (#7934) üzenetére


KillHates
nagyúr

Olvastam! Jöhet ide is a lírai szösszeneted! :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7939) TESCO-Zsömle válasza KillHates (#7938) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Vers

Hígitószag lengi be a házat,

Zsömi bácsi ragasztja a vázat.

Technokoltól tocsog már itt minden,

Ennél aztán kábítóbb már nincsen.

:DDD

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7940) vPhis válasza TESCO-Zsömle (#7939) üzenetére


vPhis
aktív tag

:C
ilyenkor kérdem miért nincs facepalm szmájli

(#7941) 14adam válasza TESCO-Zsömle (#7939) üzenetére


14adam
addikt

Ezen jót röhögtem :D

(#7942) bandi210 válasza TESCO-Zsömle (#7939) üzenetére


bandi210
aktív tag

láccik hogy be vagy már tépve tőleXDXD

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#7943) 3.Aragorn válasza KillHates (#7933) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Így érthető. Amúgy jó ötletnek tartom, csak néha kicsit megkavar. Ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#7944) 3.Aragorn válasza TESCO-Zsömle (#7939) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ez de jó! :C

Nem minden vándorút céltalan...

(#7945) zodo válasza bandi210 (#7879) üzenetére


zodo
nagyúr

Igen értem én ,hogy ez egyhangú , de ezt akarom lecserélni teljes egésszében.
Hasonló paraméterekel tervezem: 1 db 5,25 hely , 2 db kapcsoló , 12 cm-es venti nyílás , audio kimenet, usb aljzat, esetleg venti ford. szabályzó poti , visszajelző ledek.
Plexi lehetséges elszortan, pl. az éle lenne megvilágítva így "fény csíkokat" látnánk. De egyenlőre nincs ötletem,csak az előlap anyagának a mivoltát keresem, asszem marad a fa + festék + szövet trió.

(#7946) !Overdose! válasza TESCO-Zsömle (#7939) üzenetére


!Overdose!
őstag

:C

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#7947) Henk válasza KillHates (#7909) üzenetére


Henk
veterán

Úgy megérintett ennek a fogyasztásmérőnek a képe,hogy azonnal kimentem az ALDI-ba,hogy veszek egyet.Hát ez a termék ide vidékre nem jutott el. :(
Pedig úgy beleéltem magam,hogy letesztelem terhelve mit kajál a masina.

(#7948) !Overdose! válasza Henk (#7947) üzenetére


!Overdose!
őstag

A legtöbb villamossági boltban kapsz ilyet.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#7949) KillHates válasza Henk (#7947) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha akarod és nálunk lehet kapni, szívesen bedobok egyet Neked a dróttalicskába, és utána elküldöm.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7950) Henk válasza KillHates (#7949) üzenetére


Henk
veterán

Ha megtennéd hálás lennék érte.Ez lett volna a szülinapi ajándékom. :DDD
!Overdose!: a legtöbb villamossági boltban,itt Ajkán?Talán rendelésre,de ha kivárom azt a cirka 1-2 hónapot mire megjön a kedvem is elmegy az egésztől.
Egy példa:csajom kinézett egy villanytűzhelyet,de mire visszament elvitték.Rendelt egyet,mondván meglepi magát karira vele.(ez 2 héttel karácsony elött volt)A mai napig nem ért ide.Én már arra gondoltam most tanítják be a szerelőket a gyárban akik majd összerakják neki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.