Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) V.L. válasza Jótündér (#6440) üzenetére


V.L.
aktív tag

Egy ESA panelt beszerezhetnél nekem is. :D

(#6452) z0d1AK válasza Undoroid (#6446) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát de ha nem lehet szétszedni a ventit, akkor nem olyan könnyű a csapágyat sem kiszedni, gondolom :D

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6453) Dimitryj válasza kisbojler (#6441) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

hát ebből nem sok mindent látni

(#6454) Dimitryj válasza Jótündér (#6440) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Pff... atomreaktor a kertben?

(#6455) Dimitryj válasza z0d1AK (#6452) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Ne légy balf@sz :D
venti szétszedése:
-matrica leszed a hátuljáról
-a tengelyt egy műanyag pöcökkel szokták biztosítani amit egy tű vagy valami hegyes szerszámmal lepiszkálsz (pl műszerész csipesz)
-a vetilapátot ki tudod húzni a házból (a gyengébbek kedvéért a venti másik fele, mint ahol a matrica van)
.... a többit tuddod
össze rakásnál meg csak vissza pattintod a biztosító gyűrűt és leragasztod a venti hátulját

(#6456) z0d1AK válasza Dimitryj (#6455) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát rég nem szedtem már szét ventit, csak azt tudom, h az utolsó venti amit szétszedtem, az úgy volt összerakva, h utánna nem lehetett ismételten üzemképessé varázsolni, bár az már régen volt...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6457) z0d1AK


z0d1AK
veterán

oldallapba milyen vastagságú plexit ajánlanátok?
2-es jó oda?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6458) Mystic válasza Arkar (#6420) üzenetére


Mystic
tag

Szép lett, ahogy elnézem van hely bőven, jó nagy torony.

Az akasztott embert még az ág is húzza

(#6459) Arkar válasza nesa (#6421) üzenetére


Arkar
aktív tag

Köszi :R , milyen cirkusz?

Előbb utóbb minden szerszámból kalapács lesz! CPU HQ Tuning listák: Intel, http://cpu-tuning.joruska.com #... AMD: http://www.cpu-tuning.joruska.com/amd.htm

(#6460) nesa válasza Arkar (#6459) üzenetére


nesa
veterán

Ilyen szineket en cirkuszba meg vidamparkba lattam regen gondoltam hatha onnan a festek.

(#6461) geprombolo


geprombolo
senior tag

Találtam egy képet a képfektöltés.hu-n, NEM én követtem el. itt van , nagyon gánynak néz ki, remek.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6462) nesa válasza geprombolo (#6461) üzenetére


nesa
veterán

Ezmeg mi a szar? ketlem hogy ez mukodne :C

(#6463) pee13 válasza nesa (#6462) üzenetére


pee13
senior tag

itx lap picopsuval, és egy odagányolt ventivel a chipseten. Miért ne működne?

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6464) nesa válasza pee13 (#6463) üzenetére


nesa
veterán

Akkor mukodik mar ertem ez ilyen 12v autos atx csati:) csak aztnem ertem ilyen nulla fogyasztasu atomos lapokra mi a szarnak kell a p4 csati kulon.

(#6465) KillHates válasza nesa (#6464) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jé, tényleg nekem fel sem tűnt! Tényleg mi a fosnak egy 6W-os procinak extra táp, mikor az északi híd többet fogyaszt.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6466) Zefír válasza Undoroid (#6446) üzenetére


Zefír
őstag

Itt vagyok én.. :DDD Sunyulok csak olvasgatom a HSZ eket:)
Nem volt semmi modd :(
A faház pc is szerintem egy kukás doboz lessz végül.. Most rákattantam a pici cuki dolgokra
Terveztem egy HTPC-t .A táp a földönlesz, a dvd iró meg a házon kívül majd valami satással megoldom ha kell :)

itt a nyerő szelőzés:D:DD

Procim 25°C körüli:)

[ Szerkesztve ]

(#6467) Zefír válasza Dimitryj (#6455) üzenetére


Zefír
őstag

Nekem soha nem tüntek fel ezek a pöckök :)
(nem mintha most látnám :DD )

(#6468) johniee


johniee
senior tag

Valaki cserélt már ATX-es táp 4PIN-es csatlakozóját?
Az enyém kicsit meg volt olvadva/pörkölődve már akkoris amikor megkaptam, most meg az új videókarim néha leállítja a gépet emiatt :F nem érintkezik mindig rendesen :W

"Szakszerűen" le lehet cserélni a 4pines csatit? :))

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#6469) z0d1AK válasza johniee (#6468) üzenetére


z0d1AK
veterán

kis kézügyességel, illetve ha van hozzá pót csatid, akkor le tudod cserélni

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6470) Trava válasza Zefír (#6466) üzenetére


Trava
tag

Azért a wifi antenna sem rossz, a piros szig. szalaggal. :D

(#6471) bandi210 válasza Trava (#6470) üzenetére


bandi210
aktív tag

jaja télleg ,mivel lehet helyettesíteni a wifi antennát? valami gány dologra gondoltam...vmi rézdrót...stb...ötlet?

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#6472) passatgt


passatgt
aktív tag

Padláson találtam:)

300 mhz-s intel proci
alaplap:)

(#6473) pee13 válasza passatgt (#6472) üzenetére


pee13
senior tag

Kiváló torrentszerver:)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6474) Arkar válasza nesa (#6460) üzenetére


Arkar
aktív tag

Hát ez friss olasz gyártmány, amin meglepődtem hogy 20 perc alatt meg is száradt, azt hittem kellesz neki egy nap :R.

Előbb utóbb minden szerszámból kalapács lesz! CPU HQ Tuning listák: Intel, http://cpu-tuning.joruska.com #... AMD: http://www.cpu-tuning.joruska.com/amd.htm

(#6475) johniee


johniee
senior tag

Gányoltam egy csöppet

A winyó alá lesz egy tartó a volt Mobil rackből :))

[ Szerkesztve ]

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#6476) kovi831


kovi831
aktív tag

Fasza ez a gányolós fórum, már nézegetem egy ideje...én is nekikezdtem egy gányolásnak:
[link]
[link]
[link]

A doboz az egy házilag épült projektornak készült, kb. 2 évig használtam vetítésre, de mióta a legtöbb filmet HD-ben nézem így a képe már nem volt olyan jó (persze xvidre,divxre tökéletes).

Ami belekerülne az egy athlon Xp 2800+, 20gigás seagate vinyó, ati 9600 és 1.256 gb ram.

[ Szerkesztve ]

(#6477) Arkar válasza Mystic (#6458) üzenetére


Arkar
aktív tag

Kösz szépen :R AT-s ház ATX-re gányolva!

Előbb utóbb minden szerszámból kalapács lesz! CPU HQ Tuning listák: Intel, http://cpu-tuning.joruska.com #... AMD: http://www.cpu-tuning.joruska.com/amd.htm

(#6478) bandi210 válasza kovi831 (#6476) üzenetére


bandi210
aktív tag

szilómánia!!!!!

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#6479) passatgt válasza kovi831 (#6476) üzenetére


passatgt
aktív tag

Házilag készült projektor? Wtf?

Képet vagy meg se történt

(#6480) kovi831 válasza passatgt (#6479) üzenetére


kovi831
aktív tag

Arról sajnos már nincs kép, de készítettem egy másikat ami 17 colos TFT-ből készült+irásvetítő, ez egy jobb képminőséget adó megoldás...stb.
Nem kell túl messzire menni -> [link]

(#6481) Bocaa


Bocaa
senior tag


ezt sikerült alkotni
gondoltam a szőnyeg jól hangszigetel
látszi ka képen milyen élvédő lesz rá ha teljesen kész lesz megmutizm
a kép too big a minőségért a w810i-t hibáztassátok xd

[ Szerkesztve ]

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#6482) z0d1AK válasza Bocaa (#6481) üzenetére


z0d1AK
veterán

nem jobb lett volna belülre?
mert kicsit olyan így, mint egy puff :DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6483) pee13 válasza Bocaa (#6481) üzenetére


pee13
senior tag

WaaaaaaaaaTaaaaaaaaaFaaaaaaaaakk :C

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6484) z0d1AK


z0d1AK
veterán

nah, úgytűnik, hogy szerdán jön meg a 22,5 cm-es ventim, szóval akkor a jövő év elején indulhat is az oldallap kivágása, plexizés:D

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6485) pee13 válasza z0d1AK (#6484) üzenetére


pee13
senior tag

Jó hangos géped lesz :C

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6486) DeadMen válasza pee13 (#6485) üzenetére


DeadMen
tag

Tévedés. Ezek a nagy ventik nem forognak nagy fordulaton,és ezért halkak,viszon a légszállításuk jó a nagy lapátok miatt.

(#6487) pee13 válasza DeadMen (#6486) üzenetére


pee13
senior tag

Szélzaj nincs az tény, de hogy 22dba van írva az akasa nagy ventijére, és általában kevesebbet is írnak mint ami valójában kijön a ventiből.. jó erős lehet a motorja, szóval motorhang ottvan a szeren.. Mondjuk nekem ne mondjad hogy mi a halk, 1 méterről meghallom hogy a tápomban lévő silent blade jár vagy áll :O

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6488) kriszbon válasza Bocaa (#6481) üzenetére


kriszbon
őstag

Igen gondolom nagyon frankón szigeteli a hangot! Na persze meg ne felejtsük el a jó hőszigetelését se :D Amúgy nagyon jól mutat csak vigyázz nehogy valaki ülőalkamatosságnak nézze :DD

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#6489) kriszbon válasza passatgt (#6472) üzenetére


kriszbon
őstag

Na ez nagy kincs! Becsüld is meg a procit, mert ha ez celeron A akkor repesztettek vagy 450-500Mhz-en is! Ha feszt tudtál emelni akkor még többel is, ha nem,úgy jött asszem a B21 érintkező lefestés leragasztás és már ment is füstölésig(tudom mert én is csináltam) :P A lap ha nem a régi Via 693-as chip hanem 694x_xt_xt1 akkor az is ok, mert kb. 80%-al gyorsabb mint a 693-om Nekem a mai napig megvan At-s. Egy 566-os Coppermine Cerka robog benne 900-950mhz-en, de win alól húzva ment már 1013-on is fesz emelés nélkül(32k volt annó)Na de minek is írom ezt le ilyen későn vagy kórán? Lehet azt mondjátok húzzak a tudom én hova :C

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#6490) z0d1AK válasza pee13 (#6485) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát még most egy venti sincs leszabályozva, ill oldallap sincs még felrakva a gépre, és itt van a monitor mellett, szóval elhiheted, h van hangja, de már megszoktam, ill már nem zavar úgy. de egyébként a nagyventin van fordulatszám szabályozó, illetve készülök venni egy másikat is az előlapra, h a többi ventit is tudjam szabályozni

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6491) bandi210 válasza kriszbon (#6489) üzenetére


bandi210
aktív tag

kőkori tuning;)

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#6492) KillHates válasza Bocaa (#6481) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát ez állati!! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6493) bandi210 válasza KillHates (#6492) üzenetére


bandi210
aktív tag

hát télleg behalok...na de összerakni...ha behal a monitor akk az kissé minusz...

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#6494) mokus1 válasza Bocaa (#6481) üzenetére


mokus1
addikt

Jó kis szőrös kucko:D
Csak szegény ne hogy ,,megfulladjon" :DDD

(#6495) bandi210 válasza mokus1 (#6494) üzenetére


bandi210
aktív tag

egyik csáévesznek radikalmodon van ugyanilyen féle-fajta dizánjja..csak neki a szőr barna....és van az elején szarv meg ilyesmi kiegészítők...meg plexi a gépház oldala:D.

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#6496) geprombolo válasza kovi831 (#6480) üzenetére


geprombolo
senior tag

Most mi van? Megvilágítod a kijelzőt és ... az átmenő, vagy a visszaverődő fényt fókuszálod? Nekem nem egészen világos, de behalok, ha az átmenőt, mert a nyáron adtam el egy lcd panelt törött neonnal.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6497) KillHates válasza geprombolo (#6496) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az átmenőt, ha egy hátlapjától megszabadított LCD-t ráteszel egy írásvetítőre már kész is a home-made projektor!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6498) bandi210 válasza KillHates (#6497) üzenetére


bandi210
aktív tag

akk ez a rombolónak egy opás...

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#6499) geprombolo


geprombolo
senior tag

miii? miazazopás? miből maradtam ki?
Szerk.
Ja, hogy szívás? Hát na!

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6500) kriszbon válasza bandi210 (#6491) üzenetére


kriszbon
őstag

Hát akkor ez volt, ennek akkor nagyon tudtunk örülni, ugyan is ezek csúcsprocik voltak :Y Amúgy igazi gány melók voltak szerintem! Vagy eltévedtem és ez nem a gány oldal :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.