Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6862) bandi210


bandi210
aktív tag

na ok akk egy új:ismerősömnek az lenne a panasza hogy meghalt mikrofon az alaplapon illetve a bemenet:S
és azt hogyan lehetne vhogy megjavítani vagy egyéb?

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#6863) pee13 válasza bandi210 (#6862) üzenetére


pee13
senior tag

Új hangkártyával. :) Én is leváltottam egy szakadt pci-s c-media kártyára azt ami a lapomon van. HD realtek cuccus, csak basszust kap a kimenet akkor sípol, és a bemenetek alaphangon kihúzott ezközzel is tolják a sípot. Szóval nekem ne legyen füttykoncert ha valamit hallgatok..

[ Szerkesztve ]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6864) Undoroid válasza bandi210 (#6862) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Biztos,hogy halott az a bemenet?Mivel teszteltétek le?Hogyan sikerült összehozni a ' hangbemenet gyilkolást'?? :DDD

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#6865) Solfrutta válasza bandi210 (#6862) üzenetére


Solfrutta
tag

Javítani? Sehogy... ha van akkor gari, ha nincs akkor hangkártya.

(#6866) Devil Smile válasza bandi210 (#6862) üzenetére


Devil Smile
őstag

vesz egy hangkarit v ha garis akkor legariztatja.
szerintem ilyeneket nem egyszeru megganyolni mar persze ha lehet..

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#6867) bandi210 válasza pee13 (#6863) üzenetére


bandi210
aktív tag

Ez a lap az
na ilyen lapon van a cuccos haveromnak...
Na úgy történt hogy dumáltunk volna msnen és nem műxik a mikrofonja...minden műxik csak a mikrofon nem...tegnap tán kicsit kirándult a jack belőle...
na szóval a csávesznek csak a mikrofon nem műxik...engem hall...de a mikrofon csati nem műxik...
vki ötlet?(nincs pénze új hangkarira akk inkább visszaviszi mert még 2 évig garis)
na szóval valami ötlet?
próbáltuk már letiltani meg vissza rakni újraindítani meg minden de nem működött...az előlapi csatit próbáltuk denem biztos hogy be tudta állítani szóval az nem biztos hogy rossz...
na mindegy..valaki ötlet?

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#6868) Zefír válasza bandi210 (#6867) üzenetére


Zefír
őstag

Figyeljmár!!
Minden beállítást nézzetek végig a realtek gedvában mert énis 1 hónapig cseszegettem mire sikerült beállítani.
Nincs annak baja simán jó. attól h kirándul a csati attól baja nem lessz.. mert azt akkor látnád ..Pl a forrasztást megkell nézni .
Hogyha az előlapiban működne ami képtelenség.Akkoris a beállításokal van abaj!
Hiszen ha jóltudom(bocs ha hülye vagyok) De az előlapi is az integrált hangkarira megyrá szóval tök m1 ...
Hogyha xpje van a srácnak akkor végig nyalom a beállításokat és elküldöm PŰ-ben!! ;)

Amúgy a mikrofont sem ártana kipróbálnio ..Biztos jó-e?!

Nem értem.. ha mindent átnéztetek h milehet a baja ..és nem msnen navigáltad... akkor gariztassátok le a lapot nem érdemes gányolgatni..a garivesztés veszélye is fent áll.

[ Szerkesztve ]

(#6869) KillHates válasza 7 (#6839) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ezt nem hiszem el! :( Bemószerolt valamelyik túlbuzgó népművészeti agyagedény!
Az aztán nagyon korrekt dolog, hogy van egy-két okostóni fórumozó aki néha-néha benéz a topicba, aztán dünnyög, hogy sokat kell tekernie a görgőt. Majd mikor megmondjuk neki teljesen kulturáltan, hogy ez van, akkor meg másnap feltűnik egy másik, -szintén soha sem látott arc- és anélkül, hogy akár egy hozzászólást is megnézne, csupán az avatarokat nézi át, ugyanazt a kört megfutja.
Nagyon becsülöm a moderátorok munkáit segítő fórumozókat és is sok tanáccsal látom el az újoncokat, ha flame-el valaki akkor jelzem neki, hogy nem lesz jó vége. Ha warezolnak akkor azonnal figyelmeztetem őket. De a fórumozási szokásaikba, a vulgalitásukba, a stílusukba sohasem szólok bele. Legfeljebb az adott topic majd "kidolgozza" őket, mert mint minden topic-nak van saját törzstagságuk.
Nem a Te munkádat akarom ezzel minősíteni, csak a többi topictársamnak adom tudtára a véleményemet erről. Lehet, hogy majd megkérlek Téged vagy valaki moderátor kollégádat, hogy módosíthassam a topic indító hozzászólásomat amiben minden felénk látogatót figyelmeztethetek, a szószátyárságomra :D Egyébként a úgy érzem a topic-ot eléggé viszem a vállamon; minden 1000-ik hozzászólónak ajándékot küldök, minden felmerülő problémára igyekszek objektív és hasznos tanácsot adni, több topiclakónak adtam már kölcsön szerszámokat, és így tovább... Szeretném ha ez a topic is öregbítené a PH színvonalas fórumát és sok jó tanáccsal látná el az erre látogatókat, még ha egy kicsit munkásabb is valamit kikeresni. Bár sohasem fordult még elő, hogy valakit aki kérdéssel-kéréssel keresett volna meg minket elhajtottuk volna azzal, hogy olvassa végig a sok ezer hozzászólást. :K
További jó munkát és gondtalan moderálást kívánok Neked! :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6870) KillHates válasza Zefír (#6861) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez nagyon jó cuccos! Nekem is volt egy ilyenem, nagyon szerettem. Aztán eltarhálta a haverom... :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6871) KillHates válasza bandi210 (#6862) üzenetére


KillHates
nagyúr

Csatlakozom az előttem szólókhoz! Én is begaranciáztatnám.
Ha szerencséje van, akkor egy modernebb deszkát fog vissza kapni garba! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6872) 7 válasza KillHates (#6869) üzenetére


7
addikt

Nem értelek...

Nem említettem senkit név szerint.
A figyelmemet azért hívták fel erre a topicra, mert nehezen követhetőnek érezte pár casual felhasználó a topicot, és az igazat megvallva igazat adok nekik, tényleg több felhasználótól láttam azt, hogy 5 percen belül tripla, vagy akár még több hozzászólást szült. Erre akartam felhívni a figyelmet. Nincs semmi bajom a topic tartalmával, azzal sem, ahogyan kezelitek az újonnan megjelenőket, csupán arra kérlek titeket, hogy használjátok azt a fránya Szerkesztés gombot, hogy átláthatóbb legyen azoknak is, akik nem rendszeresen járnak ide. Ezt pedig továbbra is kérem, ha máshogy nem megy, hát az Alapelvekre hivatkozva, bár ezt szeretném utolsónak tartogatni. Szeretném, ha nem azért figyelnétek erre, mert irgumburgum, ha nem tartjátok be az Alapelveket, rátok röffennek a nagybetűsök, hanem azért, mert segíthet egy kicsit könnyebben olvashatóvá varázsolni a témát.

(#6873) (Bundás) válasza KillHates (#6869) üzenetére


(Bundás)
addikt

Csak tisztázásképp én neked szóltam csak az 6821-es "magas labdás" ;] hozzászólásodra, szóval nem én voltam. :P
Amúgy szerintem a topik nem is a dupla-tripla posztok miatt átláthatatlan hanem a nagy mennyiségű OFF miatt, lassan már inkább közösségi, mint "szakmai".

(#6874) zeoos válasza bandi210 (#6867) üzenetére


zeoos
tag

Nekem a TeamSpeak programmal volt hasonló gondom, hogy csak a klántagokat hallottam, de engem senki. Persze mivel összetartó csapat vagyunk, próbáltunk megoldást keresni és a következő volt.
Vista alatt történt a dolog és tulajdonképpen csak a drivert kellett frissítenem, majd átmazsolázni a hangok beállításait (mikrofoncsúszka minimumon volt).
Itt valahol a fórumon találkoztam már Realtek témával, szerintem nézz be abba a topicba.
[link]

[ Szerkesztve ]

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#6875) KillHates válasza 7 (#6872) üzenetére


KillHates
nagyúr

:O :O De akkor meg hogy fog működni a trackback?

Oké, ha ugyanannak a felhasználónak válaszolok (bár itt sem egyértelmű, hogy ha volt több hozzászólása is közben akkor melyikre reagálhattam) akkor lehet egy hozzászólásban összefűzni a mondandót. De ha 4-5 embernek, akkor nem sokat ér azzal ha több oldallal előtti hozzászólásának a számát írom bele. Tudom be lehet linkelni, de akkor meg minek a fórum motor? :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6877) 7 válasza (Bundás) (#6873) üzenetére


7
addikt

Hoppla, igazad van, most nézem, ez szakmai topic. Akkor viszont egyetértek, rossz volt a figyelmeztetésem.

Fiúk, lányok!
Ez egy szakmai topic, igyekezzünk mellőzni az OFFot, próbáljunk szakmai szinten maradni!
Más témákra vannak más szakmai topicok, egymással való csevegésre pedig a közösségi témák, igyekezzetek ott közelebbről megismerni a másikat!
Köszönöm a megértést.
.

Már nem csak neked, hanem mindenkinek:
Sajnálom az iménti kellemetlenséget, rossz végéről fogtam meg a problémát, ez az én hibám. Szakmai témákban mérvadó a trackback érve, az bizonyos esetekben indokolhatja a több hozzászólás szülését, bár azért igyekezzünk összevonni a hozzászólásokat. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#6878) pee13 válasza 7 (#6877) üzenetére


pee13
senior tag

Mindjárt nyitok egy "Gányszakkör csevegő" témát! :DDD :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6879) nesa válasza (Bundás) (#6873) üzenetére


nesa
veterán

Mivel ide altalaban 1 fix kozosseg jar,de minden vendeget szerintem szivessen latnak rangtol, kortol, nemtol, fuggetlenul... valoban lehet nemjohelyen van a topik es atkene rakatni mashova,de toleralni is lehtne hogy ez ilyen...... de ez nem az en tisztem eldonteni....

[ Szerkesztve ]

(#6880) KillHates válasza 7 (#6877) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ámen! Oda fogunk figyelni! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6881) z0d1AK


z0d1AK
veterán

csak hogy ne legyen annyi off, és a kedves moderátorok is nyugodtabban aludjanak, megmutatom már az új 22.5cm-es ventim, ami megjött végre:D
[link] [link] [link]
bár most annyiban elbizonytalanodtam, hogy biztos be akarom-e tenni a gépbe, mert elég jó, meg minden, csak akkor meg már felesleges a plexi is, mivel úgysem látok be, én meg már-már nem is tudok gépezni, ha nem látom, azt, hogy min gépezek :DD :DD
tudom, egy beteg kocka vagyok, de ezen nem tudok változtatni...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6882) KillHates válasza z0d1AK (#6881) üzenetére


KillHates
nagyúr

Van a géped oldalán ekkora lyuk? Mert ilyen nagyot nagyon nehéz szabályosan kifúrni.

Mod: most látom adtak hozzá élvédő gumibizbaszt is! Korrekt pakk! :R Ilyenkor sajnálom, hogy csak egy M40-es kuckóban lakik a gépem.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6883) Devil Smile válasza z0d1AK (#6881) üzenetére


Devil Smile
őstag

:Y OMG :Y
szep cucc mit kernek most egy ilyen szélerőműért?

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#6884) z0d1AK válasza Devil Smile (#6883) üzenetére


z0d1AK
veterán

5500 jómagyar forintot, de ennyit talán még meg is ér. De attól félek, hogy ez is a hirdetéseim között fog kikötni, mert nem fogok megbékélni azzal, hogy nem látok be a gépbe:F
KillHates: hát nem lenne probléma a lyuk, mert plexibe menne, és a plexit meg már úgy venném hogy vágatnám rá a lyukat
csak kérdés, hogy tényleg megbarátkozom-e vele, de most erre nem sok esélyt látok, szal ha valakit érdekel...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6885) Zefír válasza pee13 (#6878) üzenetére


Zefír
őstag

Nem rossz ütlet csak az B@ssza az orrom h ezet is elöttem írtad,, :N

[ Szerkesztve ]

(#6886) pee13 válasza Zefír (#6885) üzenetére


pee13
senior tag

Baromkodtam, de ha akarod akkor nyissál :)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6887) Elmör válasza z0d1AK (#6884) üzenetére


Elmör
senior tag

Ne hülyéskedj, simán bele fogsz látni szerintem a gépbe, hiszen még a venti is átlátszó! :K Vagy hogy érted ezt a nem látsz bele dolgot? :B

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#6888) z0d1AK válasza Elmör (#6887) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát nem igazán látszik át, csináltam képet is róla, bár így leginkább olyan, mintha állna, de a léyneg, hogy itt is látszik hogy nem igazán látszik hogy mi van mögötte, gondolom a sűrű lapátoknak köszönhetően, amiből 13db van [link] [link]
Zefír: nem lilán, hanem "hagyományos" pc-kéken :DD :P :))

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6889) Zefír válasza Elmör (#6887) üzenetére


Zefír
őstag

A ventillátor gondolom lilán viilágít ..szóval nemigazán átlátszó

(#6890) KillHates válasza z0d1AK (#6884) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem ér hozzá esetleg a benti cuccokhoz? Én már jártam így :B
Az jó ha valami profi cuccal kivágják a plexit! Szerintem akkor rakd be a gépedbe! Nagy macera, de sokat fog javítani a benti klímán. Hidd el nyáron meg fogja hálálni a géped azt a plusz levegőt amit ez a szélmalom benyom :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6891) Elmör válasza z0d1AK (#6888) üzenetére


Elmör
senior tag

Okés, így már teljesen igazad van! :R

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#6892) KillHates válasza z0d1AK (#6888) üzenetére


KillHates
nagyúr

És most kérünk egy képet a venti nélkül is, plíz! Hogy lássuk mit vesztesz a venti beszerelésével.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6893) z0d1AK válasza KillHates (#6892) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát a procihűtőhöz elég közel van, és az sztem, hangosít is így rajta valamennyit:F
egyébként itt a kép: [link] nem egy szépségdíjas, de már csak ien egy kocka, hogy nincs meg a gépe nélkül...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6894) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Nekem pl az AC s1 estol semmilyen venti nem fer el az oldallapon..max ha van 1,5cm vastag venti.. :(

Kicsit rendetrakhatnal odabent a kabelek reszerol.. :) :K

Ilyen az en CM690esem belulrol..

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#6895) Undoroid válasza z0d1AK (#6888) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Szép "kis" kopter! Milyen hangja van 5V-on?Látom,hogy van valami szabályzó kapcsoló rajta...5V-ról el tud indulni?

Valahol láttam egy számomra eléggé barátságos kis gépházat,amin egy ilyen van beépítve az oldallapba!Kíváncsi vagyok a hatásaira!Vajon mennyivel jobban/hatásosabban hűti le az egész gépet egy ilyen?Tapasztalat?

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#6896) KillHates válasza z0d1AK (#6893) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szép masina, gyönyörű CPU cooler! Ha tényleg közel lenne a procihűtőhöz akkor tényleg nincs sok értelme berakni, csak zajos lenne.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6897) pee13 válasza z0d1AK (#6893) üzenetére


pee13
senior tag

Nyáron jó lesz szobaventinek! ;] Télen meg eléraksz egy prescott p4et +fesszel, és megvan a fűtés is!

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6898) KillHates válasza Devil Smile (#6894) üzenetére


KillHates
nagyúr

Uh, micsoda rend van a gépedben! Nagyon klasszul elrejtetted a kábeleket! :R Én is ilyen pedantériára vágyom, csak sajna nem tudom megcsinálni a felnyíló tető miatt.
Tényleg! Valami ötleted lenne rá?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6899) Devil Smile válasza KillHates (#6898) üzenetére


Devil Smile
őstag

WoW ez mi? van tobb keped rola?
egyebkent mint exvillanyszerelo sok okossagot tudok ..
pl fogd ossze oket csatornaba van flexi csatorna is..
vagy ha sok a folos energiad akkor azkotheted a dolgokat hosszu kabelre es akkor a nyilo resznel osszekorbacsolod oket es maris csak egy vastag "kabel" lesz ami esztetikailag sztm jobb latvanyt nyujt..

a linken ha 1et elore lapozol lathatod az rendezes elott allapotot.. az kb hasonlitott a Tiedre.. :))

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#6900) z0d1AK válasza Undoroid (#6895) üzenetére


z0d1AK
veterán

Hát a szabályzóval teljesen le is lehet állítani a ventit, tehát teljesen 0V-ig szabályozhatod, így elég jó. Hangja még 12V-on se sok van, ha tekerek rajta, akkor már észre sem lehet venni semmit sem, max a fényét;)
Asszem, hogy SymbiabOs kollégának van beépítve a házába 1, ő azt mondta hogy nála megvan a 10°C különbség a ventivel, és nélküle.
Devil Smile: folyamatban van a kábelezés, csak nem akarok már most belepiszkálni addig, amíg nincs meg az oldallap hozzá.
talán már hétvégére meglesz, csak idő kérdése minden!
KillHates: A hűtő az egy Asus Triton 70, ha annyira megtetszett volna...egyébként igen, így nincs is sok értelme sajnos:F
Pee13: Hát aq fűtés az most jól jönne, csak éppen nincs kéznél hozzá proci...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.