Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) z0d1AK válasza Zsubi (#6699) üzenetére


z0d1AK
veterán

fapados, de minden benne van ami kell:))
2 nap,aztán nekem is itt lesz az új 22,5cm-es hűtőm ;]

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6702) Zsubi válasza z0d1AK (#6701) üzenetére


Zsubi
őstag

A 14centis hűti a ramokat, a 22-es meg a lapot :)
"Szeretem ha hűvös a PC egy kicsit" :DDD

(#6703) S.Y.S. válasza Zsubi (#6702) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

szereted a jancsibilincset is egy kicsit :DDD

(#6704) Zsubi válasza S.Y.S. (#6703) üzenetére


Zsubi
őstag

aha.... :K :DDD

(#6706) z0d1AK válasza Zsubi (#6702) üzenetére


z0d1AK
veterán

mennyire hatékony am az a 22,5cm-es venti?
és mennyire van hangja?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6707) Zsubi válasza z0d1AK (#6706) üzenetére


Zsubi
őstag

Hangja szinte semmi, egyáltalán nem zavaró :N
Kb. olyan 5 fokot hűt a deszkán :K

(#6708) z0d1AK válasza Zsubi (#6707) üzenetére


z0d1AK
veterán

csak legyen hétfő, aztán kiderül:D

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6709) Kolondrum válasza Dusee (#6661) üzenetére


Kolondrum
félisten

LED akkor lomex.hu! színtől függ a fesz ne felejtsd, 12v-ra előtét ellenállás, 560Ohm pont jó a kéknek, fehérnek, ezekkel taliztam eddig!

mokus1! a power meg winyó led ha 5v-ról menne akkor eldurranna, van ott kis előtét ellenállás is.

[ Szerkesztve ]

(#6710) sly105 válasza Dusee (#6670) üzenetére


sly105
tag

ha nem egyszerre hunytak ki a ledek akkor valószínűleg nagyobb feszültséget kaptak azért ,,égtek ki ". ezek az enyémben párhuzamosan vannak kötve.cseréld ki őket nem érdemes a garizással bíbelődni pár száz forint nameg egy kis barkács és kész is. :C
elmész egy hiradástechnikai alkatrészboltba és veszel hozzá 4 kék ledet vagy olyan színűt amilyen tetszik.az előlapi panelnél nézd már meg hogy a kijelzőt 2 led világítja-e mert lehet azért lett halványabb hogy az egyik nem megy.én legalábbis így jártam és kicseréltem.

[ Szerkesztve ]

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#6711) Zefír válasza Zsubi (#6699) üzenetére


Zefír
őstag

Hát ezt meg milelte? :DD :DD

(#6712) Kolondrum


Kolondrum
félisten

5mm-es víztisztáról beszéltem, nagy fényerővel, márka: [link]

(#6713) Zsubi válasza Zefír (#6711) üzenetére


Zsubi
őstag

Csak raktam rá plusz hűtést :DDD

(#6714) sly105 válasza Dusee (#6670) üzenetére


sly105
tag

kár hogy messze lax tőlem szívesen megcsinálnám neked. :K
ja és van előtte ellenállás csak a zsugorcső alatt.

[ Szerkesztve ]

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#6715) pee13 válasza Zsubi (#6699) üzenetére


pee13
senior tag

Szeretem ha hangos a pc egy kicsit!

(#6700) mokus1:
Ha egy 5 voltra előtétezett led 12 voltot kap, akkor azt nagy fényerővel honorálja kb fél másodpercig, aztán zizegéssel, és elsötétül :)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6716) KillHates válasza Dusee (#6697) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jesszus a trehány kínaiak...
Tegyetek bele ellenállatot mindenképp! Szebb is a fénye a LED-nek ha nincsen túlvezérelve.
Sok sikert és jó sörözést! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6717) KillHates válasza mokus1 (#6700) üzenetére


KillHates
nagyúr

2-3V is sok tud lenni a LEDnek ha nincsen előtét-ellenállás a dióda előtt, mert akkor hajlamos túl sok áramot felvenni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6718) KillHates válasza Zsubi (#6699) üzenetére


KillHates
nagyúr

ÓÓÓóóóó ilyet én is szoktam csinálni!
Legyél Te a 7000-ik hozzászóló és nagyon patent RAM hűtőt kapsz majd tőlem!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6719) geprombolo válasza KillHates (#6718) üzenetére


geprombolo
senior tag

Az nekem is jol jonne! A kingmax nem kenyeztet el, pucer ram es kesz. (bocsi, Express Gate alatt vagyok jelenleg, nincsenek magyar karaktereim). Tenyleg, keszul a pakkom? Nem surgeteskeppen, csak rakerdeztem. :R
Belepofazok en is az aktuell temaba, a ledek utaljak a tulfeszt, vasarlaskor jo, ha meg tudod nezni a specifikaciokat, hogy az elotet ellenallasokkal a max megengedett ala lodd be a feszt, mert kulonben elobb-utobb elszall. A tulvezerles merteketol fuggoen ez nehany masodperc es akar napok kerdese is lehet, de mindenkeppen tuti halal. :O

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6720) KillHates válasza geprombolo (#6719) üzenetére


KillHates
nagyúr

De jó, hogy mondod! Akkor a jövő héten megveszem, majd Neked küldöm a ram-hűtőt. :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6721) Zsubi válasza KillHates (#6720) üzenetére


Zsubi
őstag

Nekem is jól jönne de szerintem nem férne el az OCZ Reaper HPC ramok felett :D

(#6722) Armahun


Armahun
addikt

Sziasztok.
Elkövettem egy ventiláorszabályzó gányolását.
Mivel inkább csak a venti halkítása volt a cél minnél olcsóbban, ezért kapcsolót tettem be amivel 5 és 12 volt között lehet állítani a ventilátorokat.
Akit érdekel a computermode oldalán szépen le van írva, hogy mit hova kell kötni.

A hozzávalók , a kedvenc kis satum :) , egykis szigetelés , végeredmény.

A cooler master 12cm-es ventik szépen mennek 5 volton, de van két 14-es aerocool ezek bár mennel 5-ön, de nem indulnak el. Itt úgy oldottam meg, hogy az egyik állásban 12 voltot kapnak, a másikban sorba vannak kötve..

Így néz ki beépítve, és így belűlről. Na ez tényleg gányul néz ki, egy harisnyárás még ráférne.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#6723) pee13 válasza Armahun (#6722) üzenetére


pee13
senior tag

:C

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6724) z0d1AK válasza Armahun (#6722) üzenetére


z0d1AK
veterán

ügyes, a célnak megfelelő, és jól is néz ki :P

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6725) mokus1 válasza KillHates (#6717) üzenetére


mokus1
addikt

Ezt írtam de a 12v az egyenesen sok. :R

(#6726) Kolondrum válasza Armahun (#6722) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hallod szinte ugyan ezt csináltam meg! :R Maszekul megy, a középső kapcsoló vált 12-ki-5 között, a többi sima kapcsoló. [link]

a kötés magától érthetődő! nem kell ide leírás, csak végig kell gondolni.

[ Szerkesztve ]

(#6727) Zefír válasza Armahun (#6722) üzenetére


Zefír
őstag

Szia!
Ugyan ez a kapcsoló van az én gépemben és Jeneiében.:D

5-12V között kapcsol. viszont az AC ventimnél ON/OFF mert ugye 5v-n nem indul el :(

De éehet h 5-7V között már nemtudom :W

[ Szerkesztve ]

(#6728) geprombolo válasza KillHates (#6688) üzenetére


geprombolo
senior tag

Sztem a vinyók tányérjai Faraday kalitkában vannak, mert a winyó teste alu, a teteje meg lemez, így a mágnesesség nem nagyon tudja befolyásolni, esetleg az elektronikát zavarhatja meg, ami kívül van. Majd ha sok kedvem, meg időm lesz, előveszem a régi 500 MB-os winyómat és kinevezem kísérleti nyúlnak. ;] ;]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6729) Kolondrum válasza geprombolo (#6728) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ezzel vitába szállnék picit! ; -) sulimba van a csengető system, annak a tetején van egy gép, monitorral, amikor ez a dög bekapcsol akkor a monitor is eltorzul, a winyok egy évnél többet nem bírnak ki mellette. :C

(#6730) pee13 válasza Zefír (#6727) üzenetére


pee13
senior tag

De éehet h 5-7V között már nemtudom :W
Az kizárt dolog, mert nemtudom! 7 voltot úgy nersz, hogy fogyasztót raksz az 5 voltos és a 12 voltos sín közé. Na ha ez a fogyasztó átmegy rövidzárba (emlékezzünk csak a kapcsolható rövidzáradra :DD ) akkor megjelenik a 12 volt az 5 voltos ágon... Jobb táp lekapcsol iylen esetben, de nem kell próbálgatni:) Én kipróbáltam nóném táppal, az nem lekapcsolt, hanem lefulladt, közbe sípolt..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6731) Kolondrum válasza pee13 (#6730) üzenetére


Kolondrum
félisten

ha megy is és jön a jövőben egy venti zárlat akkor kakukk van/lehet. Láttam már ennek a kapcsolási rajzát.

(#6732) pee13 válasza Kolondrum (#6731) üzenetére


pee13
senior tag

Tényleg pofon egyszerű a dolog, és a ventiben még egy védő dióda is van, de kefír már tett egy kapcsolót a venti két vezetéke közé, és msn-en kérdezte tőlem miért áll a venti és forró a vezeték.. Mondomneki tarkólövés :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6733) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Kérdés felétek! Mi lehetett a gond: gép telepít, egyszer csak wummm áram nukku, hangulatvilágításom elszáll, tv elszáll, majd a gép felvillan újra, hangulatfények is, gép újra elszáll mielőtt felpörögne, szomszéd szobába tv gép elszáll, előtérben a lámpa hunyurog, amikor monitort kapcsolok hunyorog, több lámpa kapcsolásra hol erősebben hol gyengébben ég! Hol a hiba kérdem én! ja és a többi lámpa oké maradt!, meg volt h másodpercekig semmiféle áram nem volt! Belemértem a dugaljba 198V, 180V,220V stb....! Na ki jön rá! Először a gépre gyanakodtam mert amikor ment akkor volt baj! kicsit később leírom a megoldást de kivi vok szerintetek hol volt a baj!

(#6734) KillHates válasza geprombolo (#6728) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én is erre gyanakszom, de az alumínium nem mágneses fém. Tehát ezzel az erővel folpackban is lehetne...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6735) KillHates válasza pee13 (#6732) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jesszus! :Y :O :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6736) KillHates válasza Kolondrum (#6733) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na erre én is nagyon kíváncsi leszek. Valami lassú nagy fogyasztó csinálhat ilyet, mert a hirtelen áramingadozást a fi relét kivágja.
Talán valami zárlatos hősugárzó? Sorban kötött két fogyasztó?
Jaj, megvan! Már hallucináltál a Winfos telepítéstől! Attól én is csillagokat látok néha! :D Meg emlegetem Billy-bácsi anyukáját
... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6737) Dusee válasza mokus1 (#6700) üzenetére


Dusee
őstag

Nem én forrasztottam rá molex csatit, így vettem a boltból!
Akkor erre a csatlakozásra gondoltál! :W
Nyomatok erről képet :B
uno
dos

(#6738) Kolondrum válasza KillHates (#6736) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez a dolog amúgy 22óra magasságában történt dec 30-án. Kint - jó sok! Majd reggel utánanézünk, de muterom: Hívd fel a szerelőt (ő csin a házat) mondom nyugi, de hívd fel, jó küldtem sms-t, még este mondom majd reggel leveszem az elmenő táblát és ráadok 2 porszívót, reggel fél 9, hallom jön a szerelő, öltözés stb, kapásból szerszámokkal állítottam elő (ismerem a tagot ő engem) fedél le, porszívók indít, fényjáték az elmenőbe, és kaptam a lebaszást h nem vettem észere ezt, ez mind miért? mert muterom nem tudott reggelig várni, reggel erre rájöttem vna és nem hívtuk vna a szerelőt. Tők gáz! :O
Amúgy ő volt a baj: [link]
Eleinte a win x-re gondoltam mert épp teleült és hát még ki se jött ugye, talán valami nem oké vele! Érdekes h a sok kapcsolóüzemű táp nem vette eszre a fesz letörést, amikor a lámpák már hunyorogtak akkor még a tv, hangulatfény röhögött mert azok 110V-tól 250-ig mennek!

[ Szerkesztve ]

(#6739) KillHates válasza Kolondrum (#6738) üzenetére


KillHates
nagyúr

Oké, de hol volt ez a szép darab?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6740) Kolondrum válasza KillHates (#6739) üzenetére


Kolondrum
félisten

"villanyóra" felett, az elmenőtáblában! egy fázis kiesett ő miatta. levágtuk, új érvéghüvely és come on! :K

(#6741) Dimitryj válasza Zefír (#6622) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Részvétem. Én márt túl vagyok rajta 2 és fél éve + a szigorlat progiból :D

(#6742) Dimitryj válasza pee13 (#6664) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Irgum-burgum!!!
Nem áram, feszültség ui fázisceruzában kis limlámpa van ami 110 volttól műxik, minimális árammal.
Középiskolás FIZIKA! (márahol az)

(#6743) Zefír válasza Dimitryj (#6741) üzenetére


Zefír
őstag

:R
Majd segíthetnél!!!!

Pee Jólvan rájöttem h 7V nemlehet!! :)
Felejtsd már el azt a zárlatot :W

(#6744) Zefír


Zefír
őstag

Jólvanmár most mitkell cseszegetni!?!?!

Kicsivoltam annál a zárlatnál... :D
Mindenki hibázik...

Ne felejtsétek el, hogy 1éve sem kezdtem el ezt a "modding" dolgot....

(#6745) Dimitryj válasza Dusee (#6670) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Mivel a ledek valószínűleg párhuzamosan vannak kötve ezért ki tudnak égni egyenként (szerintem elég gagyi ház lehet ha ilyen hamar kifexik rajta az "optikai tuning"), főleg ha esetleg közvetlenül kötötték az 5 voltra (bár elvileg a kék ledek bírják egy darabig). szóval nem kapcsoló probléma különben nem csak 1-1 nem világítana hanem egy sem.

(#6746) pee13 válasza Zefír (#6744) üzenetére


pee13
senior tag

Fél éve nem volt hogy csináltad :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6747) Dimitryj válasza pee13 (#6715) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

de érdekes h a zöld meg a sárga led is pirosan világít ilyenkor :DD

(#6748) pee13 válasza Dimitryj (#6747) üzenetére


pee13
senior tag

:DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6749) pee13 válasza Dimitryj (#6742) üzenetére


pee13
senior tag

Persze feszre gondoltam, csak mindig áramot mondok :) Megmaradt a n00b korszakból :))

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6750) Dimitryj válasza Kolondrum (#6733) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

:D
e-on rul3z
nálunk is szoktak ilyen aranyos kis áramszüneteket csinálni :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.