Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) Dusee


Dusee
őstag

Üdv!
Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy van nekem a házamon elöl 4db led, aminek kéken kéne világítania, de vagy kiégtek, vagy nemtudom, mert mikor megvettem a házat ment mind a 4 szépen, aztán csak 2 világított, utána meg egyse :F
Tehát lenne 4db ilyen led, ami ilyen kábelekkel csatlakozik a végén egy molex csatival az áramhoz.
Kérdésem tehát, hogy milyen ledekre kéne cserélnem, vagy lehet, hogy csak a kábelekkel/ kapcsolóval van bibi? :F
Vagy ha besz@rtak a ledek, akkor hol szerezhetnék be újakat?
Köszi! :R
Remélem nem volt túl átláthatatlan :(

[ Szerkesztve ]

(#6652) DeadMen válasza pee13 (#6487) üzenetére


DeadMen
tag

Nekem meg összvissz egy s-flex,és egy d5 mozog a gépemben,hangszigetelve van a Chieftec nagytorony belülről,és "becsukott ajtónál" meghallom,hogy az s-flex 600on vagy 800on jár-e:):)

(#6653) KillHates válasza syC (#6645) üzenetére


KillHates
nagyúr

Csak annyit belekotyognék, hogy a plexit acetonnal lehet nagyon szépen ragasztani! De gyakorold először mert nagyon nehéz így ragasztani. A kicsapódó gázok néha bemattítják.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6654) KillHates válasza RoyalFlush (#6649) üzenetére


KillHates
nagyúr

Estére mindig így alakul. Vagyunk egy páran, posztolgatunk, csevegünk. Igyexünk majd szürkíteni! :R

Hehe, lustaság fél egészség. De miért kellett kivenned az alaplapot? Vagy ez még csak a próba volt?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6655) RoyalFlush válasza KillHates (#6654) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Alaplap kivételével szinte sikerült mindent hipp-hopp beszereznem. Sürgős lett volna összeállítanom egy működőképes konfigot, ezért arra vetemedtem, hogy az alaplapot bontóban, használtan veszem. Ráb.szt.m keményen :D

Nem akartam beszerelni addig a deszkát, amíg nem bizonyosodtam meg róla, hogy működik. Hát, nem működött :o Kondikat megnéztem, rendbe voltak, külsérelmi nyom sem látszott az alaplapon. Se egy csipogás, semmi. Visszavittem. Mivel nem volt hasonló lap elfekvőben és nem akartam, hogy sokáig benne álljon a pénzem, kinéztem gyorsan valami bukta nélkül elbizniszelhető cuccost, Így azt vettem, kaptam az alaplap áráért. Bejött :C A fő problémám viszont továbbra sem oldódott meg akkor (működőképes deszka nélkül maradtam) :o

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#6656) syC válasza KillHates (#6653) üzenetére


syC
addikt

Acetonnal? Az a körömlakk pimpili?

(#6657) Dusee válasza syC (#6656) üzenetére


Dusee
őstag

Hát majdnem, vannak körömlakkok amik tartalmaznak!
Boccs, h beledumálok :B

(#6658) mokus1 válasza Dusee (#6651) üzenetére


mokus1
addikt

Karikázd már be a csatlakozási pontokat mert amit linkeltél kábel bármi lehet legalábbis én nem látok rajta semmit amiből egyértlemű lenne mi az. :K

(#6659) syC válasza Dusee (#6657) üzenetére


syC
addikt

Nyugodtan, minden ideillő gondolatot szívesen olvasok. Van valami ilyen spéci ragasztó? név? (ilyen praktikeres ócsó verzióra gondoltam :) )

(#6660) Dusee válasza mokus1 (#6658) üzenetére


Dusee
őstag

Pillanat :D

SyC: Én nemtudom, csak mondtam, h van olyan körömlakkizébizé is :D
Majd jönnek az okosak!Ne csüggedj!

(#6661) Dusee válasza mokus1 (#6658) üzenetére


Dusee
őstag

Remélem ilyesmire gondoltál, de ha nem, szólj!
kép1
kép2

syC: Annyit módosítanék, hogy nem körömlakkok tartalmaznak acetont, hanem a körömlakk lemosók :U Bocsesz :B

(#6662) S.Y.S. válasza Dusee (#6651) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

A képek alapján nehéz megmondani, hogy mi a rossz, a ledek, kábel, kapcsoló esetleg a csatlakozónál van-e kontakthiba. :U
Valakitől kölcsönbe szerválj egy multimétert azzal kimérni, hogy jó-e a vezeték és a csatlakótól eljut-e a fesz a ledekig.
Ha ez meg van jöhetnek a ledek, ami szintén nem látszik, hogy 3-as vagy 5-ös led, de ha ez a bibis akkor szépen kézenfogva elballagsz egy erre alkalmas boltba és ott tudsz venni ledeket(kék, piros, sárga, zöld, fehér szinekben).

(#6663) Dusee válasza S.Y.S. (#6662) üzenetére


Dusee
őstag

Egy ilyen fázis csavarhúzó (nemtudom hogy hívják, ha áramot kap világit benne egy kis lámpa) az megfelel?

(#6664) pee13 válasza Dusee (#6663) üzenetére


pee13
senior tag

Annak kicsit több áram kell ahhoz hogy működjön:)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6665) Dusee válasza pee13 (#6664) üzenetére


Dusee
őstag

5V-ra vannak kötve a ledek, az se elég neki?

(#6666) (ADAMKA)


(ADAMKA)
csendes tag

Üdv!nektek
Volna egy kérdésem!vettem a SAL(somogyi audio line)-ban egy mélynyomót+tegnap egy M.N.C erősítőt a Media Markt-ban!
Mit szólnátok hogyha beépíteném ezt a pakkot a gépbe??
(nekem egyedi fából készült gépházam van..)
várom tapasztalaitokat,véleményeiteket

(#6667) Dusee válasza (ADAMKA) (#6666) üzenetére


Dusee
őstag

Én személy szerint nem tennék egy mélynyomót a gépbe :(
Kitudja milyen károkat okoz, ha feltekered a kakaót :F
Vinyónak, ilyesmiknek nem hiszem, hogy jót tenne!

[ Szerkesztve ]

(#6668) RoyalFlush válasza (ADAMKA) (#6666) üzenetére


RoyalFlush
őstag

A PC speaker helyett? :DDD

(#6667) Dusee: szerintem sem valami jó ötlet.

(#6671) (ADAMKA): egy képet szívesen megnéznék a gépházról.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#6669) S.Y.S. válasza Dusee (#6663) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

A fázis ceruza nem jó erre a célra. :(
Nincs olyan haver/ismerős aki tud segiteni :F 5perces meló.

[ Szerkesztve ]

(#6670) Dusee válasza S.Y.S. (#6669) üzenetére


Dusee
őstag

nah pont azt akartam mondani :D
Az a multiméter miis pontosabban? :U

Amúgy nemlehet, hogy a kapcsoló a bibis?
Mert működött kb 3-4 hónapig minden jól, aztán csak a jobb felső, és bal alsó led világított! :F
Mostmeg nuku, és a frontpanel is halványabb mint volt :F
Még garis a ház, ilyenért cserélik egyáltalán? :F
De az megint nem jó, nem akarok hetekig gépháznélkül maradni :(

Nincs egy haver se :( Habáár most hogy így mondod!Egyik haver Elektro-technikára jár, vagy mire, megkérdem nincs-e olyasmije!
De annyit segítenél mégis, hoyg hova kell azt dugni? :B (semmi análkodás ;])

(#6671) (ADAMKA): Sok sikert hozzá, képeket nyomathatnál róla, kiváncsi vagyok rá ;]

[ Szerkesztve ]

(#6671) (ADAMKA)


(ADAMKA)
csendes tag

Köszi
azért szerintem megpróbálom...

(#6672) S.Y.S. válasza Dusee (#6670) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Multimeter Kiragadtam egyet a sok közül.
Akár az is lehet a baj, de igy elég nehéz megmondani, a jóslás meg nem megy még annyira se. :D

(#6673) Dusee válasza S.Y.S. (#6672) üzenetére


Dusee
őstag

Jaah, így már vágom, láttam már ilyet a villanyszerelőnknél ;]

Juppííí havernak van :D segít is megmérni :)
Nah akkor egy gondal kevesebb!
Nem tudsz valami boltot esetleg a 18.kerhez közel?
ahol árulnak ijen kis mütyűröket?

[ Szerkesztve ]

(#6674) tomyoy válasza (ADAMKA) (#6666) üzenetére


tomyoy
senior tag

mélynyomót azért nem ajánlanám hogy közelébe rakd a hardvereknek..1....2 rezgéstől behalna a vinyó, magát az erősítőt semm mind1 hogy külső tápról vagy a pc tápról hajtod meg, nekem pc tápra volt kötve majd 1 évig az erősitő, lc power 550W, egyszer sem kapcsolt le, volt mellette egy 6400 x2 és egy 88gts

mod: ha már megcsinálod, akkor a vinyót jól szigeteld el...

[ Szerkesztve ]

nyiknyiknyiknyik

(#6675) pee13 válasza (ADAMKA) (#6666) üzenetére


pee13
senior tag

Én csak úgy építeném be, hogyha megfelelően rugalmas közegen csücsl a vinyó, mint pl fellógatva gumira. A rezgések tényleg nem tesznek túl jót, de egy részét ki lehet küszöbölni a gumival, Ezen felül egy elkülönített dobozt csinálnák neki, hogy a hangnyomás miatt se tudjon remegni. A mágnes nem árt neki.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6676) mokus1 válasza Dusee (#6661) üzenetére


mokus1
addikt

Őszinte leszek ezen sem látok semmit :B

(#6677) Bunker


Bunker
tag

Lehet hogy csak engem ért meglepetésként ez a kép, de Ti láttatok már nitrogénhűtésű proci plusz Tri-SLI hűtést? :Y :Y :Y

[Konkrétan erről beszélek!]

A cenzúrában az a legrosszabb, hogy nem a █████████████████ !

(#6678) Zalaymate válasza (ADAMKA) (#6666) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Hi!

Talán még emlékeztek az én kis "hangszórókat és erősítőt a gépbe" projektemre.

Hát én eléggé körüljártam a témát és végül is megoldottam. Bár az én esetemben a nagyobbik (mélyközép) hangszórópár átmérője mindössze 165mm, a mélynyomójé meg talán 20-30 körüli lehet.

A probléma azzal van, hogy annak már igen komoly mágnese van, ami hidd el nekem napok alatt rendezné le a winyód tartalmát és szerintem egyéb alkatrészeket is... :U

Sajna ez ennyire egyszerűen nem kivitelezhető. Én úgy oldottam meg, hogy speciális hangszórókat szereztem be. Azaz a 2 mélyközép hangszóróm is mágnesesen árnyékolt kivitelű. Igaz a 2 magas nem árnyékolt, de azok meg csak 30mm átmérőjűek, szóval a mágnesük is elenyészően kicsi....

Tehát ezt szerintem gondold át! Esetleg ha olyan nagy a házad, akkor házilag is megpróbálhatod belül leszigetelni a mélynyomó mágnesét, de az elég nehéz és körülményes, ráadásul még így is necces... szerintem. ;)

Gondold át ezt!

Egyébként sajna megállt a projektem, mert az erősítőt házilag csináltattam és kisebb működési problémákkal küzd.... :(((

De reményeim szerint január vége, február eleje környékén elkészül és akkor megalkotom Logout-ra is a folyamatot, mert készítettem sok-sok képet! :K

(= Zala =)

(#6679) pee13 válasza Bunker (#6677) üzenetére


pee13
senior tag

Ja, ez alapmű:D Bár elég érdekes lehet használni, pár percenként után kell tölteni..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6680) Zalaymate válasza pee13 (#6675) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Hogy mondhatsz ilyent!!!!!!! :W :W :W :W :W :W :W :W

A mágnes nem árt neki...... egyrészt egy akkora mágnes már önmagában a vonzása miatt is káros a winyó számára. Másodszor a mágnesesen rögzített adatoknak szerinted nem árt, egy váltakozó erősségű erős mágneses mező???? :((( Gondold ezt át még egyszer!

A hangnyomás az ami nem igazán számít neki, tekintve, hogy légmentesen zárt fém háza van....

A rezgések meg hát igen.... Ezzel nem fogsz tudni nagyon mit csinálni.... ha felfüggeszted gumicsíkokra, akkor minimalizálhatod a rezgéseket, de egy mélynyomónál ez sem túlságosan hatékony védelem! :(

(= Zala =)

(#6681) S.Y.S. válasza Zalaymate (#6680) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Tudtommal a vinyók csak pormentesen zártak :U
Lásd laptopvinyó, van rajtuk egy pici lyuk 'DO NOT COVER' felirattal.

(#6682) (ADAMKA) válasza Zalaymate (#6678) üzenetére


(ADAMKA)
csendes tag

Üdv!köszönöm segítségedet!
Már mindent kipróbáltam:összeszereltem táppal(ADVANCE 750w)meg egy 5.1-es mélynyomó kivetetésre...(működött bár lefogni tényleg nehéz)
Várom képeidet és ha én is kivitelezem akkor rakok fel képeket...
Üdv: ÁDÁM
:R

(#6683) Zalaymate válasza S.Y.S. (#6681) üzenetére


Zalaymate
senior tag

De a légnyomás mit árthat egy fém alkatrésznek? Azért nem akkora erősségű, hogy netán deformálja azt! :N

Egyébként valóban igazad van! :B Valóban csak pormentesek. A régebbi winyóknál alkalmaztak csak vákumot. Tudtommal...

(= Zala =)

(#6684) KillHates válasza RoyalFlush (#6655) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem adta vissza a pénzt a boltos? :Y

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6685) KillHates válasza syC (#6656) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az nem egészen jó hozzá, mert abban van körömápoló olaj is. (én már megszívtam vele) Lehet kapni plexis boltban vagy modell boltban kifejezett plexi ragasztáshoz való vegytisztát.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6686) syC válasza KillHates (#6685) üzenetére


syC
addikt

Köszi :R Hál' istenhogy nem kell furkálnom :)

(#6687) KillHates válasza Dusee (#6661) üzenetére


KillHates
nagyúr

Van ellenállás a LED-ek előtt? Olyan kis barna bigyula színes csíkokkal.
Mert ha nincsen akkor az 5V-tól hamar elpunnyadnak a LEDek. Nem szereti a dióda ha nincsen áramkorlátozás előtte.
Szerk: na közben olvastam, hogy sikerült bekötnöd 5V-ra. Akkor nincsen min csodálkozni... Új LEDek, és vegyél ellenállást elé!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6688) KillHates válasza (ADAMKA) (#6671) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ne tedd! Vagy nagyon vigyázz, hogy le legyen árnyékolva rendesen a mélynyomó. Vagy sohasem lesz gondod a vinyó formázására! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6689) KillHates válasza Bunker (#6677) üzenetére


KillHates
nagyúr

És ott figyelnek a voltmod-hoz a trimpotik is a geforce-okon!
Komolyan nyomhatják a fiúk!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6690) pee13 válasza Zalaymate (#6680) üzenetére


pee13
senior tag

60 gigás maxtor vinyóm alatt figyel egy tesla hangszóró a szpídkór gépben. Adatok rendben. Volt alatta erősebb mágnesű is, adatok rendben. Solfrutta rárakott a quantum vinyójára 2 bazi erős mágnesű hangszórót, adatok rendben. Hogy mondhatok ilyet? ÍGY :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6691) KillHates válasza syC (#6686) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szép a kuckó amit árulsz! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6692) Solfrutta válasza pee13 (#6690) üzenetére


Solfrutta
tag

Igen, még ide a topikba is felraktam, #3821. Olyant is csináltam utána, hogy a vinyó is működött, és a hangszórók is, semmi baja nem lett az adatoknak.

Persze mágneses árnyékolást mindenképp érdemes csinálni, a képen látható hangszóróknak egy Codegen táp borításából fogok hajtogatni, az tökéletesen elég rá.

(#6693) KillHates válasza pee13 (#6690) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azért óvatosan. Az a lényeg, hogy hogyan áll a mágnes a vinyóhoz képest. Lehet mellé tenni mágnest csak nem mindegy, hogy hogyan. A vinyó fej léptetőjében is baromi erős földfém mágnes van. Na, ha az rácuppan valamire, csak kombinált fogóval jön le :D
Szóval mind a fej pozícionálást mind pedig az adatrögzítést is tudja befolyásolni a külső mágneses tér.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6694) pee13 válasza KillHates (#6693) üzenetére


pee13
senior tag

Persze itt nem egy bazi nagy 1000W-os cuccra kell gondolni, amiben akkora a mágnes mint az öklöm. Amíg nem valami brutál hangszórót raksz bele, akkora hangnyomást generálva hogy ugrál a vinyó a levegőben, addig simán kibírja szvsz.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6695) z0d1AK válasza Bunker (#6677) üzenetére


z0d1AK
veterán

innen nézve semmi irodai konfignak tűnik

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6696) geprombolo


geprombolo
senior tag

Megy itt a dumcsi rendesen. On és off, sztem ha Killt nem zavarja, akkor nincs baj. Azért a szürkítés sem rossz, legalább az ember tudja, hogy mire ne számítson, ha olyat olvas. Mellékesen az sem rossz, ha az ember több hsz-re válaszolás esetén odabiggyeszti a hsz számát és azt, hogy kinek címezi a választ, pont a trackback miatt. Amúgy mindenki maga dönti el, hogy hogyan csinálja, csak érthető legyen. Ez a saját véleményem.
Ja, amúgy mindjárt itt a 7000, hajrá! Pee13, meg a többiek, hajrá, egyszer csak összejön, mindenkinek drukkolok. :C Termékeny volt az ünnepek közti időszak. :)

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6697) Dusee válasza KillHates (#6687) üzenetére


Dusee
őstag

Nincs ellenállás, és a gyárban kötötték rá egyből 5V-ra!
De vmelyik 7végén egyik haverral megcsináljuk (inább ő, énmajd sörözök a meló közben :DDD), és akkor már lehet veszek neont, uvt, vagy egyenesen uv-s ledeket!
Még nem tudom, de köszönöm mindenkinek a válaszokat!

(#6698) Dusee válasza mokus1 (#6676) üzenetére


Dusee
őstag

De mit nem látsz?
Vagy mit keresel?
Írd már le pontosabban, hogy segíthessünk egymáson! :D

(#6699) Zsubi


Zsubi
őstag

Ez lenne a hűtésem: Nem röhög!! :DDD

(#6700) mokus1 válasza Dusee (#6698) üzenetére


mokus1
addikt

Rákérdezek inkább.
EZ olyan kábel hogyha jól látom mint a power led pl?(azok 5V-ról működnek ha jól tudom)
Erre a ledre te forrasztottál molex csatit??Mert ott 12V jön ami sok lehet neki. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.