Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) johniee válasza syC (#6199) üzenetére


johniee
senior tag

Igazad van, ez tényleg mestermunka :Y :C Mert ott megtehetik :D

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#6202) 14adam válasza syC (#6199) üzenetére


14adam
addikt

Hu baszki :Y Ez nagyon durva :Y

(#6203) syC


syC
addikt

Szerintem ez a legdurvább ötlet, amit el is fogok lopni ;]

egy kettő háromés kész :C

(#6204) kételkedem válasza KillHates (#6134) üzenetére


kételkedem
addikt

Megkaptam a karácsonyi ajándéknak is beillő pakkot. :R
Van benne minden jó!
A nejem megkapta a topokat, a nagy MSI táskával pedig strandra fogunk járni. A nagy Gigabyte és MSI molinók a téliszünetig a gyerekszobát díszítik, ezután a Vári Emil ált isk informatikai termét. A cukrot természetesen már felzabálták a srácaim.

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#6205) MarioAna válasza syC (#6203) üzenetére


MarioAna
senior tag

ööö konkrétan ez mi akar lenni? Valami házon belüli rack-ház-hűtéses valamicsoda valamiből? :DDD :F

(#6206) Dimitryj válasza syC (#6203) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Nemazért de ezmiezmi :F

(#6207) Slipandris


Slipandris
tag

Tákolmányom

Ati HD4850 60°c -->30°c

Tudnátok nekem olyan boltot mondani ahol lehet kapni átalakítót 12v-ról 7v-ra?

köszi

!44!444444!!!!!!!négy

(#6208) elfelejtette válasza Slipandris (#6207) üzenetére


elfelejtette
veterán

Computermode.
De írtam a másik topicban, hogy esetleg megpróbálkozhatnál molex csati átkötéssel is.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#6209) MarioAna válasza Slipandris (#6207) üzenetére


MarioAna
senior tag

Nem kell hozzá átalakító, ha molex-es, elég 2 kábelt átdugnod.[link]
ha 3pines kell akkor itt keresgess: [link]
mod: megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#6210) elfelejtette válasza MarioAna (#6209) üzenetére


elfelejtette
veterán

Az átkötési rajzzal együtt így sokkal korrektebb.
Köszi a kiegészítést! :R
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#6211) Slipandris válasza MarioAna (#6209) üzenetére


Slipandris
tag

Ja a computermode-t vágom, csak nagyon messze van. Pc szervizekben nincs esetleg?
3pines, ja.

!44!444444!!!!!!!négy

(#6212) elfelejtette válasza Slipandris (#6211) üzenetére


elfelejtette
veterán

Keress a közeledben olyan boltot, ahol árulnak Revoltec cuccokat, és kérd meg őket, hogy rendeljenek neked ilyen átalakítót.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#6213) Slipandris válasza elfelejtette (#6212) üzenetére


Slipandris
tag

köszi az ötletet, már ha meg is teszik..

!44!444444!!!!!!!négy

(#6214) barnam_ válasza elfelejtette (#6208) üzenetére


barnam_
nagyúr

7V-ra nem ajánlatos bekötni, de egy fan mate2-vel 12 és 7V között tudná szabályozni a ventilátort.
Vagy megpróbálhatja rákötni a vga-ra a ventit, azzal is lehetne szabályozni.

(#6215) Zefír válasza barnam_ (#6214) üzenetére


Zefír
őstag

Azzal vigyázni kell mert ha csak a fekete pirosat forrasztja a vga-ra akkor csak 12v-n megy akár pwmes a venti akár sima 12-v

(#6216) barnam_ válasza Zefír (#6215) üzenetére


barnam_
nagyúr

A Sapphire 2600XT a 2 eres ventit szabályozta, abból gondolom hogy a 4850 is tudná.

(#6217) pee13 válasza Zefír (#6215) üzenetére


pee13
senior tag

Semmi köze a sárga vezetéknek a fordulatszabályzáshoz. Az csak elárulja a ventiről, hogy hányszor fordul körbe a lapát percenként.
X1650pro-mon egy 2 pines venti csatlakozója+3pin aljzat van összehergelve.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6218) Undoroid válasza Slipandris (#6207) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Kábelkötegelő-powa! :C Remekül néz ki,de fordítva tetted fel a koptert!

Azzal a 7V-os átalakítóval vigyázz,elég rizikós a használata!!!Ha lehet,akkor inkább használj egy gyári szabályozót,esetleg egy soros előtét ellenállással(potméterrel) próbálkozz!Olvasd át figyelmesen shtml-Fórumtársunk részletes leírásait! :K

Sok sikert a további gányolásaidhoz!Több képet is tehetsz fel,nem fogunk megsértődni! :DDD

***********************************************************************************************************
szerk: pee13!

Ez így igaz!Minden fordulatonként két jelet ad a sárga vezeték!Tehát 180fokonként egyet!

Üdv: Undoroid

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#6219) Slipandris válasza Undoroid (#6218) üzenetére


Slipandris
tag

Direkt raktam így, elégedett vagyok a számokkal, tehát jó ez :K
Először fordítva akartam én is.

Zalman fan mate 2-re gondoltam most, utána pakolni egy y elosztót, meg talán még arra is 1et, (nem vagyok épp fizika zseni, lehet olyat?) mert 3 hűtőt kéne lassítanom!

PWM-es az egyik ventim, de az alaplapon csak 1 4pines csati van, az kell a procinak.
Mit csináljak ilyenkor? Át lehet állítani hogy az ne a proci hőjének függvényében küldje az áramot? Mert akkor mindent máshova kötök és kész :B

kicsit off, paff :R

!44!444444!!!!!!!négy

(#6220) Undoroid válasza Slipandris (#6219) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Tudom,hogy egy remek eredményt produkáló szerkezetet nem akarsz megbontani,de érdemes kipróbálni! :K

3venti:Az a helyzet,ha üzembiztos gépet akarsz,akkor ahány kopter,annyi szabályzó!

PWM: Nos,ezt ne párhuzamosítsd le,mert abból aztán kavarodás lesz! :B Olcsóbb lenne lecserélni azt az egy PWM-es koptert egy "simára"...ha van egy valag pénzed,akkor EZT ajánlanám!Ez a szerkezet remekül néz ki,3db. normál és 1db.PWM-es kopter szabályozására képes!Van még néhány plusz szolgáltatása is,amit ITT olvashatsz! ;) Az ára? :F ...ezzel a tudással és kivitellel arányos! ;]

Üdv: Undoroid

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#6221) Slipandris válasza Undoroid (#6220) üzenetére


Slipandris
tag

Huhh :)

A baj ott van, hogy a pwm-es ventimet ami a vga-n van amúgy, kőkemény 3 napja vettem :C
Jól összehoztam.
Pénz nincs, miért lenne? :DD

ezt néztem még, ezen egyszerre lehet az 5 és 7,5v-t vinni ilyenkor vagy csak 1-et?

De egyébként hova találták ki a pwm-es ventit? Hova lehet azt bekötni? 1 helyem van de az procié.

chaos

!44!444444!!!!!!!négy

(#6222) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Udv all

7vegen ventit csereltem a gepembe es kicst elrendeztem a kabeleket is (multkor megszoltatok miatta.. :P )

Ilyen volt
Ilyen lett

lesz kis "ganyolas" is csak meg a kepet felkell toltenem..

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#6223) pee13 válasza Devil Smile (#6222) üzenetére


pee13
senior tag

Csak egy kérdés:
5 vinyó mellett hogy a p*csába tudsz 5 percnél több ideig a gépnél ülni? Engem az őrületbe tud kergetni, ha éppen mérsékeli magát a videóhűtés.. Karácsonyra bejön az S1, utána még jobban fogja b*szni fülemet, szóval kell vennem quiet drive-t :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6224) Devil Smile válasza pee13 (#6223) üzenetére


Devil Smile
őstag

:)
annyira nem hangosak es csak 4 vinyo van.. :DDD
meg a regi gepem kb 2evvel ezelott nagyon hangos volt akarmit is csinaltam vele es az is ejjel nappal ment.. par nap alatt megszoktam azt is foleg h volt egy nagy akvariumom is es annak a levegoztetoje se volt a legcsendesebb..
mindent meglehet szokni..a ventiket leszabalyzom estere a vinyok meg gumibakokon fekszenek ezert nem rezonaljak be az egesz hazat..
alvasnal meg az a bajom ha nem hallok vmi hangot mert ha teljes a csend (nem megy a gep pl) akkor folyamatosan a kulso zajokra koncentralok es emiatt nem alszom el mert orokke az ajton meg az ablakon nezem h honnan johet a "zaj"..

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#6225) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Akad egy aludni nem hagyó Samsung F1-es mélyen rezonálós HDD-m. Ki milyen megoldást javasol a hang megszüntetésére, valami dobozolási módszer (gumis rögzítés nem segít), esetleg a topik címétől eltekintően kész termék tipp? :U

(#6226) Slipandris válasza Devil Smile (#6224) üzenetére


Slipandris
tag

akarsz róla beszélni? :DD

!44!444444!!!!!!!négy

(#6227) nesa válasza (Bundás) (#6225) üzenetére


nesa
veterán

Csakany vagy fejsze esetleg?

(#6228) pee13 válasza (Bundás) (#6225) üzenetére


pee13
senior tag

Hát ha fellógatod egy gumira, és akkor is hallani, akkor sztem ott belül van gond.. Főleg hogy úgy tudom, az F1 széria halk..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6229) johniee válasza Slipandris (#6207) üzenetére


johniee
senior tag

Egyszerű lenne az is ha vennél egy ellenállást és beiktatnád az "áramkörbe" :))

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#6230) Slipandris válasza johniee (#6229) üzenetére


Slipandris
tag

ez nem az?

!44!444444!!!!!!!négy

(#6231) (Bundás) válasza pee13 (#6228) üzenetére


(Bundás)
addikt

Halkan seekel, alig melegszik, de a rezonanciája egy szinusz görbét ír le, ezért jobban lehet hallani, mint a "stabil" rezgésűeket". :D

nesa: egyik se fér be a házba :N

(#6232) Undoroid válasza Slipandris (#6221) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

" A baj ott van, hogy a pwm-es ventimet ami a vga-n van amúgy, kőkemény 3 napja vettem :C
Jól összehoztam.
" ---Ezt tényleg jól összehoztad! :D Add el vagy vidd vissza és cseréltesd be 'normál' kopterre! :K

" ezt néztem még, ezen egyszerre lehet az 5 és 7,5v-t vinni ilyenkor vagy csak 1-et? " ---Az 5 és a 12V-os ágakat terhelheted bátran,amíg a tápegységed és a csatlakozás bírja!Azokkal az ágakkal nem lesz gond,de ha a 7(7.5V)-os terheled,abból már nagy baj lehet!Moddolásnál ritkán ugyan,de előfordulhatnak zárlatos vezetékek.Képzeld csak el,hogy mi történik a gépeddel,ha netán összekötöd a tápod 5 és 12V-os kimeneti ágát?! :Y

" De egyébként hova találták ki a pwm-es ventit? Hova lehet azt bekötni? 1 helyem van de az procié. " ---Ezt azt hiszem,hogy a kérdésed Te magad meg is válaszoltad! :DDD

szerk: EZ!Itt nem ellenállással oldják meg a feszültség csökkentését!Éppen ez a baj a 7V-os ággal!

Üdv: Undoroid

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#6233) Slipandris válasza Undoroid (#6232) üzenetére


Slipandris
tag

Höhh akkor semmi értelme nem volt pwm-es ventinek, hiszen max akkor érek vele valamit ha nem pwm-es a proci hűtőm, vagy alapból passzív. Hát ott tombol az értelem akkor :R
Már értem miért sózták rám :D

ááá

köszi

!44!444444!!!!!!!négy

(#6234) Undoroid válasza Devil Smile (#6222) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Lemaradtam a mod-időről!

Remekül néz ki a géped kívülről és belülről is!

Mi most az ára egy olyan viskónak?Ha jól láttam,akkor ennek nem plexis az oldala eredetileg?!A vinyók előtt ki van alakítva a hely néhány hűtőventinek?

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#6235) pee13 válasza Undoroid (#6232) üzenetére


pee13
senior tag

Képzeld csak el,hogy mi történik a gépeddel,ha netán összekötöd a tápod 5 és 12V-os kimeneti ágát?! :Y

Megmondom: kikapcsol.
Nóném táp kikapcsolt, utána a rajta lógó p2 lap elindult. Pont egy mai erős védelemmel ellátott táp ne tenné?

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6236) pee13 válasza Undoroid (#6234) üzenetére


pee13
senior tag

Van benne egy mozgatható keret, amibe 12es venti fér, és oda rakod magasságbana hova jól esik. Kb 12k-ba fáj egy ilyen kuckó, és nem plexis. Van belőle egy drágább verzió,a hol egy bazi nagy venti figyel az oldalában, hát nálam pont az a lényeg hogy minél kevesebb és halkabb ventit lásson a gép, szóval nekem az egyszerű van.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6237) (Bundás) válasza pee13 (#6235) üzenetére


(Bundás)
addikt

Pont egy mai erős védelemmel ellátott táp ne tenné?

Az árlistákon ugyanúgy látok Mercury, Deer, Codegen és hasonló megnevezésű tápokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#6238) Slipandris


Slipandris
tag

Az nem para, Fsp bluestorm II-m van, megbízhatónak vélem.

Hogy lehet irányítani a pwm-es tápot?? Hiszen arra való lenne..

!44!444444!!!!!!!négy

(#6239) Undoroid válasza Slipandris (#6233) üzenetére


Undoroid
őstag

" Már értem miért sózták rám " ---Sajnos ez már csak így megy!Mennyibe került?80 vagy 120mm az átmérője?Ha valami tuningosabb hűtőt akarsz feltenni,akkor ez a kopter még jól jöhet!...enni nem kér! ;]

Vannak a NET-en elérhető kapcsolások,amivel a PWM-es ventit szabályozni tudsz,de azt megépíteni egy "kis" szakmai gyakorlatot az összetevőkhöz és a bedobozoláshoz pedig szintén zseton kell!

Üdv: Undoroid

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#6240) Hunter2


Hunter2
addikt

a házon lévő szellözőkre ill. beszívó ventik elé milyen porszűrőt ajánlotok?

Asima 3 pines venti műköüdika PWM-es csatin , a PWM-es csatis nem működik a sima 3 pines aljzaton?

[ Szerkesztve ]

(#6241) (Bundás) válasza Undoroid (#6239) üzenetére


(Bundás)
addikt

Nem egyszerűbb megkerülni a PWM funkciót, mint "kapcsolásokkal (???)" bajlódni?

Hunter2: mindkettő működik oda-vissza

[ Szerkesztve ]

(#6242) Devil Smile válasza Undoroid (#6234) üzenetére


Devil Smile
őstag

koszonom igyekeztem megfelelot alkotni.. :D
en 14ert vettem kb 1honapja de msot olyan 18-20korul van.. a vinyok elott gyarilag van egy 12es venti meg adnak meg gyarilag 2db 12est az elso viztiszta 4db kek leddel
eredetileg nem plexis az oldala ill lehet kapni plexi oldallapost is de olyan kis plexi van rajta h azt plexicskének hivnam..
en vagtam ki es plexiztem be..
a kepek kozott ez is lathato.. :R

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#6243) Slipandris válasza Undoroid (#6239) üzenetére


Slipandris
tag

12centis.
Megvan a megoldás, kaptam egy tippet egy ilyen kábelre, ezzel tul.képp a 4 pint átrakom 3 pinre és ki van iktatva a pwm minden átkával együtt :R

Már csak egyszerű ellenállások kellenek, azt pedig már találtam.
Holnap rohangálok 2 sort és leviszem 15db el a zajt :C :C

!44!444444!!!!!!!négy

(#6244) Undoroid válasza barnam_ (#6214) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Kicsit vissza olvastam! :))

" Vagy megpróbálhatja rákötni a vga-ra a ventit, azzal is lehetne szabályozni. " ---Ha az eredeti és az új venti áramfelvétele közel van egymáshoz,akkor nincs gond!Ez a kopter 300mA-es áramfelvétellel "büszkélkedhet"...Ha normál venti lenne még akkor sem biztos,hogy megfelelő lenne oda az iszonyatos energiaigénye miatt!

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#6245) Solfrutta válasza Slipandris (#6243) üzenetére


Solfrutta
tag

3 pinesre simán rá lehet dugni a PWM-est, menni fog. Molexre én úgy oldottam meg a PWM-es venti rákötését, hogy nemes egyszerűséggel kitörtem egy molex>3pin átalakító oldalát, tökéletesen működik.

(#6246) Slipandris válasza Solfrutta (#6245) üzenetére


Slipandris
tag

Jaja tudom, csak nem akartam törni semmit :N :DDD

!44!444444!!!!!!!négy

(#6247) KillHates válasza kételkedem (#6204) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon szívesen! Örülök, hogy mindennek lesz/lett helye! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6248) Dimitryj válasza Slipandris (#6221) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Egy kicsit olcsóbb megoldás is van venti szabáloyzásra mint egy "veniszályzószörnyeteg", lsd.: Speedfan!!!
Ha a deszkáddal is hajlandó együttműködni akkor frankón be lehet lőni hogy hőmérséklet arányosan pörgesse a ventiket, ekkor a deszkára dugod a ventik csatiját (elvileg lényegtelen az h PWMes-e) és a progi amikor elindul leszabályozza a ventiket (persze nem árt kitapasztalni h melyik milyen tartományban szabályzott).
Amúgy meg ha nem sajnálod a pénzt rá, vegyél inkább Zalmannnt és azt simán be lehet dugni az 5voltba és akkor pörög 700-900 at ami házszellőztetésre elég (nekem a videókarim is anyival van hajtva).

(#6249) Devil Smile válasza Hunter2 (#6240) üzenetére


Devil Smile
őstag

en ajanlom a homemade porszurot ha mar ilyen topikba kerdezed akkor itt egy lehetseges megoldas es most csinaltam a cm690esemre.. :DD

ezuton is koszonom muternak a harisnyat.. :C

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#6250) Undoroid válasza Slipandris (#6243) üzenetére


Undoroid
őstag

Remek! :C

Az előtét ellenállást a linkelt leírásból kikeresheted! :K Kis segítség a méretezéshez:Az ellenállás(potméter) max.100ohm és legalább 2W kell,hogy legyen!Ügyelj arra,hogy a menet közben lassú fordulatra belőtt kopter nem biztos,hogy el fog indulni a következő indításkor!!!

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.