Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) passatgt


passatgt
aktív tag

Kibelezés maradványai:

Ebbe magy majd a gép

És ha minden igaz megpróbálom úgy berakni a lapot, hogy picit ferdán álljon, és a hátulján a kis ferde résznél, ahol a fogantyú van, ott legyenek a csatlakozók

(#6152) Petiapó válasza geprombolo (#6149) üzenetére


Petiapó
tag

Ööö, neked ég? Én szóltam először és én nem kívántam semmit. :W
Nagyon boldog, kellemes karácsonyi ünnepeket, és boldog új évet kívánok mindenkinek! Nekem így elég csendes karácsonyom lesz, de ezt is ki kell próbálni.

...hogy lesz-e hó? Sztem biztos :D Legalábbis két napja kaptam hírt, hogy már -20 foknál járnak :D és nem ritka a 45-50 sem mínuszban. Majd meglátjuk, hogy bírom a hibernációt. Mindesetre ott nagyon lehetne tuningolni a gépet. A hűtéssel tuti nem lenne baj :D
na télleg abbahagyom az offolást...
...legalábbis erre az évre :DD

Viszlát!

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#6153) pee13 válasza KillHates (#6150) üzenetére


pee13
senior tag

Pimp My Room WTF? :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6154) MarioAna


MarioAna
senior tag

Nah a múltkor amit mondtam képek itt vannak: [link] muszáj volt szétgányolni, mert ennek a háznak amugy igencsak f0s a hűtése :DDD .
Régebbi projektem: [link] vagy aki nem olvasta volna: olvasmány :DD .
További jó moddolást és sok képet ;] :DD .
Üdv :R

(#6155) Devil Smile válasza Petiapó (#6152) üzenetére


Devil Smile
őstag

Kellemes karacsonyt es boldog uj evet!! Jo utat, sok locsolot stbstb varjuk a ujrajelentkezest.. :C

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#6156) Devil Smile válasza MarioAna (#6154) üzenetére


Devil Smile
őstag

latom atganyoltad a TX2on a ventit egy gyari intelre mennyire valtozot tmeg a teljesitmenye +ba v -ba? en is gondolkodom rajta csak mind a 2felere tennek ventit kozositett szalakkal venti vezerlore kotve..csak nem tudom h javul e a hutoteljesitmeny v rosszabbodik.. a mostani venti kicsit berazza a hutot 1900as fordulaton (terheles elott teszem ennyire) alapbol 720ra szabalyzom le.. :R

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#6157) pee13 válasza Devil Smile (#6156) üzenetére


pee13
senior tag

TX1 nem reped, és pwm.. Szal tx1 pow, csak már nem kapni újként.. Nálam 450rpm-en megy full terhelésen is.. Max néha eléri a beállított 48 fokot, és akkor felkapja a forsdulatot a házventi.. Megjön a 80cfm a 45 dba-val, és akkor jól érzi magát minden:Đ Bár nekem ipari füldugó kellene olyankor..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6158) Devil Smile válasza pee13 (#6157) üzenetére


Devil Smile
őstag

ertem en h TX1 jobb csak mar en se kaptam kb 4-5honappal ezelott azert lett tx2 ami mar nem pwm es viszonta Zalman MFC2 nek hala tudom szabalyozni.. igy ejjel qss van

kozbe olvastam az irasat a koleganak es latom h legalabb 5fokkal nott a homerseklet.. :(((

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#6159) nesa válasza Devil Smile (#6158) üzenetére


nesa
veterán

Jois az az MFC2 panel :K

(#6160) Devil Smile válasza nesa (#6159) üzenetére


Devil Smile
őstag

jo bizony csak a hoszenzorokat lathattak volna elhosszabb vezetekkelmer igy pont eleg semmire..
meg majd ha szetkapom a gepet rakel mernem a csatikra mert a 4ventibol csak 1et tudok leallitani teljesen a tobbit nem hiaba szabalyzom le teljesen akkor is porognek.. allitolag alapon 5v ot ad ki teljes leszabalyozasnal amit nemertek miert nem lehet 0vra levinni..
5v on meg sok venti kepes menni.. de majd jon a homemade aztan osszebarkacsolom 2esevel a ventiket 2db 12cm es venti mar csak megall 5von..
bar igaz 5von mar olyan lassan porognek h szinte semmi hangjuk..

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#6161) Undoroid válasza Undoroid (#6007) üzenetére


Undoroid
őstag

Sziasztok!

Ismét bevetettem a gányolók egyik titkos fegyverét a fekete szigetelő szalagot! :DDD Régóta "bökte már a csőröm" az egerem pirosan világító oldala és görgője!

[link]

Ugyan ez csak nem a 3G-s változat,hanem a régebbi kiadás,amin piros fények voltak! :W
Belül kibéleltem a megvilágító LED-et és környékét,a görgő külön LED-jét pedig fekete zsugorcsőbe rejtettem el!Eredmény: Kiváló!

...ha már ennyire belelendültem a gányolásba,akkor szétkaptam a gépem CPU-hűtőjét és a benne található,2db. szép,kék MAGASFÉNYŰ LED-et megismertettem a kedvenc precíziós oldalcsípő fogómmal... ;)

Képeket sajnos nem tudtam csinálni róluk... :(

Lassan vennem kéne egy új fényképezőgépet! :U

Üdv: Undoroid

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#6162) pee13 válasza Undoroid (#6161) üzenetére


pee13
senior tag

Gondolom jó barátságot kötöttek a fogóval a ledek!
HALÁL A VILÁGÍTÁSRA!
Nem tudom mitől, de egyre jobban utálom ha világít egy gép. Pedig én is úgy kezdtem a modot, hogy zöld harisnya kék neon.. Harisnya most is lesz, csak fekete.. És akkor fogsz belátni a gépembe ha leveszem az oldallapot:)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6163) Stirbi válasza MarioAna (#6154) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv
nah a semit nemérö gyári inteles hütö is jo valamire :DDD
mod: az a subwoofer a földön jobban szolna :U

[ Szerkesztve ]

(#6164) MarioAna válasza Stirbi (#6163) üzenetére


MarioAna
senior tag

Hát nem sok mindenre sajnos, a mostani Coolink is mérföldekkel jobb nála, pedig ez se egy nagy szám
hangfalra: Kipróbáltam ott is (asztal alatt), így most nekem jobban bejön a hangzása. Nem szoktam hangosan hallgatni zenét, így ezt jobbnak hallja a fülem :DD .

(#6165) Stirbi válasza MarioAna (#6164) üzenetére


Stirbi
addikt

:R hahngzások és hallások

(#6166) Undoroid válasza pee13 (#6162) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Ez már csak így van,ha egy szobában vagy egy bekapcsolt PC-vel!Éjjel különösen zavaró tud lenni! :K A barátság összejött,de csak a LED-ek egyik lábát csíptem el.Zsugorcső volt gyárilag a lábán,így nem félek,hogy "lerázódik" menet közben az az egy láb és elszabadul a LED!

Most a "POWER" és a "HDD"-LED kiiktatásán agyalok...bele fogom kombinálni a motorindítóm(erről már ITT írtam) elektronikájába!

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#6167) nesa válasza Devil Smile (#6160) üzenetére


nesa
veterán

Ezt ense ertem miert nemlehet lealitani a ventiket,bar szuksegem sincs ra.

(#6168) pee13 válasza Undoroid (#6166) üzenetére


pee13
senior tag

Nálam a power led épphogy világít, azóta kapott még egy adag szigcsót, így már csak olyan mint egy kék festés. HDD led meg jó ha van, legalább látom ha valami cseszegeti a gépet.. Átmentettem volna kikapcsolható világítással az analóg hdd cuccost, csak nem illett volna a ház elejébe..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6169) Undoroid válasza pee13 (#6168) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Az jó!Nálam a power-LED kék színű...Teljesen leválasztja majd az elektronika!A HDD-LED(normál,5mm-es piros) pedig egy kb. 10cm. széles áttetsző műanyag sávot világít meg...képzelheted,hogy néz ez ki este?! :N Ezt is leválasztom majd...Nálam,amikor éjjel megy a gép,akkor nincs NET-kapcsolatban(amúgy is alszom),akkor pedig lényegtelen a jelzés megléte!

A Te gépedről mutatsz egy pár képet? ;)

Üdv: Undoroid

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#6170) pee13 válasza Undoroid (#6169) üzenetére


pee13
senior tag

[link]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6171) Dimitryj válasza pee13 (#6170) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Sharkoon Rul3z! :D

(#6172) pee13 válasza Dimitryj (#6171) üzenetére


pee13
senior tag

Jaja, jó kis kuckó ez.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6173) Undoroid válasza pee13 (#6170) üzenetére


Undoroid
őstag

Köszi!

Remek! :C

Megnéztem a többi képedet is!Mi lett a 'Speedcore'-feliratú oldallapoddal?

Üdv: Undoroid

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#6174) pee13 válasza Undoroid (#6173) üzenetére


pee13
senior tag

Áll. Lusta/beteg/időhiányos.. :DDD Most a szünetben fogom majd vagdosni.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6175) Undoroid válasza pee13 (#6174) üzenetére


Undoroid
őstag

Milyen ismerős a dolog... :DDD Nekem sincs kedvem befejezni az elektromos kütyümet...Pató Pál úr módjára: "Ejjh,ráérünk arra még..." :DDD

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#6176) KillHates válasza pee13 (#6153) üzenetére


KillHates
nagyúr

:K :K Ja-ja!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6177) KillHates válasza Undoroid (#6161) üzenetére


KillHates
nagyúr

"...ha már ennyire belelendültem a gányolásba,akkor szétkaptam a gépem CPU-hűtőjét és a benne található,2db. szép,kék MAGASFÉNYŰ LED-et megismertettem a kedvenc precíziós oldalcsípő fogómmal... "
:DDD :DDD Ezen jót derültem.
Én meg szenvedek, hogy szerezzek egy 12-es PVM-es ventit! :D :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6178) passatgt válasza KillHates (#6177) üzenetére


passatgt
aktív tag

Hali, én tudok neked szerezni fordulatszámállítót, a floppifölé szerelhetőt, vagy simán az idekábelbe megszakítva kötőset is.

olcsóér:)

(#6179) barnam_


barnam_
nagyúr

Hogyan lehetne a 9500LED lefogatását szorosabbra "csinálni"? Teljesen megvannak húzva a csavarok, mégis el lehet forgatni a hűtőt. És szerintem ennek hatása van a hűtő teljesítményre is, most alapfeszen megy a procim, 3,2Ghz-n, és orthos alatt a cpu 50°C, a magok 60°C körül vannak, ami szerintem egy kicsit sok.
Én arra gondoltam, hogy a jobb oldali (aminek csak 1 lyuka van) lefogatót egy kicsit meghajlítom felfele, így amikor rácsavarozom a kerethez, akkor nagyobb nyomást fejt ki.

(#6180) syC válasza barnam_ (#6179) üzenetére


syC
addikt

Tartókeretből nem tudsz lereszelni valamennyit, illetve alátétezni a csavarokat?

(#6181) barnam_ válasza syC (#6180) üzenetére


barnam_
nagyúr

A tartókeret alá csavarokat? Az csak megemelné a hűtőt, nem?
A lereszelés nem rossz ötlet, majd megnézem lehetséges-e.

(#6182) pee13 válasza barnam_ (#6179) üzenetére


pee13
senior tag

Ha még úgy működik a lefogatás, mint a cnps7000 idejében, akkor van egy fém lapod, ami a hűtő talpában egy vájatba fekszik be, és a fém lapot húzod az alaplap felé, igaz? Csak emrt a marás a hűtő talpában mindig nagyobb, mint a fémlap, tehát pár mm-t fordulhat. Simán érezhető, hogy nekikoccan a fémlapod a marás szélének.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6183) barnam_ válasza pee13 (#6182) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ennek elvileg újfajta rögzítése van: [link]
Volt S478 procimon is, ott is elfordult egy kicsit, de nem ennyit.

szerk.: a 7000-s lefogatója hasonlít a VF700-éhoz, a 9500-nek biztos hogy nem ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#6184) Undoroid válasza barnam_ (#6179) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Ugyan ez a helyzet egy másik modellnél is!Ne próbáld hajlítgatni,mert rendkívül rideg anyag és nagyon könnyen törik!Tapasztalat! :D Nálam nem fért el a FET-hűtéstől és megpróbáltam fogóval elgörbíteni...Le is tört egy darabja!"Csak" 2mm volt útban!Szerencsére a munkahelyen az egyik ügyes kezű kollégám(kis módosításommal) vissza hegesztette!Milyen procid van,hogy ennyit "fűt"?

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#6185) barnam_ válasza Undoroid (#6184) üzenetére


barnam_
nagyúr

E6700 3.2Ghz (8*400)-n bios normal fesszel, ami kb. 1.3V.
Most megy az orthos:
alaplap: 34°C
cpu: 56°C
mag1: 62°C
mag2: 62°C

A venti 1395 RPM-n megy, és 2db 12cm venti gondoskodik a szellőzésről.

(#6186) Undoroid válasza barnam_ (#6185) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

100% Terheléssel ennyi? :DD Akkor ne aggódj!Ez még szerintem elfogadható!

A bekarikázott(Rev.) milyen nálad?Pasztád milyen,egyenletesen van felhordva?

"Idle"-állapotban is ennyire melegszik?

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#6187) barnam_ válasza Undoroid (#6186) üzenetére


barnam_
nagyúr

Aha, mindkét mag 100%-s terhelésen megy. Szerintem se sok még, de 1.4V-n már 70-75°C-ak a magok, ami egy kicsit aggaszt :)

B2 stepping, valid.
Idle:
cpu: 38°C
mag1: 45°C
mag2: 46°C

A paszta az SilMore heat sink silicone compound, vékony rétegben egyenletesen felhordva.

(#6188) syC válasza barnam_ (#6187) üzenetére


syC
addikt

Szerintem ez teljesen normális érték. :))

(#6189) Undoroid válasza barnam_ (#6187) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Értem!Nekem az a véleményem,hogy ez egy elfogadható Tuning és IDLE hőfok! Tuningnál (fesz-emelés),természetesen hevesebb hőfejlődés produkál!

Nem semmi kis géped van! :C Jól el vagy "látva" ramokkal! :Y

Paszta: Nem ismerem,de ha egyenletesen van rajta,akkor nagy baj nem lehet!A hűtődnek a CPU-val érintkező felülete nem homorú/domború?Esetleg a CPU-kupakja?

Nálam is komolyabban melegedett az előző gépem(Intel C2D E6400,DDR2 2x512Mb és 2x1Gb Geil UDC-kit,Ab-9 mobo) 4db. RAMMAL!

Ötlet: Próbáld kivenni a 2-es és a 4-es slotból a ramokat és nézd meg kettővel mennyit változik a hőfok! ;)

Üdv: Undoroid

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#6190) barnam_ válasza Undoroid (#6189) üzenetére


barnam_
nagyúr

Köszi az elismerést, az első 2x1GB-t még 22k-ért, a második kitet 8700Ft-ért vettem :D

Korábban olvastam egy pasztákról szóló tesztet (talán radikalmod.hu vagy subcooling.hu, nem tudom), ott ez a paszta kb. közepes teljesítményt nyújtott.
Nem tudom hogy milyen az IHS, nem nézegettem, de ránézésre normálisnak tűnt. A hűtő cpu-val érintkező felülete nem tökéletes már, a sok le-és felszerelés után 1-2 kisebb karc van rajt, de nem homorú/domború.

(#6191) Undoroid válasza barnam_ (#6190) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Nincs mit! :C Nekem is vannak rossz tapasztalataim az áresésekről!Amikor megvettem EZT,akkor újonnan kb. 80K körül volt az ára,de most? .... :Y Viszont azóta is stabil és megbízható teljesítményt nyújt! :K

Paszta:Valahol olvastam azt,hogy Valaki lekvárral és fogkrémmel is helyettesítette a hűtőpasztát! :Y ...kisebb-nagyobb sikerrel! :DDD

Az "ötletemet" is próbáld ki egyszer!

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#6192) barnam_ válasza Undoroid (#6191) üzenetére


barnam_
nagyúr

Lehet kipróbálom, de annyira most nem szeretném szétszedni a gépet :B

(#6193) Zefír válasza Undoroid (#6191) üzenetére


Zefír
őstag

A fogkrémel azzal énis kipróbáltam:D
Egy nagy sz@r. :DD

(#6194) KillHates válasza passatgt (#6178) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Nagyon szépen köszönöm, van nekem is monostabilos fordulatszám szabályozóm.
Amit elfelejtettem hogy világítós PVM-es ventire vágyom! Idáig még csak az Intel Extreme cooler-én láttam...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6195) KillHates válasza barnam_ (#6179) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ezzel én is szenvedtem. Meghajlítottam a fémet ami átmegy a cooler alatt. Csupán 3-4 mm-t de atomisztikusam stabil lett!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6196) KillHates válasza Zefír (#6193) üzenetére


KillHates
nagyúr

Feketeribizli lekvár a tuti bacsis szerint!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6197) pee13 válasza KillHates (#6196) üzenetére


pee13
senior tag

Ha elvonatkoztatunk a lekvároktól, akkor zalman fehér paszta, amit a hűtőhöz csomagol a kis tubusban. AC-MX2 nyakán lohol a subcooling szerint. Könnyen kenhető, nem issza bele magát a hűtődbe, és papírzsepivel maradéktalanul eltávolítható. Sajna nem sok zalman hűőt veszek mostanában :DDD Éppen az asetek blokkjaimhoz kapott fehér pasztát kenem, de az is véges.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6198) barnam_ válasza KillHates (#6195) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szóval biztonságosan meglehet hajlítani pár mm-t?
Szerintem egy idő után laposabb lesz az a fém darab, azért nem fejt ki akkora erőt. Én úgy szoktam feltenni a hűtőt, hogy az egyik csavart egy kicsit becsavarom, majd a másik oldalon csavarhúzóval lenyomom hogy belekapjon a menetbe. Sok ilyentől szerintem laposabb lehet.

(#6199) syC


syC
addikt

Ha van időtök, ezt nézegessétek meg. Szerintem beszarás :R

(#6200) bandi210 válasza pee13 (#6197) üzenetére


bandi210
aktív tag

XD nekem az első pasztázásom havrom gépén tökéletes lett...de 300ft-ért valami faja kis fehér pasztát kaptam nóónééém...alapon:D

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.