Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) joi29 válasza Stirbi (#7326) üzenetére


joi29
őstag

-Köszi szépen, igyekszem. :)

(#7352) pee13 válasza geprombolo (#7350) üzenetére


pee13
senior tag

Muki94 képeihez sol képéből került 4.. :D

[ Szerkesztve ]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#7353) pee13


pee13
senior tag

Na, itt a szépítés: [link] [link]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#7354) 3.Aragorn válasza geprombolo (#7350) üzenetére


3.Aragorn
addikt

"Saycz" alatti képek :C

Ez MICSODA? :N :DDD

Teljesen megdöbbentem! Én is húztam már föl magam a gépen, hajítottam el a komplett monitort is (Philips 107E - mindent kibír). De ez már durva. Előre megfontolt szándékból elkövetett... hm... géppusztítás?

Mikor megláttam a satut, és a kellékeket, már kezdtem gyanakodni, h itt valami csúnya dolog lesz...

Nem minden vándorút céltalan...

(#7355) 3.Aragorn válasza pee13 (#7353) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Szépen megcsináltad.

Nem minden vándorút céltalan...

(#7356) pee13 válasza 3.Aragorn (#7354) üzenetére


pee13
senior tag

Ez igazából egy extrém videokártya tuning:)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#7357) Tothgera30 válasza pee13 (#7356) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem rezonál a ventitől a kártya, vagy nem raksz közzé gumigyűrüt?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7358) Zefír


Zefír
őstag

Nem tudja valaki hogyan kell kitakarítani egy ventilátort? Mármint belülről...

(#7359) 3.Aragorn válasza Zefír (#7358) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Volt róla szó, korábban. Olvass vissza. ;)

Nem minden vándorút céltalan...

(#7360) pee13 válasza Tothgera30 (#7357) üzenetére


pee13
senior tag

Ez chipset hűtő amúgyis, és terveim szerint nem lesz rajta venti:)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#7361) Xmodule válasza Zefír (#7358) üzenetére


Xmodule
őstag

A válasz

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#7362) Tothgera30 válasza pee13 (#7360) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Oh, miket írok én. Szóval úgy ártem hogy nem raksz a hűtőre ventit, vagy passzívban is elég, neki? Mert szerintem elég kicsike az a borda úgy magába!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7363) 14adam válasza geprombolo (#7350) üzenetére


14adam
addikt

Nagyon köszönöm. :R Azóta már belekerült a gép a fiokba,és most akarok egy kis hangulatfényt csinálni oda,hamarosan lesznek képek,lehet már holnap.Vagy holnapután mert még a kapcsolóknak,meg a ledeknek kikell furni a helyet,és oda kéne rögziteni.Éppen egy órája lett kb berakva a gépezett :)

(#7364) Zefír válasza Xmodule (#7361) üzenetére


Zefír
őstag

:R Már meg is csináltam :R Köszönöm :R

(#7365) pee13 válasza Tothgera30 (#7362) üzenetére


pee13
senior tag

Egy via chipsetnek? simán elég. Procin lévő majd kap egy nyolcas ventit, ebből majd jut ennek is,úgy emg szobahő:D

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#7366) szandra78 válasza KillHates (#2) üzenetére


szandra78
csendes tag

szia jó

(#7367) KillHates válasza Xmodule (#7339) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez mekkora ötlet! Nem kell az ablakot rányitni a gépre és mellette fagyoskodni. :C
Gratulálok, minden elismerésem. :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7368) Tothgera30 válasza pee13 (#7365) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Oh értem!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7369) KillHates


KillHates
nagyúr

Ma nagyon profi kenőanyagot találtam ventihez. Automata váltóolajat tettem egy egy zörgő ventibe és bevált. Elég híg, hogy bejusson mindenhová és jól ken!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7370) Xmodule


Xmodule
őstag

Van nekem egy Hyundai Tiburon kocs.....na jó nem kocsim, hanem egy 15" ös TFT monitorom. Az a jelensége, hogy néha csak úgy színeket vált, vagy elmegy a kép. Mindig mást csinál. Szétszedtem nem jöttem rá a hibára. Viszont van egy nagyon jól bevált ősi módszer, amit a kollega bemutat.-->A mester Nekem ez eddig mindig bevált. Pár napig meg tökéletesen.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#7371) KillHates válasza szandra78 (#7366) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha tetszett akkor ezt is nézd meg: [link]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7372) z0d1AK válasza KillHates (#7371) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát érdekes taktika.
pedig a hynix ramok sem voltak olyan rosszak :))

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7373) Pista0001 válasza Xmodule (#7370) üzenetére


Pista0001
addikt

Hát ez hatalmas. :DD

(#7374) Stirbi válasza Xmodule (#7370) üzenetére


Stirbi
addikt

azta qrwa :DDD , na ezt egyszer kiprobálom az egyik milliomos haweromál :DD

(#7375) 3.Aragorn válasza Xmodule (#7370) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem semmi, amit tol. :DD Látszik, hogy nem először csinál ilyet. :K

Nem minden vándorút céltalan...

(#7376) Undoroid válasza Pista0001 (#7312) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

" KillHates kedvenc érzékelője " Lehet,hogy azóta már be is épített egy olyat a VGA-kártyájának burkolata alá? ;)

Éppen ma kezdtünk neki Gefffry-kollégával egy újabb,átgondoltabb ventivezérlés legyártásához!Szükség is lesz rá,mert hamarosan leváltom a jelenlegi gépházamat egy tágasabbra,aminek az oldalára lehet tenni egy 220mm-es koptert(is)...

Valakinek van tapasztalata az ekkora ventikkel kapcsolatban?Mennyire rezonálnak? 5V-on elindulnak?Milyen típust érdemes vásárolni?

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#7377) 3.Aragorn válasza Undoroid (#7376) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nincsen tapasztalatom vele, és valahol már kérdeztem is, hogy hol lehet ilyesmit kapni. Jó lenne egy minimum 20 cm-s ventit beapplikálni a ház oldalába. Flexelhetnék is egy kicsit, a fórumtársak pedig örülnének... :))
Amúgy mért ne indulna el 5V-on? Annyira nem lehet nagy a lapátkerekek súlya, hogy ne tudja megpörgetni...

Más: Nézegettem ipari ventilátorokat. Légszállítás tekintetében nem kicsit jobbak, mint a számítógépekhez gyártott darabok. Mondjuk nem is 5V-on üzemelnek, hanem min. 230...
Gondolom baromi hangosak is... Mindenesetre érdekes lenne beszerelni...

Nem minden vándorút céltalan...

(#7378) pee13 válasza 3.Aragorn (#7377) üzenetére


pee13
senior tag

subcooling árul 22 centis akasa-t.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#7379) Tothgera30 válasza Xmodule (#7370) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Megnéztem a linkelt videót, és összepisáltam magam a röhögéstől. Hát ez annyira béna, hogy már szuper. Szóval veszel egy 100 ezer forintos tv-t és elkezd csikosodni a képernyő. Akkor jó gazdához mérten veszel egy baseball ütőt és elkezded ütögetni a tv-t. Na mi ezt egy 30 éves tv-vel csinálltuk, de az nim 100 ezer forint volt, még újonnan sem.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7380) jFox válasza Tothgera30 (#7379) üzenetére


jFox
őstag

100eFt ért max LCD tvt veszel, de ez itt a videón plazmáról beszél. Az alaphangon is 200.
De bejön neki látod! Erre mondom én azt, hogy 1-es számú gyorsjavítás. :DDD

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#7381) z0d1AK válasza pee13 (#7378) üzenetére


z0d1AK
veterán

nem 22cm-es, hanem 22.5cm, erre azért figyelni kell, mert ha kivágja az ember, utánna farigcsálhat megint...
nekem amúgy volt egy ilyen ventim, szerintem nem is nagyon kell szabályozni, nekem csak akkor volt hangja, mikor bepróbáltam a helyére, és túl közel volt a cpu hűtőhöz, és így lett egy kicsi szélzaja, de nem volt vészes.
nekem volt hozzá gyárilag szabályzóm is, de azon ha tekergettem volt hogy le is állt, szóval szerintem 5V-on nem biztos hogy még beindul

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7382) Dimitryj válasza Xmodule (#7370) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Hát ez nagyon kegyetlen :DD

(#7383) Pista0001 válasza jFox (#7380) üzenetére


Pista0001
addikt

Az az 1-es számú gyorsjavítás dolog valami sci-fi-ben volt ha jól emlékszek :) Asszem az űrhajó rámpája nem akart csukódni és azt kellett megrugdosni/ütögetni :)

(#7384) KillHates válasza jFox (#7380) üzenetére


KillHates
nagyúr

Pedig csak a kávát kellene leszerelnie és a hidegforrasztásoknál egy szétvágott radírgumival megtámasztania. De mit várok el én egy 70-es IQ-jú amerikai redneck-től??

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7385) KillHates válasza z0d1AK (#7381) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem sem. Nem tud olyan alacsony feszültségen elég nyomatékot kifejteni a motor, hogy a szélmalomkerekeket megforgassa.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7386) 3.Aragorn válasza KillHates (#7385) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Mostmár ezt is tudom...

Nem minden vándorút céltalan...

(#7387) Zefír válasza Xmodule (#7370) üzenetére


Zefír
őstag

Azta ge ci : O
Nah ez a durva.. :Y :Y

(#7388) pee13


pee13
senior tag

Megcsináltam a procihoz a lefogatót, mivel hogy volt még egy pci takarólemezem, és mivel volt hozzá rossz videókártyám mintának. Aki ócsárolni merészeli, az először gondolja végig, hogy mit lehet kihozni egy pci takaróból és egy darab nyáklapból.. :U :DDD [link] [link]

[ Szerkesztve ]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#7389) 3.Aragorn válasza pee13 (#7388) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Működik, nem? Mi lenne vele a gond? Nem mindenki a kirakatba tervezi a gépét.

Nem minden vándorút céltalan...

(#7390) pee13 válasza 3.Aragorn (#7389) üzenetére


pee13
senior tag

Ez épphogy el lesz dugva:)
Amúgy meg lehetne ezt csinálni szépre is, csaks e alapanyagom,s e szerszámom, se időm.. Itt pesten egy rohadt satu nincs, asztallaphoz szoritózom a dolgokat ha vágom...

[ Szerkesztve ]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#7391) Zefír válasza pee13 (#7388) üzenetére


Zefír
őstag

Te hallod ez télleg ronda lett :DDD :R

(#7392) 3.Aragorn válasza pee13 (#7390) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Hát itt Pesten én is elég szegényesen vagyok fölszerelve. Csillagcsavarhúzó, svájci bicska... más nem nagyon van.

Nem minden vándorút céltalan...

(#7393) jFox válasza 3.Aragorn (#7392) üzenetére


jFox
őstag

Megmondta falun az öreg bácsika is: "A Bálint az ügyes gyerek, bicskával megjavítja TV-t." :DDD
Uh. nem kell szégyenkezni. Működjön! A többi nem számít! :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#7394) pee13


pee13
senior tag

Nézegettem a fotókat, és találtam egy elég érdekes tákolmányt:) [link] (egy kocsi akar lenni)

[ Szerkesztve ]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#7395) KillHates válasza 3.Aragorn (#7392) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én azért igyekszem mindig beszajrézni elég sok szerszámot. Van egy műanyag táskám abban őrizgetem az asszony elől a cuccaim! Jó szerszámokkal lehet igazán jól gányolni. :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7396) KillHates válasza pee13 (#7394) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát Faraday kalitkának nem rossz... De egyébként mire való ez?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7397) pee13 válasza KillHates (#7395) üzenetére


pee13
senior tag

Kinn a telken én is fel vagyok szerelkezve, csak ott meg olyan asztal nincs ahol lehetne mókulni.. Satupad meg mindig televan.. :DDD

(#7396) KillHates: valamikor régen unatkoztam, és volt sok-sok keményrézdrótom..

[ Szerkesztve ]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#7398) z0d1AK


z0d1AK
veterán

nah, ma beszereztem egy AC S2 hűtőt, amivel leváltottam a zalmant is:D
mint előzetesen kiderült, bár a kompatibilitási listán van a 7600gt, de mégsem jó rá, mert nem férne be a kari, túlzottan lelógna a dvi kimenetnél, de ott meg ugye nem lóghat ki, mert ott a ház:F
szerencsére találtam egy olyat, ami már hasonló okokból le lett vágva kb 1cm-el.
passzívan nem igazán mertem hagyni, főleg hogy úgy 50fok felé menne a hőmérséklet a gpu diódánál, az everest szerint
rá kötöztem a házhoz kapott ventit, hogy azért járja a levegő
így a mag 35-40°C, a memória 30-35°C között megy, a gpu dióda pedig 47-49°C, bár azt nemtom, h mit is mér, de mivel a kártya végénél alul éreztem hogy picit meleg, így jobbnak láttam így:)
képek:
[link] [link] [link] [link] [link]
és az összkép

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7399) KillHates válasza z0d1AK (#7398) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon impresszív rajta az a bazi nagy cooler! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7400) z0d1AK válasza KillHates (#7399) üzenetére


z0d1AK
veterán

8cm-est nem akartam rá rakni, ilyen meg volt, és még passzol is rá, akkor miért ne?;):DD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.