Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) Kolondrum válasza Dimitryj (#6742) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én direkt nem írtam mert még bántásnak vették vna.

(#6752) Zefír válasza pee13 (#6746) üzenetére


Zefír
őstag

Azóta sokat fejlődtem!!!!!!! :DDD

(#6753) pee13 válasza Zefír (#6752) üzenetére


pee13
senior tag

KAMU :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6754) pee13


pee13
senior tag

Továbbfejlesztettem a sata rackemet! Mivel az első verziónál le volt véve az oldallap, felborult a légáram útja, és nem az előlapon keresztül jött a levegő. Tehát a vinyóm hűtés nélkül maradt. Hát itt a verzsön tú:
[link]
:DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6755) geprombolo válasza Kolondrum (#6733) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ha házról van szó, bármi előfordulhat. Említetted, hogy nem minden villany hunyorgott, csak egyesek. Én a biztosítéktáblánál kutakodnék, keresnék rossz érintkezést, esetleg megtört drótot, elszaródott biztosítékot, ami lekapcsolt, de zárlatos, vagy félig kiolvadt régifajta kiolvadót, rosszul meghúzott csavart. Ha ott minden rendben, akkor továbbmennék a dróton és megkeresném mindegyik elosztó dobozt, régebben a szálak simán össze voltak drótolva, újabban sorkapcsokat használnak, mindkét megoldás potenciális hibaforrás. Utoljára nézném meg a dugaljakat, ott inkább zárlatlehetőséget keresnék, esetleg valami leföldeli a 220-adat. Még az is előfordulhat, hogy valahol elszállt a drótok szigetelése és hát a karbonizálódott burkolat mindent csinál, csak nem szigetel. Na, mostmár várom a megoldást. :R
Szerk.: látom, megjött a válasz. Szép darab, nem tegnap kezdte el a hamvadást, csak ugye minden jóhoz idő kell... ;]

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6756) Zefír válasza pee13 (#6754) üzenetére


Zefír
őstag

Levagyok maradva mivolt az alap verzsön?
És mértvan a házon kívül, és mi az a cucc mellete? és nemhosszúú az a sat a kábel?
És szép rózsaszín :DD

És nem kamu télleg sokat fejlődtem! :P

(#6757) pee13 válasza Zefír (#6756) üzenetére


pee13
senior tag

Olvass vissza, padawan :)
Miért? Rámásolok pár gigát azért csavarozd be a házba te! :D
Mi van mellette? 1. pont!
Olyan szép rózsaszín, hogy piros :)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6758) Zefír válasza pee13 (#6757) üzenetére


Zefír
őstag

Az rózsaszín!!!!!
Annyira nem érdekel h vissza olvassakxD

(#6759) pee13 válasza Zefír (#6758) üzenetére


pee13
senior tag

Lusta g€ci vagy! :DDD Legyen rózsaszín, ha ez neked lelki békét hoz..
De amúgy, innen legalább látszik annak a kártyának a kimenetes oldala.. Van rajta egy jack, egy s-video, egy rca, meg egy koax.. Szted mi lehet?:D

[ Szerkesztve ]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6760) sNORh válasza pee13 (#6754) üzenetére


sNORh
addikt

ehh.. kajak lett.. :DDD

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#6761) Kolondrum válasza geprombolo (#6755) üzenetére


Kolondrum
félisten

Dobozbontás egy alig 2 éves házba? Apám megőszült vna kapásból! :Y

(#6762) Undoroid válasza Dimitryj (#6742) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Glimlámpa és kb. 60V-nál már "megszólal" ... :DDD Előtét ellenállás használata itt is kötelező! ;) Az áramfelvétele valóban minimális,mivel nem rendelkezik izzószállal.A benne lévő gáz ionizációja közben az elektródák között 'parázslik' a fény...Ezért nem túl nagy a fényerejük.
Láttam már gépkocsi rádiós-magnóba(kékpont) gyárilag beépítve,közvetlenül az antennabemenetre kötve!Nyilván a statikus töltődések levezetésére azért,hogy megóvja a rádió igen érzékeny bemenetét. :U

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#6763) Zefír válasza pee13 (#6759) üzenetére


Zefír
őstag

TVtörnör? :DD

(#6764) Dimitryj válasza Undoroid (#6762) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

valami olyasmi :)
infós vagyok nem villamos!
különben is márt alig vannak villamosok minek villamosmérnök?

[ Szerkesztve ]

(#6765) Dusee válasza pee13 (#6754) üzenetére


Dusee
őstag

:C faja, aluból van a borda?
Mivel csináltad?

:Y fan tag lettem :Y
Bulíívaaan! :D mindenki a vendégem egy körre

[ Szerkesztve ]

(#6766) Bunker


Bunker
tag

Aki a legjobb címet adja a következő képnek, az vehet magának egy Sportszeletet :D

Aranyos lett nem? :))

A cenzúrában az a legrosszabb, hogy nem a █████████████████ !

(#6767) Kolondrum válasza Bunker (#6766) üzenetére


Kolondrum
félisten

Elolvadok tőle, ő meg tőlem! :))

(#6768) Dusee válasza Bunker (#6766) üzenetére


Dusee
őstag

Láttam már ezt a képet :D
Jóféle!

(#6769) DarthPeeter válasza Bunker (#6766) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

A játék hevében..... :)

(#6770) Dimitryj válasza Bunker (#6766) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

biztos csernobilból hozták azért néz ki így :U

(#6771) Bunker válasza Kolondrum (#6767) üzenetére


Bunker
tag

Nyertél! Vehetsz magadnak egy Sportszeletet :DDD

Érdekes gép és érdekes kép :) Sokat sejtető névvel, ILLUSION PC :C

A cenzúrában az a legrosszabb, hogy nem a █████████████████ !

(#6773) pee13 válasza Dusee (#6765) üzenetére


pee13
senior tag

Két s370 cerka hűtő megfosztva a ventiktől, lecsippentve a tetejükből és félbenyesve.. Mindezt vastag flexkoronggal, tehát sz@rrá hajlította a lamellákat.. Visszahajlítottam eltörött a mocsadék..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6774) Kolondrum válasza pee13 (#6773) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ezt már én is akartam kérdezni!

(#6775) Zefír válasza pee13 (#6773) üzenetére


Zefír
őstag

NOOB!!!!! :DD

(#6776) Zefír válasza Bunker (#6771) üzenetére


Zefír
őstag

Ez teccik!
2őt kérnék elvitelre!! :D

(#6777) Bunker válasza Zefír (#6776) üzenetére


Bunker
tag

Csak helyben fogyasztásra tudok adni :DD

A cenzúrában az a legrosszabb, hogy nem a █████████████████ !

(#6778) mmdms


mmdms
addikt

sziasztok!
történt egy kis baleset úgy 7 óra környékén, kedves nővérkém úgy gondolta, hogy őt ne zavarja az UTP kábel söprés közben, ezét áthúzta a konyhai konvektor felett, amihez kajak hozzáért. aztán pár napja állandóan helyi kapcsolat nincs csatlakoztatva, majd 7 kor teljesen elment a net. megtaláltam mi a bibi, a konvektor frankón szétégette a cablét:
így néz ki a bűnös, és mivel ez a kábel 35 méter hosszú, keresztül megy az egész lakáson, ezért cserélni nem tudtam így hirtelen, hát meghekkeltem, és gondoltam dokumentálom a munkafolyamatot nektek! :DDD
először széttrancsíroztam a vezetéket: [link]
aztán össze kellett bizgerálni: [link]
és végül jól össze kell dolgozni a cuccot:[link]
ha ilyesmit csináltok valamikor akkor a testi épségetekre is figyeljetek:[link]

hozzátenném ezek után, hogy nőre ne bízzátok sohase a netezéshez való cumókat!!!

[link]

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#6779) Bunker válasza mmdms (#6778) üzenetére


Bunker
tag

LOL :DDD

A cenzúrában az a legrosszabb, hogy nem a █████████████████ !

(#6780) Kolondrum válasza mmdms (#6778) üzenetére


Kolondrum
félisten

Forrasztottad?

(#6781) Bunker válasza Kolondrum (#6780) üzenetére


Bunker
tag

Ragasztotta! :D

A cenzúrában az a legrosszabb, hogy nem a █████████████████ !

(#6782) mmdms válasza Kolondrum (#6780) üzenetére


mmdms
addikt

az igazi gányoló sose forraszt :DD életembe nem forrasztottam még ilyen mütyűr cuccokat

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#6783) Titusska


Titusska
csendes tag

GG :DD

OMG

(#6784) Kolondrum válasza mmdms (#6782) üzenetére


Kolondrum
félisten

:Y akkor nem való neked SMD alkatrész javítása! :Y :R Haver anno egy ilyet forrasztott meg mert elszállt egy smd ellenállás: [link]

(#6785) Zefír


Zefír
őstag

Hát ez a netes cable betett ...
De az mégjobban hogy a 8 linkől 5öt lehet megnézni mert a többi rosszz..........!

(#6786) mmdms válasza Kolondrum (#6784) üzenetére


mmdms
addikt

hát nem :N

Zefír: az összes müxik aminek mukodni kell, az uccsót véletlen tettem oda csak :B

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#6787) Zefír válasza mmdms (#6786) üzenetére


Zefír
őstag

am nem a te hszeddel kapcsolatban csak általánosságban!!! :N

(#6788) pee13 válasza mmdms (#6778) üzenetére


pee13
senior tag

Ilyet én is csináltam, a router meg a kábelmodem a másik szobában van, és az ember szereti gyorsan és olcsón megcsinálni a dolgokat:D Faterom hozott kábelt, én meg előkaptam egy rövidet, és lenyestem a csatikat. Összeforrasztottam a levágott kábellel a csatikat, és tádámm:D Csak most a gépemben lévő csati halódik, néha kimozdul... Kéne rakni másikat, csak ugye a lustaság nagy úr..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6789) z0d1AK


z0d1AK
veterán

vissza lapozgattam már radikalmodon kicsit, és megtaláltam a régi fx5200am, celeron hűtő moddal:d
bocsi a képek méretéért, és minőségéért, rég volt már:))

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6790) Stirbi válasza z0d1AK (#6789) üzenetére


Stirbi
addikt

nem aproztad el öcsém :DDD a magasságát

(#6791) sNORh válasza z0d1AK (#6789) üzenetére


sNORh
addikt

:DDD nemgyenge..

Zefír
nekemsem müxenek a linkek.. :(

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#6792) Stirbi válasza mmdms (#6778) üzenetére


Stirbi
addikt

loller :DD

(#6793) z0d1AK válasza Stirbi (#6790) üzenetére


z0d1AK
veterán

hét egy 1ghz-s cerkának volt a hűtője, full réz volt, bár volt egy kis hangja is, főleg hogy 12V-ról hajtottam!
a felfogatását el sem tudjátok képzelni...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6794) Xmodule válasza mmdms (#6778) üzenetére


Xmodule
őstag

ezen a celluxos moddingon besírtam :D

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6795) KillHates válasza Dimitryj (#6745) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha sorosan kötöd a ledeket és a kapocsfeszültség felett maradsz akkor is el tudnak szállni, mert diódák és nem izzók. Magyarán nincsen ellenállásuk (vagy végtelen) és ha nincsen áramkorlátozó ellenállás akkor képes megszaladni az áram a körön és az kifingathatja a led kristályokat.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6796) KillHates válasza pee13 (#6754) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon patent! Még valami vékony plexit vagy egy lopott mekis tálcát kéne kivágni és az aljára csavarozni. Így a nyák is meg lenne kímélve a sérülésektől. :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6797) Xmodule válasza pee13 (#6754) üzenetére


Xmodule
őstag

amúgy annak a sata kábelnek egészséges, hogy így meg van törve?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6798) KillHates válasza Undoroid (#6762) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen! :K Glimlámpa én is néztem. Ha szétbütyköltök egy csorba fáziscsavarhúzót és gumi talpú papucsban 1x 2x fel-le veszed a gyapjú pucsid, akkor ezzel a kis lámpácskával úgy nyúlj a csap felé, hogy az egyik lábát fogod, a másikat érinted a csaphoz. Fel fog villanni szépen, de viszont a várt csípés elmarad! Tádám! Miért van ez így?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6799) KillHates válasza Dimitryj (#6764) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jaj! Ez jó volt! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6800) KillHates válasza mmdms (#6778) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jesszus! Celluxxal! A vágást ezért a merényletért kaptad! :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.