Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) KillHates válasza Bunker (#7276) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszi az elismerést. :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7302) Devil Smile válasza Mr.Csizmás (#7300) üzenetére


Devil Smile
őstag

kerdezz utanna a kartyad topikjaba h mit ajanlanak biztos vannak mar alternativak...

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#7303) Mr.Csizmás válasza Devil Smile (#7302) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ok, sorry este van :DDD fáradok :O

Joccakmese helyett meg a régi gépházam: [link]

Gányoldafestés powa' ;] :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7304) geprombolo


geprombolo
senior tag

Srácok!
Elkezdtem feltöltögetni az első 500 hsz képeit, érdekes módon a Picasa nem betűrendben veszi a dolgokat, de sebaj. Itt vannak:
Pigatt képei,
Oracle műve,
Ssolitude,
Matthu,
Tv,
Brumi˘,
CPT.Pirk,
04ahgy,
Zalaymate,
Oibacsi,
Shtml,
Kurutomi,
Rolko,
jhos910,
Bandiras2,
Sgergi,
Dimitryj,
RoyalFlush,
Daemon09,
Fero02,
Fiesta14,
nesa,
szucsinka,
samfishR,
szandisas,
joi29,
ooooobi,
Ginew,
_core,
KillHates,
VR6Fan,
Laraxior
kollégák remekművei. A lista korántsem teljes, a képek listája is bővülni fog, ahogy haladok előre. Van néhány kép, amikhez a linkek nem élnek, azok nem kerültek az albumokba, alkalom adtán azoknak a listáját is felteszem.
Jó szórakozást a képekhez mindenkinek! Kommentárokat is várok, de azok nem tudom, mikor kerülnek a képek mellé, egyelőre a teljes album a cél, aztán állok neki a finomításnak.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#7305) Devil Smile válasza geprombolo (#7304) üzenetére


Devil Smile
őstag

minden elismeresem a turelmedhez.. :C :C :R :R :R
a vegen lehetne ez az elso hsz kiegeszitese mint a "hogy is neznek ki gepeink?" totyiknak...
persze ez csak szvsz

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#7306) KillHates válasza Devil Smile (#7298) üzenetére


KillHates
nagyúr

De klassz lett! Mivel rittyentetted ki így?

Mr.Csizmás: nem tudom, de valami cég által készítettre. Pl: Gigabyte vagy valami hasonló :F
Csak 1000-ént van jutalomfalat! ;) Tessék tevékenyen és tartalmasan közreműködni a totyikban és figyelni 700 hsz múlva! A bannolás a modik dolga :K
J Ž ? Miért?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7307) KillHates válasza geprombolo (#7304) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát minden elismerésem a Tiéd!
Valami nagyon procc ajándékot kell, hogy küldjek, mert még lógok az #5000-el!!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7308) KillHates


KillHates
nagyúr

Gyerekek ezen le fogtok petézni! Egy kézifék története Úgy gondolom, hogy mi sehol sem vagyunk! Meg van az új MESTERÜNK!! :R :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7309) jaja1981 válasza Devil Smile (#7262) üzenetére


jaja1981
addikt

Devil Smile:

Lehet azt is, hogy a venti tengelyének a végén leveszed a zégert, és kijön a tengely.
Azt bezsírozod vékonyan, és visszateszed.

(#7310) jaja1981 válasza kis_gezenguz (#7294) üzenetére


jaja1981
addikt

[benéztem bocs.

[ Szerkesztve ]

(#7311) Mr.Csizmás válasza KillHates (#7306) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

OK, akkor majd figyelek, és gányolok :) hogy miért? régi nickem :DDD egy Albacomp P-III 500-as házát festettem ki, és raktam bele a gépemet; a bal alsó sarokban felfedezhető a "powered by sapphire" matrica :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7312) Pista0001 válasza Undoroid (#7285) üzenetére


Pista0001
addikt

Akkor venti ügyben nem szóltam :R . KillHates kedvenc érzékelője is egyből beugrott :).

(#7286) jFox: Ha már egyszer van AGP foglalat az alaplapon, akkor valami jófajta Radeon lesz benne, azoknál meg ugye alap a jó hardveres mozirásegítés :). Abból indultam ki hogy egy P2+Ati Rage 4MB kombináció simán lejátszott minden divx-et meg DVD-t. Ha meg mégsem fogja bírni akkor jön a "B" terv. Egy leselejtezett P3-as alaplap+proci a munkahelyemről :D.

(#7298) Devil Smile: Szép lett a polír, grat hozzá :R ! Gondolom egy magyar NB1 meccs alatt kész is lettél vele :DD

(#7304) geprombolo: Hát ez nem semmi!! :R :R Azt hiszem hogy a többiek nevében is mondhatom hogy KÖSZÖNJÜK!!

[ Szerkesztve ]

(#7313) joi29 válasza geprombolo (#7304) üzenetére


joi29
őstag

-Jé az első saját gépes módingom is itt van. :DD
-Már azt is elfelejtettem hogy létezik valahol még linkje az éterben... :R

[ Szerkesztve ]

(#7314) 3.Aragorn válasza KillHates (#7308) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ez az ember sem normális! :DDD Mit megalkotott! Nagyon tetszett!

Nem minden vándorút céltalan...

(#7315) Pista0001 válasza KillHates (#7308) üzenetére


Pista0001
addikt

Hogy az emberi elme mire képes... már nem is csodálkozok hogy a világűrbe is eljutottunk :C . Amúgy a véleményemet a cikk utáni egyik hozzászólásban már megfogalmazták: jól nézhet ki a 60 ezres kormány mellett egy fadoboz amiből kilóg egy felmosónyél : :R .

(#7316) z0d1AK válasza Bunker (#7296) üzenetére


z0d1AK
veterán

a kép szerint neked akkor 2 procid is van? a legtöbb emberben nem csak 1számoló egység van, aminek vannak kisebb részei is? :DD
tényleg nagy lehet a baj

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7317) Devil Smile válasza Pista0001 (#7312) üzenetére


Devil Smile
őstag

koszonom.. :R igazabol nem siettem sehova uh nem is neztem az idot de kb 1-1,5 ora lehetett.. de az eredeti allapot vmi brutalisan x@r volt mintha betonon csiszolgattak volna.. :(((

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#7318) Dimitryj válasza KillHates (#7308) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

besz@rás :Y
kicsit igénytelen de nagyon kemény akkoris

[ Szerkesztve ]

(#7319) szatocs


szatocs
őstag

Sziasztok!
Csak egy dologra válaszolva - igen, jól néz ki, főleg a két felfordított virágratón, ami a megfelelő szintű magasítást biztosítja :D

Van még abban a bolond lyukban, ahonnan ez a szél fújt, még teszek majd fel cikkeket alkotásaimról :)

=== Szatocs ===

(#7320) 3.Aragorn válasza szatocs (#7319) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Várjuk! :K

Nem minden vándorút céltalan...

(#7321) jFox válasza Pista0001 (#7312) üzenetére


jFox
őstag

Háát szurkolok neked. :C Nekem volt egy Duron 900-as procival épített HTPC-m GeForce2 MX400 videóval de a 4-es 5-ös DivX -ek és xvidek-et nem jól játszotta. Volt hogy elcsúszott a hang, vagy szaggatott a kép. Ezért gondoltam valami hardveres MPG cuccra.
A linux-os Freevo-t használtam keret rendszernek. Ha ösze jön kérlek dokumentáld, met jó lenne nekem is egy HTPC, de sokat nem akarok rá költeni. :R Addig beérem a K|I|S|S-el. :DDD

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#7322) geprombolo válasza Pista0001 (#7312) üzenetére


geprombolo
senior tag

Szívesen, a saját szórakoztatásomra is csinálom. Megtalálja valaki a kakukktojást a képek között? A nyertes vehet magának egy kólát ;] . Ja, és mindjárt folytatom a képek feltöltését, mert ami fent van, az csak a három negyede az első 500 hsz-nek. :K

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#7323) geprombolo


geprombolo
senior tag

Itt a folytatás:
tzimash,
Hawk1979,
Vamp,
RasHaN,
Hequila,
Shodan,
Játékos,
Foglalt név,
Kombat,
Speed(R),
Invoker,
PPeter,
mycso
További jó szórakozást!

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#7324) Pista0001 válasza jFox (#7321) üzenetére


Pista0001
addikt

Momentán úgy fest hogy 9200-as radeon lesz benne :DD Kollegám gépében low profil van de kap majd helyette full size-t :))

(#7325) pee13


pee13
senior tag

Hétfőn megyek General Salee kollégához egy via epia mITX lapért, amin nincs hűtő. Az sb hűtés meg van oldva, acorp p2 lapról letéptem a ragadós talpú kis bordát, majd az lesz rajta. Volt egy p3 bordám, amiről le lehet olvasni hogy c3-mat akar hűteni:) A középső darab lesz a procin, a baloldali az nb-n. [link] Azért van megcsiszolva a kisebbik borda alja, mert a másik kis bordán látszik, hogy szintkülönbség van a talpában. Hát ezt le kellett csiszolnom, dremel koronggal, dremel csiszolókoronggal, és 100as vászonnal lehetett vagy fél óra amíg azt a pár mm-t lecsiszoltam.. És még most se 100%, csak 95.. [link]

[ Szerkesztve ]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#7326) Stirbi válasza joi29 (#7313) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv, nagyon szépen megcsináltad :B , ügyes vagy :DD

(#7327) fero02


fero02
veterán

Tudom nem a reklám helye, de ha vkinek szüksége lenne 2 db 8cm-es kéken világító ventire, az keressen meg privátban! :R

(#7328) geprombolo válasza fero02 (#7327) üzenetére


geprombolo
senior tag

Mindezt persze OFF-ban mondtad, hogy a modik ne szóljanak érte... vagy gányalapanyagnak szántad, hogy ON legyen. :R
Szerk: én is OFF-ba tettem magam gyorsan...

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#7329) fero02 válasza geprombolo (#7328) üzenetére


fero02
veterán

Off-nak nem Off, de szigorúan házi barkács alapanyagnak minősül. :DDD

(#7330) Bordoi válasza fero02 (#7329) üzenetére


Bordoi
őstag

Viszont szakmai topikban nem illik hirdetni. :(

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#7331) z0d1AK válasza fero02 (#7329) üzenetére


z0d1AK
veterán

akár barkács, akár nem, tiltva van a szakmai fórumon saját termék hirdetése/reklámozása

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7332) 3.Aragorn válasza geprombolo (#7323) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ez nagyon jó, hogy így összegyűjtöd, mert így nem kell végigböngészni az egész fórumot.
Kár hogy a leírások így nincsenek mellette.
Éshát valóban mehetne az első oldalra, mint azt előttem már megjegyezték.

Nem minden vándorút céltalan...

(#7333) KillHates válasza szatocs (#7319) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Üdv a klubban! :C Várjuk a képeket!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7334) szatocs válasza KillHates (#7333) üzenetére


szatocs
őstag

Amint van időm, készítem a következő cikkeket, igaz azok nem lesznek valószínűleg ilyet átütőek, de azok is gányolások, szóval belinkelem ide is őket:D

=== Szatocs ===

(#7335) geprombolo válasza 3.Aragorn (#7332) üzenetére


geprombolo
senior tag

Sajna az iszony sok időbe telne, hogy a képek mellé még kommentet is(legyen az bármilyen rövid) tegyek, de esetleg valaki, akinek van guglimélje, az bejelentkezhet és kommentálhatja a képeket. Szívesen vennék ilyen segítséget is, persze nem olyan formában gondoltam a kommentet, hogy "LOL, ez meg mi?", hanem pl. "a lényeg a felfogatás".
Az első oldalra tényleg jó lenne felrakni, de még kellene haladni vele, legalább érjük el a 4000-ik hsz-t, aztán frissíteni majd a 8000-nél, és így tovább. Az a gond, hogy a Picasa nem engedi, hogy az összes albumot egyszerre láthassa az ember, kivéve az albumok gazdáját. Így egy kicsit strapás, ha valaki az összes képre kíváncsi. Majd a megfelelő időben megkérem KillHates kollégát, hogy kérje az első hsz kiegészítését, bár azt hiszem, hogy csinálok egy blogot, vagy a logouton egy írást és akkor elég lenne azt belinkelnie, a blogot meg akármikor átírhatom, szerkeszthetem, nem kell a modikat zargatni.
Ennyi, csapó!... :DDD

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#7336) geprombolo


geprombolo
senior tag

Azt hittem, hogy a Picasánál hülyék, de tévedtem. Eddig nem vettem észre, hogy a teljes galériát meg tudom osztani, így bármikor megnézhetitek az egész cuccost. Persze a frissen "érkezőket" mindíg beteszem ide, meg majd lesz egy lista az összes névvel, meg a hozzájuk tartozó linkkel.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#7337) KillHates válasza geprombolo (#7335) üzenetére


KillHates
nagyúr

"bár azt hiszem, hogy csinálok egy blogot, vagy a logouton egy írást és akkor elég lenne azt belinkelnie, a blogot meg akármikor átírhatom, szerkeszthetem, nem kell a modikat zargatni."

:R :R Azt kell, hogy mondjam ez briliáns ötlet!!! :R :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7338) pee13


pee13
senior tag

Megcsináltam a lefogatást a chipsethűtőmhöz, hát nem egy szépségdíjas cucc lett. :DDD Kicsit kalapálom hogy ne legyen iylen gibe-gurba, és adok neki feka festéket, akkor remélem egy fokkal jobb lesz. [link] [link] [link] [link]
(még jó hogy van vagy 4 rossz alaplapom amin van mindenféle lefogatótípus, és lehet próbálgatni:D)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#7339) Xmodule


Xmodule
őstag

Sziasztok. Ma én is alkottam egy kicsit:)
MyWork :D

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#7340) Pista0001 válasza Xmodule (#7339) üzenetére


Pista0001
addikt

Csak nem épületgépész mérnök vagy?? :D Profi nagyon a légcsatorna. :)

(#7338) pee13: Ha lefújod feketére és a gépbe nem raksz semmi világítást akkor szinte nem is fog látszani :C

(#7341) jFox válasza Xmodule (#7339) üzenetére


jFox
őstag

Hová vezet az a nagy légcsatorna? Csak nem ki az ablakon? :C
Ilyen hűtést (a légcsati nélkül) én is csináltam 1x. Az egyik havernak fagyogatott a gépe. Valahogy kisült, hogy a passzív hűtés kevés a videó kártyára. Gyorskötözővel ráaplikáltunk egy 80mm-es ventit. Utána nem volt semmi gond. Olyan hűvös lett a kártya, hogy még! :DDD

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#7342) Stirbi válasza Xmodule (#7339) üzenetére


Stirbi
addikt

lol ablakon beáramlo friis -5 fokos levegö :DDD?

(#7343) 3.Aragorn válasza Xmodule (#7339) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ilyenen már én is gondolkodtam, télen bevezetni a mínuszokat a gépbe. Csak én kemény papírcsövet alkalmaznék, olyat, amire a szőnyeget tekercselik. Ami nem megoldott/megoldható, hogy kéne vágni egy kör alakú lukat az ablakon, amire egy jól szigetelő fedél is kerülne, ha nincs bekötve a gép... necces...

Nem minden vándorút céltalan...

(#7344) Xmodule


Xmodule
őstag

Igazából csak az ablak mellet van és amikor kinyitom az ablakot, akkor ugye elindítom azt a kis ventit ami amúgy USB -s és akkor megy befelé a hideg levegő. Bár őszintén megmondom csak a VGA lett hűvösebb, a processzor nem. Gondolom 1. mivel az a kis venti nem visz be annyi levegőt, 2. az alsó venti egy vonalban van a VGA val.

Ja meg eredetileg wc papír gurigából akartam csinálni, csak mire annyi összegyűlne, már nagyban nyár lenne.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#7345) Pista0001 válasza Xmodule (#7344) üzenetére


Pista0001
addikt

a háztartási papírtörlő gurigája sokkal hosszabb, ajánlom inkább azt :)

(#7346) Dimitryj válasza pee13 (#7338) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Ez nem semmi, ez ám a gány a javából :DD

(#7347) pee13 válasza Dimitryj (#7346) üzenetére


pee13
senior tag

Most munkálkodtam rajta, hogy azért ne legyen annyira gány :DDD Kikalapáltam amennyire csak tudtam, és szárad rajta a matt fekete festék:)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#7348) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Elkészítettem a házam porszűrését. Fekete színű harisnyát használtam, és széles, logisztikai :DDD ragasztószalaggal rögzítettem. Mivel még csak egyetlen venti (a tápot leszámítva) húzza ki a levegőt a gépből, nem számítok rá, hogy nagyon hamar megtelne. Amúgy a ház két oldalán két-két sorban vannak a szellőzőrácsok. Itt jut be a levegő 95%-a.
Ezeket takartam be belülről az anyaggal, 1 rétegben. Kívülről semmi sem látszik belőle.

Fotót nem rakok föl, mert ez a telefon lámpafénynél olyan szégyenletesen gyenge fotókat készít, hogy nem sok minden látszik belőle.

üdv:3.Aragorn

Nem minden vándorút céltalan...

(#7349) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Viszont valamelyik nap napközben csinálok képet, hátha az jobb lesz, meg van egy nagyon egyszerű custom festésem. Talán egy picit feldobja a gépet.

Nem minden vándorút céltalan...

(#7350) geprombolo


geprombolo
senior tag

Nos, elértem az ezres hsz-t, a képeket meg feltöltöttem. Mivel a Picasa nem különbözteti meg az újonnan létrehozott albumokat azoktól amelyekhez csak hozzáadtam további képeket, így mindenki belekerül az alábbi listába, aki képet tett fel az ötszázvalahány és ezer között. Jöjjön a lista:
Saycz,
syn7h37ic,
S.Y.S,
planb,
gt0618,
Yutani,
sz.j,
gsc73,
Temerti,
mmdms,
Taitai,
WIZARD,
Xathur,
Ripley,
Alex_,
luw2win,
TescoZsömle,
diegho,
Petya25,
DeltaPower,
14adam,
ReJim,
juliabrilke,
Solfrutta,
Muki94.
Köszönjük nekik, sok szép percet okoztak az olvasóknak. :C :R
Remélem nem hagytam ki senkit, de ha mégis, itt van a teljes lista.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.