Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) Dimitryj válasza Alienwar (#7502) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Énis agyaltam még annó a P3 ház mókolása idelyén hogy a régi Opel Corsánk gyújtás kapcsolójával tudjam indítani, csak nem lett soha késsz a ház :O

(#7553) Dimitryj válasza Solfrutta (#7519) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Megsúgom lehet, HA az alaplap és a vinyó is engedi, DE nem úgy hogy simán kicsibálod hanem eszközkezelőben leválaszod a vinyót (ha engedi), ui ha valami használja a vinyót akkor könyen lehet adatvesztés a vége!!!
Én is így hurcolom a vinyómat, csak vista nem mindíg engedi leválasztani.

(#7554) Dimitryj válasza Pista0001 (#7552) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Hát ja, csak ami volt azon kívül az márt jóval drágább ui a 3mm-es mát a duplája az 5ös meg annak a duplája kb. Az 50x100 as 3mmes táblát ha jól emléxem márt 5k-ért vesztegették!!!
Szal. nem mindegy hogy az menyi is, amúgy az obis tényleg nagyon reped.

(#7555) Dimitryj


Dimitryj
aktív tag

Jéé és jól emlékeztem ebben a házban volt is benne indító kulcs, csak a projekt soha nem készült el, szóval ez csak úgy maradt, a tényleges festésig soha nem jutott el. :DD

[ Szerkesztve ]

(#7559) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Felhívnám a figyelmet a Szerkesztés gomb használatára. Különösen Dimitryj esetében.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7563) bandi210 válasza jFox (#7458) üzenetére


bandi210
aktív tag

ma forrasztottam először elektrón(úgyértem forrasztottam már csak gyakrolaton még nem..)
na szóval nagy on súúúkár:DDlegközelebb már paneleket fogunk csinálni:Dilletve forrasztgatni..próbapanellel:D
nagyon cool!a gép..yoyo zsinór:DD

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#7564) pee13


pee13
senior tag

Kicsit tovább ügyködtem apollón, Tudtam venni egy tucsel apát, és csinálhattam végre átalakítót. Kaptam hangfal csatit is, szóval most teljesen kultúrált a segge. [link]

Hol a hiba a képen? :DDD [link]
(Recsegett az egyikc satorna, és ha odatoltam a panel hátának egy akkora puffert mint ami bennevan, akkor kevésbé csinálta. Minden esetre mindkét végpanel kapott egyet, fő a biztonság. Na meg utálom szerelni. :DDD Igazából újra kéne kondizni az egész panelt, de aki erre rá tud venni annak fizetek egy sört!)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#7565) pee13


pee13
senior tag

Csináltam még egy termisztoros ventiszabályzót is, ha már belejöttem a forrasztgatásba:) [link]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#7566) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Hogy osztozzon a csalad 1 laptopon..

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#7567) Alienwar válasza Dimitryj (#7551) üzenetére


Alienwar
tag

Nekem szerencsészen kész lett, de nem lett olyan amienre számítottam :( A plexni nagyon jól sikerült de a többi moddingrésze a dolognak nem igazán, így meg mi értelme van a plexinek, ha csak a szutykos gányt látod benne :F

AMD = Anonim Meaningless Dust ---: The result of irresponsibility :---

(#7568) Alienwar válasza Devil Smile (#7566) üzenetére


Alienwar
tag

Végülis!! csak egy gáz van vele hogyha nyomni akarsz egy nagy P-t akkor át kell órdítani a másik szobába hogy nyomd má légyszi hosszan a shift-et, köszi!!! ;]

AMD = Anonim Meaningless Dust ---: The result of irresponsibility :---

(#7569) Pista0001


Pista0001
addikt

Kisebb problémám akadt egy P3-al ma este. A 370-es socket karocskája túl ergonómikus volt, ezért a Titan szerverhűtő nem fért jól az ő helyére. A szükséges barkácsmunka a socket szétszedésével vette kezdetét. A bűnös alkatrészt egy fogó és a puszta kezem segítségével forgatónyomatékban részesítettem, ami által felvette a számomra megfelelő formát. A socket összeszerelése után ellenőriztem a módosított alkatrészt, majd egy megfelelő teljesítményű processzorral láttam el. ;) :D

A gép egy nettop lesz majd valamikor, a HTPC-vel párhuzamosan tervezem majd megépíteni tavasszal/nyáron. Utóbbi 10 cm magas lesz, a nettop pedig csupán 5 cm. :D

[ Szerkesztve ]

(#7570) Alienwar válasza Pista0001 (#7569) üzenetére


Alienwar
tag

Gratula nagyon jó megoldás!!!! Nekiálltál rendesen :DD

AMD = Anonim Meaningless Dust ---: The result of irresponsibility :---

(#7571) 3.Aragorn válasza Pista0001 (#7569) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Üdv

Szépen megoldottad. Én eddig nem mertem volna szétszedni a foglalatot, de ezek után már nem lesznek aggályaim. (Jó, nem a vadonat új P5Q-mal fogom kezdeni, az is biztos.)

Nem minden vándorút céltalan...

(#7572) z0d1AK válasza Devil Smile (#7566) üzenetére


z0d1AK
veterán

nem rossz én is megtenném ezt az asztali géppel, csak félő hogy a monitor nem állna meg fél lábon
Alianwar: Szerkesztgessünk ha már figyelmeztetés is volt

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7573) Pista0001 válasza 3.Aragorn (#7571) üzenetére


Pista0001
addikt

S370 szétszedése

Ahogy a mellékelt ábra mutatja nem nagy kunszt. Hogy a 775-ös mennyiben más esetleg azt nem tudom.

S775

Ahogy a mellékelt ábra is mutatja egyáltalán nem hasonlít rá... :B

[ Szerkesztve ]

(#7575) 3.Aragorn válasza Pista0001 (#7573) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Pista0001: Kösz az ábrát. Amúgy nem hiszem, h sokkal bonyolultabb lenne, viszont amíg garis, biztos nem kapom szét ezt a lapot :)
Otthon van egy csomó (régebbi, nem 775-ös) alaplap, Intel-AMD vegyesen, azokon lehet kísérletezgetni.
Amúgy ha valakinek kell ilyesmi, bármihez, barkács, gányolás, keressen!

Stirbi: Miről ír?

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#7582) mokus1


mokus1
addikt

Lenne egy kérdésem. Van egy Lg lhT360se DVD lejátszóm.De nem tudom MKV fájlt letud-e játszani.Google nem segített,és fórumot sem találtam.
Szerintem lejátsza de nem vagyok biztos benne.

(#7583) z0d1AK válasza mokus1 (#7582) üzenetére


z0d1AK
veterán

mkv az hd film, hd-t meg csak hd lejátszó kezeli, nem?
mert ha így van, és jól tom, akk nem fog menni a házimozidon

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7584) mokus1 válasza z0d1AK (#7583) üzenetére


mokus1
addikt

Nem sajnos.De semmi sem kezeli pc-n kivűl ezt formátumot mert közben utána jártam.Most konvertálom a filmet PocketDivxEncoder-rel nagyon megbízható program szeretem csak elég sok idő 1,5óra amire egy Divx-et szerkeszt belőle.

(#7585) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Sok újdonsággal nem tudok számolni. :( :W
Sajna még nem haladtam semmit, mert eltörtem a kezem. :(((

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#7587) z0d1AK


z0d1AK
veterán

debrecen környékén nincs valakinek egy elfekvő, szar p1-ese, amitől szívesen megszabadulna, egy extrém tuning céljából?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7588) 3.Aragorn válasza z0d1AK (#7587) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nekem van otthon 3 teljes, működő régebbi configom, Kiskunhalason. Pestig föl tudom hozni valamelyiket, ha érdekel. részleteket privibe.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#7591) DeadMen válasza Solfrutta (#7519) üzenetére


DeadMen
tag

Faterom megcsinálta már:DDD Winfos alatt rádugta,és jó lett.:))

(#7598) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Egy Inno3D GF4 MX440 64MB videokártyára elég a Radeon 9600 passzív hűtője? Átraknám rá, ha megfelelő.

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#7600) Amoroso válasza RoyalFlush (#7598) üzenetére


Amoroso
aktív tag

Tedd rá, és ki fog derülni, nemhiszem hogy borzasztó nagy hőt termelne.

A házak belsejében ezen a szükre lemezen megáll a festék?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.