Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) Mr.Csizmás válasza Alienwar (#7499) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Dede jól látod :DDD

nekem is van, igaz ez nem annyira gányolt, de remélem nem tagadjátok ki :DDD [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7502) Alienwar válasza Mr.Csizmás (#7501) üzenetére


Alienwar
tag

Hallod!!! El tudnád nekem magyarázni hogy hogy kell bekötni? nagggyon szinten teccik ez a flashhhhh :DD :DD :DD :R :R :R

AMD = Anonim Meaningless Dust ---: The result of irresponsibility :---

(#7503) Mr.Csizmás válasza Alienwar (#7502) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

A végén van az a két nyúlvány. A kulcs elfordítás a kettő között teremt elektromosan kapcsolatot. Egyszerű mint a fatök.

A KRTuning kulcsos képről lemaradt: azért kellett a kulcs, mert az ATX-nek az IC-je döglött volt (nemtudomhogy) és csak állandóan zárt indítóáramkörnél működött csak a gép. :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7504) Zefír


Zefír
őstag

Jó estét Urak! :R
Azt ötöltem ki, hogy van nekem egy 15 gigás vinyóm amin képek vannak meg zenék..
A lényeg az lenne hogy eléggé körülményes ki, be dugdosni meg hasonlók..
Azért nem hagyom mindig rajta mert rohadt hangos
Nah én most azt találtam ki, hogy bekötöm és a 4pinre teszek egy on/off kapcsolót.
Ez jót tesz a vinyóval? meg megoldható egyáltalán?
Az az én gondom, hogy múltkor Jeneinek a HDD-jét simán rádugtuk és felismerte. De most én is rányomtam úgy hogy ment a gép és kifagytam :D
De ez lehet, azért volt mint az hogy kidob a játékból 2 perc után, nemfut le a 3Dmark...Ilyen csekélységek.. De ez a tuning miatt volt. Most levettem..Nem próbálkoztam azóta a HDD rá tételét direktbe...

Szerk Jah igen és ma volt modd is.Megpróbálom leírni mit alkottam bocs ha nem értelmes :DDD
Az NB-re tettem egy ATI vga coolert egyszerűen oda ragasztottam ezzel az olvadós gennyel.
Eddig semi extra de pár hónapja levágtam a tápomról a 4pines kábeleket csak 1 ágat hagytam mert csak a vinyó meg a DVD író van bekötve.A DVD író most nincsen bedugva mert az asztalon a gép ház nélkül.
A tápomnak a ventije kívül van egy 12cmes AC venti.
Ez most arról az 1 4pinről megy egy 5-7v közt kapcsolóval.
Nah most azt az ATI ventit amit most ragasztottam azt 5vre akartam tenni, hogy ne legyen hangja. De ugye nincsen már 4pin a tápon :DDD
Találtam a cuccaim közt olyan 4pines tüsit ami egyszerre "fiú" is meg "lány" is. Annak segítségével sikeresen bekötöttem :DD Egész frankó lett :DDD
Pár kép a gépről.Szemezgessen a nép :D A táp
Mostanában készítek majd képeket a gépről és a szobám össz hangjáról :DD Lehet még ma este ..

[ Szerkesztve ]

(#7505) johniee válasza Alienwar (#7502) üzenetére


johniee
senior tag

Gondolom egy vezetéket meg kell szakítani :DD Szomszédom apja is így zárta el a gyerek gépét régebben :D :DDD
Te csináltad azt az "eladó nagymama" hirdetést, ugye? :DDD

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#7506) komo95 válasza Mr.Csizmás (#7498) üzenetére


komo95
csendes tag

Nem gyenge!! :DD :P :C

(#7507) Alienwar válasza Zefír (#7504) üzenetére


Alienwar
tag

sztem megoldható az on/off kapcsoló ha működik sima bekötésmél is akkor elvileg rá lehet kötni 4 pinesre is, nem toom hogy hogy de elméletileg és gyakorlatilag is megcsinálható ha logikusan gondolkozok....

AMD = Anonim Meaningless Dust ---: The result of irresponsibility :---

(#7508) Zefír válasza Alienwar (#7507) üzenetére


Zefír
őstag

Nah igen de nem mindig válik be pl az én logikus és reál gondolkodásom :N
Tehát akkor nem hülye ötlet :D

(#7509) Alienwar válasza Zefír (#7508) üzenetére


Alienwar
tag

sztem kivitelezhető... :))

AMD = Anonim Meaningless Dust ---: The result of irresponsibility :---

(#7510) Mr.Csizmás válasza Zefír (#7508) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

KRTuning kollegám: menetközbeni csere vinyóval úgy csinálta, hogy FAT32 volt a rendszer (nem tudom hogy van-e jelentősége :F ) és ki volt kapcsolva a gyorsítótár winfos alatt.

elnézést hogy ennyit írok.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7511) pee13


pee13
senior tag

Van nekem egy vidi receiverem, egy apollo. Amikor felleltem itthon, akkor nem voltam tisztában az értékével, és szépen kiynesegettem belőle pár cuccot, mint pl a tucheleket, és beleforrasztottam egy jack aljzatot, meg 2 rca-t kimenet gyanánt. Na hát pár nap alatt már rájöttem, hogy ez elég nagy balf@szság volt. Kb 1 év alatt jutottam el idáig, hogy visszategyem a tucselt.
[link] Ezt kellene visszatenni, hát eléggé húztam a számat a soksok átkötés, és derót láttán:D

[link] Így nézett ki, na erre például nem vagyok büszke.

[link] Tesztüzem, és amint látszik persze az operáció közben fogyott el a zsugorcsövem szokás szerint. :W

[link] Őt nem tudtam hova, forrasztani, próbálgatáshoz viszont túl értékes számomra, tehát maradsz a helyeden :DDD

[link] Helyére rakva

[link] Egy rögtönzött tuchel->jack átalakító, holnap veszek tuchel apát és csinálok valami kultúráltabbat. Meg persze megkérdezem hátha van olyan csatijuk a boltban, mint a kimenet. Ha van, akkor eltüntetem azt a gány kimenetet is. (ki van törve a rács, tankérem én voltam sajnos.)

[link] Adtam a króm dolgoknak egy kis körömlakklemosót, tükröződéssel hálálják a dolgot:)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#7512) Zefír válasza Zefír (#7504) üzenetére


Zefír
őstag

A beígért képekA kis ATI ventit is láthatjátok pár képen

[ Szerkesztve ]

(#7513) Stirbi


Stirbi
addikt

üdv kinyirtama lustaságom nem gány de azér megmutatom a masinám [link]

(#7514) jFox válasza Mr.Csizmás (#7498) üzenetére


jFox
őstag

Tudjátok mi lenne a buli kulcs témában?
Egy rendes autó (mondjuk Trabant :P ) gyújtáskulcsot belebarkácsolni a gépbe:
1 ráadod a gyújtást megkapja a gép a 220-at, neon csövek kigyúlnak, stb.
2. indítózol elindul a gép! Ez mekkora buli lenne!!!! :DD

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#7515) pee13 válasza Zefír (#7504) üzenetére


pee13
senior tag

és a szobám össz hangjáról
Elhiszed hogy az én gépem kétszer halkabb? :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#7516) KillHates válasza Zefír (#7504) üzenetére


KillHates
nagyúr

A SATA ha fent van az ACHI driver akkor plug'n'play, különben nem, és az IDE sem az. Ha fontosak azok a képek meg zenék, ne tedd semmikép, hogy menet közben huzigálod. Az alaplapot is tönkre teheti.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7517) shteer válasza jFox (#7514) üzenetére


shteer
titán

a táp működése nélkül hogy kapnak áramot a neonok? :)

..szerintem jónak tűnik

(#7518) pee13 válasza shteer (#7517) üzenetére


pee13
senior tag

Kapnak egy szép dugasztápot gondolom..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#7519) Solfrutta válasza Zefír (#7504) üzenetére


Solfrutta
tag

Ugye ezt nem mondod komolyan hogy IDE vinyót akartál menet közben rádugni?????? :Y IDE VINYÓVAL NEM LEHET KI/BEKAPCSOLÁST CSINÁLNI MENET KÖZBEN!

(#7520) Alienwar válasza shteer (#7517) üzenetére


Alienwar
tag

a kóboráramról :DDD

AMD = Anonim Meaningless Dust ---: The result of irresponsibility :---

(#7522) Zefír válasza KillHates (#7516) üzenetére


Zefír
őstag

:R Akkor ezt elvetettük..

Pee Ez a szobám egyik sarka ls a gépem is halkabba tiednél és a szobám is szebb meg a monitorom is :DD

(#7524) Mr.Csizmás válasza Solfrutta (#7519) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

KRTuning haverom ezt rutinból csinálta IDE-s vinyóval. rácsatinál először táp, aztán adat, lehúzásnál meg megvárni az üresjáratot, először adat, aztán táp lehúzása. Gyorsítótárazás ki volt kapcsolva, BIOS-ban P'n'P be.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7525) Zefír válasza Solfrutta (#7519) üzenetére


Zefír
őstag

Én komolyan gondoltam de tudtam h nem jó ötlet éreztem... :DDD
Ezért kérdeztelek meg titeket..

(#7526) pee13 válasza Zefír (#7522) üzenetére


pee13
senior tag

Nekem ez nem a szoba sarka, viszont a procihűtő épphogy forog, házventi is, tápban silent lade, vinyó quiet drive-ben, videó passzív. Nem hiszem!

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#7528) Stirbi válasza jFox (#7514) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv ,,ráadod a gyújtást megkapja a gép a 220-a,,- ez nemigaz mer 230 a hálozati feszültség már egy jo ideje :DDD ;]

(#7530) Zefír válasza Stirbi (#7513) üzenetére


Zefír
őstag

Hát és ezt is én rágtam a szádba..... :DDD
Látszik azon a giga lapon meg azon a nem tom milyen házon hogy újak:D
De az a tápkábeles dolog az szíven vágott :DDD

(#7537) Stirbi válasza Zefír (#7530) üzenetére


Stirbi
addikt

hát igen zefir aki tud az tud ;] , azt a tápost én agyaltam ki , nem nagy cucc de hasznos, nemállnak szét mindenhova a kábelek

[ Szerkesztve ]

(#7538) Alienwar válasza Stirbi (#7537) üzenetére


Alienwar
tag

Holnap mehetek yoyozsinórt veni :DD

AMD = Anonim Meaningless Dust ---: The result of irresponsibility :---

(#7542) Pista0001 válasza Zefír (#7512) üzenetére


Pista0001
addikt

...és a kormányzár blokkolná az egeret ;) :DD

(#7517) shteer: mondjuk egy másik (pár wattos tápról. amúgy én a ventiket meg adott esetben a vízszivattyút is arra kötném :)

szerk.: hoppá... (#7514) jFoxnak szól a válasz... :B

(#7540) Mr.Csizmás: Nekem 1.8-as celeron (willamette) volt egy időben a 24/7-es letöltőgépem, de az bizony nagyon is zabált. Vissza is tértem a jó öreg 400-as P2-höz. 90 wattos táppal ez már egész elfogadható. :C

[ Szerkesztve ]

(#7544) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Van már beszélgetős topicotok, vagy elfelejtettétek? :U
Nem szeretnék még egyszer törölgetni!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#7545) jFox válasza shteer (#7517) üzenetére


jFox
őstag

Ahogy tanult kollégám Pista001 (#7542) is megjegyezte egy külön trafóról, vagy ha megkapja a hálózati festültséget a tápon van rögtön egy +5V-os készenléti fesz erre is lehet csinálni egy kis invertert, ami feltolja 12V-ra és már mehet is a neonra. :D De ez már részletkérdés.
Lehet, hogy meg is csinálom. Nincs valakinek egy Trabant gyújtáskapcsolója?

Pista001 ez a P2-es jól néz ki. Eccerű de naccerű!

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#7547) szacsee


szacsee
nagyúr

Látom sok a kreatív ügyes kezű felhasználó.
Én is gépészkedtem anno egy olcsó ház projecten.
Aki nem szeretne jó tápért és házért kiadni sok pénzt és van némi kézügyessége, annak bátran ajánlom ezt a típust.
Elérhető az aláírásomban.
(Tudom marketing szaga van picit, de mivel gazdasági válság van össze kell húzni a derékszíjat). :U

(#7548) Pista0001 válasza jFox (#7545) üzenetére


Pista0001
addikt

Sőt, ha nem neont használsz, hanem ledeket akkor még inverter se kell. :D

Köszi, amíg bírja addíg marad is. Keveset fogyaszt, hangja szinte semmi (1 db 8 cm-es venti van az egész gépben, az is GT Silent Blade, annál meg a vinyó is sokkal hangosabb), kicsi is, úgyhogy a célnak tökéletesen megfelel.

(#7549) Dimitryj válasza Stirbi (#7462) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

attól függ milyen vastag kell, én az 5mm vastagot 10k/m2 áron tudom beszerezni és kb a legtöbb helyen ilyen áron van

(#7550) Dimitryj válasza Pista0001 (#7466) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

obiban rohadt drága én is vettem ott 1-2x de az 50x50 es 2mm es tábla volt egy 1000 es
ahol érdemes utánanézni az kül reklámtábla készítő cégek, náluk szokott jó áron lenni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.