Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) Dimitryj válasza (Bundás) (#6225) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Samsungnak van egy frank kis toolja amivel le tudod birizgálni a hangját :D
INFO és a ES-Tool (boot os ISO)

(#6252) Dimitryj válasza Slipandris (#6230) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Igen annak a "közepe" az (a 7.5V)

(#6253) Dimitryj válasza Undoroid (#6250) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Pont akartam én is javasolni :D

(#6254) pee13 válasza (Bundás) (#6237) üzenetére


pee13
senior tag

Nem kell megvenni.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6255) Slipandris


Slipandris
tag

Arra gondoltam hogy még állítgatni is tudom és tök elegáns, egyszer meg kibírom ha veszek mindegyik venti elé egy zalman fan mate 2-t.
A pwm-es ventihez egy 3pin->3pin hosszabbítóval ami csupasztott- veszek, akkor az is 3 pin lesz, megy rá a fanmate2 és vége.

Csak természetesen 3pin hosszabítót sem találok már megint hol lehet kapni:D
(1,5 óra utazás nélkül)

!44!444444!!!!!!!négy

(#6256) nesa válasza (Bundás) (#6231) üzenetére


nesa
veterán

Ertem ha nemfer be szedd ki a HDD tedd le 1 stabil helyre es a korabban emlitett szerszamokkal meg kell ijeszteni kicsit utanna nemfog rezonalni...

Szal lerakod es a szerszamot 3-4G vel elkezded kozeliteni a HDD fele es megprobalod megalitani elotte 1mm el :) ha nemsikerul megalitani es betalalsz akkor is csendes lesz utanna ;)

(#6257) (Bundás) válasza Slipandris (#6255) üzenetére


(Bundás)
addikt

Bármelyik normálisan felszerelt számtek boltban lehet kapni ilyet. Lehet árlistára se teszik fel, írj a közelebbieknek E-mail-t. :U

(#6254) pee13: nem kell, de a felhasználók hány százaléka van tisztában ezzel? :)

(#6256) nesa: :D ezzel a módszerrel fenn az adatvesztés veszélye, de ha kockáztatni kell hát legyen. Ám nincs itthon se csákány, se fejsze. Csak elektromos rezgő eszköz van; Hitachi bontókalapács és egy DoubleAction vibrátor.

(#6258) nesa válasza (Bundás) (#6257) üzenetére


nesa
veterán

Ha felkeszuletlen vagy kenytelen leszel halgatni tovabb a rezonanciat.... peddig az lett volna igazan gany de leginkabb megdobbento:)

(#6259) MarioAna válasza nesa (#6256) üzenetére


MarioAna
senior tag

LOL ez megy nekem aláírásba :DDD . Jobbnál jobb ötletek :C :R .

(#6260) bandi210


bandi210
aktív tag

Bakker behalok...na mindegy..nagyonm sokat írtok..
Na dehirtelen egy kérdés:Hogy rakok kábelharisnyát úgy a kábelre hogy nem bontom meg a végein levő csatlakozókat? vagy azt mindenképp meg kell bontani?

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#6261) (Bundás) válasza bandi210 (#6260) üzenetére


(Bundás)
addikt

Persze, fellehet, másik oldalról: mindössze a tápból kell kiforrasztani az összes kábelt. :D

nesa: :P

Dimitryj: köszi, majd kipróbálom délután. :K

(#6262) bandi210 válasza (Bundás) (#6261) üzenetére


bandi210
aktív tag

De most komoly...akk am 24 tűs alaplapi tápcsatira mondjuk úgy lehet csak ha kitépem mindegyik kábelt?és ha nem jool rakom vissza?

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#6263) (Bundás) válasza bandi210 (#6262) üzenetére


(Bundás)
addikt

Nem téped, ki szeded. Ha nem jól rakod vissza abból baj lesz, itt egy kellemes Logout írás a harisnyázás mikéntjéről.

mod: remélem nem egy Codegen tápot akarsz harisnyázni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6264) bandi210 válasza (Bundás) (#6263) üzenetére


bandi210
aktív tag

nEM..CSAK ÚGY ÁLTALÁNOSSÁGBAN KÉRDEZTEM:d
dE MIÉRT LENNE AZ ÉRDEKES?(szerk:oopsz caps lock:S)

[ Szerkesztve ]

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#6265) (Bundás) válasza bandi210 (#6264) üzenetére


(Bundás)
addikt

Érdekes?

(#6266) nesa válasza bandi210 (#6264) üzenetére


nesa
veterán

A sima molexre en mar raktam fel ugy hogy nem szedtem szet ..gondolkodj bandi kell ra tekerni szigszalagot amin fecsuszik szerintem a 24 tusre is felmegy hasonlo modon hosszaba.

(#6267) z0d1AK


z0d1AK
veterán

kiveséztem a dolgot, csűrtem-csavartam, de csak arra jutottam, hogy ha plexis oldallapot akarok, akkor az eredeti oldallapot kellene feláldozni, mert az istennek sem lehet találni másik oldallapot:S
szóval itt a téli szünet, és neki kellene esni!
csak azt nem tom, h miként is:s
van egy két gondolatom, de még csak nagyon alapszinten
elsősorban azt sem tudom, hogy milyen formára vágjam ki, és hogy az is mettől meddig legyen az oldallapon?
másik ilyen gond, h ragasszam, vagy csavarozzam?
illetve, h miként is kezdjek neki, és hogy is csináljam, h ne csesszem el:S
szerszámként egy dekopír áll rendelkezésre, meg max fúró, meg kézi reszelő, szóval valahogy így kellene kihozni!
várnám a segítő gondolatokat!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6268) bandi210 válasza nesa (#6266) üzenetére


bandi210
aktív tag

ja ok...hogy akk ez olyan mintha zsugorcső lenne...ok:D akk majd megcsinálom...:Dvmikor:D

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#6269) Undoroid válasza z0d1AK (#6267) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Mindennek csak a Te fantáziád és a szükséges szerszámok,anyagok mennyisége szabhat határt! Nézz meg egy-két "gyári" megoldást és dönts!

Ragasztás vagy csavarozás?Szintén!Az alapanyagtól és a fantáziádtól függ...Az ügyes ragasztás is van olyan stabil mechanikailag,mint a csavarozás!

ITT egy link,kedvcsinálónak csak legyen elég türelmed végignézni... :)

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#6270) z0d1AK válasza Undoroid (#6269) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát a legnagyobb gondom talán az, h mien formára is vágjam, ezt nem tudom eldönteni:F
a többi utánna már talán gyerekmunka :))

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6271) Undoroid válasza z0d1AK (#6270) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Nézd végig a linkelt oldalt és válassz egyet,ami tetszik!Esetleg módosíts a saját gondolataidnak megfelelően!

Megnéztem az aláírásodban levő videót!

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#6272) z0d1AK válasza Undoroid (#6271) üzenetére


z0d1AK
veterán

csak segíts akkor egy kicsit, mert azon az oldalon ott ha megyek át a többi oldalra, eddig inkább egér, bill, és egyéb moddokat találtam, házakat nem sokat:F
lehet én kerestem rossza helyen, de talán elnézhető ez, a szerény orosz tudásom miatt :B :U :P

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6273) johniee válasza z0d1AK (#6272) üzenetére


johniee
senior tag

Akartam is mondani...>>>Ide KATT<<<

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#6274) Dimitryj válasza bandi210 (#6260) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Baziegyszerű: ha összenyomsz egy kábelharisnyát kitágul :D

(#6275) z0d1AK válasza johniee (#6273) üzenetére


z0d1AK
veterán

köszi, pont így gondoltam én is:D
remélem, találok valami jó megoldást:D

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6276) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Kockák karacsonyi ajtodisze!! :C majd teszek meg ra par diszt

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#6277) Zefír válasza Devil Smile (#6276) üzenetére


Zefír
őstag

nah LOL :DD

(#6278) johniee válasza Devil Smile (#6276) üzenetére


johniee
senior tag

Világítani is fog akkor, ugye? :DD

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#6279) Devil Smile válasza johniee (#6278) üzenetére


Devil Smile
őstag

majd nezek a piacon kis zenelo villogo egosort.. :DDD :DDD :C

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#6280) Zefír válasza Devil Smile (#6279) üzenetére


Zefír
őstag

:DDD beteg:D

(#6281) Maximinus válasza Zefír (#6280) üzenetére


Maximinus
csendes tag

ÁÁÁ, nem beteg, csak Fanatikus. :DDD

A bombázó repülőgép találati pontossága nagyon jó. Mindig eltalálja a földet.

(#6282) pee13 válasza Devil Smile (#6276) üzenetére


pee13
senior tag

Lehet én is kiakasztok egyet:Đ

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6283) pee13 válasza johniee (#6278) üzenetére


pee13
senior tag

Így? :DDD
[link]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6284) priti


priti
addikt

Így jár aki úgy adja el a régi házát, hogy az újat december végén rendeli és persze átcsúszik a jövő évre.

Csavarhúzóval indul :DDD

Ja és tök jól szellőzik :DDD

Betettem szépen mindent a dobozába, eltettem a szekrénybe, hogy majd ha meglesz a ház összerakom, aztán néztem a szekrényt 2 órát, mert a tv-ben a szokásos élvezhetetlen reklám megy, amit néha megszakítanak 10 perc műsorral, aztán azon kaptam magam, hogy azon gondolkozom, melyik doboz lenne jó alá, aztán megláttam az autóerősítő dobozát

Hardverlesen

(#6285) pee13 válasza priti (#6284) üzenetére


pee13
senior tag

Nálam is amikor vagdostam/fújkáltam a régi házamat, akkor is extra szellőzéssel ment a gép..:D
Csak nálam doboz helyett a pci helyeknél a lap alá volt dobva egy toll.. :DDD

[ Szerkesztve ]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6286) priti válasza pee13 (#6285) üzenetére


priti
addikt

:DD
Nem mertem, mert mögötte van a földön a dzsoni, ami a víztartályom és azt én szilóztam ki 3 éve lejárt esőálló akril tömítővel :D épp ez volt itthon. Remek, még mindig nem ereszt, de azért ekkora tétben nem fogadok rá, most engedtem le, amikor szétszedtem a házat és valahogy nem ilyennek emlékszem a belsejére :N , asszem dolgozik a víz, rágcsálja róla a cuccot. Nem akartam rátenni, de a procira muszáj volt, mert nem akartam a BIOS-ból kivenni a tuning beállításaimat.
Mit akarsz 3 fokkal hűvösebb most nézem :DDD 8200@4GHz=42 fok :C

Hardverlesen

(#6287) pee13 válasza priti (#6286) üzenetére


pee13
senior tag

Ragasszad bele a csonkokat uverapiddal! Én is abból kókányoltam tartályt, leejtettem és nem esett szét :C

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6288) nesa válasza priti (#6284) üzenetére


nesa
veterán

Hy azt hittem nekem adod el a hazat :K

(#6289) priti válasza pee13 (#6287) üzenetére


priti
addikt

Nem a csonk a gáz, a tip-top, alá van nyomva egy régi joy tapadókorongja alátétnek és úgyvan meghúzva, az az életben nem fog ereszteni. Az van hogy ez egy vékony aluból készült díszdoboz és amikor kifúrtam a lyukakat a csatiknak az összeeresztésnél szétjött az oldalán végig. A helyére lehetett pattíntani de a víztartási adottságai csöppet gyengültek... Az egyik sarka van belül végigszilózva, hogy ne csöpögjön.

Hardverlesen

(#6290) priti válasza nesa (#6288) üzenetére


priti
addikt

Én is, de közben jött egy srác, hogy karácsonyra vinné és meglágyult az arany szívem. :B

Hardverlesen

(#6291) Devil Smile válasza pee13 (#6282) üzenetére


Devil Smile
őstag

Nah 1bolod 100at csinal.. :C :C

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#6292) pee13 válasza Devil Smile (#6291) üzenetére


pee13
senior tag

:R :R

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6293) nesa válasza priti (#6290) üzenetére


nesa
veterán

A te lagyszived miatt kaptam majdnem infarktust.

(#6294) priti válasza nesa (#6293) üzenetére


priti
addikt

Itt egy másik, igaz ebben nincs decibelmérő, de már az irányára kevesebb, mint amennyiért eladtam, szóval ezzel jobban jársz. ;)
Az a műszer nem nagy dobás.

Hardverlesen

(#6295) syC válasza Dimitryj (#6206) üzenetére


syC
addikt

Takarólemez :R

(#6296) KillHates


KillHates
nagyúr

Ha valakit érdelne... Eprom íráshoz, letölteni, vagy ajtópeceknek: 9.900,- Ft-ért

Részletek itten: [link]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6297) bandi210


bandi210
aktív tag

Na hali..
Az lenne a gondom...haveomnál vagyok és 2 gépből akarunk összerakni egyet...
A két gép ugyanolyan...
Az adazokat szorozni 2vel:D
Na szóvan 1 db 800mjz-s celeron proci:D hjoo r4égi...
valami intel alaplap....microatx
van még 128mb ddr1es ram
meg 20gb-es vinyó
Na szóval azt kérdezném hogy miért nem tudom megtelepítgertni rajta a windózist???
Az egyik gépbe belepakoltam mindent tehát most van a gépházba:
256mb ram
800mhz-s cpui meg 40gb hdd
na meg a 2 optikai vagyis a 2cd meghajtó...
nem tudom hogyan telepítsem....beindítom kiír pár dolgot aztán az alján hogy press f1 to run setup...na innen hogyan tusdok eljutni a windovs telepítésig?
ez egyí másik gép amiről írok..
Ha ebbe átkötöm az egyik vinyót és leformázom...vagy rámásolom a windovs mappát az megoldhatkja a problémát vagy a külömnböző paramterek miatt nem működne?
megpróbáltam de ugyanazt a képet írta ki:S
Ja a gépek nagyon gányok...a magyar államkincstárból kata haverom csak úgy hogy kezdjen vele vmit:DD

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#6298) johniee válasza bandi210 (#6297) üzenetére


johniee
senior tag

PRESS F1 :DDD

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#6299) bandi210 válasza johniee (#6298) üzenetére


bandi210
aktív tag

És aztán bejön a bios...de ott hova tovább?

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#6300) kételkedem válasza bandi210 (#6299) üzenetére


kételkedem
addikt

A biosban keress olyan menüt, ahol a boot sorrendet tudod állítani. Itt állitsd be a cd meghajtót első helyre. Rakd be a win telepítő cd-t a meghajtóba. Indítsd újra a gépet. Ha bejön a telepítő válaszd ki a megfelelő meghajtót, formázd a lemezt és dőlj hátra. Az egyszerűség kedvéért csak egy cd meghajtó és egy vinyó legyen a gépben telepítéskor.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.