Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) Zefír válasza KillHates (#6898) üzenetére


Zefír
őstag

Nekem van egy ötletem...
Ezt a házat vágd darabokba, majd csúsztasd be az ágyadalá.
Aztán csinálj a kuka pc mellé egy Bigbrothert..A Csevaktól tuti kapsz valami baró matricát is hozzá:D

De ez most komolyan!!! Ez mien ház? :Y

(#6902) Devil Smile válasza Zefír (#6901) üzenetére


Devil Smile
őstag

en is neztem milyen keco lehet de logout irasai kozott megleltem egy AeroCool M40
KillHates jo kis iras es szep modding.. :R :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#6903) Zefír válasza z0d1AK (#6888) üzenetére


Zefír
őstag

Énkérek elnézést!!! :R

(#6904) Zefír válasza Devil Smile (#6902) üzenetére


Zefír
őstag

ohoh .
Most erről jut eszembe nemtudok regelni radikálmódra 3szor próbáltam...

(#6905) Zefír válasza Zefír (#6901) üzenetére


Zefír
őstag

Nah ezt vissza szívtam mert most hogy utána néztem a házikónak :Y :Y :Y
Ez csodás:D nekem tecik. Csak nem egy rend barát környezet..

(#6906) KillHates válasza Devil Smile (#6899) üzenetére


KillHates
nagyúr

Holnap este rakok fel képeket! Addig is köszönöm a tanácsokat. Megpróbálok akkor valami kábelharisnyát szerezni.

Zodiak: Sajna nekem max. 117 mm magas cooler megy csak a gépembe :(
A Triton 77-es lábait is meg kellett "roggyasztanom" egy kicsit, hogy beférjen. :D

A lábai egyenesek gyárilag! :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6907) KillHates válasza Devil Smile (#6902) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszönöm! :R Ha valakit érdekel itt elolvashatja Azóta már változott a helyzet, belefaragtam ventiket az elejébe, másik alaplap, cpu cooler, és vga került bele. A tápnak is vágtam szellőzőt, mert ha megkergettem a gépet, nagyon be tudott melegedni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6908) Devil Smile válasza Devil Smile (#6838) üzenetére


Devil Smile
őstag

Erre senkinek nincs 5lete?

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#6909) KillHates válasza Devil Smile (#6838) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát szerintem mindenképpen valami nagyon fix dologra lesz szükséget, mert a gyári állványt is "kinyitogatja" a gravírozó rezgése. Még egy sima fúróállvány sem az igazi mert az alatt is macerás tologatni a plexit. Valami ilyesmi kellene :D

Ennek tuti nem remeg a keze! :C

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6910) Devil Smile válasza KillHates (#6909) üzenetére


Devil Smile
őstag

NAh igen ez az vmi ilyesmire gondoltam de nem kell h gep vezerelt legyen jo nekem ha en mozgatom kezzel a szerkezetet a plexin.. igaz macerasabb de olcsobb.. :)
jelenleg sok terv van amire lehet kolteni..
pl hazi projektor keszites..
ez a "gravirozo asztal" is
es meg sorolhatnam..

koszonom a kepet ha van meg hasonlod szivesen latom fole gha van esetleg hozzajuk vmi reszletesebb leiras is.. neztem parat a linken is vannak jok.. :C

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#6911) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztlata ezzel a cuccal?

(#6912) KillHates válasza mc-4 (#6911) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez mi? :F

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6913) kételkedem válasza KillHates (#6912) üzenetére


kételkedem
addikt

Szerintem hűtő paszta a proci, vagy a vidó kártya hűtő alá. A felirat szerint folyékony fém. Szobahőmérsékleten csak a higany folyik, az meg egy kissé mérgező, ráadásul elektromosan vezető. Szerintem marketing rizsa az egész. A Terminátor filmeken felnőtt nemzedék előtt jól hangzik a folyékony fém szöveg.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#6914) Devil Smile válasza KillHates (#6912) üzenetére


Devil Smile
őstag

vmi hovezeto cucc cpu gpu hutesere a huto es a mag koze.. ha jol veszem ki a leirasbol..
gondolom hovezetopaszta helyett.. de lehet hulyeseget beszelek akkor sorry..

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#6915) Zefír válasza KillHates (#6906) üzenetére


Zefír
őstag

Ottvannak a Ramjaim!!!!!!!!!!! :DD

(#6916) geprombolo válasza Devil Smile (#6838) üzenetére


geprombolo
senior tag

Hát, ez nem állvány, csak távtartó. Ennyire futotta a Paint tudásomból. Nem nevet!

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6917) RexpecT


RexpecT
addikt

Srácok cseréltetek már Codegen tápban ventit?Kis letöltőgépet kellene halkítani fogyasztása 50-60W.

(#6918) pee13 válasza RexpecT (#6917) üzenetére


pee13
senior tag

Nálam a 400as fsp birkózik meg kb 100W-al a gyári venti helyett egy silent blade-vel.. max 36cfm, a gyári meg kb 80 :DDD
De mint tudjuk az fsp nem kodegány ;)

[ Szerkesztve ]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6919) bandi210 válasza Zefír (#6868) üzenetére


bandi210
aktív tag

pill a haver küldött arról is képet minnyá linkelem:....szerk:upsz..akk majd később mert éppenséggel a pali nincs fenn nekem meg a könyvtárosi gépen letörlődött minden tegnapi cuccom(mindent ami nekem kell fel kell tolnom mindig pl msn...)
zeoos...milyen klántagok??...asszem lemaradtam...milyen játékkal jáccóó?(lehet láttalak már itt ott:D)
kill:Pe a giliszta és a lobotómiát írtad ki én meg hozzáírhatném a tészermről:hülye vok a fórumhoz...mivel nem nyalom magam bele nagyon a fórum alapelvekbe;) de azért kineeétek nagyon sok fórumon..volt hogy igazságtalanul szóltak rám:S
de hozzám képest pl itt bárki jobban ismeri a fórumszabályokat...
zodiak:na hiszed....te kocka! akk kapj be egy szögletes aspirint oszt jónapóó neki a gépnek és indokolni azt a ventit!!izzaszd meg;) de figyi 5.5Kért ez naon olcóó...de ha mondjuk gyorsabban pörög aqkk belátni tőle:D nem?...minek ráa ventirács? így már nem olyan szép:D mondjuk ehhez nem sok közöm van:D..haverom mondásával élve:Falura jóaz!
kill megint:osztálytársaméknak ilyen gépük van illetve inkább komplett htpc de van még egy és eladó lenne:D p4es 20gb vinyóval meg minden...belenéztem..szép gyári de 14Kért nagyon megéri sztem:D
zodiak:ja épp lenne akár egy kis proci:Dcsak nem fűt így..ami a gépemben van egyelőre az mondjuk fűtene..az p4es csak sajna nullas a tuninglehetőség a biosban:S
zefír:ja én már regeltem!!hehehehehehehe
kill3:jaja télleg szép!szinte tájképbe illő:D
codegen táp?dobod el! na mondjuk ilyen kis gépbe joo az...de passz...
szerk:húú de sokat írtam..bocsesz!

[ Szerkesztve ]

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#6920) geprombolo válasza KillHates (#6909) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ettől remegne csak igazán a kezem, mikor kiadom rá a pénzt! :Y Amúgy szép jószág. :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6921) Dimitryj válasza mc-4 (#6911) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

valahol láttam márt ezt a cuccot :P

Én loptop hűtőt láttam ilyen technológiával, és a srác aki árulj aszongya nagyon faja a cuccos

(#6922) Devil Smile válasza geprombolo (#6916) üzenetére


Devil Smile
őstag

hirtelen azt hittem szifon patron metszeti rajz.. :DD :R :R
aztan lattam h nekem szol a hsz :DDD
koszonom a rajzot de ezzel hogy tudnek gravirozni? :F
olyasmire gondoltam ami merolegesen tartja a dremelt a gravirozando targyra
vmi hasonlora mint KillHates kepen..
De azert :R :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#6923) RoyalFlush válasza KillHates (#6684) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Ahogy mondom, sajnos vagy nem sajnos, így működött. A lényeg hogy aránylag jól jöttem ki belőle a rendszerhűtőkkel. :R

Ha sikerül kiszemelnem és megvennem valami jó kis új fekvő házat a letöltögetős gépemnek, talán folytatom a retro PC építését :C

[link] :))

Tudtok ajánlani esetleg valamilyet? Ilyesmivel szemezgetek.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#6924) bandi210 válasza RoyalFlush (#6923) üzenetére


bandi210
aktív tag

jelenleg az otthoni gépemben csak dísznek a dvd író fölött ott pózol egy lg cd meghajtó csak olvasó és azon van teherés és play gomb is....ha akarod felajánlom:D
De ghondolom ezt már megoldottad...de esetleg ha valami előre kapcsolódó gombot raknál be? pl :bekapcsolás előtt benyomnád és utána a gép bekapcs és akk indulna..de ez sztem kissé macerás meg nem hozná be a fílinget:D(ja a cd meghajtoo fehér:D)

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#6925) Fori23 válasza RoyalFlush (#6923) üzenetére


Fori23
őstag

Már nézegettem HTPC-nek, mert nagyon jó árban vannak ezek a DTK cuccok.
Csak a tápok nem tudom milyen minőséget képviselnek bennük, mert ha pl. túl hangos mire cserélhetem ki ilyen méretben?

Amit linkeltél [link]

Én ezt nézegetem, full ATX kell, mert az alaplap már megvan [link]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#6926) RoyalFlush válasza bandi210 (#6924) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Olvasót sikerült anno szereznem, de köszi hogy felajánlottad ;)

(#6925) Fori23: pont ez a kérdés merült fel bennem is. :U

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#6927) Fori23 válasza RoyalFlush (#6926) üzenetére


Fori23
őstag

Amit néztél abban ez a táp van [link]
"Auto speed control: without"

Bár ez a gányolós topik ;]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#6928) bandi210 válasza RoyalFlush (#6926) üzenetére


bandi210
aktív tag

ok

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#6929) Undoroid válasza z0d1AK (#6900) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Értem és köszönöm az infót! :R

" megvan a 10°C különbség a ventivel, és nélküle. " --- Akkor,ha jól értem minden összetevőre(CPU,Mobo,HDD,GPU és környéke) ilyen jó hatással van ez a remek kopter? :Y

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#6930) pee13


pee13
senior tag

Muterom házában meguntam, hogy nem fér be a zalman, és hogy szerencsétlen 145W-os matx aopen(fsp) táp szívja csak kifelé a elvegőt..
Hát ott áll üresen a dívül inszájz, pakoljuk át a cuccot.
Nem írok kommentárt, mert nincs ekdvem.. :DDD Viszont viccesen fest a zalman azon a lapon ami méretben inkább az itx-et közelíti..
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6931) bandi210 válasza pee13 (#6930) üzenetére


bandi210
aktív tag

azért ott figyel a joo öreg házhangszóró:DF kösd be 12voltra...úgy elkezd recsegni!
220v-on nekünk felrobbant(haverom szerzett 2 gépet megcsináltam őket csak a hangszórókat kiszedtük:D)szóval 220von megsültek:Dtiszta petárda hangja volt:D

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#6932) pee13 válasza bandi210 (#6931) üzenetére


pee13
senior tag

Azért, mert 220-on 50Hz-n kezd rezegni szerencsétlen fél wattos szóró.. Kell az, ezek a szerencsétlen beeperek nagyon halkak.. Ebbe a gépbe is fogok rakni egy rendes hangszórót, csak most nincs kéznél felhasználható..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6933) geprombolo válasza RoyalFlush (#6923) üzenetére


geprombolo
senior tag

Én inkább egy jófajta Dellt ajánlanék szemezgetésre, olcsó, ha letöltésről van szó, mert arra egy P2-es elég. Piszok stabilak a Dellek, meg sztem sokkal szebb is, formásabb. Annó volt egy P1-es Dellem, agyonütni sem lehetett. :C :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6934) pee13 válasza geprombolo (#6933) üzenetére


pee13
senior tag

Nem vált be a nicked? ;]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6935) geprombolo válasza pee13 (#6934) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ott még csak kezdő voltam, de a win98 kéthetente halt be nálam már akkor is... Amúgy a nickemet ezévben találtam ki. :DDD

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6936) Zefír


Zefír
őstag

Gyerekek !!Szombat nem munkanap!!!!!!A híradó bemondta!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D: :DD :DD :DD :DD :DD :DD :C

(#6937) pee13 válasza Zefír (#6936) üzenetére


pee13
senior tag

És? Nekem akkor se lett volna suli :U

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6938) Zefír válasza pee13 (#6937) üzenetére


Zefír
őstag

De te maki vagy...énmeglehet mehetek ELTÉ-re....Fuck offffff

(#6939) geprombolo válasza Zefír (#6936) üzenetére


geprombolo
senior tag

Én ma a Suzukiban 3-tól fél 7-ig "dolgoztam", aztán mindenkit hazazavartak, hogy amíg nincs gáz, addig gáz van. Úgyhogy én már holnap sem dolgozom, nemhogy szombaton...most örüljek :)) vagy sírjak :O ?

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6940) johniee


johniee
senior tag

Valaki már mutatta, hogy mit művelt egy műanyag palackkal a procinál - ez azért igényesebb :D de ezt talán nem procihoz csinálták :))

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#6941) pee13 válasza Zefír (#6938) üzenetére


pee13
senior tag

Maki az a muki te:D Én is mehetnék az eltére, de majd akkor ha egy lóf@sszal tolják ki a szememet.. vége ennek a sulinak, húzok a francba dolgozni, nem ülök többet a suliban, már kockás a seggem :(((

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6942) Zefír válasza pee13 (#6941) üzenetére


Zefír
őstag

Az szőrös nem kockás!!! :D

(#6943) geprombolo válasza johniee (#6940) üzenetére


geprombolo
senior tag

A palackot én követtem el... Itt a kép is róla, (ha a Picasa is úgy akarja, mert nekem most pont nem akaródzik) a többi borzalmammal egyetemben. Egyébként ezt a duplaventis szupi cuccot hol találtad? Tényleg igényesen néz ki. Grat az elkövetőnek :C

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6944) pee13 válasza Zefír (#6942) üzenetére


pee13
senior tag

Is-is :DDD

[ Szerkesztve ]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6945) DeadMen válasza geprombolo (#6943) üzenetére


DeadMen
tag

Nem akarja :(

(#6946) KillHates válasza Zefír (#6915) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ja-ja! :K (kérlek használd az OFF-ot mert kapunk a pofánkra :R)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6947) KillHates válasza RexpecT (#6917) üzenetére


KillHates
nagyúr

Óvatosan a tápok venti cserélgetésével! Már kitárgyaltuk olyan két hónapja, hogy ha egy táp nem tud rendesen hűlni abból komoly gondok lehetnek. Ha kicserélted a ventit, akkor nézd meg, hogy nehogy melegedjen!!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6948) KillHates válasza geprombolo (#6920) üzenetére


KillHates
nagyúr

Házi gyártmány. Az MTH-n volt egy srác aki a piramist építette, ő ért a CNC-hez. A léptetős vezérlésről kismillió dokumentáció van fent a neten.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6949) KillHates válasza RoyalFlush (#6923) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha tudok esetleg Retro ügyben segíteni nekem van egy régi Intel Albacomp referencia házam, de az mini torony. Szívesen odaadom.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6950) KillHates válasza geprombolo (#6939) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez nagyon szomorú. Holnap a nagyobb bevásárló központokban is csökkentik a fűtést!
Ha nem oldódik meg pár héten belül ez a gáz kérdés külföldön már nagy gondok lesznek.
Itthon úgy néz ki ha bezárják a közintézményeket február közepén, akkor 95 napig bírjuk még szusszal.

Csak azért linkeltem be mert a szemét média csinálja a hisztériát. Ma az RTL-en és a TV2-n a két szutyokadón azt hallottam, hogy már csak 2 hétre van elég gáz. Hogy ezeket a szemeteket nem tudja senki sem felgyújtani! Máris melegebb lenne! ;]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.