Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) gépkönyv válasza baluka26 (#4245) üzenetére


gépkönyv
csendes tag

Erősen meglepődnék, ha porig alázná a Juniort. Max egy kicsivel, ha jobb, szvsz.

Valakinek van egy eladó AKG701-e esetleg?
Lett egy jó erősítőm itthonra és végre lenne értelme hogy mindkét felsőközépkategóriás fülest meghallgassam úgy rendesen.

A munkahelyi olcsóbb dacamp még nem oldódott meg,
Tényleg senki nem hallott még Yulongot? Elég jókat írnak róla az belépő szinten belül, nagy segítség lenne ha valaki elsőkézből tudna róla nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#4252) Bodz válasza baluka26 (#4250) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Csinos. :K

(#4253) bigmasterg válasza gépkönyv (#4251) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ezt biztos, hogy Balukának akartad írni? :)

Milyen erősítőd lett otthonra ?

(#4250) baluka26:
Jó-jó, nem csúnya, csak épp a hátulja maradt le a képről, ahol megszemlélhetnénk a ki -és bemeneteket.

(#4254) Nertpaelg válasza bigmasterg (#4253) üzenetére


Nertpaelg
tag

...azt már tényleges munka lenne összefótóboltolni. Vagy simán vezetéknélküli lesz. ;]

(#4255) bigmasterg válasza Shufny (#4249) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nem értem miért raktak a dac-ba fejhallgató erősítőt is, mikor árulják hozzá a (gondolom) lényegesen jobb fejhallgató erősítőt.

Szerintem jobb lett volna, ha a DAC csak dac és mondjuk 700$ helyett 500ért adták volna, akinek meg kell a fejhallgató erősítő, az megveheti mellé ugyan úgy 400ért.

Csak szerintem néz ki kicsit hülyén két teljesen egyforma doboz egymáson? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4256) p_adam válasza bigmasterg (#4255) üzenetére


p_adam
addikt

A benne levő erősítő rész valszeg nem drágább 50$-nál és nem kell egyszerre megvenni a kettőt.
Egyébként szerintem nem néz ki rosszul az ilyen megoldás ha szép az előlap - itt nem az.

(#4257) Shufny válasza p_adam (#4256) üzenetére


Shufny
őstag

Akkor már indulhatunk onnan, hogy az anyagára az egésznek mondjuk $120, tehát egy $50 -os erősítő több mint $200 -t dob az árán. Jogos a kérdés szerintem. Van egyébként náluk Mini-i erre, és senki nem mondta, hogy nem lesz több termékük. Az ok gondolom, hogy így külön is van értelme. Engem továbbra is nagyon érdekel.

Nertpaelg: Az-az. BT be, RF ki. :))

(#4258) contaxg


contaxg
veterán

Nahát, nahát...
Arra már nem is merek gondolni, hogy honnan ollózták össze a belsejét! :U

Szép és igényes kínai termékek!! :O
Fogalmuk sincs arról hogy mit jelent olyan szerkezetet építeni ami zenélésre való. Csak látják, hogy mások mit csinálnak és másolgatnak. Inkább vakon veszek egy Bifrostból párat vagy HRT-ből több tucatot, mint hogy egy ilyenből egyet is...

Baluka
Igenis, értettem! :DDD

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4259) baluka26 válasza contaxg (#4258) üzenetére


baluka26
veterán

Tényleg hasonló, bár nekem ne ugrott be eddig :)

Ma már szerintem utána érdeklődhetsz a Bifrost árazásnak :DDD
Amcsi idő szerint délelőtt meg lesz a bejelentés, ha minden igaz!

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4260) contaxg


contaxg
veterán

Matrix Mini-i kontra Bel Canto?? Óóóó, azok a kreatív kínai srácok.... ;]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4261) baluka26


baluka26
veterán

Bifrost FAQ fent van már :)

Tele hasonlatokkal a kajákhoz. Ez mostanában tényleg ekkora divat lett?:DDD

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4262) bigmasterg válasza baluka26 (#4261) üzenetére


bigmasterg
addikt

"If you have a PC laptop or iPhone, well, hey, then things get a lot more complicated. That’s why we included USB."

Iphone??????? :F :Y

Amúgy úgy látom, hogy nem nagyon csípik az usb-t.
Kérdés, hogy egy jó usb transzport hozzná-e az általa emlegetett minőséget. Azaz nem hiszem, hogy pl. egy halide ne hozná egy pc-s, alaplapi spdif minőségét.

"For audio, USB still doesn’t offer the performance of SPDIF, which is a dedicated digital audio interface"
Szóval ebben nem vagyok teljesen biztos.

(#4263) baluka26 válasza bigmasterg (#4262) üzenetére


baluka26
veterán

iPhone részt nem értem, rákérdezzek?

Mármint miben nem vagy biztos?

Most el kell gondolkozzak.
USB-s Bifrost, vagy Bifrost+USB/SPDIF bridge vagy egy belső hangkártya (max 20ért)..

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4264) bigmasterg válasza baluka26 (#4263) üzenetére


bigmasterg
addikt

Kérdezz. :K

Miért, lehet kérni usb nélkül is? (gondolom nem)

Abban, hogy az usb nincs olyan jó zenére, mint (egy alap) spdif.
Egy beépített usb miben különbözik egy USB/SPDIF bridge-től? Azaz miért ne lehetne jó bridge minőségű usb bemenetet rakni egy dac-ra ? (gyk. beleépíteni egy usb/spdif átalakítót)

Szerintem így nem lehet általánosítani, hogy az usb rosszabb, mikor vannak csilliárdos usb átalakítók, ami kizárt, hogy rosszabb legyen egy sima alaplapi spdif-nél.
Vagy a számítógép másképpen kezelné a két kimenetet és e-miatt jobb lehetne ? Amit megint nem hiszek, akkor több esetben olcsóbb lenne pc-t venni spdif-el, mint átalakítók.

[ Szerkesztve ]

(#4265) baluka26 válasza bigmasterg (#4264) üzenetére


baluka26
veterán

350 USB nélkül, 450 USB-vel.
Itt van e :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4266) bigmasterg válasza baluka26 (#4265) üzenetére


bigmasterg
addikt

(úgy látom ezt még nem rakták ki, vagy csak én vagyok vak)

Na ez érdekes.
Mondanám, hogy meg kell hallgatni usb-ről és egy bridge-el is, de erre úgysem lesz lehetőséged. :N

Usb ellen annyit tudnék írni, hogy annyival több vám+áfa. Szóval az a +100$ nem +20ezer.

De hogy hogyan kapnád a legjobb eredményt, azt szerintem látatlanba/hallatlanba senki nem tudja biztosra megmondani.

(#4267) baluka26 válasza bigmasterg (#4266) üzenetére


baluka26
veterán

Az ár az elég erőteljesen függ contaxg kollégától :)
Az a +100 max 25e.

Nincs még kirakva, press release van, csak valaki szemfüles észrevette headfin, hogy a product id=7 üres, és beütötte, és mit talált?:D

Amúgy később akármikor megvásárolható hozzá az USB kártya :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4268) Nertpaelg válasza baluka26 (#4263) üzenetére


Nertpaelg
tag

Furcsa, mert az iPhone-okon nincsen digitális kimenet. Pontosabban azt hiszem van valami eléggé drága wadia termék, ami megoldja, de ez nem tűnik túl következetesnek.

A másikon meg én is gondolkoztam, ha esetleg egyszer ilyet szeretnék venni. Igazából nálam arra bontható le a kérdés, hogy valaha akarom-e (hosszabb) utazásnál laptoppal használni, mert itthon van SPDIF. De külön DAC-ot meg erősítővel utazni nem túl, hmm, kompakt. :)

(#4269) baluka26 válasza Nertpaelg (#4268) üzenetére


baluka26
veterán

Meg iStreamer, rákérdeztem!

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4270) Nertpaelg válasza baluka26 (#4269) üzenetére


Nertpaelg
tag

De az is analóg kimenetet ad, nem? :F

(#4271) baluka26 válasza Nertpaelg (#4270) üzenetére


baluka26
veterán

Az digitálisan hozza ki a hangot.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4272) gépkönyv válasza bigmasterg (#4253) üzenetére


gépkönyv
csendes tag

bigmasterg: lake people g100. nagyon jól szól, rengeteg részlet és dinamika. Most már csak egy még jobb dac-ra fájdult meg a fogam. Lehet, hogy inkább veszek egy önálló dacot és nem egy dac+ampot. Te hallottad már az új Hivox os dacot?

Milyen vám tételek vannak, ha Amerikából , vagy Kínából rendelek árut 300-350 dollár között?

Ezt a nagyon szép Bifrost-ot hallotta már valaki? nagyon tetszetős!
Hogyan viszonyulhat a streamer II+ hoz és a dac magic hez amiket itthon is lehet kapni?
Érdemes ebben gondolkodni?

[ Szerkesztve ]

(#4273) #92251648 válasza baluka26 (#4263) üzenetére


#92251648
törölt tag

Biztos vagyok benne, hogy 20e Ft alatt nem találsz olyan hangkártyát, ami jobb minőségű digitális jelet ad ki, mint bármelyik USB transzport. A majd' 40e forintos ESI Juli@ is elmarad ilyen szempontból még az alap HiFace-től is, ami aztán nem a világ teteje.

A Bifrostnak a leírása alapján elég korrekt USB receivere van. A 100 USD árkülönbözetet szerintem megéri, többért már talán nem kellene. Később meg akár tovább is fejlesztheted egy transzporttal, a 100 USD nem olyan nagy érvágás.

(#4274) baluka26 válasza gépkönyv (#4272) üzenetére


baluka26
veterán

DM-nél biztosan jobb lesz, Streamer II+-hoz képest passzolom.

Ezt még nem hallotta senki, augusztus 31-én lesz elérhető :)
fapaci: Én is úgy gondoltam, hogy megér annyit az USB kártya bele. Meg mégis, egy eszközben megvagyok.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4275) Bodz


Bodz
Topikgazda

Csak eljutottam ma odáig, hogy vettem Bandridge usb kábelt a Streamerhez, így nyugdíjba vonulhat az 1000 éves nyomtató kábele. :DDD Viszont kissé mintha khm szarabb lenne a hang. Lehet én vagyok a hülye, de franc se gondolta, hogy tényleg számit a kábel. Az analóg kábeleknél még megértem a dolgot, de itt? Máshogy mennek át a nullák és egyesek, vagy mi? Valaki legyen olyan kedves oszlassa el a homályt az agyamban. :R

Előzmény. 3 féle HDMI kábel volt nálam. Nexus (5m 2000 ft), noname (5m 1200 ft), Monster (1m 18e ft), de én abszolút semmi különbséget nem láttam köztük.

[ Szerkesztve ]

(#4276) bigmasterg válasza Bodz (#4275) üzenetére


bigmasterg
addikt

Streamer min keresztül kapja a tápot?
Naugye? :))
Az nem csak egy usb(adat) kábel, de tápkábel is.
(A helyedben kipróbálnék egy ilyen usb-t. Nem tudom, hogy milyen a 'hangjuk' és mennyibe kerülnek, de legalább jól néznek ki. :D )

[ Szerkesztve ]

(#4277) Bodz válasza bigmasterg (#4276) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ó, a táp, és tényleg. Eszembe se jutott. :B :R

contaxg: Mit kérsz a Neo kábelekért? Fenn fog akadni a szemem gondolom. :)

(#4278) Nertpaelg válasza Bodz (#4275) üzenetére


Nertpaelg
tag

Korábban mintha valaki írt volna USB kábel bejáratáról, amitől én mondjuk falnak mentem, de placebo-nak megteszi. Ergo hallgasd sokat és hozzászokik a füled. :)

(#4279) Dorian válasza Bodz (#4275) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem is Bandridge 3m-es USB van (igaz OEM-et vettem, nem csomagoltat) A Zerohoz adott usb-hez képest semmi különbséget nem veszek észre. Igaz nálam nem megy táp USB-n.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4280) baluka26 válasza Bodz (#4277) üzenetére


baluka26
veterán

9-10e, ha jól tudom :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4281) bigmasterg válasza baluka26 (#4280) üzenetére


bigmasterg
addikt

Bifrost-Iphone kérdésre még nem kaptál választ ?
Kicsit furcsa az nekem. Vagy elírás, vagy meglepő "fícsör" (amit nem értem minek, nem éppen egy hordozható cucc, akkor meg már inkább laptop. Meg gondolom ehhez apple-től licensz-t kellene venni és még plusz fejlesztési/programozási idő, pénz...)

[ Szerkesztve ]

(#4282) contaxg


contaxg
veterán

Where the Schiit hits the fans :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4283) baluka26 válasza bigmasterg (#4281) üzenetére


baluka26
veterán

Nincs iEszköz kompatibilitás, de iPad kamera csatlakozójáról működnie kell elvileg.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4284) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Közben 503 - Service Unavailable volt, úgyhogy jegyzettömbbe írtam pár sort.

Itt van a CanAmp, már kézmeleg. (Azt hittem forróbb lesz.:) Ennyit a nagy Pio asztali erősítő is melegszik, mondjuk az is A class.)
~Így néz ki, csak fekete a potija, mint ennek.

580-al kis különbségek voltak a kettő között. Lupus kicsit puhább (talán selymesebb?) hangú, a CanAmp meg kicsit részletesebb, de itt nem kell óriási különbségre gondolni.
K500-al már fordulnak a dolgok, itt végül arra jutottam, hogy a Junior valószínűleg már elfogy és nem elég erős neki. (Hangerőre OK), viszont hangra nagyobb különbségek vannak. Nagyjából az az irány, mint az 580nál csak nagyobb mértékkel. CanAmp részletesebb, dinamikusabb, jobban is szeparál. Ha feltekerem a hangerőt, akkor még jobban kijönnek a különbségek, érződik, hogy nagy hangerőn kevéske a Lupus a K500-al (amit jóval több erő kell, mint az 580nak. A senn-el visszább kell tekerni a potikat.)

[ Szerkesztve ]

(#4285) baluka26 válasza bigmasterg (#4284) üzenetére


baluka26
veterán

Kapcsold ki-be a CanAmp-ot fejessel a füleden. Kíváncsi vagyok, hogy egyedi probléma volt ez, vagy mindegyik pukizik egyet.
AKG K500 sokkal éhesebb lehet szerintem, mint a HD580, valószínű ott tényleg elfogy a Lupus.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4286) KMT válasza Nertpaelg (#4278) üzenetére


KMT
addikt

"Korábban mintha valaki írt volna USB kábel bejáratáról, amitől én mondjuk falnak mentem"

Szóval te nem találtad meg a bejáratot?

(#4287) Shufny válasza KMT (#4286) üzenetére


Shufny
őstag

Na ezen tényleg hangosan felnevettem. :))

(#4288) baluka26 válasza KMT (#4286) üzenetére


baluka26
veterán

;] ;]

Megyek az aláírásodba csemegézek valami kedvemre valót :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4289) bigmasterg válasza baluka26 (#4285) üzenetére


bigmasterg
addikt

Kis "bekapcsolás hangja" van, de ezt nem merném pukkanásnak nevezni.
Ekkora van a Juniornak is (kikapcsoláskor annak kicsit nagyobb), de asszem' a Bravonak is volt (talán még nagyobb).
Szóval ez akkora, hogy nyugodtan a fejemen hagyom bekapcsoláskor a fejhallgatót (most 580al néztem ezt).

[ Szerkesztve ]

(#4290) KMT válasza baluka26 (#4288) üzenetére


KMT
addikt

Ott egy indie cucc dzsászt for jú. ;)

(#4291) baluka26 válasza KMT (#4290) üzenetére


baluka26
veterán

Én ezt a túlságosan könnyed, vidám indiet nem szeretem annyira :)
Foals megvolt már azóta?
Két legjobb indie album, amit valaha hallgattam a Silent Alarm és az Antidotes :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4292) Nertpaelg válasza KMT (#4286) üzenetére


Nertpaelg
tag

:DD :DD

(#4293) KMT válasza baluka26 (#4291) üzenetére


KMT
addikt

Csak tecsőn néztem rá, de jónak tűnik, úgyhogy majd meghallgatom az albumot is.

Ha nemvidám köll, akkor pl Interpol? Ismered?
[link]

(#4294) baluka26 válasza KMT (#4293) üzenetére


baluka26
veterán

Interpol az már nem rossz :)

Foals - Antidotes-első 5 szám, ami tényleg fantasztikus. Személys kedvencem a 3-as (Red Socks Pugie)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4295) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!

Érdekelne engem olyan DAC, ami jó fejhallgatónak is és sztereó erősítőhöz is.
Merre érdemes nézelődni? Az alaplapi hangkártya nem az igaz.

(#4296) schawo válasza csƵ (#4295) üzenetére


schawo
titán

milyen füleshez, milyen költségkerettel?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4297) baluka26 válasza csƵ (#4295) üzenetére


baluka26
veterán

Szóval olyan DAC kell, amint van fejhallgató kimenet é vonali kimenet is?
Mennyit szánnál rá?

Te ő vagy?:)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4298) csƵ válasza baluka26 (#4297) üzenetére


csƵ
őstag

Ő voltam/vagyok.
Nem fontos rajta a fejhallgató kimenet, bár az sem hátrány, ha van rajta. Régen gondolkodtam egy uDAC-2-ben, bár az sem valami olcsó. Ellenben beszerezhetetlen.
Próbáljunk költséget minimalizálni, optimális teljesítmény elérése mellett. :D

(#4299) baluka26 válasza csƵ (#4298) üzenetére


baluka26
veterán

:K
Music Streamer II?

Holnap megy majd egy pü.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4300) csƵ válasza baluka26 (#4299) üzenetére


csƵ
őstag

Hát ez sem olcsóbb mint az uDAC. :)

Ok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.