Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) szilu7 válasza KMT (#3148) üzenetére


szilu7
senior tag

Igen, de ott volt egy adatátviteli hiba, amit a jóég tudja mi okozott, de az USB kábelre tippelnék utoljára, hacsak nem kontakthibás. (Nem pedig nyomtatott, csak rondábbak betűkkel.:) )
A repeater meg egy aktív eszköz, a kábel csillapítását kiküszöbölendő, hogy nagyobb távolságra eljusson a nagyfrekvenciás jel. Itt meg arról beszélünk, hogy egy 20 centis árnyékolt kábelen kéne átvinnünk egy audio adatfolyamot.
Nem tudom, hogy a hangi különbség alatt mit értesz? Szubjektívet? Két különböző kábelnek, lehet hajszálpontosan azonos minden paramétere, vagy nem mértünk elég pontosan? Persze még akkor is előfordulhat, hogy azonos villamos paraméterek mellett mást hallunk, de tudományos szempontból ez legfeljebb akkor hihető, ha megfelelő körülmények között, megfelelő számú hallgatóval sikerül tapasztalati úton bizonyítani. Ha ezt valaki később elmélettel is alá tudja támasztani, akkor annak új fizikai törvényszerűségeket, vagy mérési eljárásokat sikerült találnia. Ami szintén nem lehetetlen, hiszen így fejlődik a tudomány. Rengeteg újdonság lehet még a hullámtan, az elektromágnesesség, az anyagfizika és a biológia (emberi hallás) területén. Viszont addig, hadd keressem a magyarázatokat én is, és ne higgyem el akárkinek, hogy most ezzel a kábellel szebb a hegedű. :) Az összetettsége miatt az audió technika bizonyos részei erősen tapasztalati és szubjektív dolgok, bár ezt az itt lévők pontosan tudják. :K Így aztán mindenki hallgassa meg, amit meg akar venni, és ha neki jobb úgy, akkor vegye. Onnantól mindegy, hogy az placebo, vagy igazi különbség. Én is ezt csinálom, de azért a magyarázatokra is kíváncsi vagyok.
Viszont egy USB alapú adatátvitel ennél sokkal egzaktabb és mérhetőbb rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#3152) #92251648 válasza szilu7 (#3151) üzenetére


#92251648
törölt tag

Nem kell hinned senkinek, de ha magad tapasztalsz meg valamit, akkor nem teljesen mindegy, hogy ismered-e az elméleti okát? Nekem a citromfagyi jobban ízlik, mint a vanília, de nem tudnám megmagyarázni az okát és nem is nagyon érdekel. :)

(#3153) dudika10 válasza #92251648 (#3152) üzenetére


dudika10
veterán

Kipróbáltad már vakteszten, hogy meg tudod-e különböztetni a különböző USB kábeleket?
Vakteszt pozitív eredménye a 10/10. Amíg nem csinál sok ember vaktesztet addig nincs miről beszélni.
Drágább kábel tudata -> "hú hát ez tényleg mennyivel jobban szól".

Rengetegszer próbáltam már ki a placebo hatást és szinte mindig működött, úgyhogy én csak vakteszt 10/10-es eredménnyel hiszek mindenkinek.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3154) szilu7 válasza #92251648 (#3152) üzenetére


szilu7
senior tag

Pontosan. Én is hallgatás alapján próbálok választani. De mérnök vagyok, érdekelnek a műszaki dolgok, annak ellenére, hogy a hangtechnika nagyon nem a szakterületem, viszont rendkívül érdekes.
Viszont én is keresgéltem az USB témában, és hasonlókat olvastam, amit Degeczi (Változtass nevet !:) ). Pár érdekesség. Először is az audio chipekben használt USB adatátvitel szabvány nem tartalmaz hibajavító kódolást, csak egy kezdetleges hibadetektálást. A szabvány nem írja elő, hogy bithiba esetén mi a teendő, ez a gyártóra van bízva. (Pl.: Lejátsza az előző mintát, interpolál egyet a környezőkből stb.) A számítógép (host) folyamatosan küldi a mintákat, nincs mintánként visszajelzés a DAC-tól, hogy az rendben megérkezett-e. Azonban azt írják, hogy a bithiba aránya minimális. Kábel szempontból a jitter érdekes.(Szép cikk a jiterről.) Az USB audio adatátvitel szinkronizálására, sebességének meghatározására háromféle módszer van. Ebből az ún. adaptívat használják legtöbben, ami nem annyira érzékeny az USB jel jitterére. Elméletileg az aszinkron mód a legjobb, de ezt kevesen használják, illetve lehet még saját protokollt fejleszteni, csak akkor külön driver is kell a számítógépre. Emiatt tény, hogy elméletileg számít a kábel, azonban csak az adatátvitel jitterét növelheti, ami viszont mérhető paraméter. (A fejlesztők mérik is.)
Továbbá a jó DAC-ok erre fel vannak készülve, érdemes a témában megnézni a DACport "Design Philosphy", "Jitter Management" leírását:
http://www.centrance.com/products/dacport/
Ők kijelenteik, hogy jitter van, erre kell tervezni a DAC-ot. Nem tudod kiküszöbölni, mert számítógépre kötik rá, ami egy csomó mással is foglakozik. Bufferelni kell az adatot, és hajszálpontos ütemezéssel kell átadni D/A konverzióra, függetlenül az adatátvitel jitterétől Ők 1 ps jittert írnak, a helyi órajelükre.
Érdekes még egy magasabb árkategóriás (1295 USD) termék:
http://www.benchmarkmedia.com/dac/dac1-usb
"Jitter-Immune UltraLock"
Ők azt írják, hogy D/A konverzió órajele teljesen el van választva a digitális audio bemenettől, így nem függ annak jitterétől sem. Őszintén szólva én eddig azt hittem, hogy ez alap minden eszközben, de ezek szerint nem. Úgy tűnik, hogy az adatátvitel jittere befolyásolja a D/A konverziót.
Viszont ezeknél a komoly cuccoknál aztán felesleges lehet komolyabb kábelre költeni, mint amit adnak hozzá. Az eddig olvasottak alapján pont, hogy az olcsóbb termékek szenvednek a jttertől, és hálálhatják meg jobban a jó kábelt. Persze a gyengébb DAC-oknál meg az egyéb hibák valószínűleg úgyis elnyomják a jitter jelentéktelenebb hibáját.
Elnézést a hosszú hsz-ért, de kicsit elragadott a téma, ígérem befejeztem.Mondjuk ez azért topicba vág. :B

[ Szerkesztve ]

(#3155) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Bocs az off-ért.
Eladó lehet egy matrix m-stage. Ha valakit érdekel privátban írjon egy ajánlatot.

(#3156) dudika10


dudika10
veterán

Közérdekű közlemény azoknak akik nem olvassák a kábeles topikot:
Valaki jár óbudán azok közül akik jelentkeztek? Mert nekem nagyon kiesik. Én leginkább belvárosban vagy Örsön, Kőbányakispesten, 17. kerületben tudnám átvenni, szóval kerestetik valaki aki jár Óbudán és utána el tudja juttatni hozzám a kábelt.
contaxg-vel kéne felvenni a kapcsolatot aztán majd velem. :R

És van még 1 hely, ha érdekel valakit még. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3157) guppy


guppy
őstag

Milyen a hangja a Heed Canamp-nak, tudom h itt már volt róla még az első fejes találkozónál, de mintha az amit itt olvastam nem teljesen egyezik azzal amit a head-fin olvastam. Ott nagyon zeneinek, pattogóstnak írták, itt mintha az analitikus lett vna a megfogalmazást. :F

(#3158) Shufny válasza guppy (#3157) üzenetére


Shufny
őstag

Pattogós? :F Egyébként szinte senkinek nem volt tapasztalata olyan kategóriájú erősítőkkel, így nem igazán volt aki érdemben elemezze.

(#3159) guppy válasza Shufny (#3158) üzenetére


guppy
őstag

Rossz szót használtam... :( öhmm, feszes dinamikus így újra átolvasva :K, de azért még mindig szívesen olvasnék személyes tapasztalatokat, persze ha összehasonlítási alap híján senki sem vállalkozik azt is megértem (csak azért ébredt bennem fel az upgradetisz mert láttam az AVX-en h nem is olyanrég 40 ért talált gazdára egy darab)

(#3160) contaxg válasza guppy (#3159) üzenetére


contaxg
veterán

Nálam van egy itthon és természetesen meg is lehet hallgatni.
Nagyon jó kis erősítő! Olyan igazi energiával teli A osztályú cucc.
Kell neki egy félóra mire bemelegszik, de utána maga a gyönyör!

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3161) guppy válasza contaxg (#3160) üzenetére


guppy
őstag

Akkor majd lehet felkereslek, mihelyt beszereztem vmi jó kis DAC-ot :K (értelem szerűen bűn lenne egy ilyen erősítőt integráltról hajtani ;) )

(#3162) baluka26 válasza guppy (#3161) üzenetére


baluka26
veterán

Két hónapig én is ALC888-ról hajtottam Asgard-ot ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3163) contaxg válasza guppy (#3161) üzenetére


contaxg
veterán

Nagyon jó! Esetleg a kábelt is eltudnád akkor vinni a többieknek?
Vannak itthon DAC-ok (3 árkategóriából), tehát ez ne legyen gond.
Úgy is a fejhallgató erősítő volt most a kérdés.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3164) baluka26 válasza contaxg (#3163) üzenetére


baluka26
veterán

CanAmp-ot szívesen összevetném az Asgardommal, :K

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3165) contaxg válasza baluka26 (#3164) üzenetére


contaxg
veterán

Kb 1 órai autózással ez megoldható!! ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3166) baluka26 válasza contaxg (#3165) üzenetére


baluka26
veterán

Tömegközlekedéssel lenne az kettő is...
Majd a találkozón :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3167) guppy válasza contaxg (#3163) üzenetére


guppy
őstag

Legkorábban 1 hónap múlva lenne esedékes a hallgatózás, (addig még akad egypár vizsgám). Ami a kábelt illeti úgy látom h van már jelentkező akinek útba is esik, ha meg addig nem jön neki össze akkor 1 hónap(+- egy hét) múlva szívesen elviszem.

szerk: ha meg a találkozón ott lesz, akkor ott is meghallgathatom :K

[ Szerkesztve ]

(#3168) contaxg válasza guppy (#3167) üzenetére


contaxg
veterán

Végül is a kábelt oda is el tudom vinni... Mit gondoltok?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3169) guppy válasza contaxg (#3168) üzenetére


guppy
őstag

sztem az lenne a legjobb ha még két hétig senkinek sem esik útba, és ha dudika10 is ott lesz a találkozón. (Persze ez inkább tőle függ, nekem nincs sok beleszólásom h kinek h esz jó :B )

[ Szerkesztve ]

(#3170) p_adam


p_adam
addikt

Azt hiszem eladó lesz a Centrance DACPort is, mivel szinte csak a Parasound-ot hallgatom azóta mióta meg lett javítva.
Kicsit bass-head-es, színezettebb a Creek erősítővel a hangja de nekem valahogy bejön (HD250-el, Qualia-val továbbra sem jó) és egy "rendes" a DAC-hoz passzoló teljesen szimmetrikus erősítővel még sokkal jobb lenne (főleg a Sony).

(#3171) #92251648 válasza dudika10 (#3153) üzenetére


#92251648
törölt tag

Igen sok tesztet végeztem, szerveztem, vezettem le az elmúlt években. A kábelek hallható jellegzetességeit nem mindenki detektálja, de ha egyszer rájönnek, mire kell figyelni, már könnyebben megy.

Egyébként azt gondolom, hogy ha hősünknek A megoldás jobban tetszik, mint B megoldás, akkor azt kell választania és teljesen mindegy, van-e rá magyarázat, vagy hogy vaktesztben bizonyítható-e. A HiFi nem egzakt, képletekben leírható tudomány, hanem egy erősen szubjektív hobbi, ahol nagy szerepe van az egyéni ízlésnek.

(#3172) dudika10 válasza #92251648 (#3171) üzenetére


dudika10
veterán

Amennyiben vakteszten nem bizonyítható akkor az azt jelenti, hogy azért tetszik neki jobban, mert úgy gondolja, hogy "drágábbkábel=jobbkábel". Én nem akarok a placebó hatásért fizetni, de aki akar az tőlem aztán fizessen.

Ugyan itt spéci filctollak eladók. A CD peremére kell kék vagy piros csíkot húzni velük így részletesebb vagy melegebb hangzást lehet elérni. Darabja 10.000 forint, de ha most rendel ajándékba kap egy második darabot. ;]

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3173) #92251648 válasza dudika10 (#3172) üzenetére


#92251648
törölt tag

Nem mindig a drágább a szimpatikusabb az embereknek, sőt néha kimondottan az olcsóbbnak drukkolnak (mert arra van pénzük). Idehaza megfigyelhető egy erős márkahűség is, ami még az árfetisizmusnál is erősebb néha.

A filctolladnál sokkal viccesebb dolgokat is eladtak már a HiFi piacon. Pl. 200.000 forintos CD demagnetizálót. :)

[ Szerkesztve ]

(#3174) KMT válasza #92251648 (#3173) üzenetére


KMT
addikt

A placebo-ról jut eszembe... Nem tudom eldönteni, hogy csak bebeszélem-e magamnak, de érezhetően tompább lesz a hang, ha digitálisan 5-6 dB-t leveszek a TC hangerjéből. Fejessel kényszerülök néhány hangosabb zenénél erre. Analóggal visszahangosítva is így érzem, kb azonos hangerőt belőve. Te tapasztaltál vele ilyet anno? Az előző hangkártyámnál nem éreztem ilyet, de lehet, hogy csak nem figyeltem eléggé. Most meg nem tudom, hogy jól hallom-e, elég nehéz eldönteni.

(#3175) p_adam válasza KMT (#3174) üzenetére


p_adam
addikt

A digitális hangerőszabályzó elviekben mindig rosszabb mivel csökkenti a bitek mélységét, azaz információt veszít. Ezért vannak inkább a felskálázós (16->24bit upsampling) DAC-okon ilyen hangerőszabályzók mert ott már a megnövelt adatból történik veszteség így nagyobb intervallumon belül marad meg a teljes, eredeti felbontás.

Egyébként nekem jelenleg a placebo dolgok ebből a felspécizett Foobar 2000 HD progiból adódnak.

Ami nagyon érdekes hogy ha egy track-et először a HD-vel és aztán a sima foobar-al hallgatok akkor egyáltalán nem olyan nagy a különbség mintha először hallgatom a simával és aztán a HD-vel. Valószínűleg azért mert az agy feldolgozza amit korábban hallottam és így könnyebben észrevehetők utólag is a részletek.
A lényeg az hogy nekem tetszik ez a HD verzió (leginkább abban hogy sokkal inkább - hogy is írjam... - "magától értetődően" jelennek meg a részletek, jobban el van választva minden) csak az a fura hogy a néha a mély lecsengése túl gyors lenne viszont a Parasound+Creek-nél már ez nem baj mivel annak lassabb a mélye mint a DACPort-nak az utóbbival mintha néha kissé elveszne a súlya a tisztább mélyektől.
Mondjuk az hogy WAV-ba kéne konvertálni mindet az nem igazán tetszik...

[ Szerkesztve ]

(#3176) KMT válasza p_adam (#3175) üzenetére


KMT
addikt

Szerintem ez sem 16 bit-en dolgozik.

Érdekes, én úgy vettem észre, hogy a jobb után a rossz a feltűnőbb, nem fordítva. No meg az feltűnt, hogy a sok ide-oda kapcsolgatós, állítgatós tesztek során a különbség egyre inkább eltűnik. Rossz a fülem állóképessége, gondolom. :D

(#3177) p_adam válasza KMT (#3176) üzenetére


p_adam
addikt

Ha a DAC előtt szabályzod a hangerőd akkor már információt veszthet mielőtt elér odáig ha a DAC-nál ott már "nem biztos"

Annyit tudok hogy a DACPort is csalóka a 24/96-os felbontás ellenére a valós felbontás kicsit kevesebb a Stereophile mérései szerint.

Igen de itt igazából nincs rossz, a sima Foobar-al is együtt tudnék (sőt valószínű egy ideig még együtt is fogok) élni de a HD tényleg transzparensebbnek tűnik. Az más kérdés hogy néha egy picit úgy tűnik mintha ez a zene értékéből is levonna kicsit hogy már a nem annyira lényeges dolgokra is könnyű figyelni.

(#3178) #92251648 válasza KMT (#3174) üzenetére


#92251648
törölt tag

Kerülöm az olyan kijenetéseket, hogy az ember mit hall és mit nem. Döntse el mindenki maga! :)

5-6 dB-s digitális szintcsökkentés elvileg nagyon kicsi infóveszteséget okoz, 20 dB felett már erősen hallható a hatása. Az sem mindegy, milyen eszközzel hajtjuk végre, pl. a Foobar hangerőszabályzója igen korrekt a maga 32bites módozatával.

(#3179) #92251648 válasza p_adam (#3175) üzenetére


#92251648
törölt tag

"Ami nagyon érdekes hogy ha egy track-et először a HD-vel és aztán a sima foobar-al hallgatok akkor egyáltalán nem olyan nagy a különbség mintha először hallgatom a simával és aztán a HD-vel."

Azt tapasztaltam HiFi tesztek során, hogy az emberek hajlamosak az utóbbi verziót jobbnak hallani. Ez különösen igaz a gyorstesztekre, hiszen idegen helyen, szokatlan rendszer esetén az első 1-2 órában folyamatosan szokunk hozzá a hangzáshoz.

(#3180) baluka26


baluka26
veterán

USB-n hogyan lehet megoldani a 24/192-es átvitelt?

Kipróbálom énis a fb2kHD-t, hátha tényleg jobb annyival :)
p_adam: Végül mit tervezel a Qualia alá/elé?

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3181) #92251648 válasza baluka26 (#3180) üzenetére


#92251648
törölt tag

A komolyabb cuccok tudják, az olcsóbbaknál 44/16 vagy 96/24 a felső korlát. Ezeknél megoldást jelenthet egy erre alkalmas USB transzport (HiFace, KingRex).

[ Szerkesztve ]

(#3182) baluka26 válasza #92251648 (#3181) üzenetére


baluka26
veterán

Komolyabb cuccot Te milyen árkategóriára írod?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3183) #92251648 válasza baluka26 (#3182) üzenetére


#92251648
törölt tag

Ez nem feltétlenül az ártól függ, de nagyjából 100-200e Ft a vízválasztó, ami felett már önmagukban képesek a DAC-ok 192/24-et kezelni USB-ről is.

[ Szerkesztve ]

(#3184) guppy válasza #92251648 (#3178) üzenetére


guppy
őstag

Ezt most így olvasva fogtam és a windowsban felcsavartam a hangerőt maxra és inkább a foobarban vettem vissza, és határozottan máshogy szól (mintha több lenne a magas és az egész dinamikusabb lenne, de ezek mégy csak első benyomások, lehet azért gondolom így mert nem sikerült u arra a hangerőre belőni).

(#3185) #92251648 válasza guppy (#3184) üzenetére


#92251648
törölt tag

Milyen eszközt és protokollt használsz, hogy a Windows beleszól a hangerőbe? Ha már Foobar, akkor próbáld ki ASIO-n és/vagy Wasapin hajtani!

(#3186) baluka26 válasza #92251648 (#3185) üzenetére


baluka26
veterán

Inkább wasapi szerintem, sokkal kényelmesebb.
guppy: Miért nem hifimanon csavargatsz hangerőt?!

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3187) Shufny válasza KMT (#3176) üzenetére


Shufny
őstag

Osztom ezt a tapasztalatot, de velem is többször előfordult, hogy "Há! Ezzel hallok olyat, amit a másikkal nem" aztán kipróbáltam, és azzal is hallom utána... Szóval szerintem nem mond egymásnak ellent a két dolog.

(#3188) guppy


guppy
őstag

Hifiman EF2A-t használok, sennheiser HD600 al és Grado Sr225-el, foobar aiso és usbn keresztül.
Azért nem a hifimanon tekergetem mert úgy túl hangos, ha meg nagyon letekerem a hangerőt a jobb oldali halkabb lesz, olyan fél nyolc felé egyenlítődik ki.
Mivel tud többet a wasapi? az volt az amelyik a zene mintavételezési frekijéhez állította a hangkártyáét automatikusan ?

[ Szerkesztve ]

(#3189) baluka26 válasza guppy (#3188) üzenetére


baluka26
veterán

És úgy hangos HD600-zal? :Y
Én úgy még HD555-el használtam, HD540, K601-nek kellett a 11-12 óra.

Mondjuk a HD600 eléggé érzékeny...

Nálam nem volt gyári csővel csatorna egyensúlytalanság...De többek között ezért váltottam félvezetős cuccra.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3190) Shufny válasza baluka26 (#3189) üzenetére


Shufny
őstag

Túl hangosan hallgatsz zenét. :P

(#3191) #92251648 válasza guppy (#3188) üzenetére


#92251648
törölt tag

"Mivel tud többet a wasapi? az volt az amelyik a zene mintavételezési frekijéhez állította a hangkártyáét automatikusan ?"

Semmivel sem, csak néha jobb, mint az ASIO. A kártyád felbontását az ASIO-nak is át kellene állítani.

(#3192) baluka26 válasza Shufny (#3190) üzenetére


baluka26
veterán

Annyira nem.
Asgard 11-12 óra között van DM-ről, alaplapiról volt, hogy 3 óránál kellett hallgatnom.
Ott van dinamikája a zenének :P

Szerintem EF2 alapból nem tud ASIO-t, kell neki asio4all, míg wasapit minden tud, ezért kényelmesebb nekem.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3193) Shufny válasza baluka26 (#3192) üzenetére


Shufny
őstag

K601 -et 10 óránál szoktam hallgatni 10dB -es gainnel. Kb havi 1x feltekerem 12 -ig egy-két számhoz.

#3194: 0dB -n van (50%) az X-Fi. De találkozón többen felnyomták vagy 3 óriáig. Szóval, hidd el hogy nem az van, hogy 100x erősebb jelet ad a hangkártyám.

[ Szerkesztve ]

(#3194) baluka26 válasza Shufny (#3193) üzenetére


baluka26
veterán

Nálam 14 dB gain van.

Fontos ám az is, hogy a forrásod milyen "erős".
K601-nél az nekem halk lenne, eddig az volt a legnehezebben hajtható fejesem.
szerk: Szóval Te szereted halkabban hallgatni, értem :)
50% felett már hangosít az x-fi?

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3195) Shufny válasza baluka26 (#3194) üzenetére


Shufny
őstag

Head-fi -n a többség nálam is halkabban hallgat. Legalábbis sűrűn meglepődök, mikor ilyesmiről van szó. Egyébként igen 50% fölött már máshogyan hangosít.

(#3196) baluka26 válasza Shufny (#3195) üzenetére


baluka26
veterán

Nekem már ennél halkabban összemosás van, nem tiszták a magasak, dinamikátlan.
9 óra körül akkor szoktam hallgatni valami lájtos elektronikus zenét (Flashbulb, Nosaj Thing) amikor olvasok/tanulok.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3197) KMT válasza baluka26 (#3196) üzenetére


KMT
addikt

Vigyázhatnál a füledre is. Nekem a K601-gyel is 9 óra alatt volt a hangerő, ha hosszabb távon hallgattam. A Grado-val még lejjebb.
De utálom az ilyen "hány órás" hangerőszinteket, nagyon eszközfüggő.

(#3198) baluka26 válasza KMT (#3197) üzenetére


baluka26
veterán

Egyáltalán nem érzem hangosnak, szóval szerintem nem nagyon ártok a fülemnek ezzel :)

Kíváncsi lennék, hogy hány dB a hang nyomása úgy, ahogy én hallgatom HD600-at.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3199) guppy válasza baluka26 (#3198) üzenetére


guppy
őstag

Nem a csövek miatt van csatorna egyensúlytalanság (angolul jobban hangzik :)) ), hanem a poti miatt, a csövek különben is párosítottak (ez is sokkal jobban hangzik angolul vhogy ...)

BTW: attól h nem érzed hangosnak hosszú távon még lehet káros a füledre, mondjuk ha nem érzed h zenehallgatás után zsonganának akkor meg még jó sztem.
Jah és tök jó lenne egy ilyen hangerő mérő :))

(#3200) KMT válasza guppy (#3199) üzenetére


KMT
addikt

Múltkor járt nálam egy hangnyomás mérő, de persze, hogy elfelejtettem a fejest megmérni. Mondjuk csalóka is lett volna. Egyébként hallgatási pozícióban 75-80 dBC körül volt átlagos-halk zenéléskor. 80 fölött már zavaróan áthallatszik a másik szobákba. 96 fölé meg nem mertem menni, akkor már a szomszédok is "kapnak" szépen. Mondjuk a szubbal szemben 1m-ről a földön a 105 dBC-t is könnyen elérte a hangnyomás ilyenkor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.