Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) szabolcs1975 válasza gépkönyv (#4700) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

a Dinok-at a Sennheiserekhez? Nem tudom milyen hangfalad van, és milyen aspektusból nézed(én mondjuk Tannoy és Sennheiser aspektusból), de a Dinók és a Sennheiser hangban mondjuk ég és föld(legalábbis amiket én hallottam). A Dyaudio egy kimondottan száraz hang(legalábbis nekem), amíg egy Sennheiser egy kimondottan meleg, lágy hang, ami leginkább a klasszikus Tannoy(revolution) hangzásvilága.

Egyszerűen tényleg nem tudom, hogy mi lehet az oka ennek az iszonyú vélemény különbségnek, de mint írtam, az audioreview-on kb 100ból 99 ember neutrálisnak itéli a Dynaudiot, és bevallom őszintén, ez anno a Hificity-n is axióma volt, hogy a Dinók neutrálisak.

Aztán lehet, hogy én a kb 4-5 éves Contour és Audience szériát hallgattam(mert ez akkoriban volt), és mostanra ennyit "lágyítottak" a Dynaudiok hangján, de nem hiszem.

(#4702) szabolcs1975 válasza gépkönyv (#4700) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

ja és a neutral nálam "semleges"-t jelent és nem természeteset. És attól, hogy valamivel több a mélyük, még simán lehetnek semlegesek, sőtt még Bright-ok is, mivel egy hangfal karakterét nem a magasak-mélyek aránya, hanem azok minősége fogja meghatározni. A JMlab-oknak is van mélyük rendesen, jellemzően mégis Bright karakterük van.

A Dyno minden, csak nem warm(ami a Sennheiser), és azért nem volt ezt szerencsés beírni, mert ez alapján néhányan elfogják vetni a Dynaudiot azok közül, akiknek nem jön be a Sennheiserek hangja(és fordítva), pedig teljesen más a kettő.

A Dynaudiok mély kiemelésén lehet vitatkozni, de a hangkarakterüket én nem nevezném Sennheiresnek, ami nálam az egyik legvisszafogottabb hangkarakter. Annyira nem,hogy én a Dynok hangját, már ha mindenképpen el kellene valamelyik irányba tolni, akkor a Bright irányba tolnám.

Tehát ha -5(warm) és +5(bright) és 0(neutral) közé kellene rakni, akkor valahová, 0..+2 közé tenném a Dynaudiokat. A Sennheiser mondjuk simán mehet -3..-1 közé, míg mondjuk egy JMlab mehet +2..+4 közé. Persze ez csak viszonylag neutrális rendszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#4703) #92251648 válasza szabolcs1975 (#4701) üzenetére


#92251648
törölt tag

"a Dinók és a Sennheiser hangban mondjuk ég és föld"

Pedig a Dynaudio/Sennheser párhuzam sok esetben igen találó, az én élményeim is erről szólnak. Ugyanakkor érdemes nem összemosni az összes Dyno dobozt, mert van köztük bőséges különbség hangzási jelleget illetően, de a legtöbbre egy forszírozott, de nem túl pontos basszus jellemző, ahogy a Sennheiser fülesekre is.

(#4704) szabolcs1975 válasza #92251648 (#4703) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

De a hangkaraktert alapjában nem a basszus adja, és főleg nem a mennyisége. Nézd meg a magas, magas-közép tartományt ! Szerinted a Dynok hangja visszafogott ? Hát nem tudom, minden relatív, de szerintem nem ! És igen, ebben igazad van, hogy van difi doboz és doboz között, de alapjában a hangfal gyártók nem fogják a saját koncepciójukat teljesen felrúgni. A dynok hangzásvilága számomra minden, csak nem meleg. Ha már mindenáron hasonlót akarsz keresni, akkor már inkább az Epos dobozok hasonlítanak a Sennheiserre !

(#4705) szabolcs1975 válasza szabolcs1975 (#4702) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

De az is lehet, hogy a Dynokat inkább -1..+1 közé raknám, de lehet ez egy kicsit elfogult vélemény.

(#4706) p_adam


p_adam
addikt

Profin megépített AMB M3 eladó

(#4707) #92251648 válasza szabolcs1975 (#4704) üzenetére


#92251648
törölt tag

A Dynok annyira visszafogottak, mint a Sennheiser fülesek, azaz kb. semennyire. :) Bár tény, gyengébb erősítőkkel párosítva sok Dyno lapos hangzást produkál, de ez nem feltétlenül a dobozok hibája.

[ Szerkesztve ]

(#4708) luppio


luppio
csendes tag

ez szerintem fel fogja kavarni az állóvizet...

http://www.vortez.net/articles_pages/creative_sound_blaster_x_fi_hd_review.html
http://www.pcland.hu/webshop+Creative-SB-X-FI-HD-SB1240---70SB124000002_89598_46

:)

(#4709) gépkönyv válasza szabolcs1975 (#4701) üzenetére


gépkönyv
csendes tag

Dyno dobozom van otthon, már évek óta.
Régebben megfordult nálam az audience széria 52se doboza is egy két hónapig.
Az Epossal kapcsolatos véleményed sem igazán értem, tekintve hogy hosszú évek óta fém magassugárzóval gyártja a hangfalait és emiatt sokkal szárazabb a hangjuk mint a dynaudio dobozoknak(audience, exite, és contour szériák).
Lehet, hogy kevés időt töltöttél meghallgatással vagy olyan helyen hallottad ahol nem volt megfelelő az akusztika.
Szóval egy valamiben egyetértünk, hogy nagyon jók és hallgathatók a dynok:-)
Akárcsak a sennheiserek(köszönet bigmasternek, mostmár nálam is van egy ilyen szépség)

luppio: ez jo cuccnak néz ki de dudika párszor már írt róla
http://prohardver.hu/tema/milyen_fejhallgatot/hsz_22293-22293.html

[ Szerkesztve ]

(#4710) luppio válasza gépkönyv (#4709) üzenetére


luppio
csendes tag

egy újszűlöttnek minden vicc új, tudod... :)

(#4711) contaxg válasza luppio (#4710) üzenetére


contaxg
veterán

Hogy muzsikál az új füles erősítőd??
Hol, mikor lehetne meghallgatni?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4712) luppio válasza contaxg (#4711) üzenetére


luppio
csendes tag

pont most hallgatta meg egy közös barátunk
és szerinte, nem jobb .
csak más.

de rosszabbnak sem lehet nevezni

(ennyi nekem elég! :)

PS: semmilyen árat nem küldtél a tápokról...

(#4713) Bodz válasza luppio (#4708) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Egy paran megelegedessel hasznaljuk, de akkora alloviz kavarast azert nem csinal. :)

(#4714) KMT válasza szabolcs1975 (#4704) üzenetére


KMT
addikt

Ez a probléma azzal, amikor szavakkal akarjuk leírni a hallottakat. Nálam a színezésben benne vannak a kiemelések. A száraz, lágy, meleg stb meg a hangkarakter kifejezés alatt vannak. Ebből eredt az egész félreértés.

(#4715) Tonyo


Tonyo
őstag

Egy x-fi music és egy külső x-fi HD között nagy különbség van?

(#4716) csƵ válasza luppio (#4708) üzenetére


csƵ
őstag

Olyannyira, hogy lassan már nem is kapható... :D

(#4717) Bodz válasza csƵ (#4716) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ott a pont. :D

(#4718) Bodz


Bodz
Topikgazda

Hm, hm egész tűrhető az X-fi is a DT 990-el. Meglepő. Bár hogy is mondjam, a mélyek feletti kontroll megszűnik létezni. :)

(#4719) baluka26 válasza Bodz (#4718) üzenetére


baluka26
veterán

Ezt hogy érted?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4720) Bodz válasza baluka26 (#4719) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Annyira sok lesz a mély, hogy szépen elkezd torzítani és recsegni szegény DT 990 már kicsivel a hallgatási hangerő felett is. Persze dubsteppel iszonyatosat üt így. :DDD

(#4721) Bodz


Bodz
Topikgazda

Próba a Xonar DG-vel. Gyalázatos, képtelen meghajtani. Teljesen szétesik a hang.
Valamikor a héten viszem a Bravura gazdájához próbára.

[ Szerkesztve ]

(#4722) bajnokpityu válasza KMT (#4714) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ezzel egyetértek.
pl a copland 8as(v 14es) integrált száraz,mégsem kevés a mélye.sőt,inkább kevés a magasa.érdekes kombó :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4723) contaxg válasza Bodz (#4721) üzenetére


contaxg
veterán

..és ez csak 250 Ohm! Mi lett volna ha egy 600 Ohm-ost kötöttél volna rá??
Vmi halk brummogás lett volna max. hangerőnél talán? :F

luppio
Az árakból nem tudod meg, hogy mennyi változást jelent a tápok használata :D
Az Sbooster magában 11800Ft, a teljes lináris táp (SBooster included) 39500Ft.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4724) dudika10 válasza contaxg (#4723) üzenetére


dudika10
veterán

Azt a kis erősítőt nem is 600Ohmra tervezték. :N
Azért vedd figyelembe, hogy egy 7k-s kártyáról van szó amit egyszerű fejhallgatókhoz terveztek. Egy Essence ST jobb esélyekkel indulna azért. :)
Az Xfi HD USB is 300Ohm-ig megfelelő elvileg, ha ezt elosztjuk a marketingesek kétszeres szorzójával akkor már ez sem jó a kis Beyerhez. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4725) schawo válasza dudika10 (#4724) üzenetére


schawo
titán

Miért becsülöd le a marketingeseket? Hogy gondolod, hogy csak kettőig tudnak számolni? ;]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4726) Bodz


Bodz
Topikgazda

Bubo Cupropenis volt a fejestalin? Mondanátok véleményt róla? A keresővel nem sokra jutottam. :B

[ Szerkesztve ]

(#4727) schawo válasza Bodz (#4726) üzenetére


schawo
titán

Igen, volt. Kellemes hangja volt, de közvetlen összevetésre nem volt lehetőség. Jól elbírt a K500-zal és a HD800-zal is. Jó rajta a kapcsolható kimeneti impedancia és a crossfeed is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4728) DBAtti válasza schawo (#4727) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Nomeg látványnak sem utolsó a kis bagoly... :DDD

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4729) contaxg válasza schawo (#4727) üzenetére


contaxg
veterán

Szerintem azzal szólt a legjobban a HD800.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4730) baluka26


baluka26
veterán

Na lassan közeledik augusztus.
Gondoltam augusztus elején meghirdetem a DacMagic-ot.
Mennyit érhet jelenleg szerintetek?
65 újonnan, én 55-re gondoltam, de head-fin meg lehet próbálni több pénzt is szerintem.
Szerintetek?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4731) schawo válasza baluka26 (#4730) üzenetére


schawo
titán

45-48ért szokott elmenni. 55 jó induló lehet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4732) bigmasterg válasza baluka26 (#4730) üzenetére


bigmasterg
addikt

Szerintem először próbáld meg head-fi -t.

(#4733) baluka26 válasza schawo (#4731) üzenetére


baluka26
veterán

Adok hozzá két USB meg analóg RCA kábelt is.
Mindenképp szeretnék 50-et kinyerni belőle.

Meghirdetem most, és beleírom, hogy augusztus végétől lehet elvinni.
350 USD, aztán majd megy lejjebb maximum :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4734) Bodz válasza contaxg (#4723) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem gondoltam én se komolyan. A DG 150 ohmig elég elvileg. Bár én még ezt is kétlem.

A rézfaszú két szeme világít amúgy? :)

[ Szerkesztve ]

(#4735) guppy


guppy
őstag

Van vkinek esetleg vmi infója mikorra várható az új lupus junior (mármint kereskedelmi forgalomban, de persze az első tesztek is érdekelnek) ?

Shufny - próbálkoztál már opam cserével az M-stagenél (ha jól emlékszem neked volt M-stageed), sokat javulhat a hangja ahogy olvastam :K

(#4736) contaxg válasza Bodz (#4734) üzenetére


contaxg
veterán

Igen világít!
Tudtommal a pö...é..ek is tervbe volt véve a kivilágítása, de aztán nem lett belőle semmi.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4737) Shufny válasza guppy (#4735) üzenetére


Shufny
őstag

Még nem, de tudok róla természetesen.

(#4738) Bodz válasza contaxg (#4736) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ez már egy beteg cucc amúgy. Hogy történhetett a névadás? :)

Felvettem a kapcsolatot a gyártóval amúgy. Remélem hamarosan a kezemben tarthatom. Kockázhat úgy sincs. :)

[ Szerkesztve ]

(#4739) p_adam


p_adam
addikt

A CEC HD53N szolgálatba állt bár az XLR odébb van de ez így is elég jó :) Érdekes módon pont fordítva történt mint vártam, a Gilmore Lite-hez képest főleg a HD250II-nél érzek erőteljes javulást (nagyobb, nyitott fejhallgatós tér, szebb közepek, még mélyebb mély - talán ebből lehetne kicsit kevesebb), a Qualia is jól szól de nem alakult át annyira mint szerettem volna és a tér sem lett nagyobb, mintha egy kicsit 3d-sebb lenne (persze eddig is nagyon nagy volt), talán majd szimmetrikus módban.

Érdekel valakit egy rakat Stax, egy Creek integrált erősítő vagy esetleg egy T-amp? :)) Az egyszerűség jegyében mindenre a CEC-t fogom használni, még hangfalakkal is egész jó amit tud, talán még a Stax adapterrel is jó lesz és akkor a sztatikusokról sem kell lemondanom.

(#4740) bigmasterg válasza p_adam (#4739) üzenetére


bigmasterg
addikt

Meg szabad tudni, hogy a cec-et mennyiért sikerült beszerezned ?
Rákerestem múltkor és így elsőre szimpatikusnak tűnt.

(#4741) p_adam válasza bigmasterg (#4740) üzenetére


p_adam
addikt

500 ojró volt mindent beleszámolva

Most kaptam az infót róla hogy még előfokként is nagyon jó, még az is lehet hogy beapplikálom a T-amp elé :)

Azt írják róla hogy csöves hangzás (nagy levegős tér, enyhén meleg kicsit kiemelt középpel) a tranzisztorosokra jellemző alacsonyabb torzítással, és röviden reagálva egyetértek ezzel, elvileg XLR-el még érezhetően szélesebb terű lesz, na majd kiderül.

(#4742) kk831228


kk831228
addikt

Üdv! Hrt Ms II -ről érdeklődnék hogy hasonlította-e már valaki össze pl audinst-al vagy hasonló kategóriájú dac-al??? Érdekelne hogy mekkora a különbség!? Érdemes-e beruházni vagy csak nagyobb felbontású zenéknél érezhetőbb a különbség? :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4743) szabolcs1975 válasza gépkönyv (#4709) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Ha jól emlékszem Primare A20-al hallgattam őket. Egy normál szoba akusztikájával.

[ Szerkesztve ]

(#4744) baluka26 válasza kk831228 (#4742) üzenetére


baluka26
veterán

DacMagic-nál jobb szerintem.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4745) schawo válasza baluka26 (#4744) üzenetére


schawo
titán

A sima MsII (nem plusz) is jobbnála?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4746) baluka26 válasza schawo (#4745) üzenetére


baluka26
veterán

Az volt nálam. USB-n szerintem igen.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4747) contaxg válasza kk831228 (#4742) üzenetére


contaxg
veterán

Kedves kk831228

Próbáld ki a saját rendszeredben!
Keress meg priviben, ha érdekel egy meghallgatás lehetősége.

r:)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4748) schawo válasza baluka26 (#4746) üzenetére


schawo
titán

Asszem, azért ez egy jó ajánlólevél neki. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4749) baluka26 válasza schawo (#4748) üzenetére


baluka26
veterán

Bifrost-ra vagyok kíváncsi, mit tud az a hipiszupi, aszink USB 2.0.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4750) contaxg válasza schawo (#4748) üzenetére


contaxg
veterán

Köszi! :R

Van egy Shure SRH240-es, amit lehet hallgatózni ha érdekel valakit!
Szép, jó hangú, zárt, olcsó (14500Ft) :K

baluka26
Már csak 3x-et kell aludni és rendelhető lesz! :C

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.