Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) Shufny válasza Dorian (#4350) üzenetére


Shufny
őstag

Jahogy csak hangszeres zenében van tér és szeparáció... ez új.

Miért lepődtök meg azon, hogy amikor 20k -ért akart erősítőt és DAC -ot.. a továbbra is ismeretlen rendszerhez. Akkor 45 -ért egy csak DAC drága neki? az uDac amazonról is 30 alatt megáll és van fejeskimenete. Más kérdés, hogy rosszabb mint az E7, ami meg fele ennyibe kerül.

#43552: "Régen gondolkodtam egy uDAC-2-ben, bár az sem valami olcsó."[link]

[ Szerkesztve ]

(#4352) baluka26 válasza Shufny (#4351) üzenetére


baluka26
veterán

Szerintem ezeket az elektronikus zenékét sokkal nehezebb szépen megoldani, mint jó néhány hangszeres zenét.
Nem figyeltem miket akart eddig venni, valószínűleg figyelmetlen voltam.
szerk: Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4353) csƵ válasza Shufny (#4351) üzenetére


csƵ
őstag

Az E7-tel az a bajom, hogy nincs rajta RCA-kimenet meg kellene hozzá más készülék is. Nekem valami egybe rendszer kéne. Azt nem is írtam egy szóval sem, hogy DAC kell és fejhallgató erősítő. Csak DAC-ot keresek.

(#4354) Shufny válasza csƵ (#4353) üzenetére


Shufny
őstag

Mert egyszer sem írtad, hogy konkrétan mihez kéne. Hova szeretnéd egyszerre dugni a fejest és a hangfalak erősítőjét? A vonalkiement benne van a 15k -s árában, csak egy jack->RCA kábel kell hozzá.

(#4355) csƵ válasza Shufny (#4354) üzenetére


csƵ
őstag

Írtam már, hogy van egy AKG K99 fülesem, meg egy LG micro Hi-Fi-m, amit majd egy sztereó erősítőre váltok (használtan 40k-nál többet nem akarok rászánni).
Jelenleg a hangkártyával RCA-jack kábellel összekötve használom, és az LG füleskimenetére dugva az AKG-t.

szerk: tehát kéne egy hangkártyát helyettesítő, és nyilván jobb külső DAC.

[ Szerkesztve ]

(#4356) Shufny válasza csƵ (#4355) üzenetére


Shufny
őstag

Aha, csak nekem ebből az jött le, hogy ezt mind cserélnéd, csak fogalmad sincsen, hogy mire. Ehhez nem érdemes többet költeni szerintem sem, de majd nyilatkoznak a többiek. Azért nem elhanyagolható az sem, hogy milyen hangdobozt használsz. Tudom, hogy nem arra kértél tanácsot, de szerintem jobb egyben nézni a dolgot. A hangfalerősítők fejhallgatókimenete nagyon változó minőségű. Nekem nincs velük tapasztalatom, de állítólag általában kifejezetten gyengén muzsikálnak, 1-2 meglepően jó kivétellel. Ha találsz még X-Fi HD -t akkor az jó lehet az E7 helyett. Nem tudom most mennyiért lehet beszerezni, de egy Prodigy HD2 is érdekes lehet, bár ez nem külső, de ebben a kategóriában nem hemzsegnek, mint látod.

[ Szerkesztve ]

(#4357) szilu7 válasza Shufny (#4356) üzenetére


szilu7
senior tag

A Prodigy HD2 tényleg jó választás, ha nem ragaszkodsz a külső megoldáshoz.
Plusz annak még van egy nagyon korrekt fejhallgató kimenete is.

(#4358) csƵ válasza Shufny (#4356) üzenetére


csƵ
őstag

Akkor végre megértettük egymást. :D

Azokat egyelőre nem akarom cserélni, csak az alaplapi hangchip helyett kellene egy külső DAC.
Sajnos belső hangkártya nem jöhet szóba, mivel az ITX-házamban nincs hely neki.
Ha esetleg találnék X-Fi HD-t nem tudom, hogy az is mennyire lenne jó. Sok nyűgöt hallottam vele driver téren.
Az lenne a legjobb, ha az Asus-nak lenne valami külső hangkártyája, de az U1-en kívül nem nagyon van.

[ Szerkesztve ]

(#4359) bigmasterg válasza csƵ (#4358) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nem írtad, hogy milyen hangkártya van a gépedben, de tuti, hogy az a leggyengébb láncszem a rendszeredben ?

[ Szerkesztve ]

(#4360) csƵ válasza bigmasterg (#4359) üzenetére


csƵ
őstag

Realtek ALC889. Azelőtt volt egy Xonar D1-em, és jobb volt a hangzás.

szerk: egyébként belenéztem az aprókba, találtam bontatlan Musiland 01-et 19k-ért, a Creative X-Fi HD csak 20k felett van újan. Nem tudom melyik a jobb.

[ Szerkesztve ]

(#4361) contaxg válasza csƵ (#4358) üzenetére


contaxg
veterán

Az kiderült már, hogy mennyi a kereted erre a fejlesztésre?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4362) Shufny válasza bigmasterg (#4359) üzenetére


Shufny
őstag

Ha nem is a leggyengébb, de ezek még egy gyenge rendszerhez se nevezhetőek pénzkidobásnak. Szerintem úgyis érdemes legalább egy ilyen szintű valamit venni, bármilyen K99 -nél jobb fejhallgatóhoz.

Az X-Fi -ről írt dudika10. Keresővel megtalálod.

(#4363) Henryk


Henryk
aktív tag

Körbenéztem itt az aprón hátha találok valami használható cuccot, és rábukkantam erre, rákeresve sok jót olvastam róla (tőletek), árban kezdésnek szimpi lenne, főleg hogy igény szerint alakítható.
Jó lenne ez esetleg egy Xonar D1 és egy DT880 között? Vagy ha mégsem bírná el meg tudná csinálni hogy aztán mégis? Úgy láttam ezzel van innen sok embernek tapasztalata.

(#4364) schawo válasza Henryk (#4363) üzenetére


schawo
titán

Ha olcsó, jó erősítőt keresel, akkor ezt nyugodtan választhatod. Ez már elbír egy 880/600-zal.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4365) csƵ válasza contaxg (#4361) üzenetére


csƵ
őstag

Igazából a Xonar D1-et kellene helyettesítenie, úgyhogy lehetőleg nem nagyon mennék 30k fölé, ha nem muszáj.

(#4366) Bodz válasza csƵ (#4358) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem kell feltenni a Creative drivert és akkor semmi gond. :)
Én mondjuk feltettem és hibátlanul működik. Kopp, kopp...

(#4367) csƵ válasza Bodz (#4366) üzenetére


csƵ
őstag

Egyébként ugye nem olyan régi cucc ez az USB-s Creative?
Egyre jobban szimpatizálok vele. :)

szerk: egy Xonar D1-től azért csak jobb. Nem?

[ Szerkesztve ]

(#4368) contaxg válasza Henryk (#4363) üzenetére


contaxg
veterán

Az egy dolog, hogy, meghajtja.... A kérdés az, hogy mennyire van partiban egy DT880-al tudásban és mennyire illik ezeknek a cuccoknak a hangjához.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4369) contaxg válasza csƵ (#4365) üzenetére


contaxg
veterán

Az Áfát el tudod számoltatni valakivel?? Az sokat segítene a helyzeteden.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4370) csƵ válasza contaxg (#4369) üzenetére


csƵ
őstag

Sajnos nincs ilyen ismerősöm.

(#4371) contaxg válasza csƵ (#4370) üzenetére


contaxg
veterán

Sajnálom, mert ez a fránya Áfa viszi el az ár 25%-át és én sem tudok mit tenni ellene.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4372) contaxg válasza contaxg (#4371) üzenetére


contaxg
veterán

Na jó csak a 20%-át, de akkor is sok...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4373) Henryk válasza contaxg (#4368) üzenetére


Henryk
aktív tag

Az miben nyilvánul meg hogy nem illik össze a DT880 a p87-es erősítővel?
Az itteni vélemények alapján jó minőségi cuccokból pakolja össze, és 600 Ohm-hoz is elegendő szerinte.

Vagy arra érted a hangját hogy ehhez sok helyen csöveset használnak inkább?

(#4374) contaxg válasza Henryk (#4373) üzenetére


contaxg
veterán

Minden készüléknek van saját hangkaraktere és ezen karakterek összege avagy kivonata ad egy hangképet. Valószínűleg így a DT880-nak sem lesz mindegyik erősítő megfelelő a 600Ohm-ot hajtok közül, mivel nem kedvező párosítást eredményez. Talán egy bő hét múlva itt lesz a 600Ohm-os DT880 és majd jól kifogjuk próbálni egyenként meg közösen is. ;]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4375) Bodz válasza csƵ (#4367) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem túl régi. Mintha olvastam volna valahol hogy 2010 nyarán mutatták be. Valószínű, hogy egy Xonar D1-től azért jobb. DS-től (dudika szerint) és DG-től (szerintem) biztos.

[ Szerkesztve ]

(#4376) Henryk válasza contaxg (#4374) üzenetére


Henryk
aktív tag

Értem, erről mintha már olvastam volna valahol, hogy vannak olyan fejesek, pl asszem a DT990-nél írták, hogy sok a magas és a mély, és nem szabad olyan erősítővel párosítani ami szintén magasat emel ki, erre gondolsz ugye? De ha jól tudom vannak viszonylag semleges cuccok is amik nem befolyásolják annyira a hangot, és mindegy mit tesznek mellé.

A beszámolótokat a DT880-al megvárom vásárlás előtt, kíváncsi vagyok az itteni véleményekre is. Lesz olyan aki esetleg pont p87-el is meg tudja hallgatni hogy milyen az összhang?

(#4377) -cobra- válasza csƵ (#4358) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Én 2 napja vettem egy X-FI HD-t, semmi baja nincs a driverekkel. Sőt fel se kell rakni hozzá semmit, elmegy tökéletesen a windows-ossal. Nekem tetszik a hangzása, szerintem 20 ezres kategóriában nyerő választás. Fejhallgató erősítőjét még nem nagyon hallgattam, mert egy NAD C315-öst hajtok meg vele, és azzal szoktam a fülest is erősíteni. Beszerzése problémás lehet, ha jól tudom, akkor egy helyen lehet még kifogni. [link]

(#4378) KMT válasza contaxg (#4374) üzenetére


KMT
addikt

"Minden készüléknek van saját hangkaraktere és ezen karakterek összege avagy kivonata ad egy hangképet."

Azért ez fejes témában nem ilyen egyszerű. Sajnos a fejhallgatók impedanciamenete visszahathat még az erősítő átvitelére is.

(#4379) Shufny válasza KMT (#4378) üzenetére


Shufny
őstag

Ezt eddig észre sem vettem. :C

(#4380) csƵ válasza -cobra- (#4377) üzenetére


csƵ
őstag

Én is hasonló erősítőt tervezek venni. Ha ahhoz elegendő, akkor tökéletes választás lenne.

(#4381) baluka26 válasza Shufny (#4379) üzenetére


baluka26
veterán

Én megfigyeltem már :D
Egyszer HD600-zal néztem össze, kíváncsi volt a Beyer impedancia csúcsára...sokat nem tudtam meg.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4382) contaxg válasza KMT (#4378) üzenetére


contaxg
veterán

Teljesen két dologról beszélünk....de amit írtál, az a hangdobozokra is igaz.

Henryk
Pontosan erről beszélek.
Miért mások véleményére vagy kíváncsi és nem a sajátodra?
Egyébként merre laksz?

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4383) KMT válasza contaxg (#4382) üzenetére


KMT
addikt

Én úgy tudom, hogy a tranzisztoros erősítőket nem nagyon hatja meg egy átlagos doboz, csak a csöveseket.

(#4384) Henryk válasza contaxg (#4382) üzenetére


Henryk
aktív tag

Errefelé sajnos nincs semmi komolyabb próbálgatós hely, hozzászoktam hogy vásárlás előtt utánaolvasok különböző fórumokon, alszok rá többet, és rengeteg összehasonlítást, véleményt meg szoktam nézni, head-fin szerintem legalább egy hétig bogarásztam fejhallgató után, zenés, filmes, játékos szemszögből is megközelítve, mert ha egyszer megrendeltem valamit nem szivesen kuldozgetem vissza.
Meghallgatni mindent úgysem tudok, és lehet pont az maradna ki ami jó lenne, viszont olvasni mindenről lehet, és megfelelő mennyiségű anyag átnézése után eléggé le lehet szűkíteni a kört. Egyébként Egerben lakom, ide mindent csak rendelni lehet, és nincs minden sarkon audio bolt ahol 10-20 fejes közül tudnék turkálni melyik tetszik jobban, sajnos..

A másik, hogy lehet hogy nekem valami tetszik, és jónak tartom, de más aki már többmindent kipróbált, tapasztaltabb, tud mondani olyat, ami elkerülte a figyelmem, és esetleg jobban járnék vele. Mindig van egy saját kiindulási pont, de legtöbbször nem az alap koncepció marad, és eddig mindig jó irányba változott, hiszen ez az egész fórumozás lényege, mindenki abban segít a másiknak, amihez jobban ért, éppen ezért kíváncsi vagyok a tapasztaltabbak véleményére, lehet hogy ők hallják azt a különbséget, amit én nem veszek észre, és később már hiába.

(#4385) csƵ válasza csƵ (#4380) üzenetére


csƵ
őstag

Erősítsetek már meg benne. :)

(#4386) baluka26 válasza csƵ (#4385) üzenetére


baluka26
veterán

Meg vagy erősítve :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4387) Bodz


Bodz
Topikgazda

Ez egész korrekt ajánlatnak tűnik, ha valaki E7-et szeretne.

(#4388) csƵ


csƵ
őstag

ESI U24XL - vótmá?

(#4389) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Küldeném Balukának és mindenikek, aki szereti. :DDD
[link]
Tudom-tudom, innen nem szabad semmit sem olvasni. :P

(#4390) bigmasterg válasza bigmasterg (#4389) üzenetére


bigmasterg
addikt

Végigolvastam és érdekes az eredmény. :U
Baluka: nem azt írtad, hogy a jól bemelegedett CanAmp valamennyivel jobb volt az Asgard-nál? :)

Igen, olvasás nélkül linkeltem az előző hsz-ben.

[ Szerkesztve ]

(#4391) dudika10 válasza bigmasterg (#4389) üzenetére


dudika10
veterán

Olvasni szabad... csak hinni ne hidd el. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4392) baluka26 válasza bigmasterg (#4390) üzenetére


baluka26
veterán

Eleinte jobban tetszett, a végére már nem.
Van itt bullshit bőven, omg.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4393) schawo válasza baluka26 (#4392) üzenetére


schawo
titán

Bullschiit? Az a továbbfejlesztett változat? :DD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4394) baluka26 válasza schawo (#4393) üzenetére


baluka26
veterán

Az ;]
Eddig is tudtam, hogy rossz a headfonia, dehogy ennyire?!

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4395) contaxg válasza baluka26 (#4392) üzenetére


contaxg
veterán

Az AKG-val szerintem elég jó a CanAmp.
Sennheier-t egyszer hallgattam vele, bár ne tettem volna. :U

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4396) baluka26 válasza contaxg (#4395) üzenetére


baluka26
veterán

Rossz szerinted Senivel?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4397) bigmasterg válasza baluka26 (#4396) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nálam 580-al nincs vele semmi baj, de ezzel nincs is túl nagy különbség a Junior és Canamp között. (mondjuk Contaxg írt ilyet, szóval lehet, hogy csak a 650re gondolt)
K500al viszont jobban kijönnek a canamp előnyei (vagy csak jobban összeillik az akg és a camp, vagy a k500hoz kevés a junior. ) :U

(#4398) contaxg válasza bigmasterg (#4397) üzenetére


contaxg
veterán

Rá fogok kérdezni, hogy melyik Senivel hallottam, de egy aranyfülü heedista ;] cimborám szerint a 650+Canamp, nem egy szerencsés párosítás. A Heed új honlapján külön kiemelik a CanAmp és a K701 szinergiáját és azt én sem találtam rossznak.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4399) guppy válasza contaxg (#4395) üzenetére


guppy
őstag

Annak h nem tetszett a seni a CanAmp-el nem lehet h az az oka h neked egyáltalán nem jön be a sennheiserek hangzása ? (lehet azért mert te főképp élő zenét hallgatsz, ha jól emlékszem) BTW: melyik seni volt az ? (vagy ez még u az a HD600 amit lehúztál a multkor?)

(#4400) schawo válasza guppy (#4399) üzenetére


schawo
titán

Nekem is K601-gyel tetszett jobban a Juniornál. Mással mondjuk még nem hallottam.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.