Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37801) Taposo válasza bkercso (#37794) üzenetére


Taposo
aktív tag

Bocs kezdő vagyok a témában, visszakerestem a fórumon, de nekem ez mélyviz... esetleg ezt a latency dolgot merre találom ?

[ Szerkesztve ]

(#37802) ludsimon


ludsimon
veterán

Jobban körbenéztem, ezeket találtam 'USB sound card amplifier' névre rákeresve:
F94A Topping D2 (max 24bit/96kHz)
Musiland Monitor 02 US DRAGON(max 32bit/384KHz)
D302 Digital Amplifier (max 32bit/192kHz)
DA-302 (max 24bit/192KHz)
S.M.S.L VMV magic usb DAC (max 32bit 192kHz)

Leírás alapján melyik illeszkedne legjobban a CAL!-hoz?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#37803) gubabela válasza ludsimon (#37799) üzenetére


gubabela
senior tag

Szia!
Ha fontos, hogy hordozható legyen, akkor nézzél körül a fiio e szériás erősítői körül. Ezeket tudod használni otthon és mobilról is, de hordozhatóságuk miatt nem veszik fel a versenyt egy hasonló árban kapható asztali tudásával. Ha nem fontos hogy hordozható legyen akkor én a helyedben egy presenter2-t vennék (by bkercso :)
) azt is tudod használni az alaplapod kimenetéről és később ha úgy gondolod még tudsz hozzá venni egy dacot is. (meg egy jobb fejest)

[ Szerkesztve ]

(#37804) ludsimon válasza gubabela (#37803) üzenetére


ludsimon
veterán

Hordozhatóságról lemondtam.
Az a baj, hogy az alaplapi SPDIF nem olyan jó, ezért marad az a megoldás, hogy USB-s hangkártya, amit fentebb .DLL ajánlott!

Ahogy látom leírás alapján a Musiland Monitor 02 US Dragon USB Sound Card Amplifier DAC 32bit/384KHz
lesz a nyerő.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#37805) bkercso válasza Taposo (#37801) üzenetére


bkercso
nagyúr

Preferences-Output-Buffer length (csúszka)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#37806) ludsimon


ludsimon
veterán

Nem értek ezekhez, ez mit jelent, jót vagy rosszat?
Comparison of PCM5102 with WM8741

Itt találtam.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#37807) .DLL válasza ludsimon (#37804) üzenetére


.DLL
veterán

[Link]

Nekem Musiland 03 típusú Dragon van, ez teltebb hangú, és mélyebb terű, nagyon sok kihozható belőle külső táppal és egy kis módosítással (ehhez viszont már elektronikai ismeretek is kellenek).

Ott van még a Presonus Audiobox iOne, és a Focusrite scarlett Solo is, ezekkel még jó minőségű bemeneted is lesz.

Amiket linkeltél azok egy része inkább hangdobozos erősítő, de te nem hangdobozolsz, csak fejhallgatóhoz kell, így azok feleslegesek.

(P.H.)

(#37808) ludsimon válasza .DLL (#37807) üzenetére


ludsimon
veterán

Külső tápot eszkábálni kell hozzá, vagy lehet külön kapni?

Eszkábálással sincs bajom, mert van nekem egy állítható kimenetelű tápom, de nem tudom mennyi mA-ra gondolsz azalatt, hogy nagyobb tápot kell alá tenni. Úgy rémlik mintha 12V-on tud 900mA-t.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#37809) krichd1 válasza ludsimon (#37808) üzenetére


krichd1
addikt

Ez elég a 02 Dragonhoz. 03 Dragonon nincs DC tápcsatlakozó, persze lehet rá csinálni. Egyébként tápok között is elég nagy különbség van, az olcsó adapterektől kezdve a nagyon jó lineáris tápokig.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#37810) gubabela válasza ludsimon (#37808) üzenetére


gubabela
senior tag

Ne aggódj, bőven jól szól alapból is, de egy kis átalakítással (usb-n keresztül kapja a tápfeszt, ezt szokták külső forrásból külön megoldani) jobbá lehet tenni a hangzását.

(#37811) ludsimon válasza krichd1 (#37809) üzenetére


ludsimon
veterán

Lényegében tényleg észrevehetően jobban szól a 03 Dragon($155) mint a 02 Dragon($126)?

Jobban tetszik a poti a 02 Dragonon, hogy kívülről tudom csavargatni.
De ha tényleg élvezetesebb a mélye és változatosabb (ami nálam a leglényegesebb), akkor inkább lemondok a potiról.

undefined

(#37812) .DLL válasza ludsimon (#37808) üzenetére


.DLL
veterán

Musiland 02-nek van saját tápcsatlakozója, a 03-nak csak egy osztott USB kábelen keresztül lehet beadni az 5V-ot. Én azt mértem, hogy 300mA-nél kevesebbet eszik. Ez volt a kis módosítás; a nagyobb módosításhoz bele kell nyúlni rendesen, de ez nem kötelező, csak úgy egy klasszissal jobb hang még kihozható belőle (később is elvégezhető bármikor, tudok benne segíteni), de alapból is szépen, kellemesen, erőteljesen szól, nagyon élvezetes. He emellett döntesz, akkor közvetlen kínából érdemes megrendelni, mert az ebay és társai a dollár miatt elég drágán adják. De először legyen eldöntve melyik DAC-ot választod. Vannak használtan is jó DAC-ok, a lényeg, hogy ne kapkodd el, minden kiszemeltre keress rá a topikban, mindegyikről vannak vélemények (kivéve ami ilyen nagyon egzotikus vagy új)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#37813) krichd1 válasza ludsimon (#37811) üzenetére


krichd1
addikt

02 Dragonon csak digitális hangerő szabályzó van nem analóg, tehát dinamika csökkenéssel tudsz csak hangerőt állítani.
Azt hogy mekkora különbséget hallanál a kettő között a fejhallgatóddal, nem tudom megmondani. Műszakilag nincs olyan nagy különbség köztük.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#37814) Bodz válasza .DLL (#37783) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Próbáltam már, de nem valószínű...

(#37789) anri-ur: Ki kellene próbálni először az XS-t hogy egyáltalán működik-e a telefonoddal. Mivel nincs beépített akksija... Pl. az iPad mini is nyivákolt, hogy túl magas az eszköz áramfelvétele, ezért csak aktív usb hubbal lehetett működésre bírni.

(#37815) ludsimon válasza .DLL (#37812) üzenetére


ludsimon
veterán

Te próbáltad a 02 Dragont is előtte?

undefined

(#37816) Taposo válasza Taposo (#37793) üzenetére


Taposo
aktív tag

Átnéztem ezeket próbáltam : ASIO, Foobar, minden beállitást próbálltam, nagyobb-alacsonyabb késleltetést nem segitett.
Ellenőriztem a gépet ezekkel : DPC Latency Chacker, LatencyMoon, WinTimerTester A DPC Latency Chacker
folyamatosan 1000 us értéken áll vagy ugrál 1000 és 10 között ez nem tudom mennyire probléma. Mindegy hova dugom mindenütt produkálja e fentebb emlitetteket. Olvastam olyat is hogy ez nem hiba, hanem egyszerűen ennyire képes a Windows, viszont itt másoknak nem volt ilyen gond :(((

(#37817) Bodz válasza Taposo (#37816) üzenetére


Bodz
Topikgazda

"Egyedül van" a dac?

Fut közben esetleg torrent kliens? Próbáltad kikapcsolt antivirussal? Energiagazdálkodásban teljesítménycentrikus van beállítva?

Ha ezek közül semmi se, vagy nem megoldás, akkor beszélgetünk tovább. :)

[ Szerkesztve ]

(#37818) Taposo válasza Bodz (#37817) üzenetére


Taposo
aktív tag

Az USB Huboknál nem jelenik meg az eszközöm ! Torrent nem fut, nincs antivirusom, az energiagazdálkodás mindig teljesítménycentrikus volt

(#37819) Bodz válasza Taposo (#37818) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az kb. lehetetlen, minden usb-n csatlakoztatott eszközt látod kell. Még akkor is, ha esetleg nincs feldriverezve, akkor ismeretlent ír.
Ez sem megoldás?
Imádok amúgy látatlanban (valószínűleg) szoftveres hibákra vadászni... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37820) Taposo válasza Bodz (#37819) üzenetére


Taposo
aktív tag

Azt irja 6 port elérhető 0 mA... eszközt nem lát , az eszközt csak a hangeszközöknél látja ott viszont nincs energiagazdálkodási lehetőség ! :((( Igen abból a hozzászólásodból indultam el a 14.3 érték egyezik a tiéddel.

[ Szerkesztve ]

(#37821) krichd1 válasza Taposo (#37820) üzenetére


krichd1
addikt

Akkor próbálj egy drivert szerezni hozzá.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#37822) Taposo válasza krichd1 (#37821) üzenetére


Taposo
aktív tag

Felraktam hozzá a hivatalos oldalról, de csak rosszabb lett akkor erős súgások is jelentkeztek azonnal le is szeddtem.

(#37823) Bodz válasza Taposo (#37820) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nálam így néz ki például, a generic usb hubok vagy gyökérhubok energiagazdálkodás fülein minden eszközt meg kéne találnod. Igazából arra megy ki a játék, hogy nem-e esetleg több és/vagy valami nagy fogyasztású eszközzel van együtt a Fiio. Mivel nem külső tápról megy ez akár gond is lehet. Bár egyszerűbb lett volna megkérdezni, hogy milyen usb-s cuccokat használsz még. :D

A latencymon mit ír amúgy? Mik a felelősök a nagy dpc latency-ért?

Olvastam a Head-Fi fórumán, hogy az E10K-hoz adott usb kábel nagyon gyatra minőségű, pár embernek volt is vele gondja. Másikkal próbáltad már esetleg?

Amúgy ha akkor is pattog, zaj jön a dac-ból, amikor éppen nem használja semmi, akkor ott nagy gond is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#37824) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

A régi és az új világ találkozása. Bár csak ne kéne 4 egymástól független táp hozzá...
200V
7V
+- 15V :(((

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#37825) bkercso válasza vodkaboy22 (#37824) üzenetére


bkercso
nagyúr

Látom Te is dolgozol. :)
Jól kinéz! Azokat a kis trafókat tekerted?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#37826) binatone válasza vodkaboy22 (#37824) üzenetére


binatone
tag

Szabad valami konkrétumot tudni vagy még nagyon kísérletező fázisban van a dolog?
Arra gondolok hogy mi hol helyezkedik el a jelútban fet vagy az elektroncsövek vannak elöl?

(#37827) bkercso válasza bkercso (#36513) üzenetére


bkercso
nagyúr

Csak hogy ne a levegőbe beszéljek... [link]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#37828) vodkaboy22 válasza binatone (#37826) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Udv udv
Nincs fet :)

Srpp fokozat elol pcc88 csovekkel trafos csatolas (nincs kondi jelutban). A trafo balanced-ot csatol es ezt egy diff fokozat (opa) fogja (igy elozo fokozat taphibat kiejtodik) aztan buffer opa a vegen. A sok Ic pedig 7815 7915 Ick minden opanak es buffernek egy sajat par...
Jelut :
Csovek Dc csatolassal fogadnak (kb 1Mohm bemenmeneti ellenallassal) aztan trafo aztan diff erosito opa vegul buffer opa. Nagyon egyedi :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#37829) binatone válasza vodkaboy22 (#37828) üzenetére


binatone
tag

Köszi ez tényleg egyedi sok sikert és jó munkát kívánok hozzá!

(#37830) Taposo válasza Bodz (#37823) üzenetére


Taposo
aktív tag

Szia bill/egéren kivül nincs semmi más az usb csatikon csak az erősitő.
A latencymoon szerint ezek kiugró értékek :
Direcx Kernel
Nvidia Kernel
Rendszermag módú illesztőprogram-keretrendszer futtatásidejű modulja
Microsoft Storage Port Driver
USB 1.1 and 2.0 illesztőprogram

Nincs még egy ilyen tiupusú USB-m egyenlőre, csak akkor pattog ha a windows rendszerhangokat ad ki.

(#37831) Tamoo válasza Taposo (#37820) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

USB3-on van a DAC?

Ez valószínűleg nem segít semmit, de én USB3-on itt találtam meg az enyémet: [link]

[ Szerkesztve ]

(#37832) Taposo válasza Tamoo (#37831) üzenetére


Taposo
aktív tag

Igen. Már végignéztem mindent, de nem látja ha át dugom akk se :(

[ Szerkesztve ]

(#37833) bkercso válasza vodkaboy22 (#37828) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ahogy beszéltük is (csak hogy publikus legyen :) ), a közös módusú táphibák egy visszacsatolt opá-s konstrukciónál nem sokat zavarnak hangban tapasztalatom szerint. Ami nagyon számít és darabossá teszi a hangot, az a V+ és V- egymáshoz képesti ingása, amit viszont nem szed ki a trafó, csak pl. egy RC-szűrés.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#37834) demars válasza bkercso (#37833) üzenetére


demars
addikt

Szia!
A linkjeid között láttam X Szekeres erősítőről képeket, annak a tetején voltak szellőző lyukak. Nekem P2-van, egy picit melegszik csak. Foglalkozzak ezzel, vagy nem lesz gond? ( pár lyuk kifúrása nem okoz gondot... :N )
Köszönöm!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#37835) .DLL válasza demars (#37834) üzenetére


.DLL
veterán

Azt olvastam valahol, hogy a félvezetők is jobban működnek és az elkóknak is alacsonyabb az ESR-je, ha nem csont hidegek.

(P.H.)

(#37836) hm74 válasza demars (#37834) üzenetére


hm74
aktív tag

Nem kell a melegedéssel foglalkozni, ez teljesen normális a P2-nél. Nálam gyakran több napot ment egyfolytában bekapcsolva, mindig langyos volt és soha semmi baja nem lett. :)

(#37837) demars válasza .DLL (#37835) üzenetére


demars
addikt

@hm74
Köszönöm a válaszokat! :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#37838) bkercso válasza demars (#37834) üzenetére


bkercso
nagyúr

Amire kell, arra teszek lyukat, don't worry! ;)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#37839) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok,

Gondolkodom, h az Emotiva xda-1-t lecseréljem vmi jobbra. Fontos lenne a távirányító + xlr kimenet, de kicsit tanácstalan vagyok. 150k környékén tudnátok valamit ajánlani?

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#37840) .DLL


.DLL
veterán

Madonna régi albumai is nagyon jól szólnak! ('80s) :K

(P.H.)

(#37841) vodkaboy22 válasza Polllen (#37839) üzenetére


vodkaboy22
addikt

M-DAC? :F

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#37842) krichd1 válasza Polllen (#37839) üzenetére


krichd1
addikt

150k-ért sem adnak nagyon távirányítós szimmetrikus kimenetű DAC-ot. Így elsőre az XDA-2 és a Matriy Mini-i jut eszembe. XDA-1-hez képest milyen tulajdonságokban szeretnél előre lépni ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#37843) Polllen válasza krichd1 (#37842) üzenetére


Polllen
nagyúr

Hangban szeretnék mindenképpen. A mostani jbl-m hallottam mytek 192-vel & van még mit kihajtani belőle. De mytek-t most nem vennék még.

vodkaboy22

Meghallgatok majd egyet, köszi!

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#37844) contaxg válasza vodkaboy22 (#37841) üzenetére


contaxg
veterán

Borzasztó rossz minőségű az összeszerelése. :N

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#37845) krichd1 válasza Polllen (#37843) üzenetére


krichd1
addikt

Szerintem akkor a Mytek 96-ot hallgasd meg, bár ennek nincs távirányítója. Emlékeim szerint ennek kellemesebb a hangja, mint a 192-nek, de már régen próbáltam ezeket és nem egymás mellett a kettőt.
Vagy ott van még a Teac ud-301.

Előző hozzászólásomban a Matriy->Matrix akart lenni. :B

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#37846) Mezga Aladár válasza Polllen (#37843) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Audio gd?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#37847) Tamoo válasza Mezga Aladár (#37846) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ebben is via usb van?

(#37848) Mezga Aladár válasza Tamoo (#37847) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem néztem. Ezért kérdöjeles.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#37849) Polllen


Polllen
nagyúr

Köszi mindenkinek a javaslatokat, meglátom miket tudok ezekből kipróbálni. Az usb bemenet amúgy nem kitétel, coax-ról etetném, hacsak nincs benne valami jobb usb.

A távirányítót viszont nem tudom elhagyni, valamivel hangerőt kell szabályoznom. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#37850) krichd1 válasza Polllen (#37849) üzenetére


krichd1
addikt

Aktív monitor miatt szerintem olyat vegyél, amiben van előerősítő rész is. Sima DAC-nál a hangerőszabályzás dinamikaveszteséggel jár, ha ilyet vennél, akkor javasolt egy külön előfok hozzá.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.