Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-23 00:09:22

LOGOUT.hu

2022. április 9. 10:00 - 15:00
a legközelebbi FEJhallgatós találkozó időpontja.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) furminc


furminc
csendes tag

Szintén köszönet Honkydoo-nak és mindenkinek aki eljött.
Olyan fejeseket hallgathattam meg, amikre egyébként nem nagyon lett volna lehetőségem. A HyperX Cloud Alpha engem is meglepett.

(#6152) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Köszönet mindenkinek aki eljött a fejestalira és elhozta az évek alatt gondosan összeállított fejesláncát hogy mások is megfülelhessék. :R
Természetesen külön köszönet Honkydoo-ank és a "gyülekezetnek", hogy lehetett hol összejönni.

Gyorsan elment az a pár óra hossza. Megfüleltünk jópár dolgot, de mégtöbb volt ami nem fért bele az időkeretbe, illetve jó lett volna fórumtársakkal is több időt beszélgetni.
A rászánt összegtől függetlenül, mindenkinek a rendszerén lehetett hallani hogy alapos válogatáson átesve lettek összepárosítva (jól szóltak). Lehetett szemezgetni nem csak fejesek de mindenkinek a jól bevált eszközei között is.
Sajnos voltak akik nem jöttek el, de olyan fórumtagok is akadtak, akik kellemes meglepetést okoztak azzal hogy megjelentek.

Sok jó rendszert, láncot hallottam.
Annak én pl. kifejezetten örültem hogy Arya is volt. "letoltobeze" RME ADI-2 FS DAC-ja is ott van a szeren.
Amit külön kiemelnék, hogy a Hifiman 400i 2020 árához képest mennyire jól szólt (FocusPad-A volt rajta).
A Denon D5200-es pedig a zártak közül tetszett nagyon. Igaz az már drágább fejes.
Persze "fericske" Final Sonorous 6-jának hangjával is együtt tudnék élni.
A már említett Spirit Torino hangzása pedig nagyon rendben volt számomra (az én szerényebb rendszeremen is). De annak az árcédulája azért már komoly.
Amúgy bkercso mikrofluentamp-ja népszerűbb volt azon pár fórumtárs között aki megfülelte a láncom, mint a teac ha-501-esem.

A terülj-terülj asztalkámon (illetve a mellette ülők kobakján) volt minden mi fülnek ingere

[ Szerkesztve ]

(#6153) fehér_ember válasza fehér_ember (#6152) üzenetére


fehér_ember
addikt

Még pár fotó. Sajnos túl keveset készítettem (van ami véletlen le is maradt)


[ Szerkesztve ]

(#6154) bkercso


bkercso
nagyúr

Nem tudtam sajnos menni. :(

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6155) letoltobeze


letoltobeze
aktív tag

Én is köszönöm a szervezés, és hogy ott lehettem. Mivel én először voltam ilyenen, nekem még különlegesebb élmény volt.
Jó érzés, hogy most már valódi hús-vér embereket kapcsolhatok nicknevekhez és igazi arcokat avatarokhoz.
Beigazolódott amitől féltem: 5 óra ehhez elképesztően kevés. Az az érzésem, hogy ehhez minimum egy hét kellett volna... Az asztalokon felsorakozott láncok között sok olyan volt, amit nem tudtam még kipróbálni sem. Volt akivel csak két szót ha válthattam. Egy "őrült rohanás" volt ez.
Amit én meg tudtam hallgatni és nagyon tetszett, és legközelebb állt az izlésemhez azok fericske Final fejesei.
Egy jó zártat keresek most az ANT-okhoz, és mind a Meze Liric, mind az Audeze LCD XC csalódás volt nekem. Ezt más is megerősítette, hogy nem passzolnak az ANT-okhoz, szinte hallgathatatlan együtt. Persze az RME ADI 2 FS-el már viszonylag jól szólt a Meze, de semmi különleges, csak éppen nem elviselhetetlen.
Amit még jó lett volna jobban meghallgatni, ízlelgetni, saját zenékkel, saját fejhallgatókkal is, az Abdallo Audio Analogue AAdac, Violectric V550-je és
Patice egészen különleges STAX-végű lánca. Ez utóbbi már egy igen magas iskolája ennek a sportnak...
Érdekes konklúzió, hogy ez a tali is megerősítette bennem, hogy mennyire nemmindegy, hogy mit mivel párosítunk, és hogy az azonos, vagy hasonló árkategória mennyire, de mennyire nem támpont ebben.
Még egyszer köszönök mindent!

(#6156) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Sziasztok!

Köszönöm hogy ennyien eljöttetek! :R :)

Én is nagyon jól éreztem magam!

Köszönöm a sok pozitív visszajelzést!

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#6157) fehér_ember válasza letoltobeze (#6155) üzenetére


fehér_ember
addikt

Jó hogy említetted a Stax-ot. Valóban, az is totál rendben volt hangzásilag.
A tulaja így utólag mondhatna róla 1-2 szót, mert én azt sem tudom melyik típus volt, illetve valami diy erősítője volt (egy hatalmas készülékházban).

A Meze Liric nagyon háklis lehet, valamiért az én cuccomon sem stimmelt, de pl. amin s4tch hallgatta, azon meg OK volt.
Még a fejesek egy részét csak-csak megfülelgettem, de persze engem is érdekelne, hogy néhány kiszemelt dac és erősítő milyen a saját láncunkban. Persze ez utóbbi azért macerásabb.

(#6158) xyzzz


xyzzz
csendes tag

Szeretném én is megköszönni a szervezést, és, hogy ilyen sok embernek meghallgathattam a rendszerét. Jó volt újra ellátogatni egy találkozóra 10 év után, jó volt a légkör, nagyon jól éreztem magam. :)

Leginkább sok fejhallgatót hallgattam 1-2 különböző rendszerről, így inkább csak azokat tudtam összehasonlítani.
A két nagy kedvencem a Focal elear és a Hifiman 400i volt. fehér_ember-hez csatlakozva a 400i nekem is bőven az ára felett szólt.
A két nagy csalódás pedig a Final fejesek voltak. Nekem mind a kettő egyszerűen sok és fárasztó volt a mély tartományban már nagyon rövid hallgatás után is.

Emellett nagyon meglepő volt számomra, hogy páran milyen hangosan hallgattak zenét. nLali hallgatta közvetlenül mellettem a D8000-t ugyanazzal a számmal mint én, és szinte semmi zaj nem szűrődött ki belőle. Utána én hallgattam meg, és én még csavartam le rajta 1-2 órát. Ezt követően több embernél is hallottam olyan hangosan szólni a D8000-t, hogy 2-3 székkel arrébb is tisztán hallottam, hogy milyen zenét hallgatnak. Tudom, nagy volt a zaj, nem otthoni környezet, tesztelés, nem indikatív az otthoni zenehallgatási szokások szempontjából, de mégis...Vigyázzatok a fületekre, mert csak kettő van belőle :DD

Még egyszer nagyon köszönöm a szervezést Honkydoo-nak!

(#6159) nLali válasza xyzzz (#6158) üzenetére


nLali
senior tag

Szóval Te vagy a Gábor :)
A két Final nekem is csalódás volt, ebben ott meg is egyeztünk. A tömege és a szorítás ereje is sok volt. Éppen több, mint amit hobbi miatt szívesen viselnék. Ha egy sisak, ami véd, akkor oké. Persze nem fikázom, elfogadom, hogy valakinek ez nagyon remek és kellemes időtöltést kívánok hozzá. Véletlenül se fikának szántam.
Otthon véletlenül se ilyen hangerőn hallgatok zenét, de 1., nagy volt a háttérzaj. Legalábbis nagyobb, mint amikor egyedül ülök egy üres szobába. 2., csak ki kell próbálni az erősítőt és a fejhallgatót, hogy hogyan reagálnak nagyobb hangerőre.

fehér_ember: Nekem az a TEAC 501 is nagyon tetszett! Mondtam is, hogy nem tudnék dönteni, hogy A TEAC vagy a FluentAmp tetszik-e jobban. Nekem a TEAC sokkal világosabb karakternek tűnt.
Kollegával azért fagytunk rá a FluentAmp-ra ( mert jó ), mert mindketten tervezzük fejeserősítő illetve XYZZZ kollega egy DAC vásárlását is. Ez egy közös nevező volt, hogy a FluentDAC-ommal összekötöttük az erősítődet és így kb vágyott rendszeren tudtunk több fejest kipróbálni.

Kis döbbent ült az arcomra amikor a HyperX fejest hallgattam.
Tetszettek a Philips fejesek, abból több is. a 9500 végűt és egy másikat hallgattam. Ugyan itt meglepetés volt az FXAUDIO X6. Zenehallgatás közben meredten néztem a kütyüre és végig az volt az érzésem, hogy kandikamera van. Tuti nem az van benne...Aztán ki tudja..
Vágy tárgyát kb a Hifiman fejesek jelentik most, kényelemben a lapát füleimre az AKG és AudioTechnika fejeseknél nem találtam még jobbat. Etalonnak meg megteszi a STAX :DDD

Sajnos neveket nem jegyeztem meg, de kedvesek voltatok. Szórakoztató volt látni, hogy egy-egy nem saját termék úgy tetszik valakinek, hogy akár engem is leültet egy lánc elé, hogy ezt hallanom kell.
13 óra magasságába már mosolyotam azon, hogy számát se tudom hányszor hallottam 10 óra óta, hogy "jól szól"
Megfigyeltem, hogy sok jó elektronika volt, ami végülis sokféle képpen szólt (szépen mind), de sokkal nagyobb különbséget inkább a fejesekben fedeztem fel. Sokkal jobban skálázódtak szerintem.

Én is köszönöm a szervezést!
Köszönöm, hogy ennyi féle kütyüt kipróbálhattam.

[ Szerkesztve ]

(#6160) xyzzz válasza nLali (#6159) üzenetére


xyzzz
csendes tag

Igen :)
A te hangerődet csak viszonyítás képpen írtam, hogy ott szinte semmi zaj nem szűrődött a ki a fejesből, minimálisan nagyobb hangerőn hallgatva mint ahol én hallgatnám. Nem az 1-2 óra plusszal van a probléma.

(#6161) binatone


binatone
tag

Köszönet a szervezésért, valamint mindenkinek aki vette a fáradságot és eljött a találkozóra.
Számomra nagy élmény volt ennyi kiváló fejest meghallgatni, jó volt megint személyesen találkozni.
Még egyszer köszönöm.

(#6162) p_adam válasza fehér_ember (#6157) üzenetére


p_adam
addikt

A fejhallgató egy Lambda Nova Signature (nekem is van, nagyon jó darab)
Az erősítő meg gyanítom, hogy a Woo Audio GES DIY változata (itt van róla több infó)

(#6163) Patice válasza fehér_ember (#6157) üzenetére


Patice
nagyúr

Ahogy előttem is írták egy STAX Lambda Nova Signature-t tudtatok szombaton meghallgatni.
Az erősítőéről sajnos nem tudok sokat mondani, bajnokpityutól vettem és így néz ki a bele:

Az eladói fórumban a hozzáértők szerint ez egy Hiraga kapcsolás lehet. A készítője nem túl kommunikatív alak, nincs több infóm róla, ahogy pityunak sem.

Ami előtte volt:
- alap laptop Roon szervernek befogva, LAN kábelen lógott egy routeren
- Matrix Audio mini-i Pro3 DAC/amp/előfok, ami Roon végpont is egyben, szintén LAN-on bekötve
- Viablue silver kábelek neutrik XLR csatlakozókkal

Ott volt a Singxer SU-2 DDC is, csak ott előjött egy hiba, ami miatt kénytelen voltam kikötni a láncból, pedig, még egy réteg finomságot rátett volna a kapott hangra.
Itthon kiderült, hogy a HDMI kábel szarakodott, amivel IIS kapcsolatot szerettem volna létrehozni. Itthon egy másik, jobb HDMI kábellel már problémamentes újból. És ezzel még jobban is szól, mint a 30 centis darabbal. :DDD

Meze Liric a MA mini-i Pro3-nak nem volt gond, szerintem jól szólt a beépített fejes erősítőjével.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6164) pankotain


pankotain
tag

Sziasztok!!!

Köszönöm szépen a lehetőséget, szuper volt ennyi mindet meghallgatni.

Nekem volt :
FX-Audio DAC-X6
Philips SHP9500
Bayerdynamic 770

[ Szerkesztve ]

www.pankotainorbert.hu

(#6165) fericske


fericske
addikt

Jut eszembe valakinek az ezüst színű 3.5-6.3 jack átalakítója hozzám került.
(A bőrönd alján figyelt, csak úgy a'la natur, mintha beleesett volna valahonnan.)

(#6166) nLali válasza fericske (#6165) üzenetére


nLali
senior tag

Egy hete ég a fejem, hogy leszóltam a Final fejeseidet. Elnézést kérek. Köszönöm a lehetőséget, hogy ennyire drága holmikat szabadon próbálhathattam!

(#6168) fericske válasza nLali (#6166) üzenetére


fericske
addikt

Izlések és pofonok, nincs semmi gond :)
Nincs miért elnézést kérned ilyesmi miatt, se neked, se másnak, komolyan mondom.
Én is szóltam le olyat ami sokan másoknak tetszik (F. Utopia)
Ezért van ezerféle hangkeltő szinte ezerféle hangzással.
Kinek mi. Ezen nem veszünk össze. Mint azon sem, ki milyen zenét szeret hallgatni :)

Egyébként meg, ha emlékszik valaki erre, a Pandorát "fúrtam-faragtam", mert túl sok volt nekem is, bár a mostani állapotát már imádom, amit hallottatok.
A D8000 szerintem úgy jó ahogy van, gyári állapotban, csak ő valamelyest műfaj függő, hogy értékelni lehessen. Akusztikus hangszeres, meg nagyzenekari műveken domborít igazán csak. A zenei stílus számít alapvetően nála. Sokkal kevésbé a forráseszközök és forrásanyag minősége. EDM-nél meg mélyorientált felvételeknél bele tud rúgni az emberbe :)

A fizikai jellemzőiket ért kritikával egyetértek. Jó lenne, ha Sennheiser HD sorozatának kényelmét és súlyát bírná minden fejes.
Ez kompromisszum nekem is.

Hangra kedvencek még a RAAL SR1a meg a JPS labs Abyss 1266.
Na megnézném az arcod mikor ezeket a fejedre teszed :D

(#6169) Remus389


Remus389
veterán

Mini fejhallgatós találkozó, érdekességképpen ide is berakom: [link]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#6170) s4tch


s4tch
veterán

Most jöttem rá, hogy nem is írtam ide a tali után. :D Én is nagyon köszönöm a szervezést Honkydoo kollégának, a tartalmas beszélgetést és a próbák lehetőségét mindenkinek, aki megjelent. :C

Általános megjegyzés, hogy a korábbi talikhoz képest nekem úgy tűnt, hogy a ph!-s társaság tudatosabb, mint néhány éve volt. Míg korábban azért bele lehetett futni nem feltétlenül tudatosan válogatott láncokba, most volt egy olyan érzésem, hogy a legtöbben határozott elképzelések mentén választanak eszközöket. Nem is emlékszem rossz hangú láncra, nagyjából mindenkinél érezhető volt, hogy mit akar elérni, függetlenül attól, hogy mennyit tett bele a hobbinkba.

Néhány eszközt különösebb sorrend nélkül kiemelnék, elsősorban azok közül, amiket korábban még nem, vagy csak nagyon röviden hallottam.
- Dac/amp: kettő is tetszett. Az RME Adi-2 dac és az Audio Analogue AAdac is hasonlóan finom, részletes, felnőtt hangot mutattak, és a beépített erősítőjük is bőven az elfogadható szint fölött van. Utóbbi árban jóval több, mint amennyiért én dacokat szoktam nézni, de annyira qrvajó volt önállóan is a Focal fejesemmel, hogy felvettem a "majd egyszer" listámra. Mindkét eszköz teret csinált az amúgy szűk terű Elearnek, már csak ezért is megérdemlik a kiemelést. Mindkettőt elfogadnám fejes elé és a hangfalas láncba is (mindkettő távos, és működik előfokként is). Az Adi már-már olcsónak számít a hangjához képest.
- Fejhallgató erősítő: volt egy Burson (valamelyik Conductor, fejből nem vágom), ami hozta a Burson-féle enyhén meleg, erőteljes, kiváló közepekkel megáldott karaktert, illetve a Spartan Helot nagyot gurított a két Sennheiserrel (HD600 és 650). Utóbbi párosítást limitált büdzsé mellé bátran ajánlom bárkinek, elképesztő a kis erősítő szinergiája mindkét fejessel. Ha nem csípném nagyon az Eleart, már vadásznék egy Spartan + HD600 duóra.
- Zárt fejes: Denon D5200. Ezt már röviden hallottam korábban, a hosszasabb hallgatózás csak megerősített abban, hogy használtan, 100k körül alighanem ezt a zárt fejest venném. Stabilabb, összeszedettebb, mint a D7200, nagyon szépek Denonhoz képest a közepei, és bár van benne egy észlelhető mélyközép kiemelés, ez egyáltalán nem kellemetlen. Lassúnak sem mondanám. Ilyesmi szerintem egy klassz populáris mindenevő középkategóriás fejes.
- Nyitott fejes: nekem tetszett a Final D8000, akkor is, ha tud számomra túl világos lenni. A tonalitásán lehetne csiszolni, ezen kívül minden a helyén: részletek, tér, dinamika, és még kényelmes is volt. Stax dettó: kicsit világos volt az ízlésemnek, de rá tudnék szokni erre is, eszement a transzparencia és a tisztaság, és a korábban próbált Staxekhez képest ennek a kényelmével sem volt bajom. Ja, és van alja is, pedig elektrosztatoknál ez jellemző bibi.
- IEM: fericske meglepett minket a Tinhifi P1-gyel. Antra dugva őrület, másról hajtva vagy egyenesen cincogós szar (Meizu dongle), vagy középgyenge (vagy 4 asztali erősítővel próbáltam, nagyjából mind elvérzett). Gyönyörű testamentuma annak, hogy mennyire számít az eszközök párosítása. Ant + P1 viszont nirvána, aki kihagyta, sajnálhatja.

Ami kimaradt, az a többiek szerint jól skálázódó HyperX (már hallottam máskor, de érdekes lett volna több forrásra is rádugni), a Stax rendszer elé dacként bekötött Matrix dac/amp erősítőként, illetve a Naim Headline-ra is kíváncsi lettem volna. Plusz néhány AT és Philips nyitott fejes is volt, amire nem jutott idő. Fene se gondolná, milyen gyorsan elmegy egy ilyen nap... Köszi még egyszer mindenkinek, várom a következőt.

(#6171) s4tch


s4tch
veterán

Urak, idén szervezhetnénk még valamit az ünnepek előtt. Pesti helyszínt nem tudok, de ha van kedvetek lejönni Gyöngyösre, szerzünk 1-2 termet a MATE Campuson. (Buszmegállótól ~10 perc séta, parkoló van.) Hmm?

(#6172) Patice válasza s4tch (#6171) üzenetére


Patice
nagyúr

Részemről támogatom és fel tudom ajánlani, hogy Pestről elviszek még magammal 3 embert + motyót céges Passattal. :))
Sőt vissza is hozom őket.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6173) nLali válasza Patice (#6172) üzenetére


nLali
senior tag

Nagyon szeretnék elmenni egy találkozóra, de nekem ebben az évben már csak karácsony és szilveszter között fér bele. Egy tavaszit sokkal jobban tudnék tervezni.

(#6174) bkercso válasza s4tch (#6171) üzenetére


bkercso
nagyúr

Már nagyon várom; rég jutottam ki ilyenre...!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6175) fehér_ember válasza bkercso (#6174) üzenetére


fehér_ember
addikt

Mi is szívesen megfülelnénk az MFA3-at vagy akár DACtron-t is ...

(#6176) s4tch válasza Patice (#6172) üzenetére


s4tch
veterán

Szuper, akkor már hatan lennénk (fehér_ember + én helyben, ti négyen). :C

Többiek?

(#6177) letoltobeze válasza nLali (#6173) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Nekem is csak tavasz jöhet szóba sajnos, viszont márciusban szinte 100℅, hogy haza megyek.

(#6178) emiki6


emiki6
veterán

Engem is érdekel, ha ráérek.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#6179) Remus389


Remus389
veterán

Engem is érdekelhet.

Tudom vinni az ADX5000-ret a kis táskájában.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#6180) RetepNyaraB válasza Remus389 (#6179) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem zárkózom el, de nagyban függ az időponttól. Autóm az lenne, benzin szétdobással.
Ui.: ez nem válasz, csak hsz :))

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6181) Remus389 válasza RetepNyaraB (#6180) üzenetére


Remus389
veterán

Ha autó is van, akkor akár belefér a Gustard H10 és talán még az E70V is.

Bár nem szívesen vinném az egész láncot, az már talán túlzás lenne, biztos lenne ott is erősítő+DAC amivel jól szuperálna az Audio-Technica.

Viszont ha csak a fejhallgatót vinném (meg 1-2 extra kábelt, párnát), akkor autó nélkül is elvagyok, adtak hozzá praktikus kis koffert.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#6182) sanyi32 válasza s4tch (#6171) üzenetére


sanyi32
tag

Ez engem is érdekelne.

(#6183) bkercso válasza Remus389 (#6181) üzenetére


bkercso
nagyúr

Honnan jösz?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6184) Remus389 válasza bkercso (#6183) üzenetére


Remus389
veterán

Budapest

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#6185) bkercso válasza Remus389 (#6184) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hányadik lerület?
Én Dunakesziről.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6186) Remus389 válasza bkercso (#6185) üzenetére


Remus389
veterán

Második

De ha már itt tartunk a Gustard néha recseg, elvagyok vele mert csak miután bemelegedett és nem mindig csinálja meg ha csinálja is halkan (most például egyáltalán nem), de azért lehet javításra szorul [link] :)

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#6187) bkercso válasza Remus389 (#6186) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szerintem összehozzuk, h elviszlek majd.

Legfeéjebb marad akkor javításra...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6188) emiki6


emiki6
veterán

Szerintem is a tavasz lenne jobb amúgy. Az év vége mindig a lemaradások behozásának idöszaka. Nehezebb ilyenkor egy napot erre kiszakítani.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#6189) Patice válasza emiki6 (#6188) üzenetére


Patice
nagyúr

Tavasz is OK részemről, kicsit talán az idő is jobb lehet.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6190) bkercso válasza emiki6 (#6188) üzenetére


bkercso
nagyúr

+1
Meg nem kell minden érkezőnek 20-30 percet várnia a készülékek bekapcsolásáig.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6191) emiki6 válasza Patice (#6189) üzenetére


emiki6
veterán

Amúgy hülyeséget írtam, nem tavaszt akartam, hanem jövő évet. Január- február is jó, talán jobb.

bkercso: jogos!

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#6192) Patice válasza emiki6 (#6191) üzenetére


Patice
nagyúr

Nekem ezek a hónapok is megfelelőek, csak találjuk ki viszonylag időben mikor lenne mindenkinek a közös nevező.
Meg persze mikor lehet hozzá helyszín.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6193) s4tch


s4tch
veterán

Köszi mindenkinek az inputot. Január egyelőre 13. kivételével üres. Viszont eszembe jutott, hogy esetleg a volt Kertészeti Egyetemen (11.ker., Villányi út) is tudnék termet keríteni.

Január 20-át megpróbáljuk? Budapest vagy Gyöngyös legyen inkább?

(#6194) bkercso válasza s4tch (#6193) üzenetére


bkercso
nagyúr

:K
Bp.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6195) Patice válasza s4tch (#6193) üzenetére


Patice
nagyúr

+1 Bp-re. Hátha. Ha nem jön össze akkor marad Gyöngyös.
Köszönjük szépen! :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6196) fericske


fericske
addikt

Érdekel engem is a találkozó.
A januári nekem jó.
Amennyiben Gyöngyös akkor beszállnék valahova benzinpénzzel Pestről.
Cuccot nem igazán vinnék, inkább csak a társaság kedvéért, meg Lambdát hallgatni :)

(#6197) fehér_ember válasza fericske (#6196) üzenetére


fehér_ember
addikt

Pedig szívesen megfüleltem volna újra a final sonorous VI-osod.
Illetve a lambdát is és a spirit torinót is ...stb. :)

[ Szerkesztve ]

(#6198) fericske válasza fehér_ember (#6197) üzenetére


fericske
addikt

A pandorámmal az "gond", hogy az úgymond személyre van szabva. Egy stock példány nem úgy szól mint az enyém.
Attól elvihetem.
A D8000-re gondoltam, hogy viszem, mert azon minden stock. Az úgy jó ahogy van :).

(#6199) bteebi


bteebi
veterán

Sziasztok! Van már időpont, urambocsá' már meg is volt a találkozó? Mert látszólag semmi infó nincs se erről, se arról. :B

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#6200) s4tch válasza bteebi (#6199) üzenetére


s4tch
veterán

Sorry, semmi időm nem volt vele foglalkozni. Jövő héten szerda-csütörtök körül tudom felvenni a fonalat.

(#6201) gabesz345


gabesz345
csendes tag

Esetleg tavaszra lehetne tenni a találkozót, mint régebben, ilyenkor még vírusszezon, meg hó, fagy, nem a legjobb kombináció, az eszközök szállítására sem.
Most pont építek egy faxányos R2R dacot, ha sikerül, lehet nagyon jó hang is belőle, bár most kész lettem egy AD1862 DAC-al is. Atomrészletes és mellette zenei, bár van egy kis zaj az ősrégi csipekből, de jó a hangja.
Meg csináltam egy nagyon jó kis impedanciás fejes erősítőt E810F csövekből, 22 ohmos fülest is meghajtja alacsony torzítással, nagyon tiszta megfogott basszusa van, színezetlen, elfolyás nélkül. :)

(#6202) bkercso válasza gabesz345 (#6201) üzenetére


bkercso
nagyúr

fotót! :DD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6203) gabesz345 válasza bkercso (#6202) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Az erősítőről?

(#6204) bkercso válasza gabesz345 (#6203) üzenetére


bkercso
nagyúr

Meg a DAC-okról; csak kíváncsi vagyok... :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6205) bteebi válasza bkercso (#6204) üzenetére


bteebi
veterán

Meg a kapcsolási rajzokról. ;)

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#6206) bkercso válasza bteebi (#6205) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én azt pl. nem szoktam készíteni. :B Max. 1-1 részletéről a kapcsolásnak.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6207) bteebi válasza bkercso (#6206) üzenetére


bteebi
veterán

Jó, hát aki ért hozzá, annak (kép alapján) már nem kell. Aki meg nem ért hozzá (pl. én), annak meg tök mindegy :B. Viszont egy kapcsolási rajz alapján tudom azt mondani egy hozzáértőnek, hogy csinálja meg nekem pénzért, urambocsá' megtanulom megcsinálni magamnak. :)

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#6208) emiki6 válasza bteebi (#6207) üzenetére


emiki6
veterán

Aki meg nem ért hozzá (pl. én), annak meg tök mindegy

:K :R :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#6209) bkercso válasza bteebi (#6207) üzenetére


bkercso
nagyúr

Küldök rajzot, ha rámírsz. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6210) gabesz345 válasza bkercso (#6204) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Az AD1862 Dac bár ragyogóan szól, nem egy bonyolult cucc, meg egyenlőre csak össze van hányva egy kis dobozba, így max mesélek róla. Semmi extra, annyi a érdekesség, hogy kicsi ellenállással van az áramkimenet lezárva, mivel annál jobb a hang az áramkimenetes dacoknál, ez egy 3,5R Z-foil ellenállás, utána ez van egy 2 fokozatú jó minőségű tranyós erősítő, régi de eredeti tranyókkal.
Az új diszkrét R2R Dac-om csak úgy az enyém, hogy a már kész Fifo panel és a Dac panelt kell összeszerelem, de nem az én gyártásom, aki esetleg olvass külföldi diyer oldalakat akkor ismerős lehet, "Andrea Mori" diyer ő csinál ilyen csuda dolgokat, pár éve vettem tőle extrém alacsony fáziszajú clock-okat, amik marha jól szólnak az összes dacommal, ezeket fogom az új dachoz is csatolni. Az új dac-ja Andrea-nak egy új tervezésű diszkrét R2R dac, Soekris dachoz hasonló, de azon tanulva javított rajta, digitális kalibrációjú dac, így a 23 bit linearitást is eléri elvileg. Van pár összehasonlítás, és levert már jópár drága dacot összehasonlításban, de kíváncsi leszek rá, még várok hozzá alkatrészt, trafót, de már képet tudok mutatni milyenek a panelek. Nem volt olcsó, de remélem ez hosszú ideig jól fog szolgálni.
Majd az erősítőről is teszek fel, az saját tervezés, multisim-mel segítve persze. :) A koncepció az volt hogy 22R-os fülessel is torzításmentes, pontosabban alacsony torzítású legyen. Lényeg hogy pentóda triódába kötve van a kimeneten, ráadásul 2 van párhuzamosan oldalanként, olyan kb. 10R a kimeneti impedancia. Azért nem egy kezdő erősítő, mivel nem láttam a neten hogy bárki pentódával csinált volna ilyen OTL erősítőt, van (volt) azért gerjedékenysége, így jó kis idő volt mire teljesen jóra sikerült összehozni, de az sem tudom garantálni hogy más által megépítve mennyire stabil. Most nálam teljesen stabil, a hangja érdekes, egyáltalán nem fejben szólós, akinek ez a szerelme, annak tetszeni fog, szépen szétdobja a színpadot előttünk, fejtől kicsit távolabb, és elég részletes, persze forrástól és dactól függően.

(#6211) bkercso válasza gabesz345 (#6210) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nna, akkor ezt majd a találkozón megfüllentjük!

Az AD1862-nek is azt hiszem, 0ohm körüli I/V kell, mint a 1865-nek. Oda én kompozit OPA+áramvisszacsatolt erősítőt gondoltam, ha majd eljutok addig.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6212) gabesz345 válasza bkercso (#6211) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Van egy másik tranyós I/V-m a hangfalas rendszeremen, ott kb. 10R a tranyó bemenet. A 3,5R sima ellenállás jobban szól. A jó minőségű kicsi ellenállással lezárt dac állítólag a legjobb hangú, de kell rajta erősíteni rendesen.
Itt a diszkrét DAC, az alsó panel, felül a FIFO Buffer ami vezérli, kalibrálja a DAC-ot.

(#6213) bkercso válasza gabesz345 (#6212) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hú ez nagyon laza! Egy ilyen FIFO buffer engem is érdekelne. Kapni valahol vagy saját?

Akkor már csak a tápokon múlik innentől. Ferrit bead-ek vannak mindenhol? Mert a nagyfrekis (>1MHz) változásokat nem kezelik jól az LDO-k kimeneti oldalon (sem).

A kerámia+tantál nekem is a kedvencem. :)
Én dupla aktív stabot szoktam mindenkinél használni (az utolsó fokozatok sajátok), elöl-hátul CLC-szűrve Q<0,4-gyel.

Az R2R DAC saját dizájn? Ennek is van analóg bemenete (I_ref)?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6214) gabesz345 válasza bkercso (#6213) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Nem saját, mint írtam Andrea Mori féle FIFO+DAC. A clock-nál van FB úgy nézem, az FPGA résznél nincs FB.
Ugyan nem a reklám helye, de itt meg lehet nézni a board-okat: :)
[link]

(#6215) bkercso válasza gabesz345 (#6214) üzenetére


bkercso
nagyúr

Na kedvet kaptam legózni! :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.