Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62751) Pitterix válasza oriic (#62745) üzenetére


Pitterix
őstag

Na de honnan szerzel ilyenkor kukoricát?! :D

Amúgy én is szívesen összefutnék vele.

(#62749) pohár: Nézd a Váratlan utazást a tvben! :P

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#62752) pohár válasza bagyulajuve (#62750) üzenetére


pohár
félisten

hát az se most jön :D

egy hónapon belül jönni fog vagy 5-6 jó film, lesz mit nézni, ha egyszer végre ideérnek

Pitterix... én adok kölcsön, van pár zsák itthon, igaz, hogy a malacnak és tyúkoknak van, de megoldjuk... :DDD

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#62753) bagyulajuve válasza pohár (#62752) üzenetére


bagyulajuve
addikt

akkor addig marad a gotham és a black sails

Resistencia eterna

(#62754) #54715584 válasza pohár (#62749) üzenetére


#54715584
törölt tag

Into the woods :)

(#62755) pohár válasza #54715584 (#62754) üzenetére


pohár
félisten

háááát, valahogy nem igazán fogott meg már a posztere sem, pedig a szereplőgárda jól hangzik

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#62756) dy_nmq válasza cyberkind (#62732) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

Nekem nagyon bejott a Chappie a forgatókönyv nyilvanvalo hibai ellenere. Szerethetoek voltak a karakterek, bejöttek a poenok, meghato volt ahol annak kellett lennie. Vizualisan nem akart sokat fogni mint a nagyátlag, viszont ami ott volt azon látszott hogy a végletekig ki volt talalva.

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#62757) gmx9


gmx9
aktív tag

Spoilerrel:

Hobbit 3

A csatáig rendben volt, bár kínos első 20 perc előzte meg azt a részt is. A humor itt már minimális, 1-2x jelenik meg, a film pedig sokkal inkább hasonlít a Gyűrűk ura feelingjére. Megértem, ha emiatt jött be sokaknak sokkal jobban az előző kettőnél. A giccseskedés, pózolás nemcsak visszatért, de állandó, ami ahogy korábban írtam, nekem nem jön be. Mikor a mesét az egyik pillanatban teljesen komolyan megpróbálják előadni, majd a következő percben már valami nevetséges dolog történik, az számomra irritáló. Például ha orkok százai nekirontanak pár felszerelés nélküli, nevesincs bohócnak, akkor hadd szabdalják már szét őket a hősükkel együtt, mindegy elvileg mekkora szerepük van a sztoriban. Vagy mikor nagyban megy a csata, szintén epicnek beállítva, Thorin csak úgy megjelenik és ölelkeznek a rokonával, hisz miért ne lenne erre idő.

A szerelmi szál pedig itt is nevetséges és nagyon erőltetett, mert súlytalan a kapcsolatuk és a törp karakter egy nulla volt. Tudom, hogy Tauriel nem volt benne a könyvben, de nem nagyon értem miért kellett beletuszkolni a romantikus maszlagon kívül. A kedvencem, mikor szóba jön, hogy Thorinék a hegyre mentek leszedni az orkvezért, rá se bagózik, de mikor meghallja a szerelmecskéje nevét, máris úgy érzi neki ki kell állnia a törpökért.

Amúgy Gandalfot, Bilbót, Thorint (mint aranymámorban fürdő kapzsi király), és Legolast jó volt nézni, a többiekkel sokszor inkább szenvedtem. Az is egészen elképesztő hányszor eljátszották az ork már sújt, lassítunk, vajon mi lesz receptet, de legalább a végén meglépik végre azt, amit kellett. Thorinnal remekül is működött a kisebb dráma (persze nem kell hatalmas dologra gondolni, de legalább éreztél valamit a karakter iránt), a túloldalon a párocskára ez már nem igaz, köszönhetően hogy egyik sem érdekelt, főleg a törp. Sajnos a karakterek szürkesége maradt az előző részekhez képest, egyiket sem ismerjük meg, csak üres bábuk. Talán Balin-t vártam volna többet feltűnni, ő még szimpatikus volt. Bár úgy tudom a könyvben sincs kidolgozott személyiségük, de azért ezen lehetett volna csiszolni.

Összegezve én az elsőt kifejezetten élveztem, a másodiknál Smaug karaktere jelentette az igazi felüdülést, de többnyire rendben volt az is, a harmadik viszont nem az én ízlésem egyszerűen.

[ Szerkesztve ]

- Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

(#62758) Surda- válasza gmx9 (#62757) üzenetére


Surda-
őstag

Ez nekem is csalódás volt, ezer sebből vérzik a film.
Spolier
Orkok borítják be a hegyoldalt és pár törpre várunk,hogy kijöjjenek ? :D

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#62759) gerii válasza gmx9 (#62757) üzenetére


gerii
addikt

Jók összefoglaltad. Egy dolog kimaradt: Jönnek a sasok! (ezt mi a facért erőltette Bilbó, már nagyon untam)

(#62760) marilllyo válasza BITBOYS (#62742) üzenetére


marilllyo
veterán

Már. :) Anno fősulin a bagó nem volt fakultatív. :)

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#62761) Pearce


Pearce
aktív tag

(#62762) bAtt001


bAtt001
addikt

Alien

Miután mindenki meghalt Ripley-n kívül miért csinálja azt hogy beindította az önmegsemmisítőt majd megnézi az alient (Jonsey-t otthagyja neki reggelire :D ) majd visszaszalad és ki akarja kapcsolni a visszaszámlálót. De miért? Kellett a visszaszámlálós feszültség a filmbe vagy mi az oka, mert én másra nem tudok gondolni hirtelen. Jah és miért ragaszkodik ahhoz a macskához annyira? Amikor az utolsó két embert gyilkolja az alien akkor is a macskával szalad megmenteni őket. Kicsit irreális nekem ez a ragaszkodás :D

(#62763) devil-k válasza bAtt001 (#62762) üzenetére


devil-k
nagyúr

Alien spoiler

Azért ragaszkodik a macskához, mert azt nem bántja az Alien. :)

- mozi bolondéria -

(#62764) fateless válasza brownus (#62673) üzenetére


fateless
veterán

Ez a mese nagyon állat lesz!

A Quo vadis-t pedig nehezen üti bármi is.
Bár a 2014-es Son fo God nekem tetszett eddig (kétharmadát néztük meg a gyerekekkel, csütörtökön fejezzük be). Persze nincs benne semmi ilyen elrugaszkodottság, mint az Exodus-ban vagy a Noéban, de talán épp ettől olyan jó eddig.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#62765) eeXaa


eeXaa
addikt

...Vótmáá? Skin Trade

(#62766) devil-k válasza eeXaa (#62765) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egy újabb szemét. :U

- mozi bolondéria -

(#62767) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#62768) eeXaa válasza devil-k (#62766) üzenetére


eeXaa
addikt

Tony Jaa-ra azért kiváncsi vagyok... + valamiért az az érzésem, hogy ez a film normálisan meg lesz csinálva..

(#62769) marilllyo válasza bAtt001 (#62762) üzenetére


marilllyo
veterán

Elindította az önmegsemmisítőt aztán el akar menni a macskáért de látja, ha a dög még ott van, szóval le akarja állítani vagy késleltetni, hogy legyen ideje még kihozni a macskát és elmenni.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#62770) haypro válasza devil-k (#62766) üzenetére


haypro
senior tag

Pontosan, 99% hogy az lesz... Amúgy én Ron Perlman-nél rondább színészt még nem láttam... :U :DDD A Drive-ban is azt hittem, hogy maszk van rajta...

[ Szerkesztve ]

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#62771) devil-k válasza haypro (#62770) üzenetére


devil-k
nagyúr

A Rendőrakadémiában azért "jót" alakított, de ennyi. :D

- mozi bolondéria -

(#62772) cyberkind válasza devil-k (#62771) üzenetére


cyberkind
félisten

Gonosz vagy, a Pokolfajzatban is jó volt meg az Alien-ben is. ;)

Paranormal Cocktivity

(#62773) devil-k válasza cyberkind (#62772) üzenetére


devil-k
nagyúr

Csak realista inkább. :D

- mozi bolondéria -

(#62774) eeXaa


eeXaa
addikt

...na de kamoon... Tony Jaa... Ong Bak? :U

(#62775) Bad Pritt válasza eeXaa (#62774) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Abból is csak az első volt igazán jó.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#62776) genndy válasza bAtt001 (#62762) üzenetére


genndy
addikt

Alien
Ez a filmből tényleg nem derül ki, a könyvben azért megy vissza mert az Alien bent van már a kompban. Csak nem kezd el vele csatázni, meg kilőni a kompot, mert akkor lejárna az idő is, ezért fut vissza az önmegsemmisítőhöz. A filmben az mondjuk hatásosabb amikor egyszer csak megmozdul a csövek között már a kompban, gondolom ezért tértek el. Az lehet hogy a filmben a komphoz vezető (egyetlen) folyosón van (bár ezt sem mutatják meg egyértelműen), tehát Ripley időt akar nyerni hogy elmenjen, vagy ha csatáznia kell vele.

Most észrevettem egy kis hibát is: amikor Ripley visszatologatja a rudakat, a francia szöveget silabizálja (pedig ott van bal oldalt angolul is). Szintén a könyv (2.) szerint franciául nem tud, elvileg szuahéliül és japánul beszél még.

haypro: naaa. És Steve Buscemi? :DDD

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#62777) james001 válasza haypro (#62770) üzenetére


james001
veterán

És Gary Busey? :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#62778) devil-k válasza james001 (#62777) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ben Woolf sem volt egy szépség, de szegény már meghalt.

- mozi bolondéria -

(#62779) eeXaa válasza Bad Pritt (#62775) üzenetére


eeXaa
addikt

...én még a két középkori dzsungeles filmért is odavagyok...

(#62780) haypro válasza james001 (#62777) üzenetére


haypro
senior tag

Szerintem őt is übereli azzal az óriási, gusztustalan pofájával... :K :DDD

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#62781) devil-k válasza haypro (#62780) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nesze nektek csúnya színészek. Bár mondjuk van aki "jogtalanul" van rajta. Szerintem.

- mozi bolondéria -

(#62782) james001 válasza devil-k (#62781) üzenetére


james001
veterán

Ezen a listán egy csomó színész egyáltalán nem csúnya szerintem se. Nekem marad a legcsúnyább Gary Busey és egyébként Willem Dafoe is tud néha érdekes pofákat vágni: [link] :DDD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#62783) devil-k válasza james001 (#62782) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ő most úgy néz ki vénségére mint egy ráncos szivar. :D

- mozi bolondéria -

(#62784) harylmu


harylmu
őstag

The Cobbler

Ahogy várni lehetett, nem túl jelentős film. Sandler viszonylag keveset majomkodik benne hálisten, de sávszélességet ne pazaroljatok rá, majd valamelyik vasárnap este az rtl-en. :D

Unbroken-t valaki látta? Ma este nézem

[ Szerkesztve ]

(#62785) bAtt001 válasza genndy (#62776) üzenetére


bAtt001
addikt

Nah igen így már teljesen más a helyzet, a kompban megmozduló alien az tényleg egy "bazdmeeg" jelenet, az kellett oda :) Szerintem eddig még sosem láttam egyben a filmet, de nem volt rossz, kár hogy tudtam mi lesz a vége, szívesen megnézném újra "először" :D De az a macska... Jonesy, mindenki Jonesy-t keresi, Ripley meg úgy dobálja azt a dobozt szerintem simán kapott két agyrázkódást :D

(#62786) Pearce


Pearce
aktív tag

Nem láttam róla hírt nagyon sehol, de Szabó Sipos Barnabás hallható a Tomorrowland magyar nyelvű előzetesében Clooney megszokott hangjaként. Plusz már volt egy szinkronizálása a visszatérése /ha lehet ezt mondani/ után.
Úgyhogy Fuck yeaah! :C

[ Szerkesztve ]

(#62787) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Run All Night

Rövid leszek: Jaume Collet-Serra fejlődik, de ilyen ütemben körülbelül 100 év múlva tudna letenni egy mesterművet. A Run All Night egyértelműen a legjobb filmje eddig, de két nagy és egy kisebb hibája van: egyrészt a reklámkampány, ami Takenként akarta eladni és nem az, a másik egy rövid identitászavar a film közepe táján, hirtelen nyugi lesz, ami megtöri az amúgy klassz tempót, a kicsi pedig a szokásos dinamikus rángatózó kamera, amitől nem látsz semmit, főleg éjszaka. Amivel nincs probléma az a színészek játéka, Neeson karaktere meglepően frissnek hat, egyáltalán nem a mindenható Bryan Mills vonalat viszi, Ed Harris csuklóból hozza a mob boss szerepét és még árnyalni is tudja a karaktert, Joel Kinnamant egy nagyon tehetséges fiatal színésznek tartom (és tartják kinn is, főleg a The Killing miatt szerintem), itt is hozta az elvárhatót. Ami abszolút szimpatikus a filmben az az, hogy nem akar többnek látszani, nem akar mélységeiben belemenni a new yorki alvilág működésébe, csak a két férfi menekülésére és a hajtóvadászatra koncentrál, valamint a családi/szentimentális/érzelmi szál is számomra meglepő módon a háttérben maradt, könnyen szemöldökráncolásra késztethetett volna néhány nagy összeborulással a végén. Összességében korrekt akciófilm a Run All Night, de Neesonnek lassan tényleg fel kéne hagynia az akciófilmekkel, vagy legalább redukálni a számukat (tudom, hogy ezt mondta, de ezt senki nem hitte el remélem), mert a végén az lesz vele is, mint Stathammel (aki fejből fel tudja sorolni mondjuk a Transporter óta Statham akciófilmjeit évszámmal, a főszereplő nevével és egy rövid ismertetővel, az előtt le a kalappal).

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#62788) eeXaa válasza Bad Pritt (#62787) üzenetére


eeXaa
addikt

...már a tréler alapján megmondtam hogy jó lesz.... hogy le lette hurrogva... :U :DDD

(#62789) marilllyo válasza devil-k (#62771) üzenetére


marilllyo
veterán

Rózsa neve? :B

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#62790) #79621120 válasza haypro (#62770) üzenetére


#79621120
törölt tag

Amúgy én Ron Perlman-nél rondább színészt még nem láttam

Szerintem nem a szépsége miatt szeretik a mozinézők .

(#62791) devil-k válasza marilllyo (#62789) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezt a filmet még nem láttam. :B Nem mertem még megnézni, félve, hogy NSZK-s alkotás.

- mozi bolondéria -

(#62793) james001 válasza Bad Pritt (#62787) üzenetére


james001
veterán

Statham-nek csak mostanában voltak rosszabb filmjei,pl. a Wild Card és a Hummingbird. A többi szerintem jó volt,a Blitz,Killer Elite,Safe és Parker meg főképp tetszett.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#62794) marilllyo válasza devil-k (#62791) üzenetére


marilllyo
veterán

Zseniális. Sean Connery, Christian Slater....stb..stb..

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#62795) KingKress79


KingKress79
aktív tag

Mondanátok pár jó skandináv krimit? Most szívesen néznék ilyeneket. :)

PS4: KingKress

(#62796) bagyulajuve válasza KingKress79 (#62795) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Headhunters

Resistencia eterna

(#62797) genndy válasza KingKress79 (#62795) üzenetére


genndy
addikt

Van egy rakat Johan Falk, Fácángyilkosok (Fasandræberne), Nyomtalanul (Kvinden i buret), Tetovált lány svéd 3x1,5 órás változat.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#62798) madgie válasza genndy (#62797) üzenetére


madgie
titán

Hm, ez a Johan Falk "sorozatot" nem ismertem, köszi :)

(#62799) dokee78


dokee78
félisten

Monsters: Dark Continent
Kölcsönözhető.

[ Szerkesztve ]

(#62800) Ace owner válasza dokee78 (#62799) üzenetére


Ace owner
addikt

Moziban nem lesz? Vagy lemaradtam? Mintha láttam volna postert arénában róla..

Galaxy Fold 4

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.