Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44851) pohár válasza Pali1119 (#44848) üzenetére


pohár
félisten

Elysium?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#44852) Pali1119 válasza pohár (#44851) üzenetére


Pali1119
tag

Yep. Rohadt jók a trükkök, mondjuk én az ilyen miből mi lett féle videókat amúgy is szeretem.

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#44853) batai15


batai15
félisten

A warrior még mindig az egyik legjobb film.sokadik alkalommal is kiráz a hideg..

(#44854) Kidus válasza Tibiajax (#44850) üzenetére


Kidus
őstag

Volt valami olyan azsiai tortenet ( nem biztos hogy a film maga az volt, de valahol arra jatszodott ), nem emlekszem a cimere, de olyasmi volt benne, hogy kisertette a fotos csajt valami szellem, es ahogy ment a film, egyre jobban fajt a hata, a vegen meg kiderult hogy rajta ult valami gonosz szellem gyerek, a tukorben latszott. Na nalam az verte ki a biztositekot. Nem mertem tukorbe nezni aznap hatha ul valami a nyakamban :D
Inszidiusz is jo volt, az azert paras nekem, mert ebredtem mar ugy, hogy ereztem hogy valami nagyon nem okes, uldoztek almomban, es felalomban mintha ereztem volna hogy szuszognak a hatam mogott, pedig teljesen egyedul voltam a lakasban, meg allat sem volt akkor.
Siman eszembe jutott, mikor neztem, hogy elvandorol a gyerek mindenfele almaban, es kiderult, hogy visszahozott valamit magaval.

Assuming Control

(#44855) Tibiajax válasza Kidus (#44854) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

igen. akkor, ott...valami lehetett a hátad mögött
:U
és most is mintha lenne valami mögötted, de ne fordulj hátra !!

:D :D :D

megragadva az alkalmat, ha már témánál vagyunk, ha valaki tud, segítsen nekem. van egy villámsztori a fejemben, egy kép tulajdonképpen, nagyon sok éve már, de nem tudom, h álmodhattam-e szimplán még réges-rég avagy valóban volt ilyen film egyszer, amiben ez történt meg?

Éjszaka, zuhog az eső, autó megy az országúton. Apa fiával ül benne. Az elmegyógyintézetről mesél, ami mellett épp elhaladnak. Lapos, nagy épület. Közben kint folyamatosan csak ömlik az eső, villámlik.
Egyszer csak egy hangos csattanás, majd lefékez az autó. Apa dühöng, defektet kaptak. Kiszáll, megnézi, visszaszáll, megkéri a fiát, maradjon a helyén, el kell mennie segítséget kérni, mert nem fogja tudni kicserélni a gumit, de nagyon sietni fog. Eltelik kis idő, sok idő, a fiú arra lesz figyelmes, hogy előbb halk, majd egyre hangosabb kopogást hall a feje fölött, a kocsi tetején. A zaj egyre hangosabb, lassan kibírhatatlanná válik. Egy fényszórót majd szirénát vesz észre szemből. A fiú letekeri az ablakot, kinéz. Közben a zaj egyre elviselhetetlenebb, rendőröket pillant meg akik integetnek felé. Hívják, szálljon ki és induljon el feléjük, gyere fiú, gyere. Szállj ki és gyere, de ne nézz vissza. Fiú nem érti mi ez, de nyilván engedelmeskedik a rendőröknek. A csattogást a kocsi tetején még mindig hallja, meg akarja nézni, mi az. A rendőrök ordítanak felé, ne nézz vissza, kisfiú gyere gyere, de ne nézz vissza!!!!! A kisrác nem bírja tovább, visszanéz. A kocsi tetején egy őrült volt, aki az intézetből szabadult ki és egy fej volt a kezében, azzal üti a kocsi tetejét. Az apja feje.

Hát ennyi, ha valakinek ismerős, írja meg. köszi!
xd

(#44856) aizen92 válasza Tibiajax (#44855) üzenetére


aizen92
addikt

Szerintem keress fel egy pszichológust! Ezt tuti álmodtad!

:DDD ;]

Csak aztán nehogy te legyél az az arc a kocsi tetején egy fejjel, fél év múlva ;D

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#44857) Kidus válasza Tibiajax (#44855) üzenetére


Kidus
őstag

Cool story bro :DDD

Assuming Control

(#44858) Tibiajax válasza Kidus (#44857) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

egy kedves kis történet... de akkor nagy valószínűséggel csak álmodhattam

(#44859) Kidus válasza Tibiajax (#44858) üzenetére


Kidus
őstag

Sok boszisat neztel biztos :)
Amugy siman megcsinalnam, nem kellene hozza nagy befektetes. Mufejet is lehet most mar kapni minden sarkon :K
Elobb kapna oszkart mint Leo.

Assuming Control

(#44860) ígyvanferi válasza Tibiajax (#44855) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Milyen kis aranyos, hangulatos, megnyugtató történetet sikerült álmodnod. Ki kéne bontsd egy filmnyi hosszúságúra, egész használható valami is kisülhetne belőle.

(#44861) Tibiajax válasza ígyvanferi (#44860) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

tranyó4-nél biztos jobb kritikákat kapnék, az tutifix
ne félj, ebbe nem lennének amerikai zászlók meg csókok a naplementében
xdd

[ Szerkesztve ]

(#44862) horush válasza Tibiajax (#44861) üzenetére


horush
addikt

Csak atomrobbanás mindig, amikor a fej az autó tetejéhez ér. :DDD

(#44863) darál0w válasza Tibiajax (#44855) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

öcsém....:D

irány filmezni!

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#44864) bagyulajuve válasza Kidus (#44835) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Erre gondoltam

Resistencia eterna

(#44865) mayday00 válasza aizen92 (#36704) üzenetére


mayday00
őstag

Műkincsvadászok 3. nekifutásra sem sikerült végignéznem. Még van hátra 40 perc, de azt már nem nézem meg. Borzasztóan rossz film, senkinek sem ajánlom :(

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#44866) Vikthor válasza mayday00 (#44865) üzenetére


Vikthor
nagyúr

osztom véleményed, legalább egy jobb csatát belerakhattak volna és -30p. Viszont a legvégén az eredeti fényképek érdekesek, amikor a stáblista meg fel.... :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#44867) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Aeonflux: Nos, az első visszajelzések szerint A majmok bolygója: Lázadás lehet a nyár legjobb filmje: mély, érzelmes, intelligens, látványos, ám nem túl vidám darab, A majmok bolygója-filmek Birodalom visszavágja, az.

Nofene.... :U

All→M8

(#44868) mayday00


mayday00
őstag

Esti filmem megvan. Raid 2 Gondolom nem fogok csalódni a első rész után?! A első rész nagyon ott volt :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#44869) fateless


fateless
veterán

Ha már "melyik film" kérdések zajlanak:
Napok óta keresem az emlékeim között azt a filmet, amiben fiatal srácok valami képességgel rendelkeznek és azzal "csihipuhiznak" egymással. Nem is ez ragadt meg belőle, hanem az a pillanat, amikor valakivel beszél telefonon egy srác a kocsiban, és hirtelen mutatják, ahogy az anyósülésen ez lény (boszi, szellem, akármi) ül és a frászt hozza rá és a nézőkre egyaránt.
Valaki?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#44870) Ace owner válasza fateless (#44869) üzenetére


Ace owner
addikt

Ez ismerős, nem Mustangja volt a gyereknek? Az autók valahogy mindig megmaradnak..

Galaxy Fold 4

(#44871) fateless válasza Ace owner (#44870) üzenetére


fateless
veterán

Úgy emlékszem, nem lassan ment. Akár Mustang is lehetett, (de akkor inkább a 4. generáció)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#44872) Ace owner válasza fateless (#44871) üzenetére


Ace owner
addikt

Szerintem nem erre gondolok.. Abban ilyen szuper erős kölkök harcoltak, meg a végén egy komplett ház felgyulladt, tipikus csajt megmenteni az utolsó pillanatban.. Meg ebben 5. mustang volt talán.

Galaxy Fold 4

(#44873) Pali1119 válasza fateless (#44869) üzenetére


Pali1119
tag

"fiatal srácok valami képességgel rendelkeznek és azzal "csihipuhiznak" egymással"

Ez Az erő krónikája / Chronicle lesz.

(#44874) orichalcos

Hát végül is jah, lehet az X-men is. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#44874) oriic válasza Pali1119 (#44873) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lehet X-men is. :DDD

Live-Die-Respawn

(#44875) Bad Pritt válasza Pali1119 (#44873) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én is arra gondoltam, de nem rémlik ilyen ijesztgetős boszis rész. :F

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#44876) genndy válasza Pali1119 (#44873) üzenetére


genndy
addikt

Szerintem én is ezt írtam volna be, a történet nagyon ismerős volt, de a cím nem jutott eszembe.
Nem baj, akkor már megnézem én is :R

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#44877) Pitterix


Pitterix
őstag

Transformers: A kihalás kora

Végre nekem is megvolt az egyik várva várt film és......

Lehet kövezni, de nekem tetszett (gondolom, sokan nem lepődnek meg ezen.... :B ).
Az első rész után, ami mint köztudott, számomra még mindig a legjobb, ez következik.

Úgy vagyok vele, ahogy Tibi is mondta, várok valamit, az első óta, nem tudom, mit, de nem jön meg, talán az ötödikre.....

Tetszettek benn a robotok, a harcok, a poénok, de ami rohadtul zavar, pláne egy 2013-14-ben gyártott filmnél, ha van egy jó kis autósüldözés, kérem szépen akkor csináljuk már meg úgy, hogy ha nem megy előttünk senki, akkor ne porozzon az a rohadt út! Ez azért eléggé kiábrándító tud lenni számomra.

Optimus, megint hozta a kötelezőt.
A főszereplő csaj a bamba pofát, de én bírtam őt is, igaz nem egy Megan. :N
Annak örültem, hogy:

SPOILERES lehet!!!
az a süttürüttü srác, meghalta magát elég korán.

Az elején vártam a szokásos Transformers átalakuló hangot, de nem jött, ahogy az első rész marha jó zenéje sem. Azért voltak tök jó zenék.

9\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#44878) oriic válasza Pitterix (#44877) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja ezt furcsálltam is. Sehol a szokásos hangeffektek, kb a végén volt egy kicsit az első rész zenéjéből, de ott is csak pár másodpercet. :Y

Live-Die-Respawn

(#44879) bok92 válasza Pitterix (#44877) üzenetére


bok92
addikt

Szívesen. :B

(#44880) Pitterix válasza bok92 (#44879) üzenetére


Pitterix
őstag

Köszi! :P

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#44881) fateless válasza Ace owner (#44872) üzenetére


fateless
veterán

Ez rémlik, mármint hogy egy film végén egy nagy csűr (fából készült) felrobban/felgyullad, de nem emlékszem, hogy ebben van-e. Mintha tűzlabdákkal dobálóznának (csak emlékképek)

Pali1119
Nem Az erő krónikája, régebbi film.

MOD
Mielőtt mondjátok, nem is a Push és nem a Negyedik

Talán a Covenant?

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#44882) gyuromoj válasza fateless (#44881) üzenetére


gyuromoj
veterán

Pajtás jelenet a Covenant-ban van. :K

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#44883) Ace owner válasza fateless (#44881) üzenetére


Ace owner
addikt

Akkor megis az. Es a mustang osszetorik de az erejetol a palinak ujra osszeall aztan. Ez a jelenet van meg es a csuros. De a cimet nem tudom..

Galaxy Fold 4

(#44884) fateless válasza fateless (#44881) üzenetére


fateless
veterán

Igen, most már biztos. (Azt tudom, hogy a pajtás jelenet abban van, csak abban nem voltam biztos, hogy az autós jelenet, amit kerestem, ugyancsak abban van-e.)

SPOILER
Video A 3. percnél van.
Amikor néztem, nagyon váratlan volt, mivel alapvetően nem ilyen volt a film. Emlékszem, pont rágcsa után nyúltam, és mikor felnéztem, abban a pillanatban jött a jelenet, még ugrottam is egyet. Persze így kiragadva nem annyira ütős, mint folyamatában nézve.
SPOILER

De nem húzom tovább az időt, mindjárt jön a kövi meccs.

MOD
Igen, 5-ös Mustang van benne. Azt hittem, régebbi film, ezért gondoltam a 4-es Mustangra, mivel azt 2004-ig gyártották, de 2006-os a film.
Nem nagy szám egyébként, de egy estére jó volt (A TF-nél sokkal jobban tetszett ;] )

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#44885) etejedu


etejedu
őstag

Tudtok most ajánlani filmet? Semmi vámpír meg zombis horror meg ilyesmi nem érdekel.

(#44886) fateless válasza etejedu (#44885) üzenetére


fateless
veterán

Pay it forward / A perfect world
Mivel nem mondtad, milyen tartalmú kell, csak azt, hogy milyen nem, ez egy olyan film, amit egyszer mindenképp érdemes megnézni.
Nekem ilyen 10/10-es film

MOD
egyik sem egy könnyed esti limonádé... :U

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#44887) etejedu válasza fateless (#44886) üzenetére


etejedu
őstag

Ok most bármi jöhet és meglátjuk. Köszi.

(#44888) genndy


genndy
addikt

Hm, Benedict Cumberbatch fölkerült a kedvenc színészes listámra. Nem hallottam róla, először csak akkor, amikor kiderült hogy ő lesz Smaug hangja a Hobbitban. Azt láttam, és tetszett benne, aztán utánanéztem és kiderült hogy az új Star Trekben is ő van. Erre a hírre meg is néztem a filmet újra - és tényleg jó a csóka. Jól játszik, és igaz hogy az arca olyan kígyó-hüllő szerű (bocs de tényleg ez jut róla eszembe :D ), de jellegzetes és sármos. Meg a hangja bazi jó és jól használja.
Az új ST sem lett rossz, az első nekem kicsit kusza volt, úgyhogy emiatt nem élveztem úgy, de ezt a másodikat jól összerakták. Oké, néha klisés, néha sablonos, néha naiv, de összességében egy jó scifi. A sorozat ugyan annak idején kimaradt, de nem is bánom.
Szóval BC-t majd figyelem (igen, tudom hogy a Sherlockban is ő van, de sorozatot nagyon keveset nézek).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#44889) devil-k válasza fateless (#44886) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kár, hogy az első filmet nem adták ki BD-n. :O

A második film pedig nagyon jó! :K

- mozi bolondéria -

(#44890) #54715584 válasza genndy (#44888) üzenetére


#54715584
törölt tag

Bár sorozat, de ő Sherlock Holmes is :) Martin Freemannel karöltve :K

A sorozat is nagyon jó, érdemes megnézni :K

[ Szerkesztve ]

(#44891) fateless válasza devil-k (#44889) üzenetére


fateless
veterán

Nagyon sajnálom, hogy nem az ilyen filmek lesznek kasszasikerek.
Talán ha Bay bácsi felrobbantotta volna a Casper-jelmezt a filmben, többen megnézik :DDD

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#44892) devil-k válasza fateless (#44891) üzenetére


devil-k
nagyúr

Lehet. :DDD

- mozi bolondéria -

(#44893) genndy válasza #54715584 (#44890) üzenetére


genndy
addikt

Freeman? Íjj, bajban leszek, lehet hogy mégis el kell kezdenem nézni... Hobbit óta őt is kedvelem.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#44894) Imifej


Imifej
senior tag

A 70-es években láttam egy katasztrófa filmet, amiben egy repülő lezuhant az őserdő felett. Valaki túlélte, és az ő menekülését láthatjuk benne. Bízom benne, hogy valaki esetleg emlékszik a címére.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#44895) #54715584 válasza genndy (#44893) üzenetére


#54715584
törölt tag

Akkor itt az ideje :K Sokan már régóta kedveljük őket. Ráadásul a sorozat sem sorozat formátumban van, mert másfél órás egy rész. :)

(#44896) devil-k válasza Imifej (#44894) üzenetére


devil-k
nagyúr

A Macskafogó jutott eszembe, de az kicsit más, de abba is van ilyen jelenet. :DDD Az év pedig '86.

- mozi bolondéria -

(#44897) fateless válasza Imifej (#44894) üzenetére


fateless
veterán

Katona volt? Bat 21?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#44898) etejedu válasza fateless (#44886) üzenetére


etejedu
őstag

Nagyon tetszett a film, köszönöm, bár a végét sajnáltam, hogy így csinálták meg. Pont ettől lett tipikus amerikai giccs. Mondjuk az is igaz, hogy valahogy meg kellett jeleníteni az eredményét.

(#44899) fateless válasza etejedu (#44898) üzenetére


fateless
veterán

Ha úgy. vesszük, nem a tipikus happy end...
Melyiket nézted?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#44900) pzstm válasza Pitterix (#44877) üzenetére


pzstm
titán

No végre valaki!!!!

Legalább már ketten vagyunk a topikban. Első rész után nálam is ez következik, sokkal kellemesebben szorakoztam mint amennyi negatív kritikát kapott....

Őszintén az X-Men legfrissebb részét egyáltalán nem érzem jobbnak, sőt, lehet egy ponttal kevesebbet adnék rá, igaz teljesen más világ.

Csaj bem tetszett mivel szőke, Továbbra is Megan az etalon, főleg az első rész naplementés kocsijavítós nézésével;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.