Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127701) Ispy válasza Mik76 (#127697) üzenetére


Ispy
veterán

Jaj már, még mindig a sértődött bácsi a téma. ;] Mostmá monjatokle!

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#127702) Mik76 válasza Viszlát (#127699) üzenetére


Mik76
senior tag

Mondjuk mindig ezzel a kiragadott idezettel van tele minden, de...
Mifele kornyezetben hangzott ez el? Csak ugy magatol dobta ezt be mikozben a sajat filmjerol kerdeztek? Vagy akar csak erintolegesen is megkerdeztek mi a velemenye a Marvel filmekrol? Mert ha igen, akkor en nem latok benne semmi problemat hogy elmondta a velemenyet. Ha nem kerdeztek meg hanem csak ugy bedobta akkor az mar egy fokkal neccesebb.

Az oscar valoban verzik par sebbol, de azert az esetek jo kilencven szazalekaban a legjobb film listabol meg a hosszu lista is eleg megbizhato.

Mindettol eltekintve szerintem van igazsaga az oregnek, megha nem is a megfelelo formaban hangzott el. Nagy Fero mennyivel burkoltabb volt mikor a Neoton Familiarol kerdeztek, es mint szakmabeli kijelentette hogy "ami szar az szar azt kesz..." :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#127703) Tibiajax válasza Ispy (#127701) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ezaz.. monjatok mostmárle!
leszállni a Scorsese-ékről..


:D

(#127704) #48613632 válasza gyuromoj (#127673) üzenetére


#48613632
törölt tag

Az öltöny és a bézbólsapka elmaradhatatlan :)

(#127705) Mik76 válasza Mik76 (#127702) üzenetére


Mik76
senior tag

Meg annyit tennek hozza hogy lehet eleg lett volna annyit mondania az oregnek: Attol meg hogy eladnak szazmillio peldanyt a legujabb Avengers kepregenybol, nem lesz belole A Nyomorultak.

Igy talan konnyebb megerteni mire gondolt. Persze kizarolag szerintem... ;]

Reszemrol befejezve.

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#127706) #48613632


#48613632
törölt tag

Scorsese-témához.
Engem drótkötéllel sem lehetne berángatni egy 3 és fél órás filmre moziba, az is tuti. Nem tudom, hogy összességében hányan vannak ezzel így, de azt gondolom, hogy van egy maximum, amit egy seggel, kényelmesen még be lehet vállalni.
Az Endgamet láttam, már az is sok volt a maga 3 órájával, és tuti mégegyszer nem ülök be 2-2.5 óránál hosszabb filmre.
Side effectnek meg ott van a tény, hogy minél hosszabb egy mozi, annál kevesebbet fogják vetíteni adott napon.
Mivel a jegy ára nem hiszem, hogy ez miatt dupla lenne, így sanszos, hogy a bevételekben is alul fogja múlni a várt összeget.

(#127707) erahurka válasza #48613632 (#127706) üzenetére


erahurka
félisten

Nincs várt összeg, csak az Oscar miatt küldik moziba.

(#127708) #48613632 válasza erahurka (#127707) üzenetére


#48613632
törölt tag

Akkor másképp megfogalmazva, ha a film 2 órás lett volna, akkor kis ráhagyással pont dupla annyi vetítés lett volna esténként, mint amennyi így lesz.
Ha ehhez még hozzáveszem, hogy a hossz miatt még teltházas sem lesz... De ugye pénz nem számít, majd megélünk elvekből, meg ideológiákból.
(szerintem)

(#127709) erahurka válasza #48613632 (#127708) üzenetére


erahurka
félisten

A Netflix nem a mozikból él hanem a streamingből. Egyébként nem tudom elképzelni hogy egy közel 4 órás film fenn tudja tartani a néző figyelmét.

(#127710) Viszlát válasza erahurka (#127709) üzenetére


Viszlát
addikt

Eredetileg trilógiát tervezett, de nem tudták úgy ütemezni, hogy biztosan életben legyenek még a folytatásokra.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#127711) #48613632 válasza erahurka (#127709) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem akartam a véleményemet a Netflixel párhuzamba állítani. Scorsesevel akartam, mégpedig úgy, hogy megkritizáltam a koncepciót, amit a The Irishman kapcsán felállított.

Viszlát
Mármint, ugyanez a történet eredetileg trilógia lett volna? Szóval szegről-végről még rövid is lett? Mert akkor eleve sorozatban kellett volna gondolkodni, ami viszont megintcsak "nemmozi"

[ Szerkesztve ]

(#127712) Viszlát válasza #48613632 (#127711) üzenetére


Viszlát
addikt

Bocsánat, lemaradt a ;] .

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#127713) Ispy válasza Viszlát (#127710) üzenetére


Ispy
veterán

:DDD

Részemről tied a nap trollja cím. ;] Mondjuk elég szar oddsokkal indultál a versenyen, de innen volt szép nyerni. :D

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#127714) #48613632 válasza Viszlát (#127712) üzenetére


#48613632
törölt tag

(#127715) brownus


brownus
veterán

Ittenem, pl a lotr trilógia is 3h, a király visszatér közel 3,5h :)
A bővített, dc kiadások meg 4h.
[link]
[link]

(#127716) Mik76 válasza brownus (#127715) üzenetére


Mik76
senior tag

Ben Hur 212 perc. :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#127717) gbors válasza Mik76 (#127716) üzenetére


gbors
nagyúr

Nyilván a Sátántangót nem sportszerű behozni, de említhetem a Birodalom első Mo-i vetítését, ahol a két évadot (2x4.5 óra) két este alatt tolták le. Asszem volt benne rövid szünet is :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#127718) vond válasza erahurka (#127709) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha olyanok, akkor 4 óránál sokkal hosszabb sorozatok is végig fent tudják tartani a figyelmem. És ha van időm, akkor én simán végig is ülök egy seggen egy évadot, mondjuk 8-10 egyórás részt. Aztán két évad között WC, felfrissülés, kaja, pia, stb., és mehet tovább. ;]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#127719) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Kárhozottak királynője

Jó volt újranézni, a Coppola-féle Drakula és a Penge mellett a harmadik legjobb vámpíros film.

És milyen piszok jó zenék vannak benne! Nagy ötlet volt Jon Davies hangján énekeltetni Stuart Townsendet.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#127720) Viszlát válasza Ispy (#127713) üzenetére


Viszlát
addikt

Ööö, köszi?! Ennek a napnak is el kellett jönni egyszer... :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#127721) mephi666 válasza Rigormortiis (#127719) üzenetére


mephi666
nagyúr

az a film egy igen jó videóklipp :) anno szerintem kb hetente megnéztük... iszogattunk, nem volt jobb ötletünk filmre, akkor megnéztük újra :DDD ...és kivételesen az a film, aminek szerintem jól el lett találva a szinkronja: alföldi hangja nagyon illett lestathoz :K

ui: ja, ha vámpíros film, akkor azért az interjú is ott van a toplista élén... meg természetesen a twilight :D (...csak vicceltem)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#127722) Rigormortiis válasza mephi666 (#127721) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Itt már le sem merem írni, ha egy szinkron jó, de valoban: Alföldi Robi szinkronhangja tökéletes ehhez a karakterhez!

Csak azt sajnáltam hogy a filmzene cd-n nem Jon Daviessel vannak felvéve a számok jogi hercehurca miatt, hanem más, egyébként remek énekesekkel.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#127723) #48613632 válasza brownus (#127715) üzenetére


#48613632
törölt tag

Dekádonként jön egy-egy olyan film, ami túllépi a 3 órát és még teltházat is csinál. Gondolod, hogy az évtizedben a The Irishman lesz a befutó?

(#127724) Alexios válasza #48613632 (#127723) üzenetére


Alexios
veterán

De nem tudom miért erősködsz a teltházzal, nem moziba készült, azért adják moziban mert feltétele az Oscar jelölésnek. Ha a mozi lenne a cél, akkor nem menne netflixre pár nap csúszással

(#127725) #48613632 válasza Alexios (#127724) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ez nem követelmény, csak beszélünk róla. Egyébként meg, vetítik mozikban, a teltház meg úgy is a vetítés első hetében van, jó eséllyel. Szóval mindegy is. Jórészt az a réteg van megcélozva, akik vállalják a moziélményt. 2.5 óráig elgondolkodnék rajta, de nem vállalom a rizikót 3.5 órára.

(#127726) OPiiPO válasza mephi666 (#127671) üzenetére


OPiiPO
addikt

Teljesen rendben van amit Scorsese mond - ez az ő véleménye. Neked meg más, ezzel sincs semmi gond.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#127727) OPiiPO válasza Mik76 (#127697) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1 :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#127728) atike válasza Mik76 (#127697) üzenetére


atike
nagyúr

Semmilyen formában nem volt arról szó, hogy egyik jobb-e vagy nem. :U Vagy épp arról, hogy melyik jó film.

Az egész még mindig arról szól, hogy Scorsese szerint a Marvel filmek nem filmek. De lapozok inkább a témáról... :D

(#127729) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

A nejem megnézette volna az osztállyal énekórán az [Ördög hegedűse] c. opuszt, hamár úgyis Paganinit veszik, meg a preromantikát, stb. De basszus tegnap nem sikerült belőle nemhogy háromnegyed órát, hanem 5 percet sem kiszedni, ami nézhető. Rég láttam ennyire rossz filmet. David Garrett szemtelenül hegedül, biztos gerjednek rá bizonyos típusú nők, de a színészetet hagyja másra. A rendező is a munkát olyanokra, akik láttak már kosztümös filmet közelről. Borzasztó :D

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#127730) brownus válasza #48613632 (#127723) üzenetére


brownus
veterán

én tuti (99%) moziban nézem meg.
ebből van még 13 db. eladó: 200huf per db, [link] :D

amúgy jó lenne a puskinban, ott közel van a wc, megjárnám 2 perc alatt, annyi idő alatt talán nem maradok le semmiről. de ha megtervezem a napomat/délutánomat, akkor simán kibírok ennyit pisálás nélkül. nem lesz előtte zabálás meg piálás.
max egy kis [link] ésvagy [link] vagyés [link] :DDD :U :N

fiatalok! nem szabad: [link]

(#127731) eeXaa válasza RetepNyaraB (#127729) üzenetére


eeXaa
addikt

Paganini Beethoven, Chopin kortársa volt.

(#127732) RetepNyaraB válasza eeXaa (#127731) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez megvan természetesen, a preromantikát helytelenül használtam; legyen korai romantika. Így oké?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#127733) sixpak válasza eeXaa (#127731) üzenetére


sixpak
nagyúr

Joe Pen. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#127734) brownus válasza sixpak (#127733) üzenetére


brownus
veterán

erről beugrott a pineapple pen
sry :d

(#127735) #48613632 válasza brownus (#127730) üzenetére


#48613632
törölt tag

Pisi-kaksi nem érdekes, azt megoldom, ha úgy alakul. Trombita viszont semmiképp nem tart ki. :DDD Úgyhogy Scorsese bekaphattya. Ebből nem lesz mozi. ;]

(#127736) mephi666


mephi666
nagyúr

na, amikor láttam az új shaft trailerét akkor azt gondoltam, hogy miért kell ehhez a témához 20 év után hozzányúlni??? most megnéztem és megérte :K nem egy nagy eresztés a sztori, viszont a poénok jók, samuel l jackson meg látszólag szereti ezt a karaktert... ilyen péntek esti laza filmnek sör és pizza mellé tökéletes

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#127737) Mik76 válasza atike (#127728) üzenetére


Mik76
senior tag

Ez mar a szavakba valo kapaszkodas.
Ha valaki azt mondja hogy "a suzuki nem auto", akkor valoban azt gondolod hogy az illeto nem ismer fel egy autot?
A maga modjan egeszen diplomatikus volt, mondhatta volna azt is hogy egy szar, gondolom kb ez a velemenye. Megis ha ezt mondana, gondolom senki nem gondolna komolyan hogy az oreg nem tudja mi a kulonbseg a szar es egy film kozott... ;)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#127738) atike válasza Mik76 (#127737) üzenetére


atike
nagyúr

Kiszálltam a vitából. :R

(#127739) emiki6 válasza Mik76 (#127737) üzenetére


emiki6
veterán

Csak szerintem vitatkoztok a semmin?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#127740) eeXaa válasza emiki6 (#127739) üzenetére


eeXaa
addikt

igen. mivel addig "valami" volt amíg Mik rá nem világított egy sokkal értelmesebb álláspontal arra hogy mi is a helyzet, az SJW bandvagonra ugrás helyett.

[ Szerkesztve ]

(#127741) #48613632 válasza eeXaa (#127740) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ugyanabban a mezőnyben indítani a két filmet, vagy két külön tipusú filmet, az szimplán nem fair. De amennyiben ez így megtörténik, és az eredmény kiértékelése is a klasszikus stílusjegyek alapján történik, akkor Scorsesenek valahol igaza van.
De ez pont olyan marhaság, mint klasszikus szépirodalmat, a képregénnyel összevetni. Aztán rámondani, hogy ennek nincs helye az asztalomon.
Na ezt csak azért írtam le, hogy rámutassak, addig ez a vita nem fog lezárulni, amíg a felek el nem fogadják egymás felé, hogy nem ugyanaz a sportág a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#127742) Mik76 válasza #48613632 (#127741) üzenetére


Mik76
senior tag

Mindkettonek van helye az asztalon. En szakmambol adodoan is nagyon vizualis tipus vagyok es imadom a szepen megrajzolt kepregenyeket.
Mindemellett viszont ugy erzem kepes vagyok szetvalasztani a kulcsinyt a belbecstol.
Az egyiknek az elobbi az erossege, a masiknak az utobbi, foleg mivel egy deka rajz nem keszult hozza a szerzotol. :)

A csokolade is etel, es van helye az asztalon. Sot, valamilyen szinten meg taperteke is van a jelentos elvezeti erteke mellett, de azert nem az egeszseges szervezet fo taplaleka. Ugyanez a Marvel. Konnyu szorakozas cukormazban. Egyszeruen a helyen kell kezelni a dolgokat.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#127743) eeXaa válasza #48613632 (#127741) üzenetére


eeXaa
addikt

"De ez pont olyan marhaság, mint klasszikus szépirodalmat, a képregénnyel összevetni. Aztán rámondani, hogy ennek nincs helye az asztalomon."
...nem értem mi a bajod azzal ha valaki tudja hogy mi a jó neki, nem igénytelen, és nem akar szart rakni az asztalára (a ti érvelésetekkel) csak mert elférne az is...
...mert ugye ha olyan sokan szeretik az ugye nem is lehet rossz. :)

"ez a vita nem fog lezárulni, amíg a felek el nem fogadják egymás felé, hogy nem ugyanaz a sportág a kettő."
...ebben igazad van, a többség mindig abban a hitben fog élni egy a képregény ponyva egy szinten van a klasszikus szépirodalommal. :D

[ Szerkesztve ]

(#127744) Ispy válasza Mik76 (#127742) üzenetére


Ispy
veterán

Így van, te is kimondtad, a csoki étel, lehet szeretni, lehet utálni. Ha azt mondja, nem szereti a marvel filmeket, már rég elfelejtettük volna az egészet, de ő mindenáron bizonygatni akarja, hogy ezeknek semmi közük a filmekhez, na ez már egy másik dolog.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#127745) #16514048 válasza Ispy (#127744) üzenetére


#16514048
törölt tag

"de ő mindenáron bizonygatni akarja, hogy ezeknek semmi közük a filmekhez"

vs

"Az ilyen Marvel-féle filmektől a mozik is vidámparkokká válnak; ez nem ugyanaz az élmény."

Ez is olyan már, hogy egyesek direkt akarják félreérteni...

(#127746) emiki6


emiki6
veterán

Kérek mindenkit, térjünk vissza a szinkron vs felirat kérdéskörhöz, köszönöm! :R

;]

Azért mondom, hogy a semmin megy a vita, mert elbeszéltek egymás mellett. Nem konstruktív a vita. Nincs konklúzió. Senki nem enged az álláspontjából. Szerintem: középút. Jogosan mondott ilyet meg nem is. Bele tudok kötni, de meg is értem miért mondta. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#127747) btf


btf
aktív tag

Sziasztok

Megnéztem tegnap az új Joker filmet feliratosan. (Westend CC + Hunsub)

Nagyon tetszett a film, és volt benne valami plusz ami miatt még inkább beszippantott a világába: Az Arthur füzeteiben levő írások le voltak fordítva.--> tehát amikor a füzetét mutatták Magyarul voltak ott a jegyzetei a képen, mintha azon a nyelven jegyzetelt volna.

Ez majd a nálunk kiadott Blu-ray-en is így lesz, vagy ez egy mozikópia exklúzív dolog?

+ Info: a film átlépte a 600 milliót. :Y

#értékelés

[ Módosította: vond ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#127748) eeXaa válasza emiki6 (#127746) üzenetére


eeXaa
addikt

...van intelligens konklúzió, csak ignoráns hozzáállással nem belátható.
De már az is elég lenne ha a Scorsesét diszkreditálók, hasonlóan vélekednének mint te.

(#127749) Ispy válasza #16514048 (#127745) üzenetére


Ispy
veterán

A mozik mindig is vidámparkok voltak elsősorban. Vita lezárva. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#127750) #48613632 válasza emiki6 (#127746) üzenetére


#48613632
törölt tag

Scorsesenek is, és Feigenek is igazuk van, a saját univerzumokban. Ezek párhuzamos univerzumok, de nem átjárhatóak egymás felé.

Mik76
Igaz, ezekkel egyetértek, de szerintem a külcsin és a belbecs között is vannak finom árnyalatok, nem ennyire fekete-fehér a helyzet. Ha például a belbecset nézem, azért a Marvel univerzum rendesen fel lett építve, de ezt már korábban kitárgyaltuk.
Másfelől, DeNiro, Pacino, Peschi, Scorsese? Hmmm, ezt a koncepciót sosem láttam korábban még. ;]
Ettől függetlenül, mondjuk ez szerintem inkább garancia a sikerre, mielőtt bármi egyéb téves következtetést vonnánk le belőle :)

eeXaa
Én meg azt nem értem, neked mi a bajod a képregényekkel? Ugyanabban a könyvesboltban meg lehet megkapni, mint a Rómaó és Júliát, csak a terem másik végében.
Egyébként meg, szerintem semmivel kevesebb inttellektuális tartalom nem jelenik meg, mint korábban, csak a látványfilmek száma nő. Illetve akár lehet olyan hónap is, amikor 3x 4x elmegyünk moziba, de szigorúan bambulni, meg nachost enni. Intellektuális tartalom, privát véleményem szerint meg nem moziba való. Illetve otthon jobb az olyat emészteni.
De ez is csak egy vélemény.

(Szigoruan szinkronnal) ;]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.