Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

A Coffee Lake processzorokról részletesen az összefoglalóban lehet olvasni

[ Módosította: proci985 ]

© asszongya'hogy

(#2) lemusz


lemusz
addikt

Itt megállítva a videót ti mivel magyaráznátok azt a majdnem 100 fps különbséget csgoban i7 8700K és i5 8400 között? Csgózok és hát megakadt rajta a szemem, mert a játék legjobb tudomásom szerint 4 szálat tud csak kihasználni, szóval az a +6 logikai szál nem kellene, hogy jelentsen itt bármit is. Az az 500Mhz pedig ami a 6 core turbo boost órajeleik között van nem hiszem, hogy jelenthet ennyit. A többi játék egyikében sem volt hasonló különbség köztük.

[ Szerkesztve ]

(#3) #Morcosmedve válasza lemusz (#2) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Itt az i5-8400 base clock-jával van a "baj". Amikor összes szálat terhelve lemegy a turbó 3000MHz alá/köré, akkor már nagyon elfogy a proci, míg az i7k 4000 környékén még elég erős, plusz van 6 szál mellé.

Még fejtegetem a pontos boost lépcsőket ennél a szériánál, mikor mennyit vesz le.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#4) Ribi válasza lemusz (#2) üzenetére


Ribi
nagyúr

Valamit elnéztél, mert tubo boost 4 vs 4.7G, de a base 2.8 vs 3.7G.
Nem tudni, hogy adott terhetlség alatt milyen frekiken mentek a magok.
Lehet mivel a 8400 mind4 magja terhelve volt még a boost frekije sokkal alacsonyabb volt, mint az i7nél hogy csak 4 volt terhelve a 6-ból.(ha tényleg csak pont 4-et használt)
Szóval bővel lehet, hogy simán kijön az egész freki alapján.

Ja közben nézem hülye vagyok, mind2 6 magos :D
De ha mondjuk alap frekire lemenne mind2 esetben akkor 30% difi van, fpsben meg 22%
Szóval valahol közép úton frekiből is megvan az a 22% különbség.

[ Szerkesztve ]

(#5) lemusz válasza #Morcosmedve (#3) üzenetére


lemusz
addikt

Szóval azt mondod, hogy ha a 8400 forcolva lenne biosban 3,8Ghz-re (hogy ne ugráljon az órajel), akkor jóval közelebb lenne az i7 eredményéhez?

(#6) kicsipapucs válasza Ribi (#4) üzenetére


kicsipapucs
őstag

"összes szálat terhelve" :) Az all core turbo lejjebb van az 1 core-nál jelentősen.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#7) #Morcosmedve válasza lemusz (#5) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ha valahogyan fixálható az összes magra a 3,8-as órajel (BIOS-al), akkor egy alap 8600k-hoz lehet közel.

© asszongya'hogy

(#8) lemusz válasza Ribi (#4) üzenetére


lemusz
addikt

Pedig 500 az. 3,8GHz vs 4,3Ghz

(#7) #Morcosmedve: Az nem volt itt benne a videójukban. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Ribi válasza lemusz (#8) üzenetére


Ribi
nagyúr

De akkor miért 2.8G-t írnak base frekinek? :F
Hát akkor nemtom. :N

(#10) #Morcosmedve válasza lemusz (#8) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Valamiért 2,8 a base clock. Nem tudom hogy viselkedik, erről nem találtam infót. Lehet ér majd meglepetés. A 7700-nál is 4000MHz-et tudod max turbón, fixálva, minden szálra, terhelés alatt Z-s lapban.

Z370-ben elképzelhető, hogy kiakad 3,8-on minimum, de én nem hinném, hogy véletlenül lett 2,8-4-ig skálázva.

© asszongya'hogy

(#11) lemusz válasza Ribi (#9) üzenetére


lemusz
addikt

Mert annyi a base frekije. De minek nézed a base frekit ilyen esetben? Azért annyira nem egyszerű játék az a csgo, hogy ne kapcsoljon fel a proci magasabb fokozatba. :D De kétségtelen, hogy beleüthette az orrát a dologba, még ha nem is folyamatosan, hanem csak 1-1 másodpercre.

(#12) mgabi válasza lemusz (#8) üzenetére


mgabi
senior tag

Sima i7-8700 egész jól overclockolódik, gyakorlatilag 8700K szintjét hozza. Ha nem akarja az ember tuningolni, akkor olcsóbb lapban is egész jó teljesítményt nyújt majd. Kár, hogy a non-Z jóárasított lapok csak jövőre jönnek.

(#13) #12681728


#12681728
törölt tag

Ezek az evga lapok bitang jol neznek ki. Vajon minosegben is igy fognak szerepelni? A b360-as lapok mar a coffe lake utani gent is tamogatni fogjak, vagy a z390-el azokbol is jonnek ujak?

(#14) rkakoma


rkakoma
csendes tag

Van valakinek infója hogy mikor lehet Magyarorszagon beszerezni 8700K-t ? Kulfoldon nagyon nyigik mindenki hogy nincs elég, gondolom itt se lesz maskepp. De itthon még a sehol nem láttam listázva sem :(

Friendly Neighborhood IT Guy

(#15) noby válasza rkakoma (#14) üzenetére


noby
aktív tag

csak az a vicc hogy deszka már van ki is néztem :) de minek ha nincs proci

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#16) lemusz válasza mgabi (#12) üzenetére


lemusz
addikt

8400 a kiszemelt, i7-et vegyen az akinek két anyja van. Egyébként itt is, meg más topikban is már többedjére hallom ezt a jóárusított B-s lapok dolgot, meg hogy drága a Z370 stb, már kezdtem megijedni hogy időközben lemaradtam valamiről, de szerencsére csak ti riogattok itt feleslegesen, vagy a magukat becsapva érző skylake-esek, nem tudom. Felmentem ugyanis az egyik legismertebb magyar pc webáruházba és látom hogy már most is vannak kerek 40-ért Z370-es lapok. Ha első napos felárakkal, szar kínálattal meg miegyébbel is van már most ennyiért, akkor később simán lehet majd 30-ért is. Ami pedig pont annyi, mint a Z270-esek, amik már kint vannak egy jó ideje. Persze nem azt mondom, a 8400-asom alá én is örülnék, ha lehetne találni 30 alatt lapot, de azért ahogy itt némelyek fogalmaznak könnyen az az érzése támad az embernek, mintha 50 alatt nem is lehetne lapot találni.

[ Szerkesztve ]

(#17) keIdor


keIdor
titán

Helyes döntés, év végén jövök egy i7-8700K-val majd, meglátjuk a magyar árakat.
Addig is figyelgetem milyen OC lesz majd másoknál, úgyhogy postoljátok az eredményeket! :R

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#18) DeckardCain válasza mgabi (#12) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Nalam ez lesz. 35-40e lesz a "fullos" b360as lap. Remelem az alap 8700 majd lesz egy 90-95e kornyeken. Aztan 3 evig megvagyok vele.

(#19) mgabi válasza lemusz (#16) üzenetére


mgabi
senior tag

Azert egy asrock pro4 szintű lapról lebeszélnélek ;) nekem volt. Nem volt egy nagy öröm. Memória és a cpu is elhasalt egy minimalis tuningtól is. Par ezer forinttal drágabb lapok érezhetően jobbak.

(#20) mgabi válasza DeckardCain (#18) üzenetére


mgabi
senior tag

Bizony. Az egész korrekt és időtálló kis kombó lesz. Kár, hogy az i5 8400 órajelét így visszavették :(

(#21) lemusz válasza mgabi (#19) üzenetére


lemusz
addikt

Lehet hogy aki K-s i7-et vesz, annak ildomos lesz a zsebébe nyúlnia lap terén is, nameg hűtő terén is (90C+), de egy halandó ember i5 8400-al minek tenné? NonK-s procival ugyan hova is tuningolna? Örülni fogok, ha valaki visszajelzi, hogy megy problémamentesen force-olva 6 core boost órajelen a proci feszemelés nélkül. Slussz passz. Esetleg BLCK-t 101 vagy 102-re rakni, ennyi.

Most egy asrock lapom van. Előtte gigabyte volt, az előtt pedig megint gigabyte, valamint egy msi. Mindig csodálattal hallom, hogy kinek milyen problémái voltak már a lapjaival, nekem meg soha semmi. Túl van ez lihegve érzésem szerint. De ha az nem, akkor ott a GIGABYTE Z370 HD3 vagy az MSI Z370-A PRO. Azok is 40-be vannak jelenleg. Van velük probléma, főnök? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) tipuka válasza keIdor (#17) üzenetére


tipuka
addikt

ha lehet kapni addigra ;]

(#23) keIdor válasza tipuka (#22) üzenetére


keIdor
titán

Január se baj, én csak a kíváncsiság miatt váltok, elégnek elég a mostani is.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#24) laychi


laychi
veterán

Beköszönök én is, hogy itt legyek. :)
Van már kiszemelt lapom is. Alapnak majd nem lesz rossz.
szvsz egy 8350K lesz az első procim benne, az egy 7600k szint.
Darabig örökös.
Aztán ha jön új széria ebbe a boardba, akkor marad, ha nem, akkor jöhet a következő gen. ;]

[ Szerkesztve ]

(#25) #Morcosmedve válasza laychi (#24) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ha egyszer beindul a pénzvonat :DDD

© asszongya'hogy

(#26) Zap-Em válasza #Morcosmedve (#25) üzenetére


Zap-Em
tag

Hi! Itt is beindult rendesen :D [link]

(#27) laychi válasza #Morcosmedve (#25) üzenetére


laychi
veterán

Nem felcsúton élek, nincs itt semmiféle vonat.
Előbb el kell adni még a haswell konfigot.
132 Euro-s lap, nem vészes.
Alapnak jó.
Ramokkal leszek bajban, felmentek az árak.
Majd szétnézek valószínűleg használt piacon.

(#28) #Morcosmedve válasza Zap-Em (#26) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Láttam :))
Önmagában a binnelt, delidelt es meg garis proci az erhet kis penzt, a tobbi az parasztvakitas.

(#27) laychi: csak vicceltem. :) ismerlek annyira mar forumokrol. viszont igy legalabb lesz ilyen proci is, mert erdekel nagyon :K milyen lap es ram?

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#29) laychi válasza #Morcosmedve (#28) üzenetére


laychi
veterán

Ez a két lap,amit nézegettem
[link]
[link]

Ramot még nem tudom.
Mikor megvettem a 7700k-t mellé 3200MHz-s Ripjaws V-t vettem, 134 euróról 157-re felkúszott az ára,de az igazat megvallva nem is nagyon tetszett.
Mikor bekapcsoltam rajta az XMP-t befűtötte meg instabillá tette az i7-est,mindenféle feszültség elállítódott vele a BIOS-ban (MSI Z270 Gaming Pro(nem karbon) lap volt mellette)

Értem én a viccet, ne aggódj :D

A pénzt meg amúgy is muszáj költeni,mert ha nem én teszem,akkor megteszi az asszony,abból meg nekem semmi haszon nem származik.:D ;]
Persze az sem kizárt,hogy 8600k lesz még belőle,de a valóságtól sem szeretnék nagyon elrugaszkodni.
Meg ugye ahogy írtam befolyásoló tényezők vannak.

[ Szerkesztve ]

(#30) mgabi válasza laychi (#29) üzenetére


mgabi
senior tag

Jobb lapot vennék! De bőven ráérsz kiválasztani és megvenni mire Karácsonyra megjön a procid :)

8350K helyett inkább 8600K-t vennék. Nehogymár 4 magosról 4 magosra válts, mert annak nem sok értelme van.

(#31) laychi válasza mgabi (#30) üzenetére


laychi
veterán

Jussunk el odáig,majd meglátom.:)
SLI plus lapot is nézegetem,20 euroval több, ott már több a fázis.
Hátha addig lefelé mennek az árak és nem felfelé :)
Egyébként ahonnan szoktam vásárolni bolt vissza lehet vinni a termékeket 1 hónapon belül.
Olyankor a hibátlan szinte új cuccokat tört áron meg lehet venni náluk bolti garival :)
Hátha valaki tesz próbát,nem tetszik és megy rizsszemezni :)

(#32) Chaser


Chaser
titán

jó lenne már ha forgalmaznák itthon, próbálgassátok csak...:)
6 magos i5 jöhet, azt jó lenne tudni non-k cpu-val legalább max turbo órajelet lehet-e fixálni, alacsony órajellel nagyon ryzen feelinges, amivel nincs baj, de nem mindegy ugyanannyi pénzért 6 mag v 6mag+ht

szerk: huha, neweggen 8600k-ra azt írja 15-20 nap és 1db/vásárló, valszeg nem mostanában fog ideérni hozzánk, de ha igen arany ára lesz:) átszámolva ott 72,5k 280-as $-ral, esetek többségében pár száz ft eltéréssel annyiba kerülnek ott a termékek mint itthon , annyiért nem is vészes

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33) DarkByte válasza Chaser (#32) üzenetére


DarkByte
addikt

Az Alza már listázza a Coffee Lake-eket árakkal és egy kettő van is. Nocsak. [link]

(#34) tipuka válasza DarkByte (#33) üzenetére


tipuka
addikt

leírást bírom " kávé-tó" :D

(#35) DarkByte válasza tipuka (#34) üzenetére


DarkByte
addikt

Mitől erős? Hát a "kávé-tó"! :DDD

(#36) lemusz


lemusz
addikt

Spanyolul van de bejövős:i5 8400 vs R5 1600 vs i5 7500

(#37) schawo válasza #Morcosmedve (#10) üzenetére


schawo
titán

Ha a proci átlépi a 65W-ot, akkor nem állítja be az elérhető maximum órajelet, hanem akár 2,8 GHz-ig downclockolhat. Tehát előre megjósolhatatlan, hogyan fog viselkedni, függ az adott darab gyártási minőségétől is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#38) schawo válasza lemusz (#36) üzenetére


schawo
titán

Jó lett volna, ha az 1600 nem alapórajelen megy, a nagy többség nem ott használja.

Pont ezen a dilemmán vagyok: 1600@oc vagy 8400

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#39) #Morcosmedve válasza laychi (#29) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ne is sminkre menjen meg fodrászra. :DDD

Ezek tényleg alap alaplapok, nem is a fázisokkal van baj vagy a szolgáltatásokkal portokkal, mert ez önmagában nem mond el semmit és elég is lehet, hanem a korlátozott beállításokkal, ami azért jól jöhet.
Kezdésnek jo a 8350k, de ha elege nagyobb a cel, akkor nem kezdenem el vele, mert kiontod a penzt az ablakon a cserevel..persze orajelben/telj.ben jobb lesz mint a mostanid.

schawo: Igen, valami ilyesmire próbáltam utalni a 2,8-as Base-el. Ha Z-s lappal/BIOS-al felülbírálható, akkor elég jó vétel lesz 3,8-on és még csak meleg sem lesz. Egyébként kínlódás, ha lemegy, mert a 3,8 sem a legerősebb bármit kihajtani, de az ár miatt nem érdekes.

© asszongya'hogy

(#40) DeckardCain válasza schawo (#37) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Akkor a 8700-al is lesznek gondok. 65w és 3,2->4,3G.

(#41) xilurux


xilurux
tag

erre ma enis benevezek egy 8700K proci delidelve. munkara eleg lesz .

(#42) Chaser válasza DarkByte (#33) üzenetére


Chaser
titán

Majd ha valaki megkapta rikkantson:) 100ert sok, annyiert 8 magos zen van, de az ujdonsag varazsa ugye ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) #Morcosmedve válasza Chaser (#42) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Hiába 8 magos, ahol előnye van egy 8700k-hoz, az is nagyon multi és minimális, máshol meg gatya, tény drága is. 8600k ára lesz itt érdekes és a 8400 órajele, mert ez utóbbi még bevezető áron sem rossz.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#44) sb válasza schawo (#38) üzenetére


sb
veterán

Én is olyan tesztet keresek amiben látszik meddig bírja a 65W mert a 8400-at is problémásnak tartom 3.8-on, nemhogy a sima 8700-at + HT-vel 4.3-on.

Ha pedig 3.5 alatt megy akkor már az 1600 gyorsabb egyértelműen, főleg tuninggal. A tesztekből meg multicore-ban már alapból is erősebbnek tűnik, nem csoda, hisz van SMT.

Igazából a single meg annyira engem speciel nem érint 3.5 körül halandónak már jó szerinte. 3.5-4 között meg a Ryzen is tud, IPC hasonló. Ha valakinek viszont ez számít és 4GHz+ kell akkor kell gondolkodni Ryzenen kívül.

Persze Intel oldalon is van még előny: ha a "tákolt" Z laptól eltekintünk akkor kiforrott cucc, ha a TDP-t fel lehet tolni akkor meg 80-90W-ból már tuti a 8400 is. Avagy másik irányból: ha a 65W TDP megfogja akkor egy kis feszcsökkentéssel is feljebb lehet varázsolni a frekiket. Szóval nem lehetetlen megoldani akkor sem, ha szebbek a spec. számok mint a valóság.

(#45) Chaser válasza #Morcosmedve (#43) üzenetére


Chaser
titán

nem 8700-hoz nézem, hanem 8600 amit most annyiért adnak mint 8 magos ryzent, sőt, drágábban:)
és a lap se mindegy, intel alá jelenleg az is drágább, aztán kiderül lesz-e 30 körül lap hozzá, amd-nél bőven van, alatta is

szerk: kb 1 hónap és tisztul a kép, de nem baj, úgyis van más dolgom

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46) #Morcosmedve válasza Chaser (#45) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Az más. Habar a nem k-s procik kerdesesek orajelben, egesz magasnak tunnek a sima RyZenek ellen.
Mindenesetre a jelenlegi arakat kar hasonlitgatni, cpu es lap szinten is. Az viszont 100% hogy egy normalis huzhato lap semmivel sem olcsobb AM4-re es meg memorianal megrekedsz...ha nem huzhato, akkor is hasonloak az arak szerintem.

Majd egy honap kell szerintem ide, ha nem tobb az arak(keszlet) miatt.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#47) Chaser válasza #Morcosmedve (#46) üzenetére


Chaser
titán

z-s lapok soha nem voltak olcsóak, kb csak intel kínjában vihette le a 270-esek árát is, de majd kiderül
jó lenne egy 8600k+z370 az biztos:)
1 hónap bizony, nagy most a hype
összefoglalót jól összeszedted :R

szerk: de lassan jön karácsony is, nagy csodákra árak terén nem kell nálunk számolni, jövőre meg már elvileg új gen :d

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48) #Morcosmedve válasza Chaser (#47) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szerintem annyira nem vészesek egy átlag tuninghoz és még mindig B350-nel vagy.
Koszi, meg nincs is kesz, at kell hozzam a masik topikbol, de helyesen. :)

Kiderul, de az biztos, hogy januarban szoktak a legjobb arak lenni, meg nyar vegen. Q2-Q3-ban jön a paper launch elvileg, szóval egy évre kb meg lehet venni ezt a platformot, hasonloan a tobbihez.

© asszongya'hogy

(#49) DarkByte


DarkByte
addikt

Lehet buta kérdés, de akkor mivel socket váltás nem volt, az összes LGA1151-es hűtő felszerelhető maradt az új lapokra is, ugye?

(#50) laychi válasza DarkByte (#49) üzenetére


laychi
veterán

Socket kompatibilitás megmaradt, csak a pin-eknek más a kiosztása,ezért nem megoldható a CPU kompatibilitás(elvileg)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.