Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68451) MR007RM válasza KillHates (#68450) üzenetére


MR007RM
addikt

Lehet nem hittem el annyira furcsának tűnt. :R :R Ha így van elnézést kérek! :R :R

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#68452) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Van egy eachine e013 pro gépem. Az vele a gondom hogy feszt lerepülnek a proppelerei. Lehet ezzel valamit kezdeni ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#68453) DJGABI válasza Directors (#68452) üzenetére


DJGABI
addikt

[link] floss-olás vagy normális propeller...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#68454) F.E.K.. válasza KillHates (#68447) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ó, működik az RTH épületen belül is... Bár annak jellemzően csúf vége lesz, ritkán elég magas hozzá ugyanis az adott épület... ;]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#68455) Directors válasza DJGABI (#68453) üzenetére


Directors
senior tag

Köszi!
Sajna az én propellereimen nincs lyuk sehol. Esetleg tudnál ajánlani jó minőségű propot rá ?
Előbb amúgy rosszul írtam a gép nevét. Nem "pro" hanem "plus".

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#68456) KillHates válasza F.E.K.. (#68454) üzenetére


KillHates
nagyúr

Meg az ablaknak is olyan magasan kell lennie, ahol jön vissza a drón 👍😉

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#68457) eshe


eshe
tag

Sziasztok!
Van egy Syma x8hc drónom aminek a távvezérlője elhalálozott.Az lenne a kérdésem hogy ha veszek hozzá egy másikat akkor simán működni fog vele vagy össze kell őket párositani valahogy?
Köszi a választ:Üdv Eshe

(#68458) DJGABI válasza Directors (#68455) üzenetére


DJGABI
addikt

kis kreativitással sztem arra is megoldható, vágsz egy mittomén centis darabot, aztán a propra helyezve a tengelyre azzal együtt nyomod rá. esetleg egy tűvel picit bele nyomkodod előtte.

le kell mérni (nagyjából a prop átmérőt, meg a motor tengelyét), de nekem nagyon trashcan propeller méretnek tűnik. abból a gyárija átmenő likas. de arra a legjobb prop ez a kingkong 1545 volt [link] (ehhez nem kell floss, szoros alapból, jobban is repült vele)

szerk: ja 40mm átmérő, 1mm shaft-tal írják [link]

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#68459) Directors válasza DJGABI (#68458) üzenetére


Directors
senior tag

Köszi :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#68460) Zizzent


Zizzent
csendes tag

Sziasztok!Esetleg mavic airnek lesz valamikor utódja?Azzal szemezgettem, de ha lesz utód akkor lehet esik az ára, s nyílván akkor kivárom.

(#68461) KillHates válasza Zizzent (#68460) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem azt a Mavic Mini váltotta le.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#68462) El Joe válasza KillHates (#68461) üzenetére


El Joe
tag

Mini az Air-t? Alma a körtét?

(#68463) KillHates válasza El Joe (#68462) üzenetére


KillHates
nagyúr

Simán lehet, ha a dinnyét nem tudja... :D

Mint írtam; "szerintem". Mivel a CES-en nem mutatott be semmit sem a DJI és kivezetik a piacról az AIR-t meg a SPARK-ot ezért azt lehet feltételezni, hogy lesz a Mavic Mini helyettük.
Ez olyan mint a Phantom 4-et is a Mavic 2-es család hivatott leváltani. Az már egy más dolog, hogy még mindig nagyon kedveltek.

Gyanítom, hogy most nagyon fel kell kötnie a Skydio2 után a gatyáját a DJI-nak, mert van még mit faragniuk az autonóm repülés szintjén. Már a Yuneec is ott liheg a nyomukban az Intel Realsense technológiáját alkalmazva az is már elég jól navigál a susnyásban :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#68464) Zizzent válasza KillHates (#68461) üzenetére


Zizzent
csendes tag

Hát nem tartanám utódjának, inkább új kategóriának, mivel se elől se hátul nincs szenzor, és a kamera felbontások, képkockaszámok sebessége is kisebbek, ahogy ebből következően az írási sebesség is.Elsőre én is a minit szúrtam ki magamnak, de aztán jobban utánna olvasva rájöttem, hogy nem lenne ideális, pl egy követésre mikor hegyről lefele megindulok a bringával, hamar telibe kapna valami fát szenzorok nélkűl.

(#68465) tirszin válasza Zizzent (#68464) üzenetére


tirszin
senior tag

Még a Mavic 2 Pro is telibe kapna jó eséllyel 1-1 vékonyabb ágat. Én azzal sem próbálkoznék. Helyette inkább, berepülés, terepszemle, majd irányítás valaki által, manuálisan. Ez a követés egyébként is elég darabos mozgást fog eredményezni, ha a látómezejébe kerül valami. Arról már nem is beszélve, hogy amatőr módon mindig középre fog komponálni. :(

[ Szerkesztve ]

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#68466) Zizzent válasza tirszin (#68465) üzenetére


Zizzent
csendes tag

Értem, köszi szépen.Akkor lehet mégis játszik a mini, mert azért mégiscsak egy 100assal olcsóbb a az airhez képest.Képminőség... elméletben az air jobb, de láttam olyan videót amin a mini részletei szebbek voltak, élesebb kontúrvonalak.

(#68467) MR007RM válasza tirszin (#68465) üzenetére


MR007RM
addikt

De a Skydio 2 nem kapna telibe semmit. Ha én új drónt vennék alább biztos nem adnám amennyiben kellene az automata követési mód, a 100% biztonság hogy képes helyettem is gondolkodni. :) Ráadásul ez a drón még tetszik is, egy igazi szépség.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#68468) tirszin válasza MR007RM (#68467) üzenetére


tirszin
senior tag

Ebben azért ne legyél biztos. Mindig van az a vékonyságú (színű/háttérszín) akadály és az a sebesség, amivel még emberi irányítással is össze lehet hozni egy ütközést.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#68469) MR007RM válasza tirszin (#68468) üzenetére


MR007RM
addikt

Olyan motorok és lapátok kellenének amik felaprítanak mindent, illetve az első akadály ilyen jellegű észlelése után gyorsan kitérne más irányba, mint mikor a falról visszapattan. :) Drón önvédelmi harci kiképzés. :D

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#68470) MR007RM


MR007RM
addikt

[link] :)

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#68471) vandor01


vandor01
őstag

valaki nem tudja mikor varhato a HobbyKing-en aksi sales??
vennek mar jo parat lassacskan jon a szezon :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68472) DJGABI


DJGABI
addikt

Primo 3 [link]

7 perc @ 450mah 2S :Y

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#68473) blu79 válasza vandor01 (#68471) üzenetére


blu79
addikt

Már megy a szezon ;]
Mai képek:

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#68474) Parson válasza blu79 (#68473) üzenetére


Parson
addikt

Sziasztok, vennék egy DJI Mavic Mini-t (249g), de fogalmam sincs arról, hol és hogyan van szabályozva a legális használhatósága. Tud vki vmi felvilágositást adni, hogy ezzel a tömeggel mennyire szivás a legalitás betartása? :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#68475) Peaceliker válasza Parson (#68474) üzenetére


Peaceliker
őstag

ez a 250g még csak tervezet...
Most bármire ami repül kell légtérhasználati és felelősségbiztosítás.

"Oh my Goa'uld!"

(#68476) ismeretIen


ismeretIen
csendes tag

Sziasztok! Drón vásárlás előtt állok és a kiszemeltem egy Dji Mavic 2 Pro. Esetleg van valakinek valami infója a Mavic 3-ról? Elvileg idén januárban érkezik. Hobbi videózásra használnám az utazásaim során.

(#68477) BEndre34


BEndre34
tag

Sziasztok!
Az új (mármint nekem új) Phantom 3 Standard drónnal gyakorlok amikor az időjárás is kegyes hozzám, aminek velejárója, hogy messzebb (nyilván ez relatív, de 8-9 repülés után a 300-350 méter 40 méter magasan még az) repülök és igyekszem a kamerára és térképre hagyatkozva minél több tapasztalatot szerezni. Viszont, ha már van kamera (számomra kielégítő képpel) szeretném azt is használni közben videó felvételre. Az egyik kérdésem, hogy teljesen kezdőként milyen programot javasoltok vágáshoz / szerkesztéshez (angol alapokkal némelyik program súgója elég szakzsargonos és nehezen érthető) ? Illetve érdemes-e szűrőt (és ha igen milyen típust) venni a drónhoz? Utánaolvasva nekem a CP és a 8-16-os ND szűrök tűnnek jó választásnak (nincs érdemi videós / fotós múlt és nem is ebből akarok megélni, így 2-3 lencsénél többre nem ruháznék be). Segítségedet előre is köszönöm!!! :R

(#68478) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok!
Jesszus de régen írtam már ide, csak olvasgatni szoktam. :B
A kérdésem, ha egy közel 300 dodós cuccot rendelek Kínából, és ők az USA érintésével(vagy onnan) küldik(Promo) az vajon milyen úton jöhet az EU-n belül?
Már csak a 3 betűsek miatt kérdezném. :U
Jött már így cuccom ami túllépte a limitet(de nem ennyire)és simán bejött(Inverter hegesztő).

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#68479) qqzs


qqzs
őstag

Sziasztok, van valami lehetőség drónok bearazasara? Nem talaltam bearazo topikot. Esetleg tudna valaki segiteni? [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#68480) DJGABI válasza kriszbon (#68478) üzenetére


DJGABI
addikt

Biztos hogy ide akartad? Van külföldi rendeléses topic [link] De szerintem ott is csak a varázsgömbbe tudnak benézni, hogy megfogják-e: vagy igen vagy nem... Sok tényezős. milyen oldalról rendelted, milyen postával, mekkora maga a cucc... De ha nem kértél külön eu prio-t vagy áfamentes szállítást, akkor nagy rá az esély hogy megállítják.

(#68479) qqzs Szép kis gyűjtemény. :Y Hát, minden annyit ér amennyit adnak érte. Én a kínai beszerzési ár körül szoktam belőni.
JD509: passz, novemberben még 25k-ért árulták újonnan. Reálisan? Kb fele
XK X251: anno szerettem, hogy most mennyit érhet... 20k körül? 30-ért a bugs 3 mini-t alig akarták elvinni full fpv szettel.
X380: a tesóját, BayangToys X22-t (gimbalos változatot) 40k-ért hirdette outlet bolt. ja, XK tavaly itt aprón is annyiért ment. [link]

EV800... Többit meg én nem ismerem (meg). egy Hubsan, Eachine Tyro/Falcon, JYU Hornet S?

Amúgy jók a dobozok. Saját gyártásúak?

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#68481) vandor01 válasza qqzs (#68479) üzenetére


vandor01
őstag

en most a nyaron azaz a multnyaron :) adtam el az alig használt uccso x251-est mindenfelékkel hordtaska, nagy TAV, 4 aksi, 4 uj moci FPV adapter 2FPV kamerával sok propeller es egyeb kiegeszitoval..... kb 1 honapig hirdettem 22e piiizert elvittek [link]

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68482) Szancsó


Szancsó
aktív tag

Úgy néz ki megsült a VTX -em: ezzel van valakinek tapasztalata?
20x20 -as stack -be kellene, Smart audio és PIT mód szükséges, lehetőleg IPEX csatlakozóval (vagy lehet pl. MMCX is, de akkor legyen hozzá pigtail).
Mondjuk ez a 2 rész érdekes:
- "0 mW output power only can be open in OSD"
- "Do not install antenna to power up, and it will not burn the VTX"
Az elsőt nem teljesen értem, a másodikat meg inkább nem próbálnám ki...

Szerk: B terv.
Súly mindegy, repülő varacskos disznóba kell :P

[ Szerkesztve ]

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#68483) Peaceliker válasza Szancsó (#68482) üzenetére


Peaceliker
őstag

Első szerintem az, hogy 0mw ot csak osd ről lehet levezérelni, nyomó gombbal nem...bár akkor meg smartaudioról is kéne tudni.
Másodikat elírták, szerintem azt szerették volna, hogy antenna nélkül ne kapcsold be mert leég.

"Oh my Goa'uld!"

(#68484) MR007RM


MR007RM
addikt

[link] :)

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#68485) Szancsó válasza Peaceliker (#68483) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Remélem - gombról eddig sem nagyon kellett, de kiderül: azt rendeltem végül.
(Csak tartalékba kell, mert most volt egy backup - remélem erre nem lesz szükség egyhamar.)
Antenna nélkül nem nagyon próbálgatnám - persze legtöbbször véletlenül történik az ilyen,

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#68486) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Úgy látom sok tapasztalt röptető van itt, ezért kérdem van-e valakinek
Fly More Combo-ja? Ténylegesen a hatótávra és a repülési időre vagyok kíváncsi.
https://www.ebay.com/itm/DJI-Mavic-Air-Fly-More-Combo-Portable-Drone-4k-Camera-Arctic-White/402035362113?hash=item5d9b2cc941:g:QdEAAOSwqp5eHD4D

[ Szerkesztve ]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#68487) thomasvold válasza Sanyabá (#68486) üzenetére


thomasvold
őstag

Neten sok videót találsz róla, nem egy magyart is. Pl. : [link]

(#68488) El Joe válasza Sanyabá (#68486) üzenetére


El Joe
tag

Bár tapasztalt reptetőnek nem számítok (december eleji vásárlás) és ez a szutyok idő sem a legalkalmasabb, a 18 percet - van amikor a 20-at is - simán ki lehet belőle hozni, mondjuk ezek szeles időben mért adatok. Nagyon látótávolságon kívülre még nem mertem elengedni, majd ha jó idő lesz.

(#68489) Sanyabá válasza El Joe (#68488) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Hm., mondjuk többet várnék a repülési idővel kapcsolatban. Vagy ezt lehet fokozni nagyobb kapacitású akksival?
Én tenger felett szeretném használni .

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#68490) Leki78


Leki78
tag

Sziasztok! A közeljövőben szeretnék vásárolni egy DJI Mavic Mini-t. Az lenne a kérdésem, hogy a telefonommal kompatibilis lenne-e a drón? Huawei P Smart, Modell: FIG-LX1. (ez a legelső P-Smart modell)

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#68491) balazsbence


balazsbence
senior tag

Sziasztok! Telljesen amatőrként első drónom ami nem volt túl drága, de így is mókázgatok vele egy csoda flymax 2. Lényeg, hogy ez legalább nagyobb mint a tenyerem, jópofa. Ami viszont telljesen érintetlen terület, hogy ezekbe az akksi az ha jól sejtem cserélhető? Tartalékba rendelnék párat, a telljesítmény és a csatlakozó meg persze a méret stimmeljen és megvagyok? Ahogy néztem így ránézésre ezek nem annyira specifikusak mint pl egy 3210es meg egy 5110es nokia akksi nem kompatibilis. Vagy tévedek?
Köszi a választ! Igérem nem fogom itt lopni a napot mindenféle noob kérdéssel, keresőt is tudom használni:)

(#68492) BEndre34 válasza Leki78 (#68490) üzenetére


BEndre34
tag

Szia! Ha ezen paramétereknek megfelel a telefon, akkor igen. Mert gondolom föleg a méret a kérdés. :DD
Supported Mobile Device Size
Max length: 160 mm
Max thickness: 6.5-8.5 mm
Supported USB Port TypesLightning, Micro USB (Type-B), USB Type-C

De ha több is érdekel, itt mindent megtalálsz [link]

(#68493) Leki78 válasza BEndre34 (#68492) üzenetére


Leki78
tag

Szia! Nem a méret lenne a kérdés, hanem a wifi. A telefonom ezt tudja ezen a téren: "WiFi-t tekintve be kell érni a 802.11b/g/n-szabványokkal, 2,4 GHz-en". Az nem tiszta, hogy az európai ill. az amerikai szabvány miatt ez itthon elég lenne-e neki? Nagyon hülye vagyok a témához és nem szeretném, hogy a telefon miatt még felszállni sem tudna a drón.

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#68494) DJGABI válasza Leki78 (#68493) üzenetére


DJGABI
addikt

nem vagyok dji-os, de szerintem annál már nem a telefonod wifi-jével csatlakozik, mint egy tello. a távirányító antennáid használja, meg kábellel kötöd össze a telefonnal. ezt fusd át: [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#68495) Leki78 válasza DJGABI (#68494) üzenetére


Leki78
tag

Ez a leírás hasznos volt. Ez alapján bizakodó vagyok, 64-bites az Android és a proci is ARM-es. Az applikációt is simán tudtam telepíteni a telefonra. Talán nem lesz gond a telefon részéről, mert másikat nem szeretnék venni.

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#68496) BEndre34


BEndre34
tag

Mivel nem igazán volt olyan az idő, hogy elmenjek repülni, végre rászántam magam és elkészítettem a tablet rögzítését, mert a telefont a 6" méretével kicsinek éreztem (a tartó már megvolt, csak ki kellett találni, hogy rögzítem). Igen, tudom, hogy kapni is lehet, de egyrészt spórolni akartam másrészt vannak dolgok, amikről úgy érzem, értek hozzájuk (legfeljebb kiderül, hogy mégsem). :D
Szerintem egész jó lett. Alumíniumból van és zsugorcső került rá, hogy ne csillogjon és szebb legyen. Egyedül a csavarok mágnesezhetők, de remélem az nem igazán számít a távirányítónak. Kipróbáltam a tabival és nemcsak masszívan tart, de elég messze van a joystick és az antenna és teljesen felhajtható. :DD

(#68497) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Kezd körvonalazódni hogy mit is szeretnék.
DJI Mavic Pro Fly More Combo, ezek közt ugye van több verzió is.
Egy hétköznapi felhasználónak melyik lenne a legjobb?
Használtat érdemes-e venni, ill, mire kell figyelni?
Köszönöm!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#68498) thomasvold


thomasvold
őstag

A Mavic Pro FMC, az egy bővített csomag, +2 akksival, autós töltővel, táskával, stb... és van az alap csomag, ami csak a gépet tartalmazza és a hozzá való kábeleket, plusz még egy-két dolgot. Ha jól tudom, az első Mavic-nek a gimbal szalagkábelével van gond, egy idő után elfárad és cserélni kell. Bár már 2 évet vállal a DJI az új gépekre. Sima Mavic Pro-t újonnan már nem kapsz, csak használtan. Helyette van a Mavic Pro Platinum, ami +3 perc repülési időt ígér és az ESC-n fejlesztettek valamicskét, szóval ezt érdemesebb, mint egy használt sima Mavic Pro-t. Most akciós a hivatalos DJI szaküzletben a Platinum FMC, a DJI ARS-nál, bruttó 340 ezer Ft. De ugyanez a MyactionCam-nél 310 ezer Ft, ez is hivatalos üzlet, adják rá a 2 év gyári garanciát

(#68499) Peti N95 válasza thomasvold (#68498) üzenetére


Peti N95
aktív tag

Szia. A Platinumnál a gimbal szalagkábel ugyan olyan gyenge pont mint a sima Mavic Pronál, vagy azon is fejlesztettek? Lehet erről tudni valamit?

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#68500) thomasvold válasza Peti N95 (#68499) üzenetére


thomasvold
őstag

Érdemben erre sajnos nem tudok válaszolni. De ha figyeltek a visszajelzésekre és valószínűleg sok ezen jellegű hibával garanciáztattak, akkor illett volna javítaniuk rajta. Ezt sosem tudjuk meg, hacsak valaki rá nem kérdez a gyártótól.

(#68501) Sanyabá válasza thomasvold (#68498) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Igen, megértettem. Csak ez majd nem a duplája amit erre szánnék.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#68502) Peti N95 válasza thomasvold (#68500) üzenetére


Peti N95
aktív tag

Akkor majd kiderül az évek alatt, mert egyhama nem tervezem a cserét... Mondjuk azzal meg hosszabbítható lenne az élettartalma, ha minden bekapcsolásnál nem kellene kalibrálnia eggyet, mert forgatja minden irányban rendesen... De gondolom ez nem kikapcsolható neki..

[ Szerkesztve ]

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#68503) tirszin válasza Peti N95 (#68502) üzenetére


tirszin
senior tag

Igen, ez minden irányban koppra forgatás elég beteg. :W Mit csinál ilyenkor, a végpontokat és a középpontot keresi meg? Ezt meg lehetne oldani picit egyszerűbben is. Vagy a kamera tömegét is érzékeli ekkor?

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#68504) MR007RM válasza tirszin (#68503) üzenetére


MR007RM
addikt

Nem tudom pontosan miről társalogtok.....a fimi a3-nál szokott néha egy bizonyos helyzetben előjönni kamera"gimbal" hiba. Legalábbis olvastam ezt azt, nálam ha fentről lefele húzom a drónt sokáig és nagy sebességgel és közben teljesen lefelé néz a kamera, mondjuk alatta állok becélozva magamat, akkor egyszer csak bekattan. Ilyenkor összevissza kezd forogni, teljesen használhatatlanná válik. Lehozod a drónt, majd újra indítod és minden rendben.

Volt akinek gimbal szalagkábel problémája volt és a gyártó elküldte az instrukciókat miként próbálhatja az illető rendbe tenni...kis szerelgetés. Egy topikban olvastam ahogyan tárgyalták mit hogyan szedjen szét tisztításra, mert volt ott olyan aki már darabokra szedte és vissza kíváncsiságból, tuning stb miatt.
Én sok évre vettem a drónomat, csere biztos nem lesz. Ha valami elromlik utána olvasok mit hogyan és ha olyan hogy nehéz akkor meglátogatom KillHatest barátomat egy kis munkára. :) PL Motor cserénél forrasztani kell majd(remélem 5 év múlva), azt biztos nem vállalom be. A párás nyirkos levegőt meg kerülöm nehogy olyan hiba keletkezzen ami végleges és nem cserélhető.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#68505) vandor01


vandor01
őstag

pedig a rutinos dronos naponta 2x forraszt! mielott kiviszi az osszetorni valot es miutan vegzett a kuldetessel es visszaballag az 5bol meg 4 teljessen feltoltott aksival..... na akkor megint kell egy kicsit forrasztani :DDD :DDD :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68506) fape válasza vandor01 (#68505) üzenetére


fape
senior tag

Az igazán rutinos már viszi magával az aksiről működő forrasztó pákát és csak 3 fullos aksival kullog haza, mert a vázat tört :P

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#68507) vandor01 válasza fape (#68506) üzenetére


vandor01
őstag

ahhh az semmi.....
en ismerek olyant akit a motor letorese sem akadalyoz meg a tovabbi repulésben.... marha 20 perc kereses utan megtalalhato a motor a letort labbal egyutt! es még aram sem kell a lab "gipszbe" rakasahoz! egy rud takonypisztoly toltet egy ongyujto azt mehet a ragasztas csati visszadugasa az FC.-re es meg utanna tolem ker teli aksikat repulni :D :D :DDD :DDD aki magara ismer az ne vegye fel a masik ingjet :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68508) Morzsi007 válasza Sanyabá (#68501) üzenetére


Morzsi007
csendes tag

Egy Mavic Mini nem lenne megfelelő? Sokat bír az aksija, meg nem is olyan drága, mint egy Pro. Igaz jobban kell figyelni repülésnél, nincs annyi szenzor meg max (csak) 2.7K-s videót tud 30 képkockával. Én nagyon gondolkodom rajta, hogy vegyek egy ilyet. Video készítésre, repülésre van egy épített, amivel tudok szórakozni.

(#68509) Sanyabá válasza Morzsi007 (#68508) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ha veszel, akkor legalább első kézből hallunk véleményt róla. :K
Én tavaszra tervezem a vételt, ha csak nem lesz valami alkalmi vétel előbb.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#68510) Szancsó


Szancsó
aktív tag

Egy kérdés: építésnél ha az FC nem középen van, az nem gond?
Belegondolva azt mondanám nem a legjobb, de nem kellene gondot okoznia. Vannak ilyen "gyári" cuccok is (pl. GepRC Cygnet -et néztem), de van ahol középre rakják még akkor is, ha furán jön ki (pl. gyári iFlight IH3 setup).

Szerk: bár ha gond lenne, akkor lenne rá beállítás a Betaflight -ban, mint az orientációra.

[ Szerkesztve ]

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#68511) Peaceliker válasza Szancsó (#68510) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem gond semennyire sem :)

"Oh my Goa'uld!"

(#68512) Szancsó válasza Peaceliker (#68511) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Ok, köszi.
De am. hamarosan kiderül: átköltözöm majd egy ilyen vázba, csak még egy létfontosságú cucc úton van, ami nélkül nem éri meg belevágni. Igen, a LED-ekről van szó :) (Toldani kell a motor vezetéket, akkor meg már középen vágom el és a karokon ilyen racewire jellegű LED -es átvezető cucc lesz.)

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#68513) BEndre34


BEndre34
tag

Sziasztok!
"Küzdök" a P3S távolságával (igen, tudom wifi, de erre volt keret) és keresem a megoldást. Nem ezzel akarok boltból kenyeret hozni vagy távolsági videókat feltöltögetni, mindössze stabil 1 km lenne a cél város széli vagy városon kívüli környezetben. Mivel a kedvező ár ellenére 1 év bolti garancia van még rá, nem akarom nagyon szétgányolni, főleg nem olyannal, ami nem is biztos, hogy beváltja az ígéreteket és 40-50 ezret kell rákölteni (akkor nem Standard lett volna megvásárolva, hanem Advanced), így a szoftveres megoldás felé kacsingatok. Eddig ez a 2 megoldás [link] [link] tűnik járhatónak. Van valakinek bármelyikkel kapcsolatban tapasztalata, vagy tud ajánlani valóbban működő megoldást? Minden segítséget előre is köszönök!!!!!! :R

(#68514) sezlony válasza Szancsó (#68510) üzenetére


sezlony
csendes tag

Annyira nem gond, hogy ha megnézed egy csomó FC-n maga a gyro sem teljesen középen van. Stab módban annyira ideális, de acroban biztos, hogy semmi gondot nem okoz.

(#68515) nortsen válasza thomasvold (#68050) üzenetére


nortsen
aktív tag

Arra tud valaki választ adni esetleg, hogy amerikából behozott drónt (fcc) be lehet hozni a vámon?

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#68516) ooooobi válasza nortsen (#68515) üzenetére


ooooobi
senior tag

Mit akarsz hozni, mert ha minit akkor azt mondják az euban ugyis átáll ce-re. Ha meg más azok meg becsaphatók, hogy az itteniek is fccbe fussanak.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#68517) Leki78


Leki78
tag

Mavic Mininél hány perc videó fér 2.7k-ban egy 64Gb-os kártyára? Illetve kell-e ebben felbontásban pl. a Sandiskből extreme kártya vagy jó az ultra is?

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#68518) F.E.K..


F.E.K..
senior tag

Tello végletek (feljebb nem mertem engedni, így is "panaszkodott" hogy wifi interference)...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#68519) Szancsó válasza Szancsó (#68512) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Na, csak nem vártam meg a postást és megcsináltam. Sima átpakolást akartam, de gyakorlatilag egy rebuild lett, szerintem nevezhetem az első építésnek is.
Nem kellett motorkábelt vágni, csak leforrasztani és megfordítani, hogy kifelé álljanak az ESC -től, így pont elértek az elsők is. (A másik kettőt meg azért, hogy ne az ESC + FC között fussanak, hanem alul.) Viszont kb. minden más kábel is rövid volt, pl. kamera, vevő, VTX (az antenna hosszabbítója rövid és emiatt a VTX -et el kellett forgatni, így szintén rövid lett a vezetékelése).
És tényleg Warthog lesz a beceneve: 5g -ot fogynia kellene :B (Ráadásul propot is cseréltem Cyclone T3056C -re, ami elvileg nem olyan izmos.)
1 hetet még várnom kell, hogy kipróbáljam - már látom, hogy ebből szobában lebegtetés lesz...

Ja, igen, prop: a GemFan 3052 -t úgy kellett rá-/leerőszakolni a tengelyről, ez a Dalprop meg simán "ráesett". Ez nooormááális? Kíváncsi leszek én erre...

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#68520) KillHates válasza F.E.K.. (#68518) üzenetére


KillHates
nagyúr

Lakott területről távolabb sokkal jobban muzsikál! Van Xiaomi WiFi extendered? Az nagyot dob a távolságokon! Csak az a fontos, hogy a WiFi extender antennája merőleges legyen a drónra. Azaz fölé ne repülj

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#68521) blu79 válasza F.E.K.. (#68518) üzenetére


blu79
addikt

Szia. Itt 20m van de nem panaszkodott , legközelebb megpróbálom a 30m , de van egy wifi antenna erősítőm is (aliról) azt még nem próbáltam....

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.