Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) Pikachu24 válasza Pikachu24 (#16000) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

ÓÓ, a táv hatósugara

[ Szerkesztve ]

(#16002) erikke17


erikke17
őstag

2 dolog nem tetszik. :D Az egyik a nagy szél ami eléggé megnehezíti szerintem. A másik pedig, hogy az a buta háló túl közel van a pályához seperc alatt bele lehet rongyolni... Belemész vége, nincs esélyed visszamenni :S

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#16003) Pikachu24 válasza erikke17 (#16002) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Szegény kamera letört. Később még versenyezhet?

(#16004) KovA válasza Pikachu24 (#16001) üzenetére


KovA
tag

Ó Bakker .. letört a cam-ja .. :(

Sztem igy kiesett .. :(

[ Szerkesztve ]

https://kova.hu/konfig

(#16005) mgy


mgy
senior tag

Lent vagyunk családdal, hát mit mondjak. szerintem laikusok számára élvezhetetlen. Iszonyatos szünetek, másfél óra alatt most mrgy a harmadik kör. Technikai szünetek egyfolytában. Nem tudom mashol ez hogy megy, igy nem jó.
Nagyon sok a hiba, rossz nézni, ahogy hullanak a gépek. Viszont volt a kezemben egy lisam 210 vázra épített gép, még ma veszek egy ilyen vázat! :

(#16006) Patics válasza mgy (#16005) üzenetére


Patics
tag

Igen, valami nem stimmel szerintem sem. Nem szabadna ennyi törésnek lenni. Lehet még nagyon úttörő ez a sportág.

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#16007) KovA válasza mgy (#16005) üzenetére


KovA
tag

Akkor ha másért nem legalább ezért érdemes volt elmenni ...

Az látszik hogy maga az esemény szervezése (még) nem a legkiforrottabb, viszont nem ott kint hanem online nézni egész élvezetes .. :)

A szünetek direkte jól jönnek hogy egyek igyak és más dolgot csináljak közben :D

https://kova.hu/konfig

(#16008) DJGABI válasza mgy (#16005) üzenetére


DJGABI
addikt

akkor jobb is hogy nem mentem el nézni. mármint biztos érdekes meg így neten keresztül oké. de azért látszik hogy első próbálkozás: kevesellik a pályát, interferencia gondok.... akksit se tudják kirepülni. attól még jó kezdeményezés, később biztos profibb lesz.
meg hát innen gondolom sokan úgy vannak, hogy aki tudja csinálja: inkább reptetnek, mint nézik ahogy más... :DDD

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#16009) Pikachu24


Pikachu24
aktív tag

Pont kíváncsi lettem volna hogy mit mond, de megszakad a stream. :C

ÁÁÁ, jólett

[ Szerkesztve ]

(#16010) yayo93


yayo93
újonc

Sziasztok!

Egy termékről szeretnék véleményt kérni.

http://www.emag.hu/hd-kameras-quadcopter-dron-feher-tom-drone1-wh/pd/DDRTX3BBM/

Sajnos nincsen pontos típusszáma ez egy XLO által gyártott emag által forgalmazott termék. Mennyire jó ár/érték arányban ez a drón? Sajnos teszteket nem találtam róla a típusszám hiányában. Mekkora lehet a hatótávja egy ilyen készüléknek. Illetve ezt a telefonra történő videó/kép mentést úgy kell elképzelni, hogy a használat közben élő képet sugároz a telefonomra? Előre is köszönöm a válaszaitokat!

(#16011) cris78 válasza DJGABI (#16008) üzenetére


cris78
őstag

Én ezért nem mentem. Ezt már megtapasztaltam a nyáron...

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#16012) _X10Dead_ válasza mgy (#15875) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Ezek 1s-t csak mérnek, de nem riasztanak

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#16013) Pikachu24 válasza cris78 (#16011) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Az mi hogy a "magyar" drón versenyt egy horvát nyeri?

Szerk.: Ja hogy még nincs vége :)

[ Szerkesztve ]

(#16014) _X10Dead_ válasza Patics (#15965) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

A Falcon az az Eachine EC250 Racer upgradelt verzioja (ZMR váz).
Az Eachine Racer FPV nem ugyanaz! Sokkal gyengébb a váz, cserébe több csilli-villi.
Az ARF verzió sosem annyival olcsóbb az RTF-nél, mint a hiányzó alkatrészek ára. Csomagban olcsóbban kapod. ARF-et tartaléknak kell venni, vagy akkor, ha a saját cuccoddal akarod hajtani

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#16015) kimista válasza yayo93 (#16010) üzenetére


kimista
aktív tag

Syma x5 klón, kezdésnek tökéletes, pár ezer fttal olcsóbban lehet megvenni kintről, illetve auchanba is van. Szerintem ez telora nem küld jelet, de ha mégis, az max szóban belül működik, pár méteres hatotav. A gép elmegy 100 métert kb. Kameratol ne várj semmit, csak súly.

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#16016) janosibaja


janosibaja
őstag

Sziasztok, az a kérdésem, hogy mivel sajnos nincs pénzem százezret költeni, de a kamera érdekel az egész röptetésből a leginkább, lehetséges-e valami banggoodos, kamera nélküli drónra egy pehelykönnyű, valami ilyesmi kamerát szerelni (csavarozni-ragasztani, vagy valami).

Látom én, hogy ez tápot kívánna, de nincs valami ilyesmi kamerácska, ami ilyen felbontást tud és könnyű, elbírja egy olcsóbb drón is? Keresem, de nem találom... :F

(#16017) tibibi válasza janosibaja (#16016) üzenetére


tibibi
őstag

Veszel egy x6 tarantulát az elbírja ;] 4-5 percet repülsz jobb esetben ,de 30-40k ból megvan.parancsolj ja és milyen meglepő tudok egyet olcsón...kicsi occó .

[ Szerkesztve ]

(#16018) kimista válasza janosibaja (#16016) üzenetére


kimista
aktív tag

Ha normális videót akarsz, amit mondjuk másnak is megmutatnal, ahhoz már kell Gimbal. Amihez kell rendes gép. Ha kamerazni akarsz, sajnos gyujtened kell, mert nem olcsó.. Vagy megelegedsz az előttem lévő videóval

X6ra is lehet pakolni gimbalt meg kamerát, csak ez olyan érzést kelt mintha egy 20ezres trabira szerelnel 40ezres felnit..
Arról nem is beszélve h megolod a gépet, mert nem erre lett tervezve aztán veheted hozzá az alkatrészeket hetente

[ Szerkesztve ]

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#16019) yayo93


yayo93
újonc

Akkor esetleg egy ilyen syma modell?

http://www.emag.hu/syma-x5sw-dron-feher-wi-fi-hd-kameraval-nde-00588/pd/DJMK93BBM/?ref=similar_right-1_4&recid=imksztlt-edyxs9k2cxw-C.c17_a185.S.SIMILAR.U.680809-0a1xmp1

Ez megbízhatóbbnak tűnik, van rá 1 év garancia, és ehhez még pótalkatrészeket esetleg akkumulátort is tudok rendelni ebayről. Igazából hobbi szintű felhasználásra kellene, meg ha esetleg elmegyünk sátorozni, nyaralni lehessen egy viszonylag normális képet készíteni a távolból, ezért is lenne fontos hogy élő képben lássam, hogy mikor érdemes fotózni.

(#16020) tibibi válasza yayo93 (#16019) üzenetére


tibibi
őstag

Lásd az előtted írtakat ,erre is vonatkozik.

(#16021) _X10Dead_


_X10Dead_
aktív tag

Csípszkéterek rohamra!
Tarantula 1505 klón (besz@rok, már a klónt is klónozzák) kicsit vadabb festéssel, lehánykori nevén ET Q7 vagy Jumpbo Q7.
Igen, kemény 3500 magyar péz. És igen, az eladó postázta is (vagy legalábbis ezt írta).
Erre varrjatok gombot :-)

[ Szerkesztve ]

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#16022) mgy


mgy
senior tag

Itthon a verseny után. Szóval le a kalappal, nagy rendezvény, komoly technikával, látszik, hogy rengeteg előkészülettel. A menetek közötti szünetek nekem túl hosszúnak tűntek, de majd kialakul.

Kíváncsi vagyok az indulók véleményére is, de az mindenesetre ijjesztő, hogy egy apró hiba, s vége a futamnak... Nem játék! :)

(#16023) cris78 válasza yayo93 (#16019) üzenetére


cris78
őstag

Nem hasonló kamerával rendelkezek, de én raktam fel videót ide nem rég. Az még elmegy... képet direkt nem raktam fel. Az gyalázat.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#16024) DJGABI válasza _X10Dead_ (#16021) üzenetére


DJGABI
addikt

kamerával, 1000-es értékeléses eladótól? háááát.... :U

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#16025) _X10Dead_ válasza DJGABI (#16024) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Hááát, mi?
Háromezer-öccázé? Mit veszíthetek?
Ha nem jön meg, ott a paypal. De ha megjön...

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#16026) Teréz Atya válasza Nohab61 (#15992) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

LolWut! :D
Hat B6 minibol kiindulva azt gondoltam h a simara is raaggattak az USB-t. Akkor hogy a nyube megy rajta a SW frissites? A temp szenzoron keresztul? Vagy a sima B6-nal felejtos? Ahogy neztem a SkyRC oldalat az ujabb toltok donto tobbsegen van nativ USB. Csak azt nem ertem h az ujabb modelleknel miert mini a micro helyett.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#16027) Teréz Atya válasza Arti1 (#15993) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Motor es prop. En csinaltam egy kinti ill. benti verziot. A kintirol levagtam a propvedot mert minden szirszarra felakadt. Es minek ilyen kis gep, ha nem azt probalgatni h hol fer el. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#16028) Pikachu24 válasza mgy (#16022) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Akkor most ki megy hawaiira Zed vagy ZsolteeeFPV ?

(#16029) janosibaja válasza tibibi (#16017) üzenetére


janosibaja
őstag

tibibi, yayo93 és kimista: köszi szépen a válaszokat! :R

Vágom én, hogy gimbal kéne, meg szuper kamera, de sajnos hiába fogom fel, ettől még nem lesz pénzem... Az a kérdésem, hogy jó minőségű és könnyű, mint az általam már linkelt kamera (OK, gimbal nélkül, de mégis) kapható-e? Létezik ilyen, amit primitíven rá tudok hackelni (ragasztani, baromkodni) a drónra?

[ Szerkesztve ]

(#16030) Pikachu24 válasza _X10Dead_ (#16021) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Ez valami elírás akar lenni?

(#16031) mgy válasza Pikachu24 (#16028) üzenetére


mgy
senior tag

Majd aki a Magyar bajnok lesz évvégén. Még az is lehet hogy te, vagy én. :D

(#16032) kimista válasza janosibaja (#16029) üzenetére


kimista
aktív tag

Persze. Xiaomi yi, 20 ezer

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#16033) Teréz Atya válasza janosibaja (#16016) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Mobius, Runcam HD. En az utobbit hasznalom es meg vagyok elegedve.

Vettem egy JJRC X1-et. Kb. 100 dolcsi es brushless. Talan mar egy gopro-t is elbir.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#16034) _X10Dead_ válasza Pikachu24 (#16030) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Nem tudom, de az eladó valamit biztosan postázott.
Ha nem jön vele kamera, attól biztosan nem megyek a falnak.
Ha csak elkezd berregni, már jó lesz alkatrésznek a 1505-ösökhöz.
Ha fel is repül, akkor meg tiszta haszon.

[ Szerkesztve ]

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#16035) Pikachu24


Pikachu24
aktív tag

(#16036) kimista válasza yayo93 (#16019) üzenetére


kimista
aktív tag

1 év garancia.. Nem vennék rá mérget hogy egy benazas utáni motorleegest v prop törést javitananak gariba..
Nem megbízhatóbb, mivel ugyanaz.
Alkatrész mindenhez van.
Normális fotót akarsz, nem lesz
Távolból, nemlesz
Élőkép, távolból, nemlesz.

Egyébként jó.

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#16037) Pikachu24 válasza mgy (#16031) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Véletlen mgy hsz-ére nyomtam.
_X10Dead_:

Ezt honnan tudod?

A vicc az hogy rá megyek az eladó adatlapjára és az eladó cuccait nem tudom megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#16038) janosibaja válasza Teréz Atya (#16033) üzenetére


janosibaja
őstag

Kedves barátaim, tudom, a Google jó barátom, de Xiaomi yi, 20 ezerért, meg ezt a Mobius, Runcam HD-t nem találom, pedig kábé 20 ezer az a lélektani határ, amire talán nehezen rászánom magam... A Xiaomi yi van 8 megapixeles?

Szépen kérem, dobjatok meg egy linkkel... :R

[ Szerkesztve ]

(#16039) Teréz Atya válasza mgy (#16005) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hat mit mondjak, sztem nagysagrendekkel kevesebbol gazdalkodtak mint a dubai rendezveny, es ez utobbinak elvezhetetlen volt a kozvetitese.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#16040) kimista válasza janosibaja (#16038) üzenetére


kimista
aktív tag

Hogy keresel rá?

Igen van.
Banggood, xiaomi yi

[ Szerkesztve ]

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#16041) mgy válasza Pikachu24 (#16037) üzenetére


mgy
senior tag

Az volt a mondás, hogy van egy sokfordulós bajnokság, aminek a győztese képviseli majd az országot a VB-n. Gondolom a vendégművészek (bármennyire is jó volt őket látni menni) ebben az értékelésben nem szerepelnek.

(#16042) janosibaja válasza kimista (#16040) üzenetére


janosibaja
őstag

Ez például az? Családban van már egy X-Bee 2.1, arra hegeszteném rá. Még nem tudom, hogy, mert az X-Bee-nek a lábai rövidebbek, ahogy nézem, mint ez a kamera... Bár a Tarantula lábai is rövidek... :F

[ Szerkesztve ]

(#16043) Nohab61 válasza Teréz Atya (#16026) üzenetére


Nohab61
aktív tag

Hát szerintem nem nagyon tudod a simát frissíteni :) ebből a szempontból jobb a mini vagy az AC.
A mini usb-t én sem értem.

(#16044) _X10Dead_ válasza Pikachu24 (#16037) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Mit tudok honnan?

És miért nem tudod listázni?
Adatlapon rányomsz középen az "items for sale" gombra.
Végignézed a csinos csajokat, aztán a bal oldali menüben nyomsz egy "see all categories"-t, aztán szűkíted "toys and hobbies"-re.
Nálam a hetedik a listán az X8 akku és Darth Vader nagyúr között.

U.i.: Vader nagyúrnak elég komoly heresérve lehet...

[ Szerkesztve ]

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#16045) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

No, sracok, ma kielvezkedtem az U807+ Tarantula FPV-vel. Szajbaverten JO! Sokkal furgebb, agilisabb mint az MJX X600 es sokkal durvabb eseseket is rohogve kibir. Mivel ma 3-ig tobbet reptettem mint az MJX X600-al osszesen kezedk raerezni az FPV izere.
Annyit eszkozoltem, hogy a gyarilag 200mAh-ra fejlesztett (eredeti kb. 350mAh) akkut kivagtam a rakba es beforrasztottam egy Micro Losi adaptert. Igy most nem 12-15 perc az uzemido, hanem annyiszor 10-12 ahany h8 mini akkut viszek magammal. Nem torik meg a flow elmeny.
Azert azt hozza tennem, hogy a szelpenetracioja sokkal rosszabb mint az MJX X600-nak. Dehat evvan. Ammeg torik mint a ropi es nem fogja az epoxy.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#16046) Pikachu24 válasza janosibaja (#16042) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

AZ elbír 60-70 grammot? Szerintem nem.

(#16047) Pikachu24 válasza _X10Dead_ (#16044) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Igaz, előtte valószínű a feedbackekre nyomtam véletlen rá.

(#16048) janosibaja válasza Pikachu24 (#16046) üzenetére


janosibaja
őstag

Huhh, hát nem tudom... Már kezdtem beleélni magam... Gyönyörű képe van ennek a kamerának...

(#16049) cris78 válasza janosibaja (#16048) üzenetére


cris78
őstag

Meg azért arra figyeljünk, hogy a kamera ne legyen drágább, mint a gép.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#16050) Arti1


Arti1
aktív tag

Próbált már valaki egy dash cam-et felrogziteni? Van egy HD-s itthon, csak porosodik a fiókban. Ha majd profi leszek, lenne mivel videózni. Gimbal nélkül ez is élvezhetetlen videót csinálna? A kocsiban is nagy kátyúknál mozog az egész autó, mégis egész normális videókat csinál.

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.