Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) DJGABI válasza Peaceliker (#66996) üzenetére


DJGABI
addikt

pont veled beszéltük, cinecan a definitív váz már, nem?

de ja, ha nem cinewhoop a cél ez a sailfly átépítés 10/10 ár/értékben, már ha él még rá a kupon. szerk: de akkor látom nem

reddevil is jó lehet alapnak, de épp arra sincs kupon :(

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67002) Peaceliker válasza DJGABI (#67001) üzenetére


Peaceliker
őstag

Majd lesz arra is, mert jön az eachine twig :D
Bár nem kifejezetten lehet utódnak tekinteni, mert az már 3 col nem 2.5

"Oh my Goa'uld!"

(#67003) defy456


defy456
aktív tag

Megjött nekem is a happymodel crazybee f4 v3
Nekem nagyon jók vele a tapasztalataim. Az enyémen jók a forrasztások, viszont én egyszerűen nem tudtam rá forrasztani. Nagyon megszenvedtem vele. Nem tudom eldönteni, hogy az új hegy nem jó, valami van a forrpadokon(néha úgy tűnt, mintha valami áttetsző valami úszna rajtuk amikor megmelegítem, de az istennek sem maradt rajta cin), vagy egyszerűen az én bénaságom.
Viszont nagyon-nagyon szépen repül a sailfly-ban. Nincs "térerő" gondom se vele.

(#67004) RevoneX


RevoneX
csendes tag

Sziasztok! Melyik a legjobb FULL HD-s, vagy 4K-s FPV drón a piacon? A Mobula7 HD-t néztem ki. Azon egy Caddx Turtle V2 kamera van, az 1080p 60 FPS tud, ami elég meggyőző.

(#67005) Peaceliker válasza RevoneX (#67004) üzenetére


Peaceliker
őstag

Goflyrc scorpion 80hd t venném, mert abban split van meg 15a torony

"Oh my Goa'uld!"

(#67006) Johnny_vT válasza Peaceliker (#66969) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

"Pedig kinéz egy idegbaj még"
Hát ehh...

Na jó viccen kívül. Úgy érzem már átnéztem és átolvastam az internet egészét R9M és Crossfire közötti összehasonlítást keresve. De egyszerűen nincs konkrét válaszom rá, hogy tényleg annyival jobb-e a CRSF mint amennyire túlárazott. És nem csak az egység árát kell nézni, hanem az egész platformot a vevőkkel együtt. (Antennát is említeném, de ha az nincs a csomagban, akkor úgyis a lengyelektől rendelek, ami olcsóbb és elvileg hasonló minőség.)
A cél ugye a long range, de földi állomást nem akarok létesíteni, így nyilván a 800-1200mW-os VTX 5.8G jelerőssége fogja a korlátot jelenteni.

(#67004) RevoneX
Turtle V2-ből nagyon szép eredményeket lehet kihozni :)

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67007) fape válasza Johnny_vT (#67006) üzenetére


fape
senior tag

Az idei r9-otás vevőkkel kb minden lényegi eltérés eltűnt. Az elején kíván talán egy kicsit több törődést a R9.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#67008) Peaceliker válasza Johnny_vT (#67006) üzenetére


Peaceliker
őstag

turtle képe sztem jó, inkább a halandósága aggaszt engem :DDD

"Oh my Goa'uld!"

(#67009) fape válasza fape (#67007) üzenetére


fape
senior tag

Inkább az az érdekes kérdés, hogy mi az eltérés vajon a r9m és r9m 2019 között. De erre még én is keresem a választ ;)

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#67010) SP!T


SP!T
addikt

Eléggé úgy néz ki döntöttem és egy Beta85 Pro2-t rendelek.
Egy Z02 kamera és VTX van benne, ami vezetékkel van össze kötve. [link]

Vajon ha rendelek hozzá egy EOS2 canopy-t, akkor simán át tudom forrasztani bele az EOS2 vagy RunCam Nano 2-t? Vagy van valami ami miatt ez kizárt azaz másik VTX is kellene?

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#67011) Blizzardking válasza RevoneX (#67004) üzenetére


Blizzardking
őstag

Mennyi gyakorlatod van fpv-ben? Lehet egyből kéne venni hozzá egy olcsóbb kamerát gyakorolni, ne a Caddxet vágd gallyra. Ha "Vörös Báró FPV" vagy akkor sorrykah :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#67012) Johnny_vT válasza fape (#67009) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Került rá XT30 és alapból jobb firmware-rel erkezik (friss flex változat). Asszem.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67013) fape válasza Johnny_vT (#67012) üzenetére


fape
senior tag

Xt30 a régin is van. Rcgn kértem képet a pcbről, hátha az többet segít. De ott se tudják mi az újdonság. Csak tippek vannak, de egyik sem hihető :S

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#67014) Johnny_vT válasza Johnny_vT (#67006) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

X9 Lite (molnigee kösz a kupont), R9M Lite Pro, 2xR9MM, 2xXM+ berendelve.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67015) fape válasza Johnny_vT (#67014) üzenetére


fape
senior tag

Kis r9 vevőkkel több embernek akadt már távolság gondja. Ha messze akarsz repülni akkor inkább a r9 slim+t javaslom.
Plusz eura/868mhzra hangolt antennákat is érdemes venni az adóra és a vevőkre is.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#67016) hundai


hundai
aktív tag

Segítenétek mi lehet a hiba?
5-6 reptetésig semmi problémám nem volt a tx02 + TR1 800D-vel, nyílt terepen megvolt a 300 méter akadások nélkül. Most a 150m is enyhe túlzás. Okozhatja, hogy az kamera antenna egy 3mm-es részén levált a nikkelezés? Elég sokat repkedek villanyoszlopok alatt / körül, ott elég zavaros, majdnem csak elmegy a kép.
(tegnap sikerült az egyik magasfeszültségű vezetéknek is nekimennem)

-Wake up Neo!

(#67017) gabesz82


gabesz82
senior tag

Sziasztok!

Szegeden esetleg tudtok-e olyan embert aki foglalkozik DJI Phantom 3-as javításával? Wi-Fi antennakábelekről lenne szó amik a kamerarészbe mennek (csatlakozók épek, kábel szakadt el). Köszi előre is mindenkinek!

PSN: Morfologus82

(#67018) Peaceliker válasza hundai (#67016) üzenetére


Peaceliker
őstag

melyik részén sérült az antenna? kép esetleg? de simán esélyes, hogy az a gond

"Oh my Goa'uld!"

(#67019) hundai válasza Peaceliker (#67018) üzenetére


hundai
aktív tag


A burkolatnál legfelül van a hiányzó rész, látszódik egy keveset a hiba.

-Wake up Neo!

(#67020) cd334 válasza hundai (#67019) üzenetére


cd334
tag

Szerintem ez az antenna erősen csereérett. Ennél a antennatípusnál nagyon fontos az antenna geometriája, és itt már ez nincs meg. Valószínüleg ezér romlott el a hatótáv.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#67021) Peaceliker válasza hundai (#67019) üzenetére


Peaceliker
őstag

jaaa, az tuti nem gond
inkább a forma, ahogy cd334 kolléga írja

"Oh my Goa'uld!"

(#67022) hundai válasza Peaceliker (#67021) üzenetére


hundai
aktív tag

Sajnos csak RP-SMA csatim, és hozzá egy 3dbi bot antennám van itthon, sima SMA csatim nincs :S
Köszönöm a segítséget :)

-Wake up Neo!

(#67023) Peaceliker válasza hundai (#67022) üzenetére


Peaceliker
őstag

Vtx tuloldalra tudsz forrasztni és akkor csati is megmarad ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#67024) Saccco


Saccco
nagyúr

Skyzone SKY02X
Nagyon tetszik. :D
Egyáltalán nem érzem kicsinek a képet (30°). A vevő jobb benne, mint a Cyclops-omban. Kicsit zavaros a sok gomb, de majd rájövök, hogy mi micsoda. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#67025) sezlony válasza hundai (#67022) üzenetére


sezlony
csendes tag

Én sima elektronikai boltban (ahol alkatrészeket lehet kapni) vettem SMA -> RP-SMA fordítót.

(#67026) DJGABI


DJGABI
addikt

ez új cucc? happymodel diamond [link]

dvr-es vtx, bemegy a trashcan/mobula gyárija helyére. árban is kb annyi

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67027) swazi


swazi
csendes tag

Sziasztok!
Szemezgetek a Bangood-on egy Eachine ex2mini-vel. Most vagy már csak kamera nélkül van. Milyen kamerát volna érdemes hozzá venni külön?
Amivel szerelik külön majdnem annyiba kerül mint maga a drón.
Vagy felejtős így egész? Előre is köszönöm a segítséget.

(#67028) DJGABI válasza swazi (#67027) üzenetére


DJGABI
addikt

Kupon a leírásban még él rá, 10k-ra jön ki úgy az alapgép. Aranyos, kezelhető kis gép, acrós ennyiért továbbra sincs, de úgy azért már nem akkora deal. pont az volt benn a jó, hogy szemüveget, mindent kaptál. Gyári kamerát mondjuk annyira nem ajánlom. Vagy hát repkedni okés, mert szép minősége van. De megkövetem magam, kollégáét szétszedtük, dvr-t nem lehet rákötni, csak tápot kap az alaplapról. De amúgy kb bármilyen AIO kamera jó rá, fentebb pl hundai is ilyet épített.

Nézegettük, kolléga lehet a Bugs 6-osét teszi rá [link], vagy hát jobban mondva max az aljára aggatja. A nagytesó Bugs 3-asba bele is lehet applikálni: [link] Távon ott a fényképező/videó gomb, meg 3 eres a csati a lapon, elvileg jónak kell lennie

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67029) Johnny_vT válasza fape (#67015) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Remélem a legjobbakat. Az echte long range drónba jövőre Slim+ kerül majd, de most fontos volt a mikro méret a 3 colos miatt. Egy BADRX hibánál minden jobb. :D utolsó repulés után visszasétáltattam magam előtt a gépet a kiindulópontra, de az egyik finon gázadást úgy érzékelte, mintha fullgázt nyomtam volna. 3 másodperces irányítatlan, line of sight punchout következett. Juhú. De megmentettem :DD

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67030) Peaceliker válasza DJGABI (#67026) üzenetére


Peaceliker
őstag

nem annyira új, de nem is marha öreg :) 2 hónapos tippre
larva pl evvel jön

"Oh my Goa'uld!"

(#67031) swazi válasza DJGABI (#67028) üzenetére


swazi
csendes tag

Ok! Köszönöm a választ. Nem videózni csak repkedni kellene. Néztem a ÍTello-t és a Mitu-t is. Ez szimpatikusabb a motor és az acro miatt.
Néztem amit linkeltél. Na annyira azért nem szeretném átalakítani.

(#67032) hundai válasza swazi (#67027) üzenetére


hundai
aktív tag

Én is inkább a b6 kameráját ajánlom. Elég nehéz az ilyen aio-t belerögzíteni normálisan arra a kicsi helyre, kókányolni is tuti kell. Itt elég lenne egy kis szigszalag vagy vagy diszkrétebb megoldásként egy 2 oldalú ragasztó a normális rögzítésként.
szerintem a leggyengébb pont a landoló talpak.3 kicsi csavarral van rögzítve, ezért nem is érdemes feltenni a prop védőt, mert csak szétfeszítené ezt a részt és utána ragasztgathatnád mint én

-Wake up Neo!

(#67033) swazi válasza hundai (#67032) üzenetére


swazi
csendes tag

B 6 kamerája esetén a házat itt is vágni kell?

(#67034) hundai válasza swazi (#67033) üzenetére


hundai
aktív tag

Szerintem nem kell vágnod semmit.

-Wake up Neo!

(#67035) swazi válasza hundai (#67034) üzenetére


swazi
csendes tag

Köszönöm!

(#67036) DJGABI válasza swazi (#67031) üzenetére


DJGABI
addikt

nem muszáj így. sőt, ex2-nél (ami b3 mini) nincs is ennyi hely, el se férne ott. mi úgy terveztük kábelt elvágni, betoldani, aztán max a gép aljára kétoldalas ragasztóval/postásgumival/akármivel felfogatni.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67037) SpydeR3412 válasza DJGABI (#67026) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Jó cucc! Tegnap teszteltem alkonyatkor.

(#67019) hundai: simán csak hajtogasd vissza és olyan lesz mint új korában. ;)
Ha elreped, vagy törik akkor adj neki egy kis cint és kész.

(#67038) DJGABI válasza SpydeR3412 (#67037) üzenetére


DJGABI
addikt

sokkal szebb mint szemüvegben, nincs hangyafoci. milyen cam? meg hogy veszed észre, fogyasztásban jelent valamit? inkább csak súlyban, nem? bár csak 1gr a diffi gyárihoz képest.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67039) syler123 válasza DJGABI (#67038) üzenetére


syler123
veterán

Engem is érdekelne milyen cam, bár ránézésre talán eos2. Amikor lent megy eléggé kockásodik.

[ Szerkesztve ]

(#67040) SpydeR3412 válasza DJGABI (#67038) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

+ syler123:
A szemüvegem szebb képet jelenít meg felbontásban. De igen az a lényeg, hogy nincs hangyafoci. :K
Fogyasztás talán picit több, de nem számottevő. A súly sem vészes, szerintem simán viszi egy 1s gép is. Ez egy átalakított RedDevil amúgy. A kamera meg egy Runcam nano.
A kockásodás a yt műve. Bar lehet neked jobb a szemed az ilyesmihez.

[ Szerkesztve ]

(#67041) Peaceliker válasza SpydeR3412 (#67040) üzenetére


Peaceliker
őstag

Reddevilben eos2 van gyárilag, ez akkor hx100 bol ment abba át?

"Oh my Goa'uld!"

(#67042) SpydeR3412 válasza Peaceliker (#67041) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Igen, írtam is, hogy átalakított. FrankenDevil (Sailfly váz, RedDevil motor, Trashcan fc, hx100 canopy és kamera, Diamond vtx, a propp most épp szintén RD) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#67043) mrbig válasza gabesz82 (#67017) üzenetére


mrbig
csendes tag

gabesz82: ha valóban csak antennakábel szakadt, akkor valószínűleg egyszerű forrasztással megoldható. Ha nem találsz szakembert, akkor akár egy ügyes kezű tv-rádió szerelő is megoldhatja.

(#67044) Peaceliker válasza SpydeR3412 (#67042) üzenetére


Peaceliker
őstag

kár hogy több gép nem fért bele ;]

"Oh my Goa'uld!"

(#67045) SpydeR3412 válasza Peaceliker (#67044) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Jah, hát az aksi tépőzár is BetaFPV, a propp meg Avan, vagy Racerstar szokott lenni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#67046) Johnny_vT válasza Johnny_vT (#67014) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Na szép, az R9MM kivételével mindegyiknek 20-30 munkanapra ugrott a feldolgozási ideje. Beszéltem a helpdesk-el, állítólag valami zűrzavar volt a raktáraknál, aminek nem látták előre a megoldódását és ezért nyomták fel ennyire a processing time-ot. Hát nagyon remélem :D

Közben rádöbbentem, hogy Böszme-1 máris átépíthető long range-re ha megjönnek a cuccok. Kuponnal összerendeltem mindenféle szirszart, így mar van másik váz (igaz csak 5 colos), 2306-os motorok, 2-ágú HQProp, meg ugye az új vevő és még korábbról a GPS. :)

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67047) vandor01 válasza Johnny_vT (#67046) üzenetére


vandor01
őstag

mondtam mondtam a boszmébol LR lesz! :DDD igy legyen ötösöm a hétvégén :D
a 1407-es mindenben kenterbe veri....
de az LR az azert masra van mint az örült állati száguldozásra :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#67048) hundai


hundai
aktív tag

Elkapott az inger, hogy építsek egy tyro79et. I6X távot vennék hozzá. Lehet hozzá választani fs-a8s, ez jó lenne hozzá vagy vegyek hozzá egy fli 14+t?

-Wake up Neo!

(#67049) cd334 válasza hundai (#67048) üzenetére


cd334
tag

Fli14+ egyértelműen, ha ezek közül lehet választani. Vagy X8B is jó vevő még.

De gondold meg a frsky távot is. Ott is lehet már olcsó távot venni és később, ha komolyabb távra váltanál a vevőket nem kell cserélni.

[ Szerkesztve ]

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#67050) HornedReaper válasza cd334 (#67049) üzenetére


HornedReaper
senior tag

flit10 állítólag jobb, megbízhatóbb ;)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.