Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) Silent77 válasza Pikachu24 (#12000) üzenetére


Silent77
veterán

Ez nagyon változó, 1-3 hét bármi lehet.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12002) Hurkafej válasza kimista (#11986) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

A kóbor kutyákat se viszik haza, hiába a chip.

(#12003) Silent77 válasza qnadam (#11981) üzenetére


Silent77
veterán

Örülök, hogy meglett!
Még több ilyen ember kéne. A legtöbben simán lenyúlták volna. :(

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12004) cris78 válasza Hurkafej (#12002) üzenetére


cris78
őstag

De egy drónból a nagyi szép adventi koszorút tud csinálni :D

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#12005) Teréz Atya válasza Janika841130 (#11998) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Huha, rossz hireim vannak. Nagyon ugy tunik h zarlatos az egyik FET. Itt mar keresgeltunk a H8 minihez cserealkatreszt, egy jobb muszeresz sztem par sorert kicsereli. Esetleg FCB / alaplap csere.
Mindenesetre probald resetelni a gyro-t, ha nem segit szetkapni a gepet, lehet csak az egyik motor vezeteke szakadt le es szerencsetlenul hozzaer valamihez.
A FET az a nagyobb 3 labu teglalap kozel a motorhoz. Neha egyertelmu h doglott, mert szepen megporkolodik, maskor csak siman kimulik.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#12006) tibibi válasza qnadam (#11981) üzenetére


tibibi
őstag

Vannak még normális emberek :K Mekkora szerencse ,hogy pont oda szállt le, látszólag sértetlen.

(#12007) Janika841130


Janika841130
csendes tag

Aha ! Akkor a porkoltszag, megsem a hamusbol jott !

Holnap szetkapom a kicsiket , es atnezem tuzetesen, cserelni en is tudom, a nagyobb baj hogy hol talalok hozza fetet ?

Koszonom a segitseget, majd holnap beszamolik a fejlemenyekrol, megegyszer koszonom !

Értem én a viccet, csak nem szeretem !

(#12008) Teréz Atya válasza Teréz Atya (#12005) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

@ Janika841130:
gumicukor89 forumtars keresett csere FET-et H8 mini-be, aztan az AOSHB / A0SHB helyett SI2300-at rendelt aliexpress-rol. Tovabbi fejlemenyekrol nem tudok.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#12009) Janika841130


Janika841130
csendes tag

Koszonom szepen !
Nagy segitseg elore is , utannanezek !
Ezer hala , addig is !

Értem én a viccet, csak nem szeretem !

(#12010) Janika841130


Janika841130
csendes tag

Rakerestem mindkettore, az Aoshb -bol 5 db 0.20 dollar , si2300 -bol pedig 5db 2 dollar korul mar kapni :) csak mig ideer , ahhhh

Értem én a viccet, csak nem szeretem !

(#12011) Game-over


Game-over
aktív tag

Sziasztok!

Na ma elhoztam az 1 hetes X5C-t Gyulára (fürdőzés közben jó reptetni) :DDD

Az lenne a kérdésem, hogy mekkora lehet a hatótávja?
Mert kipróbáltam a vár előtt, ott felment a torony magasságáig (ami kb. 90 méter), majd villant egyet, és inkább lehoztam.

Abból látszik hogy elveszti a jelet, hogy villannak rajta a ledek (nem olyan sűrűn mint mikor merül az akkumulátor), vagy olyankor csak simán leesik?

(#12012) Jackal2 válasza Game-over (#12011) üzenetére


Jackal2
senior tag

Amit én tapasztaltam, hogy elkezd szaggatni az irányítás, de szerintem tud 100 métert. Az X5SW annyit biztosan nem, 50 méter után már gondjaim voltak, a képátvitel zavarja a saját irányítását.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12013) medvegy válasza Game-over (#12011) üzenetére


medvegy
aktív tag

Jelvesztésnél villan, és elkezd visszasüllyedni. Elvileg 100 m körüli a hatótáv, de valóságban ez ritkán jön össze felfelé. Olyan magasságban már nagyon meg tud viccelni a szél, mert az X5C nagyon könnyű. Én 80 m körül voltam vele max, de volt már példa, hogy futni kellett utána :D

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#12014) marciart11 válasza qnadam (#11981) üzenetére


marciart11
aktív tag

Nagy mázlid van! ÉS ne legyen több ilyen :)

(#12015) qnadam válasza marciart11 (#12014) üzenetére


qnadam
veterán

nem terveztem :) egyrészt jobban fogok figyelni (és nem repülök telefonnal, amin sokkal kevésbé látszanak a mindenféle adatok), másrészt kap a gép egy gps trackert.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12016) shaddam


shaddam
aktív tag

Megint akciós a kicsike. Hétfőn fizetés, remélem addig így marad. Minden megjött a robocathoz, egyedül ő hiányzik meg a naze32

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#12017) synar válasza shaddam (#12016) üzenetére


synar
őstag

Azt láttad, hogy + 58$ a szállítás?

(#12018) SpydeR3412 válasza Game-over (#12011) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Az x5c-nek (sw-nek is, több típust nem próbáltam), van egy olyan tulajdonsága, hogy ha zuhan, elkezdenek pörögni a propellerek, ezzel csökkentve az esés sebességet. Túl nagy baja n lehet tőle szerintem.
Ha már lassan zuhan, van időd gázt adni neki. :)

(#12019) Teréz Atya válasza SpydeR3412 (#12018) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Altalaban nem ezzel van a gond, hanem a szel elviszi a rakba es a pilota meg soha nem talalja meg.

Vagy fennakad egy 30 m-es fan. RC Groups-on olvastam, hogy egy favagonak is fennakadt. De nem hiszem, hogy mindenkinek van otthon motorfuresze, es pl. eleg feltuno lenne egy parkban ugykodni. :U

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#12020) tibibi válasza Teréz Atya (#12019) üzenetére


tibibi
őstag

100 éves fát vágsz ki a főtéren megjelenik a hatóság mit csinál ember?? fent akadt a drónom meg amúgy is kell a tűzifa :DDD
Erre a gps nyomkövető témára rámehetnénk kicsit használja valaki? Nem zavarja a gép gpst? stb. :U :R

[ Szerkesztve ]

(#12021) Allien válasza tibibi (#12020) üzenetére


Allien
veterán

Én most tervezek beszerezni egy gps personal nyomkövetőt. Ugye ehhez viszont KELL mobil előfizetés, legalább mondjuk egy dominó csomag, vagy fun-s, havi 2000-rt... T-mobilt ismerem csak, a többinél is van hasonló tutira.
Ez pl 20 gramm.
Ez meg kisebbnek tűnik, de nincsen feltüntetve.
Erre meg 85 grammot ír, de szerintem az egész pakk lehet annyi.
Ezt meg 26 grammnak írja, de a csatlakozója az érdekes...
Igaz, ez kisebb drónra valóak, nem lehet össze kötni a vezérléssel, de arra jó, hogy ha baj van, mobil hálózat azért szinte mindenütt van. Adatok lekérdezése, és kb pár perc alatt a helyszínen lehet az ember... :B

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#12022) shaddam válasza synar (#12017) üzenetére


shaddam
aktív tag

Már megint? :'(

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#12023) tibibi válasza Allien (#12021) üzenetére


tibibi
őstag

Jó lenne tapasztalat, aki használt már ilyet ,melyiket érdemes megvenni .És hogy lehet megtalálni :F gondolom küld egy koordinátát ha felhívod .

(#12024) kimista


kimista
aktív tag

Pesten hol van RC bolt? Arena? Arkad? Propellert hol tudok venni cx20-ra? Drága az ilyen helyeken?

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#12025) Teréz Atya válasza tibibi (#12023) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hmm, esha a kopter kilone a vevo telemetriajan keresztul a GPS koordinatait? Egy FlySky ia6b rx telemetria kepes es csak 10 dolcsi.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#12026) Allien válasza Teréz Atya (#12025) üzenetére


Allien
veterán

Szvsz CSAK akkor van értelme, ha SAJÁT akksija van a gps-nek. Az ilyen kis kütyük működnek akár egy hétig is. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#12027) Allien válasza tibibi (#12023) üzenetére


Allien
veterán

Sms-t küldesz a kóddal, válaszol, és a válaszban ott lesz a koordináta, amit pl google mapson keresztül követhetsz. kb 5 méter pontossággal. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#12028) Watt25 válasza qnadam (#11981) üzenetére


Watt25
veterán

Szerencséd van, gratulálok!
Videót ugye feltöltöd?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#12029) carpediem007


carpediem007
tag

Valakinek van DJI Phantom 3 Standard???? :))

(#12030) shaddam


shaddam
aktív tag

Mentem egy kört az új antenákkal. Határozottan jobb a kép úgy hogy valami van köztem és a gép között. Délután még egy távolságtesztet nézek vele

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#12031) tibibi válasza Allien (#12027) üzenetére


tibibi
őstag

oké csak mennyire pontos ,mert nézegettem a youtubon és van pár ami 40-50 métert téved.

Shaddam Milyen fpv szettet használsz vagy egyediek a monitor és az alkatrészek ?

[ Szerkesztve ]

(#12032) shaddam válasza tibibi (#12031) üzenetére


shaddam
aktív tag

Adó
Vevő
A kamera xiaomi yi, az antennák meg gearbestről ilyen pár dollárért.

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#12033) tibibi válasza shaddam (#12032) üzenetére


tibibi
őstag

:R sj4000 wifi-vel is működne? Van valahol video amit az xk-val csináltál :R

(#12034) shaddam válasza tibibi (#12033) üzenetére


shaddam
aktív tag

Mindennel jó amin van videó out. A gimbal része trükkös, az sajna nekem se betonstabil

Itt a youtube kanálisom, a mai 2 röptetés lassan kúszik fel

[ Szerkesztve ]

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#12035) kimista válasza shaddam (#12034) üzenetére


kimista
aktív tag

nem lehet megoldani sehogy, h a láb ne lógjon bele? elég zavaró.. -20 nál is kicsit trükköznöm kellett, de sokkal jobb így..
egyébként ez a txitt csak 18
monitorban még nem gondolkoztam így egyben, mert sztem bőven túlárazott, feléből megvan külön a kiegészítőkkel..

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#12036) shaddam válasza kimista (#12035) üzenetére


shaddam
aktív tag

A láb már megvan oldva. Monitort azért vettem így, mert így nincs egy csomó plusz kábel meg lipo. Van rajta video out, azt használom majd az fpv racerem sisakjához.

Most nézem vissza az egyik videót, elhúz alattam egy héja Így képen mondjuk nem jön át, de mozgásban határozottan nem veréb :DD

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#12037) dreizwanzig válasza qnadam (#11981) üzenetére


dreizwanzig
tag

micsoda mázli :)
biztos rosszul lettem volna, ha elvesztek egy dji phantomot és sosem gondoltam volna hogy visszajutna hozzám :D

(#12038) Hachiko95 válasza shaddam (#12036) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Neked ez a fajta gimbal van, viszonylag bevált [link]? Szeretnék venni a X380-hoz, csak nem tudom melyiket. Néztem még az Eachine Light-2D gimbal-t, de az egy kicsit rázkódósabb egy összehasonlító videóban.

(#12039) shaddam válasza Hachiko95 (#12038) üzenetére


shaddam
aktív tag

Ránézésre ilyen, mondjuk kék gumis. Alapból stabil a cucc, a reverse arm mod után állítgattam rajta, még nem tökéletes, de ennyi pénzért apránként jó lesz ez.

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#12040) stinky14


stinky14
csendes tag

xt-xinte.com-os pénzt visszakapta már valaki? :D

(#12041) synar válasza stinky14 (#12040) üzenetére


synar
őstag

Igen, három napja írtam nekik válasz emai-ben, hogy várom a refund-ot és pár órán belül vissza is utalták. Javaslom, írj nekik te is, ha még nem tetted meg.

[ Szerkesztve ]

(#12042) kimista válasza stinky14 (#12040) üzenetére


kimista
aktív tag

Nekem is megjott már rég

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#12043) qnadam válasza Allien (#12021) üzenetére


qnadam
veterán

t-nél, telenornál meg teszkómobilnál (többit nem néztem) 3000 forint feltöltéssel egy évig elérhető a kártya, teszkónál ráadásul havi 10 mb net ingyen van.

Teréz Atya: ha van kapcsolat a táv és a gép között, akkor pont nincs szükség a trackerre. pont az a lényege, hogy független az adatátvitel :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12044) tibibi válasza qnadam (#12043) üzenetére


tibibi
őstag

Nem lesz publikus a video mi történt a gépeddel? :R

(#12045) medvegy


medvegy
aktív tag

Ma megvolt nekem is az első kopter elvesztésem. Egy nagy füves téren reptettem Szegeden. 20-25 m magasan lehettem az X5C-vel, amikor iszonyatosan alákapott a szél, és elkezdte ferdén fölfelé vinni, egyenesen a házak közé. Megpróbáltam visszajönni, de a szél erősebb volt. Pillanatok alatt olyan magasra/messzire vitte, hogy már nem is láttam melyik az eleje, esélyem sem volt már visszahozni. Kb 100-150 méter magasan másodpercekig utazott a quad a szelek szárnyán, és már csak azt láttam, hogy 3-400 méterre tőlem egy apró pont elkezd zuhanni a kertek fölött. Hatalmas mákom volt, mert kb fél óra alatt meglett. Gyalog bejártam azt a részt ahová lezuhant, bár szinte semmi esély nem volt rá, hogy meglesz. Egy lakatlan telek sarkában kiszúrtam egy fehér pontot. Szerencsémre a szomszéd segítőkész volt, megnézte, és tényleg az X5C volt az. Túlélte a zuhanást, semmi baja nem lett, nekem viszont lett egy jó légi-felvételem Szeged Móraváros részéről :DDD

[ Szerkesztve ]

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#12046) synar válasza medvegy (#12045) üzenetére


synar
őstag

"nekem viszont lett egy jó légi-felvételem Szeged Móraváros részéről"
Hiszi a piszi, ha nem láthatjuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#12047) tibibi válasza shaddam (#12034) üzenetére


tibibi
őstag

Nekem walkera van rajta :U ,de még nem tudtam normálisan kipróbálni milyen .

(#12048) medvegy válasza synar (#12046) üzenetére


medvegy
aktív tag

Feltöltöttem a vágott videót google drive-ba: Syma X5C elvesztése, avagy a szelek szárnyán :D

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#12049) Jackal2


Jackal2
senior tag

Nah, voltam előbb kint egy kis szürkületi repülésre, próbálgattam a Nihui határait, baszki ez a gép rohadt jó, olyan trükköket lehet vele csinálni (pl. 6-os szaltó:D), olyan kezes mmm, lehet veszek még egyet annyira élvezetes.

Lesz majd róla videjó:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12050) kettom válasza shaddam (#12032) üzenetére


kettom
csendes tag

Meg vagy elégedve a xiaomi yi kamerával?
sok helyen lehet látni, olvasni negatívot róla
kamerát akarok venni ezért kérdezem
:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.