Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) dronosroli válasza Geller72 (#61996) üzenetére


dronosroli
újonc

Azért nem gondolom, hogy mind a 100W-ot ráküldi egy db kis 1.480 mAh-s akksira, mert szegény Spark akksiból lufit csinálna azonnal :)
Szerintem azért lett 100W-os a töltő, hogy tudja mindhárom akksit tölteni párhuzamosan, maximális lehetséges töltőárammal és még legyen ereje közben távot és telefont is tölteni.
Ez eddig elmélet.
Ami a tapasztalat, hogy ha különböző töltöttségű akksikat teszek rá tölteni, akkor amint az egyik készen van, nyugodtan levehetem, a többit még ugyanúgy tölti tovább, nem számít a sorrend sem, mit hova tettem a hub-on.
Phantomnál azért nem ruháztam be hub-ra mert ott tényleg sorban töltögeti az akksikat, nem egyszerre

(#62000) Timer:
A táskát nyugodtan felejtsd el, azt benn hagytam a dobozban, vegyél inkább egy masszív merevfalú táskát (nekem egy vízálló van, teljesen praktikus, a teljes FMC tartalma belefér és még 2 akksinak van plusz hely, ha még vennél)
A garancia mellett/helyett inkább a Care-t fontold meg, ha nyugodt szívvel akarsz röpködni...
Nekem amióta egyszer meg akarta támadni a gépet egy nagy madár, azóta áldom az eszem, hogy van rajta Care, mert saját hibámból ha nem is töröm darabokra a gépet, a madarakat meg a többi vis major dolgot nem tudom teljesen kiiktatni, és ha lezuhan, senkit nem érdekel a javítás költségének szempontjából, hogy kinek a hibájából, vagy mitől esik le, csak az, hogy mennyit kell fizetni a javításra, és ha van Care, akkor ez viszonylag elviselhetőbb, persze ez egyéni mérlegelés kérdése)
A mire esik rá kérdésére pedig ott a felelősségbiztosítás :D

[ Szerkesztve ]

http://dronosroli.hu

(#62002) Geller72 válasza dronosroli (#62001) üzenetére


Geller72
veterán

"Phantomnál azért nem ruháztam be hub-ra mert ott tényleg sorban töltögeti az akksikat, nem egyszerre"
-Talán, mert ott is csak 100W-os töltőd van, viszont drabál nagy akkud. :D. Így hiába is töltené egyszerre, ugyan az lenne az eredmény..időben.

(#62003) Timer válasza dronosroli (#62001) üzenetére


Timer
veterán

Köszi az információkat és a tanácsokat, nagyon hasznosak egy magamfajta kezdőnek! A Care-en elgondolkodom, de éves szinten néhányszor fogom reptetni élesben (plusz havi 1 gyakorlás), igazából gyerkőc videózásra, meg a nyaralások új perspektívából való megörökítésére szánom (emberektől távol), szóval napi szinten a szekrény mélyén pihen majd többnyire, így lehet, hogy a Care nem kifizetődő.

Táskából egy merevfalú, belül habszivacs 20 dollárost néztem neki gearbesten, ha jól látom, abba elég jól passzol, és belefér távirányító, minden egyéb.

Akkut érdemes ebayről venni még mellé, vagy az "original, refurbished" darabok kerülendők? Itthon legolcsóbban 17 ezer forintért találtam, de ahogy nézem, jellemzően 19 körül van, ebayen 12 körül már hozható.

(#62004) syler123


syler123
veterán

Van itt Jumper táv tulaj? A régebbi típusokhoz adtak tartót, az érdekelne, ha valaki nem használja, vagy a távot bezúzta, tönkrement stb, akkor megvenném a védőtokot.
Jumper t12-höz sajna nem adnak, Esetleg valami alternatíva? Nem találtam semmi értelmeset. Szeretném ha a gimbalok nem sínylenék meg a utazgatást. Most télen nem gáz, mert csak itthon whoopozok, de később jó lenne ha vihetném terepre is. A Flysky I6 egy tank, azt mindegy volt mibe teszem :D Kb elpusztíthatatlan.

(#62005) Allien válasza syler123 (#62004) üzenetére


Allien
veterán

hobby kingen vannak táskák távokhoz. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#62006) Allien válasza Geller72 (#61999) üzenetére


Allien
veterán

Az MJX kifejezetten nem ilyen. Sőt! Példul MJX B2C Bugs 800-1000 métert ad meg, és ez igenis tudja. Nem fpv-ben persze, de 1 km-t viszi tutira.
De, jelenleg ha már Bugs 3 mini, akkor inkább az átszitárott verziót venném:
Eachine EX2mini kamerával, monitorral, szemcsivel. ;]
Annyi, hogy a távon a két antenna az kamu... :B Lehet is likvidálni. :K

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#62007) ezoltan válasza Djuree (#61973) üzenetére


ezoltan
tag

Igen?
Ezt a tapasztalat mondatja veled,vagy csak találgatsz?

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#62008) vandor01 válasza Allien (#62006) üzenetére


vandor01
őstag

na ez is jo ajanlat 30e piiiz bol minden...... sarcmentesen megjon..... egy helikopteresnek dron (ujra) kezdo csomag szerintem tokéletes! még par aksi par propeller egy tarcsi moci es meg mindig 50e alatt van! mehet a ball egergomb :D :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#62009) Geller72 válasza Allien (#62006) üzenetére


Geller72
veterán

Nekem a táv hatótávjával nincs bajom. Csak az FPV részével a dolognak. És ezt arra találták ki, azért van/lenne, hogy FPV-re használd. Szemüvegem van, ezért a szemüveg+monitor okafogyott - felesleges plusz lenne részemről. A BG-ről csak kamerával vagy másfél euróval olcsóbb a jicsin, de a BG-nek hála a posta meg több, szal kb. ugyanott van a két gép. És én valamiért (okkal) nem a jicsini fiukban, hanem az eredeti MJX-ben jobban bízok. ;) Na de majd megnézzük azt az acro módot. :D. Remélem, nem lesz olyan szar, mint a szintén jicsin M80 acrója. :D.

Egyik fórumon ki merik írni:
"Max Flight radius: 70meters
Maximum remote control distance: about 300m"
:D. Ez inkább közelebb áll a valósághoz.

[ Szerkesztve ]

(#62010) Mcrazy válasza Allien (#62006) üzenetére


Mcrazy
őstag

Annyi, hogy a távon a két antenna az kamu... :B Lehet is likvidálni. :K
Ez szerintem az összes MJX távra igaz.

(#62008) vandor01

Ezzel azért még nincs vége. +okostöltő +akksitöltő fejek +csatlakozók +kábel, hogy a töltési időt közelebb hozzuk a repidőhőz.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#62011) Mcrazy válasza Geller72 (#62009) üzenetére


Mcrazy
őstag

Az MJX B3 mini tudtom szerint egy racing drón. Ezekkel nem szoktak kilométerekre elrepülni a maguk 6-10 perces repidejükkel. Legalábbis a videókon ezt látni.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#62012) vandor01 válasza Mcrazy (#62010) üzenetére


vandor01
őstag

kezdesnek jo ez!
a 850-es 2S aksit meg lehet hajtani USB toltorol is! a gyari is az....
venni kell meg 3 aksit meg 3 USB -s toltot hozza... sum max 50ejro...
aztan
vagy megtetszik es jonnek a durvabb kiadasok nagyobb gép és ami vele jár! :DDD
vagy összetöri es megunja vagycsak megunja azt eladja a delikvens....

tenyleg van ott vmi aksi fej átalakito...??? :F mert akkor a tolteshez kell az...

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#62013) Geller72 válasza Mcrazy (#62011) üzenetére


Geller72
veterán

Sehol nem írtam, hogy kilométerekre el kellene repülni vele. De a 70m és a km közt nagyon sok különbség van. Itt hiába tud a táv akármennyit, ha a kamera miatt meg ~50m-ig vagy jó. De ha te csak addig akarsz repülni, akkor ok. ;). Házkörül elég. De sejtésem szerint lesz itt még más is, csak kapjam kézbe.

(#62014) vandor01


vandor01
őstag

na összeállitottam a csomagot a X2 mini mindennel!

- gép
+3 aksi
+3 USB tolto
+3 Aku tolto adapter
+ 1CW es 1CCW moci
+ 1 garnatura landolási láb
+ 3 garnitura propeller

sarc mentes szállitas 60e ft! nincs tobb mint 200 ejro!
van minden hozza csak kattintani kell es varni a postast
az overmax vagy mihez..?? ebajon is csak dron van cucc nuku!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#62015) Mcrazy válasza Geller72 (#62013) üzenetére


Mcrazy
őstag

Várjuk a tapasztalatokat. Kamerával sajnos nem volt módom kipróbálni.

Üdv: Mcrazy

(#62016) Mcrazy válasza vandor01 (#62012) üzenetére


Mcrazy
őstag

tenyleg van ott vmi aksi fej átalakito...???

Igen. Van a töltő és a töltő adapter, amit az aksira kell ráhúzni.
Persze 3 aksihoz 3x kell mindenből vagy marad a hosszú-hosszú várakozás (2,5 óra) amíg egy aksi feltöltődik.
A JJPRO X5 Epik usb-s töltője 4,5 óra alatt töltötte fel az 1800mAh-s aksit. Ezt okostötlővel+Paralel board 1-1,5 óra alatt kész a 3 aksi egyszerre. Persze a pénz beszél. Okostöltő nem 3 euró.

Üdv: Mcrazy

(#62017) Djuree válasza ezoltan (#62007) üzenetére


Djuree
félisten

csak raneztem az adataira. az a kijelzo felbontas eleg vicces pl.
ez versenyezni jo, masra nem...sima dronozashoz pont nem jo a gyenge kep miatt. full hd tol is messze van, nemhogy a 4k tol.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#62018) Allien válasza Geller72 (#62009) üzenetére


Allien
veterán

Ok, a táv kipipálva. ;] Az FPV szerintem meg 1xű. Ha van tuti tipped, amiről meg vagy győződve, hogy Neked elegendő távolsággal bír, azt kell rá rakni. :DDD Van neki kicsi hely is, hiszen, az eredeti is bele fért. ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#62019) Allien válasza Djuree (#62017) üzenetére


Allien
veterán

Nézz utána! Az összes 5,8G-s kamera/megjelenítő analógot visz át, annak meg ennyi. :DDD Persze, van szemcsi is full HD felbontásban, de ettől még az a rendszer csak PAL/NTSC felbontást visz át. Vannak digitális jelátvivők, asszem olyan 700 dolcsi körülitől jelenleg... ;] A wifi jelátvitel is mehet, csak kb 1 mp-t csúszik, és a ható távot is mókolni kell. Van ilyen wifise már a nagyobb gyártóknak, lásd MJX, Hubsan stb... Nem szeressük, vagy legalábbis fenntartásokkal. :DDD Bár, a képminősége persze jobb, mint az analógé. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#62020) vandor01 válasza Djuree (#62017) üzenetére


vandor01
őstag

5colon 4k? A telefonod 4k? Az analog fpv 8k jelet mozivasznon szeretned nezegetni?? :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#62021) Djuree válasza vandor01 (#62020) üzenetére


Djuree
félisten

a telóm 1080 x 2248. ez elég jó képet ad még ha felezi is a dupla kép miatt a 3d szemüvegbe betéve, lejjebb nem adnám.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#62022) Saccco válasza Djuree (#62021) üzenetére


Saccco
nagyúr

Attól, hogy nagyobb felbontású eszközön nézed még nem lesz jobb az alacsony felbontású forrás.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#62023) Djuree válasza Saccco (#62022) üzenetére


Djuree
félisten

de nekem full hd kamera van a drónomban.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#62024) vandor01 válasza Djuree (#62021) üzenetére


vandor01
őstag

Ez nem rossz szeretnem en is ennyibe sasolni az AIO vagy runcamok kepet :) de valahogy nincs kedvem a digitalis megoldasra :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#62025) vandor01 válasza vandor01 (#62024) üzenetére


vandor01
őstag

ez milyen szar szemuveg máán SVGA 800 X 600
es milyen draga! 115e
hat nem sokkal jobb a dobozos? :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#62026) Djuree válasza vandor01 (#62025) üzenetére


Djuree
félisten

de ez még mindig analóg....egy digitális korban. :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#62027) vandor01 válasza Djuree (#62026) üzenetére


vandor01
őstag

ez van nagy tomegben sok mindenki szamara elérheto kozelségben..... occcon az a szomoru hogy az elmult 1 evben annal az 1-2 "regebbi" FPV szemuvegen kivul EV800D meg guglopsz... a kinaiak sem dobtak a piacra hasonlo szart vagy jobbat 100 ejro alatt! kenytelen vagyok megint ugyanazt venni....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#62028) Peaceliker válasza Djuree (#62023) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nekem is van olyan gép,amiben 1200tvl kam van, de attól csak 480 sor jön le max... Ha minden szép és jó, de inkább annyi sem :)
Neked akkor valami WiFi s vagy valami spéci géped van?
Van amúgy késleltetés mentes fpv, az marha nagy és jó drága, 720p t. Tud asszem.
Amúgy nyilván arról van most szó, hogy te kamera platform gépről beszélsz, mi meg ugribugri gépekről. Azt a kérdező nemtom részletezte e ő melyikre gondolt.

"Oh my Goa'uld!"

(#62029) Djuree válasza Peaceliker (#62028) üzenetére


Djuree
félisten

bebop 2-őm van. ez wifis.
igen, ez kamera drón, a ti gépeitekhez nyilván az alacsony késleltetés miatt jobbak ezek a szemüvegek, ott úgysem annyira a felbontás a lényeg, olyan sebességnél úgysem látsz sok mindent, max mosottan. :DDD
én azért írtam mert a kérdező úgy vettem ki kamera drónt akar, meg kezdő is a témában.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#62030) Allien válasza Djuree (#62029) üzenetére


Allien
veterán

Ok, de a bepop nem AZ a kategória! Eleve, 160E körül van az ára, plusz kell hozzá mondjuk egy jó apple tablet, (leírásban iPhone, iPad és iPod touch, találtam). Azaz, már bőven 200E... Ja, és a kamera nekem pl 'szar", mert nem gimbalos. ;] De ettől még lehet jó, csak pl az én MJX Bugs 5W-mhez mérten aránytalanul drága. :B Bepop power 2 meg 260E, igaz, digitális stabilizált kamerás. ;] De, ha már hasonlót akarnék, inkább a dji megoldásai, vagy, Hubsan H117S Zino, 400 dolcsiért (ha másért nem, 4k). Még sarcolva is olcsóbb.
Ergo, nem igazán tudom, mi a jó a bepop-ban. :B De, ez az egyéni hülyeségem persze. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#62031) Djuree válasza Allien (#62030) üzenetére


Djuree
félisten

az enyém a power, de nyilván nem itthonról vettem, hanem féláron (140k volt sarccal együtt), kínából jött. sima androidos telóval használom.
már én se ilyet vennék hanem valami 4k-sat, kellene a mégjobb kamera, én amolyan scoutos drónos vagyok, minél jobban elhagyatott helyeken szeretek drónozni és leskelődni, csernobilban mekkora lenne. :DDD lehet le is lőnének ott. :))
jó lett volna dji mavic pro, de az még használtan is 200k. :( az már nagyon sok, nem mintha a 140k nem lenne az...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#62032) sketchifun


sketchifun
senior tag

Urak, újra repül a Crazy Frog.

Úgy történt ugyanis, hogy a megtalált valamint az új Rodeo 110el kimentem tegnap repülni. Az új öngyilkos lett, egy csutkagázos emelkedésnél a prop elvágta az akku kábelét, olyan 30 magasságból pottyant arra az 1m2 aszfaltra, kar el is törött.

Na, de akkor van egy vezérlőm, nem? Dehogynem.

Otthon kiműtöttem, kamera, motorok, esck, propok, épp vázalkatrészek jók lesznek a másikhoz, az alaplapot pedig VTXel együtt beraktam a békába.

Első körben vékony kábellel óhajtottam megtáplálni, ami egy darabig bírta is, majd felvettem a szemcsit, hogy megnézzem, hogy viselkedik a videojel egy teljes gázadásnál. A betáp vezetékről meg leolvadt a szigetelés.

Kicseréltem, és kimentem vele repülni. Hibátlan. Persze, se OSD, se semmi, de jobb mint darabjaiban nézegetni a szobában. Karácsonyra kap új vezérlőt.

Egy kérdésem van viszont. A rodeo 110 3S akkuval simán megy, már ami a feszültséget illeti. De mi lehet a korlát? A vezérlő, vagy a Rodeo 110 ESC-i? Mert ha előbbi, akkor bukta, viszont ha az ESC, akkor a Frog ESC-i simán mennek 4Sel. Szerintetek?

Nem főznék le mindent, ideértve kamera, vtx, fc, rx, csak a vicc kedvéért.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#62033) Geller72 válasza Allien (#62018) üzenetére


Geller72
veterán

Inkább azt mondanám, hogy a b3 minből azt kell megvenni, ami kamera nélküli, az csak 45 juró és belerakni egy jobb kamerát. (Szinte bármelyik jobb. :D.)

Láttátok, hogy az emax hók ákciós a GB-n? Ez már igen vonzó ár. ;)

[ Szerkesztve ]

(#62034) vandor01 válasza Geller72 (#62033) üzenetére


vandor01
őstag

mi az a hók :F :F

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#62035) Geller72 válasza vandor01 (#62034) üzenetére


Geller72
veterán

Emax Hawk. :D.

(#62036) Mcrazy válasza Geller72 (#62035) üzenetére


Mcrazy
őstag

Ezen ennyire védtelenek a motorok?
Az első hibás manővernél legyalázza őket a pilóta.

Üdv: Mcrazy

(#62037) Geller72 válasza vandor01 (#62034) üzenetére


Geller72
veterán

BNF, vevővel 156 juró.

(#62038) Geller72 válasza Mcrazy (#62036) üzenetére


Geller72
veterán

1,- Raceren "nem divat a cover" - :D.
2,- Ez egy ilyen "szakma", eleve ez a "stílus" eszi az alkatrészt, másrészt ezzel mindenki tisztában van. A prop fogyóeszköz. ;).
3,- Elég sokat bírnak. És nem csak a propok. Ez bizony nem sétarepülés. Yt vidiket bőséggel látsz. A Freestyle annyira nem darálós, a "kapuzós"-versenyzős stíli inkább. A Forma1-es autóknál sem érdekel senkit, ha lejön a festék. :D.

(#62039) Mcrazy válasza Geller72 (#62038) üzenetére


Mcrazy
őstag

Nem propokra gondoltam, hanem a motorokra. Azt is írtam.
A forgórészek megütése valamelyest könnyebb, mint ahol van egy kis "bölcső". Vagy rosszul gondolom és mindenképp a propok találkoznak becsapódáskor elsőként?

Üdv: Mcrazy

(#62040) Timer válasza Mcrazy (#62039) üzenetére


Timer
veterán

Ma megrendeltem a Sparkot FMC-ben, köszönöm a segítségeteket az információ gyűjtésben! Más. Biztosan ezerszer kibeszéltétek már, de kíváncsi vagyok a véleményetekre : hobbistaként is engedélyt kértek minden repülés előtt? Biztosítást kötöttetek a sárkányra? Utánanéztem a dolgoknak, amennyire tudtam, és a jó hír, hogy a lakhelyemen még az udvarban se reptethetnék, mert itt egy kórház, helikopter leszállóval megspékelve (2 kilométeren belül van légvonalban). A légtér térkép szerint épp a kör szélén vagyok, de ettől még ez lefedett hely, ráadásul itt van egy tó is, ami a város egyetlen olyan nevezetessége, ahol érdemes lenne reptetni és gyakorlásképp videózni. Ilyenkor mi a javasolt megoldás? Természetesen használni szeretném az eszközt, de nem munkára, és ha jól értettem a netes forrásokat, ilyen helyzetben nem elég a 3 ezer forintos díj, hanem még jön rá 17 ezer, és mellé még az adminisztrációs kötelezettség a légi irányítás és a kórház felé is.

Magasra nem mennék, csak amennyire az integetős track mód felviszi, nagyjából.

[ Szerkesztve ]

(#62041) Geller72 válasza Mcrazy (#62039) üzenetére


Geller72
veterán

Általában igen. Motorvédőt van aki használ, bár én nem nagyon. 4 racerből egyen van. Igaz, az gyári stock gép. :D.

(#62042) Allien válasza Geller72 (#62033) üzenetére


Allien
veterán

Nem feltétlen jobb mind. :DDD Azért, az mjx alapnak megteszi. Speciel, a Bugs 2c-be át cseréltem mjx-re, és meg van oldva az fpv. ;]
Az MJX Bugs 5W-be meg Caddx Firefly került be.


Pont befért egy "oszlop" elé a vázban, a kamerának meg vágtam kis rést, bár, még nincsen beállíva rendesen. :B
Transmitter:

Bugs 5W:

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#62043) Peaceliker válasza Mcrazy (#62039) üzenetére


Peaceliker
őstag

ritkán halnak ám a motorok. nekem végtelen crahsem volt már, motrt egyet ütöttem oda, de akkor 2 kar ment meg fene tudja még mi...pedig elég magas főbe estem, szóval gondolhatod :)
esc az jobban fogy, hiába nem veri oda az ember ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#62044) ggggg5 válasza tatabike (#61997) üzenetére


ggggg5
csendes tag

Ha GPS-es kamerás mendegélős kell 1-2-3- (4-8) km hatótávval:

B2C nincs fpv, 500m magasság
B2W 5g wifi fpv, 500m magasság
B2SE 5g wifi fpv, 150m(?) magasság, +app funkciók
B5 = jjpro x5 5g wifi fpv, 150m magasság, +app funkciók + mozgatható kamera,
Mindegyiknél ~45km/h a max, B5 picit lassab de tovább bírja.

B5-nek legjobb a kameraképe, a b2c csak 720p interpolálva, asszem B2W-nek is.
Mielőtt sok akkuval rendelnéd van az az út hogy átalakítóval (B5-nél forrasztás is kell) a drága gyári 1800asok helyett azonos súlyú 2700es akkut használsz.

Az analóg fpv szett ~10ezer Ft mert vevő is kell, viszont 3-4-5..... x km range antenna függvényében.
Az 5g wifi esetén 700m-nél nagyobb ranget még nem láttam YT-n.

hubsan h501s is szokott lenni 50körül. Az is nagyon jó! Fullos, gyorsabb, szebb kamerakép. A sok előny mellett hátrány hogy talán kevésbé stabil, kevésbé pontos a GPS, és GPS módban lassú.

(#62045) ggggg5


ggggg5
csendes tag

GPS-es OSD-t szeretnék venni 10 alatt. Használ valaki ilyesmit?
Igények: pontos, olcsó, könnyű (15-20g). 7,4 voltos és TX801-gyel kompatibilis kellene.

(#62046) Allien válasza ggggg5 (#62044) üzenetére


Allien
veterán

Az a B5 ugye 5W akart lenni! :DDD Ezen felül. 500 méter amúgy elégséges bőven a magasságra, de ez lockolható a saját appjában (már amelyiknek van appja ;] ). Szerintem, a 150 méter is, mivel állítható! Az 5W is persze át forrasztható példul X60 csatisra is, azaz, megoldható, hogy gond nélkül fogadja mind két csatlakozós akksit, mint ahogyan a B2-s verzióknál is. :K De, nem mondanám drágának a gyári akksit. Jó, van, ahol drágább. :DDD Amúgy, milyen 2700-s akksit tudsz? Érdekelne a dolog. Sajna, az 5w érdekesebb, kisebb az akksija is, mint a B2-nek... :K

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#62047) stefi81 válasza ggggg5 (#62045) üzenetére


stefi81
tag

Legolcsóbb egy Minim OSD + BN-180 Ez mehet rá a vtx-re (a vtx meg ad 5v-t az osd-nek és a gps-nek) és látod a gps adatokat.
Így nem kell külön fc hozzá.

(#62048) Timer


Timer
veterán

A repülés biztonságát tekintve: van valami app, amivel lekérhető, hogy az adott légtérben alacsony magasságon van-e valamilyen korlátozás, bejelentett átrepülés, vagy bármi más miatt? Ez a NOTAM szolgáltatás, ha jól gondolom. Android alatt az AIRMAP-et találtam, de nem tudom, ez jelez-e online, ha úgy adódik.

[ Szerkesztve ]

(#62049) vandor01


vandor01
őstag

nézitek a GB-s akciokat!?
volt ma 5 euroert Runcam3-as
aztan itt van ez a 90mm-es kis gép most meg 47ejro [link]

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#62050) syler123 válasza vandor01 (#62049) üzenetére


syler123
veterán

Runcam 3 hány darab volt? Gondolom nem sok.

Az a 90mm-es gép érdekes, de ahogy nézem nem állítható a kameraszög, nem tudom elképzelni hogy lehet így repülni vele, hogy egyenesen előre néz. Persze lebegéshez ideális.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.