Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69651) twine válasza SpydeR3412 (#69650) üzenetére


twine
addikt

Köszönöm,,, :R
Nem vagyok erős angolos, de nagyjából ki tudom bogarászni a számomra hasznos infót, az angol videókból...
Nyilván 100x előrébb lennék egy JOshua féle csatornának magyarul...
De ami a lényeg:
Idő közben sikerült a gépet repülésre bírni...Köszönöm DJGABI a presetes lapot... :R
AZtán a Quadkopter blog csatornáról is gyűjtöttem egy két hasznos infót a BF-ból...
így össze csipegetve már repül a gép...
Két problémám van hirtelen...
Zajosabbnak tűnik a gép mint gyári állapotában,,,nem csak a motorok visítását hallom, hanem mintha lenne egy "zörgő" hang a motorok visítása mellet de párhuzamosan a fordulatszámmal...nem tudom érthetően írom e :F :B
A másik problémám, hogy armolásra kapok egy alap fordulatszámot...
ezt hogyan lehet beállítani, hogy ne induljanak be a motorok arm-ra, csak gázkar tolásra?
Köszönök mindenkinek mindent... :R

(#69652) Peaceliker válasza vandor01 (#69647) üzenetére


Peaceliker
őstag

1s bentre való, ott nem lehet annyira kitaposni a belüket. :) De most pl 65 ös gépem (48khz meg rpm filterrel) kint is elrepül 1:45 öt olyn akukkal, amik már a szemébbe valóak pl. :)
Az igaz, hogy ezeket 3.2-3v ig merítem, nem úgy mint 2s en, ahol 3,5 ig.
Bent amúgy 3p et repül 3.2v ig olyan 300as akkuval, amit trashcan hez adtak, ami hírhedten kaki és 2s üzemben már meg is sütögettem őket 1 éve, szal még csak nem is frissek. :)
A másig a 75ös gép (pl tinyhawk), az már elég erélyesen megy, akár kertbe is jü (éppen éppen mondjuk), ott 450-500as akkuk van ami 2 éves 50++ starttal, de még azért 2p et ki lehet hozni vagy másfelet, de azt tuti. Annyi hogy sosem töltöm őket HV-ra, később döglik meg.
Meg ekkora gépekkel nincs punch nagyon mert bent nem vagyok rá képes, kintre meg nem ezeket viszem. :) Vagyis most repültem velük kertben nemrég, ott toltam nekik azért nem vt meg 2p sem. :)
Jah és ez csak acro, sosem repülök stabban.

(#69651) twine

dshot300/600on van? Ha nem akkor állítsd át.
Zörgés az PID/filter gond is lehet.

Alapjárai fordulat kell, meg köll szokni, később nem kell majd újratanulni hogy always disarm ha van vmi ;) Elhülyíti az embert ha 0 gázra nem forog :) Plusz lendületesebb repülésben ügyes ki desynceket lehet vele csinálni :D

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#69653) twine válasza Peaceliker (#69652) üzenetére


twine
addikt

Dshot600

(#69654) Peaceliker válasza twine (#69653) üzenetére


Peaceliker
őstag

Akkor lehet pid/filter

"Oh my Goa'uld!"

(#69655) twine válasza Peaceliker (#69654) üzenetére


twine
addikt

Hétvégi mérleg:
Tényleg kbsztt drága hobbi ez...
És itt nem kimondottan a megvásárolt holmik árára gondolok,hanem a szabadidőre...
Két hét után először volt egy hétvégém,....
Megjött az uj cucc, gondoltam egész hétvégén móka meg kacagás lesz, játék, repülés, a kamera tesztelgetése...
Ehhez képest úgy éreztem magam egész hétvégén, mint egy gangbang p.rno színésznő....sz0pás torokkal...és a végén csak nekem nem volt jó :W :O
Borzasztó feszültté tud tenni ez a tudatlanság :O
Eltelt egy hétvége,,,és nem sikerült egyről a a kettőre jutnom...
Ez így tényleg túl drága...
És valahogy nem nagyon értem már a dolgokat....
Odáig eljutottam, hogy repül az UR85,,,de villog a szemüvegben a kép...
Viszont tökre úgy tűnik, mintha az Eachine rd200-on nem villogna...tehát szemüveg probléma...
Szemüveg átforrasztva...bár valszeg semmi baja nem volt, mert a kis zer0 kamera képe nem villog rajta...
UR85 szétszed,,,összerak...VTX-en gomb nyomkodással csatorna váltás,,mintha javulna a villogás...
előtte BF-ban átírtam másik csatornára a CLI-ben a VTX-et, de nem javult a dolog...
de ugye áramtalanítás után visszaáll,,,másik csatornán vagy villog vagy sem...
És ezt a tudatlanságból fakadó találgatást sorolhatnám estig....ja hiszen már este van,,én meg itt ülök, és egy normális kört sem repültem :W
a felhasznált eszközök meg elvileg jók, mert amíg tönkre nem tettem a mobulat, boldogan repültem velük...

Szeretném kérdezni a tisztelt topictól, nincs e valaki, aki vállalná a gépeim beállítását, közben pedig az alapok elmagyarázását...
Ennyire nem vagyok hülye mint amennyire hülyét csinálok évek óta magamból ebben a topicban... :W
Nem szeretném "idegből" feladni másodszorra is...

Ha távol van az otthonom és környéke, szívesen utazom reális keretek között...
Van aksiról működő notebookom, "végtelen" mobilnetem, és talán minden, amivel akár egy mező közepén is be elehet állítani ezeket a cuccokat, és közben elmagyarázni a hülye fejemnek mik az alapok....
Nem kell nekem még pid tuning...
CSak arra vágyom, hogy egy nyers alap gépet repképessé tegyek anélkül , hogy órákat nézzek hozzá youtube videókat...valamiféle infók vannak a fejemben, csak az a baj hogy össze vissza kusza módon..
Jó lenne, ha sallang nélkül tudnám mindezt egy irányba terelni a cél érdekében...

Ehhez a dolgohoz pedig azt hiszem, épp idális terep lenne a két kis gépem beállítása....
Egy zer0, és egy UR85HD

Túl sok idő megy el a tudatlanságom miatt, hogy vajon, most tényleg hibás a szemüveg,,vagy hibás a VTX az UR85-ön,,,vagy egyik sem csak én vagyok a hülye...?
Hiszem, hogy aki ért hozzá,egy perc alatt kideríti mindezt....

Természetesen ahogy fentebb is írtam, nem a két szép szememért kérem mindezt...
Hajlandó vagyok áldozni erre, minden csak megbeszélés kérdése... :R :R

Segítsetek légyszi, :B :R

[ Szerkesztve ]

(#69656) Halilaci


Halilaci
csendes tag

Sziasztok! Új vagyok drón témában, a legális repülés feltételeit keresem. Eljutottam az eseti légtér igénylés, biztosítás szükségességéhez... Viszont olvastam olyat is hogy 120méter magasságig nem szükséges eseti légtér igénylés. Hubsan Zinora (700g) mi vonatkozik?

Köszönöm ha segítetek!

(#69657) Fuhur válasza twine (#69655) üzenetére


Fuhur
kezdő

Merre laksz? Pest, III. kerület messze van?
Szívesen megmutatom és elmagyarázom amit tudok. Végül is nem áll távol a dolog a munkámtól :) Természetesen szigorúan baráti/sporttársi alapon!

(#69658) ezoltan válasza Halilaci (#69656) üzenetére


ezoltan
tag

Szia,konkrétumok hivatalosan lefektetve és gyakorlatban alkalmazva egyelőre nincsenek.
Ha a szerv beléd akar kötni,meg fogja tenni.
Amennyiben nem lakott terület felett,másokat nem zavarva repkedsz,jelen helyzetben senki nem fog hivatalosan állást foglalva pálcát törni feletted.
Személy szerint Ausztriában,a hegyekben repülök viszonylag rendszeresen,5” ,6”,8” Long Range gépekkel illetve LR repülővel is.
Bár kínosan ügyelek arra,hogy még véletlenül sem legyen a közelben senki,soha semmilyen attrocitás nem ért.
Véleményem szerint “ésszel” művelve a hobbit nem a hatóságoktól kell tartani,hanem a megosztó-oldalakon látott videó-tartalmakon felbuzduló,teszteletlen,instabil alkalmatosságokat gyakorlat nélkül fellövő vakmerő,meggondolatlan felhasználóktól.

Más kérdés,ha hivatalosan,akár jövedelemszerzés céljából tennéd,viszont,mivel az említett gép erre nem alkalmas,érvényesek maradnak a leírtak szerintem.

[ Szerkesztve ]

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69659) twine válasza Fuhur (#69657) üzenetére


twine
addikt

re--lt! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#69660) F.E.K.. válasza twine (#69659) üzenetére


F.E.K..
senior tag

:C

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#69661) KillHates


KillHates
nagyúr


Jómunkásember FIMI A3 távirányítója :Y :D

Ugyanitt sövényigazítást vállanak Fimi A3-al! :DDD

A drónt nem akarjátok látni! Nyugalom megzavarására alkalmas részleteket tartalmaz!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#69662) Niczo


Niczo
senior tag

Sziasztok! Szeretnék egy Whoop Lite FC-vel építeni egy kis drónt. Egy Caddx Beetle kamerát építenék rá, ami a leírása alapján 2,5-5,5V közötti feszen működik. Az FC-n van 3.3V és 5V kivezetés is, ezzel kapcsolatban lenne az amatőr kérdésem: Melyikre forrasszam a kamerát?

A videókban amiket néztem whoop építésről, simán az akkucsatihoz forrasztották a vezetékeket (JJRC H67 átalakításakor mondjuk én is így tettem).
A kamera működése, melegedése szempontjából van jelentősége?

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#69663) Saccco válasza Niczo (#69662) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az a 3,3V a programozáshoz van, ne arra kösd be! :)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69664) Niczo válasza Saccco (#69663) üzenetére


Niczo
senior tag

Értem. Úgy láttam az 5V-ra buzzert szoktak kötni. Akkor a kamerát ezek szerint tényleg az akkucsatihoz célszerű kötni. Köszi :R

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#69665) Fuhur válasza Niczo (#69662) üzenetére


Fuhur
kezdő

Alapvetően az számít, hogy mekkora áramot tud szolgáltatni az adott csatlakozási pont. A VTX áramfelvétele viszonylag nagy. Pl. 25 mW esetén 5 V-os táplálásnál 5 mA kell (kicsivel több ha RF teljesítményt adtak mert mert biztosan nem 100% a cucc hatásfoka), de 100 mW esetén ugyanúgy 5V-os táplálásnál 20 mA! Mivel egy cellás táplálásnál ezt a feszt egy belső tápegység állítja elő (felkonvertáló) ennek max. áramkimenete a döntő. De kis panelről, kis tömegről van szó, így "böszme" koveter, pontosabban ahhoz tartozó kondik és tekercs nem építhető be. Ezért olyan helyre kell kötni ahonnan ezt a teljesítményt fel is tudja venni. Az akku csati jó, ha amúgy a VTX tud menni a teljesen töltött akkufeszzel is!

A linkelt képen a 3,3 V-os pont erősen sanszos, hogy nem fogja tudni a kívánt teljesítményt adni (a forrpont méretéből gondolom). Ebből a szempontból, ha az 5V-os pont kimenet, akkor inkább arra kötném. Ha bírja az akku kapocsfeszültségét akkor meg arra. De figyelj, mert két cella LiPoly töltve 7,4V vagy akár több is ha HV típus.

[ Szerkesztve ]

(#69666) Fuhur válasza Fuhur (#69665) üzenetére


Fuhur
kezdő

Még egy szempont csak már nem engedi szerkeszteni az előzőt.
Szóval még azt érdemes megfontolni, hogy nem kapcsolok egyéb fogyasztókat a processzor tápra mert ha a fogyasztóm (VTX, buzzer, LED stb.) "megrángatja" a tápfeszt és az akár rövid időre is "összeesik", akkor a proci újra indul. Az a levegőben annyira nem szerencsés.
Ezért aztán olyan tápot érdemes választani ami független a procitól.

Ezt azért mondom, mert könnyen előfordulhat, hogy megy a dolog a 3,3 V-os pontra kötve is, de menet közben impulzusszerűen megugorhat a fogyasztás és akkor jön az, hogy "jól repül de néha érthetetlen okból leesik. Mi lehet a baj?"

(#69667) ot93


ot93
senior tag

Üdv, csak amolyan felmérésként:
Aki szokta nézegetni a blackbox adatokat, attól kérdezném, hogy punchout esetén mekkora g-s gyorsulást tud a gépeket Z (függőleges) irányban. Gép főbb adatai is hasznos lenne, hogy mégis egy 3" vagy 7" gép :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69668) Peaceliker válasza Niczo (#69662) üzenetére


Peaceliker
őstag

Mindenképpen az 5v ra kösd be. Az pont ilyen perifériákhoz van.
3.3v amúgy a spektrum sat vevőhöz van... Meg tán 1-2 gps megy arról, de az ezeken ritka :-D

"Oh my Goa'uld!"

(#69669) Niczo válasza Peaceliker (#69668) üzenetére


Niczo
senior tag

Köszönöm mindenkinek az infókat :R sima 1 cellás akksival lesz hajtva, így marad az akkucsati.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#69670) SpydeR3412 válasza Niczo (#69669) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Srácok! Megvan még valakinek az a régi kép, amin az antennák vételének formája van lerajzolva dbi szerint?
Sehol nem találom...

(#69671) Saccco válasza SpydeR3412 (#69670) üzenetére


Saccco
nagyúr

Erre gondolsz?

PicoPatch Antenna 5.8Ghz Polarised Receiver Patch - Menace RC

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69673) SpydeR3412 válasza Saccco (#69671) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Köszi, de sajnos nem. Hasonló, de nem mw van megadva, hanem dbi.
A pagoda, patch, stb, vételének a formája van lerajzolva hasonló képpen. A patch pl. egy egyre szélesedő egyenes sáv.

(#69674) kriszbon válasza Saccco (#69639) üzenetére


kriszbon
őstag

"Tudom, hogy a szabályok miatt is."
Oszt áruld már el nekünk is hogy milyen szabályok miatt, mert én nem tudok semmi ilyesmiről.
Tehát nem repülhetsz semmivel engedély nélkül, ahhoz is csak nehézségekkel juthatsz hozzá.
Vagy kimaradtam valamiből és kreáltak jogszabályt??
Mindegy is, mert a gondolata megszületésekor már régen elavult lenne az is. :- :U :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#69675) Saccco válasza kriszbon (#69674) üzenetére


Saccco
nagyúr

A drónokat nem a mi piacunkra gyártják. Néhány helyen a beharangozott szabályok szigora is elég volt, hogy ugorjonak az apró gépekre. Ellepte az influencer-eket a sok apróság, rájöttek, hogy ez buli. Beindult a close encounter játék, azért 5 collal nem bujkálsz a padok alatt, meg a lábad között. Egy apró gépnek a lakás is elég méret.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69676) kriszbon válasza Saccco (#69675) üzenetére


kriszbon
őstag

Értem, tehát kint továbbra sem repülhetsz, mert mint ahogy gondoltam nincs semmilyen új szabály.
A lakásban meg drága pénzem repkedjen aki akar, azt szabad szemmel is látom minden nap. :D

Mert hogy árakban az eladók nagyon is kihasználják ezt a bolondériát az biztos, mert naponta látom az oldalakon hogy kifordult magából a világ. :U

Ez miatt is hanyagolom már ezt a totyikot, csak végigfutom és kész.
Ez a topik már nem az a topik, ha érted mire gondolok. :(

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#69677) Blizzardking válasza kriszbon (#69676) üzenetére


Blizzardking
őstag

"Értem, tehát kint továbbra sem repülhetsz, mert mint ahogy gondoltam nincs semmilyen új szabály."

Csak ezekre tudod azt mondani, hogy játékboltban vetted hatezerér a nyolcéves gyereknek, ha jön valami népnevelő felülképzett nyugdíjas okoskodni egy parkban. Aki ezeket veszélyesnek próbálja beállítani az tényleg nagyon elvetemült.

" Mert hogy árakban az eladók nagyon is kihasználják ezt a bolondériát az biztos, mert naponta látom az oldalakon hogy kifordult magából a világ"

A nagy gépek olcsóbbak? Vagy ezt hogy érted? Nem esik le sry

"Ez a topik már nem az a topik, ha érted mire gondolok. :("

Régen miért volt jobb? Több volt az építgetős hsz? Vagy olyan gépek uralták a topikot amik neked jobban bejönnek?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69678) vandor01


vandor01
őstag

hulyeseg miatt ne marjuk mar egymast......
addig jo amig a toketlen banda uborkat egyenesit vagy habzo szajjal sorosozik.....
a munkaero meg hatarra van vezenyelve es a legkisebb bajuk addig is az lenne hogy a dronod colljait meg grammjait mericskelje mikozben a pakiarabnegrok alagutat asnak a kerites alatt az uborkagorbitok meg a jogallamisag hazugsagaval gorbitik az igazsagot....
az hogy a gyartok meg orbaszajba fossak a szarabbnal szarabb minosegu mindenfelefajta a dronhoz valo kinai elektronikus szemetet.... annak meg oruljunk nem kotelezo megvenni lehet meg kapni fembol keszult felhuzhatos kiscsirket meg holdjarot is..... esetleg akad meg kabeles warburgos taviranyitos auto is :) mint mennenek azok ma vmi jo kis HV-s lipokkal?? nem birnek futni utannuk kitepnek a kezembol a taviranyitot :DD

azert nem erdemes az 5 evvel ezelotti idoket 2015 visszasirni mikor max/min 5coll...es volt 10 fele fajta vaz/motor/FC es analog technika... (a megfizetheto kategoriaban) meg az ilyen falcon felefajta kittek... azt ennyit a dronozasrol :)
komcsikat se sirja vissza az ember (pl kadar elvtarsat vagy kurcsany patast kiveve a 2000 utan szulottek) mikor 50dollarral lehetett meni a mariahilfe strassera gorenjet venni.... persze az sem egeszseges hogy a nagy szabadossagban a kis kinnyai olyant gyart amit maga sem tudja mire lesz jo? lehet olyan szar hogy kar volt bele a rezet es az aluminiumot pazarolni.... hiaba van ma mar dollar szazaink a mariahilfen ma mar csak egy kis damaszkuszi feelinget vehetunk kebabbal megspekelve :)

na volt itt minden a dron topikban sorosozas migralas de csak PC-en minden :DD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69679) Saccco válasza kriszbon (#69676) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nekem még mindig a Robocat a kedvencem, pedig az rendesen elavultnak tekinthető mostanra. Van is egy olyan vázam, amit 6"-ra akartam megépíteni, de végül nem készült el. Nem lett volna hol repülni vele. Sajna nem fér bele, hogy olyan helyre utazzak, ahol tudnám használni. Meg őszintén szólva tartottam is tőle mindig kicsit.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69680) twine


twine
addikt

Kedves topiclakók!

Szeretnék elektronikai segítséget kérni, amennyiben ebben valaki otthon van.
Adott a "hackelt" "p@r@szt fatshark" szemüvegem, aminek csúnya zajos képe van.
Azt már sikerült kideríteni, hogy a bekötött 5V-os regulator/converter okozza a képen megjelenő "vízszintes zajt...
Találtam régebben egy képet a neten ,ahol nem használtak ilyen convertert, hanem a lapon találtak fix +5V-ot...innen táplálták meg a vevőt.

Ezt megtaláltam én is multimeterrel:

így már gyönyörű kristály tiszta képem lenne, de elkezdett sípolni ez a vacak valami "ibolyán túli" hangon....Kb. 10KHz környéki frekvencián. :W

Mi tévő legyek?
Próbálkozzak másik 5V-os converterrel? MI a garancia arra, hogy a másik nem okoz zajt?

Ez a sípolás mitől lehet, és hogyan szüntethetném meg?
Természetesen ha converterről táplálom a vevőt és nincs "terhelés" ezen a kis 3lábú "izén" akkor nem sípol..
Itt állok a kristály tiszta kép kapujában, és nem sikerül megoldni :O

Minden segítséget, és találgatást megköszönök...
Tegnap éjjel 2:00-ig forrasztottam ezt a kva lapot "szanaszét", de nem sikrült megoldást találni..ezen a ponton kívül van még egy 5V-os pont a lapon, de arra forrasztva is indul a sípolás :W nincs több 5V rajta :O

én a megoldást egy "jó" 5V-os converterben látnám, de lövésem nincs honnan tudom meg melyiket érdemes megrendelnem :( vagy hogy egy ilyen convertert hogyan lehet "zajtalanítani" tudniilik matatás közben (ami tudom hogy nem tul célszerű üzem közben) sikerült néha tiszta képet kapni converterrel is...tehát valahol mintha az ujammal testeltem volna, vagy ilyesmi :U ...

[ Szerkesztve ]

(#69681) Koncipappa


Koncipappa
csendes tag

Sziasztok!
Egy Hota D6 pro okostöltőt fogok venni. Viszont van egy Eachine E010 és E013 drónom is, amiknek csak 1S akkujuk van. Megoldható valahogy, hogy a Hota D6 1-1 csatornáján egyszerre 1-1db 1S akksit töltsek? Mert a töltő egyik csatlakozója sem tűnik alkalmasnak első ránézésre.

Egy Samsung Galaxy S3 LTE boldog tulajdonosa :D

(#69682) Fuhur válasza twine (#69680) üzenetére


Fuhur
kezdő

Szia,

Milyen konvertert használsz. Nagy valószínűséggel simán szűrhető a táp és meg fog szűnni a zaj.

A sípolás azért van mert az 5V-os tápon nagyon megterheli a vevő és a kapcsoló üzemű táp elkezd sípolni. Ez normális csak nem jó :)

Visszatérve: esetleg egy skiccet a konvertered bekötéséről és típusáról feldobsz?

(#69683) Blizzardking válasza Koncipappa (#69681) üzenetére


Blizzardking
őstag

Az biztosan megoldható, hogy gyártasz egy olyan kábelt, hogy sorba kötöd a 2 aksidat*, és bekötöd a balancer csatlakozóba illetve a fő kimenetbe úgy, mintha 1 db 2 cellás aksi lenne. Mindkettőt fel fogja tölteni, egyenlő mértékben.
* gondolom a két aksi egyforma, ugye?

twine - én a sípolós tápot nem terhelném tovább, egyetértek Fuhurral hogy szűrni kéne. Akassz rá egy viszonylag kis (10nF) kondenzátort a konverter kimenetére.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69684) Koncipappa válasza Blizzardking (#69683) üzenetére


Koncipappa
csendes tag

Igazából az lenne a cél, hogy minden egyes csatornára csak 1db 1S akksit kössek. Az ok, hogy szeretném kihasználni az 1S akksikon is az okostöltő képességeit. Láttam az Uruav márkájú, kifejezetten 1S töltőt, de azzal nem tudok tárolási feszültséget beállítani például. Plusz szeretném látni az akksi ellenállását, aktuális feszültségét stb.

A kis 1S akksikhoz gyárilag adott usb-s töltő sokuknál felpüffedést eredméynezett akár az első töltés alkalmával.

Egy Samsung Galaxy S3 LTE boldog tulajdonosa :D

(#69685) twine válasza Fuhur (#69682) üzenetére


twine
addikt


Pontosan erről az eszközről van szó...
A be illetve kimeneti oldal a hátoldalon jelölve van egyértelműen...most hátoldali képet nem találtam, így nézzük el nekem, ha véletlenül ellenkező irányban rajzoltam, de az elv talán érthető...egy végtelen egyszerű szerkezet a bekötést tekintve...
A bemeneti oldalon gyakorlatilag dirktben kapja a Fatshark 18650 es aksi tartóból a 7.4V-ot, annyi a történet, hogy a szemüveg gyári (6pin Futaba)csatlakozó felületen megy be a feszültség, és a panel másik oldalán pedig, ahol a csatlakozó ellenrésze(aljzata) van forrasztva a panelra, azokra a lábakra forrasztom a konverter bemenetét.
Tehát 7,4V direktben a converter bemenetére, majd pedig a kimenetet, ahol stabilan 5,1V van vezetem tovább direkben a vevő GND, és 5V lábaira...(Most már azt is forrasztva, és nem gyorscsatlakozózva.)

Ennyit tudok elmondani a kötésről :B

Nagyon köszönöm, ha tudsz rá valamilyen "szűrő megoldást" javasolni :R :R

(#69686) vandor01 válasza twine (#69685) üzenetére


vandor01
őstag

mivel a legoccobb tornyokat hasznalom ezert gyanitom nem igazan raknak akarmilyen jelkisimitot azaz filtert a vtx/kamera kimenetre.... szoval nekem ajanlott vmi féle power LC filter hasznalata ha jol lathato/elvezheto kepet szeretnek kapni a szemcsiben.... szoval én ezeken keresztul etetem az FC rol a VTX-et! [link]
lehet neked is vmi hasonlo kéne??

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69687) twine válasza Blizzardking (#69683) üzenetére


twine
addikt

most látom csak, hogy te is írtál...köszönöm neked is a segítséget... :R
Természetesen nem hagytam a "sípolós kötést úgy", meg lett szüntetve, bármennyire is tetszett a kristálytiszta éles kép, éreztem én, hogy az úgy nem jó, szóval maradt a "zizegős bekötés" addig amíg nem találok(segítségetekkel találunk) valamilyen megoldást.
Körbe nézek otthon milyen kondik vannak :R

(#69686) vandor01:
Köszönöm szépen neked is...nem értek hozzá, így minden megoldás érdekel...akkor próbálok ilyet is rendelni... :R
nem egy ökör ára... :DDD jó ha van ilyen is a dobozban :K :R

[ Szerkesztve ]

(#69688) kriszbon válasza Blizzardking (#69677) üzenetére


kriszbon
őstag

Hidd el van rá bőven példa hogy ezeket is veszélyesnek minősítsék sokan.
Elég ha csak annyit mond hogy kiütheti valami gyerek szemét és kész.

Elég baj hogy nem látod mennyit is fizetsz most egy olyan gépért vagy alkatrészért, amit nem is olyan régen 1/10 áron vettél meg.
Csak mivel most ez a módi, annyit kérnek érte amennyit akarnak, te meg boldogan fizetsz.

Az árak figyelését a mai napig nem hagytam abba, néha vásárolok is, így látom hogy mi megy.

Valóban nem jönnek be ezek a gépek, most meg pláne nem hogy ilyen túlárazottak a kicsit is valamire való cuccok.

Ez nem igazán építgetés, hanem csak összerakod és kész.
És igen, hiányzik ez a topikból.

Egy vagy két kivétellel szépen elpályáztak az emberek akik igazán építgetni bütykölni is akartak.
Pedig nagyon jó volt ez a topik, kár érte.

Tudhatod/nád hogy vettem is meg építettem is nem kevés gépet, még ha nem is mutogattam mindet itt.

De én csak megírtam a véleményem, és ez csak az enyém, lehet másnak jobban bejön ez.

Nem kell válaszolni, mert nem akarok vitát.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#69689) fape válasza twine (#69685) üzenetére


fape
senior tag

Az out részre a másik két lukba kell egy 10-16V 330-470uf (low esr) kondi és minden szuper lesz.
Aszem ez a videó való ide: Best Voltage for VTX Voltage Regulator and Why // Voltage Regulator FPV Noise (az elvet kell nézni, nem azt hogy hány voltra állítja)

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#69690) cd334 válasza twine (#69685) üzenetére


cd334
tag

Szia!

Pontos típust tudnál linkelni? Ezen a konverteren nem sok szűrő és puffer kondi van, éppen csak az elégséges szerintem. Én bemenetre egy minimum 10-100uF 16V kondit, a kimenetre meg legalább 100-470uF 10V kondit tennék. Ha ez se segít akkor jöhet a kimenetre egy LC szűrő.

Ami még segíthet, hogy ide nem DCDC konvertert tesz az ember, hanem egy hagyományos lineáris regulátort, rendesen megkondizva, az nem csinál "zajt".

Ha jól nézem, amikor a belső 5V-ról vetted a tápot sajnos a nagyobb teljesítmény miatt a belső dcdc konverter máshogy működik és emiatt jöhet hallható harmónikus. Itt is segíthet esetleg egy kondi belső DCDC közvetlen kimenetére, bár szerintem ezt nem egyszerű eltüntetni és szerintem is jobb megoldás egy független regulátor.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69691) twine válasza cd334 (#69690) üzenetére


twine
addikt

+(#69689) fape:

Nagyon köszönöm nektek is a segítséget :R :R

össze is szedem magam, és körbe nézek kondi ügyben itthon...
cd334 Ha szépen megkérlek, tudnál nekem linkelni egy általad említett " hagyományos lineáris regulátort," :R
Nem vagyok nagyon otthon ebben a világban :B

Egyébként a pontos típus amit használok, az itt található...ez minden amit tudok róla:
DC-DC 5V 3A Power Supply Module Buck Step Down Regulator Module 24V 12V 9V To 5V Fixed Output

Köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat :R

[ Szerkesztve ]

(#69692) syler123


syler123
veterán

A betaflightban van most valami biztonságos megoldás arra, hogy a gép hazajöjjön? Csak gps van a gépemen, meg ugye barometer. Ha kimegyek a prérire, akkor van vagy 10km-em, ahol nincs se ember se semmi, szeretném ha jelvesztés esetén visszajönne a homepointba.
Esetleg a Rescue mód?

[ Szerkesztve ]

(#69693) cd334 válasza twine (#69691) üzenetére


cd334
tag

Ilyenre gondoltam: DC/DC 5V AMS1117-5V 800mA Power Supply Module Voltage Regulator

De ilyet otthon is nagyon könnyű építeni, nem kell sok minden hozzá, csak egy kis próbanyák, pár kondi és egy IC:

KF50

LP2940
Természetesen a kondik a második ábrán lehetnek alacsonyabb feszültségűek. Ökölszabály nálam, hogy elko esetén a az adott ponton lévő max. feszültség minimum kétszeres legyen a kondenzátor feszültsége. És a 100nF kondik mindg a lehető legközelebb legyenek az IC lábához. 5V lineáris regulátorból is lehet mást használni, ebből a legközelebbi elektró boltban biztos lehet kapni valamilyet, a lényeg, hogy "low-dropout" legyen, mert 2S esetén nem árt, ha elműködik 6V-ról.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69694) cd334 válasza syler123 (#69692) üzenetére


cd334
tag

Betaflight esetén a Rescue mód az egyetlen ilyen lehetőség.
Itt egy jó leírás a Rescue mód beállításáról betaflightban.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69695) syler123 válasza cd334 (#69694) üzenetére


syler123
veterán

Korábban egyszer próbáltam, még betaflight 3.5.x volt fent, akkor a kukoricásban végezte a gép. Lehet miattam, mert érdekes irányváltást végzett a gép, utána belenyúltam és zuhant a gép.
Frissítettem 4.2.2-re, biztos történtek javítások.
Késő délután lehet megpróbálom még egyszer. Nem lenne rossz ha működne, akkor kicsit ráállnék a long range-re, a sima röpködést már meguntam.
Meg akkor lehetőség lenne los-ra is, mert visszajön a gép ha már nem látom rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#69696) F.E.K..


F.E.K..
senior tag

Gyerekkel egy kis hétvégi játék (egy része az övé, egy piros hexa lemaradt a képről).

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#69697) cd334 válasza syler123 (#69695) üzenetére


cd334
tag

Passz. Én még nem próbáltam ezt a módot, a héten került GPS a 3"-os gépemre és még ezzel nem tudtam foglalkozni. Egyenlőre még magával a GPS-sel küzdök. Elősszörre 30 perc volt míg megtalálta magát. Utána akksi váltásra jó volt, de másnap már megint nem lockolt be 10 perc alatt. :((( Azóta nem volt időm vele foglalkozni. A gps modul(BN-220) két évet pihent a fiókomban mielőtt felhasználtam.

[ Szerkesztve ]

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69698) vandor01 válasza F.E.K.. (#69696) üzenetére


vandor01
őstag

latom megdolgozol erte hogy az elkenyesztetett kolok majd oregsegedre berakjon a pesti uti nyugger "resort"-ba..... :DDD :D

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69699) twine


twine
addikt

Sziasztok Urak!

Örömmel jelentem, "a foglalkozás elérte célját" ...

A szemüveg remek lett... :C
Nagyon köszönöm a topic összes lakójának, aki segít, és segített a múltban is. :R :R
Találtam itthon 2db zsír új 16V/470uF kondit, amiből az egyiket ráakasztottam a kimenetre, és csodás lett a kép.
(Az igazán őszinte igazsághoz hozzá tartozik, hogy nem annyira tiszta, mint amikor regulator nélkül tápláltam, de ég és föld a különbség az eredeti zajos képhez képest)
Próbáltam a másik kondit a bemenetre is forrasztani, de az nem hozott változást, így azt elengedtem...)
A "régebben emlegetett villogás is megszűnt. Az pedig szemüveg tápellátás probléma volt... :B
Kapott a szemü. és az aksi tartó egy helyes kis x30 csatit, a futaba csatlakozót is újra forrasztottam,így minden problémám megszűnt...
Valszeg egy fent linkelt szűrőt, és regulatort berendelek,,,majd ha megérkezik megpróbálom azokkal is,,de ezt már tényleg úgy érzem szőrszálhasogatás,mert tényleg remek lett a kép,,csak alig látható egészen halvány kis csíkozást látok, de azt is csak azért szerintem mert már nagyon kritikusan keresem a hibát... :U
végre a gépeké és a repülésé lesz a főszerep :D
Gépek a következő postban...

Köszönöm mindenkinek a segítséget :R

(#69700) twine


twine
addikt

Gépek:

Azt kell mondjam vandor01-al egyet értek...
Ez a BUshido(UR85HD) rettenetes nagypapásan repül :DDD
tök mindegy neki 2S vagy 3S, ez valahogy nem az én világom...
megtartom, és valszeg nem is építem át, így marad ahogy van, jó lesz ez "egynek" 85mm-es kategóriában...
Nekem valahogy nem adja ez a 85mm úgy mint ahogy itt olvastam tőletek...
persze lehet később még találok valami beállítást, de eddig 3 féle pid értéken próbálgattam, és valahogy tényleg az a legjobb szó rá, hogy "nagypapis"...

Nem bírtam tovább, rendeltem CZ raktárból egy MOBULA7-et is...(talán ez is megjön 5 nap alatt :D )
így most le lesz fedve ez az "általános" whoop paletta itthon... :))
65mm brushed ZER0
75mm BL Mobula7
85mm BL UR85HD

utóbbiban valahogy pont az nem tetszik amit kiemeltetek..hogy "kötélen húzzák"...
Azt hiszem nekem nem a súlyával van bajom, hanem:
Túlságosan "érzem a méretet", amikor billen...
Ebben a whoop kategógirában nekem épp az tetszik amit a mobula7 prdukál...lehet azt "idegesnek" titulálni, de azzal tudok cikázni a fák körül...
A 85mm-el meg akkor köröket nyomok a fatörzs körül, hogy nekem ciki, pedig senki nem látja :DDD

NA ezek az első benyomások...ja és az, hogy turtle2-nek az FPV kép tényleg botrányos...
A mobula7 kamerája köröket ver rá...
Kb ezek voltak az első benyomások..
lehet, hogy a jövőben változik sokat majd a véleményem, ki tudja...majd meglátjuk...

Ja és mindez STAB-módban :B
Lehet,hogy acroban minden más lesz :B :U :R

Szerk:
az előző postból kimaradt a szemü

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.