Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67351) Johnny_vT válasza DJGABI (#67350) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

A Pro58 mod előtt csináltam már olyat, hogy egyik szemüveg rajtam, a másik meg barátnőmön és irány repülni. A Toby hamarabb jelzett 0 csíkot, ezért kicseréltem, hogy nálam legyen a kitartóbbnak tűnő EV800. Végül elfogytak a drónakksik és hazamentünk, szóval nem derült ki, hogy valójában melyik megy tovább. Most, hogy rádobtam a Pro58-at így pedig értelmetlen is az összehasonlítás, mert jelentősen többet fogyaszt az EV800.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67352) SP!T válasza DJGABI (#67350) üzenetére


SP!T
addikt

EV800D bele nem ugyan az. Szétszedtem és más az alaplap benne. De ezt jó tudni, mert nekem is kb azonnal lemerültet jelez. Gondoltam veszek bele akksit, de nem vettem még, mert nem tudom milyen kell bele...

Leírás szerint az alábbi akkuk vannak a szériákban:

TobyRich TR1:
"Built-in 3.7V 1200mAh double chips battery"

EV800:
"Built-in 3.7V/2000mAh battery"

EV800D:
"Built-in 7.4V 1200mAh battery"

De a valóságban összehasonlítva nem értem a dolgot. A leírás szerint az EV800 1 cellás akkuja stimmel bele, de a valóságban ha megnézem a TR1 akksija 2 cellás, 7.4V-osnak tűnik.

Sajnos multiméterem nincs épp hogy megmérjem. :(

There's a device that I've been using called a whoop.

(#67353) DJGABI válasza SP!T (#67352) üzenetére


DJGABI
addikt

szétszedtem, lemértem, 1S-es csak.

picit tényleg másabb [link] ehhez képest, TR1-en 2 mikrochip van egymás mellett

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67354) vandor01


vandor01
őstag

az én tapasztalatom tobb EV800D es Taranis QX7 -után....

EV800D az aksi toltottseg gyorsan beesik szinte nullára kb 30perc utan es meg 1 ora+ mukodhet....azaz osszesen kb 1,5+ orat uzemelhet mikor még uj....

és igen jo lenne 2 dolog hogy szinte tokeletes legyen!
- kikapcsolas azaz lemerulés elott 2-3 perccel vmi jelzés hang/villogás? le lehessen szálni
- gyorsan ki lehessen kapcsolni ne keljen 5-8secig a gombot nyomni....

de kb a 100 ciklus utan azaz egy szezon utan Feb-Nov ha minden masnap reptet az ember..... szoval a végefelé felezodik az uzemido kb 45 perc és naprol napra csokken a nullara eses utan meg 15-perc! ..... ilyenkor vagy uj aksi? vagy jo áron elad géphez mellékel es lehet venni masikat.... az uj vetele jobb mert ennyi idő alatt ennyi használat utan 120-150 ora? a muanyag megkopik a gombok kapcsolok bedogolhetnek.... 1xeruen nem éri meg tovabb todozni fodozni....
nalam a taranis qx7 -el is hasonlo a helyzet.... 1 év intenziv hasznalat utan megkopik karcos lesz esetleg gombok se 100%-osak foleg ha eseteleg a pancser user le is ejtette :)
mostmar vettem a TAVra szilikon bugyit meg a kijelzot atlatszoval matricaztam....

szoval a szemcsit es tavot nem egy eletre vesz az ember intenziv használattal mellett olyan 1 max 2 év!
persze aki csak hetvegen pörög egy kicsit? annak orok élet+1nap... de "erkolcsileg" ugyis elavul!

eddig egy EV800D volt problémas már uj koratol.... gombok lefagytak mig le nem merult es ujra nem indult! valamint ha felvetelkor el-el ment a kép.... a szemcsibe visszajott lehetett repulni.... viszont a felvetel onnantol kék halal.... havonta 1x ilyent jatszott..... a 3dik utan odaadtam egy gép melle.... FPV csomiban értékesitve......

amugy mint kocka dronos teljesen meg vagyok elégedve ezzel a parossal EV800D+Taranis QX7 mar a harmadik evben hajtva oket az 5dik garnituranal tartva.... amit igert azt hozta! egesz jol használhatoak!
PL XM+-al használva nagyon ritkan volt RX lost!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#67355) hundai


hundai
aktív tag

Nekem TR1-el csak egy problémám van, hogy nem működik a dvr. Sajnos csak refund után tudtam tesztelni. 4gb és 64gb kártyát beleteszem, majd bekapcsolom, kb 5-6mp után ki is kapcsol a szemüveg..

-Wake up Neo!

(#67356) SP!T válasza hundai (#67355) üzenetére


SP!T
addikt

Ugyan ez volt a bajom. Nincs semmi baja, csak SDHC-t fogad. A 64GB már XC a 4GB-ot pedig lehet már nem kezeli, sőt lehet az nem is HC-s neked, valami régi Class4-es? :) 16GB-ot bele és müxik!

DJGABI: Akkor most melyiknek az akksiját lehet belehákolni? :D Engem zavar hogy állandóan merül. Vagy nem merül csak szarul mutatja. Egy nagyobb akksival lehet jobb lenne, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#67357) Johnny_vT válasza SP!T (#67356) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Na ezért váltok 2x18650-re párhuzamosan bekötve :D 6000mAh 3,7V elég lesz egy darabig. Ha mégse, akkor a külső tokban 5 másodperc alatt cserélem és mehet tovább :))

Ja igen, még valami. Nektek is ugrik egy nagyot a kép a Toby-ban amikor egyik antennáról átvált a másikra? Engem ez szörnyen zavar, mert akár 1-1 másodpercnyi vakon repülést is eredményez. Eddig nem tudtam, hogy az orientáció, a manőver, a távolság vagy az antennák okozzák-e, de tegnap a Pro58 első tesztjénél (Pirx 2.0-val) asszem rájöttem, hogy ez bizony maga a szemüveg volt. Pro58-nál az antennák közti váltás olyan mint amikor a két képet átfedéssel egymásba mosod. Látod továbbra is élesen és zaj nélkül amit kell, de a háttérben enyhe szellemképpel egy pillanatra megjelenik az éppen leváltott antenna képe is.
Magával a modullal egyébként teljesen meg vagyok elégedve, kb 150 méternyi sűrű lombú facsoporton úgy átlebegtem, hogy a kép végig tükörtiszta maradt. Aztán belekanyarodtam egy faágba és lezuhantam :D

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67358) Johnny_vT válasza mrbig (#67345) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Van szivargyújtós USB telefontöltőm, az fix 5 Volt. Abba beledugom a szemüveg töltőkávelét aztán kész, nem kell itt bonyolítani :D Már csak azt kell tesztelnem, hogy akksi nélkül közvetlen a töltőcsatlakozóról működik-e, mert a külső akksis dobozomat is azon keresztül kotném be.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67359) hundai válasza SP!T (#67356) üzenetére


hundai
aktív tag

Köszi a tanácsot, akkor berendelek egy 16-os kártyát :)

-Wake up Neo!

(#67360) SP!T válasza hundai (#67359) üzenetére


SP!T
addikt

A lenyeg hogy HC legyen pl class10. Nekem ezzel megszunt a problema. Nem a meret a lenyeg. :U :D

There's a device that I've been using called a whoop.

(#67361) molnigee


molnigee
aktív tag

Ev800d-hez ti nem kaptatok külső aksi kábelt? Simán egyik vége megy a szemcsibe, másik vége 3s balance csati. Nálam mindig van egy 3s akksi, ha lemerulne a belső, simán radugom azt cső.
Ma nekem is 64gbos kártyára kikapcsolt 5 mp után.

Más, ma lárva-x el, 2 ágú hq proppal, 300mah, 5:50-et mentem parkban. Igaz nem nagy tempóban, de úgy pont jolesoen cikazva... Marha jó...

--> http://dronearena.hu/ <--

(#67362) hundai válasza molnigee (#67361) üzenetére


hundai
aktív tag

TR1hez sem adtak csak sima usb kábelt. Én mondjuk arra gondoltam, ilyen esetben vennék egy felkarra rögzíthető becsúsztathatós telefontokot, amit futáshoz is használnak, és mehet bele a power bank.

-Wake up Neo!

(#67363) SP!T válasza hundai (#67362) üzenetére


SP!T
addikt

Beta85 Pro2-re ráraktam a lerepült proppot fogselyemmel. Na azóta az egyik motor be van szorulva. Mi a teendő ilyenkor? Épp hogy meg tudom forgani a motort az ujjammal. Felülről egyenesen rányomtam, ennyit csináltam.. Tönkrecsesztem a csapágyat vagy mi? Azóta a propp se jön le, kb lehetetlen levenni.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#67364) Peaceliker válasza SP!T (#67363) üzenetére


Peaceliker
őstag

Tengely görbülhetett. Ha mákos vagy "csak" kicsúszott a tengely. Ha még mindig azt a fos régi racerstar mocit adja beta akkor inkább mindkettő történt :D

Propot vágd le.

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#67365) molnigee


molnigee
aktív tag

:Y :Y :Y

--> http://dronearena.hu/ <--

(#67366) Peaceliker válasza molnigee (#67365) üzenetére


Peaceliker
őstag

Világító motor, nagyon retro :D
Ma láttam kuponnal az olcsóbb motoros jó áron van. De ez a canopy... Sztem minden megdöglik majd alatta egy fejre eséskor...

"Oh my Goa'uld!"

(#67367) SP!T válasza Peaceliker (#67364) üzenetére


SP!T
addikt

Mi az hogy kicsúszott a tengely? Mindenhol azonosan szorul amúgy. Tuti nem görbítettem el mert mint egy hímestojás toltam rá. :(
Most vettem észre hogy a másik motornál meg a tengely alul kicsit jobban kilóg és be tudom nyomni :O Mi a töcs??

There's a device that I've been using called a whoop.

(#67368) molnigee válasza Peaceliker (#67366) üzenetére


molnigee
aktív tag

Hát nem tudhatjuk, a babyhawk 3 col nekem nem sérült soha, elég erős az a canopy.
Itt a tetejére még goporot is lehet mountolni, szóval ahhoz meg kell a tartás.
Egy tuti, csorog rá a nyálam, de csak külsőre, így ahogy van kiraknám a polcra és csak nézegetném :D

--> http://dronearena.hu/ <--

(#67369) Peaceliker válasza SP!T (#67367) üzenetére


Peaceliker
őstag

Hát azt hogy kaki és könnyen ki lehet tolni belőle a tengelyt. Illetve az a motor (ha ez még mindig az) akkor ránézés miatt is görbül.

molnigee

De ott 80g esett rá itt megy 400+ fog :D

"Oh my Goa'uld!"

(#67370) SP!T válasza Peaceliker (#67369) üzenetére


SP!T
addikt

Értem! Tehát a harang és a tengely ahol érintkezik ott nem elég szoros, ezért a tengelyt túl betoltam mikor a proppot felraktam?
De most komolyan nekem a faxom tele van az ilyen szopódásokkal, hogy egy szaros proppot nem tudok le-fel rakni. Szívem szerint földhöz csapnám és levizelném és elküldeném a betafpv-nek, hogy helyezzék fel tampon gyanánt.
Most mit kezdjek ezzel? Mehet kukába vagy van olyan elvetemült aki képes megcsinálni?

There's a device that I've been using called a whoop.

(#67371) Peaceliker válasza SP!T (#67370) üzenetére


Peaceliker
őstag

Told vissza a tengelyt. Amúgy annyi a trükk hogy prop cserénél ki kell támasztani a tengelyt. Illetve majd cserélni motorokat ertelmesre.

Ebben a méretben 2 választás van. Vagy ez, hogy a tengely kicsúszik vagy hogy van felül rajta c clips ami miatt meg ott gyengébb és törni tud.
Ha ilyesmi mókákat (meg sűrűn hulló elektronikát ) nem csípi az ember akkor irány 5 col, ott ezeket már jobban kinőtte a hobby :)

"Oh my Goa'uld!"

(#67372) vandor01


vandor01
őstag

sajna EZ a 11xx motornal is probléma de alatta meginkabb (07xx/08xx)
a kis vekony tengelyke kiszoposodik a keskenyke alu hazbol 1x kicsuszik SOHA nem lesz jo... ez KUKA!
a kovetkezo az lesz hogy repulés kozben a harang elszall!

itt jol lathato :DD [link]

Ilyenkor mar ragasztoval csak raolvasni lehet...
de talan ideiglenesen mentheto a kovetkezo leszallasig....

Ilyen kicsiben olyan motort vegyel ahol valahogy fixaljak a tengelyre pl egy peremmel vagy alulra es felulre is raknak zeger karikat C-clips!

de a felul zeger sem eletbiztositas! ott is be tud szoposodni el el forogni a harang a tengelyen max nem esik szet.... az ilyen zegerest erdemes meg ujkoraban a zeger es a haz kozott szepen kionteni gyorsragaszto gélel.... ekkor a nagy az esely, hogy felul nem fog beszoposodni vagy szetesni!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#67373) Peaceliker válasza vandor01 (#67372) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ja tényleg, harang elforgás a másik. Ragasztó nem rossz ötlet, lehet meglocsolom majd mocikat én is :)

"Oh my Goa'uld!"

(#67374) vandor01 válasza Peaceliker (#67373) üzenetére


vandor01
őstag

de csak GÉL-el mert a folyekony meg mindenhova!! :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#67375) cd334


cd334
tag

És akkor még nem beszéltünk az ex110x kedvenc betegségéről, a leszakadó motorkábelről. Eddig szerencsém volt a motorokkal, de tegnap kettőnek is leszakadt a kábele.
A tengelyes dolgok miatt én inkább csavarozom a propot, így kisebb az esély, hogy elrontom le/fel rakáskor a dolgot.

Ez egy költséges hobbi és szinte minden kopóalkatrész. :D Igyekszem mindenből tartalékolni, mást nem tehetek.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#67376) SP!T válasza Peaceliker (#67371) üzenetére


SP!T
addikt

Hát most komolyan mondom, hogy én itt tettem le ezt az egészet.
A 65mm whoopnak amíg megy a motorja, vagy szét nem cseszem egy prop cserével még örülök aztán úgy gondolom nekem ennyi elég volt ebből.

5"-et nem szeretnék, túl nagy. Nem vagyok időmilliomos hogy nagy rétekre, elhagyatott helyeket kutassak, járkáljak. Főleg Budapesten nem könnyű.

Akinek Beta85 Pro2 alkatrészek kellenének pedig írjon privit pls nyuogdtan. :(

köszi

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#67377) Peaceliker válasza cd334 (#67375) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nekem is bírták eddig, amikor kretén voltam szerelés közben akkor téptem csak el kettőnek. De sikerült javítani. De olcsó moci, van spare. :D
Azok a beta mocik nem csavaros félék :(

(#67376) SP!T

Sajnos ez ilyen hobbi, inkább annak ajánlott első sorban aki szerelni szeret és csak másodlagos része a repülés. :) :(

Én azt javaslom hogy tedd félre egy kis időre, aztán lehet hiányozni fog akkor veszel mocit és mehet tovább.
Én vennék egy rá egy szett másik mocit, amire csavarral lehet propot rakni.
Jön 11.11 meg bf lesznek faja akciók, gombokért lesz motor szett ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#67378) SP!T válasza Peaceliker (#67377) üzenetére


SP!T
addikt

En szivesen szerelnek. De ha egy propeller cseretol egy 1103 motor bekrepal akkor inkabb nem eroltetem ezt a dolgot. Most epp meg forog, tud repulni. De a harang nemelyiken lejjebb nemelyiken feljebb van igy mindegyiket mas erovel lehet elforgatni. :(

There's a device that I've been using called a whoop.

(#67379) vandor01 válasza SP!T (#67376) üzenetére


vandor01
őstag

sajnos ez ilyen hobby..... de valaki elvezi az épitést es keresni az adott géptipusbol a legjobb megoldast ami birja a gyurodest... hasznalhato összetevokbol legyen épitve ami nem mindig jelenti a draga kinai brandelt alketreszt....

de ez sokba kerulhet.....egy-egy géptipusbol joparszor neki kell futni mire osszeáll a hasznalhato konfig! akkora a kinalat es a kinai hazugsag meg ferdites na es a fizetett bloggerek ajnározása hogy nehez kipecazni a tutit.... mire meg van eltapsolhat az ember parszaz jurot ami a kukaban vegzi.....

aztan van olyan géptipus ahol a nagyon gyenge minoseg miatt sose lesz jo megoldas igy jartam a BAT100-as géppel.... mire meg lett a technikailak használhato konfig ra kellett jonnom hogy 1S-el repulni hááát? FOS..... a 2S meg elfustol.....

de azert erre a nyarra osszejott par konfig ahol csak propellert kellett cserélnem azt sem soxor mert a 2" es 2,5" AVAN propok igencsak strapabirok..... asszem talan csak 1 VTX-et cseréltem pedig a szezonban minden masnap reptetes.... beleugrott az aksikba a 70-100 ciklus igy mar se a szemcsi se a gépek aksijai sincsenek a topon!
Viszont
vazam se tort
motorom se esett szet pedig van meg multevrol 1104-es is jopar
tornyom se fustolt el
fara is csak 1x akasztottam de leesett
kukoricasba is 1x esett le de topik kollega segitett megkeresni :)

drama nélkul mult el a nyar......

nezem a fogpiszkakat..... fajentos konnyu gépek....
de megint egy gyengus koncepcio amit keszen lehet kapni azzal tuti lesz vmi gebasz.... gyorsan torik a vaz..... fustol el a papirvekony AIO FC...... szakad szet a konyitett a kb 3-4grammos motor......
ha épitenék belolle pl 2,5"-st akkor dupla carbon vaz..... erosebb motor..... acelcsavarok az FC-hez.... azt igy a kb 50grammos gép sitysuty annyi lesz mint vmi normal gép sulya 70gramm.... akkor ez már egy dagadt fogpiszka.... :DDD ilyenem meg már van :D

de ertem én.... a fogpiszka konnyu es gyors legyen
de az sajna nem egyenlo azzal hogy strapabiro is! :W

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#67380) Directors válasza Peaceliker (#67349) üzenetére


Directors
senior tag

Köszi az infót. Hát akkor lehet ez lesz.
Erre milyen propot érdemes venni ? Valakinél olvastam hogy a gyári nagyon túlárazott, illetve hogy nem túl jó minőségű.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#67381) Peaceliker válasza SP!T (#67378) üzenetére


Peaceliker
őstag

nekem drágább mocik is ilyenek, de jól repül...nemrég kicsit fura lett (ez a 75 ös gépem), most össze nyomkodom őket és megint jó lesz egy darabig :DDD

(#67379) vandor01

újabb 12a fc k elég vaskosak már

(#67380) Directors

nem volt még ilyen gépem
de ha 40mm akkor kingkong 1545, án azt 2 ágúra vágva használom bl gépen és faja

"Oh my Goa'uld!"

(#67382) vandor01 válasza Peaceliker (#67381) üzenetére


vandor01
őstag

AIO FC nel nem csak a vastagsag a probléma hanem az is hogy azt whoopra terveztek azaz a motor csatik es az USB csati merolegesen ki es le -fele allnak a lapbol na most ez a megoldas jo lehet a whoopnal mert van eleg lik-luk hogy be lehessen dugdosni a csatikat.... na most a whoop vaznak rugalmas muanyagbol vazszerkezetet epiteni plus a provedok is egyben a crash nem okozhat akkora problémat mint a carbonnal ott a merev vaz kozepet kilukasztgatni a csatiknak pl reddevil vagy larva vagy cube....... Ez gyengiti a vazat tenyleg fogpiszka szeru kis pilickak lesznek es meg vekonyka is mert 2mm-es jo esetben 3 de lehet akar 4 is lehet (cube)! Ez igy pilickakent törik itt törik ott.... letorik a motor...... Szoval az AIO FC-t a carbonhoz kene igazitani nem pedig a carbont vagdalni..... itt van pl ez az FC na itt mar eszukbe jutott hogy esetleg nem kene csati? az USB-t visszaforgattak a lapra.... na igy mar beépitheto egy "erosebb" nem osszevissza luggasztgatott vazba! pl ebbe: uruav
de lehet ezt is duplan kéne rakni? pl a D-et 2x5,8gramm de a tobbi 2x6,8gramm...
ezekutan hova lesz a konnyu fokpiszka felépites.....
szokasos dron problema konnyu is eros is.... :F
ez ketto egyben ritkan jön össze :W

vagy ki tudja valami ilyesmi......

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#67383) Niczo


Niczo
senior tag

Sziasztok!

Megjött a Hubsan Zino-m és az ajánlásoknak megfelelően frissíteni szerettem volna az összes firmware-t. A transmittert kivéve sikerült is. A leírások szerint a transmitteren lévő 6 pinből kettőt rövidre kell zárni és így lehet frissíteni.
Az enyémen viszont a 6 pin helyén egy mikrokapcsoló van, és itt elakadtam.
Így néz ki:

Zino tulajok talán tudják a kérdésemre a választ, hogy kell ezen firmware-t frissíteni?

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#67384) -Ronnie- válasza vandor01 (#67372) üzenetére


-Ronnie-
csendes tag

Sziasztok! Ha nem Beta, akkor milyen motort tudnátok javasolni 1104-1105 méretben, ami jobban bírja a strapát? :F
3bhobby, Amax, TMotor, Dys, RCX, iflight, ldarc, HGLRC estleg Emax(1106?) vagy más titkos favorit? Köszi!

(#67385) Peaceliker válasza -Ronnie- (#67384) üzenetére


Peaceliker
őstag

emax strapabíró, cserébe nehéz
3br/hglrc könnyű, erős is, csak tengely gyenge, törik
tmotor ebben a méretben vicc amúgy racerstarok tmotor logoval
sunnysky ami nem rossz, de tengely meg tud szükni bár azt javították, talán már régi verziót nem kapni
amaxot kisebb méretben dícsérik, elvileg nagyobb is minőségi lehet.
brotherhobby ekkora asszem nincs
rcx vegyes mikor hogy sikerül

"Oh my Goa'uld!"

(#67386) vandor01 válasza -Ronnie- (#67384) üzenetére


vandor01
őstag

nalam Full Speed 1104/7500KV van....
birja 3S-en 3collon.... pull 220gramm
nem mindegyikre mondhato ez el!
5gramm/db mas hasonlo 1104.... 6-7gramm
multevi model ma mar csak dragan lehet kapni ha meg lehet?
neha akcioban 34 euro a 4db... de most 45....
ennyiert mar sokminden mas is van!
multeveben 5-6 ejroert hozza lehetett jutni....
ebben az evben volt belolle 1104C1 meg terveztek a 1104C2

a 1104C1- bol repul 2db gépem.....
teljesen jo nem erzem a kulonbseget.. 6800kv VS 7500kv

de ha a suly es ar belefer? akkor 1106 emax!

ebben az evben jottek a T motorok abbol ezt favorizálják: F10

szerintem barmelyiket veszed nem lesz mellefogás.... remélhetoleg!

a gyanusan occo 4-5ejro/db.... ezt kerulni kell vagy duplan venni! pl
readytoskyt vagy HSKRC

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#67387) SP!T


SP!T
addikt

Találtam olcsón Eachine 1102 11,5kkv motor szettet itthon (5k :Y )
Ez kevés lehet a 85X vázzal? Van 3 ágú HQproppom is akár ha sok neki a gyári Avan.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#67388) Saccco válasza SP!T (#67387) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem kevés. :N

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#67389) vandor01 válasza SP!T (#67387) üzenetére


vandor01
őstag

az erosebb motor mint masik 1102 (pl DYS 1102/10000KV) nalam volt belole mert multevben vmi 1500ft ert szorta a BG van piros es vilagos kék szinben.... tulajdonsagai....
elégé ehes motor egy egy punchra jon a VOLT drop :)
a szoknyaja 1,5mm-el hosszabb mint a DYSnek... akkora a harang rajta mint a Full Speed nek a 1104nek a suly ertekek a kovetkezok

DYS 1102 = 3,6g
Eachine 1102 = 5gramm
FS 1104 = 5,1gramm

65grammos Elfet 2 collon hajtottam vele....

szoval az eachine egy 1104-as erossegevel bir csak a magas KV miatt jobban falatozik.... birni fogja az erosebb propot AVAN etc.... akar 3S-en is de gyorsan fog melegedni!
gyarilag 2S-ig ajalnjak......

a jo ára miatt erdemes lehet megveni en inkabb a FS-t preferalom mert 3S-re is ajalnjak :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#67390) SP!T válasza vandor01 (#67389) üzenetére


SP!T
addikt

5 gramm? :Y

A másik amit még tudnék venni egy ilyen Surpass 1103 10kkv.
Gyanúsan olcsó. A srác akitől venném odaadná 4-ért, de ez is 4.4gr.

Valakinél járt már ilyen?

There's a device that I've been using called a whoop.

(#67391) Saccco válasza SP!T (#67390) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ez nem jó? (Happymodel EX1103 1103 6000KV 8000KV 12000KV 2-4S Brushless Motor)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#67392) DJGABI válasza Saccco (#67391) üzenetére


DJGABI
addikt

fffuuuu, hogy rohadjon rájuk az összes befőtt. aliról a "naaagy" "sale" alatt kuponnal ennél drágábban vettem. meg azért banggood bő másfeles szorzós ára főleg brutál ehhez képest... tudom, nekik is meg kell élni valamiből :((( :(((

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67393) Peaceliker válasza Saccco (#67391) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem jó neki, hacsak nem vázat is cserél...
Amúgy ezen megint nincs c clips (legalábbis larva n nincs)

Szerk: jah pot 1103 on meg van clips... Szal random :D

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#67394) Directors válasza Peaceliker (#67381) üzenetére


Directors
senior tag

Akkor a 4 ágút nekem is majd vissza kell vágnom 2-re valószínűleg ?

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#67395) Peaceliker válasza Directors (#67394) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nekem nagyon megy úgy és érezhetően kevesebbet eszik. Talán jobban is megy de ezt már nem tudom, de rosszabbul (legalábbis jelentősen) tuti nem

"Oh my Goa'uld!"

(#67396) SP!T válasza Saccco (#67391) üzenetére


SP!T
addikt

Ezzel csak az a baj hogy 3 csavaros. Nekem 4 csavaros a vaz sajnos. De jo aron van, max furok lukat neki. :D
Racestar nagy fos lenne?

There's a device that I've been using called a whoop.

(#67397) -Ronnie- válasza SP!T (#67396) üzenetére


-Ronnie-
csendes tag

ez?

(#67398) Peaceliker válasza SP!T (#67396) üzenetére


Peaceliker
őstag

A 1102 re rá lehet esetleg próbálni, bár ha tényleg 5g az marha sok, annyiba van 1105 is :D
3 csavaros nem megy fel, próbáltam én is. Cinecan váz akkor az irány ha ilyen ex11xx ben gondolkodsz

"Oh my Goa'uld!"

(#67399) Directors válasza Peaceliker (#67395) üzenetére


Directors
senior tag

Okes, köszi!

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#67400) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Elfogytak a propok a Trashcan-re, ezért a maradékot visszavágtam 2 ágúra. Repülni jól repül, de jello a köbön.
Közben megjött a Kingkong prop csomagom. Két pozitív dolgot figyeltem meg:
1) minimálisan kisebb a lyuka az eredetihez képest, így az örökké laza bal 1-es motoron is jól fennmarad (Isten áldja azt a szerencsétlent akinek egyszer majd le kell szedni őket - ja az én vagyok :F )
2) mind a 4 ágat fennhagyva látványosan, tüneményesen kisimult a repülés, kvázi teljesen jello mentes lett :))

Mondtátok, hogy ezeket is érdemes visszavágni 2 ágúra. Ti mivel vágjátok, hogy ne legyen (túl sok) vibráció a pontatlanságból? Jobban is viszi úgy a gépet vagy csak takarékosabb?

Más: tegnap eljutottam életem legelső fpv versenypályájára. :DD Na jó, igazából csak az IKEA mélygarázsban rögtönöztünk egy vonalvezetést a helyi közösség tagjaival, de eszméletlen érzés volt! Bebizonyosodott, hogy Kéket ilyenre nem tudom használni a 20-25 fokos kameraszög és az alsó akksi miatt (nomeg mert 16%-os gázállásnál már lebeg és a pályán sehol nem toltam 35% fölé). Szóval most keresek új vázat, hogy a tartalék Mamba stack-ből meg 2306 2700KV motorokból csináljak egy zúznivaló gyakorló versenygépet. Hashtag#izgatott
Videós összefoglaló

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.