Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) Minstrel


Minstrel
senior tag

(#9002) Jackal2 válasza KisApám (#8983) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nem rendeltél akkumulátort? Az a legfontosabb, én csak azt rendeltem:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#9003) tibibi válasza Jackal2 (#8981) üzenetére


tibibi
őstag

Magánszemély adta fel 3 napja délelőtt :W
Ez a gép mennyire ajánlott és melyik verzió?

[ Szerkesztve ]

(#9004) KisApám válasza Jackal2 (#9002) üzenetére


KisApám
addikt

Amikor rendeltem a v686g-t, +2 db aksit rendeltem hozzá.

Így nézett ki a rendelés:

1 db WLtoys V686G
+4 db propeller
+1 db műanyag fogaskerék
+2 db 3.7V 730mAh LiPo Battery
+2 db CW + CCW Motor

Az egész 84.60 dolcsi volt :DDD

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#9005) Jackal2 válasza Drenadar (#8984) üzenetére


Jackal2
senior tag

Állítólag 5-8 óra, de ez egy olyan szám, hogy felrakod egy motorpadra és közepes teljesítménnyel forgatod és 8 óra múlva elhalálozik. A valóság meg az hogy:
- flippelsz
- full gázzal balról jobbra átrántod
- földhöz vered
- telerakod dzsuvával az áttétel mechanikát, amitől az egész megszorul. Amit mértem most az, kb. az hogy 3 óra alatt térdelnek a motorok nálam. Persze én nem vigyázok rájuk, nyomom mint süket a csengőt, de olyan 20 repülés után elkezdenek hullani. Legalább is az MJX esetében.

A Hubsannál, Eachinnél szintén 5-6 órát bírt (itt mondjuk kibírta a minimumot amit vártam), ez olyan 50-60 feltöltés, ami nem kevés.

Terézatya: nem:D Nálam nem a csapágyozás hiánya miatt megy tönkre. Egy dolgot viszont el tudok képzelni, hogy nem szorítja be annyira a fogaskereket a motor pinionra és emiatt a szorulások száma csökken.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#9006) Jackal2 válasza KisApám (#9004) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nah ez így jónak tűnik. Alsó és felső testet én még semmihez nem rendeltem, ha addig el tudom pusztítani a gépeket, akkor jó eséllyel kuka. Jellemzően a lábak, motorok, propellerek mennek tönkre, attól függően kül vagy beltérben használod

Gork 1988: Az kevés hogy JST csatlakozó, kellene a cellaszám is. Ezt a rá írt feszültség értékből tudod kinézni.
3.7V 1S
7.4V 2S

Ennél nagyobb nem lesz benne.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#9007) ViZion


ViZion
félisten

Olcsó benti cuccok közül mit érdemes nézegetni?
H8 mini, CX10 mini, FQ777-124, DHD D1? :U
Srácoknak megtetszett... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9008) KisApám válasza Jackal2 (#9006) üzenetére


KisApám
addikt

Lehet erősebb motort belerakni a v686g-be? :D

Így láttatlanban még nem tudom, hogy a "motortérbe" beleférne-e egy nagyobb motor.
(holnap nyitom a csomagot, meg melóhelyen vagyok holnap reggelig)

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#9009) szabacsik


szabacsik
őstag

Erre valaki? :B

/\____/\

(#9010) evoleo001


evoleo001
újonc

Sziasztok!

Ezzel a képpel és videóval szeretnék, Kellemes Békés Karácsonyt kívánni minden drón pilótának :) ;)

[Videó]

Becsületem a hűség, töretlen a hitem....

(#9011) Saccco válasza szabacsik (#9009) üzenetére


Saccco
nagyúr

Igen.

X4 és 3D csatlakozója egyforma.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9012) Gork1988 válasza Hurkafej (#9000) üzenetére


Gork1988
csendes tag

Értem! Köszönöm! Ez akkor nekem jó is lenne? [link]

(#9013) szabacsik válasza Saccco (#9011) üzenetére


szabacsik
őstag

:R köszönöm szépen!

/\____/\

(#9014) Jackal2 válasza szabacsik (#9009) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szerintem mind a kettőhöz jó. Én töltök vele Hubsan 380mAh-t és Eachine 150mAh-t is. Teljesen mindegy neki, csak micro JST csatlakozós akku legyen.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#9015) Jackal2 válasza KisApám (#9008) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nincs értelme. Annyira kicsi a súlya, hogy a szelet akkor sem fogja bírni és iszonyat gyorsan le fog merülni. Elvileg van Black Edition a Motor Worksnél 8.5x20-as motorokból, aminek nagyon magas a fordulatszám emelkedése (17.000/V) de 33 dollár egy szett (10 rugó), ennyiért meg már brushless motorokat is lehet kapni.

Nem gyenge a gép egyébként, told fel 100%-ra és rájössz. Csak annyi, hogy nem tartja jól a szintet, sok gázt kell adni, ez engem is idegesít, de hát ez ilyen ennyit tudnak ezek.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#9016) Imy válasza Jackal2 (#9015) üzenetére


Imy
veterán

De nem is erősek. Egy kis széllel szemben próbáltam menni, de nem bírta. Ugyanilyen körülmények között az U807 jobban bírta. Amúgy én eladom az V686G-met....

(#9017) Jackal2 válasza Imy (#9016) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ezt fölösleges felróni neki, mindegyik ilyen. A Symák mind ilyenek, ami 120-150 gramm körül van és 4 motoros, az mind ilyen.

Lehet én is el fogom. Még kitesztelem a gépet, aztán meglátjuk. Sok ez a 6 db gép:D és vennék még brushlesst is:D

Nah kicseréltem 3 motoron ball bearingre a sima csúszó csapágyat, illetve le naked bikeosítottam a gépet, hogy ne vigyen annyi súlyt.

123 gramm akksi nélkül:D Lehet kapnak velcrot az akksik és úgy lesznek "beragasztva" az is vagy 7-8 gramm spórolás.

Így jut 20,5 gramm egy motorra, ami szerintem elég jó.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#9018) Teréz Atya válasza Imy (#9016) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Amugy itt a forumon volt valakinek egy olyan gondja, h a Syma-ja elvesztette a felhajtoerejenek jo reszet. Nem tudta orvosolni. Nekem az egyik Dromida erosebb, nem tudom miert.
Egyszer, ha annyi idom lesz amennyi sosincs, kimerem oket, de nem egy varosban tartozkodnak.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#9019) Jackal2 válasza Teréz Atya (#9018) üzenetére


Jackal2
senior tag

Vagy veszel bele Black Edition motorokat 33USD ért:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#9020) Teréz Atya válasza Jackal2 (#9019) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Akkor inkabb titankefes motorokat. Igaz kokain arban vannak, de valamit valamiert. :D

Lehet urban legend, mert mindenki csak beszel rola, hogy volt valaki a hadseregnel aki ilyet hasznalt a nemtom miben.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#9021) Imy válasza Jackal2 (#9017) üzenetére


Imy
veterán

Én úgy vagyok vele, ha elviszeik elmegy, ha nem, akkor néha játszok vele... De most karácsony után nehéz lesz eladni.

Amúgy brushless-es gépek közül amit beszéltünk az X380 ami tetszik. Így ránézésre jobb mint a CX-20.
A landolás móddal talán nehezebb lesz odaverni, illetve a GPS-es return is jól működik gondolom rajta.
És nem utolsó sorban nagyon nagy akksi van benne, 30 percet ígérnek. De ha csak 20 percet megy el, az is szuper. :)

V686G-n a return érdekes, lehet majd szélcsendben megnézem, nyomtam neki egy retunot, elkezdett emelkedni, majd elindult felém Északkeletre. Én meg délkeleten voltam.... Sztem a szél zavart be szegény agyának.

(#9022) dudicukrasz


dudicukrasz
tag

Boldog karácsonyt mindenkinek!

(#9023) Olii


Olii
újonc

Sziasztok. A drón agyára (az a zöld ahova mennek be a vezetékek) arra tehetek szerintetek pillanat ragasztót?

(#9024) Minstrel válasza Olii (#9023) üzenetére


Minstrel
senior tag

Tehetsz.

(#9025) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Bizony, bizony, kellemes karácsonyt!

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#9026) Jackal2 válasza Teréz Atya (#9020) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szerintem urban legend:D

De a Black edition nem az. Csak azért nem veszek, mert 4 db egy szett és nekem 6 kell, namost 66 usd-ért kicsit durva lenne:D

Kellemes Karcsit.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#9027) kimista


kimista
aktív tag

Kelleme karácsonyi röptetést mindenkinek! :)
holnap megyek összeszedni az elrepült drónjaitokat ;]

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#9028) tibibi


tibibi
őstag

Kellemes karácsonyt !

(#9029) Teréz Atya válasza Jackal2 (#9026) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Amugy nem lehet valahonnan mashonnan beszerezni oket? Hisz tudjuk, hogy a Chaoli gyartja. Csak forgalmazza valaki mas is.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#9030) ViZion válasza kimista (#9027) üzenetére


ViZion
félisten

JAh, Boldog Karácsonyt!

Minap voltak itt munkatársak, bakker ők is felrakták a fára... :B

De nagyon jó ez a Syma, gyakorlom a lebegést, meg hogy kb. milyen az irányítás, mér bevezettem a kertbe is. Nincs headless, akkor van para, ha elfordul irányból... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9031) Jackal2 válasza Teréz Atya (#9029) üzenetére


Jackal2
senior tag

Mármint az alap motorokat? Szerintem annyira olcsók hogy nem érdemes szarozni a máshonnani beszerzéssel. Amire viszont kíváncsi vagyok, az két dolog:
1. Az összes 8.5x20mm-es motor jó minden 8.5x20mm-es gépbe? Vagy vannak speciális kar kialakítások, amik miatt egyik jó az egyikbe, a másik a másikba (persze nem hiszem, mert ugye a motorok mérete ugyan az). A másik kérdés a feszültség értékek, ugyanis egy részük 3.7V-s, a másik 7.4V-s. Ha a fenti okfejtés jó, akkor a 8,5x20-as MJX X600, Nihui U807, WLtoys V686 motorok egyformák, tehát azt kell megvenni, amelyik:
- olcsóbb
- amelyiken van fém pinion

2. A Black Edition motorok tényleg annyival jobbak? Aki nem tudná, mi az, erről van szó. A leírás azt mondja, hogy 17000KV-sak vagyis 1V-ra 17.000-el emelkedik meg a fordulat, ez ugye pl. 3.7 V-nál 51800 !!! amit nem nagyon tudok elhinni, de az a minimum hogy az élettartamuk nagyon rövid.

Amiért én nem vettem még, az az extrém magas 33USD / 4 db-os ár, amiből ugye egy hexához kéne 2 szett (ráadásul nem tudom, van-e 7.4V-os), ami majdnem 20.000 Ft, vagyis 2x annyi, mint amennyiért a gépet vettem.

De ettől még eszmefuttatásnak érdekes.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#9032) KisApám válasza Jackal2 (#9026) üzenetére


KisApám
addikt

Hol van az a link azokra a Black Edition motorokra? :DDD

Jaaaa... Dark Edition... és nem is fém fogaskerékkel?

Ahogy a review-kt olvasom, amúgy sem mernék rendelni ennyi pénzért (legalább 2x4 db kellene).
Átlagban majd 20%-as a motor halál alig pár repülés után.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#9033) Jackal2 válasza KisApám (#9032) üzenetére


Jackal2
senior tag

Jah, hát ez ilyen:D A forma 1-es autók is futamonként cserélnek motort:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#9034) KisApám válasza Jackal2 (#9033) üzenetére


KisApám
addikt

Olvasom az oldalán:

"factory lifetime rating: 5-6 hours" Vazzzz... :(

Ahogy írod - mint a FORMA 1-ben. A sebesség átka.

Bár ahogy számolom kb. 7 percével (ahogy az aksi bírja), a v686g-t 5 órás időtartammal nézve kb. 43x lehet reptetni motorcseréig.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#9035) Teréz Atya válasza Jackal2 (#9031) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nem egyforma KV ertekuek, de en mindent mindenbe rakok. A Dromida-ban volt eddig:
- Dromida Ominus
- V959
- Hubsan X4
- Nihui U807

A 7.4 V-nak mas a tekercselese, ellenallasa. RCGroups-on joparan kiprobaltak, es nekik nem inicializalt az MJX X600 3,7 voltos motorral.

A Chaoli gyartja a Dark Edition motorokat is:
cl-0820-17 dark edition - a cl - > ChaoLi

Nem ertem a bronz pinion fetisizmusodat. Miutan 3 motort elszabtam a felhelyezes kozben, gyorsan leszoktam roluk. Elotte kicsit meg kell furni, e nelkul szorulni fog a motor hasznalat kozben, mert tulsagosan megterhelodik a pinion felhelyezesetol. A Dromida Ominus nagyobb lyukmeretu, ragasztott piniont hasznal. A ra valo ragaszto meg 7-10 dolcsi es felenk szinte beszerezhetetlen. Olyan mint a csavarrogzito de megsem az. Blue / red / green loctite neven emlegetik. A heliknel le is szoktak rola es csavarral rogzitik a piniont.

Raadasul a bronz pinion gyorsabban daralja a nagy fogaskereket meg stilfuresz hangot kolcsonoz a kopternak.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#9036) dajdaj válasza Jackal2 (#9031) üzenetére


dajdaj
tag

Hihetetlen számomra a 51800 fordulat/perc :Y ,van olyan gépem ami forog vagy 35000 fordulat/perc de az más kategória, ja és nincs benne műanyag fogaskerék :) főleg nem egyenes.

(#9037) Imy válasza ViZion (#9030) üzenetére


Imy
veterán

Kellemes Karácsonyt!!!

A Headless jó dolog, de az U807-en és a V686G-n is idegesítő, mert sípol a távirányító :W Elég lenne csak jelezni, vagy bármi más..

(#9038) cris78


cris78
őstag

Az u807-re csak a saját kameráját lehet tenni vagy mást is amit lehet a távirányítóról vezérelni?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#9039) Jackal2 válasza Teréz Atya (#9035) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nem fétis, csak már idegesít az 5-6 repülésenkénti pucoválás, meg az, hogy szétnyírja a műanyag forgás a motoron lévő fogaskereket. Most azt nézem van e fém-fém, az lenne a jó, csak az meg súly. Viszont a ball bearinggel tényleg jobban fut.

Engem nem zavar a fűrész hang, szerintem sokkal menőbb mint ez a cincergés amit a műanyag kiad.

Dajdaj: ez az orvosi fogfúrók sebessége, az forog ilyen durván:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#9040) Jackal2 válasza Imy (#9037) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ezeken a gépeken baromság a headless de ezt már írtam neked. Nem kell hogy működjön, sem az RTH, ezek a gépek nem erre vannak kitalálva. Ja hogy az emberek megveszik mert még 3 értelmetlen funkció van a dobozra írva? Na pont ezért írják rá. Meg kell tanulni jól repülni velük és kész.

Állj be középre, fordítsd magad felé a gépet és mielőtt elérne, fordítsd vissza. Következőleg engedd hogy átszálljon a fejed felett majd fordulj utána és szintén hozd vissza. Utána állj be a géppel szemben és kezdj el forogni úgy hogy a gép veled együtt fordul de végig szemben marad, mint ha farkas szemet néznétek.

Ezeket megcsinálod 10-20x egy mezőn és utána soha többet nem akarsz headlessel bohóckodni ezeken az olcsó gépeken.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#9041) Imy válasza dajdaj (#9036) üzenetére


Imy
veterán

Nálunk a marógépeim 30.000rpm-el mennek, és általában 3-12 hónapot mennek el. Igaz az ipari motor, de azok 24/24-ben mennek. Próbáltuk a marófejeket, de 50.000rpm-nél már izzót a maró. De mindig a csapágy megy tönkre, és leáll, hogy túlmelegszik a cucc

Szóval ilyen kicsi motornál az az üzemidő akkora fordulaton egész jó.

(#9042) Imy válasza Jackal2 (#9040) üzenetére


Imy
veterán

Gondoltam, hogy nem hiába csipog, mert nem ér túl sokat. :DDD

Köszi, majd kipróbálom, amikor a szél gyanúja sem áll fenn, mert a V686G még a szellővel sem boldogul. :D

Amúgy jó lenne majd egy találkozót összehozni valahol, ahogy nagy a tér, és lehetne tapasztalatot cserélni mint vezetés mint gépek terén. Szerintem lenne mit. Vélemény? Én zalai vagyok, de Bp vagy környéke sem akadály. Csak ne 4-500km-re legyen. :DDD

(#9043) dajdaj válasza Imy (#9041) üzenetére


dajdaj
tag

Értem, majd veszek egy szett motort és szétszedem, tesztelem. ;] Kicsit hitetlen vagyok ezekkel a termékekkel,van tapasztalatom az ipari felhasználáshoz gyártott termékekkel, jómagam is készítek gépeket szerszámokat, nyilván más a felhasználási terület, na szeretem ha valami tartós :) Véleményem szerint gyártható tartósra célnak megfelelőre is, csak nem cél!

(#9044) Olii válasza Minstrel (#9024) üzenetére


Olii
újonc

Koszonom

(#9045) trafóóó


trafóóó
tag

Mindenkinek Kellemes Karácsonyt Kívánok.
És lenne egy nagy kérésen hátha valaki ki tud húzni szarból.
H8 mini elraktam a gyereknek ajándékba 1x volt kipróbálva 10p re semmi baja nem volt.
Most hogy megkapta nagyon úgy tűnik hogy az 1 motor kuka.
Szétszedtem a vezetékek a helyén és néha 1-1 pillanatra megmozdul még néha forog is de láthatóan gyengébb.
Valakinek nincs elfekvőben 1 motor?Pesti vagyok ha valaki ki tud segíteni megköszönném.
Karácsonyi őrület után berendelem és visszaadom vagy kifizetem mind 1.
Előre is köszönöm.

(#9047) cris78 válasza trafóóó (#9045) üzenetére


cris78
őstag

Ment pü.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#9048) Teréz Atya válasza Imy (#9041) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Pedig elmennek 50k rpm fole. Persze csak a jobbak. Es ugyehogy megomndtam, h a hubsan motorok erzesre lassabbak a V959 motoroktol? :D
Az U807 motorok se vilagbajnokok, jobbak mint a Hubsan motorok, de a V959 motorok kicsit gyorsabbak.
Viszont eddig, kopp-kopp, meg egy U807 motor se halt be. A V959 meg hullott mint az oszi legy.

@ Jackal2 - "szétnyírja a műanyag forgás a motoron lévő fogaskereket" - dafuq? A forgacs? Ha tenyleg bronz fogaskereket akarsz szerezz be egy satut, mert fogoval feltenni kesz kinszenvedes. Egy rossz mozdulat es ki is lesett a rotor. Osszerakni meg nem lehet.
Ahogy en csinaltam:
Szetkaptam egy oreg motort es a rotor reszt fogattam be egy akkus furogepbe, azzal furtam meg picit a piniont, kb 1 mm-et. Aztan egy kombinaltfogoval ugy fogtam meg a motor aljat h teljesen fogja a muanyagot. Masik kezemmel felraktam a picit megfurt piniont aztan raszoritottam egy haszak-kal. Ezt nemtom magyarul hogy hivjak.
Satuzni, az a biztos.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#9050) Jackal2 válasza Teréz Atya (#9048) üzenetére


Jackal2
senior tag

Meg kéne mérni valami lézeres cuccal a sebességüket, pl. ezzel:D

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.