Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68651) SP!T válasza defy456 (#68650) üzenetére


SP!T
addikt

Nem elemzed a saját repüléseid? :D Én időnként felveszem és visszanézem, majd próbálok tanulni belőle.

Legutóbbi csapatás az irodában, amit TR1-el vettem fel. [link]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#68652) vandor01 válasza SP!T (#68651) üzenetére


vandor01
őstag

van ott par jobb tipusu irodai szek/fotel....
azok a fonokoké?
vagy vmi csokosé?
vagy maganbeszerzes?
vagy csak leterdelve lehet megkapni? :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68653) Szancsó válasza defy456 (#68650) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Nekem mentett már meg drónt a "csak úgy" elindított DVR - na azóta nem hagyom ki, még ha utólag kukázom is az egészet.

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#68654) SP!T válasza vandor01 (#68652) üzenetére


SP!T
addikt

IT nagyker :) amúgy importált kínai dzsunkák

There's a device that I've been using called a whoop.

(#68655) Saccco válasza Szancsó (#68653) üzenetére


Saccco
nagyúr

+1, mindig megy.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#68656) Directors válasza Niczo (#68638) üzenetére


Directors
senior tag

Sajnos már megrendeltem. Hát majd kiderül. :W

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#68657) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!
El szeretnék kezdeni drónozni először csak hobbi szinten, megtanulni szépen irányítani távolra és felvételeket készíteni saját magam számára elősként.
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mivel érdemes kezdeni?
Nyilván egy Mavic Pro 2-t nem akarok egyből venni ezért is lenne a kérdésem, hogy ti mit ajánlottok? :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#68658) BEndre34 válasza syIex (#68657) üzenetére


BEndre34
tag

Szia!
Én 2 éve kezdtem egy kis FPV-s drónnal, ami csak 100 méterre ment el. Gyakorlásnak jó volt, de ma már azt mondanám, kezdő gépnek (ha a nagy méret nem hátrány) P3. De ne a standard (szintén saját tapasztalat), mert bár a 350 méter mindig megvolt (semmi módosítás, erősítés nincs a gépen / távirányítón), kicsit visszavett a lelkesedésből a hatótáv. Egyéb tekintetben viszont jó gépek (irányítás, szoftver, kamera) és relatív olcsón (120e körül) hozzá lehet jutni kiegészítőkkel együtt.

Ha fontos a kis méret, az árban (120e) egy jól kifogott használt mini is belefér (mondjuk +1 akkuval vagy táskával) és az teljes mértékben hordozható kategória. Erre viszont még gyári garanciád is lenne (persze csak ha az eladó tiszta forrásból vette). A gépről majd a többiek írnak, mert nekem nincs vele tapasztalatom, de a kommentek alapján nem rossz vétel. ;)

Nagyot bukni ezekkel szerintem "nem" lehet, mert ha mégse jön be 2-3 hónap alatt, szinte vételi árban el tudod majd adni újra (nyilván, ha alapból jót veszel meg és nem sérül tanulás közben). :D

(#68659) syIex válasza BEndre34 (#68658) üzenetére


syIex
veterán

Köszönöm a választ!
A FPV drónókról nem sokat tudok igazából csak a DJI ismerem, mint márka ezek közül és én is a Mini-re gondoltam kezdésnek az még úgy nem túl vészes árban sem. Viszont a többinek is utána fogok olvasni, köszi még egyszer! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#68660) Niczo válasza Directors (#68656) üzenetére


Niczo
senior tag

Én rendeltem egy ilyen Q100 típusú drón frame kitet (683 Ft), megpróbálom az E013 Plus cuccait átépíteni bele. Remélem menni fog, egyelőre várom hogy megjöjjön.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#68661) Directors válasza Niczo (#68660) üzenetére


Directors
senior tag

Kíváncsi vagyok sikerül-e. Írj majd a fejleményekről. :)

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#68662) SP!T


SP!T
addikt

Egy ideje FlySky i6X-el tolom a whoopokat, piszkákat. Soha nem próbáltam ki egyéb, állítólag jobb minőséget képviselő brandet. Viszont az X-Lite kompaktsága nagyon tetszik. Bár olvasom, hogy rövidebbek a stickek, de nem mindegyik verziónál (melyiknél?).

Engem semmi extra nem érdekel, mint hogy a a stickek minél tökéletesebbek legyenek és lehetőleg egy tisztességes protokollt használjak, ami stabil és jó. Nem akarom hogy pofázzon nekem a táv, AUX-okat beállítom és ennyi, megyek repülök, boldog vagyok.

Ebből kiindulva jutottam el az X-Lite-hoz, de felmerült az alacsony ára miatt a T16 Pro is. De megint csak ott vagyok, hogy ugyan olcsó (vagy nem...), de akkora mint egy tégla, ami kb az egyetlen pozitívum amit szeretnék elérni egy cserénél.

Mivel nincs tapasztalatom, kérlek árulja el valaki, mivel leszek boldogabb ha egy T16 pro vagy egy X-Lite + multi modul boldog(?) tulajdonosa leszek. Amiért remélhetőleg azt fogom érezni, hogy baxki, ez a FlsSky i6X egy rakás hulladék. Mert egyelőre nem látom...

Alternatíva még esetleg a T8SG V2 Plus amúgy.

előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#68663) Directors válasza vandor01 (#68640) üzenetére


Directors
senior tag

Amúgy ennek a Xk x100 motornak mi a mérete ? Nem találtam róla leírást

Én rámértem az eredeti E013 Plusba lévő motorokra és 8mm széles és 20mm magas.
Így ilyen méretű motor kellene. Én ezt találtam ami lehet hogy jó bele. [link]
Szerinted ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#68664) vandor01 válasza Directors (#68663) üzenetére


vandor01
őstag

X100 -as 820 vagy 8020....
de lehet abba az e013ba belemenne a 8520 is! csak fel mm??

gyarilag 8520 van benne!!!
Image Transmission5.8G
Motor8520 Brushed
Battery for Quadcopter3.7V 500mAh 25C LiPo (Included)

na es az a piros meg mindig occco es annak idejen jo volt a minosege is!
sajnos a minoseg nem mindig az ar fuggvenye! a hype-olt brandelt tuningos
cucc is lehet FOS.... azaz a motor uzemideje! ami 1 es 10 ora kozti repidot jelenthet!
itt van pl ez [link] ez annak idejen 20 ejro volt azt hittem orok elet+1nap
háááát a legfosabb noname szarnal is szarabb volt! (SL felirat az aljan)
a noname repult 2 orat ez a retek meg 1 ora utan elfosta magat mind a negy!
a kefes gépet minden repulés utan ildomos 5percet pihentetni!
ezert a kefesbol kettot kell tartani valtogatva megállas nélkul lehet repulni :DDD

8020 vagy 8520 bol ebbol a 4 kozul valasz!
- MD felirat az aljan (LDark/KingKong/Hubsan)
. chaoli... kinai jelek az aljan
- x100 -as
- piros/fekete racerstar

mit kell ezen annyit morfondirozni?
nekem most nincs mibe beleraknom a pirosakat de 6 euroert rendeltem 2 garniturat....
mar reg uton lassacskan meg is erkeznek :D 500ft/db-ert ajandék! :)
a kefés gepeknél a motor fogyeszkoz tartani kell beloluk 2 marekkal!
ha nem akarsz rendeléstol rendelésig 2-2honapot varni! szoval a helyedben
most bevasarolnek a pirosbol vagy 2-4 garnitiurat mert nem lesz occobb de jobb se!
lehet a kulonbozo betafpv-s mocik is jok?? kerdes ki a beszállitojuk?

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68665) Niczo válasza vandor01 (#68664) üzenetére


Niczo
senior tag

Valóban mindenhol azt írják hogy 8520 van benne, ezért rendeltem bele a fekete 8520 racerstar motorokat. Beszerelésnél szembesültem vele hogy nem férnek be. Lemértem, a gyári motorok 8mm átmérőjűek, nem 8,5. Az E013 Plus váza ráadásul olyan vékony, hogy ha megpróbálom beleerőltetni az új motorokat, tuti eltörik. De más talán nálam ügyesebb lesz.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#68666) vandor01 válasza Niczo (#68665) üzenetére


vandor01
őstag

akkor x100-ast vegyetek bele az tenyleg csak 8mmx20mm!
es azok a motorok "annakidejen" tenyleg jok voltak!
5-8 oras repido varhato vele!

ha valodi x100-as motort kuldenek... mert a kinaiaktol minden kitellik!!??
akkor ide szerintem a kabele rovid lesz es toldani kell!
ha meg megis lotyogne a helyen azt a felminimetert kis takonnyal meg lehet fogni!

az X100-as kabele csak kb 2-3cm!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68667) Niczo válasza vandor01 (#68666) üzenetére


Niczo
senior tag

Köszi, lehet hogy az lesz, bár nekem a Directors által talált Kingkong is szimpatikusnak tűnik.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#68668) SpydeR3412 válasza Directors (#68663) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

8520as motor kell bele, meg 65mm-es KK propp. Ha jót akarsz akkor piros RacerStar. Belemegy az, csak bátornak kell lenni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#68669) Directors válasza vandor01 (#68664) üzenetére


Directors
senior tag

Az a gond hogy korábban én is megrendeltem a pirosat csak még nem érkeztek meg. Kettő garnitúrát is. Most majd porosodnak a polcon örök életükre ha nem mennek a helyükre. :DDD
Most megrendeltem az x100-ast. Meg a Kingkong-ból is. Hát kíváncsian várom.

SpydeR3412
Úton vannak a RacerStar 8520-asok amit korábban rendeltem. Hát kíváncsi leszek. Megpróbálom elsőként azokat beletenni.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#68670) Niczo válasza Directors (#68669) üzenetére


Niczo
senior tag

Kingkongból találtam alin jó áron [link]
Lehet mégsem építem át Q100-as vázba.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#68671) Directors válasza Niczo (#68670) üzenetére


Directors
senior tag

Ez tényleg jó ár érte.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#68672) Peaceliker válasza SP!T (#68662) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nálam csak egy jumper t8sg (v1) volt kézben de az nagyon flysky szerű (alja minőségi) érzetet keltette bennem.
Volt x9d m, az sem volt vmi nagy was ist das amúgy. De batár mérete miatt váltottam én is x-lite-ra na és ez...ez sokkal minőségibbnek érződik. :)
Gimbal maga ami kisebb, kisebb úton jár, de nekem pont kényelmes, nem repülök máshogy vele, sokat szokni sem kellett. Persze nem repülök közel sem pron és sticktime sem jón bazi sebesen, lehet ezért megfelelő ez nekem.
Én nem bántam meg, usb töltés hiányzott csak belőle, azt 10usd s lappal behekkeltem és most már tökéletes nekem :) Jah vettem még egy tüskés stickendet mert hüvelykujjal botozok, arra gyári kaki

"Oh my Goa'uld!"

(#68673) SP!T válasza Peaceliker (#68672) üzenetére


SP!T
addikt

Ezzel megerositetted azt hogy az elsodleges a kenyelem a tobbi csak reszlet kerdes. A FlySky gyari tuskes stick nekem jol fekszik. Huvelykujjas vagyok. Ha minoseget szeretnek akkor honnan indul ha az X-Lite-tol eltekintunk? Vagy melyik kepes versenyezni a T16 Pro 160 USD araval? :)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#68674) Peaceliker válasza SP!T (#68673) üzenetére


Peaceliker
őstag

i6 stickje jó vt nekem is, xlite-é szar :D De legalább már kapni hozzá m2.5 ös méretben 1-2 félét
T16-ot nem ismerem, csak T8at tapogattam az alja vt.
Más ebben az árban nincs sztem..tudtommal

"Oh my Goa'uld!"

(#68675) SpydeR3412 válasza Directors (#68669) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Viszont a propeller is fontos, mert a motor méretével a súlya is nőni fog.

(#68676) Directors válasza SpydeR3412 (#68675) üzenetére


Directors
senior tag

KK propok alatt KingKong propokat érted ? 40mm propok helyére hogy tudnám betenni a 65mm propokat ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#68677) vandor01 válasza Directors (#68676) üzenetére


vandor01
őstag

sehogy.....
de a 8520-as moci azzal KK65mm-es propellerrel a legjobb leghatekonyabb leggyorsabb jol birja szabadteren is..... hasonlo mint DjiTelo vagy is inkabb jobb! nalam igy hasit: [link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68678) Directors válasza vandor01 (#68677) üzenetére


Directors
senior tag

Ejj ha, ez nagyon tetszik! :DD
Gondolom nem a gyári távirányítóját használod hozzá. Milyet használsz ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#68679) vandor01 válasza Directors (#68678) üzenetére


vandor01
őstag

ez egy JJRC H31-es átépites kb 300meteres hatotav: [link]
piros motoros: [link]
van 2S-ben is de az mar taranisos XM+ full range (1km+): [link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68680) Directors válasza vandor01 (#68679) üzenetére


Directors
senior tag

Frankó kis gépek nagyon.

Én már annak örülnék ha legalább 1 percig a levegőben tudnám tartani a kis gépem. Viszont sajna ez nekem iszonyat nehéz még. Igaz még alig használtam a gépet. Szerintem az eredeti távirányítója sem könnyíti meg a helyzetet. Lehet érdemes lenne venni hozzá egy új távirányítót, de az meg gondolom legalább olyan 40-50 ezer forint lenne. :((
Használtan nem tudom mennyibe kerülne egy távirányító.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#68681) SpydeR3412 válasza vandor01 (#68677) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Kkkhhhhmmmmmm.... :DDD
LINK

Directors
Simán! Ugyan gyári adatot, nem találtam hirtelen és nem vok otthon, viszont emlékeim szerint 50vagy55mm-es az x100 gyári propeller. Szóval nem olyan nagy a különbség.

(#68682) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!

Meglett az Air! :C

Első és lényegében legfontosabb kérdésem az lenne, hogy kell bármilyen engedély végülis a repüléshez vele vagy semmi?
Vidéken a határ mellett lakom oda esetleg nem vonatkozik külön valamilyen tiltás? :B

Egyébként elenleg töltöm az összes akksit egyszerre (epic) és még a távirányítót is ugyan arról. Ez elég kényelmes meg kell hagyni.:DD
Holnap tuti ki fogom próbálni ebéd időben, mert utána csak szombaton lenne időm rá...:DDD

Mindenesetre nagyjából elolvastam a fontosabb tudnivalókat és szerzek majd egy Androidos telót is az FCC végett, hátha menni fog! :K

SD kártyát milyet ajánlottok bele?
Vagy egyből menti a telefonra is amit felvesz max minőségben? :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#68683) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Sziasztok! Rég jártam erre, most viszont kikérném a Taranishoz értők véleményét.
Helyzet: X9 Lite potméteréhez hozzárendeltem a LEDek színének változtatását, hogy versenyen gyorsan menjen.
Probléma: a potméternek 3 fő állása van, a két végállás és egy középső, de a Betaflight csúszkája a középső álláson már maxon van. Változtattam a súlyt és az offsetet a rádión az Inputnál és a Mixernél is, sehogy sem tudtam túllépni azon, hogy a végállás ne középen legyen.
Megoldás?

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#68684) molnigee


molnigee
aktív tag

7 perces repidő 3 colon OMG :)
3S 450mAh, HQ 3X2
https://youtu.be/ftmjw1f4CO0

--> http://dronearena.hu/ <--

(#68685) Dudi08 válasza Johnny_vT (#68683) üzenetére


Dudi08
tag

Kezdj új kalibrálást, de úgy, hogy a 3 állású poti középen álljon.
Nekem a QX7-nél ez oldotta meg. Teljesen balra tekerve 0, középen a tartomány közepe, teljesen jobbra tekerve a max értéken lesz a csúszka.

(#68686) Sanyyka


Sanyyka
aktív tag

Sziasztok, fiamnak szeretnék és kis gépet lakáson belüli használatra.
Aztán, ha ráérez valami komolyabbat.
Tehát a legfontosabb az élményszerzés és jó lenne, ha nem csak pár percet bírná egy töltéssel.
Teljesen kezdő, mit ajánlotok? :R

(#68687) vandor01 válasza Sanyyka (#68686) üzenetére


vandor01
őstag

ha gyereked 7 eves

ez bentre: e10
ez kintre-bentre is: h8 mini

komolyabb verzioban kamcsival szemcsivel [link] [link]

ha 17eves?
DJI tello
vagy pl ez

tarcsi alkatreszek propeller moci toltokabel extra aksik is legyenek!

vagy vmi ilyesmi.... nem muszaly kinabol mo-on is van fb es tarsain

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68688) F.E.K.. válasza Sanyyka (#68686) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Plusz egy javaslat az E10-re 7-8 évesnek, a fiam is ebben a korban van és egész jól elboldogul vele a lakásban.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#68689) Niczo válasza Sanyyka (#68686) üzenetére


Niczo
senior tag

Szerintem az e016h a legkönnyebben kezelhető, mert van benne altitude hold, ráadásul a nagyobb akksi miatt jobb az üzemideje is.

Szerk: a legnagyobb poén viszont az e019 :D

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#68690) blu79


blu79
addikt

Sziasztok , arra rájöttem hogy a telloval nem lehet víz felett repülni ... vagyis sokaig nem... de mi a helyzet a mavic minivel ? Azzal lehetne ?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#68691) KillHates válasza blu79 (#68690) üzenetére


KillHates
nagyúr

Abban van GPS, de ha alacsonyan repülsz, akkor az is használja a haskameráit.
A márvány felületek felett is hülyét kap a TELLO :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#68692) blu79 válasza KillHates (#68691) üzenetére


blu79
addikt

Igen ... sajnos le akar szállni a tello , 2 x is majdnem megjártam... de végűl sikerült a partra irányítani ... bizonyos magasságban nincs gond és ha be van fagyva a tó akkor no problem :)
Mivel nyár körül venni akarok egy mavic minit ... ezért kérdeztem hogy az hogy viselkedik a víz fölött ? .... mert tök jó felvételeket lehetne csinálni :)

És ha esetleg leragasztom a haskamerákat ? :DDD
Gondolom fel se száll ... kiprobálom :))

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#68693) KillHates válasza blu79 (#68692) üzenetére


KillHates
nagyúr

Dehogynem száll fel, csak "csúszik" mindig egy irányba.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#68694) Sanyyka


Sanyyka
aktív tag

Mindenkinek köszönöm szépen!

(#68695) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Összeállt az idei készletem. Ebből a két 4" gépet ma raktam össze, vagyis az egyik már egyszer repült, de Továbbfejlesztettem a váz kialakítását, így azt is átköltöztettem az új verzióba.
2db Ortus-250 (5") 2db Ortus-190 (4") és egy iFlight 135 (3")
5"
AKK 1200mW VTX
Holybro Kakute F7
FrSky R9 Slim+
GPS: Beitian BN-880
BrotherHobby R6 2306 2450kv
RunCam Split 2S camera
Egyikben
ESC: RCHARLANCE TP32 4in1 40A
Másikban
ESC: Airbot FURLING32 4in1 45A

4"
Holybro Kakute F7 mini
ESC 20A 4in1 HAKRC
VTX AKK 1200mW
HGLRC Flame 3600kv 1407
GPS: Beitian Dual BN-220
Egyikben
Foxeer MIX
FrSky R9 mm OTA
Másikban
Runcam Split mini 2
FrSky R-XSR

3"
iFlight IX3 Lite V3 145mm
HAKRC F4 mini
HAKRC 4in1 20A ESC
FrSky XM+
EWRF VTX 200mW
EMAX 1106 6000kv
Foxeer Micro Falkor
Meg ami a képről lemaradt Eachine X220s, és 3db 3" gép. :)

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#68696) defy456 válasza AMDaZERG_1 (#68695) üzenetére


defy456
aktív tag

A 4"-os hogy teljesít azokkal a motorokkal? Nekem hasonló motor van 3"-ban és sokszor gondoltam már rá, hogy át kéne építeni 4"ra.

(#68697) AMDaZERG_1 válasza defy456 (#68696) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

ITT megnézhető.
Miután én nem vagyok amolyan súly hajhász a gép 240gramm (akku nélkül).
Nem kell erőlködnie a mozgáshoz. 4 cellás akkuval használom és freestyle repüléshez teljesen jó ezzel a motorral. A zászlót nézve a szél nem volt túl kegyes, de nem nagyon kottyant meg neki így sem.
Könnyebb szerelékkel még jobb a menettulajdonsága.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#68698) vandor01 válasza defy456 (#68696) üzenetére


vandor01
őstag

esetleg ezzel a mocival eleg occco es jol ugrik a 4collos mar 3S-en is

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68699) Directors válasza SpydeR3412 (#68668) üzenetére


Directors
senior tag

Sziasztok!

Belement az E013 Plusba a RacerStar piros motor. Viszont kicsit faragnom kellett fúróval rajta. Meg ennek a motornak más a csatlakozója így forrasztani is kellett. Viszont sikerült. :DD
[kép] [kép] [kép]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#68700) vandor01 válasza Directors (#68699) üzenetére


vandor01
őstag

Na? es jobban huz? megy mint állat? :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.