Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69401) SpydeR3412 válasza vegyszer (#69400) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Én yt-on nézném meg.

(#69402) BEndre34 válasza vegyszer (#69400) üzenetére


BEndre34
tag

Ugy bizony, a yt-on láthattad :DD
[link]

(#69403) vegyszer válasza BEndre34 (#69402) üzenetére


vegyszer
addikt

Köszönöm, de mint kiderült a kulcsszó hiányzott.
Én külső kijelzőre kerestem, és a second screen volt a nyerő megoldás.

Köszönöm a segítségeteket.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#69404) twine válasza twine (#69317) üzenetére


twine
addikt

Nos....MOndhatni befejeződött a "p@rasztFatShark" projekt...
Ma délelőtt átvettem végre a prodrone-os antennákat a postán, majd miután hazaértem, nekiálltam "szétolvasztani" a szemüveget...
Nem mondom, hogy az igényesség netovábbja lett a mutatvány.
Simán lehetne mém belőle, az "ahogyan elképzelted, és ahogy sikerült" :DDD kategóriában,
de ennek ellenére én boldog vagyok...
Pici, könnyű, fix, nem zörög, nem nyeklik, full stabil lett az egész holmi, belefér a gyári kis zipzáros dobozkájába, szóval fasza...
Már csak a Fatshark 18650-es aksi tartót várom, és akkor a képen látható futaba tüskés csatlakozós "hack" is eltűnik...
Ilyen lett a vezetékes FATSHARK BASE SD-ből, miután "wireless" lett, és kapott egy Eachine pro58 diversity-s vevőt.
Szerk:
Ja igen...
Mit "dobok ki" ha úgy döntök...!?:
a szemüveget, mert végül szétolvasztottam a házát...ez valóban pénzkidobás, hiszen pénzé már nem lehet tenni...(próbálkoztam külső kétoldalas ragasztós megoldásokkal, de végül úgy döntöttem a gyakorlat alapján, hogy ha valóban kompakt,a gyári megoldásokhoz legjobban hasonlító, és használható stabil, fix eszközt szeretnék, nincs más megoldás, mint a vágás...végül nem bántam meg)
MInden más felhasználható, és vagy eladható(vevő, aksitartó)
gondolom ennyit már mindenki bukott ezen a hobby-n :U

Magyarázom magamnak? igen lehet...
nekem tetszik, hogy ezt sikerült létre hoznom, és a célt, hogy relative kis pénzből lássam/tapasztaljam kb mégis milyen a fatshark "életérzés",sikerült elérnem...

Ha nagyobb géposztályba sikerül lépnem, valszeg már valamelyik "nagyobb" gyári HD FS szemüvegre ruházok be a gép mellé....

[ Szerkesztve ]

(#69405) Saccco válasza twine (#69404) üzenetére


Saccco
nagyúr

Bőven jó lett. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69406) twine válasza Saccco (#69405) üzenetére


twine
addikt

"Ez a projekt nem jöhetett volna létre, ha nincs a cica..." :DDD ;)
Nagyon köszönöm a nyomtatást :R :R
Kicsit ugye szétbarmoltam az eredeti nyomtatványt "itt-ott", de legalább takar "itt-ott" :B :D

(#69407) Peaceliker válasza twine (#69404) üzenetére


Peaceliker
őstag

sztem simán eladható lesz majd ha tovább lépsz. Nyilván nagy kaszálás nem lesz rajta, de valamennyi jöhet majd rajta vissza...habár án akkor inkűbb már elraknám tarcsinak, ki tudja alapon vagy "vendég szemcsinek". :)

"Oh my Goa'uld!"

(#69408) DJGABI válasza twine (#69404) üzenetére


DJGABI
addikt

teljesen jó lett :C :C

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#69409) Fuhur válasza twine (#69404) üzenetére


Fuhur
kezdő

A fotók alapján nem kell, hogy okod legyen a panaszra :C
Gratulálok hozzá!

(#69410) twine


twine
addikt

Köszi mindenkinek :R
Élmény, hogy végre csak simán előkapom a szemcsit, power on a Taranison, és repülök fpv-ben....
Igaz, egyelőre itt a kertben csak stab. Módban, nem acro, de stab.-ban is nagyon lehet veretni a kis mobulának 2S-en...acroban is megy egy egy kör, de tegnap pld. A pergető horgászbotommal , meg egy wobblerrel szedtem össze a szomszédból a Mobula-t, :DDD :DDD uh. Az acrohoz majd kicsit nagyobb tér kell úgy érzem... De sokat segített a sok szimulatorozas...
Szeretnék gyárilag 2S aksikat rendelni....
Bár volt, és van mind a két márkából aksim, érdekelne
2S 300mAh-bol ti melyiket vennétek?
Gaoneng 6db 12.000 forint körül, vagy
Tattu 5db 9000 forint körül...
Én utóbbira voksolnék, de nincs bajom a gaonengel sem, most is az van itthon a mobulahoz 1S 300mAh...

Ja igen,, és tényleg tök más ez a fatshark "érzés", mint a dobozos...
Nekem pld. Sokkal jobban megy a repülés ezzel, mint a dobozossal...
Biztos van akinek mindegy, mert ügyes vagy érzéke van hozzá...
Nekem érezhetően ez fekszik jobban... Sokkal jobban...
Úgy érzem nem is lesz más vonal,,zsebbe nyúlós, de ezt a vonalat kell járnom, ha igazán élvezni akarom ezt a hobbit..

[ Szerkesztve ]

(#69411) Peaceliker válasza twine (#69410) üzenetére


Peaceliker
őstag

"Nekem pld. Sokkal jobban megy a repülés ezzel, mint a dobozossal..."

Nekem is...azt sejtem azért, mert nem kell "nézelődni" benne, de persze pont van akit zavar, hogy ilyen kicsi a kép. Én mondjuk szűk helyen repülök csak igyekszem gyorsan, de ha longrangeznék, akkor lehet jobb lenne egy mozivászon, fene tudja :)

"Oh my Goa'uld!"

(#69412) SpydeR3412 válasza twine (#69410) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Attól függ, mit szeretnél, teljesítményt (gnb), vagy üzemidőt (tattu).

[ Szerkesztve ]

(#69413) petzso


petzso
friss újonc

Sziasztok.
Segítségeteket kérem!
Másodkézből vettem egy hubsan zino pro drónt. (totál nulla vagyok a drónozásban). feltettem az alkalmazást a telóra, bekapcsoltam, kalibráltam, műhold van 14, a képet látom, azt írja "lehet repülni", de az automata felszálló gombra nyomva azt írja: throttle is uncentered!
Az eladó javallatára frissítettem a drón szoftverét, de semmi. Mondjuk még nem raktam bele memória kártyát, de gondolom az nem lehet gond.
Legyetek kedvesek, ha valakinek valami ötlete van írjon. Köszönöm.

(#69414) Peaceliker válasza petzso (#69413) üzenetére


Peaceliker
őstag

Javasolnám, hogy használati utasítást és jó pár videót nézz meg, mielőtt felemeled a gépet.
Amúgy az üzenet alapján a gázkarnak közepén kéne állnia, ha ott áll az nem jó :-)

"Oh my Goa'uld!"

(#69415) petzso


petzso
friss újonc

Köszönöm a gyors választ :) A videókba belevetettem magam, és böngészem a használatit is :) Ha jól értem a tanácsot, toljam fel a gázkart, indításkor? (már nem tudom ,hogy ezt próbáltam e, de kipróbálom)

(#69416) Peaceliker válasza petzso (#69415) üzenetére


Peaceliker
őstag

Azt sejtem, hogy repmod függő lehet, hogy a gáz kar hogy működik. Pl dji spark esetében mindig közepén áll a gáz és onnan lehet lefelé és felfelé pöckölni, hogy emelkedjen vagy süllyedjen.
Ebből és a nálad kapott üzenetből következtetek arra, amit írtam, de 0 tapasztalatom van kamerás gépekben, én csak racert repülök :-)

"Oh my Goa'uld!"

(#69417) petzso


petzso
friss újonc

Még egy kérdés. Nem kellene lennie , valamilyen alap állapotnak emelkedés előtt? Gondolok én arra, amikor írja hogy repülésre kész, akkor pörögjenek a légcsavarok, és gázkar adáskor emelkedjen???
Mert most semmi. akár merre tologatom akármelyik kart, meg se rezdülnek a lapátok.

(#69418) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Vettem egy Flysky Fs-RX2A Pro vevőt, (whoop-ra) mert a beépített vevője nagyon ratyi volt a lapnak. (Eddig Frsky-al toltam, amit most kikapcsoltam ugye, ez az első flysky amivel dolgom volt). Nagyon jól működik, baró olcsó is volt, bindelés is elsőre ment, de utólag olvasom hogy nem tud semmi telemetriát..? Az rendben van hogy a lap felé nem küldi például az rssi-t, de ahogy látom, a távon se jelenik meg. Én cseszek el valamit, vagy ennél ez gyárilag ilyen?
Ezt a firmware modot megcsinálta már valaki Flysky guru? Rendeltem hozzá egy programozó sticket, de ha legalább a táv és a vevő között életre lehetne lehelni hack nélkül, azzal beérném. :R

twine - az aksi kérdésedhez; nem lenne jobb inkább kevesebb nagyobb kapacitású? 450-es LiHv GNB-ről nagyon jókat olvasni. És a gép is lomhább lenne kicsivel, a repidőd nőne, és 20-30 perc után a pilótának se árt egy kis pihi. Én azt választanám, de ez egyéni preferencia kérdése. A moddolásodhoz meg gratulálok, végül végigcsináltad! :R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69419) SpydeR3412 válasza Blizzardking (#69418) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

A flysky annyira nem telemetrias, mint az frsky. Vannak ott is drágább vevők, amik tudják

(#69420) Blizzardking válasza SpydeR3412 (#69419) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nem a Flysky-al van bajom, tetszik a cucc. Engem konkrétan az érdekel, hogy az RX2A-ra hogyan tudom rávarázsolni az rssi-t. A súlya, mérete, értékelése miatt választottam, és megint megvenném. Csak a prociláb piszkálást akarom megúszni.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69421) twine válasza SpydeR3412 (#69412) üzenetére


twine
addikt

+(#69418) Blizzardking
Köszönöm nektek a tanácsokat...
Gondolkodtam a 450-es aksikon is, csak tudatlan vagyok, nem voltam biztos benne, hogy jó e a mobula-hoz súlyban,és a v3 frame-hez méretben!?

(#69422) Peaceliker válasza twine (#69421) üzenetére


Peaceliker
őstag

szerintem az már sem méretben sem súlyban nem lenne jó. 1s 450 2s 300 ami sztem neki való
85 méretben 1102 vel már ok a 450-500as is, bár érezni ott is ha csak 300as van alatta

"Oh my Goa'uld!"

(#69423) twine válasza Peaceliker (#69422) üzenetére


twine
addikt

:R :R
Nagyon köszönöm...
Akkor marad a 2S 300... Nekem tetszik ,hogy azzal "ugrosabb" a gép, könnyebben tudom korrigálni a hibáimat, amiből azért van bőven... :B :D

(#69424) Saccco válasza Peaceliker (#69422) üzenetére


Saccco
nagyúr

Legjobb, jó kis 2S 300mAh LiHV GNB. :B :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69425) vandor01 válasza twine (#69423) üzenetére


vandor01
őstag

nekem bevaltak a Turnigy 2S 300mah -ak is 17gramm es 8520 kefesben 5+ perc vagy 1020 kefesben 4+perc! [link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69426) Fuhur


Fuhur
kezdő

Elkészült az első prototípusa egy Y4 whoopnak.
Tulajdonképpen ez is 4 rotoros, de ebből három toló és egy a "farkánál" húzó rotorból áll.
Nem volt neve, de most, hogy elkészült eléggé hasonlít (legalábbis nekem ez ugrott be) a Csillagok Háborúja ATT harci tankokra :)

Aksi nélkül 26 gramm. 1 celás 300 mA/h aksival kb 2:00-2:20 percet repül. Még kicsit nehéz ezért javítgatok a terveken még ;]

(#69427) Blizzardking válasza twine (#69421) üzenetére


Blizzardking
őstag

Elnézést, én azt hittem valamiért hogy 85-ös vázba lesz. Szerencsére más figyelt :R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69428) Peaceliker válasza Fuhur (#69426) üzenetére


Peaceliker
őstag

hát ez beteg, grat :)
van vele amúgy valami konkrét cél vagy csak miért-ne alapon? :)

"Oh my Goa'uld!"

(#69429) twine válasza Blizzardking (#69427) üzenetére


twine
addikt

Ne viccelj... Nehogy már elnézést kérj, mert segíteni akartál ;) :R :R
Idő közben le is adtam a rendelést AliExpress-en 6db 2s 300mAh Tattu-ra...
Ma már kétszer voltam kint az egyik parkban repkedni...
Imádom, hogy végre tereptargyak között "cikázhatok"...
Acrozgatás volt a terv, de végül volt ott pár bringás tini, akiket nagy ívben próbáltam elkerülni, így maradt a biztos stab. mód...
Sebaj, így is nagy élmény volt a kis mobula fpv-ben a korlátok, és faágak között...

(#69430) twine válasza Fuhur (#69426) üzenetére


twine
addikt

:Y :Y
És ezt saját kútfőből? Vagy volt valami kis "puska"?
Respect... :R
Akárhogyis, mindenképp elismerésre méltó ;)

(#69431) Fuhur válasza Peaceliker (#69428) üzenetére


Fuhur
kezdő

Köszönöm a gratulációt. Nincs vele különösebb tervem. Szeretek a szokványostól eltérő modelleket konstruálni. Mivel nem találtam ebben a méretben csak négyrotoros "klasszikus" koptereket, kénytelen voltam magam építeni. Van még a tarsolyomban néhány csak idő kérdése... :)

(#69430) twine :
Köszönöm az elismerést. Nem kell ehhez "puska". Szeretek modelleket tervezni passzióból. Jó pár modell repülőt terveztem már. Most meg ezekre a kis kopterekre "kattantam rá". Jó kihívásnak tűnt a 3D modell megtervezése és persze a működő cucc elkészítése.

Ami nagyon meglepett, hogy egy Mobula6 vezérlőjét konfiguráltam át, de csak a kopter kialakítását. Semmi mást nem bántottam és mégis stabilan repül. Most készül a V2.0 ami erősebb lesz de könnyebbnek is kell lennie, hogy a reppidő megnőhessen. 3 perccel már elégedett lennék 1S 300 mA/h-s aksival.

(#69432) Blizzardking válasza syler123 (#68555) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ez a dolog végül hová futott ki? Sikerült megjavítani? Anno témáztunk rajta egy darabig.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69433) pintyesz


pintyesz
senior tag

Üdv mindenki!
FPV-hez milyen vagy esetleg melyik tipusú tabletet ajánljátok aminek már elég jó a fényereje?
(androidban gondolkozom)
Úgy is kérdezhettem volna, hogy melyik TAB a legjobb választás az olcsóbb szegmensből?

[ Szerkesztve ]

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#69434) Saccco válasza pintyesz (#69433) üzenetére


Saccco
nagyúr

?

Egy rendes FPV szemüveg. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69435) Crus


Crus
őstag

Van ötletetek olyan Follow Me-t tudó drónra, ami ár/érték/megbízhatóság arányban ütős? (Kerékpáros, motoros, rallys trükkök és helyzetek rögzítésére kéne elsősorban.)

- Follow me kiemelten fontos
- 20p üzemidő teljesen jó lenne, ha picit kevesebb, az sem katasztrófa
- legalább 2k felbontású képek és videók rögzítése, ha 4k az nyilván még szuperebb

Holystone HS720-al szemezgettem, de olyan rosszakat írnak róla néhány helyen, hogy sikítva zártam be a vele kapcsolatos össze nyitott oldalt. Pedig, ha megbízható darab lenne, ennyiért boldogan venném.

Köszönöm, ha válaszoltok.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#69436) twine válasza Crus (#69435) üzenetére


twine
addikt

Nagyjából a lehetetlent keresed...
A dji nagyobb (400-600.000.-ft) gépei is max 30km/óráig tudnak követni, és ezt a sebességet már inkább csak akkor ,ha zöld focipályán piros ruhában bringazol egyenes vonalban...
Aránylag könnyen elveszít...
Follow me egyelőre nagyon lassú, autós guruláshoz jó ,"mozis" jeleneteket rögzíteni, vagy sétáló embereket követni....
Uh. Ha drónos felvételeket akarsz ebben a témakörben, ahhoz mindenképp szükséged lesz +1emberre,...

Azt gondolom az általad belőtt (holystonebol kiindulva) arkategoria is kevéske...
Én a helyedben a használt piacon néznék egy megkímélt dji gépet...amit valaki irányít...szajhuzva valami air-t, de inkább egy mavic, vagy Phantom 4

Rally videókat csinálunk egy médiás csapattal, nagyjából szerintem tudom mire keszulhetsz...
Ezek alá semmiképp nem adnám... :U

(#69437) Crus válasza twine (#69436) üzenetére


Crus
őstag

Köszi szépen a választ!

Akkor félreérthető voltam, elnézést. A rallys téma lenne a legkevésbé érdekes, inkább csak nagy ritkán akkor is adott 10-30 méteren kellene rögzítenie, a motorosoknál meg nyilván az ugrás kb. 10-20m-es körében, ja és biciklis használat kiemelten! Ezért gondoltam, hogy az a 80-130k körüli összeg elég is lehet. Semmi komolyat nem kell elképzelni, csak haverok között megosztva, meg ismerős körben, abszolút nem érdekel a YT, Twitch, Vimeo téma, hobbi szint lenne :-)

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#69438) ot93


ot93
senior tag

Távokon a 3 állású kapcsolókat lehet cserélni? Gondolom igen, ilyen esetben milyen néven keressem?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69439) twine válasza Crus (#69437) üzenetére


twine
addikt

Üdv!

A legnagyobb tisztelettel, és jószándékkal mondom, hogy picit félre érted szerintem a helyzeted.
Attól, hogy nem kérsz érte pénzt, nem tekinted munkának, és úgymond nem veszed komolyan, attól még igenis komolyat kell elképzelni ;)

Rally-n mindegy milyen magasan akarsz repülni, emberek, és drága autók fölött repülsz, ráadásul ezek az emberek amugy is elég komolyan kockáztatják a testi épségüket.
Nem kimondottan jó, egy játékkal a fejük fölött marháskodni...
Ugyanez elmondható a motocrossról, és a mesterséges intelligencia kapcsolatáról (Follow me) ,,,nem biztos ,hogy őszinte lesz az ember mosolya, ha véletlen a gép befordul elé ugrás közben...
Bringánál esély nincs szerintem a követésre(downhill és tsai) oda komoly tudású raceres ember szükséges (szerintem)

AMiket leírtál, hogy "csak" ennyit kell hogy tudjon, "csak" annyit....
EZek már általában nincsenek meg egymás nélkül....
Nem nagyon van olyan gép, ami kis hatótávolságú, de jó kamerával...és ez fordítva is igaz,,amin jó a kamera, az már általában normálisan is repül...

A tévedés jogát mindig fenntartom, és elfogadom ha valaki másképp gondolkodik.
De én azt gondolom, ezekhez a sportokhoz nem lenne szabad egy ilyen DJI koppincs géppel odaállni...mindig jusson eszedbe, hogy emberek testi épségével, biztonságával játszol...

És még mielőtt felmerül...
Igen a DJI tulajok is azzal játszanak...az is egyszerű technika , ami el is romolhat...
De két dolog nagyon fontos, nem hagyjuk az AI-ra a munkát, hanem mi irányítunk, másrészt egy letesztelt, piacvezető cég termékével arányosan sokkal kisebb az esély a nem várt eseményekre....

Félre ne értsd, nem lebeszélni akarlak,,,,csak két utat látok, vagy kicsit átrágod ezeket a gondolatokat, amiket írtam, és mélyebben zsebbe nyúlsz...
VAgy ilyen koppincs géppel inkább ne forszírozd ezeket a technikai sportokat...
vedd meg és használd boldogan emberektől távolabb....

nem "megmondani" akartam, csak kicsit megvilágítani az utat.
Te meg majd eldöntöd mit teszel ;) :R

(#69440) vandor01 válasza ot93 (#69438) üzenetére


vandor01
őstag

kiindulasnak : 3 POSITION LONG

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69441) ot93 válasza vandor01 (#69440) üzenetére


ot93
senior tag

Köszi, ez talán jó is.
Ezeknek a műszaki jellemzői mennyire változatosak? Az oké, hogy van 2, 3 állású, meg visszaugró, hosszú, rövid stb. De mennyire kompatibilisek a különböző távokba valók egymással?
Amúgy jumper t8sg v1-hez kéne. Egyelőre ideiglenesen ezt a távot vettem, mert jó áron találtam használtan. Amúgy nem rossz táv, bár sok viszonyítási alapom nincs :) Csak az egyik kapcsolója hibás. Annyi, hogy a kapcsoló működik, de nincsenek benne"fokozatok"...

Ja meg találtam ilyent, ezek között mi a különbség? (Open - none)
[kép]

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69442) Crus válasza twine (#69439) üzenetére


Crus
őstag

Köszi a gondolataidat!

Szerintem eléggé előreszaladtál. Tudom, az én hibám, hogy nem voltam konkrétabb, de akkor legyen:

- Van egy 10-20 fős baráti(társaság), elmennek egy vidéki cross pályára, de holt tufa az összes ahhoz, hogy drónt kezeljen, vagy értékelhető felvételeket készítsen. Kivéve engem. Én se vagyok lángelme, de nagyon is műszaki beállítottságú, 20+ éve IT-ból élek, így az én dolgom lenne a dolog, de mi erre nem akarunk 4-600 ezreket elverni, nekünk erre nincs ennyink :-)

- A biciklis történet hasonlóan nézne ki. Baráti társaság elmegy erdei utakra kicsit hajtani, kéne pár jó felvétel, amikor átsuhanunk a mezőn, vagy megkerüljük a 400 éves tölgyfát. Az egész végén az én reszortom összevágni az anyagot, valami mindenkinek tetsző zenét alátenni és megosztani a haverok és családtagok között. Semmi YT, semmi pénzkeresés, minket ez nem érdekel :-)

- Rally dettó ennek a margójára. Pálya kibérelve közösen és ott egymás ügyeskedéseit jó lenne felülről is látni, miközben lesz aki oldalról is rögzíti.

- Cooper teszt. Elmegyünk rá 8-an, 12 perc. Beleadunk mindent, a drón előre beállított útvonalon, vagy engem követve x távolságból venné a dolgot. Utána a futótechnikánkat jól kitudnánk beszélni, meg emlék, etc.

Szóval, mi ilyen kis amatőr senkik vagyunk, nem vet fel minket a pénz és nem akarunk profi felvételeket, mert tudjuk, hogy az félmilliós játék... mi csak korrekt eredményt akarunk, ezért gondoltam a Holystone-ra, de nagyon ijesztő dolgokat olvasok róla és ezért gondoltam, hogy az itteni profiktól tanácsot kérek. :R

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#69443) Csabex válasza Crus (#69435) üzenetére


Csabex
őstag

Nem cizellálom a témát, én helyedben egy ilyenben gondolkodnék, mert nagyon jó az Active Track módja amint ezen az extrém és ezen a Kerékpáros videón is láthatod. Ár / érték arányban megéri szerintem, de ez csak tipp, ne vedd kp-nek :)

Szerk:
Ja és ha 10 - 20 fős társaság, akkor lehet elosztani az árát 10-20 részre :)

[ Szerkesztve ]

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#69444) DJGABI válasza Crus (#69442) üzenetére


DJGABI
addikt

notebookhu-nál még mindig van 0% thm akcijó [link], amúgy ilyen feladatra tényleg egyértelműen didzsiáj.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#69445) vandor01


vandor01
őstag

TYRO 69-en hogy lehet elforgatni a kepet 90fokkal?
esetleg nem is lehet elforgatni? ketlem mert mashogy nem megy be a kamera :)
milyen menupontokat keresek?
- BF-ben?
- vagy smart audioban?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69446) Crus válasza Csabex (#69443) üzenetére


Crus
őstag

Sóhajt... nyertetek. Irgalmatlanul gyönyörű képeket, videókat lő a Mavic Air 2... de annyira meggyőzőeket, hogy itt a 4k QLED előtt nem is tudom mikor láttam ennyire kiváló felvételeket, ami nem Blu-ray mozi volt.

Szóval, akkor 380k... cirka 3x annyi, amit terveztünk és mivel enyém lenne a cucc, nem hiszem, hogy én erre max 200k-nál többet kitudnék sajtolni a népből, ergo saját költségem keményen megnőne. Viszont ahogy látom és olvasom van értelme... gyönyörű... nem tudok mást mondani, kiégett a szemem a kontraszttól és a minőségtől.

Akkor ez jövőre csúszik, nem készültem erre ennyi plusszal.

Köszi szépen mindenkinek!

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#69447) Csabex válasza Crus (#69446) üzenetére


Csabex
őstag

Nm, örülök, hogy legalább hasznos tippet adtam :) Nekem most jelenleg ettől nagyobb drónom van, de tervben van a csere az Air2-re a kompakt méretei, illetve a hatótáv meg az Active Track miatt is :) A képminőségben talán nem veri a jelenlegi 4K drónom a színtelítettség miatt, de azért nem semmi az ő tudása sem :) De várj... 380k a Fly more combo, de ha az alap csomagot veszed, akkor az 80k-val kevesebb... Az FMC-ben van táska és plusz propellerek, illetve akkuk, de ezeket idővel külön is megveheted majd, ha van rá igényed :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#69448) twine válasza twine (#69429) üzenetére


twine
addikt

Ezt el kell, hogy meséljem, mert kellemes meglepetés ért...
Kicsit fáztam az Aliexpress-en való aksi rendeléstől, mert mindenhol fizetős bár, de standard shipping szerepelt tracking nélkül...
Végül,(mivel az elmúlt cca. 4 hónapban összes csomagom még ha lassan és nehezen is, de megérkezett) gondoltam egy életem, egy halálom, jó áron van a banggoodhoz képest a tattu, leadom a rendelést, és láttam, hogy van az orrom előtt opció hogy üzenetet küldjek a "sellernek",
én meg odaírtam, hogy:"please shipping with tracking number" :B :U
Gondoltam rosszat nem teszek vele, hátha...
És láss csodát, " a foglalkozás elérte célját" :DDD
Kaptam tracking numbert.... :Y :C
Hogy valós e, az még kiderül, mert egyelőre nem él, mivel NL-os a tracking, (gondolom, még be kell utaznia kínából) de egyelőre bíztató , hogy nem egy "fuck off" üzit kaptam vissza :DDD :R

(#69449) vandor01 válasza vandor01 (#69445) üzenetére


vandor01
őstag

nos BF ben nem biirtam elforgatni a kamerat! SMA ugyanaz...
sajna a kameranak nincs is sajat OSD-je ahol nemelyiket lehet forgatni!
fizikailag elforgattam a kamerat... csak szet kellett bontani a szerkezetet...

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69450) vandor01


vandor01
őstag

megkene szagerteni!!
az egyik motorom rangat slusszos lett a gyertya :F

de a kerdes hogy melyik?
lehet tanacsot adni a cserere ide vagy a kommentbe! :DD [link]

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.