Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) mobbo válasza Csigger (#31989) üzenetére


mobbo
senior tag

nem mondod, hogy már azt az olcsó gépet is levámolják... :(

(#32002) Csigger válasza mobbo (#32001) üzenetére


Csigger
őstag

Sajnos igen, nem úsztam meg. 21 dollár volt a csomagon, persze 9800 Ft körül volt maga a gép, de szállítással 12k volt a csomag, vámos bácsik meg nem dőltek be, hogy ilyen olcsó...

Apple and Android user

(#32003) KaiotEch válasza GödiAli (#32000) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

BF-ban a táv ellenőrzésen minden rendben van? Gimbalokra gondolok. A propok keresztbe rendben vannak(A-B)?

Látom az alsó LED-eket is megcserélted, mert az féloldalas.

(#32004) GödiAli válasza KaiotEch (#32003) üzenetére


GödiAli
tag

Elméletileg a BF-ban minden rendben van, propok is keresztben, lassan kidobom :N
Esetleg van olyan bolt, vagy ember aki ránézne nekem, hogy mi lehet a probléma, mert én csak azt hittem hogy könnyű lesz, de nem az :R

Igen, felcseréltem a ledeket, illetve beforrasztottam egy csipogót, ha elhagynám, de így nehezen fogom. :W

[ Szerkesztve ]

(#32005) KaiotEch válasza GödiAli (#32004) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Látom budapesti vagy, kijöhetsz velünk reptetésre és szerintem át tudjuk nézni a gépet. Bár ahogy kinéz ez az idő, holnap már elmarad. :(

(#32006) GödiAli válasza KaiotEch (#32005) üzenetére


GödiAli
tag

Nagyon szépen köszönöm előre is, írtam PÜ-t. :R

(#32007) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok!
Nagyon szepen koszonom mindenkinek,aki segitett :)
Rengeteg dront megneztem az elmult napokban,mar a szemem is kiegett :D
Vegulis azt hiszem hogy megvan a kiszemelt aldozat,XK X100
Mit rendeljek hozza ami kelhet nekem + ba?
Jo a valasztasom? :)

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#32008) KaiotEch válasza Vaze (#32007) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szia. A választás jó. Ami kellhet: Turnigy 300mAh-s akku, Prop szett, egy jó táv(tőlem megveheted :P ), FPV-hez egy TX01-TX02 kamera.

(#32009) Saccco válasza KaiotEch (#32008) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha jól vettem ki még semmilyen cucca sincs, így az FPV-hez kell még vevő és kijelző is vagy szemüveg (másik).

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#32010) Vaze válasza KaiotEch (#32008) üzenetére


Vaze
őstag

Szia!
Koszonom szepen a segitseget :R
taval egyutt szeretnem megvasarolni,amugy az a tav amit hozza adnak az nem jo?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#32011) KaiotEch válasza Vaze (#32010) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Kicsit érzéketlen. Egy X7 távval sokkal jobban irányítható. Utóbbi esetben vegyél a gépből BNF-et.

Ja hogy UK, hát akkor nem veszed meg a távomat :D

[ Szerkesztve ]

(#32012) Saccco válasza Vaze (#32010) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha nem vagy teljesen biztos a kopterezésben, akkor egy RTF gépet vásárolj szerintem. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#32013) Vaze válasza KaiotEch (#32011) üzenetére


Vaze
őstag

Igen UK ban vagyok.

Saccco Sajna egyenlore meg nem vagyok benne biztos,de eleg gyorsan tanulok :D
Ha tudsz jo aron RTF gepet,akkor ne tartsd magadban,had jojjenek azok a linkek :)
Esetleg ehezmit szoltok?ez is jo arban van?

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#32014) KaiotEch válasza Vaze (#32013) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez is jó gép, ehhez X7-es táv van, DE nem kezdő gép, bár nem olyan baromi erős, de brushless, az X100 meg brushed motor, utóbbival érdemes elkezdeni az egészet!

Kezdésnek én Nihui U807-et javaslom, az nem kicsi mégis brushless, gyors, agilis kis gép. Későbbiekben is jó poén.

[ Szerkesztve ]

(#32015) Saccco válasza Vaze (#32013) üzenetére


Saccco
nagyúr

Úgy általában értettem, hogy RTF gépet vegyél. Ha semennyire se ismered ezeket a gépeket, akkor valami egyszerű gépet kellene venned. Én próbáltam pár gépet, - nem olyan sokat, mint itt néhányan - H8 mini, H8 mini 3D, X4 3D, FQ777-124, Eachine E010, ezek közül szerintem utóbbi nagyon jó oktatógép, nem esik le azonnal, a propellerei védettek. Alapok nélkül nem mennék rá az XK100-ra, többen emlegették, hogy olyan, mint egy brushed racer. :D

----------------------------------------------
Más:
Tattu 1S 220mAh 45C Lipo Battery (5 pack) :Y

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#32016) Vaze válasza KaiotEch (#32014) üzenetére


Vaze
őstag

Koszonom szepen

Saccco neked is koszonom,jelentkezni fogok majd :R :R

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#32017) Saccco


Saccco
nagyúr

Tiny whoop frame kameratartóval és védővel együtt. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#32018) SpydeR3412 válasza GödiAli (#32000) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Sok minden nem látszik a videón, de számomra a gyro kalibráció hiányának tudható be a probléma. Mindenesetre átnézném megegyszer a motorokat/proppokat is. Én úgy szoktam magyarázni a proppok elhelyezését, mintha a belső tollak egy autó karosszériáját adnák ki. Középtől előre és hátra lejt (motorháztető, csomagtartó). A motoroknak átellenben ugyanúgy kell forogniuk. Bal első és jobb hátsó, mint az óra, maradék kettő meg fordítva.

(#32019) GödiAli válasza SpydeR3412 (#32018) üzenetére


GödiAli
tag

Így vannak rajta a propellerek sajnos, de köszönöm szépen! Az előbb megpróbáltam visszatenni a 2.9 BF fw-t és a következő hibaüzenetet kaptam: no response from bootloader programming failed egy kicsit leizzadtam. Szerencsére a boot-ot összeforrasztva sikerült visszaraknom a 3.1-et, azt hiszem mára elég volt :DD de hogy lehet kalibrálni a gyro-t?

(#32020) medvegy válasza shaddam (#31988) üzenetére


medvegy
aktív tag

Na ez jó hír. Azért erősen gondolkodom a fizetős verzión, hihetetlen sok infót ad...

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#32021) KaiotEch válasza GödiAli (#32019) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

CF/BF első oldalán van Accelerometer calibration. Tudom hogy az magyarul gyorsulásmérő, de ha jól rémlik ezzel kell belőni.

[ Szerkesztve ]

(#32022) pietrrr


pietrrr
aktív tag

Sziasztok!

Ez az Eachine Assassin 180 V2 FPV akciós csomag megéri ennyiért? (elvileg 136 dollár)

Itt ez már teljesen RTF ugye? Tehát a szemüvegben beépített kijelző is van? Ha igen, milyen felbontású, ha nem, milyen kell bele/mennyiért?

Ennek a gép-táv-fpv kombónak nyílt terepen mennyi a hatótávja?

Köszi a segítséget! :R

(#32023) medvegy válasza SpydeR3412 (#31987) üzenetére


medvegy
aktív tag

Na, ezek a propik engem is érdekelnek. Tudnál egy linket dobni plz? Nem működik amit fentebb írtál.

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#32024) Allien válasza pietrrr (#32022) üzenetére


Allien
veterán

Okos akksis, és a videó szemcsi az halovány:
Screen size: 4.3 inch
Screen resolution: 480x272...
még ingyé is gyenge.
ESC 12A, és az egész doboz mérete miatt TUTI a vám elé kerül... :K
szerintem :B

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#32025) SpydeR3412 válasza medvegy (#32023) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Sajnos az AliExpress valamiért nem engedi mostanában, hogy linkeljek róla.
A KingKong q100-as gyári propellere az.
Milyen géphez használnád?

(#32026) mobbo válasza Allien (#32024) üzenetére


mobbo
senior tag

help pls
esetleg valaki be tudja azonosítani ezt a prop-ot, hogy melyik gép propja jó hozzá?
gravit-nano-24ghz-quadrocopter props

köszi
:R

(#32027) kimista válasza mobbo (#32026) üzenetére


kimista
aktív tag

Valami nano, úgyhogy sztem ilyen cx10 szint

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#32028) mobbo válasza kimista (#32027) üzenetére


mobbo
senior tag

ezek kb tökegyformák prop-ban ugye?

(#32029) pietrrr válasza Allien (#32024) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Tehát akkor inkább ne ezt vegyem, hanem nézelődjek, és vegyek majd inkább valami mást? :))

(#32030) Allien válasza pietrrr (#32029) üzenetére


Allien
veterán

Nehéz ügy. Főleg PÉNZ kérdése az egész, első sorban. Aztán, ha ezen túl lépünk, akkor a következő kérdés, hogy mennyi pénzt is áldoznál rá, és ezek után ha hozzá raksz egy jó adag pénzt, akkor már meg is van a fele. ;]
Itt többeknek van Falcon 180, most ismét kapható a full verzió, RC200 kóddal. De képbe került az Eachine Falcon 210, amit szintén beraktak RC200-ba, SP F3-l ha jól számolok, 128 dolcsi! :Y
Plusz szemcsi, az kb 60- dolcsitól, ha éppen akciós valamelyik (inkább 80 felett/körül), de hogy fog-e tetszeni, az más kérdés, mert erre végképp nincsen lövésem se. Főleg, mert nem egyformák viselésre, és nincsen mindből tapasztalat itt a fórumon. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#32031) Teréz Atya válasza pietrrr (#32029) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Meg magaban a gep, ha iNav-ot teszel ra, meg kepes is lehet a gps alapu rth-ra, amivel reklamozzak.
Viszont semmi racsingolas, mert egge alulmotorizalt.

Magyaran kruzernek lassu es nem eleg eros meg stabil, reszernek meg nem eleg furge. Nem beszelve a nehez szerelesrol. Akkor inkabb egy falcon 180, bar abban nincs gps meg baro.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#32033) blountex


blountex
senior tag

Hello!

Nem olyan régen vettem itt egy kollégától H8 mini-t és kaptam hozzá rengeteg alkatrészt. Szuper kis cucc. Jó néhányszor lepottyant már a parkettára, 2-3m magasról is, de eddig különösebben nem volt gond jól bírta a strapát. Azonban épp mikor befejeztem volna, még egyszer leesett és észrevettem, hogy nem igazán mozdul az egyik propeller. Igazgattam, próbálgattam néha megmozdult, de a többi jól ment. Pár próbálkozás után amúgy is megadta magát az akksi, így gondoltam másnap szétszedem. Mielőtt szétszedtem azért érdeklődésképpen tettem vele még egy próbát hogy biztos jó-e, beletettem a feltöltött akksit majd bekapcsolóm a távirányítót, és adtam egy kicsit gázt, de nem reagált rá egyik propeller sem holott pedig előző este ha nem is tökéletesen, de még műkődött.
Tehát eljött a szerelés pillanata, egyszerű volt szétszedni, viszont láttam, hogy az egyik vezeték elszakadt, ezért sem működőtt már jól a propeller. Elég pici a vezetéke és utálok is ilyen kicsikhez nyúlni késsel, de majd valahogy megoldom és megforrasztom.
Kérdésem az lenne, hogy tegyük fel kész a javítás, majd beleteszem a feltöltött akksit és a távirányítót bekapcsolom és ha nem reagál rá gázadáskor akkor alaplapcsere? Honnét tudnék ilyet szerezni?
Képek
A második-negyedik képen az a szürke hosszú vezeték mire való?

Köszi a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#32034) Minstrel válasza blountex (#32033) üzenetére


Minstrel
senior tag

Itt találsz hozzá mindent [link] de lehet jobban megéri venni egy újat és akkor ebből lesz 4 motorod meg a váz, mert az alaplap 8usd a teljes szett meg 13.

A szürke hosszú az antenna.

[ Szerkesztve ]

(#32035) Jackal2 válasza Saccco (#32015) üzenetére


Jackal2
senior tag

Kéne:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#32036) Jackal2 válasza pietrrr (#32022) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szerintem nem. A szemüveg egyből kuka pl. 272 px, ez még az alapból szar analóg adásnak is csak a fele.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#32037) medvegy válasza SpydeR3412 (#32025) üzenetére


medvegy
aktív tag

X100-hoz lenne 😉

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#32038) Nohab61 válasza SpydeR3412 (#32025) üzenetére


Nohab61
aktív tag

Nem ez az a prop?

(#32039) pietrrr válasza Jackal2 (#32036) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Köszi neked is, és mindenkinek!

Akkor még gyűjtök egy kicsit hozzá, és addig eldöntöm, hogy mire is akarom majd használni.

Ha videókat akarok csinálni a magasból, akkor a Phantomoknak van valami olcsóbb alternatívája? A CX-20 ilyen, ugye? Ezen kívül valami esetleg?

Köszi! :R

(#32040) Jackal2 válasza pietrrr (#32039) üzenetére


Jackal2
senior tag

Hubsan H501S, blogomon a bemutató, olvasd el. De ez tényleg az OLCSÓBB alternatíva. Tehát ha a kameraképességeken van a hangsúly, akkor nem nagyon van.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#32041) Jackal2


Jackal2
senior tag

Ez azért kicsit stabil. Durva ez a gimbal, csak 200 dollár.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#32042) Telda


Telda
addikt

Hali!
Banggood-on mennyi idő után lehet panaszkodni, hogy nem érkezett meg a csomag? Mert holnap lesz egy hónapja hogy leadtam a rendelést, 2 dolgot rendeltem egyszerre, az egyik már több mint két hete megérkezett, a másik a tracking szerint valahol Kínában van elakadva.

(#32043) SpydeR3412 válasza Nohab61 (#32038) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

De igen, ez az.

(#32044) Allien válasza Telda (#32042) üzenetére


Allien
veterán

Kérdezz rá, az nem kerül semmibe se. :K Írsz a supportnak, hogy megakadt a csomag? Ha szerintük is, akkor intézkedjenek. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#32045) medvegy válasza Nohab61 (#32038) üzenetére


medvegy
aktív tag

Köszi, meg is rendeltem ;)

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#32046) Zoty4 válasza Telda (#32042) üzenetére


Zoty4
őstag

60 nap

(#32047) Dji Phantom


Dji Phantom
csendes újonc

Phantom:

Honnan tudom, hogy milyen firmware van a DJI P3 S-on?

Álló helyzetben, tehát csak lebegve, mennyivel hatékonyabb az akksi mint "akciózva"? Akár 10-20 %? Egy meccset kellene közvetítenem, és ahhoz kellene kalkulációnak.

(#32048) Teréz Atya válasza Dji Phantom (#32047) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Allva valamivel tovabb birja mintha repkedne. De! Ha elkezd fujni a szel pl 20km/h-val az olyan erofeszites mintha husszal haladna a gep. Plusz a hideg ido is elegge megcuppantja az akkut.
Szerintem vigyel potakkukat meg egy segedet aki ki-be fogja dugdosni oket a toltorol meg atveszi a tavot, ha lezsibbad a kezed. Ilyen idoben fel ora alatt legemberedik az emberr ujja.
Meg emberek fele ne nagyon vidd, mert a Phantom motorhibanal siman leesik. Ahhoz 6-8 motor kene h iranyithato maradjon ha egy elszall.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#32049) Telda válasza Zoty4 (#32046) üzenetére


Telda
addikt

Köszi, akkor még várok. Bár sok reményt nem fűzök hozzá, hogy megérkezzen a csomag.

(#32050) blountex válasza blountex (#32033) üzenetére


blountex
senior tag

Update!
Megforrasztottam a H8 mini vezetékét. Összerakom szépen, majd bekapcsolom a távirányítót, tolom neki a gáz kart és műkődik... vagyis majdnem. Felszállni nem tudtam vele, mert a 4 rotor közül az egyik egy irányba elhúzott így még egyenesen se tudtam vele menni. Kicsit ügykődtem rajta majd a hátsó része felakart emelkedni, de az első része a földön volt, így olyan mintha borulni akart volna. Ötlet, hogy ezt miért csinálta?
Ismét próbálkoztam vele, majd nem ment a 4 rotor közül az egyik, szétszedtem, majd kiderült hogy egy másik (nem az ami volt) engedte el a forrasztási pontot, így kezdhetem megint elölről az egészet. Nem gondoltam, hogy ennyi baj van ezzel :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.