Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69251) cd334 válasza Blizzardking (#69245) üzenetére


cd334
tag

Én megmaradtam a happymodel háromszögnél, mert szerintem jó képet ad, whoopra könnyű rögzíteni és ha valami van, a csatlakozók miatt könnyű cserélni bármit is. Illetve ezt nem kell szigetelni mint a rögzítés nélkülieket, amiknek ezáltal csökken a hőleadó képességük. Valahogy nem votl jobb a TBS unify pro32 sem, sem a Eachine kis kocka. Happymodel diamond ugyanaz mint a sima háromszög, csak tudott volna rögzíteni(de ugye ezt nem tette ezért ez fölös volt). Kíváncsi leszek a Flywoo GOKU VTX625-re bár ez háromszög, de ez megint forrasztható, nem csatis. Megpróbálok egy rövid videót feltenni egy nemrégi repülésemről.

A rotorbuildson a Tie Micro konfigja most a valóságot tükrözi.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69252) twine válasza cd334 (#69250) üzenetére


twine
addikt

Nagy segítség voltál... Köszönöm szépen :R :R

(#69253) fape válasza vandor01 (#69240) üzenetére


fape
senior tag

Ha már lengyel arcok, akkor https://www.actuna.com/en/ is ajánlott nálam.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#69254) Szabó András válasza DJGABI (#69235) üzenetére


Szabó András
tag

Úgy látom ennek az utolsó Symanak teljesen jó lenne a képe, csak annyira mozgatja a kamerát.

(#69255) Szabó András válasza DJGABI (#69235) üzenetére


Szabó András
tag

Olyan lenne jó ami le is tud jönni és adnak hozzá távirányítót. (Ha jól értem van amelyikhez nem adnak.)
És még mindig ott van az engedély probléma, mert ilyen 100-féle papírozást nem akartam, így is kutya bonyolult lassan már egy wc papír vásárlás is. Ez a 250gramm alatta vagy nem tudom ilyen lenne a jó.

(#69256) twine válasza fape (#69253) üzenetére


twine
addikt

:R :R

(#69250) cd334:
Rendelés leadva :R
Azt szeretném még kérdezni, hogy trackingel szokták küldeni az antennákat a 20 Zloty-s "priority mail-EU" szállításnál a prodrone.pl-től?
Nem találtam hirtelen erre vonatkozó infót... :B

Mióta Banggodtól a tracking nélküli Frsky XM nem jött meg a csehektől már rettegek mindentől ami tracking nélküli...
Igaz vissza kaptam a pénzem, de majd' két hónapba került...
Most Hobbykingtől várom tracking nélkül az XM-et :DDD :W

(#69257) cd334


cd334
tag

TieMicro gyakorlás az udvarban. Olyan amilyen :) , sajnos stick time nem sok van és szimulátorozni sincs időm a család mellett.

Az Eachine ProDVR sajnos rosszabb felvételt csinál, mint amit a szemüvegben látok.

Backlyard flying - TieMicro

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69258) ot93


ot93
senior tag

Üdv,
Betaflightban van lehetőség arra, hogy az fc-n lévő gyári szoftvert beállításokkal együtt lementsem? A Setup fül alatt van olyan, hogy Backup, de az csak a "configuration"-t menti le elvileg, ez nem az jelenti akkor, hogy csak a beállításokat? Maga a szoftver nem mentődik le szerintem, már csak azért sem, mert a lementett fájl .json, míg egy firmware .hex kiterjesztésű kéne, hogy legyen.

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69259) vandor01 válasza vandor01 (#69229) üzenetére


vandor01
őstag

NOS.... ujabb álom-gép készült el :DD

120mm 1S 1020 kefes Xm+ RCn3 200mw VTX

Ujra a tesooo
120mm 2S 1020 kefes Xm+ RCn3 200mw VTX

Na es egyutt a kamaszok :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69260) Szabó András válasza DJGABI (#69235) üzenetére


Szabó András
tag

Most letöltöttem a Syma fly alkalmazást, de amikor el akartam indítani aszt írta ki, hogy leállt. MAgyarul ha meg is venném a drónt utána nem tudnék se kameraképet nézni, se videót felvenni ami a lényege lenne. Valamit rosszul csináltam az alkalmazás letöltésénél?

(#69261) DJGABI válasza Szabó András (#69260) üzenetére


DJGABI
addikt

[link] ez alapján elvileg a syma fpv kell hozzá, de inkább a gyártótól töltsd le [link], azt mondja a play store-ossal se párosodik

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#69262) vandor01


vandor01
őstag

Https://m.hvg.hu/tudomany/20200609_dron_repulogep_baleset_antonov_an_2_dji_teszt_video
Egy kis drónos fejtagitas crash teszt repülő VS drone (2-3kg)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69263) vandor01


vandor01
őstag

nos ujra a linkelesekkel..
Egy kis drónos fejtagitas mi tortenik a legterben?
crash teszt!!! repülő VS drone (2-3kg)
whooposok fogpiszkasok kis 3 collos bokorukrok nem szamitanak.... mint bolhacsipes a medvének....senki nincs toluk veszelyben :) senki eszre sem veszi oket balesetnel ezek a kis 50-150 grammos jatekok szinte elszublimálnak eltunnek nem lesznek tobbet :DD

cikk https://m.hvg.hu/tudomany/20200609_dron_repulogep_baleset_antonov_an_2_dji_teszt_video
video https://youtu.be/9z4FvU-R7cY

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69264) ot93


ot93
senior tag

kicsit off, de szerintetek Matek termékek forgalmazásának itthon lenne értelme? Értelemszerűen nem az összesnek, csak a jobban fogyóknak...
Vagy Gemfan, HQ, Emax cuccok. Szerintem ezek elég népszerű és jó termékek.

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69265) cd334 válasza ot93 (#69264) üzenetére


cd334
tag

Szia! Van már egy nagyon jó magyar forgalmazó:
FPVRaceStore. Folyamatosan bővül a kínálat, ami raktáron van másnapra ott van nálad. Csak ajánlani tudom. Lehet vele kéne beszélni, hogy vegye fel a kínálatba, lehet így egyszerűbb lenne.

[ Szerkesztve ]

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69266) vandor01


vandor01
őstag

FrSky Taranis X9 Lite 24CH ACCESS Transmitter
koddal: BGX9LJN EU priorityvel 28.800FT ??

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69267) Niczo


Niczo
senior tag

Nekem is megjött végre az R11-es drón szemüveggel. Nem tudom honnan lopták bele ezt a kamerát, de valami nagyon gyatra, szerintem csak elveszi az ember kedvét az FPV-től, nem meghozza.
Próbaképpen letettem az átalakított JJRC H67-esemet az asztal szélére, majd ugyanoda az R11-et is:

Még szerencse hogy a szemüveg miatt rendeltem meg, nem a drón miatt :K

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#69268) Saccco válasza Niczo (#69267) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az alsó kép zoom?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69269) vandor01 válasza Niczo (#69267) üzenetére


vandor01
őstag

szerintem a drone is tok jo.... csak szemcsi nelkul :)
egesz jol szedi a virgacsait kis pottom lettere
23,5 ejroert GLS-el szallitva dron+szemcsi.... nincs elvaras :)

en csak egy toltesnyit birtam vele korozni azt gyorsan meg is hirdettem még 2 masik kefes dronnal mint kezdo csomag...... mar vki mast boldogit :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69270) Niczo válasza Saccco (#69268) üzenetére


Niczo
senior tag

Nem zoom, pont ez az hogy ugyanoda lett helyezve a két drón, és ez a különbség.
Igaz az R11 kamerája valamivel lejjebb van beépítve, és szerintem kicsit mintha előre is dőlne, de akkor is fura.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#69271) ot93 válasza cd334 (#69265) üzenetére


ot93
senior tag

Ez így elsőre tényleg jónak tűnik. Beszélek is vele. Amúgy a Matekkel már beszéltem ez ügyben...

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69272) twine


twine
addikt

Ejjjj b@sszameg ezt a külföldi postázgatást a vörös s3ggű ördög :W
Ma egy FrSky Xm várt a postaládámban egy "Priority" borítékban Németországból(!?)
Na most én rendeltem BAnggoodtól EU Czeh raktárból egy ilyet...ami két hónapja nem jött meg, és rendeltem nem is olyan régen HobbyKingről EU raktárból ugyancsak egy ilyet egy 6pin-es futaba csatival együtt(!!!)...
MOst akkor melyik jött meg?
Az eddig meg nem érkezett?
VAgy a hobbyking hagyta le futaba csatit a csomagból? :F :F :W

Majdnem mindegy...a jó hír, hogy némi forrasztás és végre repülni fog valszeg hétvégén az ALienwhoop ZER0 ami kb két éve pihent a fiókomban...

De azért az a FUtaba csati is jól esne ha beesne :U :D

[ Szerkesztve ]

(#69273) Saccco válasza twine (#69272) üzenetére


Saccco
nagyúr

Keress azonosítót a csomagon.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69274) Losthighway válasza Niczo (#69267) üzenetére


Losthighway
újonc

Nekünk is megjött R11. 3 gyerek 3 db-ot kapott. Mivel nekünk nem volt soha drónunk, nem tűnt picinek :), sztm többet repül mint vártam, és a kamera is valóban béndzsa. De. nekem az állam lesett, hogy ezek a falusi gyerekek mi mindent művelnek vele pár nap után. Az 5 éves emeli fel a legfinomabban és simán leteszi. A kislányom sopánkodik, hogy nem olyan ügyes mint bratyója, de megkerüli a diófát, a legnagyobb (10) tegnap berepült a tyúkokhoz megnézni mennyi tojás van, amit kicsinek közvetített a szemüveggel, ma este meg tök sötétben repült úgy hogy kikapcsolta a jelzőfényt. Szóval gyerekeknek nagy élmény, minden nap új sztorit fűznek rá. Nem ez lett az életük de egy nap 30-40 percre kiszínezi az itthonlétüket. Megkockáztatom hogy a finom motoros, térlátós készségüket is fejleszti. Szóval köszönöm nektek, hogy megmutattátok ezt a "lehetőséget" :). Ide kívánkozik az is, ahogy sohasem drónoztam, úgy életemben nem is fórumoztam, így nincs összehasonlítási alapom, de látatlanban állítom, hogy űber támogató brigád vagytok és kikapcsolódás olvasni benneteket, annak ellenére, hogy max a 10 %-át értem :).

(#69275) Blizzardking válasza ot93 (#69258) üzenetére


Blizzardking
őstag

Pontosan nem biztos hogy értem, CLI utasításokkal szerintem eléggé jól el lehet kavarni.
defaults - visszaáll gyári értékre
dump - mindent kilistáz
diff all - csak a gyáritól eltérőeket listázza ki, és ezeket le is tudod menteni. Ha beszédesen választasz fájlnevet, és magában foglalja a BF verziót amiről mentettél, akkor bármikor bármire vissza tudsz állni.
Lefrissíted a firmwaret arra a verzióra amit szeretnél a BF repóból, és CLI commanddal rátolod a beállításaidat. Nálam a telón is megvan és SpeedyBee-vel bármikor vissza tudom rakni ha gáz van. Így értetted a kérdést?

Más; - ti mivel PID tuningoltok, külön értékekkel mint régen, vagy a csúszkákkal? Szerintem eléggé tisztességesen be volt hangolva a gépem, és játszásiból végigcsináltam egy pid tuningot a potikkal, nulláról, és nagyon bika lett. És még jobban is élveztem közben. Lehet az lenne az igazi, hogy a csúszkákkal 20 perc alatt megcsinálni a nagyját, és utána egyenként finomítani ha kell.

cd334, peaceliker, vándor, mindenki más - köszi mindent.

cd334 - megnéztem a videót, köszi hogy megosztottad. Ez mennyire közelítette meg a végsebességét? Nem inkább ilyen kényelmes cruiseolás volt? Sokkal vadabbra számítottam. Ez akkor a 2s 8mm-es géped volt?

Losthighway - igen, nagyon jó ez a topik, az egyik legjobb. Talán mert a tagok keze munkája van a középpontban, és nem az amit birtokolnak.
Most láttam egy tépőzáras aksirögzítőt a fiókban kallódott. Az van ráírva hogy "build, fly, crash&repeat" :DDD

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69276) ot93 válasza Blizzardking (#69275) üzenetére


ot93
senior tag

Igen, így értettem. Köszi a választ. A speedy bee-t én is megtaláltam, nagyon fasza, hogy bárhol rá tudok csatlakozni a gépre és állítani.
A "diff all" mindent kilistáz, a "diff" ami csak az eltéréseket, nem? :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69277) cd334 válasza Blizzardking (#69275) üzenetére


cd334
tag

A gáz korlátozva van 80%-ra a betafligtban és még ezzel a beállítással se volt kitolva a szeme. Inkább kényelmesen gyakorolni próbáltam. A súllyal se törödtem, runcam3 nanoval és egy kissebb vtx-xel, buzzer nélkül még gyorsítani lehetne rajta szerintem.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69278) Blizzardking válasza ot93 (#69276) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nem.
Dump - mindent kilistáz
Diff - csak az eltéréseket az aktuális profilban és rateprofilban
Diff all - csak az eltéréseket az összes profilban
forrás

cd334 - esc terhelés miatt korlátoztad? Vagy csak hogy szelídebb legyen?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69279) cd334 válasza Blizzardking (#69278) üzenetére


cd334
tag

Hogy szelídebb legyen. A tudásomhoz még túl izgága volt. Kipróbáltam 100 gázbeállítás a maximum 26A volt a négy mocira(fullgáz punch), ez a 1102 szerintem elég takarékos.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69280) ot93


ot93
senior tag

Lesz-e valami probléma, ha a drónt rákötöm egy 19v-os laptop tápra akku helyett. Abból a célból, hogy míg betaflightban állítok olyant, amihez az akku is kéne, na akkor a tápról menne. Amolyan kifogyhatatlan akku lenne :)
Ugyebár az isdt töltő miatt a tápnak amúgy is van xt60-ra átalakítója, csak be kell dugnom :D
de gondoltam előtte rákérdezek. Ez amúgy nagyjából 5s-nek felelne meg, tehát szerintem nem lenne gond.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69281) ot93


ot93
senior tag

Más:

Ezzel a racerstar 615 motorral van valakinek hosszabb távon tapasztalata? nekem van ugyan h8 minihez, de elsőre úgy tűnik, hogy kb. a gyári motort tudja. Tartósabb esetleg? vagy valamivel könnyebb? (nincs ilyen precíz mérlegem).
Bár 1,25$-ért darabja nem rossz, meg még piros is :D Igaz ez a h8 miniben nem igazán látszik.

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69282) vandor01


vandor01
őstag

valaki tud technikai magyarazatot adni?

van ez a lapom..... SP RACING F3 EVO V2.0 Brush Flight Control

problemak a VTX/kamcsi rakotesevel van......
mar a masodik VTX van rajta.....
mivel UARTon van 5V ezert valamelyik szabadon maradtra rakotom az Eachines VTX-et
ha 1S versioban hasznalom minden OK---
ha 2S versioban van mikpor neki all problemazni
- foleg ha fullon van toltve az aksi
- a VTX hez lekapcsolja azt áramot
- a bind megszunik
- a minden rendben kek szinu led alalszik az FC-en......

mar a masodik board van benne ott is van mikor szivozik.... neha neha....
Esetleg megyrazat??
A megldas?
rakotom a VTX.et DSM-re mert a VTX nek a minimum a 3,2V is eleg...
ha az sem segit akkor BEC aksira csatira (2S) azt odakotom a VTX-et.....

voltak mas lapjaim is es egyiksem bockodott igy.... :W

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69283) cd334 válasza vandor01 (#69282) üzenetére


cd334
tag

A B+ B- nélő 1S/2S solder jumpert mingig átforrasztod akksi típus váltásnál? Ha nem az okozhat problémát?

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69284) cd334 válasza ot93 (#69280) üzenetére


cd334
tag

Ha minden alkatrész bírja ezt a feszültséget(5-6S), akkor rá lehet kapcsolni. Max. az akksi kijelzés mutatja, hogy merül, vagy túltöltött.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69285) vandor01 válasza cd334 (#69283) üzenetére


vandor01
őstag

at persze..... mert kulonben elfustol lap :)
1S jon es 2S-en hasznalom mikor nem sztrajkol! :DDD
az osszes UARTon ment a lazadas... atrakom a DSM oldalra....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69286) ot93 válasza cd334 (#69284) üzenetére


ot93
senior tag

bírják, ez nem gond. A tápnak is bírnia kell, mert 90W-os. Az akkuk sem bírnának sokkal többet. Bár amúgy sem azt akarom csinálni, hogy a motorokat maxon járatom percekig...
na majd kipróbálom :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69287) vandor01


vandor01
őstag

alakul a dron-motorozas!
[link] ujabb jelentkezo? johet a kovetkezo! :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69288) syler123 válasza vandor01 (#69287) üzenetére


syler123
veterán

Aha, kicsit se életveszélyes :D

(#69289) vandor01 válasza syler123 (#69288) üzenetére


vandor01
őstag

lehet jobban jarnanak ha inkabb a foldrol LR/FPV ben vezetné vmi szaki... volna itt jelentkezo boven :) azt ha vmi fakabat felszeretne pattanni par looping erejéig de szigoruan csak 8pontos biztonsagi ovvel es ejtoernyovel kombinalva? egye fene johet egy korre! :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69290) twine


twine
addikt

Sziasztok...segítsetek nekem légyszíves...
Ezt a fajta csatlakozót, amit a tüskesorra lehet egyenként tolni, hogyan hívják?
Hogy lehet ezt keresni a neten? Esetleg itthoni beszerzés létezik valahol szerelt verzióban??

Köszönöm előre is.. :R

(#69291) twine válasza twine (#69290) üzenetére


twine
addikt

Agyrém, hogy mindig hozzászólás után hoz eredményt a keresésem...
Közben megtaláltam
:R

(#69292) Fuhur válasza twine (#69290) üzenetére


Fuhur
kezdő

Ezt idehaza is rengeteg helyen megtalálod különféle szereltséggel (apa, anya és ezek kombinációja a két végét tekintve ;) ).
Például:
https://www.hestore.hu/prod_10036629.html
https://www.hestore.hu/prod_10036628.html
https://www.hestore.hu/prod_10036627.html

(#69293) vandor01 válasza vandor01 (#69263) üzenetére


vandor01
őstag

a szatymazi dron VS repcsi rovid osszefoglaloja! [link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69294) twine válasza Fuhur (#69292) üzenetére


twine
addikt

Köszönöm szépen a linkeket :R :R

(#69295) Fuhur válasza vandor01 (#69293) üzenetére


Fuhur
kezdő

Ez egy eget rengető baromság.
Azért mert mindazt amit tapasztaltak anélkül is tudni lehet és leellenőrizni is lehet, hogy összeb@sszunk egy repülőt. Talán ez a gép már kirepülte az idejét és ígyis-úgyis ez volt az utolsó repülése, de akkor is baromság ezt csinálni.
Ebben a dologban egyetlen egy bravúr volt: az AN2 pilótája, aki képes volt eltalálni a célt.
A videó narrálása meg kimondottan siralmas tartalmú!

(#69296) vandor01 válasza Fuhur (#69295) üzenetére


vandor01
őstag

maximalisan egyetertek.....
mi ezzel jatszunk sac/kb ertjuk latjuk mirol van szo.... de sajna mi vagyunk a kisebbsegben! a mai vilagban (FB/tube/twitter) mikor az alhirekre es fakenew-okra forradalmak tornek ki vilagszerte.... es rablobandak fosztogatnak :) akkor igen is legyen ilyen SAJAT (HU) tesz!t a donteshozok is sajat szemukkel lassak ne pedig vmi hulyegyerek altal feltoltott videoja alapjan dontson..... nos az en (mi) szempontukbol hogy egy phantomot le "kismeretu" dronoztak csak jo mert a tobbunk altal hasznalt kis bokorugrok akar 5collig (LR-t kiveve) maximalisan a jatekokhoz a foci/rugbi/kosar labdahoz vagy frizbi/tollasuto/gyerekij karegoriaba lehet sorolni! a lenyeg hogy ezt minnel tobb nyomoronc is lassa megertse a jatek dron nem veszelyesebb mint egy szajkosar nelkuli kutya sooot! a kozossegi tereken valo hasznalatuk nem tartalmaz nagyobb veszelyt mint VELETLEN
vizes foci labdaval pofan rugni valakit
vagy a tapado korongos nyillal eltalálni
frizbi altal fejbe kolintva....

Ezert ilyen videokat nezegessenek legyen megosztva minnel tobbxor....
Ne feljenek a kis szaroktol es vonyitsanak rendorert kialltva :DDD :DDD

Legyen a kismeretu dronok engedelyezese olyan mint egyeb hasonlo szabadteri jatek hasznalata.... azaz engedely nelkuli betartva az altalanos szabalyokat hogy masokat nem veszelyeztetunk....
pl rugjuk fejbe vizes focilabdaval.... lojjuk seggbe tapadokorongos nyillal :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69297) Blizzardking válasza ot93 (#69281) üzenetére


Blizzardking
őstag

Inkább a lilát vedd. Ezt.
A piros max jól néz ki, FPV repülésre csak nyomokban alkalmas.

A légtér.hu videóról:

Tollaslabda 5.1g és megy mondjuk 150-nel, teniszlabda ~58g és megy mondjuk 90-nel, frizbi ~180g és megy mondjuk 30-cal. Egy bumeráng amit tisztességesen eldobnak egy parkban veszélyesebb mint egy kopter.
Annak örülök hogy kutatják a témát, és annak is örülök amit vandor írt, hogy ezek a toothpick, whoop osztályú gépek totál fókuszon kívül lesznek, kb a játék kategória.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69298) ot93 válasza Blizzardking (#69297) üzenetére


ot93
senior tag

Igazából a h8 mini-t nem fpv-ben reptetem, csak los-ban. Ez esetben is a lilát érdemes?

Más:
Megjelent a bf configuratorban a magyar nyelv (10.7.0.). A másik, hogy már android .apk is tölthető, igaz még csak github-ról.

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69299) Fuhur válasza ot93 (#69298) üzenetére


Fuhur
kezdő

Nekem tegnap jelezte, hogy elérhető frissítés. Érdemes frissíteni? Mit tud ami miatt érdemes frissíteni?

(#69300) Blizzardking válasza ot93 (#69298) üzenetére


Blizzardking
őstag

- Ezesetben mindegy. A kamera okozta többlet súly miatt kell a lila. Persze kamera nélkül is 2x olyan bika vele a gép mint a pirossal. Én végigpróbálgattam vagy 6 féle mocit a 615-ösök közül, és mást már nem vennék. Néha repkedek vele egy kicsit, most a héten adtam a gyereknek hogy azon gyakoroljon.
- Nekem a 10.7.0 van fent, először magyarul települt fel, úgy kellett keresnem hogy átállítsam angolra. Mivel minden infó, minden videó a témában angolul van, így még le is kell fordítani a firmware flashert lágyeszköz villantóra ha pl Albert Kimmel töltöd az éjszakát. :DDD
- Milyen apk? Hivatalos betaflight? Miért, a Sbeedybee micsoda?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.