Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) _X10Dead_


_X10Dead_
aktív tag

Nálam is landolt a Q95-ös (NL-Post, de ohne tréfa).

Teszt még nem volt, de a review-k annyiban biztos nem hazudnak, hogy a kamera ratyi és nincs bekötve az OSD sem.
Ellenben tényleg nagyon cuki.
Más.
A 24cm 90° mini USB extender beleszuszakolható a T8SG házába, így akinek rev1-es van és nem akarja szétbarmolni a transmittert, az ezzel viszonylag kultúráltan ki tudja hozni az USB portot elérhető helyre

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#48002) vandor01 válasza vandor01 (#48000) üzenetére


vandor01
őstag

igy jarnak mint en!
puha keves vekony az aluminim azt befosik hol itt hol ott csavarmenet vagy tengely az aluhazban...
szomoru....

Maybe I just got a bad set but the two replacement motors I ordered both broke very easily. The center shaft is not well secured so it slid down out of the bottom of the motor making the motor useless. I hope I just got some bad ones and the next set will be more durable. Otherwise Ill switch brands. I cant recommend these unless my next set is much better.

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48003) popi1987 válasza varadigabor (#47997) üzenetére


popi1987
csendes tag

oh köszi, ez elkerülte a figyelmemet. :B

(#48004) rokarudi


rokarudi
aktív tag

Sziasztok, valakinek nincs elfekvőben valamilyen régi akksija, amit már nem használ, de egy Quanum DIY szemcsiben én még tudnám használni? Budapesten át tudnám venni tőle, privátban keressen akinek lenne ilyen. Köszönöm előre is.

(#48005) csakszabi


csakszabi
csendes tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni, ugyanis hitelbe aggódom.
Rendeltem darabokban egy racert, meg melllé egy flysky fs i6 távot.
Az egészet tudom, hogy kell összerakni, viszont a vevőnél elméletben leakadtam.
Esetleg valami leírást vagy videót nem tud valaki ami alapján meg tudnám nézni?

FC:https: www.banggood.com/Betaflight-F4-Flight-Controller-STM32-F405-MCU-Integrated-OSD-p-1103940.html?rmmds=myorder

Táv:https: www.gearbest.com/rc-car-parts/pp_210798.html?wid=21

(#48006) Kris87


Kris87
aktív tag

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék Tőletek, szeretnék egy tiny whoop gépet, ami:
brushless
1, max 2s akkuval megy,
afhds 2a vevő illeszthető hozzá,
fpv cam+adó legyen,
legyen "becsomagolva", tehát vtx antenna védve legyen, vagy olyan hajlékony dipol, ami nem törik le, de a propok mindenképp burkolva legyenek,
ami talán a legfontosabb, hogy a rezonancia miatt ne bolonduljon meg a gyorsulásmérője, szóval ha selv-levelben akarom tolni, akkor ne induljon el valamerre magától.
Nem baj, ha lomha, egy töltéssel ha bír 4-5 percet, és picit fürgébb, mint az e010 (ezt túl könnyen levadássza a macska :D ), akkor az már megfelel.

Télen kell valami, amivel meg tudok tanulni acroban menni, mindezt beltérben való reptetéssel. Tudom szimulátorozzak, nade így is eleget ülök gép előtt. :) Az Aurora 68-at néztem, de lehet, hogy tudtok mondani kisebbet / jobbat.
Köszi előre is!

(#48007) vandor01


vandor01
őstag

nezegetem az 11xx motoros kinalatokat a 6000-7000 rpm kozott szerintem egykutyaszar ez mind..GAZ nagyon.... . kell a szerencse kipecazni ami jol meg van csinalva.... az is lehet a "reggeli" sorozat jobban sikeredik mint a "delutani" mas az ALU minosege vagy a tengely es az alu illesztese szorosabb....
Esetleg az acel tengely tovet korbeforrasztani kis cinnel? esz meg all!

DYS1104
toppac
GemFan
Racerstar
Eachine
Lizard

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48008) twine válasza vandor01 (#47894) üzenetére


twine
addikt

Nahh,,,tegnap végre megjött a csomag aksi az e010-hez...
Úgy tűnik a kicikínaiak is olvashatják a topicot, mert már eleve úgy jött a csomag, hogy az 5 aksiból egy kuka, tehát a szettből egy töltő kábelre nem is volt szükségem, amit ketté is vágtam...blankolás, majd forrasztás a gyári csatlakozó forrpontjaira a nyák túlsó oldalán...így megmaradt a gyári csati is a gépen, meg lett rajta egy ilyen is...választhatok, épp "úri" kedvem hogy hozza ,milyen méretű, és csatlakozású aksival szeretnék pörögni :D

Érezhető a gyári aksihoz képest az a kis plusz "tartalék"(150vs200mah) ami van ezekben...stopperrel mértem, mindegyikkel 7 perc fölött tudtam repülni....(nincs még rajta cam)
Amit viszont elk*rtam,hogy 30C-s csomagot vettem, nem 45C-set...pont ugyanúgy érzem ahogy fárad az aksi terhelésnél, mint a gyári aksinál...valszeg a 45C jobban bírná ezeket a terheléseket...
Minden esetre jó volt "egyszerre" ennyit repülni beiktatva egy egy aksicserét...igy nagyobb a Funfactor...és a kis 4,5éves pöcsösöm nek is nagyobb élmény lesz délután, amikor majd mondja,,,"apa kergetsz a kisdrónnal" !?
igy nem 5 perc lesz, a kergetőzés, hanem 30 ;] :D

-míg le nem üti, vagy rúgja...hihetetlen mit kibír ez a kis jószág....mármint az e010 :DDD annyit kapott már kardal, lábbal, sokszor üti le a srác, hiába ugatom, hogy ne bántsa :D és még mindig repül...-

Rájöttem, hogy imádok éjszaka pörögni az e010-el a kertben....jópofa ahogy egy piros, vagy kék (orientációtól függően) "pixelt" (kis led)irányít az ember... :D

[ Szerkesztve ]

(#48009) FingR86 válasza twine (#48008) üzenetére


FingR86
őstag

nálunk ugyanez megy csak kutyával és ugatással meg ott ő kerget :D

(#48010) Peaceliker válasza vandor01 (#48007) üzenetére


Peaceliker
őstag

Emax 1106? Én abból most tervezek venni (most már tényleg) 4500kv sat. Már van th teszt, jobb mint gondoltam. Mondjuk nekem 3" 3s lesz de többi kisebb proppal is adja. 3025 el 270g 8.4a vagy hogy volt, brutális! Van olyan prop amivel 200g körül húz is 6a t kér. Racerstar 1106 még ami elég jó effinicy ben csak qc az 0,szokás szerint.

3br 1105 6000kv volt nekem, szépen jár, precíz cucc6, elég erős is, de zabál is rendesen :)

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#48011) kriszbon válasza david335 (#47998) üzenetére


kriszbon
őstag

Nem tudom, erről talán Teréz Atya tudna valamit mondani, mert azt az F4 vezérlőt én nem ismerem (nem mintha az F3-at annyira ismerném).
Amiről írtam olyanról készített cikket Teréz Atya is, a TN GPS-ről.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#48012) twine válasza FingR86 (#48009) üzenetére


twine
addikt

:C
Meg nem mondom melyik a veszélyesebb :DDD
Nálunk szerencsére a Magyar Vizslák lesz@rják...
Ellenben a gyerek veszélyes a fakarddal,amikor megunja a menekülést, és megfordul, hogy akkor most fight! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48013) vandor01 válasza Peaceliker (#48010) üzenetére


vandor01
őstag

na ja.... nalam is a 8500-as ugrik mint a bolha de csutka gaz azt visit a buzzzer mint a fabaszorult :DDD ahogy sziiijjja lefele az aksit :DDD szerintem 3leveles 2840 -hez is eleg 4-6ezres moci... megy azzal is mint a meszes igaz nem visnyog mint vmi racer :):) de nem donti be az aksit.....

Hol van az Emax-os fellelohely beneznek! Hatha a NEV adja a minosegibb osszerakast... a csocsesz amit ott lent irt a lizard extra mocikrol be sem epitette mar csomibol kiveve a teteje leesett a tengelyrol.... :W

merre keresem Emax 11xx?

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48014) Peaceliker válasza vandor01 (#48013) üzenetére


Peaceliker
őstag

Banggood. Csak a minőségi kereső csak akkor találja meg ha rs1106 ra keresel ;)
Van 4500,6000 és 7500kv vagy hogy. Neten vannak tesztek. 2s re nagy is mehet 3s re sztem már csak max 6000es. 4500as bírja 4s t is :-)

"Oh my Goa'uld!"

(#48015) vandor01 válasza Peaceliker (#48014) üzenetére


vandor01
őstag

nem occco! de ha minosegi?
He kicsomagolas utan es foleg par ora repules utan nem esik le a teteje?
NA akkor johet! :DDD
Garnitura 4500-ost energiatakarekos lightos repkedeshez berendelek...
Ha jo a tapasztalat? Talan kesobb johet a 6000-es is!
De lehet inkabb 6000-es kell! Nem lesz 4S-em! :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48016) FingR86


FingR86
őstag

iSDT Q6 Plus 300W 14A Mini Pocket Balance Charger - BLACK
with 32-bit CPU 2.4 inch 178 Degree Visible IPS Display Multi-language Menu

Kód: LENNY40
Ár: 60.46$ -->> 35.99$

Hubsan H501S X4 Brushless Drone - WHITE + GOLDEN EU PLUG COLORMIX
5.8G FPV 10CH 6-axis Gyro / 10 Channel / 1080P HD Camera / GPS Position / One Key to Return / Follow Me Mode

Kód: LENNY41
Ár: 199.99$ -->> 170.99

[ Szerkesztve ]

(#48017) vandor01


vandor01
őstag

Emax sem kulonbb....
a zsir uj mocik lognak! ugyanaz a problema mit masoknal!
[link]

ugy copnak vele mint az occcobb mociknal pl DYS-nel!
[link]
de most hiaba tolja vissza satuban???
az mar ott beszoposodott nem sok ido kell neki azt ujra logni fog!

1x-uen... nem birjak gyarilag eleg erossen/tartosan azt a baszott 1,5mm-es tengelyt belesajtolni az alu haz lukjaba! Valszeg az ALU tul puha azt kitagul.... Ha nem valtoztatnak a gyartasi technologian vagy az anyagok minosegen? ezek a cuccok mennek a sullyesztobe! sajnos kar erte! :W

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48018) Peaceliker válasza vandor01 (#48017) üzenetére


Peaceliker
őstag

De ezekben tengely nem hernyó csavarral van benne? Mintha régi szar eachine er130 on úgy lett vna. De persze nem vágom már.
De most akkor jól értem hogy a harangból csúszik ki a tengelye?
Amúgy ekkora fordulatot ilyen pici cuccok nem csoda hogy nem bírnak

"Oh my Goa'uld!"

(#48019) vandor01 válasza Peaceliker (#48018) üzenetére


vandor01
őstag

atmero 1,5mm a tengely csak siman bele van sajtolva az ALU haz lukjaba ami kb 3-4mm vastag....
azon az acel tengelyen semmi nincs csak a masik vegen C-cliphez a nut!

a legnagyobb gaz ha mar akkor lejon mikor otthon kicsomagolod a motort na az szemet! Na ilyeneket olvsatam a lizard (echine) motoroknal! Hasznalatkozben ket dolog probalja a tengelyt kimozditani:
- fordulatszam?
- leejtes a propelleren keresztul fesziti kifele a hazat azaz jon felfele es elkezd tengelyiranyba fel-le logni!

mit lehet tenni?
olyan kicsi es vekony anyagrol beszelunk 1,5mm aceltengely szorossan illesztve a kb 3-4mm vastag 1.4m es atmeroju alulukba....kozben 4S-en 100e+ foroghat? eselytelen hogy az ott sokaig tartson.... par mm el nagyobb lenne talan?

esetleg a tengelynek azt a reszet ami az alu hazban ul berecezni ne tudjon konnyen megforogni es a haz felfele mozdulni? esetleg vmi femragasztoval erositeni? esetleg egy felso C-clipet tenni ra? es akkor haz nem indul el felfele???

CUMMII EZ !!! :W :W :W :W

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48020) twine válasza vandor01 (#48019) üzenetére


twine
addikt

Eszembe jutott,hogy talán pont egy lizardos videót néztem a napokban,ahol durva jello volt a képen, viszont a videó arról szólt, rakjunk a motorok alá a motor és a váz közé filléres gumi "O" gyűrűt, ami csillapítja a motor rezonanciáját, így nem veszi át azt a váz, ezáltal jelentősen csökkenthető a jello...

Innen futtatom tovább,hogy hátha ezzel a megoldással egy picit hosszabb élettartamot érsz el a motoroknál, ha nem egy merev vázon "rezegnek", hanem egy gumi "bakon"...tudom ezzel az általad vázolt probléma nem tűnik el, de talán később jelentkezik....

[ Szerkesztve ]

(#48021) vandor01 válasza twine (#48020) üzenetére


vandor01
őstag

szerintem az a legjobb ha nem essel le! :DDD
minden eses vagy csak nem "szep" leszallas ami a propok foldonturasaval vagy betonontoresevel jar! a gepsullya + aksisullya a propon keresztul fesziti felfele azt az alu hazat le a tengelyrol mivel a tengely alul C-clippelve van azert csak az alu haz szeretne a feszitesre felfele mozdulni....

a megoldas:
meg kell tanulni szepen leszallni es eses nelkul gyonyoruen repulni :DDD

kb 2S szekefes fogyos/kopos tecnologia atvitele tortent meg kefementesen... :W
1 db 11xx moci 10 ejros ara = 4 db 2S szenkefes moci....
tudom tudom a kett eg es fold nincsenek is 1 lapon :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48022) vandor01 válasza twine (#48020) üzenetére


vandor01
őstag

tudod mit csinalnek vele?
1. visszatolnam a helyere mint a filmen satuval
2. tolnek ra egy lapos alatetet
3. faszanyosan 2-3 helyen a tengelyhez gesztenem az alatetet...

Na most tolja le hazat a tengelyrol :DDD :DDD
sajna bolhaszart heggeszteni nem lehet.... :W
de lehet egy forrasztast? jol korbefolyatni cinnel???

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48023) Peaceliker válasza vandor01 (#48022) üzenetére


Peaceliker
őstag

Max ragasztó segíthet sztem.

"Oh my Goa'uld!"

(#48024) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Voltam ma kicsit Lizardot reptetni. Volt egy elég ronda "leszállás" ami után a bal első (4-es motor) motor szakaszosan forgott, aztán már úgysem. Most itt vagyok felette a motor átforrasztva másik helyére rendesen pörög.
Innentől arra következtetek, hogy a ESC halott. Közvetlen földetérés előtt disarmoltam. Szakadásra utaló nyomot nem találok.
Megkezdhetem az ESC megrendelését?
Maradjak a Lizard95 gyári típusnál, vagy térjek át másik gyártóra?

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#48025) vandor01 válasza AMDaZERG_1 (#48024) üzenetére


vandor01
őstag

csak csinalnek egy teljes reset-et... ujrakalibralas ESC-ket is....
aztan utanna remegne a mutatoujjam az egergombon :D :D
rendelj melle 1-2 tarcsi mocit is!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48026) vandor01 válasza Peaceliker (#48023) üzenetére


vandor01
őstag

ugynezem a videon az Emax tengelye 2mm-es es csak a kilogo resz a propellernek valo vekonyodik el 1,5mm-re.... ez azert szimpisebb de ettol sajna a haz meg tudna indulni lefele.... kell oda vmi erosites ragaszto/cin + vekonyka alatet? persze nagy toreskor nem sokkal er tobbet de viszont lehet a kicsi "bummokat" egy-egy leszallaskor elnyeli.....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48027) Peaceliker válasza vandor01 (#48026) üzenetére


Peaceliker
őstag

Lehet az egy hibás darab volt, amit láttam nemtom mennyire jellemző. Er130 motorja is lógott vmennyit már úgy 150 start és 450+ crasg után, de repült xD
Szal én ilyen miatt nem izgulok. Ha egyik így jön még jobb, mert kerék újat ezt meg javítom és akkor van tartalék :D

"Oh my Goa'uld!"

(#48028) AMDaZERG_1 válasza vandor01 (#48025) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Az ötlet jó, de hogy resetelek? :D

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#48029) vandor01 válasza AMDaZERG_1 (#48028) üzenetére


vandor01
őstag

gondolom BF vagy CF-t lehet resetelni majd ujra beallitani aztan ESC kalibralast is ujra megcsinalni.... minden frissen belove es meg mindig bohockodik.... ESC kalibralaskor nem irt hibat? De lehet ott ki fog bukni mert majd kuldi a hibauzeneteket ESC iras/olvasa.... valami nem kerek lehet visit majd?? azt tenyleg rendelned kell valamit.... :F :F

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48030) vandor01 válasza Peaceliker (#48027) üzenetére


vandor01
őstag

nalam ugynezki EGG130, hogy az elso oraban kihullott 1db ilyen logasbol.... a most fentlevo 4motorbol 3nak van mar tengelyiranyu logasa! ami az elott mikor uj volt nem volt! Nevezhetjuk normalisnak is....... hisz amig repul? :D

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48031) Peaceliker válasza vandor01 (#48030) üzenetére


Peaceliker
őstag

Er130 nak gyárilag volt ;) babyhawk nak nem is nagyon néztem van-e majd megnézem

"Oh my Goa'uld!"

(#48032) AMDaZERG_1 válasza vandor01 (#48029) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

BLHELI configuratorral mind a négy ESC engedte a firmware frissítést le és fel is, vagyis 1.6-ra és vissza 1.5 -re.
Resteltem a beállításokat BF-ben, de még most sem pörög fel a négyes motor a többi megy rendesen. Kalibráltam is az ESC-t BLHeliSuittal. Semmi pörgés.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#48033) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok!

Ma volt egy kicsi [Malőr] a ZMR 250 géppel. :D
Nem törött rajta semmi, a kamera védő viszont jó szolgálatot tett, mert a kamera lencse kapott volna földet éréskor, de így csak a védőt kellett visszaigazítani. :D

Más.

Szerintetek honnan veheti fel a [hangot] a VR D2 szemüveg DVR felvevője, mikor a Walkera VTX tudtommal nem tartalmaz mikrofont? :F
Halkan de hallható hogy az bizony motorhangnak tűnik, amúgy egész végig van a teljes felvételen ilyen.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#48034) Nand708


Nand708
csendes tag

Sziasztok,
megérkezett a Foxeer Monster, illetve korábban a TM25.
Nem estem hanyatt a minőségtől a korábbi AIO-hoz képest..
3 dolog amire nem jöttem rá:
- vibráló vízszintes szürke csíkok a szemüvegben (EV800) úgy, hogy semmilyen zavaró elem pl motor nem üzemel, sőt szerencsére a motor hatására sem romlik szerencsére.
- próbáltam élességet állítani a kameránál, tekergetni a lencsét, illetve vettem egy szűkebb lencsét is, de ez a fránya "objektív" meg se mozdul. Nagyon erőltetni nem merem, össze ne törjön...
- bekötöttem az audio kábelt is, de semmi hang nincs a fülesben.

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#48035) kriszbon válasza Nand708 (#48034) üzenetére


kriszbon
őstag

Szia!

Én is olyan kamerát vettem, Foxeer Monster V2-őt, és én sem voltam hanyat esve tőle.
A színeket és OSD-t kivéve minőségre tud ennyit egy 3-4 ezres nevenincs kamera is pl. [ilyen].
A halvány csíkok nekem is látszanak, és hiába raktam bármilyen LC szűrőt, semmit nem jelentett neki.
Én nem tennék rá szűkebb lencsét, mert kicsi lesz a látószöge, ha ilyesmire gondoltál egyáltalán.
Mielőtt tekergetni kezded, a lencse tövénél lazítsd fel a recézett szorító gyűrűt.
Nehezen járt az enyém, mert nem műanyag a gyűrű hanem alu(cseréltem műanyagra).
Amikor meg fel van lazítva, lötyög a lencse a menetben, egy kínlódás volt beállítani.

Mondjuk nekem csak halványan vannak csíkok és függőlegesen, de azért láthatóak.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#48036) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Belefáradtam. Nem találtam meg a hiba forrását, bár az ESC-n a négyes motornál a nagyobbik IC melegebb volt a többinél, vagyis a működőknél.
Megrendeltem egy komplett kockát: vevő - FC - ESC.
Tetszett míg ment :D
LOS-ban is bátran eresztettem neki full krafttal, és valójában ez volt a fő gond, mert reggel akkora köd volt, hogy kb 40 méterre húzott el, és fogalmam sem volt merre fordítottam, de mint kiderült rossz irányba :D
Egyáltalán nem mondom, hogy inkább a Lizardot használom, mint a Wizardot, de ezzel sokkal bátrabb vagyok így kezdőként. Banggood fekete péntek milyen szokott lenni?
Néhány termék akciós, vagy van egy átfogó frankó kuponkód?

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#48037) Peaceliker válasza kriszbon (#48033) üzenetére


Peaceliker
őstag

Vtx tud adni hangot és statikus zajt össze szedi ami motor fordulat szám függő. Legalábbis én ilyen magyarázattal hallotta, sztem elkepzelheto.

"Oh my Goa'uld!"

(#48038) FingR86 válasza AMDaZERG_1 (#48036) üzenetére


FingR86
őstag

lehet nem lesz olyan jó mint a szülinapi akciói voltak, de biztosan lesznek most is csábító dolgok.

(#48039) Allien


Allien
veterán

Esetleg, aki akar egy relative, de jó vételt:
MJX BUGS 2 B2W!
140 dolcsi, asszem ennyi még nem volt ez a típus, csak az alap modell. GPS! Igaz, az FPV wifis, de 5 gigás, ami relative, de jól működik. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#48040) molnigee válasza AMDaZERG_1 (#48032) üzenetére


molnigee
aktív tag

Nekem ugyanez volt, esc csere megoldotta, már rendelheted is, én csak másfél hónapot vártam rá..

--> http://dronearena.hu/ <--

(#48041) varadigabor válasza kriszbon (#48033) üzenetére


varadigabor
senior tag

Adj neki egy 30 fokos kamera szöget és akkor csak előre tudsz menni és nem lesz baj ;] ;]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#48042) kriszbon válasza Peaceliker (#48037) üzenetére


kriszbon
őstag

Minden esetre érdekes hogy jön hang mikrofon nélkül is. :D :R

(#48041) varadigabor:

De gonosznak tetszik lenni. :P
Azért ha megnézed a műhorizontot, ott látható hogy előre dől a gép eléggé.
Csak én is balfék voltam, mert nem számítottam rá hogy ekkora tömeget nem tudnak befordítani ezek a motorok ilyen propokkal olyan hamar, meg hogy nagyon közeliek a kopasz ágak. :B :D
Amúgy rettentően tud sodródni a nagy tömeg végett(közel 700g-os), mind oldalra mind pedig hátrafelé is.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#48043) AMDaZERG_1 válasza molnigee (#48040) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Már tegnap megrendeltem Priority Air Maillal a komplett kockát. Bár véleményem az, hogy lehet jobb lett volna valamely másik, esetleg jobb ESC vásárlása. Túl könnyen pusztul ennek az ESC-je.
Te melyik fajtát vetted hozzá végül? A gyárit?
Szerk: Most látom, hogy F4-el fettem...

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#48044) david335


david335
tag

FS-A8S-es adóm van a Wizard X220S-ben, és a fail Safe csak a távról állítható be?

(#48045) molnigee válasza AMDaZERG_1 (#48043) üzenetére


molnigee
aktív tag

Igen a gyárit vettem hozzá, nincs nagy választék amúgy, ha jól emlékszem 2 másikat találtam ami jó bele. Remélem fogja bírni azért...
A motor amúgy nekem is lóg ahogy írtatok, egy prop levételnél félig lejott a harang, kalapáccsal visszavertem xd. Bírja azóta, persze kérdés meddig...

--> http://dronearena.hu/ <--

(#48046) FingR86


FingR86
őstag

na végre a GearBest is fejlődik kicsit akksik terén nem csak a zop power fut. Mostanában rengeteg Tattu és Gaoneng akksiba futottam bele az oldalon meg néhány Infinity is.

[ Szerkesztve ]

(#48047) AMDaZERG_1 válasza molnigee (#48045) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

A motor nem lóg egyenlőre, bár megmondom őszintén annyira nem is néztem. Inkább csak reménykedem. Jelenleg egy dobozban fekszik az egész kábelbelek tartják egybe ezt-azt :D Várja a donor alkatrészeket :D

Ma ennek "örömére" a Wizard 220s kerül terítékre. Max együtt érkeznek hozzá is a pótalkatrészek, de remélem az RTH próbának nem az lesz a vége, hogy megint rendelésbe kell kezdenem! :)
Csak reménykedem, hogy jól állítottam be az opciókat ehhez. Persze a fail safe egyenlőre a drop.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#48048) KaiotEch válasza FingR86 (#48046) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Na arra ne vegyél mérget, hogy az eredeti Tattu :D

(#48049) Peaceliker


Peaceliker
őstag

Skacok! Van usb simulator izém. De nincs hozzá mono jack kábelem. Stereo kavellel működhet? Nem mertem bedugni mert ha kiosztása nagyon más akár rövidre is zárhat.... Fejben.

"Oh my Goa'uld!"

(#48050) molnigee


molnigee
aktív tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.