Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69101) twine válasza twine (#69099) üzenetére


twine
addikt

Kért módszert látok körvonalazódni a fejemben...:
-Az egyik ,ahogy említettem már, mindent a szemüveg gyári csatalakozóján keresztül csatlakoztatok, gyakorlatilag bontás nélkül megoldva, így külső eszközként csatlakoztatva a vevőt+aksit....
-A másik, és talán valószínűbb, hogy beépítem a szemüvegbe a vevőt, így a vezetékelés ugye kulturáltan a szemüvegen belül fut, és keresek hozzá thingiversen egy alkalmas kulturált borítást.
majd pedig rendelve egy fatshark 18650-es tartót
annak csatlakozóját átalakítom egy szerelhető Futaba 6pin csatira, (ilyen csatlakozó van gyárilag a szemüvegen) így adva a tápellátást a szemüvegnek...
Ez utóbbi megoldással szerintem egészen kultúrált szemcsit lehet hegeszteni ebből a "régi tv-ből" :DDD :U hiszen csak annyi kábel lesz rajta, mint a gyári FS megoldásokon,azaz 1db táp. :U

(#69102) DJGABI válasza ezoltan (#69100) üzenetére


DJGABI
addikt

Na igen, az elején írtam is, hogy specifikációban nem nyűgözött le túlzottan. Pedig cikkben a hasonló Attitude-ot középkatosnak írja [link]

Forrasztani tudnék, meg valszeg flashelni a vevőt is, de magába a dobozba beépíteni, meh... Meg nem lesz túl dizájnos az ha én csinálom.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#69103) ezoltan válasza DJGABI (#69102) üzenetére


ezoltan
tag

Ez egy FS feliratos nulla felbontású kijelző.
Ennyi.

...amit pimpelgethetsz tizenezrekért,a végeredmény pedig konstrukciójából adódóan egy FoS lesz még egy 25k-s 800D-hez képest is.

[ Szerkesztve ]

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69104) vandor01 válasza twine (#69101) üzenetére


vandor01
őstag

nos szerintem mint ketkezu farago rontombontom vandorcigany :DD

ha belulre rakod a vevot es befer?
az antenna miatt faragni kell a vazat (minimum 10mm-es luk)
ha belulre rakod a vevot es nem fer be?
pl PRO58! akkor meg jobban faragni kell a vazat!

kerdes milyen vevot szeretnel?
simát nos az lattuk befer belulre! mondjuk en inkabb a diversityvel probalkoznek pl a PRO58-al.... nos azt talan fel lehet akasztani a vazra vmi jo kis 3D-s dobozban az EV800-ra is szoktak rakni! az antannák kint vannak es csak tenyleg a kabelt kell belevezetni a vazba vmi lukon keresztul akar gyarin is? ez az egyik oldal a masik oldalra meg az aksi+tarto es csatlakozas de azt inkabb nem akasztanam a vazra mert akkor sulyban ott vagy mintha vettel volna egy EV800D-et es azzal toltes utan irany repkedni :D

sajnos hogy"szep" legyen es gyari legyen?
azon bukik meg nincs "gyari" helye a vevonek! meg az antennak sem!
na persze 50 dollarert ez van ha kell a gyari hely? az kisse tobbe van!

mindezt megfejelhetjuk azzal hogy a vegen a vegeredmény nem fog tetszeni plus tenyleg egy alap elektonikai cucc vant benne kis felbontas kis FOV....
de legalabb dolgoztal vele es eltapsoltal ra sok piizt...
minthogy repkednél! freestyleban porognel forognal :DD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69105) ezoltan válasza vandor01 (#69104) üzenetére


ezoltan
tag

A Revision B manualja is 2013-as😀
Használati útmutató: brightness/contrast control 😀

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69106) twine válasza ezoltan (#69105) üzenetére


twine
addikt

Pontosan, ez egy 7 éves "technika"

(#69107) Fuhur


Fuhur
kezdő

Amikor még iskolás, kezdő modellező voltam (MHSZ ha mond ez még valakinek valamit) sose mondták nekem, hogy azt a modellt vétek megépíteni, mert úgyis vacak lesz. Éppen a kezdő modelleken tanultam (tanult mindenki) meg dolgokat. Megismertem a működését, felépítését a modellnek, megértettem mit miért kell bele tenni, minek mi a feladata. És így jobban értettem azt is, hogy miért úgy repül ahogy.
Nem értem miért kell emberek kedvét elvenni a kreativitástól?!

(#69108) ezoltan válasza Fuhur (#69107) üzenetére


ezoltan
tag

Isten ments. :)
Neki egy szóval nem mondtam hogy ne csinálja,már csak amiatt sem,mert (tényleg)vannak olyanok akik inkább szopni szeretnek,mintsem repülni.
Ha egy túlárazott,7-8 éves semmit érő sz@rból akar várat építeni,jóval drágábban, mint egy gyári állapotában ezt a projektet körberöhögő hardvert megvenni,ez egy magánügy.

DJGABI-nak reagáltam a tényeket közölve.Aztán majd ő eldönti hogy melyik út az övé.

Az én álláspontom az,hogy jellegéből adódóan annyi technikai és anyagi természetű problémával tud megajándékozni ez a hobbi,hogy szánt szándékkal jobbnak látom nem kinyitni a számat a f@szerdőben.
Ja,és a repülés a prioritás,ami alatt közvetlenül ott az építés öröme,de az ésszerűség határain belül haladva.

[ Szerkesztve ]

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69109) twine válasza ezoltan (#69108) üzenetére


twine
addikt

"mert (tényleg)vannak olyanok akik inkább szopni szeretnek,mintsem repülni."
Kezdem személyeskedésnek érezni ezt a beszélgetést. uh. légyszives ezt fejezzük be...
Valahogy, mióta jöttem a topicba "ismét", hogy akkor nekiállnék a racerkedésnek egy 2.0 projektben azóta kétszer szóltál hozzá a dologhoz. Egyszer annyit mondtál: "nyitva net" minden le van írva el van már magyarázva mehetsz tanulni.
Most pedig burkoltan lef@szozol,általánosítva, mert ,hogy "vannak akik szeretnek szopni...."
Ez lesz az első ilyen mutatványom, ami nem "gyári...."
Példának okáért a DJI topicban én vagyok az, aki folyton agyári megoldásokat javasolja újra, és újra.

Érdekes módon mindenki más tudott normálisan minden kérdésemre válaszolni...
Te mint gyakorlott raceres, és állandó topiclakó egy betű hasznos infót nem tettél hozzá ahhoz, hogy előrébb kerüljek.
Nyilván nem kötelességed, de lehetőség szerint a jövőben tartózkodj a az efféle megnyilvánulásoktól légyszíves, hogy szeretek e szopni vagy sem...

De ha már itt tartunk, elmagyaráznád kérlek szakmailag, 2db kis méretű 640*480-as kijelző 35 fokos FOV-al, mitől sokkal szarabb , és olyan trágya minőség, hogy már majdnem lehányod tőle a topicot, mint egy darab nagy méretű 800*480 sorral rendelkező kijelző amin öklömnyi pixelek vannak?
MIért annyival sokkal szarabb a 640*480-as 35 fok, mint a dominator v3 800*480as felbontása 30-as FOV-al amit napjainkban is sokan használnak!?

Érdekelne komolyan....Én nem a szemüveget, és nem is a projektemet védem...hiszen tisztában vagyok a gyakorlati tapasztalataim mennyiségével ami 0és 1 között van...
De valahogy nem állt össze a kép mégsem miért nevezed gyakorlatilag nézhetetlen fosnak azt a kijelzőt?
De hidd el, sikerült elérni , hogy elment a kedvem, hogy ezzel kapcsolatban bármit is írjak ide...köszönöm kedvességed...
Azt a "FOS-t" ami az attitude vevő nélküli verziója, majd kipróbálom, aztán konstatálom, jól jártam e, vagy mehet az kukába....szép csendben , magamnak...
Mert igen, valóban benne van mindkét lehetőség...
De valahogy a stílus most nem volt a helyén részedről, ugy érzem... :U

[ Szerkesztve ]

(#69110) twine válasza twine (#69109) üzenetére


twine
addikt

MIelőtt félre értjük a dolgot....
Egészen addig nem reagáltam míg a szeművegről beszéltél...
Szíved joga egy topicban egy eszközről olyan véleményt fogalmazni amilyet gondolsz, és akarsz...
De az már kevésbé tetszett, hogy engem kezdtél el minősíteni... :((

A szakmai, személyeskedésektől mentes véleményed a fenti kérdésekben viszont továbbra is érdekel... :U

[ Szerkesztve ]

(#69111) ezoltan válasza twine (#69109) üzenetére


ezoltan
tag

Tetszik vagy sem,ez egy vélemény.NEM RÓLAD,hanem a termékről.
Illetve hiszed vagy sem,nem kizárólag te létezel efféle irányultsággal.Több olyan ismerősöm is van,aki teszemazt diversity-sít (így szépen magyarul :) ) egy single szemcsit (véletlen a téma),ahelyett hogy ennek a div-es változatát használná.
Mert ezt szereti,ebben éli ki magát,építget,kombinál.Emiatt van hogy háromszoros összeget bukik valamin,de mégis,közben jól eltöltötte az idejét.
Neked,hozzád egy büdös szót nem szóltam,hisz nem véleményt,tapasztalatokat kerestél,hanem kijelentetted hogy megrendelted.
A tapasztalataimat pedig megosztottam valakivel,aki (szerencsére) még nem.
Hogy ez neked fáj,hogy te ezt személyeskedésnek veszed,illetve egy vélemény elveszi a kedved,nem igényel további taglalást. :)

Egyáltalán nem vagyok racer-es,sőt gyakorlott sem,mindössze esetleg többet jártam vakvágányon mint egy 0-ról kezdő.
Ebből kifolyólag ha csak egy embernek sikerül egy dologban mankót nyújtani (ne menj arra,én már voltam arra,nem érdemes),már megérte.
A sűrű hsz-eimből pedig nem nehéz azt sem kikövetkeztetni,mennyire vagyok “állandó topiklakó”. :)

Részemről lezárva

[ Szerkesztve ]

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69112) vandor01


vandor01
őstag

nem kell itt marni egymast easy going :)
ebben a hobbyban nem ismerek olyant aki nem szopott szop vagy szopni fog....
eleg ha kiballagok eloszoba tukorhoz :) mindenki szop de en becsuletesen bevallom mint a VIC-ben de fiam en legalabb elvezem :) az se rossz mikor hallgatom mas hogy szop aztan feladja a projektet vesz inkabb vmi normalisat en meg féláron átveszem a szoporoller tolasat azt lehet nekem jo lesz!... de inkabb csak marad a cumi :)

szeretjunk magunkat kiprobálni mire vagyunk kepesek nekem is soxor mondtak ezt ne igy ne ugy mert inkabb emigy.... de sajat utam jarom.... azt félév utan belatom tenyleg inkabb emigy kellett volna :) de addig is mint a VIC-ben :)

mindenki csinalja amit akar..... remeg az ujja a rendelés gombon (nekem is) azt dontunk nem varjuk meg a jotanacsot.... meg kulonben is szeretjuk azt is mikor a kinaiak adnak egy korre egy rollert :)
aztan ha jol bevasaroltunk a "dragasg" bol es nem megy roller tolas ujra neki futunk..... aztan megint ujra!.... majd megint ujra.... nalam is volt vagy jopár zsakutcas roller tolas :)
- az elso 2S konfiguracio amibol 4setet rendeltem majd kukaztam le a cucc felet
- vagy pl BAT100 - 0702 / 0705 / 0706 motoros projekt a fos motor a gagyit FC miatt felaron eladtam a maradek es mukodo konfigokat..
- vagy az elso Elf88-as projektek 2S toronnyal elso kisebb borulás utan FUST majd a maradek szettek eladasa :)
- vagy kiprobaltam 5-6 szemcsit mire rajottem az EV800D a legjobb kompromisszum!
- vagy vettem receivert az X251-es TAV hoz es épitettem ra gépet.... de ma már lehet inkabb azonnal Taranist kelett vona venni es XM+ hozza!?
- vagy az elso "fustbe" ment 4S 1207 projekt :DDD
csunyan szétegett de csak inkabb kormos lett...
az ESC kuka minden mas megmentve!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69113) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Sziasztok. Szeretnék érdeklődni, hogy intézett-e már valamelyikőtök repülési engedélyt Montenegróban, vagy Boszniában?

(#69114) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Sziasztok!

Az 50828 [link] és 50817 [link] hsz-ben szereplő drónhoz keresek talpat. Lőttem pár képet is. Valaki tudna linkkel segíteni, hogy honnan és mit érdemes megrendelnem?

Köszönöm!

(#69115) Dictator^


Dictator^
veterán

Üdv!

Syma X25 Pro használókhoz lenne egy kérdésem. Androidon 9-es verzió felett (9.0, 9.1, 10) tökéletesen megy a saját SYMA FLY appal a drón (és jó az élőkép is)?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#69116) Blizzardking válasza Saccco (#68798) üzenetére


Blizzardking
őstag

Na, közel egy év után benéztem a topikba, és megint költözhetek össze Joshua Bardwellal :DD
Köszi hogy bedobtátok ezt az rpm filtert, fogalmam sem volt mi fán terem. Felraktam a whoopomra, holnap fogom kipróbálni.

Esc firmwareből van 96KHz-es, azt próbálta valaki rajtam kívül 1S-en?
Itt egy videó, holnap belecsapok a lecsóba!
:C

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69117) |AP|


|AP|
veterán

kezdő drónosnak (nekem :) ) tudnátok ajánlani budapesti, vagy ahhoz közeli (mondjuk fél órán belül megközelíthető autóval munka után) olyan helyet, ahol nyugodtan lehet gyakorolni? A nyugodtan nekem azt jelenti, higy minél kevesebb ember van (lehetőleg 0) és kényelmesen van hely minden irányba. Első körben az Infopark/ELTE épületek közötti mező ugrott be, ott nem tudom du. 6 után mekkora a mozgás. Az viszonylag közel van hozzám, de szívesen megyek messzebbre is, ahol teljes nyugu van. Köszönöm előre is :R

(#69118) ot93


ot93
senior tag

Üdv, ha mondjuk egyedi vázat akarnék készíteni, azt hol tudom legyártatni? Gondolom nem mindenhol csinálnak ilyent? :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69119) SpydeR3412 válasza ot93 (#69118) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Attól függ miből?
Ha nyomtatnál, akkor nagyjából minden 3.ember (pl. Saccco).
Ha meg karbont vágatnál, akkor Capri-t keresd fb-on.

(#69120) Saccco válasza SpydeR3412 (#69119) üzenetére


Saccco
nagyúr

Csak a 3. vagyok? :(

;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69121) Bsony válasza |AP| (#69117) üzenetére


Bsony
tag

Nyiss egy google mapsot, állítsd be, hogy látsz a műhold képeket. :)

(#69122) |AP| válasza Bsony (#69121) üzenetére


|AP|
veterán

megvolt :)
Gondoltam hátha tud valaki bevált helyet ajánlani. De akkor marad a fenti megoldás :)

(#69123) F.E.K.. válasza |AP| (#69122) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Egyáltalán milyen gépről van szó? Gyors racer, több kilós kamerás? Nem mindegy :)

Egy Tello-val egy kis parkban már el lehet lenni, egy racerhez több hely kell (út, emberek mellett nem javasolt), a wifi-s gépeket egy lakótelep "zaja" zavarni fog, stb.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#69124) |AP| válasza F.E.K.. (#69123) üzenetére


|AP|
veterán

Mavic Air 2, Occusync-es. Szóval egyáltalán nem racer :). Az alapvető irányítást, navigálást szeretném gyakorolni, lehetőleg biztonságos környezetben, kíváncsiskodóktól távol.

(#69125) DJGABI válasza |AP| (#69124) üzenetére


DJGABI
addikt

mondjuk szerintem egyre nehezebb, tényleg ha kimész városból egy legelőre akkor van kb a legjobb esélyed. kisváros, de nekem is... egyik kedvenc mezőmből kutyafuttatót csináltak, meg körbeépítették házakkal, kresz parkban toltam, de még nyáron, délben is 1-2 ember azért lófrált arra... nehíz

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#69126) Niczo


Niczo
senior tag

alin találtam pár egészen jó árú fpv kamerát, pl:
AKK S2
AKK AIO SA
azt hiszem bekamerázom néhány kis drónomat :D

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#69127) ot93 válasza SpydeR3412 (#69119) üzenetére


ot93
senior tag

Hát karbonra gondoltam, de most így eszembe jutott, hogy mi lenne, ha műanyagból nyomtattatnám. Az mennyire lenne jó ilyen célra?

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69128) SpydeR3412 válasza ot93 (#69127) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Mekkora gépről beszélünk?

Saccco: te vagy az első a 3.ok közül. :DDD

(#69129) Saccco válasza SpydeR3412 (#69128) üzenetére


Saccco
nagyúr

:DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69130) ot93 válasza SpydeR3412 (#69128) üzenetére


ot93
senior tag

Háát 5 vagy 6 inches, de inkább 5... Max 500gr

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69131) fape válasza Saccco (#69129) üzenetére


fape
senior tag

Hát a tudjuk* mivel, bármit IS kinyomtat majd :D

csak a voron

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#69132) Saccco válasza fape (#69131) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azért a 4MAX is jól nyomtat ám... ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69133) vandor01


vandor01
őstag

https://armattanproductions.com
- nal meddig megy a processing!?
varhatolag mikor adjak fel?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69134) twine válasza vandor01 (#69133) üzenetére


twine
addikt

armattanquads.com-on(ami testvér oldal) a szoftver vásárlás , és key küldés erős 24 óra volt...
Sajnos "hardver-ben" még nincs tapasztalatom velük, bááár nagyon szeretném....

(#69135) ot93 válasza ot93 (#69130) üzenetére


ot93
senior tag

mármint akkuval mindennel együtt 500gr.
+ én ezt a capri-t nem találom fb-on :B

szerk.: na épp meglett :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69136) Peaceliker válasza vandor01 (#69133) üzenetére


Peaceliker
őstag

2-3 hét vt mire kézbe vettem a vázakat

"Oh my Goa'uld!"

(#69137) SpydeR3412 válasza ot93 (#69135) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Akkor karbon

(#69138) vandor01 válasza Peaceliker (#69136) üzenetére


vandor01
őstag

háát nalam nem kapkodjak el! mar tobb mint egy hete ulnek a vazon...
MR135 KAIDJU R 3 - ultra light racer

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69139) blackfly


blackfly
tag

Sziasztok! Kb fél éve találkoztam először a drónozással, egy Syma x5c személyében (kolléga ki akarta dobni). Azóta azt is tudom, hogy milyen irányba szeretnék elindulni. A nagy kamerás drónok nem vonzanak, de az FPV sem igazán. Én csak szabad szemmel szeretnék terelni egy viszonylag gyors/jó gépet. Az x5c be gondolom tudnék vevőt és vezérlőt beépíteni és akkor egy komolyabb távval is lehetne reptetni. Pl elsőnek egy flysky fs i6x. A kérdés. Milyen vezérlőt érdemes venni egy kefés drón hoz? Van e ilyen? Az építés, elektronika, programok nem riasztanak vissza, nyugodtan tanítsatok.
Remélem nem néztek ki innen, mert nem ultragyors FPV racerek vonzanak. 😀
Előre is köszi, ha valaki segít.

(#69140) F.E.K.. válasza blackfly (#69139) üzenetére


F.E.K..
senior tag

" gyors/jó gépet" : Szerintem a kefés gépeken lépj túl, selfie gépeknek és ismerkedni (vagy zárt helyeken, mint egy lakás) tökéletesek, kültérre már kell az erősebb motor.

Átépítést és reptetést gyakorolni jó az x5c, de érdemes majd feljebb lépni (ahogyan a pénztárcád engedi).

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#69141) blackfly válasza F.E.K.. (#69140) üzenetére


blackfly
tag

Az az igazság, hogy családos emberként nem sok időm van erre a hobbira és ezért nem szeretnék sokat költeni rá.
Persze abból a szempontból igazad van, ha már költök rá érdemes olyat venni amivel előre is lehet tervezni.
Persze egy kefe nélküli gép beleférne, de nekem egy olyan kellene ami szabad szemmel is látható, tehát legalább akkora mint az x5, és nem túl agresszív az ereje ahhoz hogy tudjam irányítani a földről szabad szemmel. És a vezérlő tudjon stabil módot is (lehet mindegyik tudja, még nincs erről ismeretem). Távot már rendeltem. Talán ideér egyszer.
Tudsz ajánlani ilyen drónt ami megfelelhet az igenyeimnek? Esetleg használtan, egy kiöregedett racer jó lehet nekem? Hol lehet ilyeneket venni?

(#69142) vandor01 válasza blackfly (#69141) üzenetére


vandor01
őstag

akkor lejet kar volt TAV-ot venni meg épitesen gondolkozni ha nincs idod ra! sajna ennek a hobbynak ket dolog kell piiiiz meg idő...

lehet vmi féle BUGs gép rendeléssel meg oldodna a kivansagod!
nagy....
nem extrem gyors....
barkacsolhatsz ra kamcsit vagy gyarit veszel ra....

sok sok idot nem kell a szivassal foglalkozni csak a repules marad!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69143) DJGABI válasza blackfly (#69139) üzenetére


DJGABI
addikt

F3 szerintem elég jó brushedben [link] meg kell mellé egy Flysky vevő [link] / [link].html aztán go. Itt épít egyet, [link] ahogy nézem ugyanaz a lap.

De meg lehet közelíteni másik irányból is amúgy: i6-hoz van multiprotocol adó [link] most nem tudom ez Syma-t viszi-e

szerk: +1, a Bugs 3 mini (eachine ex mini) pl elég kellemes kis krúzolós gép

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#69144) vandor01 válasza DJGABI (#69143) üzenetére


vandor01
őstag

ahhh ez bukott story.... egy ilyent egy nap osszerakni!
azt a vegen annyiba van mint egy akcioos Bugs 3 mini!

Az az igazság, hogy családos emberként nem sok időm van erre a hobbira és ezért nem szeretnék sokat költeni rá.

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69145) ot93


ot93
senior tag

A bugs 3 minit nem próbáltam még, de szerintem jó gép, főleg, hogy tud stabil meg acro módot is.
vagy a sima bugs 3. Ez mondjuk nem tud acro-t, csak stabilt, de én már csak ezeket ajánlom, ezzel van tapasztalatom :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69146) ot93


ot93
senior tag

kondi-t honnan szoktátok beszerezni? Ezt is csájná, vagy valami helyi elektronikai bolt? :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69147) SpydeR3412 válasza blackfly (#69139) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

En a helyedben maradnék annál a gépnél.
Inkább csökkenténém a súlyt és egy magas c értékű gnb aksit tolnék bele.

(#69148) blackfly válasza SpydeR3412 (#69147) üzenetére


blackfly
tag

Pontosan melyik "annál a gépnél" re gondolsz? Szóba jött több is.

(#69149) SpydeR3412 válasza blackfly (#69148) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Ami van x5c. Lehet bele venni erősebb motorokat, erősebb aksit, 3ágú propellert. Én az első negyedet beszineztem full feketére, 150m-ről.meg simán látni lehetett, melyik a gép orra. Persze mindezt, miután megcsináltam a vevő tuningot.

[ Szerkesztve ]

(#69150) blackfly válasza SpydeR3412 (#69149) üzenetére


blackfly
tag

Értem. Már tettem bele 8520 as motort, a 3 ágú prop is úton (bár szerintem nem fog megérkezni már). A festés jó ötlet. Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.