Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69501) Blizzardking válasza blackfly (#69500) üzenetére


Blizzardking
őstag

- Tudni fogja az rpm filteringet (lehet hogy át kell flashelni az esc-ket, nem vágom fejből milyen van benne)
- kifinomultabb a pid tuning
- választhatsz hogy potikkal pid tuningolsz, vagy a hagyományos módszerrel, értékek beírásával

Az alapbeállításokat, rádió beállításokat, árammérő kalibrálást át lehet vinni. A pid/filter részt nem ajánlott. Én azt csináltam, hogy kidekoráltam egy mentést, kitörölgettem belőle a nem átvihető paramétereket, és csak azokat hagytam benne ami átvihető. Nyomsz egy diff all-t, kikopizod, és egy sima txt editorral csinálsz egy pid- és szűrőmentes alapbeállítást.
A legtisztább valóban az, ha nulláról beállítgatsz mindent.
Mindenképp legyen egy teljes mentésed a 3.5-ös állapotról, hogy ide bármikor vissza tudj állni. Szerintem itt már megéri frissíteni, különösen az rpm filter miatt amivel repidőt is nyersz. Érdemes rákeresni akár itt a topikban.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69502) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Lehet valahol kapni Magyarországon 40/1mm-es propellert mobula 7-hez?

Volt itt linkelve egy új magyar "fpv shop", de nem találom,, esetleg náluk hátha van...
Vagy valakinek nincs egy fölös. szett "véletlen"? :B
Nagyon megköszönném :R (nyilván fizetés fejében)
Vagy akár vissza is küldöm, ha úgy is jó,, mert úton van 9 szett (5 fekete, 4 színes)a géphez. Csak azt alig pár napja rendeltem, így a jó isten tudja csak mikor érkezik meg...
Sajnos ma annyira bátran acroztam a kertben ,hogy az utolsó épp rotorokat is sikerült ledarálni a gépről , mikor elém ugrott a kapu :DDD :O :O

Jó lenne minél előbb egy szetthez jutni, hogy tudjak repülni...
Előre is köszönök minden infót...

Más;
Elvileg talán nemsokára befutnak a 2s 300-as tattu-k is..
(Rendeltem belőle 6db-ot)
Akkor át is epitem a v3 vázba a gépet... Alig várom, mert elvileg abban pont patentul beleülnek azok az aksik...
Atforrasztom a gépen azt a fura 1s/2s őrületet , és végre boldogság lesz, mert ez a felgumizott2db1s aksizás egy rémálom...
Rendeltem egy isdt q6 nano-t is, egy paralel boardal, hogy ésszel tudjak tölteni..
Lassan végre megint összeáll egy alap fpv szett :C
Csak ez a várakozás szétfeszit :O

Egyébként meg komolyan meglepő a V2 váz mit kibír...
Volt már párszor olyan sebességgel csaptam neki a fák törzsének, hogy nekem fájt, és még mindig egyben van a váz... Sehol nem tört el, pedig ez a kis gép tényleg nagyon tanuló kezekben van :B :D

[ Szerkesztve ]

(#69503) Peaceliker válasza twine (#69502) üzenetére


Peaceliker
őstag

Fpvracestore

"Oh my Goa'uld!"

(#69504) twine válasza Peaceliker (#69503) üzenetére


twine
addikt

Szuper vagy, köszönöm! :R :R
Rendelés leadva

(#69505) zsolee73


zsolee73
tag

Sziasztok,
tudtok esetleg valakit ajánlani, aki egy Hubsan H216A-on rotortengelyt tudna cserélni?
Vadi új a szerkezet, de amikor le akartam venni a lapátokat, hogy felszereljem a rotorvédőket, az egyikbe beletört a csavar feje...
Az alkatrészt a napokban megkapom, de én nem merem szétszedni a drónt...
Előre is köszi!

(#69506) Szancsó válasza blackfly (#69500) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Alapvetően ha nincs vele gond, akkor én nem piszkálnám - viszont ha kíváncsi vagy, akkor ez már eldőlt fejben :)
Ha volt hozzá egyedi PID beállítás, akkor az ugrik (ekkora verzió eltérésnél használhatatlanok lesznek a régi értékek) és tényleg nulláról kell belőni: a ports és configuration -ről szoktam képernyőképet csinálni támpontnak.
PID értékeket szoktak feltenni (community presets) és van tuning guide is.
RPM filter miatt elvileg megéri, de ha jól láttam BlHeli_S van rajta, ahhoz egyedi ESC firmware is kell majd (JazzMaverick, de abból ha jól láttam a 16.73 ajánlott, nem a legújabb).
Mentéssel kezdj mindenképp.

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#69507) blackfly válasza Blizzardking (#69501) üzenetére


blackfly
tag

És Szancsó.
Köszi a segítséget. Sikerült a frissítés. Repül is :).

[ Szerkesztve ]

(#69508) Blizzardking válasza zsolee73 (#69505) üzenetére


Blizzardking
őstag

zsolee73 szerintem simán megcsinálja neked. Nagyon tehetséges srác! Ez alapján [link] a videó alapján! :DD

Blackfly 👍

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69509) ezoltan válasza Szancsó (#69506) üzenetére


ezoltan
tag

Ez pontosan így is van.
Az újabb verziók nem frissítik a fordulatszámot minden Dshot csomagban,így pontatlan és hatástalan lesz a filter.
16.73 a használható.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69510) Blizzardking válasza Szancsó (#69506) üzenetére


Blizzardking
őstag

JESC-et használ valaki? Itt egy videó, hogy a 48KHz-es változat a 24KHz-hez képest még 30% repidőt ad. JazzMaverickből is van 24 és 48KHz, de nem a 16.73-ból, hanem későbbiekből. Én ezt a 16.73 only problémát nem tudtam, és 16.8-asból kipróbáltam a 24, 48, sőt még a 96KHz-est is. Csak annyit vettem észre, hogy nem tudom normálisan pid tuningolni a gépet.
Most a 16.73 van rajta, amiből csak 24 KHz-es létezik. Szépen repül (sokat szórakoztam vele), de csak bxxa a csőröm a nagyobb frekis esc firmware és a plusz másfél perc...

ezoltan természetesen neked is szólt, és mindenkinek aki szereti :DDD

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69511) Blizzardking válasza Blizzardking (#69510) üzenetére


Blizzardking
őstag

"JESC-et használ valaki?"

Igen, én :DDD Vettem egy négyest. 1460 vót. Mögláttyuk...

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69512) SpydeR3412


SpydeR3412
aktív tag

Szevasztok! Aki használ jesc-et, attól kérdezném, hogy ez nem vesz ki erőt a gépből? Értem ezalatt, hogy ugyanakkorát fog ugrani a gép, mint előtte? :F

(#69513) zsolee73 válasza Blizzardking (#69508) üzenetére


zsolee73
tag

:)
Köszi a videót, így lehet, hogy megpróbálom.

(#69514) SP!T válasza SpydeR3412 (#69512) üzenetére


SP!T
addikt

Nekem ugyan olyannak tűnik az ereje.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#69515) twine válasza twine (#69504) üzenetére


twine
addikt

Rendelés átvéve!
Ez nagyon jó, hogy van itthon is, aki foglalkozik ezekkel a holmikkal, és nem kell "hónapokat" várni egy-egy rendelésre.. :R
Hétvégén újra csapathatom a kis mobulának.
Mehet a prop. darálás tovább ;]

(#69516) SpydeR3412 válasza SP!T (#69514) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Köszönöm

(#69517) Blizzardking válasza SpydeR3412 (#69516) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nekem sem tűnik gyengébbnek. Az összes közül amiket kipróbáltam, a legkonzisztensebbnek a jesc 48 KHz tűnik. (A 96-ot még azért kipróbálom). A motorok hangja is halkabb és szebb, egyenletesebb. Sokkal jobb a propwash függőleges ereszkedéskor, kétharmada a fogyasztása a gyárihoz képest, és semmivel nem érzem erőtlenebbnek. Bizonyos esetekben még a videojel csíkosodása is elmúlik, szerencsére ez nekem eddig sem volt probléma. Nyilván a pontosabb filteringgel és a meg sem született rezonanciákkal van összefüggésben.
Nem tudom hogy ezt az egészet melyik arc találta ki, de 1400 Ft nem egy ár érte.
Aki ismeri a sztorit elmondhatná, hogy miért éri meg valakinek ingyen güriznie valamivel amivel más pénzt keres. Kivéve ha tőle származik az ötlet.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69518) fape válasza Blizzardking (#69517) üzenetére


fape
senior tag

Nincs nagy story mögötte, a blheli_s opensource és ingyenes arra épülő jesc viszont egyik sem. Jazzmavick úgy gondoltam hogy ami opensource és ingyenes az maradjon is az.
Régebben követtem a rcg fórumot és minden a két fejlesztő posztolt értelmes dolgokat a másikéhoz. Szal nekünk elvileg csak jó lehet ha van egy kis verseny.

(JFlight/Jesc alapból aszem BF fejlesztő és a jesc-ből próbálja a hobbihoz hozzájárulását kicsit kamatoztatni)

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#69519) SpydeR3412 válasza Blizzardking (#69517) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Köszi neked is a bővebb véleményt. :)

(#69520) its_grandpa


its_grandpa
tag

Uraim, egy kis segítséget kérek.
Adott egy Eachine E38 aminek az egyik motorja az akksi berakás pillanatában elkezd forogni teljes sebességgel. A távirányitóval sem lehet szinkronizálni mert ugyan bekapcsoláskor elkezdenek a ledjei gyorsan villogni de a szinkron a távval nem sikerül.
Működött már de "odakoppant" a földhöz sajnálatos módon, tanulok.
Még nem szedtem szét de az menni fog, mivel próbálkozzak első körben ?
Előre is kösz !

(#69521) vandor01 válasza its_grandpa (#69520) üzenetére


vandor01
őstag

valszeg vmi megadta magat a bordon! minden egy lapon van rajta (99%)
venni hozza boardot vagy egy egesz gépet! most 22euro a legoccobb....
es a kettobol osszerakni.....

persze ha vmi forraszto genius es elektronikai szaki vagy akkor lehet rajta a bolha-pocset forrasztani es akkor azt cserélni.... :D de ha az lennel nem ide irtal volna szoval marad a cseredarab.... vagy akar vmi masik gepet is probalhatsz.... szoval eotvos ur utan karigeritol szabadon.... dronozni-index-elni csak.... "van masik" :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69522) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni!
Tegnap hazavittem egy Eachine RD200 karórát.
Gondoltam két legyet ütök egy csapásra azon kívül hogy a tech. lelkemet is masszírozom kicsit azzal hogy kva jól néz majd ki tőle a QX7, ha "ráheggesztem" :B :D
A terv mindenek előtt az volt, hogy végre rögzíthessem a mobula7-el való repüléseimet, másrészt így látja a gép képét kicsit a fiam is, vagy bárki aki mellettem áll.

Probléma:
Az volt, hogy bekapcsoltam a gépet, és az órát, csatorna keresés indít az órán,,,"gyönyörű" patent kép, nagy öröm, majd bekapcsoltam a szemüveget is...itt még mindig jó volt a kép,,,
majd bekapcsoltam a taranist, és szétesett eltűnt a kép....
Sokkal többet nem tudtam próbálkozni mert hulla fáradt voltam...arra jöttem rá. ha beindítom a motorokat, előjön a kép...bár kicsit gyengébb jellel mint "csak szemüveg" esetében...

Itt leraktam a szettet, és elővettem a pálnikát ;] :DDD mert kiborító volt a napom előtte...

Kérdés:
ez az analóg jel gyengül ha egyszerre két vevő veszi a jelet?
Amennyiben igen, egy ilyen upgrade 25-200mW VTX megoldja a problémát?(Egyébként is gondolkodtam rajta az erősebb jel miatt....) :U :F

Ha mégsem ezek a problémáim, akkor hol keressem a megoldást?
Előre is köszi minden ötltetet, hozzászólást... :R

(#69523) DJGABI válasza twine (#69522) üzenetére


DJGABI
addikt

ha vtx-et cserélsz inkább ez: [link] van beépített dvr.

de kizárt hogy attól, hogy több eszköz csatlakozna gyengülne adó oldalon a teljesítmény. kb mint a rádió: aki eléri, az fogja az adást

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#69524) twine válasza DJGABI (#69523) üzenetére


twine
addikt

:R :R köszönöm a véleményed

(#69525) Fuhur válasza twine (#69522) üzenetére


Fuhur
kezdő

A vevők mennyisége biztosan nem befolyásolja az adó teljesítményt! Ezt abból is láthattad, hogy mindkettő szépen ment mindaddig míg a távirányítót be nem kapcsoltad (ezt írtad ha jól értem). Ebből pedig egyetlen dolog következik: A távirányítód adója zavarja videó átvitelt.

Megoldás lehet:
- bekapcsolt távirányító mellett indítsd a Mobulát. Ha a kép nagyon zajos vagy akár szét is esik, akkor a Mobulán lehet állítani a VTX csatornáját. Álítsd át másik csatornára és keress egyet ahol jó a kép. Persze a szemüveggel vagy az okos bigyóddal :) is követned kell a VTX frekiváltást. Mindeközben folyamatosan legyen bekapcsolva a távirányító.

Ja és még valami: A szemüveg normál esetben a fejeden, a távirányító pedig a kezedben van. Tehát van kb 1 méter távolság a távirányító adójától. Az okos kütyüdet pedig a távirányítóra tetted? Mert akkor annak adójától viszont pár centi van csak. Ezért ezt a kütyüt a távirányító adója erősen zavarhatja. Persze ez nem lehet kihatással a szemüvegre hacsak az is a próba idején a távirányító mellé nem tetted.

(#69526) Fuhur


Fuhur
kezdő

Még egy gondolat a VTX teljesítményről:
A teljesítmény növelése persze eredményezhet némi javulást de ez erőből történő problémakezelés. Ahhoz, hogy teljesítménynöveléssel megnöveld a hatótávot a duplájára, négyszeres!!! teljesítménynövelésre van szükség. Ráadásul ettől hamarabb merül az aksi és jobban melegszik az adó, ami hamarabb tönkre is megy.

Sokkal inkább az antennák jó elhelyezése, a megfelelő iránykarakterisztikájú antenna használata és a zavarmentes csatorna megválasztása a célravezető.

Egy durva hasonlattal:
Ha egy szöget akarsz beverni egy fába úgy, hogy a fejét teszed a fához és a hegyét ütöd akkor nem nagyobb kalapácsra van szükség hanem a szög megfelelő módon történő használatára.
Bocsánat, ebben semmi személyes nem volt, csak próbáltam egy markáns, mechanikus hasonlattal illusztrálni a dolgot.

(#69527) twine válasza Fuhur (#69525) üzenetére


twine
addikt

:R :R

Köszönöm neked is a segítséget...
Ma valszeg lesz rá időm, energiám ,kipróbálok mindent, amit leírtál...(legkésőbb holnap)
VTX-et már a lengyel sráctól rendelt antennákhoz hangoltam, de gondolom nem nagy gond ha az azokon feltüntetett frequenciák mellé lesznek hangolva.

Az Eachine rd200 nem volt még a taranison, nincs még tartóm hozzá, így annak hiányában csak mellettem pihent a kanapén...szemüveg a fejemen, Taranis a kezemben...

(De mondom, bármilyen tévedés jogát fenntartom :B :B mert tényleg 5 perc próbálkozásom volt vele)

Az antenna hangolásos és elhelyezéses dolgot, értem, és megértem...
Azért gondolkodtam csak az erőssebb VTX-en, mert "gusztustalan módon" a nappaliból kanapén ülve csapatom a mobulának, mióta rájöttem, hogy így is működik a dolog....körbe tudom repülni a konyhát nappalit, aztán ki a teraszajtón, a kertben vannak ősfák, azokat kerülgetve majd a házat megkerülve vissza a kertbe, nappaliba :D :D IMádom....
Na ezen a körön azért szokott itt ott kissé zajosodnia kép, mert ez egy erdei környezet....

Még nem biztos hogy foglalkozni akarok vele, csak elgondolkodtam rajta.... :R
Köszönöm a hasznos tanácsokat :R :R

Az "okos bigyó" valójában egy kő buta egyszerű DVR-es vevő egy pici kijelzővel... :B
"Igazi kínai vacak" :D

[ Szerkesztve ]

(#69528) vandor01


vandor01
őstag

az elet nagy kerdesei!?

van e baratsag kutya es dron kozt?
le tudja-e vadaszni a kutya a dront?
na es 2 kutya le tudja-e vadaszni a dront?
vagy a dron vadassza le a kutyakat? :F

:D :DD :DDD

a valaszok a kovetkezo videokban :DDD

[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69529) twine


twine
addikt

Sikerült teljesen hazavágni a Mobula-t...
A legmérgesítőbb a dologban, hogy nem tudom, hol csesztem el...
Valahol tuti hogy okoztam egy rövidzárat, mert leszakadt az egyik táp vezeték, amit vissza akartam forrasztani immár sima egy kábeles megoldásra(piros és fekete) mert megjött a 6db 300-as 2s tattu....
Hát sajnos nem sikerült...de olyan szinten nem sikerült, hogy a kamerának is fekete lett a képe... :W :W
uh. rendelhetek egy komplett új gépet....
Kvra örülök...pár napja megjött a Tattu csomag, ma megjött a ISDT Q6nano töltő,,,itthon van végre a DVR,,,,én 5 napig itthon vagyok végre, nem melózok,,erre rögtön a 0. napon tönkrevágom a gépet...azt hittem eret vágok magamon...
Mindegy, majd jön egy új, és legalább lesz pót motorom... :U (Mondjuk álmomban nem gondoltam hogy a mobula-nak a deszkáját fogom elcseszni elsőként,,,basszameg a váz tovább bírta :DDD :W

Viszont...végre ráakasztottam az ALienwhoop ZER0-ra az frsky XM-et!
Végre sikerült Bindelni a Taranissal(Itt is van egy érdekesség, tudniilik ugye ebben a videóban
is azt mutatja, ha van D16,D8, LR12 a taranison, akkor az = international verzió...
Most ehhez képest nekem van mind a három a szoftverben, ennek ellenére az international verziós xm-et az istennek nem tudtam bindelni...
volt itthon egy EU LBT verzió,,kibontottam ráakasztottam és azonnal csatlakozott :Y )
Eddig volt a "mese"..
Ami jelenleg fő problémám:

Ennek a videónak a segítségével felprogramoztam a Taranist a ZER0-hoz...
A jobb kar jónak tűnik, de a gáz kar egy pici kb 20%tolása után a gép motorjai felüvöltenek, és képtelenség vezérelni őket, csak a disarm segít...hogy leálljanak...jó hogy az elején tapasztalt módon fogtama gépet, különben beleállt volna a plafonba...
MIt ronthatok el?
Képtelen vagyok rájönni...próbálkoztam a TAER beállításokkal, átnéztem a motorok fizikai bekötését,,de nekem ugy tűnik itt valamit szoftverből k.rok el de nagyon...csak nem tudom mi az :O

Jó lenne ezt használni míg megjön az új Mobula,,segítsetek légyszíves :R :R

(#69530) Peaceliker válasza twine (#69529) üzenetére


Peaceliker
őstag

Valszeg csak a lapot nyírtad ki és bec is ment, azért nincs kép sem (mert nem kap áramot). De általában 12k egy lap és 20 körül akcióban van gép, szal egybe gépet kell venni, nem is kérdés :-)

"Oh my Goa'uld!"

(#69531) twine válasza Peaceliker (#69530) üzenetére


twine
addikt

Leforrasztottam a deszkárol a kamerát, és direktben ráakasztottam az 1s aksira.
Olyan mintha küldene valami jelet a vtx mert megtalálja a szemüveg bizonyos csatin, de fekete a kép.... :W sőt, csatornát is tudok váltani rajta, de semmi értelme :(

De végül is mindegy, ezt csak érdekesség képpen írtam...
Ez lenne a legkisebb gondom, van a fiókban egy zsír új AIO cam...
Ahogy írod is... Új gép lesz sajnos belőle...
Látom már, itt is az lesz mint a kis kefés boldclash gépeknél,, egy idő után hegyekben fognak itthon állni a "félgépek" meg az alkatrészek...

[ Szerkesztve ]

(#69532) ot93 válasza twine (#69529) üzenetére


ot93
senior tag

A jobb kar jónak tűnik, de a gáz kar egy pici kb 20%tolása után a gép motorjai felüvöltenek, és képtelenség vezérelni őket, csak a disarm segít...hogy leálljanak..

Air mód be van kapcsolva? az okozhat ilyent anomáliát. De air mód is csak akkor csinál ilyent elvileg, ha nincs a motorokon prop (vagy ha fogjuk a gépet, és bedöntjük és nem engedjük neki a "kiegyenesedést").
Illetve egy acc kalibrációt is végeznék, hátha nem az a vízszintes a gépnek, ami a valóságban.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69533) cd334 válasza twine (#69531) üzenetére


cd334
tag

Hát nekem is így indult. Ugye egy gép pót alkatrészek nélkül semmi, mert ha valami tönkremegy, akkor lehet várni a postára és nincs addig repülés. Na ez nálam odáig fajult, hogy egyszer csak azt vettem észre, hogy simán meg tudok építeni egy második gépet... :U Meg is építettem, így most kvázi általában van egy repképes drónom. Ja és most azonnal össze tudnék rakni egy harmadik gépet(de akkor most már nem lenne pótalkatrészem) Egyébként a fácsén van pár csoport, ahol ilyen esetben lehet segítséget kérni, DRH adok-veszek, vagy Micro FPV drón csoport. Sok embernek van pótalkatrésze és úgy vettem észre kifejezetten segítőkészek az emberek.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69534) Dictator^


Dictator^
veterán

Üdv
Tudnátok segíteni? Adott egy Syma X15W drón, aminek a wifis csatlakozása nem minden telefonnal sikerült.
Maga a drón és a kamerája jó, viszont a családban lévő Samsung a51-el nem működik. Az app jelzi, hogy wifi a drónhoz csatlakozva van, de kép nincs.
Csináltam gyári beállítást, adatok törlését az appból..
Az app elvileg Android 10-re is jó. Van külön feltöltve app a gyártó oldalára de az sem megy.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#69535) F.E.K.. válasza Dictator^ (#69534) üzenetére


F.E.K..
senior tag

A mobilnetet lekapcsoltad amikor a dron hotspotjára csatlakoztál? Van telefon ahol ha nincs net a wifi-n akkor a forgalom a mobilnetre terelődik automatikusan (ezt van ahol lehet állítani, de van ahol a gyártó elrejti).

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#69536) Dictator^ válasza F.E.K.. (#69535) üzenetére


Dictator^
veterán

Tudtam, hogy valamit kihagyok.
Persze, a mobilnet le volt kapcsolva (nincs mobilnet sem amúgy), a kapcsolat meg lett tartva miután a telefon jelezte, hogy nincs rajta internetelérés.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#69537) Peaceliker válasza twine (#69531) üzenetére


Peaceliker
őstag

azon aio kam van? Ha igen és osd-s akkor lap nélkül nem lesz kép hacsak a vin vout-ot össze nem shortolod

"Oh my Goa'uld!"

(#69538) Blizzardking válasza fape (#69518) üzenetére


Blizzardking
őstag

Köszi

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69539) vandor01 válasza cd334 (#69533) üzenetére


vandor01
őstag

nalam az odaig fajult hogy a motor vagy propeller cserevel mar nem veszodok inkabb épitek egy ujabb gepet :DDD :W

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69540) its_grandpa válasza vandor01 (#69521) üzenetére


its_grandpa
tag

Köszi, de megvan a bűnös, a motor vezérlő 2310-es mosfet adta meg magát, 99.99%.
Mivel ez egy 100 HUF alatti cucc, azért megpróbálkozom a cserével, keresem a 2310 helyettesítőjét és cserélem mind a 4-et. Egy SMD forrasztásra vállalkozót meg csak találok, ha nekem nem megy.

(#69541) Blizzardking válasza its_grandpa (#69540) üzenetére


Blizzardking
őstag

Szerintem nem kell mind a négyet. Elég azt az egyet. Nehéz lesz kicserélni, ne szivasd magad szvsz.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69542) twine válasza Peaceliker (#69537) üzenetére


twine
addikt

:R :R

Egy másik nagyon tudatlan kérdés mindenkihez.
Megvettem az ISDT q6nano-t, és vettem hozzá egy ilyen parallel boardot.
(Egész pontosan nem ilyen, mert nem volt XT60 csatis, de ezt jövő héten ráforrasztom)
Szóval a kérdés, a 2S 300mAh JST-PHR csatis akkumlátorokat hogyan töltöm ezzel?
Muszáj lenne a tápcsatlakozót is bedugni? vagy elég csak a balance csatit? a táp csati csak discharge-nál kell bedugni?
Ebből következik a kérdés,,akkor én a kis 2S aksikat nem is tudom a töltővel tárolásira meríteni?

Köszönöm a türelmes válaszokat..(Ha nagyon retard lenne a kérdés) :B
Volt már ISDT-m de ilyen parallel cuccal soha nem volt dolgom. Egyelőre azt sem tudom, honnan tudom meg, melyik aksi töltődött fullra a lapon... :B hiszen elvileg az ISDT kijelzője ezt nem mutatja :U

(#69543) fape válasza twine (#69542) üzenetére


fape
senior tag

Az a legjobb ha mindent rádugsz, fő és balance csatit is. (bár elég csak a fő csatit).
Arra érdemes figyelni, hogy nagyon össze-vissza balance-olt aksikat ne rakj rá egyszerre.
Én általában próbálom tartani a 0,1-1,5V/cella eltérést.
Ha van y db xS-es aksid, onnantól hogy rádugtad úgy viselkedik mint egy xSyP aksid.
Erős a gyanúm hogy a isdt-t nem fogja engedni csak a balance-on tölteni.
Szal valszeg kell majd neked egy pár xt60-jst átalakító (kábel).

JB mesternek rengetek videója van párhuzamos töltésről is.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#69544) fape válasza its_grandpa (#69540) üzenetére


fape
senior tag

Dron Meshnek van erről pár videója.
De mi előtt belevágnál érdemes multiméterrel méregetni egy kicsit. Simán lehet hogy trace-k is összeégtek és már magán a pcb-n belül van rövidzár. Akkor sajnos menthetetlen :S

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#69545) vandor01 válasza twine (#69542) üzenetére


vandor01
őstag

amit en tudok......

eddig meg nem talalkoztam olyan gyari megoldassal okos toltore ahol eleg csak a balance kabel a toltesre! mindenhol fel kell dugni az aksi mind ket kabelet! mert az okos tolto tudni akarja mi palya es ha nem csak balancon szeretnel tolteni? hanem normal toltest akkor valameddig tolja neki a fokabelen aztan csak a balancon.....

No DE en lusta ember vagyok.....

nem szeretek egy repules utan van kb 20-30 ures aksim es duplan dugni :) persze 20 evvel ezelott repteben a legyet is :D ..... na de most egy aksi egy dugas... szoszmotolni a csatikkal azon kis falatnyi dugotablan?? :DDD azt sem latom hova kell dugni azt melle dugok azt fustol... ne ebbol eleg volt...

EN csak balancos toltest hasznalok kicsivel tovabb tart de az aksit csak 1x dugom azt is csak ra balance boardbol kilogo fej vegere.... Valamint atverem az okos toltot mert a kabelt megcsapoltam azaz.... a kabel a boardra 2 csatival megy ez fixen rajta nem baztatom es dugdosom mar evek ota...... Van kulon-kulon balance boardom kabelekkel 2S-re 3S-re 4S-re.... szoval az aksihoz balance boardot cserelek a tolton (ez csak 2dugas)!
A tolton meg csak balance toltest hasznalok!

nekem kenyelmes csak a felet kell dugni..... :DD

viszont a 2S-re mas megoldast is hasznalok igaz ez csak normal toltesre jatszik HV-ra nem! Ez mar 3 eves kombinacio de a mai napig hasznalom ma is voltam 8db 2S aksival kefeseket reptetni 2S_1020_120mm .....igy nezki 300-asbol akar 12db-ot es fel lehetne rakni...

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69546) Peaceliker válasza twine (#69542) üzenetére


Peaceliker
őstag

Mindent rá kell dugni. Fő kábelen tölt, balance-on csak balance-ol (merít tulkepp azon a cella ami túl ment a kívánt feszen).

"Oh my Goa'uld!"

(#69547) twine


twine
addikt

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a töltésel kapcsolatos segítségeket :R
Nem mondom, hogy örülök... De ha nincs mit tenni... hát...Muszáj lesz xt30/jst átalakítókat venni...
Ahogy a klasszikus mondja :DDD :B
Vagy az összes (6db)fckn akksit atforrasztom xt30-ra :W ;]
Bár direkt jst-t verziót vettem a tattuból mert hogy az könnyebb, és jobb csatlakozó a mobulához :O

[ Szerkesztve ]

(#69548) fape válasza twine (#69547) üzenetére


fape
senior tag

Elöljáróban: ha kérdezik letagadom. :D
De azt hackket amit vandor01 mutatott elég egyszer megcsinálni (egy kellően vastag kábellel). Pl az első boardos xt60-at összeködöt az első 2s balance két szélével akkor már át van verve a töltő és elég balance-okat bele dugni.
Arra figyelni kell hogy balance kábel nem arra van tervezve hogy végtelen amper szaladgáljon rajta, 1-2A még tuti okés, (de meg kell nézni hány awg, rá van írva). Az jelen esetben fontos magánál töltésnél, de akkor is nagyon összevissza álló aksikat dugsz be.
A 300mAh elég kicsi, ott a 1-2A az 3-7C-t jelentene. Annyival még a fő kábellen keresztül se tölteném :D

Jb mester ékes angolságával

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#69549) fape válasza fape (#69548) üzenetére


fape
senior tag

Hopp: ja igen, ugyan ez igaz a több aksira is. pl 3db 0.3Ah aksit ha töltesz 1C-vel/0.9A-val esetleg 4db-t 1,2A-val egy próbát megérhet. Annyit még sztem bírna kell a balance kábelnek is. De figyelj rá és ne hagyd egyedül és közben nézd hogy melegszik-e valami.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#69550) -Ronnie- válasza twine (#69542) üzenetére


-Ronnie-
csendes tag

Próbáld ezt: [link]
Nem kell neki csak a balance csati.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.