Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69701) vandor01 válasza twine (#69699) üzenetére


vandor01
őstag

mutatok par kepet.....

ez LC filter nelkul csikos halszalkas a kép

ez mar a filter felrakasa utan

kint a szabadban mas gépen is hasonlo volt a szitu...

LC filter utan

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69702) syler123 válasza vandor01 (#69701) üzenetére


syler123
veterán

Milyen lc filtert használsz? Elképesztő zajmentes a tiéd, nekem még 1000uF-os kondival sincs ilyen. Mondjuk az 5 coloshoz a motorok és esc is több zajt generál.
Az enyém kb a két képed között van zaj terén.

cd334: én kb 1 éve nem használtam a gps-es gépet, de pöcc röff megy a gps, még a házban is megtalálta a holdakat.

[ Szerkesztve ]

(#69703) vandor01 válasza syler123 (#69702) üzenetére


vandor01
őstag

ilyent hasznalok mindenhez 2-5collig 3-4S hez [link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69704) syler123 válasza vandor01 (#69703) üzenetére


syler123
veterán

Köszi!

Kipróbálom, nem nagy tétel. Tehát ezt teszem a betápra közvetlenül? Tehát PDB > Lc Filter > xt60
Annyi, mondjuk hogy ez nem annyira szép, mint egy sima kondi, mert azt simán a pdb-re forrasztom az xt60 kábellel együtt. Meg a kondinál a kábel sincs így elaprózva. Az a vékony kábel amit adnak hozzá vicces lenne 4s-re :D

[ Szerkesztve ]

(#69705) vandor01 válasza syler123 (#69704) üzenetére


vandor01
őstag

nem nem odarakom.... oda megy a rendes "nagy" kondi
ezt a VTX elé rakom ezen keresztul taplalkozik a VTX..... ha az aksirol/PBDrol jon a tapanyag akkor oda is lehet?? de ha az FC 5V-es etetojerol akkor oda rakom..... valszeg a kulonbozu "hullamzasokat" kiegyengeti :)
egyengépeket csinalok minden gép egykaptafa.... legoccobb megoldasok F3-as tornyok es Eachines vtx02.....
szoval FC rol a VTX02-re megy az 5V es oda kerul de csak brushlessnel.... brushed nel nincs 3fazisu frekvencia lengesek... nalam az volt a gebasz.... hogy 2Snel turheto volt a kep 3Snel mar parkettasodot 4Snel meg aztan teljes zizi..... foleg ahogy toltam neki minnel jobban csikozodott szurkesedett a kep a sok krikszkragsztol...

ez a legegyszerubb LC filter..... 4S ig kis pocs gépekre de meg az 5collos max 4S-re is ramegy.... vannak combosabb darabok 6-7-8S-re valo is... de ha csak az 1xru 5V-re rakom akkor boven elég.....

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69706) syler123 válasza vandor01 (#69705) üzenetére


syler123
veterán

Értem, megpróbálom, akkor a nagy kondi marad ezt meg beteszem még a vtx elé. Persze lehet közvetlen akku után is tenni, csak azt nem tudom mennyi "volt" amit még elvisel az lc filter. 4S-t ír, érdekes.... Valami féle LC filterem van itthon, de azt magában próbáltam csak, az gyengébb volt, mint a nagy kondi, de lehet akkor a kettő együtt a megoldás, betápra kondi, vtx-hez lc filter.

(#69707) vandor01 válasza syler123 (#69706) üzenetére


vandor01
őstag

tuti jobb lesz vagy tokeletes :DDD

valszeg ha vmi jobbfajta tornyot es VTX-et / kamerat vene az ember??? akkor lehet azokba raknak vmi szuro megoldast??? de a 30-40ejros toronynak es 7euros VTXnek meg 10 euros kameranak ne keresd a filterét! :DDD :D

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69708) Peaceliker válasza twine (#69700) üzenetére


Peaceliker
őstag

mert nehéz, mint a sár, mi szóltunk ;)
3s el ne nagyon hajtsd, mert meg tud úgy sülni az fc, az inkább csak 2s re való lap
ha érdekel tudok mutatni dvr-t, ahol irodában repülök 2s el egy bushido vázba átépített sailfly al. Nem azt mondom, hogy a legfeszesebb gépem kanyarban, de még így is nehéz 2" prophoz képest (42g). Kb ugyan ilyen súllyal egy 2,5 colos toothpick úgy áll meg kanyarban, mintha falat fogott volna :)

"Oh my Goa'uld!"

(#69709) vandor01 válasza Peaceliker (#69708) üzenetére


vandor01
őstag

nehéz??? :F 42g? en az eletben nem erem el a 42grammot 2collal :DDD
de meg a kefes 2S 8520/8523 66mm-es is 47/51 grammos lett :)
nalam meg a Tyro69 is dagadt lett 63gramm (gyari 49 helyett)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69710) twine válasza Peaceliker (#69708) üzenetére


twine
addikt

"ha érdekel tudok mutatni dvr-t, ahol irodában repülök 2s el"
Nem kérdés...ho laza videó?! :D :R persze, hogy érdekel :K

(#69701) vandor01:
meg is rendeltem, köszönöm..
(#69693) cd334:
ez is megrendelve...nagyon köszönöm

(#69711) twine válasza Peaceliker (#69708) üzenetére


twine
addikt

igen-igen, értem, és valóban elmondtátok,,de azt hiszem, ezek azok a tapasztalatok, amiket az embernek magának kell érezni, hogy tudja miről van szó...

Őszintén mondom, nem bántam meg a BUshido-t...örülök, hogy van...csak tényleg furcsa a MObula után..
de még nem szeretnék nagyon messzemenő következtetéseket levonni..
hiszem, hogy még közel sincs olyan tudásom,és tapasztalatom ,hogy minősíthessem ezeket a gépeket...
ezért is próbálom mindig írni, hogy csak egyéni, és első véleményezések ezek, amiket leírok..
de semmikép sem "minősítés" :B

(#69712) vandor01 válasza twine (#69711) üzenetére


vandor01
őstag

szaguldozni es csapatni a kanyarban....
vissza 3 padlogaz oda mehet a mobula :DD
de ha vmi johelyen akarsz jokepet rogziteni?
nem a sebbesseg a lenyeg hanem a jobb kep?
akkor oda mehet a HD.... itt van pl ez a felvetel [link]
ez is vmi whoppos jatekfilm de ugye nem a szemcsibol felvett...

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69713) Saccco válasza twine (#69711) üzenetére


Saccco
nagyúr

Kamera le, valami könnyebb a helyére, Cinecan váz, Avan prop, tadaaa kész a ShutterBug85. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69714) Peaceliker válasza twine (#69710) üzenetére


Peaceliker
őstag

Megy privátban.

Amúgy most 65mm és 2,5 col között elég sok mindenről tudok mutatni videót, 11 gépem van, kb össze is állt most mnd, 1-2t még be kell állítani, de feltett szándékom, hogy a hónapban mind repüljön. :)

"Oh my Goa'uld!"

(#69715) cd334 válasza Saccco (#69713) üzenetére


cd334
tag

:C :DD :)) Valahogy így.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69716) syler123


syler123
veterán

Na kipróbáltam, tökéletesen működik a gps rescue mód. Annyi, hogy a magasságot lentebb kell vennem, mert a 70m istentelen magasan van (most levettem 40m-re, de lehet az is sok). Vagy a barométer keveset mér. Mindegy ez legyen a legnagyobb baj, ez lesz nekem a failsafe a gps-es gépen (most még csak kapcsolón volt).
Kérdés akkor mi van, ha failsafe-be kapcsol a gép, akkor visszakapom-e az irányítást :D Mert akkor lenne még baj. Egyáltalán mit csinál a gps rescue mód, ha eléri a home pointot, köröz körülötte? Az lenne a legjobb ha körözne, majd ha elfogy a szufla leesik, de legalább nem megy világgá.

[ Szerkesztve ]

(#69717) ezoltan válasza syler123 (#69716) üzenetére


ezoltan
tag

A rescue kizárólag arra van,hogy videojel-gyengülés,rosszabb esetben vesztés esetén kapcsolóval aktiválva a közeledbe hozza a géped,majd,miután visszajött a képed,visszavedd az irányítást.
Ha tesztelted párszor és rendben visszahozza,lehet FS-re rátenni.Nem köröz,nem tart pozíciót,ez nem inav vagy ardu.
Ez egy vészfunkció,ami ilyen esetekre van kitalálva.
Failsafe esetén ha minden rendben működik,akkor szépen visszafordul a launch pont felé.Mindig vedd vissza a kontrollt,mert jó eséllyel crash lesz a vége.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69718) syler123 válasza ezoltan (#69717) üzenetére


syler123
veterán

Ezt én értem, csak mi van akkor, ha nem tudom visszavenni az irányítást? Pl a táv meghibásodott stb...
Mit tesz ilyenkor a GPS Rescue? Folytatja az útját a gép a hátam mögött? Vagy eldobja magát? Az, hogy crashel a pusztában az nem zavar, de ha megcélozza a falut, az már kevésbé lenne szerencsés.

Még los esetében lenne jó használni ezt a módot, ha már nagyon nem megy az hogy visszahozzam a gépet. Annyira átadom az irányítást, hogy felvegyem a szemüveget.

[ Szerkesztve ]

(#69719) ezoltan válasza syler123 (#69718) üzenetére


ezoltan
tag

Dehogy dobja el magát,hisz épp erre van kitalálva.
Ha nem veszed vissza a kontrollt akkor visszahozza a felszállási pontig és crashel a végén.
Mivel ugye folyamatosan ereszkedve teszi,valószínűleg nem komolyat,de szerencse kérdése nyilván.
Nem tud landolni.Egy stick-érintésre nálad a kontroll a fs procedúra közben.
Mindig vissza kell venni tőle az irányítást.Ha valami miatt nem tudod,akkor olyan lesz mint egy általad kivitelezett hard landing,ami még mindig jobb mint egy drop teszemazt 1500 méterre.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69720) syler123 válasza ezoltan (#69719) üzenetére


syler123
veterán

Szuper, akkor nincs ezzel gond. Sokkal jobb, mint a sima drop. Mezőre jobb ez, hátsó udvarnál másik gépen meg marad a drop.

(#69721) ezoltan válasza syler123 (#69720) üzenetére


ezoltan
tag

Feltételezem,messzebb mész akkor a gps-es géppel.
Koordináták legyenek kiíratva osd-n és mindig menjen a dvr.
Ha lua scripted van akkor ki tudod íratni a távra is az utolsó ismert gps pozíciód,nekem mindig ott villog a Tarán.Az ördög nem alszik,long-gal próbálkozva meg csak tovább locsolod RedBull-lal. :)

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69722) syler123 válasza ezoltan (#69721) üzenetére


syler123
veterán

Köszi a tanácsokat!

Ennek a lua scriptnek utánanézek. Bár jelenleg a jel hamarabb elmegy, mint a kép. Valami nem százas a vevőmmel, nagyon hamar dobja a táv a telemetry lost üzeneteket.

(#69723) ezoltan válasza syler123 (#69722) üzenetére


ezoltan
tag

Ha mindenképpen akarod a baro-t (bár egyáltalán nem szükséges,szerintem csak plusz hibalehetőség-sem a bf-os LR quad-jaimon,sem inav LR repülőn nem használok),akkor szivacsozd le.
Nagyon bezavarja a légmozgás,illetve a beszűrődő fény egyaránt.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69724) Blizzardking válasza kriszbon (#69688) üzenetére


Blizzardking
őstag

A 69677-et nem vitaindítónak szántam, csak tényleg érdekelt mire gondolsz. Azt hiszem értelek.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69725) Niczo


Niczo
senior tag

Sziasztok! Arra gondoltam hogy beszerzek egy normális akkumulátortöltőt. Amikhez használnám:
Hubsan Zino (3S, balance csati)
MJX B2C, Bugs 3 (2S, XT30 és balance csati)
Bugs 3 mini (2S, balance csati)
Uruav UR85 (3S, XT30 és balance csati)
+ egy rakás 1S akku
Főként a tárolási feszültségre beállítás a cél, hogy ne púposodjanak az akkuk, de persze a biztonságos töltés sem hátrány.
Milyen töltővel érdemes foglalkozni, ami a fentiekhez ideális?

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#69726) Saccco válasza Niczo (#69725) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én még mindig iSDT-t vennék.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69727) Niczo válasza Saccco (#69726) üzenetére


Niczo
senior tag

Konkrét típust tudnál írni, hogy melyiket ajánlod?
Tényleg nem vagyok képbe velük.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#69728) Saccco válasza Niczo (#69727) üzenetére


Saccco
nagyúr

Bármelyik jó, ami a tárcádnak megfelel.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69729) twine válasza Niczo (#69725) üzenetére


twine
addikt

Hasonló felhasználásra iSDT Q6 nanot vettem...eddig nagyon elégedett vagyok vele...
1S aksikhoz volt egy Boldclash B06-os töltőm...ehhez gyártottam egy xt60-xt60 kábelt.
Az isdt q6 használható tápegységként, igy arra akasztva az 1s töltőt az xt60 kábellel azokat is tudom tölteni...

(#69730) Niczo válasza twine (#69729) üzenetére


Niczo
senior tag

Igen ezt néztem én is, még árban is korrekt. Jól látom hogy hálózati kábelt/tápot külön kell hozzá venni?
Abból gondolom hogy van ilyen és ilyen kiszerelés is.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#69731) twine válasza Niczo (#69730) üzenetére


twine
addikt

:K Igen, jól látod.
Én táp nélkül vettem, és egy régi 90w-os HP notebook táppal etetem...
Ehhez vettem egy ilyen kábelt, aminek az egyik felét levágtam és forrasztottam rá egy XT60-as csatit.

(#69732) kriszbon válasza Niczo (#69730) üzenetére


kriszbon
őstag

Én meg egy ilyent vettem, igaz akkor még nem adtak hozzá tápegységet. :-(
[link]
Külön kellett hozzá vennem, egy ilyesmit EU csatlakozóval.
[link]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#69733) Peaceliker válasza kriszbon (#69732) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ezzel a töltővel vigyázni kell, szokása hogy egy idő után elkezd túltölteni, meg össze vissza balanceolni. Néha rá kell mérni, hogy az ami szerinte ok az valóban az e. :-)

"Oh my Goa'uld!"

(#69734) Fuhur válasza Fuhur (#69426) üzenetére


Fuhur
kezdő

Eltelt némi idő de azért nem feledtem el a futurisztikus whoopomat.
Elkészült egy új váz ami elvileg könnyebb és erősebb az első változattól de nem voltam teljesen elégedett vele. Meglehetősen törékenynek mutatkozott az ABS váz. Jött az ötlet, hogy kinyomtatom Nylonból. Ez egy "remek" anyag. Nehezen nyomtatható és ha támasztékot is nyomtatok akkor nem lehet kitörni csak éles szikével vágni. Az eredmény nem túl esztétikus viszont törhetetlen :) ... meg jól elvágott ujjbegyek :((

Ezen már a kamera is fent van és 27,2 g aksi nélkül. Ez elég sok de különleges. Próbáltam kisebb motorokkal (0603) de azok igen gyenge minőségűek voltak és gyengék is így hiába nyertem 1 grammot a négy motoron nem repült sokat. Visszatértem a 0802-re.
Volt még néhány apró változtatás a vázon. Most ezt "elengedem", tervezem és építem következő kis gépet ami már valódi 3 rotoros "Y" copter lesz.

(#69735) Niczo


Niczo
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, megrendeltem az ISDT Q6 Nano-t táppal együtt, bízom benne hogy nálam is hibátlan lesz. Úgy látom az akkuk miatt kelleni fog egy XT60-XT30 átalakító. Egyébként ennél a töltőnél csak a balansz csatin keresztül is működik a töltés? (kollégám imax b6-osán nem ment, csatlakozási hibát írt)

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#69736) twine válasza Niczo (#69735) üzenetére


twine
addikt

Nem megy...az első dolgom volt kipróbálni a 2s PH2 csatlakozós aksikkal hogy csak balance-on megy e...ugyanúgy hibát ír az isdt is...
kell a táp csati hozzá...

(#69737) Niczo válasza twine (#69736) üzenetére


Niczo
senior tag

Akkor hogyan tudom vele tölteni pl. a Zino, vagy a Bugs 3 mini akksiját? Egyedi csatlakozósak, amikhez gyárilag adnak átalakítót balansz csatisra, de külön fesz nincs.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#69738) twine válasza Niczo (#69737) üzenetére


twine
addikt

Erre majd más válaszol,mert én csak a saját tapasztalataimat tudom megosztani...sajnos nem vagyok olyan pro ebben a műfajban,hogy egyéb tudást tudjak megosztani .. :B
Találgatni,félre vezetni meg nem akarok ;)

[ Szerkesztve ]

(#69739) Niczo válasza twine (#69738) üzenetére


Niczo
senior tag

A tecsőn találtam a Zino akksi töltésére megoldást, bár jobban örültem volna ha ennél azért egyszerűbben is menne :U

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#69740) kriszbon válasza Niczo (#69739) üzenetére


kriszbon
őstag

Várd meg vandor01 kollégát, mert ha jól rémlik ő anno "tákolt" valamit, hogy tudja tölteni az XK 251 2S aksit amin csak balansz csati van(meg mást is).
Lehet kell hozzá board is, de nem emlékszem.
Csak be kell őő.. csapni a töltőt ha minden igaz.

Hmm... de jó kis gép volt az.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#69741) vandor01 válasza Niczo (#69739) üzenetére


vandor01
őstag

ja... itt is vagyok.... ez volt a hozzaszolas [link]

a kiegeszites hogy....
nem kell mind a 6 kabelt megmokolni eleg csak egyet es azt mindig hasznalni
ez csak balance programmal ajanlatos hasznalni a toltorol es kellenek hozza:
balance boardok
balance kabelek
a kulonbozos csatlakozok fugg milyent veszel

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69742) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok!

Ha esetleg érdekel valakit az újabb heti IGOW videóm: [link]
A feladat egy egymást követő maverick loop, powerloop, powerflip.

Jó repülést! :D

There's a device that I've been using called a whoop.

(#69743) syler123


syler123
veterán

Használ valaki már JESC firmware-t? Hétvégefele lehet kipróbálom már az rpm filtert, agyon isteníti kb minden nagyobb videós. 6$ a 4db esc-re.

(#69744) cd334 válasza syler123 (#69743) üzenetére


cd334
tag

A már van a sima blheliben is egy beta, ami tudja. Azt használom a 3" gépemen és eddog semmi probléma nem volt.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69745) twine válasza Fuhur (#69734) üzenetére


twine
addikt

Nekem ez még mindig nagyon furcsa, hogy repül.
És nem csak ,hogy repül, hanem irányítható, és akár stab. módban is marad...
Ahogyan itt észrevettem,a topic lakók szivesen elnevezik a saját gépeiket.. Nekem erről a púpos furcsa masinárol mindig ez a figura jut eszembe;

:DDD
És egyáltalán nem a hercegre gondolok :DD
Kéretik nem megsértődni... (Viccnek szántam ):R :R

Még mindig nagy respect, hogy ilyet tudsz, és meg is valósítod :R ;)

[ Szerkesztve ]

(#69746) vandor01 válasza twine (#69745) üzenetére


vandor01
őstag

kecske? ugy ugral mint a kecske? :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69747) Fuhur válasza twine (#69745) üzenetére


Fuhur
kezdő

:) ... igen, még nincs neve de nyitott vagyok. Quasimodo :F ... még töprengek ;)

Egyébként ami a stabilitást illeti néhány posztoddal előbb használt kifejezéseddel élve "öreguras".
Az előző változatnak volt egy olyan baja, hogy nehezen emelkedett el. A levegőben már OK volt. Ezen már nincs ilyen baj. Könnyedén elemelkedik és baromi stabil. Egyedül a repidő karcos. Az kb 1:30 - 2:00 perc. Igaz, hogy erősen "nyeszlett " aksikkal, de mondjuk a Mobula ugyanazzal az aksival meg simán repül 3:00 percet.

Eddig csak "stab" módban próbálta, de mivel a mostani váz tényleg törhetetlen ki fogom próbálni az "Acro" módot is. Kíváncsi vagyok, hogy meg tudom-e fordítani :Y

Még annyit, hogy fordulóban szépen bedöntve nekem nagyon tetszik a repülése. Ha nem FPV-zek akkor épp ezeket a csúszásmentes fordulókat élvezem.

[ Szerkesztve ]

(#69748) Peaceliker válasza Niczo (#69739) üzenetére


Peaceliker
őstag

akkor már egyszerűbb fogni egy balance csatit, aminek két szélső pinjére forraszt az ember egy xt60 at :)
igaz akkor nem balanceolja ki

(#69743) syler123

jesc ből csak free 48khz t toltam fel tinyhawk ra, mert jazzmaverick-el szenvedett, de többi gépemen faja a jazzmaverickes free cucc

(#69744) cd334

sima blhelis is tudja 48khz et is?

(#69747) Fuhur

toljad rá 48khz es fw és min 40% ot nyersz majd repidőben :)
legalábbis 75ös és 65ös gépeim ordenáré modon többet repülnek...toothpick en már nem nagyon vettem ezt észre

amúgy ah már így reklámozod hogy törhetetlen ;] bérnyomtatsz is? :) Én most keresem, hogy milyen canopy lesz nekem jó, amit nem nyírok ki pikk pakk :D TPU elvileg ok, bár az elég súlyos whoop cuccokra

"Oh my Goa'uld!"

(#69749) cd334 válasza Peaceliker (#69748) üzenetére


cd334
tag

Ha jól tudom nem sajnos.

A jesc-cel az a bajom, ha meghal a whoop fc-n bármi, akkor kb. buktad a pénzt. Én már buktam jesc-cel AIO whoop FC-t. Én vagy jesc 48khz módban rpm filter nélkül, vagy a hivatalos betát rpm filerrel használom.

[ Szerkesztve ]

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69750) Peaceliker válasza cd334 (#69749) üzenetére


Peaceliker
őstag

fizetni én sem fogok, azért 5usd/lap sztem erős...még ha mondjuk 10-15usd lenne ultimate lincence vagy ilyesmi akkor ok.

jazzmavericre próbálj rá, nekem bevált...de ahogy látom inkább a 48khz a lényeg, nem is az rpm filter

"Oh my Goa'uld!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.