Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) mobbo válasza Jackal2 (#26995) üzenetére


mobbo
senior tag

hát én nézegettem upairt a p előtt, de a kép/gimbal-stabilizáció elég rossz, viszont ami kiábrándító az a kijelző
[link] hát ez mi ez? 20 éve egy BW ipari kamera komolyabb OSD-t tudott

ha a minimum 80ezer ft-os árához hozzáadok egy elfogadható kamerát gimballel, meg a szoftver értékét ami dji-ban van, akkor nincs semmi értélme upairt venni p3standard helyett :U

(#27002) mrrr74


mrrr74
aktív tag

Az X380-nál van lehetőség monitorra a magasságot kijelezni valahogy? Jackal tesztjében olvastam, hogy OSD-s FPV-vel az akku állapotát meg lehet jeleníteni, de a telemetriát valahogy?

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#27003) stinky14


stinky14
csendes tag

Lassan megérkezik a falcon 180.Sajnos a többi alkatrész hozzá még nem.
Amíg nincs csipogóm jelez valahogy a gép, hogy ideje leszállni? Vagy felszálláskor indítsam a stoppert? :D
f3 vezérlővel rendeltem, és most most látom, hogy van rajta csipogó kivezetés. Ha arra kötök csipogót, az beállítható hogy alacsony feszültségnél jelezzen? Vagy maradjak az akksira köthető megoldásnál késöbb is?
OSDből mindegy milyet veszek? :)
(elnézést a kezdő kérdésekért. Az angol nem az erősségem :D)

(#27004) qqzs válasza Jackal2 (#26995) üzenetére


qqzs
őstag

En eddig ket videot talaltam mindkettoben 2160p vettek fel csak eppen nem 16:9ben ebbol hiszik azt hogy nem true 4K, linkre elhiszem ha ugy van csak eddig nem talaltam meg. Mondjuk 23e-ert nekem jo en csak a gyroert vettem

Eladó: GTS450

(#27005) qqzs válasza mobbo (#27001) üzenetére


qqzs
őstag

Nem ertem amikor valaki keresi olcsoert a meg megfelelo megoldast es Phantommal bombazzatok. Ez 77 ezer forintbol szep full hd videot keszit igaz picit remeg meg picit szoftvernyugos de azert 77ezer. A remegest egy akarmilyen antishake kiszedi akar a beepitett gyro. P3 standard minimum ketszer ennyi. Plusz a tesztvideokba nagyreszt arrol aradoznak milyen a jo a 7 colos kijelzo. Van akinek jo van akinek nem. H aphantom stylehoz szoktal nyilvan nem jo, de avilag nem feher (phantom) meg fekete(minden mas) :)

X380:ha nincs semmilyen visszajelzes a tavra akkor azt honnan tudjuk hogy van eleg satelit?

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#27006) mrrr74 válasza qqzs (#27005) üzenetére


mrrr74
aktív tag

X380-nál ha 6, vagy több műholdat lát, zölden villog. Ha nem, akkor talán piros és zöld a villogás.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#27007) qqzs válasza mrrr74 (#27002) üzenetére


qqzs
őstag

Vegyel Phantomot :)

Eladó: GTS450

(#27008) SpydeR3412 válasza Jackal2 (#26952) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Azt most miből gondoljátok, hogy nem lesz 50%?

Nagyon gondolkodok a Falcon 180on, de 35ert mar nem akarom annyira, 25ert meg jo lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#27009) molnigee válasza qqzs (#27005) üzenetére


molnigee
aktív tag

De ezt biztos megvámolják, szóval 100 fölött lesz mire ideér, kell rá egy gyros kamera 130+.

Olcsóért jó megoldás nincs, persze vegye meg ha akarja, aztán majd rájön, és fél év után ő is azt mondja, miért nem p3at vettem? Ráadásul p3at könnyebben el tudsz adni, mint egy itthon szinte ismeretlen típust.

Az x380is azért jó, mert könnyű eladni ha kinövöd, megunod, raksz rá olyan gimbalt, kamerát amit akarsz és megfelel az igényeidnek.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#27010) qqzs válasza molnigee (#27009) üzenetére


qqzs
őstag

Valaszoljon mar valaki akit megvamoltak hogy beikszelte a dropshippinget es volt e a csomagon kivul fake (hamis,trukkos) szamla?
Eddig jott ket 10ezer ft erteku csomag mindkettobe volt drone es nem vamoltak amar ketszer leirt dolgok miatt (szerintem) de jo lenne tudni az elso kerdesemre a valaszt mert haok nem ikszeltek es ezert nem kuldtek hamis szamlat akkor lehet azert amoltak meg.

Szoval a biztos vam az nem biztos

77ezerben benne van a gimbbal a kamera a 7 colos monitor 500meterre siman meg yaz fpv. es meg lemerules esetere is van benne RTH
en x380 at vetttem mert van gimbalom meg kameram. de ha az meg fireflyal is akkor 65500 (akcios x380) +27e+legolcsobb gimbal 12500 =105 es apro remeges meg ebben is lesz 2 axis gagyi gimbal miatt

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#27011) molnigee válasza qqzs (#27010) üzenetére


molnigee
aktív tag

Ezért kell a gyros kamera.

Nekem eddig semmit nem vámoltak, mindenen 21$ volt a számlán :) Legyen az drón, fpv szemcsi, aksik stbstb. Ikszelni nem szoktam semmit.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#27012) mobbo válasza qqzs (#27005) üzenetére


mobbo
senior tag

írtam egy választ de kitöröltem
nem fogok azon vitázni, hogy valaki más mit vegyen
nekem nem lenne elég amit az upair nyújt
ennyi
:U

(#27013) qqzs válasza molnigee (#27011) üzenetére


qqzs
őstag

*100ezres csomagot akartam irni*

Nem ertem milyen a gyors kamera?

Hat akkor miert irod hogy biztos vam? :)
En azt hittem a drop shipping beixelese miatt trukkoznek a szamlaval, a cust service lelkemre kototte hogy az mindig legyen beixelve

Eladó: GTS450

(#27014) qqzs válasza mobbo (#27012) üzenetére


qqzs
őstag

En sem akarok vitazni csak ha mar van phantomod akkor nem biztos hogy aterzed a na vegyunk egy draga gpses gimbalos kameras dront 77e-ert elhatarozas sulyat, mert van akinek ez az, es ha kozben bombazzuk a minden xar vegyel pantomottal akkor az rossz neki :)
Persze tudom hogy mivan ha xar de azert az az upair szepen kozeputnak latszik mint xarnak

Eladó: GTS450

(#27015) PNP válasza qqzs (#27010) üzenetére


PNP
őstag

Nem tudok válaszolni, mert még nem jött meg, de én nem nyúltam a drop shippinghez.
Mostanában FS-i6S jött, számla nem volt rajta, de nem vámolták.

(#27016) mrrr74 válasza qqzs (#27013) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Nem gyors, gyroskópos 😃

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#27017) Misi1979 válasza mrrr74 (#27016) üzenetére


Misi1979
őstag

Gyrosszószos?

(én kérek elnézést)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#27018) bikerlacee


bikerlacee
csendes tag

A kérdésem, hogy hogyan lehetne egy cheeson cx-20+gimbal kombóval az akciókamera képét monitoron nézni?

Kicsit összetett a helyzet, mert volna egy felesleges monitorom ami valamikor egy WLToys 686G-vel szolgált, míg az egy szép nyári estén el nem repül ismeretlen helyre. Na én egy Eken H9-et szeretnék összeházasítani ezzel. Lehetséges egyáltalán?

Ezekkel sikerülhet?

http://www.banggood.com/Eachine-TS832-FPV-5_8G-32CH-600mW-Wireless-AV-Transmitter-p-975425.html

http://www.banggood.com/FPV-5_8G-8CH-200mW-AV-Wireless-Receiver-RC805-p-73202.html

Ennek van csatija a kamerához, de több mint háromszorosa egy sima transmitternek...

http://www.banggood.com/Eachine-5_8G-600mW-32CH-AV-Wireless-Transmitter-for-Gopro-Mobius-808-p-971680.html

Előre is köszi a válaszokat! :U

(#27019) qqzs válasza mrrr74 (#27016) üzenetére


qqzs
őstag

Ja jovanna mar nem csak iras kozben tevesztek hanem olvasas kozben is :)
a 4kban az van a 2kban meg az volt , remelem a legujabb egybeepitett kameraban meghagytak a firefly belsejet es akkor az is az

Eladó: GTS450

(#27020) faresz5 válasza qqzs (#27010) üzenetére


faresz5
senior tag

Up air és egy csomó drága gépnél(pl pganton 3-4 stb) EMS szolgáltatással postáz csak a banggood. (ill egy másikkal, aminél ugyanez a helyzet)Na már most annál a szolgáltatásnál úgy néz ki a vámolás,hogy ha $10 van ráírva akkor is bekérik a számlát illetve bizonyítékként a weboldalon levő vásárlás képét.(printscrrent)
Ja és természetesen a $10-s csomagnál is kifizeted a vámolás több ezer forintos költségét.(3éve 4600ft volt egy 150 dolláros tabletnél,nem tudom,hogy százalékra, vagy mi alapján számolják.)

Tehát semmi köze ahhoz,hogy mi van ráírva a csomagra, hanem ahhoz van köze,hogy milyen módon küldi a csomagot a szolgáltató.(dhl(gyorsposta) is mindig vámol)

[ Szerkesztve ]

(#27021) DJGABI válasza bikerlacee (#27018) üzenetére


DJGABI
addikt

én találtam egy ilyet mikor akciókamerában gondolkoztam (valójában most is ez van :DDD ) GoPro FPV [link] nem tudom működhet-e a klónokkal is, vagy ha nem akkor azokhoz miért nincs ilyen

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#27022) molnigee válasza faresz5 (#27020) üzenetére


molnigee
aktív tag

Ha semmi köze ahhoz, hogy mi van ráírva, akkor mi a francért írnak mindig $22 alatti értéket? Ha felette lenne, akkor tuti vámolnák, akármilyen postával is küldöd. Úgyhogy szerintem nagyon is van hozzá köze. Szerintem, aztán lehet tévedek.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#27023) Jackal2 válasza mobbo (#27001) üzenetére


Jackal2
senior tag

Én nem néztem a kisebb verziót, csak a nagyobbat. Az ok egyszerű: azon lehet a kamerát cserélni, magyarán ha az egy szabvány kamera, ki lehet kukázni, majd oda lehet tenni valami jót és az AV OUT-on az is működni fog.

Az hogy a videónál te 2160p-t látsz, semmit nem jelent, a youtube nem vizsgálja. Amikor megírtam a nagy akicókamera összehasonlító cikket, amit ugye nem linkelhetek be, mert kitiltanak az adminok reklámért, akkor az ÖSSZES hardvert végig néztem egyenként. A gyártók honlapján kikeresgettem a felbontásokat, na a Firefly 6S hardvere egyezik az SJCAM SJ5000X elittel, ami fizikailag NEM KÉPES megjeleníteni true 4K felbontást, ezért a kedvedért, hogy nagy számot láss a dobozon és megvedd, felinterpolálják. Sajna az sem számít, hogy ha megnézed a fájlhoz tartozó információkat, ott is ez lesz benne.

Egy dolgot tudsz csinálni, ha van egy 4K tévéd, oda kiteszed és megnézed, hogy hogy néz ki. De hidd el, hogy 100.000 Ft-ért BIZTOSAN NINCS 4K felbontásra képes kamerával rendelkező gép. Ez 100%.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#27024) Jackal2 válasza SpydeR3412 (#27008) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ebből, BG support írta:

Thanks for your attention. Here are answers:

1. 50% off price just for specific items and goods :)

2. Sorry, it can not be exchanged affiliate points for reduced price item during anniversary ( 8th and 9th)

Any other questions, please feel free to let me know.

Have a nice day.

BR,
Mony

tehát

1.: csak speckó termékekre és NEM MINDENRE
2. nem lehet pontért fél áron venni a dolgokat, hanem csengesd ki készpénzből

Misi: LOL, ez jó volt:D

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#27025) Teréz Atya válasza qqzs (#26980) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Eddig csak makod volt + a magyar posta toketlensege. Szlovakiaban akar az is lehet a csomagon, h maga a papa kuldte es vatikani valutaban fizettel, akkor is elkapjak,

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#27026) Jackal2 válasza bikerlacee (#27018) üzenetére


Jackal2
senior tag

A rövid válasz: sehogy. Kéred a hosszút is?:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#27027) KaiotEch válasza Jackal2 (#27024) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A speckó termékek azok lesznek, amik mellett ott a 10-es ikon?

(#27028) Jackal2 válasza KaiotEch (#27027) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ezt nem tudom, még annyi adalék, hogy ha le van akciózva egy termék, arra szerintem kupont már nem lehet plusszban rárakni. Szóval nem lehet 50%-ot -20-al 30%-ra vinni.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#27029) deniboj2 válasza Pikachu24 (#26943) üzenetére


deniboj2
újonc

csak roviden:
Naza lite nagyon egyszeru, keveset tud de szinte PnP
Tarot ZYX-M egyszeru, tobet tud es szinte PnP
Pixhawk bonyolult, mindent tud es sok idot vesz igenybe :)

Ha csak repkedni akarsz es jol erezni magad akkor Naza vagy Tarot, ha komolyabban veszed a temat akkor Pixhawk

üdv

Remelem ez a bejegyzes nem torlodik

(#27030) vandor01


vandor01
őstag

akkor erdemes varni szeptember 8/9 azt csak lesz vmi a felenek a feleert?
ha megse akkor megyunk a Gearbestre azt lepontozzuk a szajret! :DDD
beneveznek egy JJRC H31-re max 20ejroert! :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#27031) NightLord válasza qqzs (#26980) üzenetére


NightLord
tag

Én pl. sosem kérek drop shippinget, ettől függetlenül a banggodról még eddig minden átjött vám-áfa nélkül (mondjuk max csomagértékem eddig 126USD volt, igyekszem elaprózni a dolgokat). A magyar postának egész egyszerűen elég magasan van az ingerküszöbe, szerintem csak kirívó esetkben vesződnek a sarcolással (lehet egész egyszerűen az emberi erőforrás hiányzik, hiszen kiba***ott sok csomagot kezelhetnek napi szinten).

Nem is emlékszem, hogy utoljára mit kaptak el, talán egy tabletet, még 3 évvel ezelőtt, ami vicces volt, mert kettőt rendeltem egymás után, az első átjött, aztán a másodikra végül kellett sarcot fizetnem.

[ Szerkesztve ]

(#27032) qqzs válasza faresz5 (#27020) üzenetére


qqzs
őstag

Mindketto dronos 100eft-s csomagom ems-es es volt. vammentes cimkevel kaptam tehat vamosok lathattak. Nekem meg ez a tapasztalat. En nem allititom hoyg mindegyik ilyen lesz mindig irtam hoyg szerencsere. Ti allitgatjatok kijelentomodban az ellenkezojet :)

GB eu hetfon rendeletem , most jott meg :) dornozas hegyek lesznek a hetvegen, megyek es bezarkozok a parkba :)

(#27023) Jackal2 ok majd elolvasom igy hirtelen nem talalom, privatban elkudhetned. a terv mindig is 2k volt csak 4krol lebutitva, de ezert van a yi 2 4k, arrol is van ilyen jellegu infod?

Eladó: GTS450

(#27033) NightLord válasza faresz5 (#27020) üzenetére


NightLord
tag

Volt már rá példa, hogy a rendszer nem adta fel a sima registered air mail opciót, csak minimum EMS-t, aztán a customer supporttal leudmáltam, hogy mégis sima légipostával küldjék, és elküldték úgy. Át is jött sarc nélkül.

(#27034) NightLord válasza qqzs (#27032) üzenetére


NightLord
tag

EMS-el kétszer volt dolgom: az első egy tablet volt pár éve, azt átengedték. Másodszor ékszer jött, pici csomagban, gondoltam ez biztos nem üti meg az ingerküszöböt, mégis elkapták. Futárszolgálatnál mindig több figyelem jut egy-egy csomagra, nagyobb a rizikó.

[ Szerkesztve ]

(#27035) FID válasza Jackal2 (#26996) üzenetére


FID
őstag

Az a lényeg, hogy annyira nem vészes a képe mint ahogy ott látod. Mert ott fost vesz fel szarral. Ezért olyan borzasztó a képminőség. Viszont a késleltetés az gáz: [link]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#27036) qqzs


qqzs
őstag

Nemreg volt szo a Yi Eridarol. Meghogy a yi nev nincs e levedve.
Ha ez az uj xiaomi yi drone azert YI nem azert mert koppintjak a nevet :)

Eladó: GTS450

(#27037) Zoty4


Zoty4
őstag

Srácok, rendeltem akksit és cseh posta hozza, most updatelődött a tracking:
2016-09-01 00:00 For more information please call our information line at 800 177 889.

ilyet tapasztalt már valaki?

(#27038) faresz5 válasza qqzs (#27032) üzenetére


faresz5
senior tag

Érdekes, nekem az eddigi összes EMS- csomagot megfogták és kérték is a bizonylatot, ezért is csak akkor kérem ha elkerülhetetlen, ill ha gyorsan kell az adott dolog és úgy is megéri. De próbáld meg, rendelj phantom 4-t és meglátjuk átjön-e? Én az biztos sok szerencsét kívánok hozzá.

Egyébként pár éve még minden tablet, telefon stb átjött vám nélkül, most meg 10-ből 1, ha csak nem okos postával kéred.

[ Szerkesztve ]

(#27039) Saccco


Saccco
nagyúr

Úgy nézem erről az oldalról még nem volt szó: www.foxtechfpv.com
Csak a TX5813 miatt találtam rá, 30%-kal olcsóbb, mint BG-n. Lehet másolat. :DDD

Dollárt is árulnak... ;]

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27040) qqzs


qqzs
őstag

x380-on nektek van fap gomb a tekero kozepen? ami ma jott abban mar benne van a korberepules

Eladó: GTS450

(#27041) SpydeR3412 válasza Jackal2 (#27024) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Köszi! Akkor bek@phatják! :((

(#27042) cris78 válasza Jackal2 (#27024) üzenetére


cris78
őstag

Neked is Mony az embered :DDD

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#27043) qqzs válasza Saccco (#27039) üzenetére


qqzs
őstag

(#27044) mobbo válasza qqzs (#27014) üzenetére


mobbo
senior tag

félre ne értsd, nem valami mérges válasz volt,
egy nagyon szépen megírt, szakmai írást töröltem ami tételesen végigment az upair hibáin,
de rájöttem, hogy semmi jelentősége nincs, mert se te se én nem akarunk venni upairt, akkor meg minek győzködjelek :)

hidd el én is 30ezerért akartam venni phantom4 tudású drónt, de el kellett fogadnom, hogy ennyiért nincs
egyébként akinek lenne 77+vám+áfa egy gariztathatatlan upairre annak szerintem lenne 150 egy garis p3s-re is, mert minden tekintetben kapsz pluszt a pénzedért, nem csak szimplán többe kerül, ez már csak lélektani határ

(#27045) kriszbon válasza qqzs (#27013) üzenetére


kriszbon
őstag

Nem az végett trükköznek szerintem, mert én soha nem ixelem be mégsem volt rajta eredeti ár, kivéve az utolsót, mert arra [eredeti] ár volt írva.
De annyiszor leírod, kiírod ide ezt a kérdést, hogy ezután lehet majd minden 22 dodo alatti küldeményt megnéznek, és szívás lesz a nagyérdemű közönségnek. :U

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#27046) mobbo válasza qqzs (#27036) üzenetére


mobbo
senior tag

arra gondolsz hogy a yi az a xiaomi-é?
nem
[link]

(#27047) DJGABI válasza mobbo (#27046) üzenetére


DJGABI
addikt

hol ír ilyet? csak mert ez a cikk arról szól h kb ők pénzelik [link]
+ az akciókameráik feltűnően hasonlítanak :DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#27048) mobbo válasza DJGABI (#27047) üzenetére


mobbo
senior tag

azt nem tudom kinek a tulajdonában van, de nem xiaomi a yi drone, hanem yi :)
láttam én is hogy a xiaomi posztolta ki először a yi drone-t
csak ez egy másik brand
egyébként nem láttam hogy a yi megjelent volna itthon :)

(#27049) qqzs válasza mobbo (#27046) üzenetére


qqzs
őstag

Xiaomi began selling the YI action camera , which was created by YI Technology
Szoval tenlyeg nem bar meg az amazon meg engadget is ugyhivatkozik ra hogy a xiaomije

De Lengyeleknel igen https://xiaoyi.pl/

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#27050) FID


FID
őstag

Nyert a fa ;]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.