Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68851) szabacsik válasza szabacsik (#68850) üzenetére


szabacsik
őstag

Itt egy videó. Minden leszállás azért történt mert nem volt hajlandó arra menni amerre felszállás után viszont gond nélkül.

/\____/\

(#68852) Fuhur válasza szabacsik (#68850) üzenetére


Fuhur
kezdő

Esetleg a Gyro újrakalibrálását próbáltad?

(#68853) Niczo


Niczo
senior tag

Sziasztok!

Egy GD89 nevű Mavic klón drónomban lévő gyatra minőségű Wifi-s kamerát szeretnék kicserélni egy 5.8G-sre. Szétszedve a drón orrát, az alábbi a kép:

Nekem az új kamerához csak egy +,- kell, itt viszont 3 vezeték van (és a szürke ami gondolom az antenna). Melyik két vezeték kell nekem a háromból?

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#68854) Niczo válasza Niczo (#68853) üzenetére


Niczo
senior tag

Már nem aktuális.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#68855) Niczo


Niczo
senior tag

Nem volt egy könnyű átalakítás, de sikerült beépíteni az FPV kamerát a kacat Wifis helyére :)
Kívülről alig látszik a változtatás, csak a méretesebb optika a különbség. Még az eredeti kamera állíthatóságát is sikerült megtartani, ehhez jó sokat kellett faragni a kameratartó dobozon.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#68856) Lasy válasza szabacsik (#68850) üzenetére


Lasy
veterán

Próbáltad már resetelni az egészet?

+36702778032

(#68857) szabacsik válasza Lasy (#68856) üzenetére


szabacsik
őstag

Megvolt

(#68852) Fuhur: ez is

Banyek user error... Közben utána olvasva ráleltem a megoldásra... Ugye féltem, hogy magasban elviszi ugyan úgy a szél mint alacsonyan. No de alacsonyan nem dől be úgy csak olyan 2m felett. Elvittem biztonságosabb helyszínre ott tesztelni, hogy ne koppanjon senki fején ha veszély van, de onnantól hogy magasba küldtem teljesen kezelhető volt :B
Köszi azért nektek!

/\____/\

(#68858) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.

Vennék egy ilyen repülő ketyerét, kültéri használatra. Gyerekjátéknál kicsit komolyabbat, bár 7 éves gyereknek lesz.

Kb. 40.000Ft szánok rá.
Fontos a relatíve hosszú játékidő és hogy legyen hozzá távirányító.
Kamera nem feltétel.

Mit ajánlanátok?

Előre is kösz!

(#68859) ot93 válasza kaposznyak (#68858) üzenetére


ot93
senior tag

Én a bugs 3-at ajánlanám, de 7 évesnek ez szerintem veszélyes. Pedig max. 25k-ból megvan kínából, de itthon is belefér a 40-be.
Az a "relatíve hosszú játékidő" amúgy mégis mennyi lenne? :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#68860) kaposznyak válasza ot93 (#68859) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Mondjuk 15 perc.

(#68861) vandor01 válasza kaposznyak (#68860) üzenetére


vandor01
őstag

olyan jol megy mar a reptetés? hogy 40e ft-ert kell egy erosebb géppel kamcsi szemcsi nelkul lost ban repkedni 15 percet csak kintre? kb errol beszelunk MJX Bugs 3 B3 Mini ez mar komolyabb gyorsabb nehezebb veszelyesebb mint egy szinttel lejebbi!
ehhez meg veszel tarcsi cuccokat propellerek motor aksikat toltok azt lassan meg is van a 40e ft!
de ha elso lesz?
szerintem eleg jo a JJRC H31-es elég elvezetes még egy felnott számára is!!!
es kart nem tesz se magaban se az apjaban es szomszedban sem es a gépben sem.... nagy eséllyel....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68862) kaposznyak válasza vandor01 (#68861) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Köszönöm az ajánlást, nem cél a 40K elköltése, csak a határ, ameddig elmennék.
Azért kérdezek, mert széles a paletta, nehéz választani.

(#68863) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Sziasztok!
Az MJX B3 mini-t nem ajánlom kezdőknek, főleg gyereknek nem. Az egy kis méregzsák sport drón. 2 pillanat alatt úgy elrepül, hogy sose találják meg. Nincs semmi védelmi funkció benne, csak egy csipogó.
Amit én ajánlanék, az sem igazán 7 évesnek való, de legalább nyújt egy kis élményt. Hazajön, ha gyenge az akksi, elveszti a jelet, egy gombos le-felszállás. Beállítható a repülési távolság és magasság. Meg még jó pár dologban többet tud, mint a kis lepkevadaszok. Nincs hozzá propeller védő és csak kültéren használható. 2 akksival picit több, mint negyven. JJRC X5

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#68864) DJGABI válasza vandor01 (#68861) üzenetére


DJGABI
addikt

+1. kezdésnek, gyerekkel szerintem is inkább valami ilyesmi. meg rengeteg motor, propi, akksi mellé tartalékba. ezzel is egy élmény, meg talán sikerélmények is lesznek, aztán ahogy cseperedik lehet majd feljebb lépegetni

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#68865) blu79


blu79
addikt

Sziasztok, már december óta megvan a wifi repeater de csak a napokban vettem rá magam hogy összehangoljam a Telloval :) , nem tudom placebo e de mintha az irányítás jobb lenne picit (direktebb, talán az erősebb jel miatt?) magabiztosabb vagyok , de a javulás egyértelmű , hogy a kameránál látszik , jobb lett a videó minősége észrevehetően bár néha így is megakad egy erősebb széllökésnél vagy fordulatnál....
Fentebb olvastam hogy valakinél leszedte a galamb a drónt .. :( hát képzeljétek a tellóval én is majdnem megjártam .... általában 15-20m szoktam felengedni és 1x egy csapat galamb célba vette... többször is lecsaptak rá de nem találtak célba... szerencsére , aztán a napokban az udvarból felengedtem 20m főlé picit és egy kisebb madár is le akart csapni rá... :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#68866) KillHates válasza blu79 (#68865) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem is egyértelműen jobb a WiFi jelerősítővel a Tello kezelhetősége.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#68867) F.E.K.. válasza KillHates (#68866) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Szintén, igaz nekem elsőre egyáltalán nem volt stabil a dolog... aztán beszereztem egy másik kontrollert ami kábelen csatlakozik a telefonhoz és nem zavarja a bluetooth-ot (gamesir G3s).

No azóta simább a kép és nem is szakad meg a kapcsolat. (hatótávot még nem tudtam tesztelni, mert csak rövid távon tudtam reptetni - karantén az karantén -, de az ennyi idő alatt is kiderült hogy sokkal precízebb az irányítás ezzel a kontrollerrel mint a régivel. Főleg ha aktív a cinematic mode :) ).

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#68868) kaposznyak válasza DJGABI (#68864) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Gearbest-ről érdemes rendelni?

(#68869) DJGABI válasza kaposznyak (#68868) üzenetére


DJGABI
addikt

Gearbest, Banggood teljesen jó oldalak, igen.

bár most Kínából kiszámíthatatlan mire fog ideérni...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#68871) Morzsi007


Morzsi007
csendes tag

Sziasztok !
Tegnap megjött a Mavic Minim. Ma fogom kipróbálni, ha időm engedi. Annyi lenne a kérdesem, ha quickshot van folyamatban vagy nyomok egy RTH-t, akkor ezeket mivel tudom megszakítani, belenyúlni, ha akadály adódna? Természetesen nem ezeket fogom kipróbálni az első repülésnél, csak jobb tisztába lenni vele. Köszönöm.

(#68872) Lasy válasza Morzsi007 (#68871) üzenetére


Lasy
veterán

Van rajta egy törlés, azzal meg tudod állítani

+36702778032

(#68873) Morzsi007 válasza Lasy (#68872) üzenetére


Morzsi007
csendes tag

:R

(#68874) peetpr válasza Morzsi007 (#68871) üzenetére


peetpr
újonc

Nem csak a törlés gombbal, sőt azzal nem is fogsz szenvedni, mert a drónt nézed úgy is. Látod, hogy vmi van, a stickkel azonnal bele fogsz/tudsz nyúlni bármikor, bármibe.

(#68875) Niczo


Niczo
senior tag

Banggoodon tuti vétel :Y


VR006 szemüveggel 25,57 usd!!!!!

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#68876) vandor01 válasza Niczo (#68875) üzenetére


vandor01
őstag

na majd holnap ujra :DD

The daily limit for this coupon has been reached. Please try again tomorrow.

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68877) DJGABI válasza Niczo (#68875) üzenetére


DJGABI
addikt

ér ez ennyit? ;] amúgy most megint viszi rá

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#68878) F.E.K.. válasza DJGABI (#68877) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Gyereknek, kezdésnek... kevésbé fáj ha elrepül, és legalább a szemüveg megmarad...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#68879) Niczo válasza DJGABI (#68877) üzenetére


Niczo
senior tag

én VR006-os szemüveget még nem láttam 30 usd alatt, szerintem már csak ezért megéri :K

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#68880) F.E.K.. válasza Niczo (#68879) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Igaz. Van ilyenem, olcsó, jó... simán megéri (mostanában nálunk a gyerek szokta megkapni :)) )

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#68881) PC4200


PC4200
tag

Sziasztok.
Dji mavic air-om van/volt(nekirepült egy madár 100m magasban :DDD )
HELYETTE szeretnék másik drónt venni.
Dji mavic minin gondolkodom.
Tanácsotokra lennék kíváncsi hogy a mavic mini szintjén milyen drónokat ajánlanátok ami nem dji de hasonló minőségű.
Köszönöm :)

CSAK a puffin :)

(#68882) krazo válasza PC4200 (#68881) üzenetére


krazo
csendes tag

Gondolom nem vetekszik egy Mavic Minivel, de van gimbal, 4K videó és ez is 250g alatt :Y van.
MJX Bugs B7
Kuponok hozzá: 143$ egy aksival
Én is kacérkodok a gondolattal, hogy lecserélem a B3 Pro-m erre. Van valakinek tapasztalata vele? Elég új még a piacon.

[ Szerkesztve ]

Multikapszulás és hordozható kávéfőzők: www.hibrew.hu | Olasz kávék Nápolyból: NES,DG,ESE POD, őrölt és szemes: www.hibrew.hu/olaszkave | https://www.hibrew.hu/Outlet-termekek

(#68883) Morzsi007 válasza kaposznyak (#68858) üzenetére


Morzsi007
csendes tag

Én tavaly vettem a 6 éves fiamnak egy Cheerson cx20-at. Elsősorba azért, hogy megtanuljon repülni valamilyen szinten, ezzel bent leginkább lehet gyakorolni. Aztán karácsonyra kapott egy nagyobbat, 13cm-eset, ezzel már kint is lehet repkedni. Most meg már az enyémet (JJRC X1 tuningos🙂) is kipróbálta meg az új Mavic Minit, mondjuk azt nagyon könnyű irányítani a többihez képest. Ha még nem repült, akkor szerintem valami kicsiben gondolkodj, ha már van tapasztalata, akkor az más kérdés.

(#68884) Morzsi007 válasza krazo (#68882) üzenetére


Morzsi007
csendes tag

Én is néztem pár hete a B7-et, de a video minősége gyenge, plusz nincs stabilizálva, a 4K/16fps sok mindenre nem használható, hatótávja meg minden paramétere gyengébb a Mavic Mininél persze az ára is. Ennél jobb minőséget értem el a Runcam 2 kamerámmal, meg a házilag gyártott 2 tengelyes gimballal.

(#68885) Niczo válasza PC4200 (#68881) üzenetére


Niczo
senior tag

A kis méretű drón kell, most nagyon jó áron esetleg ez a Wingsland S6: [link]
BGS654 kuponnal spanyolból mindössze kb. 85 usd.
Táv viszont nincs hozzá, telóról irányítható.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#68886) vandor01 válasza F.E.K.. (#68878) üzenetére


vandor01
őstag

beszereztem egyet....
8piiz a szemcsiert nem is er tobbet de bohockodni lakasban jo lesz

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68887) Fuhur válasza DJGABI (#68869) üzenetére


Fuhur
kezdő

Nem akartam elkiabálni ezért megvártam, hogy a GLS kihozza, de a tapasztalatom a kínai szállításokkal kapcsolatosan jelen időszakban is az, hogy minden megjön 2-6 hét alatt. Ez erősen függ attól, hogy az eladó milyen szállítót választ. Például a Fatshark szemüvegem 2 héten belül jött meg BG rendelésből. :) Ami meg 6. hétre sem, ott indítom is a visszatérítést. Igaz, ez elég ritka.

(#68888) ot93


ot93
senior tag

Üdv,
Drónépítésbe kezdek (egyenlőre csak az alkatrészlista tervezés folyik..)
Olyan kérdésem lenne, hogy mennyire jó ötlet olyan fc-t választani, ami pdb-vel egybeépített. Matek F722-STD és F722-SE -t néztem ki, ezek között a fő különbség, hogy ugye az std-ben nincs pdb... Ha a kettő külön van, az súlyra több, ellenben ha külön van, az gondolom meghibásodási valószínűség szempontjából előny. Mennyire ajánlott tehát ez a 2in1 megoldás? :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#68889) fape válasza ot93 (#68888) üzenetére


fape
senior tag

Attól függ milyen esc-t szeretnél és mire szánod gépet :D
A külön pdb-s 4db külön esc esetén plusz egy stack elemet jelent. De pl a f722std+fchub-vtx nem rossz kombó (nekem is van, csak drh vtx szabálya miatt építem át)
4in1 esc esetén talán jobb választás a STD, de f722-se aszem a top fc több dronos "celeb"nél is. SE-re lesz átépítve a gépem, én valamiért ragaszkodom a 4 külön esc-hez, és a vázam is low profile, minden stack elemet meg kell válogatni :D

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#68890) ot93 válasza fape (#68889) üzenetére


ot93
senior tag

Valószínűleg 4 külön esc lesz, de nem biztos. Azokat még nem nézegettem, az fc-vel kezdtem. F7-et akarok, a matek márkáról meg jókat olvastam. Az FC választásánál az is szemont, hogy bővíthető legyen mindenféle jósággal, ha kell, mert még én sem tudom pontosan, hogy mi lesz belőle. :D De azt észre vettem, hogy az SE változatról jóval több yt videó van. Először amúgy stabilizált módon fogom reptetni, ezt elvileg tudja a legtöbb FC (vagy talán mind?).
De mondok a stabilizált módnál érdekesebbet, először nem is lesz rajta fpv rendszer, mert max az eachine usb-s vevőn tudnám nézni. Az valószínűleg egy következő menet lesz. Először maga a gép legyen repképes. Amúgy már harmadszorra határozom el, hogy építek gépet, mert egyrészt az építés is szórakoztató lesz számomra szerintem, másrészt meg személyre lehet szabni az épített gépet, ez is vonz...

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#68891) Bigemperor válasza Niczo (#68885) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Ez tényleg jó vétel? Nekem volt eddig két bolondbiztos, egyszerűbb drónom, az általad írt drónról elég megosztó értékeléseket/teszteket láttam eddig. Valami egyszerű, könnyen kezelhető drón tetszene, nekem meg épp ez a szemüveges irányítás nem begyere. Ez árban elég jó, ha tényleg használható.

[ Szerkesztve ]

(#68892) Niczo válasza Bigemperor (#68891) üzenetére


Niczo
senior tag

Még nem tudom mennyire jó, az enyém egyelőre szállítás alatt van. Amint kipróbáltam, írok hogy milyen. A telefonos vezérléstől azért tartok, nem szoktam ilyet használni.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#68893) Bigemperor válasza Niczo (#68892) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Értem.nincs esetleg más kupon hozzá,mert ez már lejárt.a mobilos irányítás számomra szokhatobb mint a szemüveg.

(#68895) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Sziasztok!

Mókolt már valaki GoPro-t? A hozzá illö csoportban a következöket írtam, hátha tud valaki segíteni a megoldásban. (Remélem nem off itt sem a téma :B )

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#68896) Niczo válasza Bigemperor (#68893) üzenetére


Niczo
senior tag

Ma megjött a drón. Nehogy megvedd! Nagyon ízléses csomagolás, jó anyagok, minden arra utal, hogy ez maga a tökéletes drón. Nagyon nem az. Feltöltöttem az akksit, az első próba max. 1 percig tartott. Pillanatok alatt 10%-okkal esett a töltöttségi szint, majd ha már csak 10%-on van, leszáll. Teljesen használhatatlan! Pedig azzal kezdtem hogy minden szoftverét frissítettem. A telefonos irányítás mintha nem is működne, szabályosan féltem hogy falhoz csapom. Valami reklamálós videót kéne csinálnom az egészről a Banggoodnak. Ez így kuka 😢

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#68897) vandor01 válasza Niczo (#68896) üzenetére


vandor01
őstag

ez azert nem az occco fos kategoria! szoval valamennyi zsetont vissza kell toluk szerezni es venni belole par darab jo aksit toltovel! azt mehet a jaték :D

multkor vettem 1,1grammos kamerat majdnem 20 ejro volt.... hááát b+ ez mar aranyaron megy es kinabol??? 14kar tortarany kb 8e ft/gramm :DDD :D

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68898) Toncsi válasza Johnny_vT (#68895) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Ha más nem, akkor face NAKED GOPRO Cinewhoop Community.
Az alapítója magyar és magyarok is írogatnak, meg sok okosság van fent.

"#1 POWERING GOPRO
Keep in mind that you shouldn’t power the gopro from the FC neither a 4in1 ESC because it may cause the gopro to reboot randomly, or to stop recording.
(Power it via the battery cable before it touches the FC / 4in1 ESC, use an 5V regulator between the battery and gopro so you won’t smoke it. use it to power it via usb C port.) Use at minimum a 1 amp regulator to be safe. The hero4 was estimated to be 2.8W recording without the screen or wifi *1. This is approximately 700mw at 4v.If you attempt to use the battery connector, keep in mind the voltage cannot exceed 4.4v. Also it seems the battery connector uses red as GROUND and blue as POWER. This needs verification."

[ Szerkesztve ]

(#68899) Bigemperor válasza Niczo (#68896) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Köszönöm,hogy jelezted,amiket olvastam róla,annak alapján tartottam tőle,na és ez a nevetséges árképzés a kamu akciozassal is még hozzá.Január környéki akcióban 69 dollár volt, gyanús volt a viszonylag magas alapár. De így hogy használhatatlan voltaképpen, röhej. A jjpro X5 5G mennyire ajánlott,most 2 motorral olyan 140 dodó kb,tudsz róla valamit?

(#68900) DJGABI válasza Bigemperor (#68899) üzenetére


DJGABI
addikt

egész jó minőségű felvételt csinál a kamerája, bár gimbal nincs, így elég remegős. fizetős melókra felejtős ;]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.