Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67801) MR007RM válasza Kolondrum (#67800) üzenetére


MR007RM
addikt

Hát ahogy néztem eddig nem lett siker széria. Nem nagyon követem. Fogalmam sincs, utána kell járni megéri-e. Ott sem igazán vannak szenzorok ha az valakit érdekel. Az összecsukhatós lábú és nagyobb antennával az A3-mal szemben, telefon, tablet kell hozzá.......az itteni topikja(Fimi drónok...Logout.hu) úgymond behalt, kihalt :D Máshol kell kutakodni.
Az A3 szépen repül, van róla csomó videó. Mondjuk még én is ismerkedem vele, nem rég kezdtem mint te a komolyabb drónozást. :)

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#67802) molnigee válasza MR007RM (#67801) üzenetére


molnigee
aktív tag

Amit én eddig láttam a minirol:
WiFi zajos közegben 30 méteren is el mehet a jel, nincs a tavon kijelző, kis súly miatt bár jó a gimbal, de be-be akadozhat, nincs szenzor.
Cserébe, zsebben elfer, bárhol előkaphato szinte, 25 percet elrepul, kép minőség megfelelő, olcsó.
Kb ezeket alapján érdemes eldonteni szerintem.
Illetve 200 körül van használ mavic, akár még garis is.
Fimi gépek is jók, de nagyobbak, és ami gáz, hogy nincs raktáron sehol kb, szóval várni kell rá sokat.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#67803) Johnny_vT válasza Kolondrum (#67800) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Német drónos oldalon és fb csoportokban orrba szájba ajánlják belépő (ár)szintű, de komoly tudású drónként. A képminősége kiváló, a stabilizálás és az üzemidő is remek. Két dologgal szokott gond lenni ahogy olvastam:
1) az app és annak frissítései alkalmanként használhatatlanok (és ugye itt telefonról/tabletről kezeled nem úgy mint az A3-at)
2) a kamerafelvétel esetenként rossz színhőmérsékletű lesz szoftveres bug miatt, de az utómunkában két kattintással korrigálható.

Szóval jelentősen olcsóbb egy Mavicnél, de megvannak a hátulütői is...

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67804) MR007RM válasza molnigee (#67802) üzenetére


MR007RM
addikt

A Mi Drone Mini az előző drón páros kisebbik tagja volt. Nem követtem azokat. A Fimi A3 az utódja. Én egy komoly drónnak érzem, persze megfelelő helyen ez is könnyen elveszítheti a jelet, hamar leromlik, de nem hirtelen. Valójában még nem tudtam kevésbé zajos vidéki környezetben tesztelni, amit már nagyon várok, így nagyon nem is akarom reklámozni. Kb 1km a max távja.....most mondanám függőlegesben tudtam eddig elküldeni kicsit jobban (FCC mellett), 1X készítettem a városról egy összefoglalót pár percben még az elején(kamera és távteszt.) Megvót...gondolom innentől nem leszek túl népszerű.

Ezelőtt jó pár évvel egy Syma x5c drónom volt elsőnek. Nincs tapasztalatom, csak tudom ha valami tetszik. Ez most bejön eddig, leszámítva a gyenge gyári akkut, viszont ha lehet barkácsolni, moddingolni megfelelő útmutatással vagy személyes segítséggel akkor még itt sok minden lehet, ebben a drónban ez benne van, tálcán kínálja magát. Később okosabb leszek.
Én a Geekbuying-ról rendeltem még szeptemberben olyan 82e ft-ért, és 3 nap alatt megjött. Aszem még reklamáltam miért olyan hamar, gondom támadt emiatt. :D Kezdetben(egy külföldi fórumot végig olvasva) elég sok hibás darab jött, rendelésnél sokat kellett várni stb..mostanra már kiforrott.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#67805) Kolondrum válasza Johnny_vT (#67803) üzenetére

Ott miért? Itt miért nem? Jó hát nem vagyok benne nem tudom miért van valami felkapva valami miért nem. X8 SE tetszik, még a leírt bugokkal is amit én is láttam, sőt be is szerezhető lenne, csak egyszerűen ritka. Ami ritka az néha gáz, alkatrész, bármi terén.
Minit pl meglesnék élőben, mert ugyan olyan amilyen, mérete miatt a listán van. Ez a fajta kompaktság vonzó.

(#67806) molnigee válasza MR007RM (#67804) üzenetére


molnigee
aktív tag

Én a dji mavic miniről írtam ;)

--> http://dronearena.hu/ <--

(#67807) MR007RM válasza molnigee (#67806) üzenetére


MR007RM
addikt

:Y A Fimi volt terítéken, ezért rá gondoltam. Sebaj könnyebb lesz választania, minél több infót kap. :)

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#67808) SP!T


SP!T
addikt

XT-Xinte rendelesemet kb 1,5 het alatt megkaptam DPD-vel. Brutál! Nem tudom mitől függ, mert van olyan amit egy honapja varok.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#67809) DJGABI válasza SP!T (#67808) üzenetére


DJGABI
addikt

az én dhl-esem szerintem kamu, az oldaluk legalábbis nem hoz semmit a trackingra... meg 1 hét alatt még nem ért ide

második rendelésemre -hiába van 22$ alatt- már nem engedte az ingyen postákat... [link] 2S F4 fc, 13$ volt a -5ös kuponnal

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67810) Kolondrum

X8 SE vagy Mavic Mini?

(#67811) Johnny_vT válasza DJGABI (#67809) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Az ingyen szállítás a termékektől függ. Ahol repülő ikon van az ingyenes, de ha mást is veszel egyszerre ami nen az, akkor fizetni kell.

(#67810) Kolondrum
Személy szerint X8 SE-t vennék mert mindig is többre tartottam a nyers tudást a fancy feature-öknél. Plusz, így nem kerülnék be a DJI ökoszisztémába ami iszonyat drága tud lenni és pl az App tekintetében nem is biztos hogy jobb.
Másfelől sok sikert pótalkatrészek felkutatásához, ha az X8-al történik valami :DDD Szóval ahogy írtam, magánvélemény.

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67812) Kolondrum válasza Johnny_vT (#67811) üzenetére

Értem. Alin meg bangin vannak alkatrészek. Az normális h közel 30k Egy akku?

(#67813) Sanraith válasza Johnny_vT (#67811) üzenetére


Sanraith
aktív tag

Személy szerint egy DJI és nem-DJI termék közül kérdés nélkül a DJI-t választanám, pont az ököszisztémájuk illetve a tapasztalatuk ("nevük") miatt. :)
De Kolondrum szerintem elégedett lesz, bármelyiket választja a kettő közül.

(#67814) Johnny_vT válasza Sanraith (#67813) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Oké, értékállóság miatt ott van még egy nagy pont, de ne feledjük, hogy a DJI is egy echte kínai cég, így bakik ott is ugyanúgy becsúszhatnak. (Persze egy német, amerikai, japán vállalatnál is, szócal ezzel most jól megmagyaráztam a semmit :DDD )

Más: Brotherhobby Tornado 1407-eseim a mélygarázsos kaland és pár kültéri becsapódás óta zajosak. Nem teljesen súrlódó, de hasonló, enyhén rezgő, a szokásosnál mélyebb hangon jár 4 motorból három. A motorok, mágnesek tiszták. A motorokat levettem a karokról majd vissza, de nem volt meglazulva mert a zaj maradt.
Doktor Urak, mi a diagnózis a tünetek alapján? Deformálódott harang? Görbült tengely? Kuka vagy javítható?

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67815) Kolondrum

Nagy fesz mennyire árnyékol? Drót erdő szinten.

(#67816) Peaceliker válasza Johnny_vT (#67814) üzenetére


Peaceliker
őstag

húzd szét őket. enyémek sok gyilok után is hibátlanok voltak, aztán köv gazdija még jobban ütötte vágta és tudtommal rendben vannak
parkolóban mágneses port (fékpor) szedett sztem össze...szar meló lesz kiszedni belőle...

"Oh my Goa'uld!"

(#67817) KillHates válasza Kolondrum (#67815) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha túl mész rajta, akkor fogja egy kicsit zavarni a jelet! Ne feledd ez alapján a kábelek magasságát belekalkulálni a RTH megadásakor!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#67818) Kolondrum válasza KillHates (#67817) üzenetére

Ez ennél összetettebb téma, de a válassz meg van, lehet galiba. Köszi.

(#67819) Kolondrum

Akku:
Ennyire fontos a ciklus h nézik az appok vagy mi? Pl mit jelent egy 10 ciklusos akku? Illetve mondjuk egy 6 és fél órát repült drón ami nem lett semminek neki csapva? Köszönöm!

(#67820) Johnny_vT válasza Kolondrum (#67819) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

10 ciklus = tízszer volt feltöltve és lemerítve. 6,5 óra az minimum 15-20 ciklus ezeknél a kamerás drónoknál, ha 15-25 perces repidővel leosztod. Egyik érték sem vészes.

Ha valaki túlmeríti, akkor akár egyből ki is nyírhatja, bár ezt ugye az appok igyekeznek meggátolni. Az akksi pedig egy cserélhető és mellesleg elég drága alkatrész, így persze hogy érdemes figyelni mennyit ment.

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67821) KillHates válasza Kolondrum (#67819) üzenetére


KillHates
nagyúr

Milyen drónról lenne szó?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#67822) Kolondrum válasza KillHates (#67821) üzenetére

X8 SE

(#67823) KillHates válasza Kolondrum (#67822) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha az akkus a fícsört is lekoppintották DJI-tól, akkor megnyomod a gombot az akkun és lenyomva tartod, akkor kivillogja 25%-os bontásban az akku kondícióját. Gyanítom, hogy 100%-os lesz.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#67824) MR007RM


MR007RM
addikt

Ma megpróbáltam produkálni egy példamutató távolság tesztet a városban, a vasúti sínek mentén, csak a gyári megoldással. 100 méter után bedobta a törülközőt és RTH. Egyszer csak kiírta a vezérlő hogy megszűnt a kapcsolat, pedig mintha a 3-ból 2 pálcikám még lett volna. :U Lehet a beállított 5.6Ghz -el volt baj? A videó jelnek nem tetszett csak a teszt? Holnap megismétlem antenna erősítővel ugyanott és talán magasabban.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#67825) cd334


cd334
tag

Lenne egy betaflight kérdésem. Adott egy Whoop aio, lehet-e olyat csinálni, hogy uart1-re két funkciót is beállítok? Egyrészt egy rx1 egy receiver menne, a tx1 pedig egy vtx. Ez így működhet?

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#67826) MR007RM válasza MR007RM (#67824) üzenetére


MR007RM
addikt

400 méter egy másik helyen. Legközelebb cserélt antennákkal és talán lesz videó is.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#67827) Alappp


Alappp
friss újonc

Üdv mindenkinek. Van nálam kipróbálásra egy Dji tello drón, aminek valami hibája lett. A drón már nem új, és már volt a Batonban is. Nos megkaptam, feltöltöttem, kalibráltam, reptettem. Kétszer tudtam reptetni, mert rátettem a töltőre, egy óra múlva megnéztem, és nem világított a töltésjelző rajta. Bekapcsoltam, reptettem, lemerült, és azóta semmi. Ha bekapcsolom zölden világít egy picit, majd három piros villogás és ennyi. A töltést nem veszi, és a wifi sem látja. Csináltam már reset-et, de semmi, így a frimware-t sem tudtam frissíteni. Az akku mehetett tönkre, vagy a drón? :((

(#67828) KillHates válasza Alappp (#67827) üzenetére


KillHates
nagyúr

Dugj rá erre a töltőre egy telefont, hogy nem-e a töltővel van a gond.
Vagy próbáld meg másik kábellel, 2A-es töltőáram kell neki.
Vagy, ha a feltételezésem nem csal, akkor Baton=Balaton?
Mert akkor nem ártana szétszedni és átnézni.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#67829) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Holnap AKK is leáraz :)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#67830) Johnny_vT válasza cd334 (#67825) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Nem.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67831) Szancsó


Szancsó
aktív tag

Néha egyébként is elég lutri a vásárlás, így meg aztán pláne... :)

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#67832) vandor01 válasza Szancsó (#67831) üzenetére


vandor01
őstag

Na ja.... vkinek ez jo uzlet :) majd kapsz vmi eachines kőnehez osdi szart max 3S-en es amin ki kell cserélned majd az elkovetkezo par hétben tobb mint felét hogy egyáltalan megbizhatoan repuljon ... de azt is legalabb jo lassan és nyugissan! ES hogy meg rendessen is lassal roggton a lucky baghoz csaphatsz egy runcam micro2-st! Persze kezdésnek nem rossz de mindegy is szezonra kész lesz :)
Hajra..... tube tele a TYRO-k tuningolasos videoival!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#67833) Szancsó válasza vandor01 (#67832) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Nem élek ilyesmivel, én tudom mit akarok: ha lenne fölös pénzem... akkor se lenne, mert már elköltöttem volna :D
Mindig megvan előre betárazva a cart, de nem csak BG -n, hanem még vagy 3 oldalon.

Más: be kellett raknom az egyik antennát a kar alá (remélem a rádió jel nem sínyli meg nagyon, a másik maradt kábelkötegelőn derékszögben - elég csálén néz ki), mert volt kis átszervezés. Megint ledaráltam egy VTX antennát, pedig már dupla kábelkötelegő tartotta, de az is kevés volt. Beraktam egy "nagy" nyalókát, ezt már nem fogja behajtani a propok közé. Ehhez a vevőt előre kellett rakni, ledet és csipogót átvariálni, meg ilyesmi. Tartok tőle csak a gondot csináltam magamnak, mert így a felső karbon lap fog törni egy nagyobb fejtetős parkolásnál: átszerelésnél vettem észre, hogy már el volt törve. (Pont most akartam meghirdetni a tartalék vázat, mert nem használtam és vennék helyette másikat, de akkor egyelőre marad az is...)

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#67834) bajaki


bajaki
őstag

Hubsan Zino (kuponnal) 3 akksival ~90.000 forintért jó vétel?

(#67835) KillHates válasza bajaki (#67834) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem jó vétel! 👍

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#67836) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Egy kedves ismerősöm szeretne egy drónt, amivel a saját építkezéseit, beruházásait örökítené meg alapvetően. Gyors olvasgatás után a témában én egyelőre úgy látom, hogy a profibb, de elérhető árú gépek között van a DJI nevű márka és ezzel fel is soroltuk az összeset. Ha esetleg tévedek, szóljatok.

Ár-érték arányban keresi a legjobbat, természetesen 4k kell, és körülbelül 500 ezret szánna rá. De természetesen ha a tavalyi modell 300 és mondjuk csak a dizájn változott és 30 másodperccel tovább bírja az akku, akkor elég a tavalyi is. De pl. a Phantom és Mavic között én nem nagyon látom a különbséget.
Tudnátok ajánlani esetleg? Vagy milyen szempontokat érdemes még figyelembe venni?

Köszi előre is a segítséget.

(#67837) KillHates válasza krisi047 (#67836) üzenetére


KillHates
nagyúr

Phantom 4 Pro Plus.
A Mavic 2 Pro de inkább a Mavic 2 Zoom is nagyon jó gép, de messze nem olyan stabil mint a Phantom. Ha mégis a Mavic 2 mellett dönt mert összecsukható kicsire és olyan fancy akkor inkább a Zoom-ot vegye, mert hiába Hasselblad nem csinál olyan szép képet valami miatt.
A Phantom inkább munkaeszköz mint hobbiszerszám: le lehet cserélni a gimbal-ját GoPro-sra, de kis kompakt gépet is elbír, van kismillió 3rd part gyártó facilitás is hozzá, és sokkal nagyobb az emelőképessége, tehát rá lehet egy csomó mindent aggatni.
Ha érdekel van egy barátom aki árul egy vadonatúj Phantom 4 Pro-t

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#67838) tirszin válasza krisi047 (#67836) üzenetére


tirszin
senior tag

Látszatra megegyezik a Mavic 2 Pro és a Phantom 4 Pro Plus kamerája, mert mind a kettőnél u.az a Hasselblad 1"-os CMOS lapka a képérzékelő. De azt hiszem, a Phantom 4 jobb minőségű objektívet kapott. A Mavic 2 PRO-n lévő lencse eléggé kihívásokkal küzd. A kép szélei felé pl. csúnyán életlenedik. :( Ha ezt tudom előre, nem biztos, hogy előnyben részesítem a kompakt összecsukhatóságot, amit a Mavic képvisel.
Egyébként a helyében meggondolnám. Nem lehet az épületből, kézmagasságból dokumentálni? Mert ezek a DJI drónok nagyon béna kis játékszerek még az 500eFt-os kategóriában. Van még hová fejlődniük. Ha nem kell a levegőben lebegni, egy rendes fotómasinával sokkal jobban lehet dolgozni.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#67839) KillHates válasza tirszin (#67838) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát azért lehet velük dolgozni is.
Ma sarjú vetés bejárást kértek. :Y
Nem is gondoltam, hogy ilyen munkája is akad majd a villanymadaramnak :B

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#67840) tirszin válasza KillHates (#67839) üzenetére


tirszin
senior tag

Mit jelent pontosan a sarjú vetés bejárás? :O

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#67841) Saccco


Saccco
nagyúr

Vegyétek vigyétek, amíg akciós, na nem mintha annyira drága lenne, amikor nem az... :DDD
2×3S vagy 3×2S töltésére alkalmas adapter.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#67842) MR007RM


MR007RM
addikt

Ma megjött az egyik antennám. Holnap remélem a másik. :))

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#67843) KillHates válasza tirszin (#67840) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azt nézte a gazda, hogy mennyire homogén a vetés ami sarjad és majd a hó alatt áttelel. Mert most még tud után vetni ahol folt van, de tavasszal már késő lenne mert nem fordul termőre a növény mire aratás lesz.

Ne tudd meg mit kellett küzdenem az autocorrecttel mire ezt bepötyögtem a tableten :D :DD

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#67844) KillHates válasza MR007RM (#67842) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hogyhogy csak egy?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#67845) MR007RM válasza KillHates (#67844) üzenetére


MR007RM
addikt

Külön rendeltem őket, nem egyszerre érkeznek + a kábelek......lesz majd kis farigcsálás is a távirányítón a gyári antennák kiszedése után, illesztés miatt. A 2.4Ghz-es az hosszú fehér lesz. Kinéztem egyet a neten.
Van róla oktató videó. :)

u: Ja, ez a dipol lesz a 5.8Ghz videó antenna.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#67846) MR007RM válasza KillHates (#67844) üzenetére


MR007RM
addikt

Tudom hogy nem értek hozzá, mindegy, ezt az antennát ellestem valakitől aki viszont konyít a témához és a topikjában senki nem mondta neki pl. hogy hülye vagy.....lesz ami lesz, később vehetek majd másikat jobbat ha valaki ajánl nekem és azt is kipróbálhatom, innentől elég lesz csak rátekerni az antennát a helyére mint egy router vagy szemüveg esetében.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#67847) Niczo


Niczo
senior tag

Eachine Tyro79 [link] 60,22 usd ha kosárba teszem. Jó vétel?
Nem vagyok szaki, mit kell/érdemes még beszerezni hozzá hogy teljes legyen a szett? (szemüveg van)

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#67848) JozsBiker


JozsBiker
aktív tag

Sziasztok !
Gyerkőcöm szeretne egy picit komolyabb drónt, de kiválasztásának a műszaki szempontjait rám bízza :-). Konkrétan ő is a DJI Mini körül köröz ( hogy stílusosak legyünk :-) ), de itt van ugye a wifi vezérlés kérdésköre. Jól értem, hogy a wifi vezérlés még egy új dolog amivel kapcsolatban még nincsenek tapasztalatok, és erősen helyfüggő lehet hogy a drónt lehet-e rendesen használni ? Sok drón nevében vagy leírásában szerepel a wifi kifejezés, akkor az csak a képátvitelre vonatkozik, és a vezérlésük hagyományos rádiós ? Köszi.

(#67849) Peaceliker válasza Niczo (#67847) üzenetére


Peaceliker
őstag

Táv akku töltő kell még akkor. Akku olyan 650-850mah 3-4s
De inkább nem venném meg ezt.

"Oh my Goa'uld!"

(#67850) Peaceliker válasza JozsBiker (#67848) üzenetére


Peaceliker
őstag

Spark is WiFis meg asszem air is. Nézz pár vidit mit tudnak, azt ez is fogja.
Verseny gépeket 2.4en irányítják többnyire és 5.8on van a videó. Kamerás gépeken nemtom hogy megy, dji nál asszem volt anno hogy fordítva volt

"Oh my Goa'uld!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.