Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67151) kiezTe90 válasza Johnny_vT (#67149) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Ellwangen mellett 15km!

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#67152) kiezTe90 válasza F.E.K.. (#67148) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Szuper ezaz alkalmazás köszönöm!

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#67153) vandor01 válasza Johnny_vT (#67144) üzenetére


vandor01
őstag

vázügyileg..... mrkaidju

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#67154) Johnny_vT válasza vandor01 (#67153) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Köszi!

Excelben végigvettem a különböző elképzeléseket és most már biztos, hogy kész gépet veszek, ha veszek.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67155) vandor01 válasza Johnny_vT (#67154) üzenetére


vandor01
őstag

hát ja.... fogpiszkát lehet erdemesebb egyben venni mint épiteni
nekem is idegrángas mozgatja a rendelo ujamat a larvat nezve :DDD
de annyi repulo szarom van hogy egyedul megse birom reptetni oket
ki kell adnom a melot kulsos vallalkozoknak (spider) megjárrassak oket :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#67156) vandor01 válasza -szabi- (#67140) üzenetére


vandor01
őstag

na nem csak a zergék ugranak szana-széjjel meg szakadékba :DDD
drontamadas_tripoli_ket_libia_parancsnok_meghalt/
ezt látjuk nagyjainktol? mire szamitanak akkor a nagyfejuek? :D
a támadást az ENSZ által támogatott ha már ezek is gyilkolásznak?
képmutato gyilokbanda :DDD ki kell lépni :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#67157) molnigee válasza DJGABI (#67135) üzenetére


molnigee
aktív tag

4 aksim van hozzá, mind 300-as. Megnéztem most, 3:40 volt a leghosszabb.
Azt lehet csak úgy látod nem toltam keményen, persze ez relatív :D
Volt benne max gáz azért, meg sok ugrabugra felfelé. Érzésre amúgy sokat repül az a fura volt olyan hogy már belefáradtam :)
Ja és 3 lapátos HQ van rajta, ami elvileg többet eszik mint a 2 lapátos HQ 65mm, ami majd lesz rajta.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#67158) DJGABI válasza molnigee (#67157) üzenetére


DJGABI
addikt

jaj bocs, nem beszólásképpen írtam, szépen repülsz. csak [link] itt flipflopokat csinál, felmegy az ég tetejére, aztán 4,5 perc. jó mondjuk 450es akkuval. TinyHawk Freestyle

úgy néz ki ezeknél a kis gépeknél minden gramm, minden milliamper számít

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67159) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Egy ilyen szintű filmhez ilyen drónt használhatott a srác? [link]

Elég profinak tűnik illetve a képminőség is elég ütős.

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#67160) Szancsó válasza adamssss (#67159) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Videóban + Instagramon: Phantom 4 pro

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#67161) DJGABI


DJGABI
addikt

lárva x 86 dodó randynél

hmm-hmm

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67162) SpydeR3412 válasza vandor01 (#67155) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Jaja, be ne rozsdásodjanak. :DDD

(#67163) SpydeR3412 válasza Peaceliker (#67150) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Én éreztem a különbséget a Sailfly és a RD között. Nem volt egetverő, de nekem az hiányzott a Sailflybólm

(#67164) Blizzardking válasza SpydeR3412 (#67163) üzenetére


Blizzardking
őstag

A red devil volt a fickósabb?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#67165) RevoneX


RevoneX
csendes tag

Ahogy néztem az árakat, jobban megérné egybe gépet venni. Erről tudtok valamit mondani? [link]

(#67166) Johnny_vT válasza RevoneX (#67165) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Lehet, hogy elsőre jobban megéri. Na de javítani ki fogja? Szerintem - hacsak nagggyon idő hiányában vagy - mindenképp a szamárlétra aljáról kezdd a hobbit, így kisebb lesz az esélye, hogy egy rosszul sikerült manőver vagy egy sérülés után hagyod az egészet. Nomeg szerintem az építés legalább 50%-a a szórakozásnak (ha belevesszük a tervezgetést, fantáziálást a "mi lenne, ha...?" témában :D )

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67167) Blizzardking válasza adamssss (#67159) üzenetére


Blizzardking
őstag

Kamera platform drón vs jó kamerás FPV összehasonlító videó itt.
;]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#67168) vandor01 válasza RevoneX (#67165) üzenetére


vandor01
őstag

szerintem a Realacc-al nem fogsz mellé talán egy kicsivel jobb mint az eachine? :F a papirforma szerint van rajta egy eros 30/35A-s esc.... 600-as VTX.... CCD-es kamera.... remélhetőleg egyik sem gyorsan cserés? :W sulya sem az a 200grammos kategoria 340/350gramm..... ehhez mar nem ártana 5S vagy 6S-es konfig mert nem az a furgécske lesz! foleg kell majd alá 4S bol ekkora sulyhoz vagy 1500-1800-as aksi???
de vegul is? :F
receiver rá azt fly! esetleg par tarcsi cuccot erdemes azonnal rendelni! pl antenna? ne álljon meg a moka ha ez lefittyenne rola :DDD
esetleg erdemes odafigyelni a propellerre mert mintha ez a moci rovid tengelyes lenne szoval nem fog ramenni minden prop aminek a kozepe 6mm nél vastagabb!
hajra! :D

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#67169) SpydeR3412 válasza Blizzardking (#67164) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Persze. :K
De tényleg nem feltűnő. Viszont 200mw-os vtx van, meg állítható szögű kamera.

(#67170) Johnny_vT válasza vandor01 (#67155) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Engem ez a hobbi fog csődbe vinni. Egy gyengébb pillanatomban megrendeltem a Sailfly-t, meg egy marék HQ propot hozzá. (A csavarlyukasat, aztán majd eldől, hogy kell-e bele csavar...)
Akksiból Kabab és Albert Kim is 2S 450 vagy 3S 300-at ajánl. A gyengus ESC miatt 2S lesz nekem. Aliról GNB mehet, vagy van kedvezőbb?

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67171) RevoneX


RevoneX
csendes tag

Kéne egy kis segítség, meg jött a Trashcan, és a Modes fülnél konkrétan semmit nem látok. És ha rámegyek erre a fülre, akkor nem tudok már átlépni másikra. Minden driver fent van. Valaki ötlet? [link]

[ Szerkesztve ]

(#67172) defy456 válasza Johnny_vT (#67170) üzenetére


defy456
aktív tag

Csak HV! Én inkább a 350-est javaslom.

(#67173) DJGABI válasza RevoneX (#67171) üzenetére


DJGABI
addikt

valami elcseszett, régi, bétás 4.0-s szoft van rajt. vagy betaflightot frissítesz [link] vagy régebbi configuratort használsz. inkább frissíts szvsz. utána jó lesz. nálam is ugyanez volt.

előtte persze ments. az mondjuk nálam valamiért nem ment, nem is tudom hogy másoltam ki a konfigot... de megvan a fájl, délután át tudom dobni ha esetleg majd kéne.

ja meg community pid-ek: [link] a kis gépekhez valóval elég szépen repül.

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67174) vandor01 válasza Johnny_vT (#67170) üzenetére


vandor01
őstag

na nemááá a multkor még csak kevesebb mint egy bevasarlas a lidlben ára volt a hobbynak :DD szépen nezunk ki 2 lidlizes csodbe visz :DD

jaja gnb 2S HV C80/160-as 350-es pirossat vegyel..... vagy erossen rozsaszint! de ma már van halvany rozsaszin is az csak 60/120-as.... lehet az is jo? de nem occcobb... talan csak konnyebb 5-8 grammal!... NEZZ szet!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#67175) Johnny_vT válasza vandor01 (#67174) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

TLDR: részben rajtam kívülálló okokból túlköltekezten ebben a hónapban és még nincs vége. Csak kéne egy kis önuralom :D
"egy bevasarlas a lidlben ára volt" - heti nagybevásárlás 2 főre, hogy pontosítsak, de ez otthon is hasonló :D

Ja igen, tegnap megjött az X9 Lite és a 2 XM+ Angliából, így mehetek repkedni a Kékkel a fent említett esküvőre :))

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67176) RevoneX


RevoneX
csendes tag

Valaki erre ötlet? Random disarmol a gép repülés közben, és valamiért írtó gyorsan csökken a feszültség az akksiban. Eachine Trashcanről lenne szó. Feltöltöttem egy videót, azon jól látszik a problémám. [link]

(#67177) Saccco válasza RevoneX (#67176) üzenetére


Saccco
nagyúr

Szerintem döglött akku.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#67178) RevoneX válasza Saccco (#67177) üzenetére


RevoneX
csendes tag

Az összes többi akksimnál ezt csinálja :(

(#67179) Saccco válasza RevoneX (#67178) üzenetére


Saccco
nagyúr

Mind a gyári, amit hozzá adtak?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#67180) RevoneX válasza Saccco (#67179) üzenetére


RevoneX
csendes tag

Azokkal is, meg az URUAV 250-es akksikkal is ugyan ezt csinálja

(#67181) defy456 válasza RevoneX (#67180) üzenetére


defy456
aktív tag

7.1v-ról indul. Milyen töltővel töltöd őket?

(#67182) DJGABI válasza defy456 (#67181) üzenetére


DJGABI
addikt

én is hasonlót akartam írni, de 6.4V-ig azért el lehet vele repkedni. videóban egyből felszáll, de idle-ben egész jól tartja 7 körül, nekem ha merült idle-ben is már kb a merült feszt mutatja.

de ja, feltöltve 8,4-8,6 körül kéne lennie

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67183) Saccco válasza RevoneX (#67180) üzenetére


Saccco
nagyúr

Sajnos azok új állapotban is elég hulladék akkuk.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#67184) Peaceliker válasza RevoneX (#67176) üzenetére


Peaceliker
őstag

Egyik motor szorul? Nem forró egyik motor sem?

"Oh my Goa'uld!"

(#67185) RevoneX válasza Peaceliker (#67184) üzenetére


RevoneX
csendes tag

Mindegyik működik és nem forró egyik sem, langyosnak se mondanám. De 15-20-as RSSI az normális?

(#67186) Johnny_vT válasza RevoneX (#67185) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Trashcan-en nekem is 15-20 az RSSI. Pedig be van állítva faszán :D Valamit szerintem kihagytunk vagy csak simán ratyi az RSSI FlySky alatt. (Videókban láttam, hogy FrSky-al tökéletesen működik.)

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67187) RevoneX válasza Johnny_vT (#67186) üzenetére


RevoneX
csendes tag

És az mitől van hogy random disarmol a gépezet?

(#67188) Peaceliker válasza RevoneX (#67187) üzenetére


Peaceliker
őstag

Kapcsold be az összes warningot és akkor látod tán mi a nyűgje

"Oh my Goa'uld!"

(#67189) RevoneX válasza Peaceliker (#67188) üzenetére


RevoneX
csendes tag

Semmi errort nem ír most sem. :( Csak disarmol

(#67190) Blizzardking válasza RevoneX (#67189) üzenetére


Blizzardking
őstag

Flysky vagy Frsky-al tolod? Ha Frsky, D16 felejtős, D8 kell neki. Eachine kontrollerek csinálják ezt. Van yt videó is róla.

[link] kommenteket érdemes elolvasni

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#67191) RevoneX válasza Blizzardking (#67190) üzenetére


RevoneX
csendes tag

Köszi atnézem. És flyskyal távom van.

(#67192) DJGABI válasza cd334 (#67112) üzenetére


DJGABI
addikt

tegnap megjött az avan prop, nekem is összeállt kb a gép. viszont a propon semmi jelölés nem volt, 2 ilyen 2 olyat feltettem... Móricka rajz: [kép] ha ilyen kb a metszete akkor ccw ugye? mert akkor elvileg jól tettem fel őket. Ja meg blhelivel iszonyat szívtam, 3 fajtát kipróbáltam, végül a chrome-os működött... belőttem, de elég szarul repül, meg össze-vissza remeg... kell valamit állítanom? idle fordulat picit magas (ez érthető, meg ezt be tudom állítani), meg a canopy egyik csavarja ki is pottyant, este már lusta voltam megkeresni. de kétlem hogy amiatt hülyült meg, fc elég stabilan a helyén van..... gyro/acc kalibrálás?

propokat is csak 1 motoronként csavarral fogattam fel, ott is szedhetett össze rezgést. sok kicsi sokra megy, délután újra próbálkozok vele, csak hogy kb merre induljak el..

(trashcan -> 85mmm 1102)

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67193) JozsBiker


JozsBiker
aktív tag

Sziasztok !

A drónhoz utánrendelt Lipo akksikat egyből lehet használni, vagy érdemes az első használat előtt tölteni ? Köszi.

(#67194) Peaceliker válasza DJGABI (#67192) üzenetére


Peaceliker
őstag

Jól értem propot motoronkent 1 csavarral rogzitetted? Ha igen akkor csodálom hogy repül :) ilyen elven működnek a telefonokban a rezgő motorok :D

"Oh my Goa'uld!"

(#67195) DJGABI válasza Peaceliker (#67194) üzenetére


DJGABI
addikt

késő volt már, nem akartam ledarabolni mind a 8at (csavarboltban ilyen 15mm hosszú volt csak M2-esből), gondoltam közel van a tengelyhez, csak nem ráz be annyira... arra mondjuk nem gondoltam hogy pár tízezret azért forog :DDD

ha csak ennyi lesz a hiba akkor ez a legkevesebb. szerencsére nem járattam így sokáig, 2* armoltam, remélhetőleg nem lett belőle baja

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67196) Saccco válasza JozsBiker (#67193) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tölteni kell, tárolási feszültségen érkeznek.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#67197) Peaceliker válasza DJGABI (#67195) üzenetére


Peaceliker
őstag

Odavág az ilyen a csapágynak de ennyit szerintem bírnia kell simán

"Oh my Goa'uld!"

(#67198) Blizzardking válasza Peaceliker (#67194) üzenetére


Blizzardking
őstag

"ilyen elven működnek a telefonokban a rezgő motorok "
:C :DDD
szemléletes

DJGABI - bármilyen propnak meg lehet állapítani a forgásirányát szemre. Képzeletben (vagy rendesen akár) ráteszed az ujjad a felületére, elkezded valamerre forgatni, és vagy emelni fogja az ujjadat vagy leengedni. Arra kell forgatni, hogy lefelé menjen az ujjad.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#67199) mrbig válasza RevoneX (#67176) üzenetére


mrbig
csendes tag

RevoneX: Zárlat nem lehet valahol? Például motorba beleér a csavar...

(#67200) RevoneX válasza mrbig (#67199) üzenetére


RevoneX
csendes tag

Mindent lecsekkoltam, de rendben találtam a gépet.. És még mindig nem sikerült rájönnöm hogy miért nem működik úgy, ahogy kéne. Esetleg kaptam egy selejtes gépet? :O [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.